Zuivere Vruchten Limonade MELKONIAN N*?7 Firma H. Westerhof r K A B /n UwZadeftasch behoort op fietstochten, voor verzachting en genezing bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube FOKÖL hI I g l „de Betuwe" B S llOirtl Orgaan to tart lort Verschijnt SERVA Olt No. beslaat uit 2 bladen NIEUWSTIJDINGEN. CENT EGYPT CAIRO Sportrubrlek. DeFirmaKkG.MELKONIAN, CAIRO, INTRODUCEERT MET GROOT VERTROUWEN HAAR EGYPTISCHE SIGARETTEN VAN SU PERIEURE KWALITEIT W. WURING, Agent Seria Eerste Blad f<c. 85 45* Jaargm 7 Augustus 1WW Reclamekolom ftfl b annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL MANUFACTURERS OF HIGH GRADE EGYPTIAN CIGARETTES SINCE 1882 A Uitga v®: K.1ÜZJEBR1NK C® bü 1 1 1 tWS I r r/H\\ rm üAl I m. SINGEL 4 - TELEF. 415 s. z. c. liWil SN EEK Telefoon No. !50 i 'I o Exxne» nier, or is k- :ei Ongelukken. Bij het zwemmen verdronken. Zaterdagmiddag ging de zestienjarige J. en ik Citroen Sinaasappel Frambozen Ananas per 71 flesch 1.30 (incl. flesch) Kaatsen te Sneek te houden. Indien het weer medewerkt belooft de groote kaatspartij van afdeelingsparturen op Kermis-Zondag 18 Augustus a.s. uit stekend te slagen. Hoewel voor het aloude zal fungeeren Oosterend. Zondag werd kaatspartij DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS pt er at is, n, o- 3k te ns ie et at n- a- in d. le- De Melkonian Coupongeschenken zijn, in overeenstemming met de sigaretten, van superieure kwaliteit. te :ts NIEUWE SÏÏEEKER COURANT de ie, de ër an rd n- Aan de Zondag j.I. te Baard gehouden kaats partij (doorelkaar loten) namen 23 parturen van drie spelers deel. Onze stadgenoot Th. Pasma wist de 2e prijs mede te winnen, terwijl de 3e prijs door een partuur, waarin Joh. Jillings zat, werd behaald. I de wed- voor voor Aan- middernacht bij het Kolmeersland. Aanmelding voor deze wedstrijd bij den heer S. J. Olij, voor a.s. Vrijdagavond 8 uur. Het wordt natuurlijk een interessante wed strijd, gevolgd door een gezellige prijsuitdeeling. Óp een groote deelname, en de aanwezigheid van vele gasten zal dan ook ongetwijfeld kun nen worden gerekend. Men zie de adv. in dit nr. De aardbeiencampagne te Beverwijk. De aardbeiencampagne te Beverwijk thans geëindigd. De aanvoer was een mil- lioen K.G. minder dan het vorige jaar, doch desondanks is het omzetcijfer gestegen met f150.000. De totale aanvoer heeft bedra gen 1.905.000 K.G. met een omzetcijfer van f 1.580.400. In 1928 was de totale aanvoer ruim drie millioen K.G. met een omzetcijfer van f 1.427.000. De hoogste doorsneeprijs werd bereikt op 20 Juli, toen per kilogram kon worden genoteerd 93.39 cent. heeft hiermede op gevoelige wijze kennis gemaakt. De kommiezen hadden gewaar- - - schuwd om stil te staan. Toen men hieraan 1 terdag in Southampton is aangekomen, geen gehoor gaf, werd geschoten, maar zon der doel te treffen. Daarop werd een poli tiehond losgelaten en deze sprong een der smokkelaars naar de keel en beet hem zoo ernstig, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zijn buit, bestaande uit 60 pond koffie, tabak, chocolade en een rij wiel, viel den kommiezen in handen. Oswald, Vlugheid en Kracht, Harlingen Zaterdagmiddag werd de 37-jarige onge- Friesche balspel in onze plaats niet zoo 34.77 M. 3. R. Jaarsma, S. G. V. Sneek ..v, i ii i tu 4.^11:*,^. 1^..i on nn m Doos 30-60 cn 90 ct Tube 80 cc. Bij Apoth. en Drogisten de N.V. Spinnerij te Goirle door een drijf riem van een weefgetouw gegrepen. De man werd met kracht tegen het plafond geslingerd. Gruwelijk verminkt stortte hij neer. De dood trad onmiddellijk in. Doodgravers-staking te New York. Een vreemde staking is te New York uit gebroken. Vier honderd doodgravers op de groote Calvary-begraafplaats hebben het werk neergelegd, en gedreigd wordt met een algemeene staking van de 2000 leden van den vakbond van begrafenis-personeel. Het is reeds noodzakelijk geworden tijdelijke graven te delven voor de kisten, die op ter aardebestelling wachten. De stakers vragen loonsverhooging, een negenurigen arbeids dag en extra uitkeering voor overwerk en Zondagsarbeid. Een operatie midden op den Oceaan. Het passagiersschip „Leviathan”, dat Za- De kabinetscrisis. De Koningin heeft Zaterdagmorgen ten paieize Soestdijk jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck ontvangen, die heeft mede gedeeld, dat hij niet geslaagd is in het vor men van een parlementair rechtsch kabinet. H. M. heeft hem thans opdracht gegeven tot vorming van een extra parlementair ka binet. Jhr. Ruys de Beerenbrouck heeft ver zocht, deze opdracht in beraad te mogen houden. VOETBAL. Zaterdagavond vergaderde te Leeuwarden de Friesche Voetbalbond. Nadat de voorz. de heer S. de Wolf de ver gadering met een welkomstwoord had geopend, werd overgegaan tot voorlezing van de notulen en werden deze goedgekeurd. Het bestuur bleef samengesteld als het was, nl. voorz. S. de Wolf; seer. P. Ronner; commissarissen W. K. Tinholt, P. Kuindersma, H. Huisman, J. Kostelijk en G. Noppert. Het voorstel van het bondsbestuur om het aantal bestuursleden van 9 op 7 terug te brengen werd vooraf aangenomen. De heer W. Karsten van Sneek, afgetreden bestuurslid, werd dank gebracht voor het vele dat hij in 't belang van de F. V. B. had gedaan. Verder werd aan het bestuur opgedragen een Com. te benoemen, welke de feestelijkheden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van den bond in het laatst van dit jaar zal voorbereiden. De functie secr.-pen.-competitieleider verle den jaar in tweeën gesplitst zal nu weer door één persoon worden waargenomen. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorz. de bijeenkomst. Wedstrijden. Zaterdagmiddag speelde het elftal van de firma Tonnema en Co. een wedstrijd tegen het elftal van drukkerij Flach. Eerstgenoemd elftal wist te winnen en wel met sprekende cijfers. De uitslag was 111 doelpunten. De eerstvolgende wedstrijd van genoemd elftal zal de returnwedstrijd zijn tegen het elftal van de N.V. N. J. Wouda’s Meelfabrieken. Wlpwidil Ook een Amsterdamsche brandstichter? De Courant, het N. v. d. Dag, maakt mel ding van een brand in een loods in de Slo- ter polder te Amsterdam, waarbij honderden broeikasramen verloren gingen. Dit is de derde brand in een maand in deze polder en men denkt aan een brandstichter. rende bij zijn grootouders te IJmuiden, met eenige vrienden in de haven van het Hoog- ovenbedrijf zwemmen. Plotseling verdween de jongen in de diepte. Hij is verdronken. Als tragische bijzonderheid kan nog ge meld worden, dat juist dien middag de moe der van den jongen zou komen, om met hem verdere familieleden te bezoeken. Zondagmiddag was de 26-jarige student A. Naber, uit Groningen, op het Paterswol- dermeer aan ’t zwemmen. Hij had zich vast gebonden aan een zeilboot. Óp een gegeven «ogenblik kreeg de boot zulk een gang, dat de jongeman met groote vaart onder water werd meegetrokken. Ijlings aangewende po gingen om hem binnen boord te trekken mislukten. Ofschoon dr. Hamming geruimen tijd kunstmatige ademhaling toepaste, kon slechts de dood geconstateerd worden. Nieuw lid van de Eerste Kamer. Nu de heer H. Colijn zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer heeft aangenomen, kan worden medegedeeld, dat de heer Colijn in de Eerste Kamer zal worden opgevolgd door jhr. S. van Citters, gewezen commis saris der Koningin in de provincie Gelder land. Scholvers vernietigers van visch. Men -schrijft aan de ’s Hert. Crt: Niet -zelden hoort men beweren, dat de visch langzamerhand verdwijnt door de ver ontreiniging van het water door fabrieken. Ervaren visschers weten echter, dat dit niet alleen 3e oorzaak is van het steeds minder aantreffen van visch in onze rivieren, maar dat daaraan ook vele vogels, vooral de scholver, niet vreemd zijn, zelfs, dat deze de grootste vernietigers van de visch zijn. De heer Van Balkom uit Hank, gemeente Dussen, die het vischwater in pacht heeft op „de Kennep”, een polder, gelegen in den Biesbosch onder de gemeente Made en Drimmelen, heeft dit maar al te duidelijk ondervonden. In deze nog voor korten \tijd zulk ’n visch- rijke streek is thans weinig visch meer te bespeuren, niet doordat het water hier door fabrieken wordt verontreinigd, maar door dat de vogels, die hier wonen, wekelijks, vol gens nauwkeurige berekening van alles zins geloofwaardige Rijksambtenaren, 14000 pond visch voor hun onderhoud noodig heb ben. De heer Van Balkom heeft van de Regee- ring thans verlof gekregen, om de nesten uit vier boomen, zeker een 200-tal, te vernieti gen. Echter blijven er nu nog wel zooveel nesten over, dat er nog zeker een 2000 vo gels blijven huizen, die wekelijks 14000 pond visch verorberen. Eenige Kamerleden zijn thans met een onderzoek bezig en zullen dan bij de Re- geering aandringen om de scholver niet meer onder de beschermde vogels te rang schikken. Mishandeling en berooving. Toen de aannemer Wolse uit Ellewouts- dijk Zaterdagochtend omstreeks half zeven naar een door hem uit te voeren dijkwerk van den Noord-Bevelandschen polder wou gaan, werd hij onder Kattendijke aangerand door M., uit Goes. Deze wierp hem tegen den grond, trapte hem eenige malen tegen het hoofd en beroofde hem van een porte feuille met ongeveer f 600. De heer W. is ernstig aan het hoofd gewond en naar het gasthuis te Goes overgebracht. De aanran der, een vroegere arbeider van den aanne- is voortvluchtig. Hij zal geweten of vermoed hebben, dat de aannemer geld bij zich had om zijn werklieden te betalen. KAATSEN. te Deersum de jaarl. kermis- gehouden. 14 afdeelingsparturen kwamen op de lijst voor. Den geheelen wed strijd kreeg men mooie en spannende partijen te zien. Van éénzijdigheid was geen sprake. De parturen waren aan elkaar gewaagd. Om le en 2e prijs kwam alles aan de telegraaf. Het drietal uit Beetgum won de le prijs f30. plus het afd. medaille. Het waren de spelers A. Kramer, T. Bakker en R. Terpstra. Het trio uit Huizum J. IJsbrandij, S. Stelpstra en H. Koopal kreeg de 2e prijs f 18.terwijl ’t cadeau ten deel viel aan H. Keulen, W. van Sluis en A. de Vries van Terzool. Goedkoope reis Zuiderzeewerken. Woensdag 14 Aug. is er een goedkoope trein via LeeuwardenHarlingen naar de Zuiderzee werken, vertrgk Sneek 7 u. 10., Bozum 7.23, Mantgum 7.36. Te Harlingen gaat men met een boot van de Veerdienst naar de werken, en keert via Stavoren terug. Terugreis vertrek Stavoren 19.27, Sneek aankomst 19.55, Bozum 20 05, Mantgum 2Ö.14. Coöperatieve Boerenleenbank Scharnegoutum. Men bericht ons dat in het vervolg de kas sier dezer bank zijn zitdag op Dinsdag zal hou den bij fa. Weissenbach, Groote Kerkstraat 16—18. stuur van de kaatsvereeniging „Sneek” toch gemeend het beste beentje te moeten voor zetten. Als wedstrijdterrein is gehuurd het Sportpark. Spelers en toeschouwers zullen hiermede zeker ingenomen zijn. Naast de eere-prijs, de zilv. Wandelbal, aangeboden door den beschermheer de heer P. J. de Hoop, burgemeester van Sneek, heeft het bestuur van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier, als le en '2e vereenigingsprijs beschikbaar gesteld een zilveren en een verguld medaille. De Com. Sport en Liefdadigheid gaf een zilv. me daille voor de koning van de partij, terwijl de voetbalver. „Sneek” twee draagmedailles toezegde voor het prijswinnend partuur. Als derde afd.-prijs bood de firma Repko het bestuur een medaille aan. Het is te hopen dat de liefhebbers van het kaatsspel dien dag in groote getale aanwezig zullen zijn, opdat het bestuur zijn onverpoosd voortzetten om de kaatssport in onze plaats ingang te doen vinden, worde beloond. Naar we vernemen zegden reeds nu ver schillende beste parturen officieus hunne medewerking toe. De officieele aangifte is opengesteld bij de secretaris de heer O. Posthumus, Marfa Louisestraat 23, tot Vrijdagavond 16 Aug. a.s. ’s avonds 8 uur. Van elke afdeeling mogen 2 parturen deelnemen. Men zie deze week een adv. in dit blad. Als scheidsrechter bij deze wedstrijden zal fungeeren de heer L. S. Bouma van Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 17 Betaalt niet teveel voor uw Rijwiel, onze prijzen zijn f 10.a f 15.goedkooper dan andere bekende merk-rijwielen. Wordt ook op afbetaling geleverd. Prijzen vanaf f 57.50. Ver. voor Ziekenhuisverzekering. Wij verwijzen even naar de adv. waarin het bestuur dezer ver. de aandacht van belangheb benden vestigt op de laatste gelegenheid tot aanmelding voor het lidmaatschap onder de voordeelige bepalingen. Onze Sneeker Zeilclub heeft een nieuw punt op haar programma, nl. een nachtelijke strijd. Zij heeft thans deze wedstrijd, zeilschepen en motorbooten, vastgesteld de nacht van Zaterdag op Zondag a.s. vang' te middernacht bij het Moord. Zaterdagavond is te Heerlen een moord „ge pleegd. Een viertal mannen die een groot ge deelte van den avond met elkaar hadden di>or- gebracht, kregen over onbeteekenende kwesties oneenigheid. Zij gingen ten slotte naar een “café gelegen aan de Bonstraat, even voorbij de-.-kom der gemeente en begonnen daar opnieübj? te twisten. Daarna begaven zij zich weer nsfai’ bui? ten waar het wederom tot een hevige woonden-- wisseling kwam. Een hunner de 28-jarig| D., Dink heeft waarschijnlijk in een dollen apnval van woede zijn jachtgeweer,"dat hij over den schouder had hangen, gegrepen, en dit op zijn drie kameraden gericht en een schot gelost. Hevig verschrikt stoven zij uit;elkaar. De 44-ja- rige mijnwerker Jan Sillem kreeg echter een schot hagel door het schouderblad. Dr. Drekel die aanstonds ter assistentie werd geroepen constateerde, dat de man onmiddellijk .was over leden. De marechaussee te Nieuwenhage is er Zondagavond te 6 uur in geslaagd den man aan te houden. Hij had zich daar in het lijken huisje verscholen. Het slachtoffer laat een vrouw en zes kinderen achter. De dader woonde sinds eenigen tijd te Amsfénrade. Courant, N. v. d. D. De ramp te Veendam. - Zondagavond is in het R.-K. ziekenhuis te Winschoten nog een slachtoffer van de ramp te Veendam overleden, nl. J. Luken. Hiermede is dus fiët totaal van de slacht offers tot 8 gestegen. Volgens de verantwoording van den pen ningmeester, Ds. J. J. G. Wuite, postreke ning 17165 te Veendam, bedraagt het to taal der ingekomen en toegezegde giften thans f 9009.64. Hieronder bevindt zich een gift van f 300 van H. M. de Koningin, be nevens een gift van de firma K. en J. Wil kens te Veendanf,-van f4000. De gemeente Veendam heeft f 10t)0 geschonken. De bedevaart naar Lourdes. s...6 «v j. De Nederlandsche deelnemers aano.oo, r J. van E., wonende te Den Haag en logee-, jaarlijksche nationale bedevaart naar Lour- huwde arbeider H. Legius, werkzaam op i groote belangstelling bestaat, heeft het be- i 30.29 M. ATHLETIEK. Friesche athletiekbond. De Friesche kampioenschappen. Zondag hield de F. A. B. te Wolvega op het mooie sportterrein „Lindenoord” wed strijden, waarbij het tweede gedeelte van de Friesche kampioenschappen werd afge werkt. Van de uitslagen vermelden we: 200 M. heeren. Finale: kampioen R. Jaar sma, S. G. V., Sneek, 24.2. 110 M. hordenloop. Finale: kampioen C. Ras, S. G. V., Sneek 17 sec.; 2. R. Jaarsma, S. G. V., Sneek 18.5 sec. Polsstokhoogspringen heeren. Kampioen: R. Bolier, Hercules, Drachten, 3.17 M.; J. Rutgers (Leeuwarden), buiten mededinging 3.42 M. Verspringen zonder aanloop heeren. Kampioen: C. Ras, S. G. V., Sneek 3.09'/2 M. Discuswerpen dames. Kampioene: G. Postma, S. G. V„ Sneek, 20.06 M. 5 K.M heeren. Kampioen: H. van Gulde- ner, Kon. Marechaussee, Leeuwarden 18 min. 35 sec.; 2. I. Wierdsma, S. G. V., Sneek 18 min. 52 sec. (buiten mededinging). Discuswerpen heeren. Buiten mededin ging: Postma, Amsterdamsche Politiesport- vereeniging 41.06 M.; 1. T. Luppens, Kon. Marechaussee, Leeuwarden 35.36 M.; 2. H. Vlugheid en Kracht, Harlingen Abonnement per jaar f 2.50 fr. p. post f 160. Adverteolièn 0 ct. p. regel Ing. zonden mededeeltngen hooger. Abonnement belangrijke korting Adverltnlién worden tevens gratis ge Dlaatst in de SNEEKER COURANT des zijn Dinsdag weer in ons land terug gekeerd. Echter niet alle. Drie patiënten Zijn»<gedurende dén tocht overleden, terwijl jnog-' twee anderen bij hun terugkeer ster vende waren. De toestand van de overige patiënten was goed. ’n Geval van wonderbaarlijke genezing ‘wordt gemeld uit ’t Zuiden van ’t land, ’n Vrouw, die jaren lang niet heeft kunnen l' loopen, zou na deze bedevaart weer geheel en al normaal zijn. Smokkelaar ernstig gewond. De Duitsche kommiezen bedienen zich om de smokkelaars te vangen niet alleen 1 meer van hun schietwapens, maar gebruiken 1 voor dit doel ook politiehonden, schrijft men 1 uit Aalten aan de Tel. Een grensbewoner, 1 die Donderdag met eenige anderen aan het smokkelen was op den weg naar Bocholt, heeft hiermede op gevoelige wijze kennis gemaakt. De kommiezen hadden gewaar- 1 heeft midden op den Öceaan, in gevolge ver zoek van den scheepsdokter, gedurende 52 minuten stil gelegen. De geneesheer moest namelijk een patiënte aan den blindedarm opereeren en toen zij op de operatietafel lag werden de machines stopgezet. De geope reerde was mevrouw Britten, echtgenoote van den voorzitter van de marinecommissie van het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden. Zij werd plotseling ziek, even nadat de haven van New York was verlaten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1