Steunzolen volgens gipsafdruk technische werhDlaals TROMP DE MOORDEIIOE STRAAL Wed. S. JOUSTRA ZOON. Hardzeildag uw Zeilcostuum, Pullover, Trui, of wat ook nog even chemisch reinigen en oppersen. Telefoneer ons, wij balen alles af. I. Fa. J. L. BAKKER Bondaues HIEUWSTIJDINQEN. FEUILLETON. Oók in Tabaksfabrikaten. Reclamekolom i Derde bied NIEUWE SNEEKER COURANT BEKENDE NAAM BEKENDE ZAAK t G. J. ALTIMG Trouwkaarten en Circulaires K1EZEBRINK Co. - Tel. 150 Mo. 91 Zaterdag 17 Augustus 1929. Laat voor I. cor- „SAPPE R”. 28. alles van je lieven vader vertellen. en eensklaps antwoordde Drummond veelbeteekenend. zoo n komen. I herinner mij haar zeer goed.” op den grond. I I 1 Geslaagd voor de acte Hoogduitsch L. O. de heer T. Straatsma alhier. Kon voor ae meuwoouw nog voiaoenae ge reserveerd worden. Herkozen werden: als bestuurslid de heer M. J. Wynia te Lollum. Uitgeloot werden van de 5’/2 Obligatie- leenin Onder rondvraag kwamen nog verschil lende zaken aan de orde waarna de voor zitter de heer L. S. Hilarides met een woord van dank de vergadering sloot. en en gelijk. De stakingsleiding, die de samen- spreking had bijgewoond, werd op hun te rugkeer van verschillende zijden over het beloop van de conferentie en de kans op een oplossing ondervraagd. Zij moesten echter allen teleurstellen, omdat afgespro ken is, voorloopig het stilzwijgen te be waren. Bij Rendix (België) zijn 2 motorrijders tegen elkaar opgereden, tengevolge waar van zij beiden, alsmede de beide duorijd- sters gedood zijn. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Jhr. R H. G. NAHUYS. Opgericht 1901. Altijd mooi courant goed Standaardmerken Steeds het nieuwste STOOMVERVER1J GROOTZAND 43-45 - TEL. 182 Speciaal adres voor le klas Optiek 5; n n, SNEEK door nufvuuut ,)wu niiwwuiiw »>|i Zeer geroemde^ kwaliteit ;Per flesch f2.— Ongelukken. Aan de Roodevaart te Zwaluwe is de 13-jarige J. Dolk, die aldaar aan het hen gelen was, te water geraakt en verdronken. Op den onbewaakten overweg bij Vught (N.-Br.) is het 1'/2-jarig zoontje van den ploegbaas E. Dinsdag door een uit de rich ting Boxtel komenden trein overreden en gedood. Te Gorinchem is de heer Brugmans, leer- aar aan de ambachtsschool aldaar, in het zwembad, vermoedelijk ten gevolge van kramp in de diepte verdwenen. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. De 29-jarige P. v. d. L. uit de Atjehstraat is bij het zwemmen in het zwembad aan de Maaskade te R’dam in de diepte verdwe nen. Vermoedelijk heeft hij een toeval ge kregen. Het ongeluk werd spoedig opge merkt en na eenige mislukte pogingen heeft men hem boven water gebracht. Kunstma tige ademhaling werd twee uur lang toege past, maar het is niet gelukt de levens geesten weer te wekken. Een vreemde gast De correspondent van het Berliner Tage- blatt ter Haagsche conferentie vertelt dat enkele dagen geleden de Prins van Sach senMeiningen te Scheveningen aankwam en lust kreeg de conferentie eens bij te wo nen. Hij begaf zich naar het Oranje-Hotel, de zetel van de Duitsche delegatie en kreeg aldaar inderdaad de oranje kaart, die al leen aan de gedelegeerden ter hand wordt gesteld. Op het Binnenhof vergaderde net de politieke commissie. De Prins nam plaats in de vergaderzaal. De aanwezigen zagen weliswaar een nieuw gezicht, maar, aldus de correspondent van het Tageblatt, de Duitschers dachten dat het een Engelsch- man was, de Engelschen dat het een Franschman was en de Belgen vermoe delijk dat het een Duitscher was. Na afloop van de zitting verzocht de secretaris-gene- raal der conferentie den onbekende om zijn kaart. Deze bleek in orde te zijn. Deze geschiedenis, zoo besluit de respont zijn verhaal, is waar. Thans zóóveel aantrekkelijks aan te bieden, dat iedere wederver- kooper inderdaad verstandig doet, zich daarvan spoedigst op de hoogte te stellen. De landarbeidersstaking in Groningen. De minister van justitie heeft ten ver volge op de beantwoording van vragen van den heer Schaper betreffende het instellen van een onderzoek naar het voorgevallene te Finsterwolde op 28 Mei en het nemen van maatregelen met betrekking tot het op treden van politie en marechaussee nog ge antwoord: Ten vervolge aan zijn bovenvermelden brief, betreffende vragen van het lid der Kamer den heer Schaper, heeft de onder- geteekende de eer Uwer Excellentie mede te deelen, dat hij thans de stukken van het uitvoerig gerechtelijk vooronderzoek, dat ter zake van het op 28 Mei j.l. te Finster wolde voorgevallene is ingesteld geworden, met een omvangrijk rapport van den pro- cureur-generaal bij het gerechtshof te Leeu warden heeft ontvangen. De procureur-generaal voornoemd komt tot de conclusie, dat de marechaussee zich te Finsterwolde op den bewusten avona van een zeer zware taak naar behooren heeft gekweten en dat zij geen blaam ver dient. Nauwgezette bestudeering der stukken heeft den ondergeteekende niet tot een an dere conclusie geleid. ig de nos. 14, 105, 108, 111123 en 197. de Zwemwedstrijden Neptunus. Met voortvarendheid werken de besturen van de Zwem- en Poloclub Neptunus en van de Sneeker Zweminrichting aan de propaganda voor de zwemsport te dezer stede. Woensdag hield eerstgenoemde in de Zweminrichting weer uitstekend geslaagde wedstrijden, waarvan de uitslag hier onder volgt: 25 M. schoolslag jongens t.e.m. 12 jaar: 1. G. Manak in 29.8 sec.; 2. G. de Leeuw in 30.8 sec.; 3. F. Ruiter in 31.4 sec. Mooiste schoolslag G. de Leeuw. 25 M. schoolslag meisjes t.e.m. 12 jaar: 1. S. v. d. Heij in 30.2 sec.; 2. A. Tillema in 30.4 sec.; 3. G. Kaan in 30.8 sec. Mooiste schoolslag D. Jorritsma. 50 M. vrije slag jongens adsp. (nieuwe lingen): 1. C. Deenik in 48.6 sec.; 2. G. Sfob in 50.8 sec.; 3. F. v. d. Kallen in 53.4 sec. 50 M. vrije slag meisjes-adsp. (nieuwe lingen): 1. T. Kiezebrink in 58.2 sec.; 2. T. Manak in 60 sec.; 3. T. Kaan in 1 min. 2 sec. 50 M. vrije slag heeren (nieuwelingen): BOLSWARD, 14 Aug. 1929. Heden werd bij Stoop in de „Doele” de jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Veevoeder fabriek „BolswardSneek” te Sneek en werd de Rekening en Verantwoording over eenkomstig het voorstel van het Bestuur en den Raad van Commissarissen vastgesteld. Ook dit jaar mocht weer een gunstig re sultaat geboekt worden. Naast lage Vee- voederprijzen en ruime afschrijving op het bestaande en bijschrijving op de reserve’s „Dan moet ge een verbazend goed ge heugen hebben, tantetje,” sprak Drummond met klem. „Het zou begrijpelijk zijn indien naar het portaal. „De eerste deur links,” mompelde de dok ter. „Ge zult uw tante in bed vinden.” „Óm ’s hemels wil, houd je oogen wijd geopend, Stockton,” fluisterde Drummond mij op de trap toe. „Zij hebben een hinder laag gelegd daaronder wil ik mijn hoofd verwedden.” Doch toen wij de kamer binnengetreden waren, bemerkten wij niets ongewoons. Een lamp met kap stond naast het bed, en de zieke was bijna niet te onderscheiden. Doch zelfs bij dit flauwe licht kon men zien dat zij een tenger oud vrouwtje was, de sporen van pijn en ziekte op het gelaat vertoonende. „Neef,” zeide zij met een zachte stem. „De eigen jongen van mijn broer Harry! Ach, ach, wat gaat de tijd gauw voorbij. Kom wat dichterbij, neef, en laat mij eens zien hoe je geworden bent.” Met vermagerde hand hield zij de electri- sche lamp omhoog, zoodat het schijnsel op Drummond viel. En het volgende oogenblik kletterde de lamp tegen den grond. Ik bukte mij snel om haar op te rapen, en in dien tusschentijd viel het licht een oogenblik op haar aangezicht. En ik kon er een eed op gedaan hebben, dat haar oogen in dat korte ge een broer Harry bezeten had, die naar Australië gegaan was, ofschoon hij een puur verzinsel van mij is. Doch met geen moge lijkheid ter wereld kunt gij een schoonzuster gehad hebben, die Jenny Douglas uit Ciren cester heette, want zij is eveneens een uit vindsel van mij.” „Kijk uit, Drummond!” riep ik uit, en hij keerde zich bliksemsnel om. Met een eind gasbuis in de hand, sloop dokter Helias door de kamer op ons toe, en achter hem bevonden zich drie van de anderen. En toen gebeurde het, sneller dan ik het vertellen kan. Wij letten uitsluitend op de mannen; de zieke in bed waren wij volko men vergeten. Ik zag een seconde bedde- „Maak hem af, domoor, en doe het vlug.’ En de zwartbehaarde man deed het met vaardige en vaste hand. Hij had er blijkbaar den slag van, want veel kracht scheen hij niet aan te wenden. Hij hield het eenë uit einde van zijn stuk buis slechts tegen het achterhoofd van Drummond, en het was voorbij. Hij viel als een blok op den grond en bleef roerloos liggen. „Lieve help!” mompelde ik, „ge hebt hem vermoord.” En gedurende de eerste uren was dit het laatste wat ik zeide. De drie mannen die mij te lijf gingen waren even bekwaam en handig als de ander, en in minder dan een minuut lag, ik gebonden en met dichtge- snoerden mond, waarna ik in een hoek werd „Ik weet het met; ik kon het niet zien. „Hoeveel?” „Drie of vier.” „Alle lichten uit. Wie zij ook zijn leg hen een voor een neer, zoodra zij een voet in de kamer zetten. Doch geen geluid ma ken.” En toen bracht ik de spannendste minuut van mijn geheele leven door. Weerloos, niet bij machte hen een waarschuwend woord te doen hooren, lag ik in een hoek. Het waren natuurlijk Ted Jerningham en de anderen dat wist ik, en zij liepen regelrecht in den val. De kamer was in donker gehuld: de deur stond open en zich tegen het licht in de gang afteekenende, kon ik de neerge hurkte gedaante van dokter Helias zien. Achter hem kon. ik de anderen flauw onder scheiden, en de vrouw sloot zich bij hen aan. Doch voor zij dit deed, had ik gezien hoe zij op een stoel geklommen was en de peer uit het electrische licht geschroefd had. De voetstappen op de trap naderden, en reeds vielen de schaduwen van de twee voorsten op den muur. Er werd een korte tik gehoord, toen er aan den knop van het licht gedraaid werd en, toen er geen licht kwam, stortten beiden zich in de ka mer. Een oogenblik teekenden zij zich scherp (tegen het licht in de gang af, en zelfs ik schrok het eerste oogenblik van hun ver schijning. In de opwinding van de laatste oogenblikken had ik de zwarte maskers ge heel vergeten, en hetgeen ik aanschouwde, leken mij twee monsters uit een andere- wereld. De vrouw slaakte een korten gil, en ook de beide anderen verschenen nu in de deuropening. „Ffft! Ffft!” Snel rees en daalde de arm van Helias met de doodende buis in zijn hand, en de twee laatst aangekomenen bonkten zonder een kik te geven voorover op den grond. Wordt vervolgd. Een prachtig aanbod. De correspondent van The Times te Pa rijs seint vandaar aan dit blad, dat de heer s en mevrouw Arthus Moulton uit de Ver. Sta ten den| directeur van het Claude Debussy Conservatorium hebben meegedeeld, dat zij bereid zijn 12 millioen gulden te storten voor de stichting in de omgeving van Parijs van een internationaal concertgebouw, dat 15.000 toeschouwers kan bergen. Het idee is, dat gedurende den zomer de Parijzenaars en vreemdelingen gelegenheid zullen hebben in een behoorlijk milieu de meesterstukken van het internationale klas sieke en moderne repertoire te hooren. De maand Mei zou gewijd zijn aan werken van Fransche componisten, Juni aan de Russen, Juli aan Italiaansche muziek enz. Een groot gedeelte van den winter zou doorgebracht worden met de instudeering en uitvoering van bekende werken van jonge musici. Het project houdt ook rekening met aller lei accomodatie voor wonen en leven van musici in de nabijheid van het internationale concertgebouw. De heer en mevrouw Moul ton vragen slechts, dat een der voorsteden, die Parijs omringen, de stad 6 of 8 acres grond in een aangename omgeving zal ca deau doen. Ernstig spoorwegongeluk in Polen. Op het spoorwegstation Karolew nabij Lodz is tengevolge van een verkeerden wis- selstand een personentrein in botsing ge komen met een goederentrein. Beide loco motieven en 19 wagons werden geheel of gedeeltelijk vernield. Voor zoover tot nog toe kon worden vastgesteld werden acht personen gedood, n.l. een hoofdconducteur, de beide machinisten en vijf soldaten, ter wijl 16 personen zwaar gewond werden. Een der wagons van den personentrein vloog in brand, zoodat men vreest, dat onder de resten van deze wagon nog lijken liggen. Drank en drankbestrijding in Engeland^ Het programma van de labourregeering hield o.m. de belofte in door een staats commissie een onderzoek te laten instellen inzake de bereiding en verkoop van alco holhoudende dranken. Thans heeft Clynes, de minister van binnenlandsche zaken, mee gedeeld, dat Lord Amulree, vroeger Sir Wil liam Mackenzie, als voorzitter van deze commissie zal optreden. Ook de namen van de tien leden der commissie zijn bekend gemaakt. De drankbelangen zullen worden voorgestaan door Thomas Skurray en John Morgan; de afschaffers worden vertegen woordigd door Henry Carter en Arthur Sherwell. De andere zes leden moeten tus- schen deze tweetallen in als buffer dienen. Vermoedelijk wordt vanwege het belang van de kwestie de commissie met nog tien leden van allerlei schakeering uitgebreid. Er is ook sprake van het medische element in de commissie op te nemen, maar de opdracht aan de commissie laat den medischen kant van de kwestie vrijwel buiten beschouwing. Ze beoogt een onderzoek naar de werking van de wetten op de bereiding en verkoop van alcoholhoudende dranken en naar de sociale en economische zijden van de kwes tie, alsmede de voorstellen ter verbetering van de wet te onderzoeken en daarover ver slag uit te brengen. In de commissie zitten geen parlementsleden, omdat deze mis schien door hun kiezers in hun vrijheid van oordeel zouden worden belemmerd. Ver wacht wordt, dat het onderzoek twee of drie jaar zal duren. De commissie zal zelf moeten uitmaken of zij een studiereis naar de Vereenigde Staten zal maken. De mededeeling omtrent de verdaging van de conferentie tusschen werkgevers en werknemers werd in Zaandam met veel be langstelling ontvangen en zoowel in sta kerskringen, als daarbuiten werd deze druk besproken. Nu de conferentie niet is af gebroken, maar verdaagd, houdt men een oplossing van het conflict nog altijd mo- I. G. v. d. Pijpekamp in 55.2 sec.; 2. H. B. van der Meulen in 56 sec.; 3. K. Vrolijk in 1 min. 0.1 sec. Hierna volgden twee zeer belangrijke nummers nl. 1000 M. tocht voor dames en heeren. Ieder der deelnemers(sters) die den tocht volbracht ontving een insigne. Men moest de tocht echter binnen 35 minuten volbren gen. Heeren: 1. D. Visser 22 min. 2. R. Broer- sma 22'/2 min. 3. G. Idzega 23 min. 15 sec. 4. G. Terpstra 23 min. 45 sec. 5. J. Deenik 24 min. 15 sec. Verder volbrachten de tocht: P. Visser F. v. d. Kallen, A. Duba, W. Jorritsma, B. van Manen, G. Manak, C. Deenik, F. Ferwerda, P. Wameling, A. Canrinus, H. H. Minkema, J. W. Deenik, T. J. van Terwisga, G. B. v. d. Meulen, J. Haytink, Joh. Groen. K. Vrolijk, H. Praam- sma, G. Slob, R. van Manen, H. Reis, L. de Jong, H. Reindorp, IJ. Bakker, F. Abma, H. Bakker, H. A. G. Dijkhuis, J. W. Deenik. 1000 M. tocht dames: 1. D. Oppenhuizen 23 min. 2. A. Vrolijk 23 min. 3. G. v. Wijk 23 min. 25 sec. 4. T. Muurling 24 min. 30 sec. 5. T. Beetstra 24 min. 35 sec. Verder volbrachten de tocht de dames: mevr, de Witde Boer, T. Manak, B. de Boer, D. Hoogland, D. Langenburg, G. Leeuwen, T. Brenninkmeijer, mevr. Kan R. Fijlstra, A. Posthuma, H. Deenik, G. Schijfsma, G. v. d. Meulen, S. Oppenhuizen, R. Praamsma, J. Wijtzes, M. Bos. Gekleed Popduiken heeren: 1. H. Reis 5’ sec.; 2. D. Steenhuizen 52.2 sec.; 3. P. Pier- sma 1 minuut 0.5 sec. Gekleed Popduiken dames: 1. W. Bosch- ma 59 sec.; 2. Ali Vrolijk 1 min. 22 sec.; 3. T. Muurling 1 min. 30 sec. Schoonspringen dames en heeren: Bij dit nummer benevens 3 vrije sprongen ver plichtend gesteld zweefduik, keizersprong en valduik met handen boven het hoofd. De eerste prijs werd behaald door C Deenik mei 128'/2 punt, waarop volgden F. Piersma met 118 p. en H. Reis en J. Deenik met 113 p. 50 M. hindernis-zwemmen heeren: Dit bestond in zwemmen met 3 ballen op een blaadje, door een ton kruipen en als slot koekhappen. 1. D Visser 1 min.; 2. D. Steen huizen 1 min. 07.6 sec.; 3. F. Ferwerda 1 min. 12.8 sec. 50 M. hindernis-zwemmen dames: 1. D. Oppenhuizen 1 min. 12.6 sec.; 2. G. v. a. Meulen 1 min. 15 sec; 3. J. Wijtzes 1 min. 15.6 sec. Na afloop werden de speldjes voor de 1000 M.-tocht met een toepasselijk woord door den voorzitter der Zweminrichting, den lieer Bakker, overhandigd, terwijl de voor zitter van „Neptunus”, de heer G. v. d. Pijpekamp, de overige medailles en diplo ma’s uitreikte. Donderdagavond werd de 1000 M. zwem tocht alsnog volbracht door enkele der jury-leden, die hiervoor Woensdagmiddag geen gelegenheid hadden. De volgende dames en heeren werd het aardige insigne door den voorzitter der zweminrichting ter hand gesteld: G. Schuk- king, Tj. A. Stam, S. C. Kamstra, F. P. Piersma, D. Steenhuizen, K. Sevensma, J. Zandstra, IJ. Alkema en de Jong. geworpen. Doch ik was nog in staat te hooren en te zien. „Jij akelige stommeling,” zeide de vrouw tot den man die dokter Helias genoemd werd. „Waarom heb je mij niet gezegd dat hij het was?” Zij wees naar Drummond en de man zag haar verbaasd aan. „Wat bedoelt ge?” antwoordde hij. „Ik weet evenmin als gij wie hij is. Is hij de neet niet?” Zij stiet een kort lachje uit. „Net zoomin als ik. En ge kunt van mij aannemen, dat ik slechts al te goed weet wie hij is. Hij had vermoedens en daarom drukte ik op de schel.” Zij smeet het waterpistool dat met ammo niak gevuld geweest was op tafel, en naar een kast gaande, nam zij er een hoed uit. „Breng hen beiden naar beneden, en bij den hemel, maak je uit de voeten. Is hij dood?” Opnieuw wees zij naar Drummond, doch de man schudde het hoofd. „Indien ik geweten had dat hij nu terug zou komen, had ik het huis uren geleden verlaten. He lias je hebt alles verknoeid.” „Maar ik begrijp het niet,” stamelde de ander. „Gooi hen de trap af,” beet zij hem toe. „Jou hersens zijn te stom om iets te be grijpen.” „Breng hen beneden,” gromde Helias tegen de anderen. Hij keek versuft naar de vrouw en was blijkbaar te bang voor haar om tegen haar schelden op te „Vooruit, haast je!” En in dat oogenblik stormde de vijfde man de kamer binnen. „Er zijn mannen over het muurtje ge klommen,” hijgde hij. „Hoor maar: zij zijn binnengedrongen.” Van beneden klonk het openschuiven van een venster, en haastige stemmen. „Politie?” vroeg de vrouw gespannen. IJLST. De Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Friesland hield eergister alhier zijn 27e muziekfeest en concours. De uitslag vermeldt o.a. de volgende prij zen: 3e afdeeling Fanfare. Studio Heidenschap (dir. W. Koopmans) 141 p. 2e pr.; Hald moed Oosthem (dir. C. Kaspersma) 150 p. le pr.; De Woudklank Oudega (H. O. N.) (dir. S Hoekstra Jr.) 156 p. 1 pr. 2e afdeeling Fanfare. Euphonia Oppen huizen (dir. S. de Boer) 128 p., 2e pr.; Con cordia Gaastmeer (dir. C. Kaspersma) 153 p., le pr. le afdeeling Fanfare. Concordia Ijlst (dir. C. Kaspersma) 150 p., le pr.; De Ba zuin Hemelum (dir. S. Hoekstra) 117 p., 3e pr. Afdeeling Uitmuntendheid. (Fanfare) Eendracht maakt Macht Oudega (W.) (dir, A. G. Bruinsma) 136 p., 2e pr.; Crescendo Heeg (dir. A. G. Bruinsma) 143 p., 2e pr; Concordia Balk (dir. L. de Rook) 151 p., le pr. Eere afdeeling Fanfare. Harmonie Warns (dir. J .B. Dijkstra) 157 p., le pr. De zilveren wisselkrans, aangeboden door de fa. B. Blank te Leeuwarden, be stemd voor het corps, dat het hoogste aan tal punten op het concours behaalt, werd toegekend aan „Harmonie” van Warns. Bovendien werd in iedere afdeeling voor het hoogste aantal punten een medaille toe gekend. De staking te Zaandam. Men meldt uit Amsterdam: De vertegenwoordigers der partijen, die bij de houtstaking te Zaandam betrokken zijn, hebben Woensdagmiddag een bijeen komst gehad in een der zalen van de Indus- trieele Club alhier. In deze bijeenkomst, die van half drie tot half zeven duurde, zijn verschillende mogelijkheden onder het oog gezien om aan dit langdurig conflict een einde te maken. Men kwam nog niet tot een resultaat. De besprekingen zullen Vrijdag middag worden voortgezet. 1. J. Deenik in 42 sec.; 2. G. Terpstra in 43.8 sec.; 3. D. Steenhuizen in 45 sec. 50 M. vrije slag dames (nieuwelingen): 1. T. Muurling in 57.4 sec.; 2. R. Fijlstra in 59.4 sec.;, 3. E. de Jong in 1 min. 1 sec. 50 M. rugslag heeren: 1. F. P. Piersma in 49.2 sec.; 2. J. Haytink in 50 sec.; 3. D. Steenhuizen in 53 sec. 50 M. rugslag dames: 1. A. Vrolijk in 53.2 sec.; 2. W. Boschma in 59 sec.; 3. T. Kaan in 1 min. 13 sec. 50 M. schoolslag heeren boven 30 jaar: oogenblik vol waren van een doodelijken, onbeschrijfelijken angstDeze indruk was zóó levendig, dat ik haar een oogenblik ont hutst aanstaarde. Weliswaar was die uit drukking terstond verdwenen, doch ik wist, dat ik mij niet vergist had. Het zien van Drummond had de vrouw in bed een doode lijken schrik op het lijf gejaagd. Waarom? Eerlijk spel of bedrog, het scheen onver klaarbaar. „Ik ben zoo zwak,” mompelde zij veront schuldigend. „Dank u, mijnheer dank u.” Zij sprak tot mij, als was zij zich bewust dat ik haar met verrassing gadegeslagen had. „Ik schrikte er van, toen ik zag welk een Hij ging terzijde en ik volgde Drummond groote kerel mijn neef geworden is. Ik zou |.]em nooit herkend hebben, doch dat is niet, lakens die van het bed geworpen werden, meer dan natuurlijk. Zoodra ik beter ben, I en een geheel aangekleede vrouw sprong moet je nog eens terugkomen, neef, en mijvan achteren op Drummond toe. In haar alles van je lieven vader vertellen.” hand hield zij iets glinsterends c.. „Dat zal jk zeker doen, „tante, Amelia,” vulde de kamer zich met een sterke ammo- u- niak-lucht. En Drummond kreeg het goedje „Harry was altijd een beetje wild, doch recht in ’t gelaat. In een oogwenk was hij zoo’n echte hartelijke jiongen,” vervolgde de door de lucht bedwelmd, strompelde oude „juffrouw. „Je lijkt niet veel op hem, waggelde blindelings door de kamer, vu neef-” i zelfs toen ik naar voren snelde om hem te „Da t is mij meer gezegd,” mompelde ondersteunen, hoorde ik de vrouw uitroepen: Drummond, err ik zag zijn mondhoeken tril- - - - - len. „Ik heb meer de aard van mijn moeder.1 Zij zou'even oud geweest zijn als gij onge veer, tante, als zij nog geleefd had. Ge her innert u haar nog wel, niet waar Jenny Douglas, heette zij, uit Cirencester?” „Het is lang geleden, neef.” „Maar mijn vader zeide altijd dat gij zulke vriendinnen waart!” De vrouw weifelde een oogenblik, en van beneden klonk twee maal het geluid van een electrische schel. „Ach ja, natuurlijk,” zeide zij toen, „ik Noodtottige botsing. i I it IS 1. in m I INSTRUMENTMAKER—OPT1CIËN Kleinzand 16 - SNEEK Kleinzand 7 naast de heer J. v. d. Feer. 1 J.l .j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9