li Hit 3 I J ftvonitiiroft warn FIBI FUR ft II F I Dit 9 Cont M' ren. 3 halve spellen voor Wommels. Verder ken. Eenige poedels Roukema laat zitten, komt partuur no. 9 met een „schoone Ier» om één spel voor partuur no. 9. Als van vijandelijk perk wordt gedreven. terwijl de kampioen van het Noorden officieus heeft toegez gd oo'< van de partij te zijn. Het kan dus Zondag weer een mooie dag worden voor de voetballiefhebbers en het verlangen om onze noordelijke favoriet te zien spelen zal menige bezoeker naar het Sprrtpark lokken. De firma Johs. Tromp, Vreemdelingen verkeer alhier, de heer F. Meijer en anderen hebben reeds toezegging gedaan voor de prijzen. Een en ander zal in het Vrijdagnummer per advertentie nader worden bekend ge maakt. A. de Jong Engelum. No. 11: J. Roorda Bolsward, ien. Ook ’t laatste halve spel wordt erg gepoe deld. Op 64 sneuvelt partuur 8 met een fraaie li I Adve Din IJsbn Aa gend pen, Aug. p.a. bina vaar In State van salar risse salar verh seen over dooi rege goe< H. D< ker I b u t N Moe bren gebi zal ken Hee Z zwe Zoc zwe hui: doe uits bek stel tocl pro daz toe’ ger He het Nat Koi gez f Bzr We een een 5 deli „Gi Mk r mie con wai van Dr. noen van Kwe onmii Bij r 1 te de de 3e prijs f 4.50. prijs. i de parturen no. 9 no. 4. Er wordt door beide parturen flink 1 I Roukema slaat de bal buiten, Harlingen drie halve spellen krijgt. Groot knoeit nog al eens een bal. Met een bovenslag van Helfrich komt Harlingen met venslagen te doen. Als Harlingen op 64 de BURGERLIJKE STAND. SNEEK, 13—20 Augustus 1929. GeborenGrietje, d. v. Joon van der Werf en Grietje Coers. Alberdina, d. v. Johannes Miedema en Harmanna Kersten. Jacobus Oerardes, z. v. Johannes Dijkstra en Jantje Mous. Tine, d. v. Jacob Bauke Feenstra en Jacoba Kok. Huwelijksaangiften Jan Pieter de Vries, 26 j. en Fronica de Jong 26 j. Gehuwd Johannes Antonius Jannink 27 j. en Aleida Antonia Francisea Rengerink 35 j., Folkert Huitema 36 j. en Jacoba Maria Feenstra 30 j., Klaas de Vries 28 j. en Hijlkje Wip 26 j. OverledenTrijntje Jans Kuiter 84 j., ongehuwd. Haije Boomsma 3 j., z. v. Auke Boomsma en' Antje Kuipers. Antje Dijkstra, wed. Gerben Landstra 83 j., Hitje v. d Goot 77 j., ongehuwd, wonende te Dragten. WYMBRITSERADEEL, 12—17 Augustus. Geboren Andries, z.v. Andries van Dijk Vrouwtje Simons te Hommerts; Wilhelmina dv Regnerus IJntema en Johanna Klooster man te Westhem; Tjitske dv Romke Zijlstra en Hendrikje Douma te Uitwellingerga Sijtze zv Klaas Hemstra en Grietje Oosten, haven te Oosthem; Harmen Cornelus zv Jan Witteveen en Sibbeltje Asma te Oudega. Gehuwd Feike Molenaar 24 jr. en IJm- kje- IJpenga 20 jr. beiden te Woudsend. Overleden: Willem Wieringa, 27 jr. on gehuwd te, Nijland. Kaatsver. „Sneek”. Zondag j.l. heeft de kaatsver. Sneek op het Sportpark alhier, de groote jaarlijksche kaatspartij gehouden, die vorige jaren de 3e Zondag in de maand Juni plaats heeft. De lijst bestond uit 8 parturen w.o. de zeer sterke drietallen van Harlingen en St. Jacob. Er is den geheelen dag uitstekend gekaatst en de wegblijvers hebben dan ook heel wat gemist. Van buiten was de opkomst bevre digend te noemen, doch ’t Sneeker publiek heeft, zooals de voorz. terecht bij de prijs- uitdeeling sprak, geschitterd door afwezig heid. Voor de nationale kaatswedstrijden gevoelen de Sneekers heel weinig, wel voor internationale partijen Friezen en Belgen, waarom spr. het hoofdbestuur warm aanbe veelt het in die banen te leiden, dat Sneek spoedig weer in staat wordt gesteld deze internationale sportdag te kunnen houden in ’t belang van de kaatsport in ’t algemeen. Om op de partij terug te komen beginnen we met te vermelden dat de lijst er alsvolgt uitzag en dat den geheelen wedstrijd in één perk werd gekaatst, zoodat de toeschou wers rustig elke partij konden volgen. 1. A. Rienstra, J. de Vries, H. Pasma o.e.a. „Sneek” te Sneek. 2. J. Heeg, H. Rijpma, A. Vollema „Eas- terein” te Oosterend. 3. K. Kuiken, W. de Vries, H. Plantinga „Het Noorden” te St. Jacobiparochie. 4. L. Koopal, J. JillingS, A. Ferwerda „Sneek” te Sneek. 5. J. IJsbrandij, S. Stelpstra, M. Koopal „Ons Genoegen” te Huizum. 6. F. v. d. Hauw, D. v. d. Meer, L. de Jong „Meto” te Bolsward. 7. H. Knol, P. Helfrich, KI. de Jager „Een dracht” te Harlingen, 8. Ids Roukema, E. v. d. Goot o.e.a., M. v. d. Zee „Wommels te Wommels. Eerste omloop. 12. De strijd gaat gelijk op. Het eerste spel is twee maal op 66 gelijk voor het Sneeker drietal en wel met 2 buitenslagen van Jan Heeg. De le opslager van no. 2 mist nog al eens ’t perk. Rienstra is op den stuit met het terugslaan van den bal in uitstekende conditie. Het volgende spel is echter weer op tweemaal 66 gelijk voor no. 2, doordat Rienstra roept „buiten” op een door Jan Heeg opgeslagen bal, die ech ter ’t perk niet mist en Pasma daardoor de slag voorbij laat gaan, Jan Heeg een bal in ’t perk drijft, die Rienstra niet kan verwer ken. Rienstra’s partuur maakt hierna de drie spel vol en wel met het volgende spel verloop: No. 1:88668888 60 punten. No. 2: 66884660 44 punten. Het laatste halve spel van deze partij werd geheel verpoedeld door Jan Heeg. 3 en 4. Partuur no. 3 is het uitnemend drietal van St. Jacob met als aanvoerder de bekende matador KI. Kuiken. Geholpen door eenige buitenslagen van Koopal en Ferwerda heeft Kuiken’s partuur aldra een spel aan de hang. Op 66 gelijk slaat Ki. Kuiken de bal buiten en haalt ’t Sneeker drietal een „eerst”. De Sneekers blijven knoeien en de zeer sterke opslag van St. Jacob blijkt onze stadgenooten te machtig. Ze brengen er verder weinig meer van te recht. In het laatste spel krijgt het Sneeker trio geen punt aan de telegraaf wat uit on derstaand spelverloop is te constateeren. No. 3: 8868888 54 punten. No. 4: 6 2 8 6 6 0 0 28 punten. 5 en 6. Deze partij, die eerst van weinig beteekenis was, kreeg nog een zeer span nend einde. Beide parturen knoeiden ge weldig in ’t begin, doch tegen het einde herstelde men zich. Het eerste half spel was op 64 met een buitenslag van Huizum voor Bolsward, waarna Huizum een spel haalt. Aierna zit het spel bij de Huizumers iets vast en haalt Bolsward resp. met een bovenslag op 64; een zitbal op 60 en een buitenslag van Huizum op 64, ach tereenvolgens drie halve spellen, waarmee de stand 42 wordt. Als de stand 66 is geworden mist v. d. Hauw ’t perk en maakt Huizum daardoor de stand tot 43. Nog één half spel weet ’t Bolswarder drietal machtig: te worden en wel op 62 met een buitenslag van de Huizumer le opslager. Het wordt tenslotte 5 eersten gelijk en ’1 laatste halve spel verovert Huizum op 64 met een zitbal. Het spelverpoop van deze partij was als volgt: No. 5: 48840482888 62 punten. No. 6: 80488868264 62 punten. In totaal sloeg Huizum 15 maal de bal buiten, terwijl we voor de Bolswarders 11 buitenslagen noteerden. Huizum passeerde 4 maal de bovenlijn. De Bolswarders maakten 3 bovenslagen. Het verwisselen van spelers in ’t perk bij Huizum bracht een wending in ’t spel 'ten gunste van dit drietal. Parturen 7 en 8. De laatste parturen van de le ronde zijn Harlingen en Wommels. Ids Roukema c.s. in ’t perk en KI. Jager c.s. op den stuit, ’t Eerste halve spel is op 60 en een kaats, die niet door Wommels wordt gepasseerd voor Harlingen. Zoowel door Roukema als Helfrich wordt aan den op slag geknoeid. Op 62 en een buitenslag van Roukema is ’t spel voor Harlingen. Een mooie trik-trak-slag weet Roukema in ’t perk te drijven. Met een „schoone zes” en een bovenslag van De Groot haalt Wom- kaats niet passeert haalt St. Jacob het spel. KI. Jager verdient dan een applausje met een fraaie bovenslag. Op 6—2 passeert Jager opnieuw de bovenlijn en krijgt zijn partuur een half spel. Een kwaadslag van Kuiken en een paar perk- slagen van Harlingen bezorgen laatstgenoemd partuur 6 punten, terwijl met een paar buiten slagen van Harlingen de stand 64 wordt. Als de Vries daarna een door Knol opgeslagen bal Iaat zitten, wordt het een spel gelijk. Er wordt zeer vlot gespeeld. De partij is het aankijken ten volle waard. Helfrich weet met een trik- trak-slag een kaats te passeeren, terwijl Jager een Herculesslag doet, waarmee de stand 64 is geworden. Kuiken passeert een kaats en ’t wordt 66 gelijk. Een kaats volgt, Kuiken drijft de bal stijf in ’t perk, doch KI. de Jager likt hem boven. Er wordt fel gestreden. Op 62 slaat De Vries de bal kwaad en behaalt Har lingen de twee volle spellen. Harlingen is zeer gelukkig. 2 kaatsen weet dit drietal te ver overen en twee poedels van Kuiken brengen de stand op 5 eersten voor Harlingen. KI. Kuiken drijft dan eenige ballen in ’t perk en op 62 slaat De Jager de bal kwaad en haalt ’t trio uit St. Jacob 3 halve spellen. Kuiken doet we derom een bovenslag. Als Knol .op 4 gelijk een tuscheninsche geeft kan Kuiken de bal niet ver werken en wordt het 64 voor Harlingen. Jager passeert daarna de ontstane kaats .waarmee de beslissing valt ten gunste van Harlingen. Het spelverloop was alsvolgt: No. 3: 8 8 2 4 6 2 2 8 4 44 punten. No. 7: 4 4 8 8 8 8 8 2 8 58 punten. Harlingen krijgt dus de le prijs en St. Jacob de tweede. De totale uitslag is alsvolgt: Eere-prijs de zilv. wandelbal en zilv. ver. me daille, f45.plus 3 persoonlijke medailles en koningsmedaille de ver. „Eendracht” te Harlin gen met de kaatsers H. Knol, P. Helfrich en KI. de Jager. Tot koning werd uitgeroepen de spe ler H. Knol. De 2e prijs f30.plus verg. br. med. de ver. „Het Noorden” te St. Jacob met de spelers K. Kuiken, W. de Vries en H. Plantinga. De 3e prijs f 15.— plus br. med. de ver. „Ons Genoegen” te Huizum met de spelers J. IJs brandij, S. Stelpstra en M. Koopal. De 4e prijs f 15.de kaatsver. Sneek met de kaatsers A. Rienstra, Jan de Vries en II. Pasma. Na afloop reikte de voorzitter, de heer R. Tjallema, met een toepasselijk woord de prij zen uit. De h.h. Rijpma van Leeuwarden en De Jong van Beetgum w'aren als afgev. hoofd bestuur op het terrein aanwezig. Er is in alle opzichten uitstekend gekaatst. Kaatspartij „Nije Moed”, Ijlst. Zaterdagmiddag j.l. hield de kaatsver. „Nije Moed” te Ijlst een kaatspartij van drie spelers in een partuur (doorelkaar loten). 14 parturen, w.o. zeer beste kaatsers kwamen op de lijst voor. De heer Riegstra had voor deze partij zijn land beschikbaar gesteld, waarvoor hem een woord van dank zeer zeker niet mag wor den onthouden. De partij kon immers dit jaar nu toch nog gehouden worden, zij had anders moeten overgaan daar het nieuwe sportterrein nog niet gereed is en ’t oude terrein niet meer voor wedstrijden bespeelbaar is. Om 1 uur ving de partij aan. Scheidsrechter was de heer S. v. d. Goot. De lijst zag er alsvolgt uit: No. 1W. v. d. Sluis, Sijbrandaburen, B. v. Meer Bolsward, B. Kamstra Sneek. No. 2: C. Biswerda Bolsward, Johan Jillings Sneek, A. Ferwerda Sneek. No. 3: B. Nooigedagt Ijlst, D. Jippes Hal- lum, S. Zijlstra Heerlen. No. 4: J. Kracht Sneek, Tj. de Vries Akkrum, C. de Waai Bolsward. No. 5: S. Travaille Sneek, P. Oort Bolsward, H. Hiemstra Sneek. No. 6: D. v. d. Meer, Bolsward, P. Bruining Sneek, A. Fleur Sneek. No. 7: F. Sterk Sneek, Tj. Post Ijlst, M. Troelstra Ijlst. No. 8: P. v. d. Laan Sneek, S. J. Nota Bols ward, W. Kooistra Dokkum. No. 9: J. Riemersma Terzool, G. Zoethout Sneek, Ids Roukema Wommels. H. Kamstra Sneek. No. 14: Akkrum, S. de Jong Bolsward. I kema’s partuur twee spel. Het spel van partuur le omloop. no. 8 begint te verslappen. Het wordt weer 66 De partij tusschen partuur 1 en 2 wordt met gelijk. Van der Laan moet de bal opslaan, doch afwisselend geluk gespeeld. Tenslotte winnen mist het perk en partuur 9 krijgt 5 halve spel- Ferwerda c.s. deze partij met 55 en 46 met een kwaadslag van partuur No. 1. Partuur 3 is niet bestand tegen het sterke trik-trak-slag, die tenslotte door Roukema in drietal van -no. 4. Eindstand 35 26. Het spelverloop was alsvolgt: No. 8: 8 4 2 8 4 2 6 4. No. 9: 6 8 8 2 8 8 8 8. Partuur no. 8 krijgt dus Om le en 2e De eindstrijd gaat tusschen en aangepakt. De wind gaat eenigszins liggen, wat het spel ten goede komt. Het eerste bordje is voor partuur no. 9, als Cor de Waij de kaats niet weet te passeeren. Het trio van no. 9 blijkt uit ervaren spelers te bestaan. Vooral Roukema plaatst de ballen meermalen zoo, dat de tegen partij er weinig raad mee weet. De opslag van 9 is echter onzeker, doch ook de tegenpartij mist nog al eens het perk. Partuur no. 4 verzet zich .uitstekend en weet tweemaal op 66 ge lijk de bordjes binnen te halen, wanneer Rie mersma dé kaats niet passeert en de Vries de bal voorbij slaat. Cor de Waij tikt eenige ma len de bal boven. Weer wordt het 66 gelijk, doch nu zorgt Riemersma er voor de kaats voorbij te slaan. De twee volgende bordjes zijn telkens op 64 voor partuur 9, doordat Rie mersma de kaats weet te passeeren en C. de Waij kwaad slaat. Wel weet de Vries op 62 door de kaats te passeeren nog een half spel te veroveren, doch als daarna de stand gelijk 66 is geworden en C. de Waij poedelt en partuur no. 9 vijf halve spellen aan de telegraat krijgt, is het met no. 4 afgeloopen. Het laatste halve spel wordt door de Waij vrijwel geheel verknoeid en op den stand 62 beëindigt Rie mersma de partij met een bovenslag. Het spelverloop was alsvolgt: No. 9: 8 6 6 8 8 8 2 8 8. No. 4: 2 8 8 6 4 4 8 6 2. Riemersma miste in deze partij 6 maal, Rou kema 3, de Vries 4, en de Waij 8 maal het perk. De Waij maakte 4 kwaadslagen. De Waij tikte 5 maal de bal boven. Voor Riemersma, de Vries en Roukema noteerden we resp. 3, 1 en 1 bovenslagen. De le prijs f27 viel dus ten deel aan par tuur no. 9. Partuur no. 4 ontving de 2e prijs f 15. Het bestuur van „Nije Moed” kan met vol doening op deze partij terug zien, hoewel er meer bezoek had kunnen zijn. ROEIEN. Gunther Europeesch kampioen. In tegenwoordigheid van 30.000 toeschou wers heeft de Nederlander Gunther te Byd- gosrx (Polen) het sciff-kampioenschap van Europa gewonnen. ATHLETIEK. Te Maastricht is Zondag de landénwed- strijd NederlandBelgië, dames, gehouden. Nederland won met 46 tegen 26 punten. 4 nieuwe Nederlandsche records werden be haald en mej. Gisolf nam zelfs een nieuw wereldrecord voor haar rekening door in hoogspringen met aanloop 1.608 te berei ken. Mevr, de JongZondervan van Leeuwar den was no. 1 in 80 M. hordenloop (13 sec.) en verspringen met aanloop (4.975). 603. Zoo begon de strijd op het nauwe boschpad tusschen de rooverkonijnen en de politiespeurders. Natuurlijk vocht Pimmio Konijnio met leeuwenmoed, maar de over macht was te groot. En bovendien waren de politiekonijnen veel beter gewapend dan de roovers. Een groot gevecht werd er nog geleverd tusschen den inspecteur en Pim mio. En toen KI U I I I II 604. Ja en toen was ’t uit met den roem van het groote rooverkonijn Pimmio. Hij werd gevangen genomen en geboeid. Touwen aan de beenen en touwen aan de armen. Vooruit, boef, zei de inspecteur. Ein delijk hebben wij hem gevangen, den beruch- ten Konijnio! Voert hem weg, mannen. Daar ging ie! Met gebogen hoofd liep ie tusschen de politiespeurders. 6—2 op den stuit. Minne v. d. Zee weet de door Knol opgeslagen bal niet uit te krij gen zoodat Harlingen 2 spel verovert. Een ‘fraaie trik-trak-slag verdient even vermel ding. Een paar buitenslagen van Rouke ma en een paar kaatsen door Wommels niet gepasseerd bezorgen Harlingen 5 halve spellen. Het spel van Wommels is te zwak om succes te behalen op ’t drietal van Har- i lingen. Met 64 en een kaats komt Worn- j mels op de stuit. Roukema slaat op, Hel frich weet de bal uit te krijgen, doch De Groot zorgt met een trik-trak-slag dat de bal voor de kaats blijft. Stand alzoo 5 om 2 halve spellen voor Harlingen. Het wordt weer 66 gelijk. Roukema slaat de bal in en Helfrich weet niet de kaats te passee- ren. 3 halve spellen voor Wommels. Verder 1 weet Wommels het niet te brengen want op 6—2 sneuvelt Roukema’s partuur met een zitbal van Knol. Het verloop was alsvolgt: No. 7: 8 8 0 8 8 8 6 6 8 60 punt.en No. 8: 0 2 8 6 2 0 8 8 2 36 punten. Om de prijzen. 2e omloop. Op de vier komen dus de parturen no. 1 (Sneek) en no 3 (St. Jacob), no. 5 (Hui zum) en no. 7 (Harlingen). In de eerste omloop hebben dus alle even nummers hetioodje moeten leggen. Het eerst gaat het tusschen Sneek en St. Jacob. Het begin is een bovenslag van Plantinga De algemeene verwachtingen zijn dat Sneek dit niet zal kunnen bolwerken of Rienstra moet zijn oude roem nog eens kunnen handhaven. Het eerste halve spel is op 64 met een bovenslag van Plantinga voor St. Jacob. Op 6—6 gelijk drijft Kuiken de bal in ’t perk, die Pasma laat zitten, waarmee het drietal van St. Jacob één spel haalt. Een boven slag van Pasma, en twee poedels van Plan tinga bezorgen Sneek 6 punten aan de tele graaf. Rienstra is aan de bovenlijn met de terugslag. Als Kuiken de bal daarna op slaat en Rienstra de bal mist weet Pasma nOjg: de kaats voorbij te slaan en behaalt Sneek fraai le halve spel. Als daarna De Vries op 64 het perk mist, krijgt St. Jacob 3 halve spellen aan de hang, ’n Twee tal bovenslagen van De Vries en Plantinga verdienen even vermelding. Op 64 weet Rienstra de kaats niet te passeeren en haalt St. Jacob 2 spel. Als de stand 66 gelijk is geworden mist Kuiken ’t perk en ver overt Sneek 3 halve spellen. Sneek begint zich even te roeren. Het wordt 66 gelijk. Kuiken moet opslaan en de verwachtingen zijn pessimistisch. Rienstra zorgt echte: voor opluchting en passeert de boveniijn. Stand 43 halve spellen voor St. Jacob. De Vries tikt een fraaie bovenslag. Met een schoone zes haalt St. Jacob met door de kaats voorbij te slaan 5 halve spellen. Het begint er nu bedenkelijk voor het Sneeker drietal uit te zien. Een tweetal kaatsen weet Sneek te passeeren, hoewel Kuiken echte „smerige prippers” geeft. Als Kuiken een opslagbal kwaad slaat krijgt Sneek een „schoone zes”. Een kaats volgt, die door St. Jacob wordt voorbij geslagen. Stand 62. Weer volgt er een kaats, Sneek komt in ’t perk. Rienstra passeert de kaats, doch Plantinga weet met een terugslagbal de bal er voor te hoyden; stand 64. Weer volgt een kaats. Een trik-trak volgt met het ge volg dat St. Jacob er 66 van maakt. Een zeer groote kaats volgt, die door Sneek ge passeerd moet worden. Kuiken slaat op, doch Rienstra weet de kaats niet te pas seeren, zoodat St. Jacob deze partij wint met het volgende spelverloop: No. 1:468448806 48 punten. No. 3: 8 8 4 8 8 6 6 8 8 64 punten. Sneek krijgt dus de 4e prijs f 15. Dan komt na een kleine onderbreking ten gevolge van een regenbuitje de parturen no. 5 („Ons Genoegen” van Huizum) en no. 7 (Een dracht van Harlingen) tusschen de lijnen. Het eerste bordje is op 82 voor Harlingen. De opslag van Harlingen is evenals in de le om loop zeer vast. Men geeft het partuur van Hui zum dan ook weinig kans, ’t Volgende halve spel valt met’66 gelijk, een groote kaats en een opslagbal van Knol, die in ’t perk blijft zit ten, weer voor Harlingen ten deel. Met een „schoone zes” en een terugslagbal van Stelpstra haalt Huizum een half spel. Huizum poedelt eenige malen. En 2 zitballen bezorgen Harlin gen 3 halve spellen. Koopal doet een ferme bo venslag. Eenige zitballen brengen Huizum een „schoone zes”, waarna IJsbrandij even poedelt. Stand 62. Een door Knol opgeslagen bal slaat Stelpstra boven en zijn partuur haalt één spel. Stand 3 halve spellen voor Harlingen en een spel voor Huizum. Eenige opslagballen van Hui zum, die in ’t Harlinger perk blijven steken en een kwaadslag van Harlingen bezorgen „Ons Genoegen” 6 punten aan de telegraaf. Knol geeft een „smerige opslagbal”, doch Stelpstra weet hiermede wel raad en passeert de kaats, waarmee de stand 3 halve spellen gelijk wordt. Huizum komt er veel beter in en de partij gaat nu gelijk op. Dit partuur is in volle actie. Een te hooge bal voor Huizum, die in ’t perk blijft bezogrt Harlingen op 6 6 de leiding met 2 spel om 3 eersten. Piet Helfrich weet een keu rige bovenslag te plaatsen. Het spel neemt een wending ten gunste van Harlingen, als Huizum de kaats niet weet te passeeren op 64, terwijl de kans hiervoor opgelegd was. Huizum knoeit dan een drietal ballen; 60 voor Harlingen. Een kaats volgt. De bal wordt door Knol buiten geslagen 62. Daarna laat Huizum een door Knol opgeslagen bal in 't perk zitten, waarna het lot van dit drietal is bezegeld. Het spelver loop was alsvolgt: No. 5: 268088642 44 punten. •No. 7: 880824888 54 punten. Het drietal van Huizum, dat zeer duur haar huid verkocht heeft, ontvangt de 3e prijs f 15.j Sneek, H. de Bruin Ijlst. Om le en 2e prijs. Na een kleine pauze vangt de eindpartij aan tusschen de parturen 3 (St. Jacob) en no. 7 (Harlingen). Bij de le bal door Kuiken opge slagen, slaat KI. Jager finaal door. De volgende bal slaat Jager boven. Een terugslagbal van Plantinga! blijft in ’t perk. St. Jacob passeert dan één van de twee kaatsen, terwijl de 2e mels een half spel. Het wordt zes gelijk, kaats ten deel valt aan Harlingen. Jager slaat Roukema slaat de bal buiten, waardoor op 64 kwaad, waardoor 't eerste halve spel De ten deel valt aan St. Jacob. De Vries begint weer met eenige mooie bo- No. 5 gunt partuur no. 6 slechts een half spel en op 51 en 64 valt met een kwaad slag de beslissing. No. 7No. 8: Sterk’s partuur blijkt niet sterk genoeg voor no. 8, v. d. Laan c.s., want met 15 en 46 moet no. 7 het veld ruimen. Tusschen de parturen 9 en 10 gaat het in het begin vrij spannend, ’t Eerste bordje is vooi 10, doch geleidelijk komen de halve spellen, de een na de andere voor Roukema’s partuur aan de telegraaf. Partuur 9 brengt het niet verder dan tot drie halve spellen en sneuvelt op 53 en 64 met een opslagbal van Roukema, die in 't perk blijft zitten. Tusschen de parturen 11 en 12 ging het won derlijk toe. Het sterke drietal van no. 11 wist het niet verder te brengen dan tot een half spel. De beslissing viel ten gunste van partuur 12, op 15 en 66 met een bovenslag van Nieu wenhuis. De eindpartij van de le omloop tusschen de parturen 13 en 14 was een waardig slot. Er zat spanning in. Om beurten werden de bordjes bemachtigd. Tenslotte werd het 55 en 26 en doordat partuur 13 de kaats niet wist te pas seeren won partuur 14 deze partij. 2e omloop. Op de 2e lijst kwamen nu de parturen 24, 58 en 912. No. 14 bleef staan en kwam op de 3e lijst. No. 2 en 4. Deze strijd was spoedig beslist, met slechts één bordje aan de. telegraaf konden Ferwerda c.s. hun biezen pakken. Er werd aan den opslag nog al gepoedeld. De eindstand tus schen deze parturen was 15 en 26 met een kwaadslag van partuur 2. No. 5 en No. 8. Partuur 8 liep hard van sta pel, in weinig tijd hadden van der Laan c.s. twee spel aan de telegraaf, ’t Volgende bordje was met f4 en een opslagbal van Travaille, die in ’t perk bleef zitten, voor no. 5. Partuur 8 geraakt dan danig de kluts kwijt. De opslag van Travaille en Oort is zeer vast en in weinig t is het 2e spel gelijk. Als op 64 voor partuur 8 Travaille de kaats niet passeert, wordt het 5 halve spellen voor partuur no. 8. Er komt spanning. De stand wordt 54 en 66 voor v. d. Laan c.s. Travaille slaat de bal op, doch v. d. Laan kan deze stijf opgeslagen bal niet verwerken, waardoor het 5 eersten gelijk wordt. Het laatste halve spel poedelt Travaille een drietal ballen en als op 6—4 partuur 5 de door v. d. Laan opgeslagen bal laat zitten, is de over winning behaald door partuur no. 8. Een zeer eenzijdige partij werd gespeeld dooi de parturen 9 en 12. Siderius c,s. kregen slechts één half spel van Roukema en zijn maats, die deze partij wonnen met einstand 54 en 64 met een kwaadslag van Siderius. 3e lijst. Om de prijzen. Op de vier zijn nog aangebleven de parturen no. 14, no. 4, no. 8 en no. 9. Het eerst betreden het groene tapijt partuur 14, dat de 2e omloop was staan gebleven en partuur no. 4. Het eerste spel was met een perkslag van C. de Way en een buitenslag van partuur 14 voor no. 4. Op 66 gelijk weet partuur 14 een half spel te behalen, wanneer de Way het perk niet kan vinden. De volgende twee halve spellen zijn echter weer voor partuur no. 4, als partuur 14 op 64 de kaats niet weet te passeeren en ’t volgende halve spel de Jong kwaad slaat. Met een' kwaadslag van Cor de Waij haalt partuur 14 op 6 gelijk het spel, doch weet 'partuur 4 het nog ontbrekende spel te veroveren telkens op 46, nl. met een zitbal van Cor de Waij en een voorslag van de Jong. Het spelverloop was alsvolgt: No. 14: 6 2 8 4 4 8 4 4. No. 4: 8 8 6 8 8 6 8 8. Partuur no. 14 krijgt dus de 4e prijs f4.50. Hierna kampen de parturen no. 8 en no. 9. Het gaat direct spannend toe. Met een kleine kaats van nog geen 10 c.M. wordt het 66 gelijk. Als v. d. Laan daarna de bal boven tikt is het eerste halve spel voor partuur 8. ’t Volgende bordje is met een opslagbal van Roukema evenwel voor partuur 9 op den stand 46. Een spel haalt partuur 9 op den stand 2—6, met een op- slagbal van Roukema, die in ’t perk blijft ste- ken. Eenige poedels van Roukema en een No. 10: M/Tichelaar Ijlst, K. Kuperus Nijezijl, kwaadslag van Riemersma brengen de partijen i op gelijken voet (één spel). Doordat partuur Jac. Jillings s eenige door Ids opgeslagen ballen in het perk laat zitten, komt partuur no. 9 met een „schoone No. 12: A. Siderius Sneek, W. Nijdam Bols- zes» in -t perk Doch ook nu knoeit partuur 9 ward, A. Nieuwenhuis Bolsward. twee ballen. Stand 4—6. Van der Laan mist 13- R- de Jong Sneek, K .de Jong Terzool, daarna 't perk en de stand wordt 3 halve spel- I Ien om één spel voor partuur no. 9. Als van S. Felkers Ijlst, Tj. Hooghiemstra jef Laan op 6—2 de bal buiten slaat krijgt Rou-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 6