in elke prijs In elke uitvoering -wo Mr Telefoon No. 150 KLEINZAND 7. Handels-eo Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. Kantoor ingang naast den Heer VAK DER FEER Id en op jn Er zijn na den ten, olie Een verstekeling ontdekt. Gisteravond heeft men aan boord van het luchtschip weer een verstekeling ontdekt. De dwaas moest eerst onder medische behandeling komen, daar hij in zijn schuil plaats half gestikt was. Daarna is hij ter beschikking van de autoriteiten gesteld. Dinsdag bracht H. M. de Koningin-moeder een bezoek aan de Zuiderzeewerken nabij Medemblik. Ir Blocq van Kuffeler verklaart H.M. den platten grond van de in uitvoering zijnde werken. len fat val •nd de eft >ak is 'an ar- op lat >n- iort te hij die am es aal an- 'al- no- en •er- sse 1de ing een am ng, ar en, ak, ien ten te ing im. ien lan in. v. e. or te ok an ;e- rd ■se en de is. de tig lot alf in, m, en OP lig :ei ok lit. in- 29 an gd je- sp. 22 ling, stookmateriaal enz., die op het vlieg veld zijn gemaakt, worden op 38.000 dol lar geschat. Een deel van deze kosten wordt gedekt uit de opbrengsten van de meege voerde post. Twee torpedojagers zijn reeds in zee ge gaan om het luchtschip inlichtingen te ver strekken en eventueel hulp te kunnen bie den. Voor de Japansche bladen bevinden zie' een aantal postduiven aan boord, daar de radioinstallatie van het luchtschip den eersten tijd na het vertrek niets anders zal doen dan weerberichten opnemen. waarbij het lichte averij opliep. Het vertrek werd uitgesteld en het luchtschip in de loods teruggebracht. De reparatie zou 8 uur tijd eischen. Naar Wolff uit Tokio meldde, voordat het bericht van het uitstel van het vertrek bekend was, waren Woensdagavond de toe bereidselen voor het vertrek van de Graf Zeppelin gereed. Om twee uur was de la ding van de brandstof voor de motoren vol tooid. Ook de leeftocht voor de opvarenden, berekend voor zes dagen, was aan boord. Men stond klaar om de post voor Amerika en Duitschland in te schepen. Op het vlieg veld had men alle noodige maatregelen ge nomen om te voorkomen, dat er weer een verstekeling aan boord zou komen. Het aantal passagiers bedraagt ook voor de volgende étappe 20 man. De plaats van de drie uit Duitschland gekomen Japansche journalisten, die niet verder meegaan, wordt tot Los Angeles door drie Japansche zee officieren ingenomen. Er bevonden zich reeds de noodige hoofdambtenaren op het vliegveld om bij het vertrek aanwezig te zijn. Dr. Eckener had de passagiers laten mee deden, dat er voor hen een extra-trein klaar zou staan, die om middernacht uit Tokio zou vertrekken en om 2 uur te Ka- soemigaoera zou aankomen. Tot de voorraden, die ter aanvulling zijn ingeladen behooren o.a. 50 flesschen wijn en eenige likeuren. Er zijn ook nog nood- rantsoens aan boord, voor het geval er iets onderweg gebeuren mocht. De post telde ongeveer 5000 zakken. De varkenshoeder ais graaf. Men schrijft aan het Vaderland Het Is net als in een sprookje onzer kinderjareneen varkenshoeder is graaf ge worden, hij baadt zich in weelde en pracht, hij maakt groote reizen In het buitenland en hij vraagt »tn de hand van een mooi gravinnetje, waarmee hij zich dan verlooft I Edoch, in een sprookje blijft alles mooi en aardig, doch hier is geen sprake van een „happy end”, integendeel, het loopt op een tragedie uit. Ik zal U vertellen, water eigenlijk gebeurtDe jonge Poolsche graaf Wrscherski, die de eenige zoon van zijn ouders was, vocht in het jaar 1914 als lui tenant in het Russische leger tegen de Oosten rijkers. Toen de Russen de stad Przemysl belegerden, stond hij eens met zijn oppas ser en zes andere soldaten op een voor post, toen er plotseling een granaat kwam aanzetten, welke allen doodde behalve den oppasser van den jongen graaf, die vroeger varkenshoeder was geweest. Deze trok nu zijn eigen kleeren uit en schoot in het uni form van den gevallen luitenant. Ook stak hij diens papieren bij zich, terwijl hij zijn eigen legitimatie bij het lijk van den graaf liet liggen. Van nu af aan was de varkens hoeder graafhij liet zich door de Oosten rijkers gevangen nemen, die hem onder de naam graaf Sigurd Wrscheski op de lijst der krijgsgevangenen vermeldden. De ge sneuvelde luitenant werd als varkenshoeder begraven, de ouders van den varkenshoeder kregen de mededeeling thuis, dat hun zoon niet meer in leven was, en ook de ouders van den echten graaf treurden zeer, want zij hoorden in het geheel niets meer van hun eenigen zoon en zij dachten wel, dat hij dood zou zijn. Het duurde niet lang of zij stierven van verdriet. Een neef werd nu de erfgenaam van de rijke bezittingen der familie. Toen de oorlog voorbij was, kwam op eens de gewezen varkenshoeder opzetten, die een proces tegen dezen neef begon, waarin hij zegevierde. De varkenshoeder was nu puissant rijk geworden, hij strooide met geld om zich heen, hij hield zich lan gen tijd te Nizza op en hij leerde er de dochter van den rijken Poolschen graaf Skobnitzki kennen. Hij verloofde zich met deze jongedame en dezer dagen nu zou het huwelijk tusschen de beiden worden vol trokken. De vroegere erfgenaam echter, de neef van den gesneuvelden echten graaf, had ondertusschen niet stilgezeten en was, daar hem een en ander zeer verdacht voor kwam, aan het napluizen van de voorge schiedenis van zijn „neef” gegaan. Op de een of andere manier kwamen de detectives, die voor hem aan het werk waren getogen er achter, dat de „graaf” vroeger varkens hoeder was geweest, men liet diens ouders overkómen en dezen herkenden hun gedu rende zooveel jaren verloren gewaanden zoon onmiddellijk. Zoonlief viel door de mand en werd door de politie gearresteerd. De bruid, de dochter van graaf Skobnltski, was zóó wanhopig en zóó ongelukkig, dat zij een revolver ter hand nam en zich met een kogel door de slapen doodde. De echte neef zal thans weder in het bezit komen van de hem rechtmatig toekomende erfenis. De geschiedenis heeft niet alleen te War schau, doch in heel Polen groot opzien gebaard. Een geheimzinnige „steke r”. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt. In de Dusseldorpsche voorstad Eller, zijn in den afgeloopen nacht in verschillende straten, kort na elkaar, drie personen, en wel een man en twee vrouwen door een Het vertrek van de Zeppelin uit Japan is opnieuw voor onbepaalden tijd uitgesteld, in verband met de ongunstige wind. Er zul len 19 passagiers en 42 leden der bemanr ning aan de tocht deelnemen. Woensdag avond is aan boord weer een verstekeling ontdekt, die half gestikt te voorschijn werd gehaald. Deze Japansche jongeling bleek niet geheel toerekenbaar en f 250 van zijn vader gestolen te hebben voor zakgeld op zijn tocht, tijdens welke hij echter niet veel kans voor snoepen gehad zou hebben! tan, I .'hte den ■ep- Bo- niet in- en ang I en an de in ter De voorbereidingen voor het vertrek. Volgens een telegram uit Tokio aan de New-York Times was het aantal menschen, dat zich van Tokio naar het vliegveld wilde begeven om bij het vertrek van het lucht schip tegenwoordig te zijn, zóó groot, dat er zelfs in den nacht nog verscheidene extra-treinen moesten loopen. De kosten voor den leeftocht, de gasvul- I Lmuwabdim, 23 Aug. 1929. Eiereamarkt pl.m. 31000 kilo’s kipeierea sugevoerA 6 tot 8 ct p. stuk. Eaadeierei 600 K.G. 6 tot 7| ot. por stuk. 23 Aug. 1929 255 Stiereu f 160 tot f475. Osset f tot f 390 Vette koeieu f 210 tot f 375 834 melke- e» kalvekoeieu f 170 tot f 880. 92 piukea f100 tot f 180, 62 vette kal»eras f 35 tot f 105, 890 Graskalverei f 30 tot f 80, 217 uuchtereu kalverea f 8 tot f 17 232 vette schapen f 28 tot f 42, 150 weide- ei nelkeschapen f 20 tot f 32, 255 lammerea f 16 tot f27, 1135 vette varkens f 65 tot f 160 88 magere varkens f 35 tot f 65, 320 klein» biggen f 15 tot f 23, vette biggen f tot f 36 bokken en geiten f tot 20 paardea f tot f Te samen 4976 stuks vee. Vette koeien per K.Q. 78 102 Vette Var kens per K.G 76—88 ct. Zouter* p. kg. 82 85 OVERZICHT. Melke- en kalvek:eien en vette koeien stug. Stieren le soort prijshoudend, overigens iets minder. Graskalveren nog iets minder. Vette kalveren le soort duur, overigens flauw. Nnch- teren flauwer. Vette Varkens prjjsh. Zouters lager. Vette Schapen iets duurder. Vette lam meren flauw. groot aantal slechte ontvangst te hebben. De quantiteit bederft hier onherroepelijk de qualiteit! Immers voor een goede weergave heeft men noodig een freuquentiegebied van on geveer 50 tot 8000 Hertz, daar binnen dit toongebruik de klank van alle muziekinstru menten met hun harmonischen en de men- schelijke stem liggen. Het moderne ontvang'- toestel moet alle tonen, welke liggen binnen vorengenoemd frequentie-gebied gelijkma tig versterken, dus in natuurlijke verhou dingen kunnen weergeven. Er mag bij de weergave geen preferentie bestaan voor bepaalde tonen of groepen daarvan; nocl de hooge noch de lage tonen mogen te veel op den voorgrond treden. Van de piano moet niet alleen de rechterhelft, dus de hooge tonen, goed weergegeven worden, maar ook de linkerhelft. Tot de laagste tonen toe moeten met evenredige sterkte uit den luidspreker ko men; is dit niet het geval, dan klinkt piano muziek blikkerig. Bij de weergave van orkest- of strijkmu- ziek moeten ook de laagtonige instrumen ten tot hun recht komen, anders hoort men slechts een gedeelte van hetgeen wordt uit gezonden en deugt de ontvanginstallatie niet. Bij aankoop van een nieuw ontvangtoestel heeft de luisteraar, in verband met den hoogen stand van de moderne ontvangtech- niek, het volste recht van zijn handelaar de uitdrukkelijke verzekering te eischen, dat toestel en luidspreker een gelijkmatige weergave over het toon-frequentiegebid van 508000 Hertz mogelijk maken. Men overtuige zich of van laag tot hoog alle instrumenten goed worden weergege ven, d.w.z in hunne natuurlijke sterkte-ver- houdingen. Vooral voor de lage tonen, zooals b.v. voor cello, contrabas, linkerhelft piano, enz. is de eisch tamelijk zwaar, maar er zijn toe stellen en luidsprekers, welke een perfecte weergave mogelijk maken en daarom houde men vast aan deze eisch. ins eer ter ten J or- irne l val- ige- af lor- onbekende gestoken. Een der vrouwen werd zoo zwaar gewond, dat zij in hopeloozen toestand naar ’t ziekenhuis moest worden ge bracht. Het eerste slachtoffer was een man, die van een vergadering huiswaarts keerde en door een messteek in den rug werd getroffen. Weinige minuten later werd een 35 jarige vrouw op straat aangesproken door een ongeveer 30-jarigen man, die haar vroeg hem te vergezellen. Voor de vrouw had kunnen antwoorden, kreeg zij eenige messteken In den rug. Twintig minuten later werd een 18-jarig meisje door den onbekende aangerand en met een mes in de borst gestoken. Zij werd levensgevaarlijk gewond. De dader ontkwam steeds in de duisternis. RADIO. Iets over weergave-qualiteit. Als maatstaf voor de qualiteit van een radio-ontvangtoestel gold vroeger, d.w.z. ’n jaar of drie, vier geleden, de mogelijk heid om zooveel mogelijk zenders met een zoo groot mogelijke geluidsterkte uit den luidspreker te doen schallen. Het scheelde indertijd niet veel of de ge- heele radio-omroep was door de zonder linge en zeer krachtige geluiden, welke men aan de luidsprekers wist te ontlokken, in discrediet gebracht! Gelukkig is dat thans anders. Men heeft leeren inzien, dat een goede weergave niet mogelijk is van verafgelegen, dikwijls zwakke zenders en de luisteraar van thans beperkt zich dan ook tot het luisteren naar stations, welke uit hoofde van hun geogra fische positie en/of hun uitzendsterkte in de ontvang-antenne voldoende electrische energie opwekken. Ook geluidsterkte is geen allereerste eisch meer. Vóór alles komt thans de kwa liteit der weergave. En terecht! Het is beter een betrekkelijk klein aantal uitzendstations goed te hooren, dan van een Een nader bericht meldt, dat de Zeppelin op zijn 4 daagsche reis over de Oceaan is vertrokken. Hardhandig. In Afganistan bestaan nog onvriendelijke gebruiken, welke een vorst kan laten toepassen op wie hem onwelgevallig zijn. Men weet, dat Habiboella koning Amanoella had ver jaagd en zelf op den troon was gaan zitten. Maar zelf wordt Habiboella bedreigd, door den troonpretendent Nadir Khan, die wel vorderingen schijnt te maken. Nu is Habi boella door een en ander zenuwachtig ge worden, wat o.m. uiting vond in het bevel, dat iedereen, die het waagt den naam van Nadir Khan ook maar te noemen, in het openbaar aan zijn ooren aan den muur zal worden gespijkerd en later voor de mon ding van een kanon zal worden gebonden en stukgeschoten. De Afganen zijn, zeker, hardhandige lieden. Een dag of wat geleden werd gemeld, dat lieden van den s!am der Harara’s een gene raal van Habiboella met zijn staf gevangen namen. De generaal c.s. werden toen in de olie gekookt. Om de Schneiderbeker. Begin September worden de snelheids wedstrijden voor vliegtuigen Om de Schnei derbeker gehouden. Er is groot levensge- vaar aan verbonden daar men meer dan 500 K.M. per uur vliegt. Engeland doet ook mee en besteedde 24 millioen gulden voor dit doel alleen dit jaar. Voor dit rijk doet de Supermarine S 6 mee; de motoren moeten zoo snel loopen, dat ze maar enkele uren meekunnen. rr-,1 «.Mwiii'ja-r- asros». WA3 DRUKWERKEN Fa. KIEZEBRINK Co itie ra et ti ll, ist la hij tre- .j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3