De Circusprinses. SE o o Nieuwe Sneeker Courant fiQ UI N UI FirmalOHs.TBOMP -Sneek A.JPj S. DIJKSTRA Bruine Inmaakpotten L. POIESZ Koopt geen Stofzuiger I aan de deur 1 Fa.JDHs.VOLKERS&ZOÖH Fa. G. de Boer, OcsUrdijk 64 in Huishoudelijke Artikelen. Roomboter van de zuivelfabriek „De Hem” te Nljezljl, Verkrijgbaar bij i Tianspireeieiide Voeten en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Reclamekolom Mg Kinkhoest J. do Jong, Gflliflflstrtial. Sneek. MEETING VOOR DRANKBESTRIJDING aoöüfiioe kwaliteit NIEMEIJER’s Pruimster 10 cl. TROMP - SNEEK iöboui H1EUWST1JDIHGEN. HARRY LIEDTKE Firma G. T. PIERSMA, HOOGEND, Tel. 36. I. Tuinboonen Stoofperen ■JMUWKIWg* .SSL IM.’W’' I Derde blad I SPEC1AAL ADRES mr versohe BISCUITS is 85= HENSTRA Fijne Wafelsoerhn. 305 kost d« J. ZANDSTRA, Hoek Bloemitraat Fijne Handappels 20 ct« p« pond* Fijne Handperen Kruideniers 25 - 30 ct. p. pond Fijne gele Pruimen 25 ct. p. p. Witte Komkommers 3 5 ct. Echte dubb. witte Slaboonen 6 cent per pond Oubb. witte Slaboonen z. dr. per pond 8 cent Mooie Moesappels 10 ot. p» p. per pond 4 ct. 3 pond 25 ets Nikkel 12 cl. Engres: No. 93 Zaterdag 24 Augustus 1929. Oude man verbrand. leden zoozeer noodig zijn. komt ia zijn grootste en nieuwste Operette-Succes: i Marktstraat Sr De F. P. C. I, 1 Liters 37 cent ee o o bJ e*» i INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Broodkaas 40+ Best belegen Gouda |V' e, st f- n. jr dj n. ir w 5 ct. 50 ct. 40 12 ct. 8 ct. 10 Het aantal van hen die steeds maar weer Standard Sigaretten wensohen en geen andere is zéér groot! Engros :h ie et id t- ar :n ar st ie g. as tn e; et n, in 2 Liters 42 cent i - P steenen uit te gooien. Maar dat mislukte en zij namen de vlucht. In een oogenblik stonden vijfhonderd dwarsliggers én 50 eikenhouten biels in lichte laaie en de brandweer was nog blij toe, dat ze den brand tot dezen houtstapel beperken kon. Met dit al heeft de spoor nog f 8000 schade. Telef. 414. G. in man een HET ADRES voor Alopatische en Hotnoeopa- thische Kinkhoestmiddelen. Alleenverkoop Kinkhoestmiddel Wijnia Arcanum”. Een afdoend recept. Is er eindelijk bericht van de planeet Mars? Een Amerikaansche fabrikant stuurde dit telegram naar Mars: „Hebben jullie ook schrijfmachines?” en nu komt plotseling het volgende radio-be- richt in den aether geslingerd: „Nennek eid tien raam lew Rekrap Dlofoud nennepluv nav nav ed pmakepijp dnaznielk, keens. Vermoedelijk is dit telegram verminkt overgekomen. Lost U het eens op door de woorden achterstevoren te lezen. Eierkoekjes Boterkransjes Boterkoekjes Gevulde Boterkoeken Mooie Gift. Voor het aanstaande gouden jubileum van het Chr. Militaire Tehuis te Deventer is een gift van duizend gulden ontvangen. De goede daad van den padvinder. William James Gordon, een 15-jarige padvinder te Liverpool, zag hoe andere jongens vogels mishandelden op het dak van een vervallen gieterij. Hij verzocht de jongens dat te laten en toen deze niet naar hem hoorden, klom hij ook op het dak om hen te verjagen. Het dak was echter oud en wrak en stortte in. Gordon kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij aan de ge volgen overleed. Den jongen is een posthume belooning van een zilveren medaille ver leend, die zijn moeder op een plechtige vergadering van de vereeniging tegen mis handeling van dieren in ontvangst kwam nemen. De prins van Wales had een bood schap gezonden, die bij deze gelegenheid werd voorgelezen. vonk van zijn sigaar op zijn kleeren had laten vallen. De oude man was niet in staat de vlammen te dooven. Hij is op jammerlijke wijze om het leven gekomen. De brand werd spoedig gebluscht. ook in onze provincie. Heel velen zullen het met ons eens zijn, dat alle pogingen in ’t werk moeten worden gesteld, om deze ongelukken te voorkomen. Welnu, wat het ergste kan zijn voor de chauffeur, is, dat zijn oog, zijn oor en hand eenigszins óf in meerdere mate beneveld zijn door den al cohol. Hij ziet dus niet zoo goed het gevaar, kan op het juiste oogenblik de remmen niet voldoende hanteeren en een aan rijding is er, met al het leed daaraan ver bonden. Vette Friesche Nagelkaas Versche V.P.N. Eieren Beste uitgewogen Natuurboter f 1.02 per pond. Peperstraat Telefoon 7 Gistermorgen omstreeks 5 uur zag een agent van politie te Heemstede, dat er rook wolken kwamen uit het dak van het per ceel Kerklaan 49. Onmiddellijk waarschuwde hij de brandweer en met een bewoner van het nabijgelegen perceel werd he t blusschings- werk begonnen. Men drong de woning binnen. De politie vond de beide slaap kamers boven onbeslapen. In de beneden- I.20 I.55 2.00 HAVENSTRAAT HEMELUM. De voordracht voor hoofd der openbare lagere school alhier luidt: 1. R. Teunissen, onderwijzer te Drachten; 2. B. van der Bosch, onderwijzer te Eer beek; 3. H. van Ekeren, onderwijzer te An na Paulownapolder. wordt in ’t jaarverslag der vereeniging over 1928 gezegd, de voorkeur voor de groote steden. Circa 80 pet. der candida- ten wenschen tehuizen in Amsterdam of Den Haag. Het bestuur kan aan deze wen schen niet steeds voldoen, hoe graag het ook zou willen. Het hoopt intusschen op edele helpers. Het verslag zegt verder, dat de pension- tehuizen sluitende exploitatie-rekeningen hadden en constateert, dat de stemming on der de bewoners uitstekend is. De algemeene exploitatie kon worden sluitend gemaakt door f 7000 uit het steun fonds bij te passen. Deze som zal grooter worden, naarmate het aantal tehuizen zich uitbreidt. Elk huis, dat de vereeniging opent, hetzij door bijeenverzamelde giften, hetzij door een groote schenking, legt een jaarlijkschen druk op de financiën der ver eeniging. Een tehuis, dat aan circa 25 personen plaats kan bieden, kost ongeveer f 120.000. Bij een gemiddelden pensionprijs van f 80 komen de kosten van gebouw, onderh., af schrijving' e.d. nog geheel ten laste der ver eeniging. Deze kosten op twee procent stel lende, verhoogt de opening van een nieuw tehuis de uitgaven dus dadelijk met f2400 per jaar, d.i. de minimum contributie van 480 leden. Nu is in de naaste toekomst een dergelijke druk op die financiën gelukkig weer te ver wachten en het is daarom vooral, dat nieu we leden zoozeer noodig zijn. Sprekers - Muziek - Zang Optocht van terrein „Sportpark” Zie volgende advertentie! De tehuizen van „Pro Senectute”. Straks wordt reeds het achtste tehuis van de vereen. „Pro Senectute” (voor den ouderdom) gebouwd en wel in de provincie Groningen. Ook als dit gebouw gereed zal zijn, zal de vereeniging nog ruimte tekort komen. Einde 1928 stonden er nog 699 men- schen op de lijst, die graag een plaatsje zouden hebben. Opmerkelijk is bij de aanvragen, zoo Brandstichtende kampeerdertjes. Een paar kleine jongens, de oudste was nauwelijks acht jaar, hadden op het rangeer terrein van het spoorwegemplacement Feijen oord te Rotterdam een tent gebouwd. Over een stapel biels hadden zij een oude mat gelegd en om de zaak nog wat avontuur lijker te maken, hadden zij een oude lantaarn genomen en daarin een kaarsje gezet. Dat staken zij aan en wierpen den lucifer achte loos weg. Dit houtje is in nabijgelegen papieren terecht gekomen en het gevolg was, dat de vlammen spoedig om zich heen grepen en ook de zeer brandbare dwarsliggers aan tastten. Toen de knapen het dreigend ge vaar zagen, probeerden zij het vuur met De meeting voor drankbestrijding. Blijkens een in dit no. voorkomende ad vertentie wordt op Zondag 1 Sept. a.s. te Sneek op het prachtige „Sportpark” aan den Leeuwarderstraatweg een betooging voor Plaatselijke Keuze en Geheelonthou ding gehouden, die uitgaat van de Friesche Propaganda-Commissie der Ned. Ver. tot afsch. van alcoh.dranken. Met een enkel woord meenen we deze meeting te moeten aanbevelen. Wel is in de laatste 25 jaar het alcohol gebruik in onze provincie vrij wat afge nomen, mede dank zij de steun der drank bestrijding, wel ziet men in ’t algemeen in onze provincie weinig openbare dronken schap meer, althans vrij wat minder dan jaren geleden, wel is er in een betrekkelijk klein aantal gezinnen nog alcoholleed te vinden, maar toch meenen we, dat de pro paganda voor de geheelonthouding niet mag worden stopgezet. In dit ons eerste artikeltje willen we slechts wijzen op een enkele zaak, waaruit blijkt, dat de alcohol toch nog: ongeluk brengt. Ieder, die zijn krant leest, weet, dat er telkens en telkens weer vrij wat verkeersongevallen gebeuren, Een chauffeur, die alcohol heeft gebruikt, is in vele gevallen een gevaar voor den weg, niet slechts voor zijn medereizigers, maar ook voor de menschen op den weg. Herinner U maar de ongevallen, voorge komen bij Wijtgaard en Franeker, waarin de alcohol een groote rol speelde en waarbij menschenlevens te betreuren waren. Met het oog op het steeds toenemende verkeer langs den weg: geen alcohol! Helpt daarom mee onze meeting slagen. L. J. v. O. Tijd is geld. Doe U zelf en Uw boekhouders een vul pen cadeau. Als U weten wilt hoeveel U dit per jaar bespaart, noteer dan op een stopwatch ongemerkt gedurende een half uur den tijd die verloopen giaat met het in- doopen van de pen in de inkt. Weet ge dit eenmaal, stel U dan in verbinding met Boek- en Vulpenhandel G. v. d. Pijpekamp, Kleinzand 2, Sneek. voorkamer vond men echter het half ver koolde lijk van den 80 jarigen bewoner, J. M. G., die, zooals later bleek, gewoon lijk beneden sliep, aangezien hij te slecht ter been was om de slaapkamers boven te bereiken. Bij onderzoek is gebleken^ dat zeer waarschijnlijk de kleeren van brand zijn geraakt, doordat de SP* smooki ah room GAUW. Vrijdag j.l. maakte de Knapen- vereeniging „Samuel” van Gauw met haar leiders v. d. Wal en Faber, een reisje naar Enkhuizen. Om half elf stoomde de boot de haven van Enkhuizen binnen. Eerst werd de „Drommedaris” bezichtigd en de bol werken omgewandeld. Daarna werd in ho tel „Spoorklok” iets gebruikt, waarna men weer het oude stadje inwandelde. Nu wa ren de Ned. Herv. Kerk en het Stadhuis, waar een paar kamers voor museum inge richt waren, aan de beurt om bezichtigd te worden. Zoo was de middag nog gauwer om dan men meende. Om half zeven wandelde men weer naar de boot. Het was een mooi dagje voor de vereeniging en allen gingen tevreden huis waarts. Wij leveren U elk fabrikaat ook de „Excelsior” tegen de billijkste conditie’s, desgewenscht ook op af betaling. „De Metalen Wereld” - Sneek 25 ct. 10 10-12 12-14 12-14 14 10 18 20 M 25 Andijvie Rijpe Meloenen vanaf Mooie witte Druiven p. p. Tomaten per pond Postelein Blad-Spinazie Puike Borger Aardappelen 3-4 ct. per pond. Dikke Borger Aardappels 2 ct. p. pond Dubbels Witte Slabocnen 4 pond I kwartje Dubbele Witte zonder draad 3 pond 25 cent Stokprinsesjes z. draad 2 pond 25 oent 2 pond 25 cent 10 cent 5 en 8 cent 10 cent 5 cent 3 a 10 cent 3 a 10 cent Stoksnijboonen Gemalen Snijboonen Mooie Komkommers Mooie Spinazie Mooie Postelein Andijvie Kropsla Lekkere Handperen 3 pond 1 kwartje Dikke gele Pruimen 30 cent Witte en blauwe Druiven 40 cent Tomaten, Bananen, Meloenen enz. -|:|-hl— -hl- -hl-hl— Oude Commissie 40+ per pond slechts 42 ct. per pond 42 ct. p. p. 38 ct. Prima kwaliteit Leldsche p. p. 38 ct. 46 ct. 7'/2 ct. Vanille Waaiers Chocolade Waaiers Rarebits Jamaica Wafel Oud-Hollandsche Wafels 20 12 - 20 20 20 32 Zaterdagavond kwart voor 9 weer verkrijgbaar PINO’s fijne Eierkoeken a 5 cf. Keekjes a 6 ct. Amandel-, Vanille-, Boterkransjes 4, 3'h, 3 ct. 18 ct. per ons. 20 ct. per ons. 18 ct. per ons. 8 ct. Verpakte Roomboter (Normandië) f 1.121/, per pond. Firma M. PING, Heogend Tel 262. INMAAKGLAZEN met Gummiringen en garantie voor het springen der glazen 1 */a Liters 39 cent -□-II--II-□- Frou Frou Mocca Trie Trac Mocca Staafjes Fransche Wafels. Roode Bessen Dikke bossen Rabarber Mooie bossen Wortels Stok-Slaboonen z. dr. Mooie Snijboonen p.p. Gem. Snijboonen echte p.p pronkers Pruimen blauwe Roode Pruimen Mooie gele Bananen p.p. Vóórliefde voor een bepaald merk Sigaren of Sigaretten hebben we allen, en zfj die pruimen, wenschen géén ander merk dan of per pakje SNEEK-O.KOEHAQKTJ5 I Il f Allen 1 Sept. a.s. naar Sneek! I b UI u LTS in ^7 I Per ons 16 16 14 14 tó KM Ml bd sé tsè +1 t& 5h> WAARSCHUWINGEN VAN NIERZWAKTE. Doffe pijn in den rug na inspanning, of scherpe ste ken, als gij U na bukken opricht, is dikwijls het eer ste verschijnsel van ernstige nierzwakte. Spoedig daar na kunnen urinestoornissen, hoofdpijn, een afgemat gevoel, duizeligheid, zenuwachtigheid, hartkloppingen, kortademigheid, vermagering of krachteloosheid optreden. De nieren behooren tot de teerste organen van het lichaam, en dergelijke verschijnselen waarschuwen dat üw nieren verzwakt of aangedaan zijn. Verwaar loos zulke waarschuwingen niet 1 Kom de nieren zon der uitstel te hulp met het middel, dat zij noodig hebben. Begin onmiddellijk met het gebruik van Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, het specifieke middel voor zwakke nieren en blaas. Dit bevordert de goede werking der nieren, en beschermt U tegen rheuma- tiek, lendepijn, ischias en urinestoornissen. Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster’s Rugpijn Nieren Pil len werken. Het middel is gegarandeerd zuiver, en het is zoodanig samengesteld, dat de nieren de juist» hulp ontvangen, waardoor zij weder flink en krach tig werken. Daarom behaalden Foster’s Pillen ook zulke goede en duurzame resultaten. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1.75 per flacon. 25 Purol-Voet,- Toilet en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. UL4

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9