IF Stremming Verkeer. GESTREMD. VERKADE's TROMP SNEEK 25 TROMP, Sneek. PRUIMSTER NIEMEIJER im De vlag dekt de lading! Firma JOHs. TROMP Snoek NIEUWSTIJDINGEN. 4 - ARTIKELEN RIJWIELHANDEL Micieel hm lier Gemsait Simt Horlogerie HENRI VAN ESCH -- brengt STEEDS T BESTE Firma Jobs. Tromp, Sneek Vloeiismg Augastu 2 SIGAREN SIGARETTEN TABAK AUTO" VERHUUR F.OZINGA- SMEEK - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERAOEEL Eerste Bind Uitgave KtEZEBRINK Go 45e Jaargang No 94 id. Officiéél gedeelte. Stop dus Uw pi.jp met NIEMEIJER’s TABAK. Reclame kolom. van per pakje 10 cent. Een genot voor den Pruimer is Engros: J bij De naam Ril EMEU ER op tabak is volle waarborg voor de best moge lijk o kwaliteit In elke prijsklasse het allerbeste. Daarom ook !fg tabak voor iedereen. 1 De Persil-methode is de meest moderne waschmethode. SNEEK Teletoon No. IM JES ND. VOOR DEN HANDEL BIJ: GROOTHANDEL IN TABAKSFABRIKATEN. Opgericht 190! i O. slaagde 3 den laatstén tijd door de éclatante over- Noord- Zwaar gewond werd hij naar het So- De BURGEMEESTER van SNEEK maakt bekend, dat alle verkeer over de Electrische brug WOENSDAG 28 AGUS- TUS a.S. zal zijn Voor de acte Fransch L. de heer J. Versteeg, alhier. Doopsgezinde Oem. Beroepen te Harlingen ds. A. L. Broer te Hindeloopen. laatstén tijd tegen den burgemeester der gemeente den heer O. Ninaber, zijn gere zen. Deze leidden er reeds toe, dat den bur gemeester van 10 Augustus tot 1 Sept. a.s. De moord te Breda. Het beroep van officier van justitie tegen de beslissing der Bredasche rechtbank om J. P. v. d. E., verdacht van den moord met roof in de N. Boschstraat, vrij te laten, is verworpen, zoodat v. d. E. vrij blijft. Alastrim. Te Dordrecht is een geval van alastrim geconstateerd bij den arts dr. A. ten B. H. De patiënt had tien dagen geleden een be zoek gebracht aan een Rotterdamsch zie kenhuis, ten einde kennis te nemen van de stelt, dat hij toen de besmetting heeft op- geloopen. Een schitterende gift. Volgens het Weekblad der Ned. Herv. Kerk is voor het fonds „Aanpakken” in gekomen een gift van honderdduizend gul den van „een Nederlander in het buiten land”. der he ling een granaat, die tusschen de klaver zat, op den grond viel. Een ontploffing arbeider zwaar gewond werden. In het zie kenhuis overleden kort na het transport nog twee der gewonden; de toestand van de vrouw is zorgwekkend. Kort geleden hadden op het klaverveld artillerie-oefeningen plaats gehad. Door electriciteit gedood. Te leperen wilde een inwoner, de 23-ja- rige Derudder, een kat redden, die in een electrische centrale was gedrongen. De kat sprong op een kabel op het oogenblik, dat Derudder haar bij den staart vatte. Man en dier werden gedood. rilo. I. SINGEL 4 - TELEF. 415 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Groote keuze R IJ W I E L E N tegen de laagste prijzen. EERSTE KLAS REPAR. INLICHTING tegen scherp concurreerende prijzen Agent SER VA Rijwielen. Aanbevelend, W. WURINC Uier Landsmeer, en Dalton van i»en wissen dood redden. door vrienden jacht op het ondier werd ge- maatet wist het dier met een groote snel heid te ontkomen. ongevraagd verlof werd verleend met in houding van zijn salaris. Thans is het hoofd der gemeente op nieuw in ernstige opspraak, zegt de „Tel”. Hij wordt er n.l. van verdacht van een hoe veelheid benzine, welke de gemeente in vooraad heeft ten behoeve van een motor- brandspiüt, plm. 60 liter, verduisteid of voor eigen gebruik aangewend te hebben. In de pas gehouden vergadering van den gemeenteraad maakte deze zaak een onder werp van zeer breedvoerige besprekingen uit, met als resultaat, dat op voorstel van het raadslid Maasdam werd besloten den minister van Justitie om een onderzoek in deze te verzoeken. Tevens werd de volgende motie door den raad aangenomen: De gemeenteraad van Nieuw-Beijerland constateerende, dat het niet in het belang der gemeente is, dat de heer G. Ninaber als burgemeester gehandhaafd blijft, daar ver dere samenwerking met hem onmogelijk is, en overtuigd, dat zijn positie tegenover de gemeentenaren onhoudbaar is, besluit deze motie met het verhandelde in vorige ge meenteraadsvergaderingen over deze zaak, ter kennis te brengen van den Commissaris der Koningin en den minister van Binnen- landsche Zaken. Deze motie werd ingediend door wet- 4. gste Kerknieuws. Ne<L Herv. Kerk. Aangenomen naar Wissekerke en Geers- dijk ds. D. Louwerse te Wyckel. Onze vroegere stadgenoot de heer R. Feenstra, thans onderwijzer te is benoemd bij het Montessori Onderwijs te Den Haag. tegen fabrieksprijzen raat ban den Commissaris der Koningin. Dit onder houd had plaats op verzoek van den Com missaris der Koningin en wel in verband j Gevolgen van een kermisdag. Op den laatstén kermisavond te Oud Gastel op 14 Aug. kreeg de 64-jarige L. v. d. Eynde eenige slagen op ’t hoofd. Door een broer werd hij des avonds naar bed gebracht. Toen hij den anderen dag niet opstond en men ging kijken vond men hem bewusteloos, uit welke bewusteloosheid hij sinds dien niet meer is ontwaakt. Donderdagavond is hij overleden. Het parket uit Breda heeft ter plaatse een on derzoek ingesteld, tevens is de sectie op het lijk verricht. Door de marechaussee zijn gearresteerd A. Damen uit Gastel en J. de Leeuw uit Oudenbosch. N dlo. i waarop mevr. Van Essen de gendarmerie van een en nader op de hoogte stelde. Een expeditie van een tien man zocht drie da gen lang. Inmiddels had een groote veran dering in het weer plaats en een hooge laag nieuwe sneeuw wischte elk spoor uit, terwijl nevel den arbeid bemoeilijkte. De onderzoe kingen, die tot dusver geen resultaat had den, zijn thans opgegeven. Mevrouw Van Essen is Zondag naar Nederland terugge keerd. Drie slachtoffers van een dronken chauffeur. Vaz Dias meldt uit Dantzig: Er is een ernstig auto-ongeluk gebeurd op den straatweg tusschen Dantzig en Langfuhr. De metselaar Neumann uit Bren- tau maakte met 3 mannen en 3 meisjes een pleiziertochtje waarbij de flesch rijkelijk werd aangesproken. Neumann was tenslotte, zwaar beschonken en de auto begon ge vaarlijk te slingeren, en sloeg tenslotte over den kop. De zes inzittenden werden uit den wagen geslingerd en kwamen terecht op de rails van de tram naar Langfuhr, die juist passeerde. De 24-jarige bouwkundig teekenaar Werner Schmitz en de 25-jarige bouwarbeider Kurt Remus, alsmede een der tot nog toe onbekende meisjes, werden door de tram overreden en ernstig ver minkt. Zij waren op slag dood. De andere inzittenden moesten gewond in een zieken huis worden opgenomen. Neumann bekwam stemmen aangenomen. Een reeds eerder verzonden motie tegen het beleid van den burgemeester werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. zfr. I Het landbouwconflict in Goningen. De uitslag van de stemming, die gehou den werd aan het slot der vergadering van stakers, en waarbij het tweede bemidde lingsvoorstel van burgemeester Buiskool met groote meerderheid van stemmen werd verworpen, heeft in Winschoten en in ge heel Oostelijk Groningen, vooral onder de neringdoenden, algemeen teleurstelling ver wekt. De heer Buiskool deelde na het verne men van den uitslag mede, dat hij onder de gegeven omstandigheden van verdere bemiddelingspogingen afziet. Hij was slag in de Varsity-vier, die, naar scheen met zijn beenen tusschen de stuur inrichting bekneld te zitten, mogelijk ook is hij door het binnenstroomende water overmand, in elk geval heeft hij den haak weer losgelaten. De auto was toen tot aan het dak van het stuurhuisje gezonken, doch de lichten ble ven branden. De 25-jarige slager G. Hoo- gerhuis, uit de Batavierenstraat, die het ongeluk ook had zien gebeuren, sprong, nadat de bestuurder de haak had los ge laten, boven op het dak van het stuurhuisje en wist met groote moeite een der portie ren te openen. Samen met den kapitein heeft hij getracht den drenkeling op zij uit de cabine te halen, doch dit is niet gelukt. De ketelmaker G. v. d. Sluis uit de Jou- bertstraat heeft in het veerhuisje een dreg gehaald en met behulp hiervan hebben de drie mannen den bestuurder kunnen bevrij den. Er waren intusschen ongeveer 5 mi nuten verloopen. De heer J. Engelschen, die ook op het ponton was gekomen en die op de hoogte was met het verleenen van eerste hulp aan drenkelingen is dadelijk begon nen tiet het toepassen van kunstmatige adertjfcalin'g. De bureaulist van het Veerhuisje, de heer J. Kleinjan had inmiddels de poli.tie en den geneeskundigen dienst opgebeld en beide diensten waren binnen 10 minuten I na het ongeval ter plaatse, de laatste met 2 auto’s. De geneeskundige dienst heeft met een zuurstofapparaat getracht de levens geesten weer op te wekken. De politie, welke onder leiding stond van den inspecteur 2e klas C. Versloot heeft eerst een gat gehakt in het dak van de stuurhut om te constateeren dat slechts een persoon was verongelukt en heeft daar na hulp verleend aan den geneeskundigen dienst. Na anderhalf uur heeft men de pogingen om de levensgeesten op te wekken ge staakt. Wat de oorzaak van het ongeval betreft valt op te merken, dat de bestuur der van de auto dagelijks de rit van Strijen naar Rotterdam maakte. Uit verschillende omstandigheden heeft men kunnen opma ken, dat de man onder drankinvloed heeft verkeerd. Door een adder gebeten. Te Ruinen is Donderdag een 3-jarig meisje door een adder gebeten. In zorgwek- kenden toestand is het kind naar het zie- huis „Bethesda” te Hoogeveen overge bracht. In de duinen nabij Bloemendaal is Don- Auto te water, bestuurder verdronken. Zaterdagavond om 11 uur is bij het pon ton van het gemeenteveer op den hoek van Parallelweg en Wilhelminakade te Rotter dam een melkauto, bestuurd door den 39- jarigen J. H. D. uit Strijen in het water gereden. De bestuurder is verdronken. Eenige personen, die met het veerbootje van 11 uur zouden meegaan,.zagen dat een open vrachtauto, die uit de Hillelaan kwam, met groote snelheid naderde. De bestuur der scheen niet te bemerken, dat hij ver keerd ging en reed zonder te hebben ge remd pardoes in het naast het veerponton gelegen haventje. De auto maakte een heele draai naar links en zonk onmiddellijk. De kapitein van de veerboot, die juist zou vertrekken is direct met een haak tehulp gesneld en heeft deze door het raampje in het stuurhuis gestoken. De bestuurder heeft den haak eenige oogenblikken vastgehouden, doch hoogte, terwijl mevrouw Van Essen verkoos alleen een gemakkelijker bergtocht te ma- j ken. Men kwam overeen elkaar in een be- paalde berghut weer te ontmoeten. De bei- de heeren kwamen daar echter niet aan, derdagmiddag een padvinder uit Amster dam door een adder gebeten. Onmiddellijk men weet, diï jaar de overwinning heeft geneeskundig ingrijpen kon den jongeling behaald en roeide in de stuurmanlooze vier Alhoewel j en in Njords oude acht. Mr. Redelé was ook in de kringen Nederlandsche amateur-vliegers een kende persoonlijkheid. Drie moordenaars terechtgesteld. Drie moordenaars die kort geleden in het Siantarsche (Ned. Indië) een bloedbad aanrichtten, en die door den Landraad ter dood veroordeeld werden, welk vonnis door den Gouverneur-generaal werd bekrachtigd, zijn Woensdagmorgen om zeven uur te Me dan terechtgesteld. Twee vrouwen door een wild zwijn gedood. Bij een drijfjacht te Ostrowice bij Sta- nislau (Polen) heeft een reusachtig ever zwijn den kfing' van drijvers doorbroken, is over de Dnjestr gezwommen en heeft twee vrouwen, die op het veld werkten door slagen met zijn slagtanden gedood. Spoe dig daarop is het wilde dier door de jagers neergelegd. De vermiste Nederlandsche bergtoeristen. De beide Nederlandsche bergtoeristen, de heeren Hemmes en Van Essen, die vanuit Innsbruck een tocht naar het hooggebergte f hadden aangevangen en niet terugkeerden zijn niet gevonden. De heeren waren op weg naar de achterste Oetztalergletschers. Ze trokken over ’n bergketen van 3000 M. Een Nederlandsche vlieger omgekomen. De Nederlandsche aviateur L. Redelé, die slechts lichte verwondingen, kort geleden met een klein vliegtuig te n b Een granaat onder de klaver. Rome arriveerde en daar in de omgeving sindsdien iederen dag kleine vliegtochten Te Czeitsch, bij Goedchna, was houder Van der Giessen en met algemeene Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale pr(jsI - OFFICIAL FORD DEALER - N. R. Crt. Niet naar het circus. Ter jongste vergadering van den ker- keraad der Geref. Kerk van ’s Gravenzande kwam aan de orde de vraag hoe de Kerke- raad oordeelt over circus-bezoek etc., door leden en doopleden der gemeente. De kerkeraad sprak als zijn meening uit, dat afkeuring verdient het bezoek in het al gemeen van zulke plaatsen en gelegenhe den, alwaar voor leden en doopleden in het gedrang komt de rechte naleving van de wet des Heeren, bepaaldelijk het 6e en 7e gebod, naar de uitlegging der Heidelberger C^echismus. Spoorwegambtenaar doodelijk gewond. Vrijdagmiddag om 4 uur had op de cen trale werkplaats van de Ned. Spoorwegen te Zwolle een ernstig ongeluk plaats. De heer de Groot, werktuigkundig ambtenaar van het hoofdgebouw der Ned. Spoorwe gen te Utrecht, was op een bijna 10 M. hoog plateau bezig met het nazien van een hijschkraan, toen hij, doordat het rader werk in beweging kwam, tusschen twee houders der gemeente Nieuw-Beijerland, de kamraderen geraakte. heeren Herweijer en Van der Giessen te; 7 oZ A ZZ Z. ’s Gravenhage een onderhoud gehad met phia-ziekenhuis vervoerd waar hij Vrijdag- z4 z. zx zx z. z4 zxIZ zx 11 .4 zxz, 1 111 1 avond aan de bekomen verwondingen is i overleden. met de zeer ernstige grieven welken in den Vrijgeloten lichting 1930. In deze provincie zijn voor de lichting 1930 vrijgeloot de ingeschrevenen wier na men in alphabetische volgorde liggen tus schen de namen, hieronder achter iedere ge meente vermeld: Leeuwarden: Jan Kooi en Foppe Mud, verschijnselen der ziekte. Men veronder- Opsterland: Freerk Jansma en Wiebe Mul- der; Weststellingwerfr Cornells Evert Klui- tenberg en Anne Mulder; Doniawerstal, Gaasterland, Hem. Oldephaert en wolde, Lemsterland, Sloten en Stavoren: Kornelis van Houten en Geert Muizelaar; Barradeel, Harlingen en Menaldumadeel: Jan; Cornelis de Jong en Cornelis van der Mossel; Ameland, Dokkum, Oostdongera- deel: Jan Jongedijk en Gerke Mulder; Dan- tumadeel en Kollumerland en Nieuwkruis- land: Johannes Kooistra en Jan Numan; Wonseradeel, Bolsward, Hindeloopen en Workum: Du’rk Huismans en Hendrik Mul der; Idaarderadeel en Smallingerland: Sie ger Albert de Jong en Albert Mud; Acht- karspelen en Tietjerksteradeel: Romke Kin- dermans en Lammert Mulder; Baardera- deel, Franeker, Franekeradeel,, Hennaar- deradeel en Rauwerderhem: Sijbren Idzinga en Jan Mulder; Sneek, Wymbritseradeel en Ijlst: Auke Jellema en Allardus Fledde- rus Nauta; Het Bildt, Ferwerderadeel en Leeuwarderadeel: Jan Klugkist en Theunis Mulder; ZEngwirden, Haskerland en Utin- geradeel: Andries Klaas de Jong en Anne Mulder; Ooststellingwerf en Schoterland: Wietze de Jong en Jan Hendrik Mulder. Het beleid van een burgemeester. Donderdagmiddag hebben de beide wet- 9 Van ouds een goed adres voor W 9 wederverkoopers. Te Czeitsch, bij Goedchna, was een maakte, is bij een dier’vluchten van 500 M. i landbouwer met leden van zijn gezin en een hoogte neergestort. Hij werd ernstig ge- arbeider bezig’ klaver te lossen, toen plotse- wond naar het ziekenhuis vervoerd, waar I - hij spoedig overleed. De heer Redelé was UG. 24 jaar oud, een bekend roeier, die vooral i volgde; de arbeider en twee dochters van den laatstén tijd door de éclatante over- i den 1 '4K"1 winningen van het Leidsche Njord de aan- dood, terwijl de vrouw van den landbouwer dacht op zich had gevestigd. en een andere dochter, alsmede nog een Abonnement per Jaar f 2.50 fr. p post f 160. Advertentièn 9 ct. p. regel Ing zonden mededeeltngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge otaUt in de SNEEKER COURANT den landbouwer werden onmiddellijk ge- r i Eetrig Importeur E. Oatermann Co’b HandeKMi}., Amsterdam Fabrikante: Henkel Cie. A. G., Düsseldorf ..lllll I 8 I. p. rEN J igd I NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1