DE MOORDENDE STRAAL door „SAPPE R”. O CORRESPONDENTIE. FEUILLETON. wl LJt W •ge- j eerd >ben 1 VEEMARKT SNEEK. L Ing- door den Britschen premier Ramsay Macdonald aangeboden. Van links naar rechts: ys- III. II- |d. - 850 ende 5 po»4 als- Melk- (Wordt vervolgd). «“war*#* 1-6. 3—2. 8-1. jede gast [park voor :eni- was roes! Oe- Ische om van snter chts- Ook voor and; toys. ir de :llen igen dal lien. een een erke aals iken De Kooi lil—L. S. C. IV Zondag jl. speelden te Joure in vriend schappelijke ontmoeting de clubs De Kooi 111 aldaar en L. S. C. IV van Sneek. De wedstrijd eindigde met een gelijk spel 4—4 doelpunten. No. No. No. No. No. No. 8: Ferwerda c. s. 4: Koopal c. s. 7: Schaap c. s. 11 11 11 l I 11 11 11 11 11 11 11 1 8-0-8-4-2-8-4-8-8-8 58 p. 6-8-4-8-8-6-8-2-2-0 52 p. n ipin- II- jens de tge- gen ver- 8 8 8 7 7 7 6 5 5 5 1 0 3 3 3 4 4 4 5 6 6 6 10 1 liter. Spilt iten: Mid- erda. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. NAHUYS. .V. een- - 80 18 - 100 - 39 - 30 - 110 - 24 Koe- e af- tuma mooi lout «rijgt kans doch gens M. n. nval. ood- g ‘e spel. dat Ten van echts weet dub een echts op een beslissingswedstrijd tusschen ge- drietallen moest plaats hebben. Deze partijen zijn Zondagmorgen jl. ge speeld met als resultaat dat de le prijs is gewonnen door partuur no. 8, de 2e prijs door het drietal van no. 4 en de 3e (troost prijs) door het trio van no’. 7. wordt (3— Na de hervatting stelt Neptunus zich eenigszins gewijzigd op V. d. Pijpekamp gaat in de achterhoede. Dit blijkt een ver betering, en Visser laat een goede kans niet onbenut en verkleint den achterstand met een goed gericht schot (3 1). Thans komen de Sneekers geducht op zetten, doch de Leeuwarders verdedigen uitstekend. Dan probeert v. d. Pijpekamp het met een verren gooi van achteren, en werkelijk, de hooge bal blijkt Eerligh te machtig (3—2). Wel wordt nog getracht drie gelijk te maken, maar de gehavende ploeg van Sneek blijkt tegen de Leeuwarders niet opgewassen. Even voor scheidsrechter Kamstra ’t einde fluit, bezorgt Douma aan L. Z. C. nog een doelpunt, waarmee de Leeuwarder gasten een welverdiende 42 zege behaalden. L. C. ierle- Ram- A. kers, van de ond f 180 tot f 830 200 f 0.37 f 0.42 -0.86 -f 0.3 -C.45 f0.50 -0.50 f0.60 -0.00 f0.00 De Keurwedstrijden te Deventer. „De Noordelijke spelers slaan een goed figuur” aldus het „Groninger Dagblad”. De uitslag van de Zondag j.l. te Deventer gehouden keurwedstrijden is als volgt Wit—Groen (2e elftal tegen 4e) uitslag 21. Rood— Blauw 1 e elftal tegen 3e) RoodGroen 1 e elftal tegen 4e) WitBlauw (2e elftal tegen 3e) In het blauwe elftal speelden de drie noorderlingen Legger, Nijboer en van Delden. Het officieuse Nederl. elftal werd ’s morgens door ’t elftal waarin Legger c.s. uitkwamen geklopt met 16 doelpunten. Bakhuis opende de score voor het le elf tal doch Nijboer wist op schitterende wijze gelijk te maken. Dezelfde speler wist zelfs met 12 de leiding te nemen. Legger als spil maakte er 1—3 van, terwijl Daan van Delden het 4e en 5e doelpunt voor zijn rekening nam. De Z. A. C. speler Wouters zorgde voor het 6e tevens laatste doelpunt van deze wedstrijd. Een 50 Sneeker voet balliefhebbers hebben deze wedstrijden bij gewoond. De supporters-ver. Sneek had een vrije autotocht voor hare leden georganiseerd. ge- i de 1 te van den ver- Kaatscompetitie. Vrijdagavond jl. zijn de twee laatste par tijen van de kaatscompetitie alhier in ’t Sportpark gespeeld. De parturen 4 en 11 en 1 en-5 moesten nog spelen. Partuur no. 1 bleef afwezig, waardoor partuur no. 5 een papieren overwinning boekte. Interessant was de strijd tusschen de parturen 4 en 11. Wou partuur no. 4 nog mededingen naar de prijzen, dan moest er gewonnen worden. Ringma’s partuur dat zich de geheele com petitie als een zeer sportief drietal heeft ge dragen moest het loodje leggen. Koopal die in 't eerst nogal eens het perk miste kwam er geleidelijk beter in. Minder vast was de opslager Kuipers. Partuur 11 dat het eerste halve spel op 66 gelijk met een voorslag van Koopal veroverde geraakte tenslotte door zijn buitenslaan geducht achter. Ring ma die de bal van hem voor best overnam bracht een wisseling in ’t spel en haalde op tot 3 hlalve spellen. Op 5—3 en 60 met een door Kuipers niet gepasseerde kaats wonnen Koopal c. s. deze partij en komen nu in puntenaantal (16) gelijk te staan met partuur no. 7 D. Schaap c. s. en partuur no. 8 A. Ferwerda c. s. Het spelverloop van deze partij was als volgt: No. 4: 6-8-8-8-8-2-4-8-8 60 p. No. 11: 8-4-6-0-4-8-8-0-0 38 p. De eindstand van de competitie is thans als volgt: Daarna stond hij stil; door de half ge» opende kelderdeur was het flauwe schijnsel van een licht zichtbaar. „Het slot van het onderzoek, Mac,” zeide Drummond. „Zachtjes aan.” Toen wij aan de bovenste trede van de trap stonden, konden wij aanvankelijk niets onderscheiden. Een eenzame kaars stond op den grond te flikkeren en wierp monster achtige schaduwen in alle richtingen: toen roken wij het op eens weer die vreemde bitterzoete lucht de lucht des doods. McIver liet den straal van zijn lantaarn spelen om deze eindelijk te laten rusten op iets, dat bij den stutmuur lag, die nog met het bloed van Robin Gaunt bevlekt was. En wij behoefden niet verder te vragen wat daar lag: het vergif had wederom een slachtoffer opgeëischt. Wegens plaatsgebrek moet het raads- verslag van Ijlst tot het valgend nummer blijven staan. BURGERLIJKE STAND. van SNEEK van 2 t.m. 9 September 1929. Geboren Margje d.v. Hendrik de Weert ne Grietje Koopmans; Fokke z.v. Jacob de Vries en Mina Bijl; Tetje Janke d.v. Paulus Nauta en Hieke Olij; Sjieuwke Anna d.v. Wijtze Buiteveld en Jeltje IJpma Jan z.v. Jacob de Vos en Wijpkje de Jong; Philippus z.v. Willem Coens en Janke Gaastra. GehuwdGeene. OndertrouwdReijer Edzes 27 j. en Pietje Berkenpas 23 j.; Hillebrand Wip 28 j. en Grietje van der Werf 27 j. Overleden: Trijntje Visser 61 j. echtgen. v. Hermanus Faas. 40 - 7 - 40 28 - 20 40 17 Direct bij den aanvang zwemmen de Leeuwarders vlug op. Douma bemachtigt den bal en geeft dien keurig door, maar de Sneek-achterspeler komt resoluut tusschen- belde en met een forschen gooi voorkomt hij erger. Thans trekt Neptunus ten aanvalde midvoor v. d. Pijpekamp stelt zich goed op, een hard schot volgt, dat evenwel juist naast gaat. Herhaaldelijk wordt aan weers zijden tegen de spelregels gezondigd door den bal opzettelijk onder water te drukken. De Leeuwarders, die goed geoefend zijn, hebben het eerst succes, wanneer Zellinga met een kalmen gooi den Sneeker doelman verrast (1 0). Spoedig volgt een tweede doelpunt, als Douma een toegespeelden bal ineens doorzet buiten het bereik van den keeper (2—0.) Even voor de rust zorgt Zeilinga voor den derden goal, op een oogenblik, dat hij niet voldoende bewaakt r zeide Drummond. „En Toby kan mijn chauffeur zeggen dat hij in ken lagen overal verspreid; beddelakens de Hispano naar Jersey Street moet rijden, waren afgerukt en over den grond gesleurd. „Zij heeft hier inderdaad prachtig oprui ming gehouden,” merkte McIver bitter op, de Hispano naar Jersey Street moet rijden. Want ik wil ieder plekje waar zij in Enge land heengaat, precies kennen.” 35. „Alles op zijn tijd, kerel alles op zijn tijd. Ik weiger iets los te laten, zoo lang ik geen glas bier gehad heb.” „Wat beteekent dat alles nu weer?” sputterde McIver, zoodra hij kort daarna de kamer binnentrad waar wij gezeten waren. „Laat ik eerst opmerken, dat ge zulk een verklaarbare reden voor mijn aanval van waanzin wist te geven, dat naar ik hoop, de dame haar geloofd heeft. Terwijl jij, Mac, je verhandeling over die geheime opening hield, ondernam ik een kleinen ontdekkings tocht. En ik stuitte op een kast vol vrouwen- kleeren. Deze waren alle gemerkt A. Simp son, en vlak voor mij hingen drie of vier rokken. Ik weet niet hoe het kwam, doch het trof mij plotseling, dat die rokken zeld zaam wijd waren voor die dame. Ik nam er dus een in de hand, en duim en middelvinger een afstand van tien duim bedekken kan, kwam ik tot de ge volgtrekking dat de omvang van het middel van juffrouw Simpson veertig duim moet zijn. Nu is die vrouw magerder dan de mijne, doch ik wilde zekerheid. Ik nam dus de maat van haar middel, terwijl ik met pde een zoo- k op De willen maken en snel ook; iets dat zij vergaten mede te nemen in TTWr-ovèrhaaste vlucht van gisteren. En wanneer die vrouw het vindt als zij het vindt zal zij zich er mee begeven naar hen. En dan zullen wij haar volgen. Snap je me, broeder? Wij kunnen het huis van voren bewaken van uit no. 10. Wij kunnen het van achteren bewa ken van uit Jersey Street no. 13, waarin zes eerzame studenten voor een week kamers gehuurd hebben. Dat edele halve dozijn zijn wij. Dank die kleine legermacht, die ge tot heden aangemonsterd hebt, af, en wees lief en schappelijk. Doch wij staan er op, Mac, de pret bij te wonen. Uit zuivere vrien delijkheid mijns harten heb ik je alles ver teld wat ik ontdekt heb, en je moet ons dulden. Jij en Stockton zullen naar no. 10 gaan; Ted, Peter en Algy naar Jersey Street. Toby, jij gaat Phyllis mededeelen wat er aan de hand is en zeg haar dat zij wat sandwiches inpakt en een half dozijn flesschen Mumm ’13. Keer vervolgens naar Jersey Street terug en maak die oude huis- draak wijs dat die flesschen ’n nieuw soort Apenta-Water bevatten. En zend al je an dere wakkere mannen naar bed, Mac.” „Het strijdt tegen alle regels,” zeide hij, zuurzoet lachende, ,,maar, verdraaid, kapi tein Drummond, ik zal het doen.” „Braaf zoo!” riep Drummond. „Dat is dus afgesproken.” „Ik zal een paar van mijn mannen bene den in no. 10 bij de hand houden, om haar te volgen indien zij uitgaat,” liet McIver volgen. „Dat is best,” No. No. No. No. 12: Jillings c. s. No. 10: Aukema c. s. 6: Rienstra c. s. 9: De Vries c. s. No. 11Ringma c. s. 2: Travaille c. s. 5: Molenaar c. s. 1Pasm< c. s. 3: Van der Laan Niet verder opgekomen. Zooals de eindstand aantoont staan drie parturen in puntenaantal (16) gelijk, waar om er noemde De drie zilveren medailles aangeboden door café F. W. Meijer komen dus in ’t be zit van A. Ferwerda, Th. Zandstra en D. Koopmans. De drie bronzen medailles aangeboden door café H. Hanenburg en twee sportlief hebbers komen aan L. Koopal, G. Zoethout en G. Tonkes. Bovendien ontvangt het drie tal van no. 8 elk een kistje sigaren van 25 stuks; de 2e prijswinnaars van no. 4 elk een fraaie tabakspijp., De troostprijs bestaande uit 3 donzen si garen (10 stuks) ontvangen: D. Schaap, J. Kracht en J. Blom. Het spelverloop van de Zondagmorgen gehouden beslissingswedstrijden om de prij zen was als volgt: Het eerst speelden de parturen no. 4 en no. 7. Met een hooge zitbal van Koopal was het eerste bordje op 66 gelijk voor par tuur no. 4. Met een schoone zes passeert Kracht de kaats en is de stand ’/2 spel ge lijk. Met een perkslag van Koopal krijgt partuur 4 weer de leiding op 64, doch De Vries, die voor Blom als balkeerder fun geert weet met een terugslagbal op gelijken stand de partijen weer op gelijken voet, één spel, te brengen, en Kracht weet daarna op 62 de kaats te passeeren, zoodat par tuur 7 de leiding neemt. Er wordt prachtig gekaatst. De stand wordt 66 gelijk doch op het kritieke moment mist Kracht het perk en wordt de stand 1 '/2 spel gelijk. Als Koopal op 62 de kaats niet voorbij weet te slaan wordt de stand 2 spel voor partuur Schaap c. s. Als de stand weer 62 is ge worden, doch nu in 't voordeel van partuur 4, met een groote kaats, doet Koopal het in ’t perk beter en passeert de bovenlijn. Zien- deroogen begint het spel van partuur no. 7 achteruit te gaan. Het nog ontbrekende spel veroveren Koopal c. s. resp op de stand 6-2 en 60 met een zitbal van Koopal en door dat bij Kracht een bal is aangeweest voor de kaats. Het puntenschema is als volgt: No: 4: No. 7: Hierna streden de parturen no. 7 en no. 8. Hoewel het eerste bordje met een schoone zes en een terugslagbal van Kracht voor partuur 7 was, haalde partuur no. 8 vijf halve spellen achter elkaar. Aan partuur 7 gelukte het nog een spel te veroveren, doch ’t nog ontbrekende bordje werd door partuur 8 op 62 met een buitenslag ver overd. Het spelverloop van deze partij was als- volgt: No. 7: 8 2 6 2 4 0 8 8 2 40 punten. No. 8: 08 8 888248 54 punten. De eindpartij ging tusschen de parturen no. 4 en no. 8. Tengevolge best werk van partuur 8 heeft dit drietal spoedig 3 halve spellen. Partuur Koopal haalt dan op tot een spel, doch de volgende twee bordjes zijn weer voor Ferwerda c.s. Als Zandstra op 64 de kaats niet weet te passeeren wordt de stand 5 om 3 halve spellen. Koop al verovert daarna door een kleine kaats te passeeren op 66 gelijk 2 spel; weer wordt het 66 gelijk met een kaats. Zoet hout weet echter de bal niet vóór de kaats te krijgen, waarmee de beslissing viel. Het spelverloop was alsvolgt: No. 4: 4 4 4 8 8 2 0 8 8 6 52 punten. No. 8:8884488468 66 punten. Het ligt in de bedoeling van ’t bestuur nog een onderlinge ledenpartij te organi- seeren en daarna 't seizoen te sluiten met een feestelijke avond, waar tevens de prij zen voor genoemde partij en competitie aan de winnaars zullen worden uitgereikt. Voor deze feestavond .zegden ~o.a. het Sneeker Lautenbach en Tjerkje Wijmenga te Fols- club „Sneek” belangeloos hunne medewer- king toe. Gratis toegang tot deze avond zullen hebben leden met hunne dames, ter wijl een beperkt aantal kaarten tegen een zeer schappelijk prijsje beschikbaar zal worden gesteld. Een en ander belooft een gezellige avond te worden. Men zie t.z.t. een adv. in de plaatselijke bladen. Waterpolo. L.Z.C. LeeuwardenNeptunus Sneek 4—2. Deze wedstrijd is Zaterdag alhier gehouden. De opstelling der beide zeventallen is als volgt „L. Z. C." DoelEerligh achterHotho midden: v. d. Hoek en Westerbaanvoor: Goedetnoed, Zeilinga en Douma. „Neptunus” DoelKok achter Seven- sma midden Henstra en Jorritsma voor Haytink, V. d. Pijpekamp en Visser. Las 4» Veemarkt alhier wares 10 Sept. *29 «■gevoerd 418 Mdk- es Kalfkoeies 44 Vette Koeien 2 Stieres 6 Vette Kal vare» 112 Nuchtere» Kalveres 724 Graikalvere» 118 Schapee 169 Lammere» 438 Varkeel ee Vette Biggen - 59 K'eiae Biggen 5 faries okkee ee Geiten Tot al 2100 itaki. kant ten minste niet. Daarvan was Fosdick, Vette Varken per die nog steeds de wacht hield, overtuigd. En Vette Zouten toen begonnen wij ijverig te spionneeren. Zette Koeies Hoewel ik er niet veel deel aan had, want Vette Kalveres het grootste gedeelte van den middag zat ik 3igges Losies te dommelen. Wij bevonden ons in de ka- Melk- en kalfkooien vrywel prflih. Vette mer, die met no. 12 in gemeenschap stond, >oel0B flink prjjih. '__1 doch hoewel wij het paneel opengeschoven liraskalveren kalm lager.” Nuchtere» kawere» dere huis tot ons door. Indien zij haar voor nemen volvoerde om eenige orde te schep pen, deed zij het zeer rustig. Slechts éénmaal hoorden wij een geluid toe_n wij ons naar beneden begaven, alsof er laden opengetrokken werden, en de inhoud op den grond geworpen werd; daarna nog eens voetstappen in de kamer naast de onze, hetgeen McIver aanleiding gaf om het paneel onhoorbaar op haar plaats te laten schuiven. Doch dat was alles wat wij hoorden, terwijl er aan den langen middag geen einde scheen te komen en de schaduwen buiten hoe langer hoe grooter werden. Ik geloof dat McIver zelf in den dut ge raakt was, toen een geluid hoorbaar werd, dat ons plotseling wakker riep. Het was een gil de gil van een vrouw =- eigenaardig gesmoord, en werd gehoord uit no. 12. De kreet werd niet herhaald, en het paneel in allerijl terugschuivende, bleef het verder in huis doodstil. Wij stormden door de ope ning en naar de slaapkamers; overal heerschte dezelfde wanorde. Kleedingstuk- Dus keerden wij weer naar no. 10 terug, j Tijdens onze afwezigheid was niemand het belendende huis binnengetreden, en nie-1 mand was er uitgegaap aan den voor- I gesp gew. verl. pnt. 16 16 16 14 14 14 12 10 10 10 2 haar ronddanste, met behulp van dit koord, en indien zij Amelia Simpson is, is zij rond het middel dertien duim afgevallen. Man, dat klopt niet. Maar, bij Jupiter! zij speelde die komedie prachtig. Zij schoof ieder van ons even gemakkelijk het huis uit, als men de schil aftrekt van een banaan.” McIver stond op en liep naar de deur. „Wat ga je doen?” vroeg Drummond. „Die vrouw door iemand laten identifi- ceeren,” antwoordde de detective. „Haar een paar vragen stellen, en indien haar ant woorden mij nier bevredigen, laat ik haar terstond achter slot en grendel zetten.” „Ik denk er niet aan je een ezel te noe men, mijn waarde, doch dat neemt niet weg dat je er een bent. Ten minste, wanneer je die vrouw laat arresteeren!” „Nu, en wat stelt gij dan voor? Dan heb ben wij er althans één van hen ingerekend.” „En indien ge haar de ruimte laat, kun nen wij er een paar meer inrekenen. Denk eens na, man, denk eens goed na. Waarom stelde de kerel, die zich vanmorgen voor jou uitgaf, zijn hachje in de weegschaal? Niet om het genoegen ons in een kelder op te sluiten. Waarom is die vrouw zoo spoe dig komen opdagen, en gaf zij zich uit voor de rechtmatige bewoonster? Indien die klee- ren toebehooren aan juffrouw Simpson en dat kan niet anders hebben die twee vrouwen niets met elkander gemeen. Wel- nam de maat rondiswaar zouden zij ons voor de voeten wer- het middel. En aangenomen dat ik tusschen pen dat wij geen van allen-ooit juffrouw Simpson gezien hebben waarin zij gelijk hebben doch wanneer zij niet zulk een haast gehad hadden, zouden zij stellig een vrouw gezonden hebben, die niet zoo totaal van haar verschilde. Zij hebben een afgrij selijke haast maar waarom? In dat huis bevindt zich iets waarvan zij zich meester hierbij. Keurig samenspel van de W.F.- aanval stelt Stelling opnieuw in staat een fraai doelpunt te scoren. 02. e Als Corbier er door is redt de rechts back van West-Frisia de situatie o.i. alweer door het te talmende spel van de Sneek- midvoor. Het tempo waatmee de Hollan ders zich in den strijd wierpen stak gun stig af bij dat der onzen. Akkerman doet het beter. Met een vaartje gaat de Sneek rechtsbuiten langs ’t lijntje, passeert handig eenige tegenstanders en zet het leer op het juiste moment voor, waar Ferwerda met een kopbal van der Zei slechts het nakijken geeft. Stand 12. Na een periode waarin weinig viel te vermelden was het eerste succes weer voor West-Frisia doordat Deikers met een schuin gericht schot keeper ten Cate weet te ver schalken 13. Een buitengewoon mooie ren van de W.-Frisia rechtsbuiten wordt besloten met een hard schot dat juist over gaat. Als Sneek in den aanval is schiet Ringma de bal in vrije positie hard naast. Met Sneek in den aanval breekt rust aan. De stand is 13 voor de Hollanders. Na de thee doet Deikers vanaf de aftrap een vierde doelpunt ontstaan door uit een voorzet Ten Cate ’t nakijken te geven 1-4. Bij Sneek Is Ferwerda vervangen door L. de Haan. Sneek doelpunt dan in buiten spel positie. Peereboom weet na de half- linie en backs van Sneek op keurige wijze te hebben gepasseerd Ten Cate nog eens het nakijken te geven waarmee de stand 1 5 wordt. De gasten zijn de Sneekers verre de baas. Hun spel valt te bewonde ren. Bij Sneek valt het afwezig zijn van Karsten en D. van Delden geducht op. De Sneek-verdediging werkt met de moed der wanhoop doch blijkt niet in staat de vurige, enthousiast spelende ploeg in bedwang te kunnen houden. Weer moet Ten Cate visschen. 1—6. De gasten komen gewel dig opzetten waardoor ’t Sneekdoel hevig wordt bestookt. We'.dia volgt een zevende doelpunt voor West-Frisia dat van de voet kwam van Deikers. Het Sneek-doel wordt geducht be stookt en weldra ligt een achtste doelpunt in de Sneektouwen eveneens door Deiktrs. Ringma verkleint de stand tot 8 2 uit een aangegeven bal van Efdé. Edelbosch zorgt voor het negende doelpunt van West-Frisia. Efdé weet met een hoog schot in de linkerbovenhoek het 3e doelpunt van Sneek voor zijn rekening te nemen. Met een vrije trap voor West-Frisia wordt het einde aangekondigd. Dat Sneek deze wedstrijd met zoo een zware nederlaag heeft verloren ligt o.i. in het feit dat de verde diging der withemden niet genoeg doorzicht aan den dag heeft gelegd. Bovendien was de aanval te zwak in zijn optreden. De stuwkracht van v. Delden werd hier maar al te zeer gemist. De gasten hebben een schitterende partij voetbal gespeeld. Enkele spelers traden echter te forsch op. Scheids rechter Koehoorn leidde zeer verdienstelijk Black-Boys 1Rood Geel. Zondagmorgen speelden op het terrein aan de Lemmerweg de 3e klassers Black- Boys van hier en Rood Geel dat 't vorige seizoen tot de 2e klasse is gepromoveerd De uitslag was 53 voor de Sneekers ’s Middags speelden Black-Boys 11 en Rood Geel 11 met uitslag 46 voor de Leeuwarders. Frisia—H. B. S. Op de Wilhelminabaan te Leeuwarden speelden Zondagmiddag Frisia aldaar en H. B. S. van ’s Gravenhage. De zwarte gasten wonnen met eindstand 14. Het doelpunt voor Frisia kwam van de voet van Brada. WYMBR1TSERADEEL, 2-7 Sept. 1929. Geboren Ate, zv. Meije Hoekstra en Elisabeth Monkel te OudegaGene zv. Bauke Sijtsma en Lutske Veenstra te Qoënga; Oege z.v. Jan Cnossen en Tetje Smit te AbbegaMarten Klaas z.v. Jan Gerrit Jazz-trio en eenige”leden van de tooneel-I^.'sietze Hoeksïra"en'Rlnske Reijenga te IJsbrechtum; Tjerk, z.v. Pieter Dijkstra en Grietje Postma te Tlrnr. Gehuwd Enne de Boer 25 jr. te Gaast- meeren Imkjen Bleeker 24 jr. te IJsbrechtum. OverledenMeine Schilstra 1 jr. en 6 mnd., te Woudsend. Vier kopstukken van de Assemblée van den Volkenbond te Genève. Het afscheidsdiner, Briand, Macdonald, Stresemann en Henderson. te dommelen. Wij bevonden ons in de ka- Malk- en 1 mer, die met no. 12 in gemeenschap stond, <oeiea prjjih’ Vette kalvere» pryih. hadden, drongen geen gehiiden uit het an- kalm. Schapen e» Lammeren itil. Varkem e» Zouten kalm. Bigge» traag. 'SS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3