I R I NV NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK 5 °lo PAmRHÊN a 100'k 11 September RESERVfS HUM 1 3000000.- Qltetii Orgaan der tante Soö. Öif No. beslaafliT 3 bladen. E De moord te Giesseo-Nieuwkerk 45e Jaargang No. 99 Eerste Blad NIEUWSTIJDINGEN. Uliga >a KlcZEftiilNA Us. 47» °/o PANDBRIEVEN a 937» GELDEN BESCHIKBAAR voor le hypotheek op billijke voorwaarden tnr. O O navraag ld SA te Jl en Geplaatst Kapitaal waarop gestort Hypotheken Pandbrieven f f lis en li- a.s. zijn van Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS ■J 5.750.000.— 1.102.600.— f 73.000.000.— f 70.000.000.— In een woning aan de Bra.sserskade on der Rijswijk, bij Delft, is bij zes kinderen I alastrim 'geconstateerd. De raad opgesloten! Men meldt uit Haarlem aan de N. R. Crt. Bij het einde van de geheime raadszitting, deed zich een (waarmede gefusioneerd de N.V. EERSTE NED. HYP. BRIEF8ANK TE ’s GRAVENHAGE) OPGERICHT TE VEENDAM IN 1890 Excelsior. Gisteravond vergaderde de Gemengde Zangvereeniging Excelsior in de bovenzaal van café „Onder de Linden”. De penning meester de heer T. F. Schaafsma, waarn. voorzitter, leidde deze vergadering. Door de secretaresse, mevr, van Veen, werden de notulen voorgelezen en daarna het jaarverslag, waaruit bleek, dat het af- geloopen jaar voor Excelsior zoowel wat ledenaantal als uitvoering betreft, tot veel tevredenheid stemde. In de bedoeling lag om( dit seizoen het 50-jarig bestaan der vereeniging door een Jubileum-uitvoering te vieren. Door het wegens ziekte bedan ken als directeur van den heer Paul Gail lard, zal echter aan dit voornemen geen gevolg worden gegeven. De vergadering is eenstemmig van oordeel dat het vieren van een jubileum thans niet wenschelijk is met het oog op het gedwongen heengaan van den heer Gaillard. Besloten wordt dat het Bestuur met spoed de noodige stappen zal doen om met een of meer gegadigden SN EEK - Telefoon No ISO en (tot een beperkt bedrag) 14 Het is dan ook hoognoodig, dat de be pakking aanzienlijk vermindert wordt. De Nederlandsche soldaat zal stellig een zucht van verlichting slaken, als hij wat minder op, een lastdier gaat gelijken en zijn pre staties zullen hooger worden. Omtrent de uniform zegt de schrijver, dat liet vooral de hooge, gesloten kragen zijn, die den burgersoldaat danig hinderen. De burger, die in het gewone leven lage, slappe boordjes draagt en zich nu weer in zjjn vechtpak gestoken ziet, kan zich niet ver- eenigen met die onpraktische drachf. Met de jaren is hij veelal gezetter geworden, de gesloten kraag hindert hem. Een en ander draagt er mede niet toe bij het dienen en het opkomen populairder te maken. Zou het daarom niet zaak zijn om, naast de strenge orders om ie letten op de na leving van de krijgstucht, hetgeen in deze neerkomt op het letten op losse kragen, ook eens aandacht te wijden aan de oorzaak van die losse kragen, en voor den man een meer praktische uniform te bedenken, die den burgersoldaat meer „valt”? De alastrim. Te Delft zijn vier patiënten in het gast huis opgenomen. Er worden thans vijftien patiënten in het gasthuis verpleegd. Hierna werd gelegenheid gegeven het ge bouwtje te bezichtigen, -dat niet meer is te her kennen. Het was in de oude toestand vrij onoog- is het een prettig lokaal, in frissche voor het directeurschap in onderhandeling te treden en op een binnenkort bijeen te roepen nieuwe vergadering zal hierover nader worden beslist. In elk geval zal alles worden gedaan om weer spoedig de repe tities te kunnen aanvangen, zoodat dit sei zoen toch een goede uitvoering gegeven zal kunnen worden. Het spoorwegongeluk bij Zwolle. De matërieele schade veroorzaakt door ’t spoorwegongeluk bij Meppel wordt globaal op een ton geraamd. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogezand- Driewegen ds. B. S. Dijkstra te Sloten (Fr.) Fruitovervloed. Uit Betuwe en Maas en Waal wordt ge klaagd over de geringe waarde, welke het fruit daar heeft. De aanhoudende droogte doet het fruit niet volgroeien en vóór den tijd afvallen. Op de veilingen worden lage prijzen besteed en blijven geheele partijen onverkocht staan. Het buitenland neemt te weinig’ fruit af en betaalt te geringen prijs. Kweekers laten de appelen maar aan de boomen hangen. Tomaten laten zij aan de stronken rotten, omdat zij het plukloon niet eens opbrengen. De bepakking en de uniform van den soldaat. Van verschillende zijden wordt den mi nister van Defensie, den heer Deckers, ver zocht verandering te brengen in de bepak king en de uniform van den soldaat. Terwijl men, schreef de mil, medewerker vam’t Hbl., eenerzijds de eerste schreden zet om door motoriseering en autotractie aan den vita- len eisch van snelheid te voldoen, wordt aan den anderen kant steeds grooter belemme ring aan die snelheid in den weg gelegd, doordat de bepakking van den bereden en onbereden militair steeds wordt vermeer derd. Tengevolge van de invoering van het gasmasker met toebehooren, is de belasting aan den lijve van den strijder weer toege nomen en dit bovendien op een wijze, welke 4' Hjk, nu is het een prettig lokaal, in frissche kleuren geschilderd met nog een flink tuintje er achter. Mej. Andreae leidde de belangstel lenden langs de leermiddelen, welke zooals reeds gezegd geheel er op ingericht zijn ihet kind zelf te leeren doen, en dat is niet alleen met de leermiddelen het geval, alles in dit schooltje is daarop ingericht, de kinderen zorgen bv. zelf eoor schoonhouden hunner tafeltjes enz. Met ruim 20 kinderen is de nieuwe cursus begon nen. Met belangstelling zal ongetwijfeld hier de antwoordt verder op een desbe treffende vraag van mr. den Hollander, dat de processen-verbaal van de verhooren van de Jong niet in het dossier waren overge legd omdat het parket er bezwaar tegen had. De rechtbank heeft dat goedgevonden, maar zij heeft de rapporten wel le harer informatie gehad. Mr. den Hollander vraagt of niet in de rapporten de Jong staat, dit verd. K. ook den moord te Culemborg zoude hebben ge pleegd, eveneens een moord te Apeldoorn en te Drachtster Compagnie, omdat hij daar in de buurt was geweest en tot alles in staat was. Mr. Kronenberg Zeker, de rechercheur de Jong heeft ook de mogelijkheid hiervan onder oogen gezien. Verdachte T. stelt daarna aan get. mr. Kronenberg de vraag, waarom hij hem heeft doen arresteeren. Mr. KronenbergOp grond van den in houd van het dossier, de verklaringen van het echtpaar Kroon, in verband met de uitlating van vrouw Kroon, dat T. een zoo gevaarlijk mensch was. Verd. T.Het is toch geen gekheid, om iemand die niet anders dan als een volkomen fatsoenlijk man bekend staat, te arresteeren en levenslang tegen hem te eischen De presidentZeker, zeker, maar ge zult toch aannemen, dat de officier volgens beste weten en niet te kwader trouw tegen u gerequireerd heeft Verder geeft de president er tegenover deze getuige zijn verbazing over te kennen, dat het feit, dat het echtpaar Kroon zijn voor |de verdachten zoozeer bezwarende verklaringen introk, voor deze verdachten verborgen moest worden gehouden. Het verhoor van mr. Bentfort van Valken burg den rechtercommissaris. Vervolgens is verhoord mr. Bentfort van Valkenburg, rechter in de arrondissements rechtbank te Dordrecht, die destijds als rechtercommissaris fungeerde. Hij veerde de instructie tegen de verdachten T. en K. en het echtjarr Kroon. In het belang van het onderzoek heeft hij den rechercheur de Jong vergunning gegeven om tijdens het onderzoek den verdachten beneden verhooren af te nemen. Get. kende voordat hij de instructie begon de rapporten-de Jong. Pres. mr. Jolles Dus met uw goedvinden heeft de Jong herhaaldtlijk uw patiënten behandeld. Hierin zit toch een gevaar. U als rechter-commissaris waart gebonden aan voorschriften welke gericht zijn tegen het doen van strikvragen, en daaraan was de Jong niet gebonden. Get. Bentfort van ValkenburgEr zijn geen strikvragen gedaan. Mr. Jolles doet voorlezing van een der verhooren door den rechercheur de Jong, Na de pauze wordt opnieuw getuige mr. Kronenberg voorgeroepen. De verdediger mr. Roobol zegt dat in het geheime dossier (zegt u maarde rapporten van den recher cheur de Jong, onderbreekt de president) sprake is geweest van listige kunstgrepen, welke bij het verhoor van het echtpaar Kroon zijn toegepastb.v. de mededeeling is gedaan, dat T. en K. elkander onderling, of haar beschuldigden. Was dit aan getuige mr. Kronenberg bekend, vraagt verdediger. Hoe heeft hij dan den moed gehad, als hij weet dat de bezwarende verklaringen van het echtpaar Kroon tot stand zijn gekomen op deze wijze, tegen deze raenschen levens lang te eischen Get. Kronenberg Ik heb den rechercheur de Jong meer dan eens op het hzrt gedrukt, bij de verhooren geen vexatoire maatrege len te nemen, geen kunstgrepen toe te passen en in het algemeen op te treden zooals het behoort. Op een vraag van mr. den Hollander antwoord mr. Kronenberg dat T. niet is gearresteerd op grond van vrees voor vlucht, alleen op grond van den ernst van het feit waarvan hij werd verdacht. Mr. den HollanderIs verdachte K. niet gearresteerd omdat hij geschreven had op een door rechercheur de Jong geplaatste advertentie„Timmerlieden op Cuba ge vraagd”? Get. mr. Kronenberg ontkent dit. Get. Kronenberg zegt verder dat hij Ver meer niet wegens meineed heeft vervolgd op grond van het niet kloppen van diens verklaringen met andere verklaringen, om dat hij eerst wilde zien wat de zaak ver der zoude opleveren. Wel heeft get. een vervolging van Vermeer overwogen. Mr. den Hollander vraagt dan, of het schrijven hetwelk Vermeer tot getuige heeft gericht geen indruk op hem heeft gemaakt. Get. mr. Kronenberg Ik heb er toen geen termen in gevonden tot vervolging van Vermeer. Mr. den HollanderHebt u er wel eens na gedaan, op welke wijze de Jong de recherche heeft gevoerd? B.v. door verd. K. dronken le voeren. Mr. KronenbergHiervan is mij niets bekend. Get. Paviljoendienst. Wegens het mooie weer wordt de pavil joendienst voorloopig nog voortgezet. Met het oog op de spoedig invallende duisternis is echter de laatste dienst komen te vervallen. Stemming 7 Volmachten Wymbritseradeels c. a. Contributie Zeedijken. Woensdag had deze stemming plaats. Uitge bracht 914 st, on.w. 13, geldig 901, volstrekte meerderheid 451. De aftredende heeren IJ. v. d. Werf, J. S. Gerbrandy, W. G. Atsma en R. Sij- brandij werden herkozen met resp. 505, 636, 511 en 464 st. Herstemming tusschen de h.h. N. J. Wouda (274 st), G. H. ter Horst (264), J. A. Visser (264), M. Hettinga (228), S. IJntema (228), J. H. Bootsma (240), P. v. d. Bank (228*st). Een der stembriefjes droeg het opschrift Je- saja 41 24. Men. leest daar; „Ziet gijlieden zijt minder dan niet en uw werk is erger dan een adder; hij is een gruwel, die ulieden verkiest." Don Kozakken koor Platoff. Dit beroemde koor, komt onder leiding van zijn dirigent N. Kostzjukoff hier Vrijdag in Amicitia. De bladen enthousiast. De Leeuwarder Courant 29 Nov. ’28 schreef: Het is iets heel bijzonders. Een fameus koor dat Kozakken-ensemble. Uit wat een subliem materiaal bestaat hetTenoren die héél hoog en héél mooi (het is soms of men een fijne vrouwenstem hoort) kunnen zingen en bassen, die, wat diepte betreft, niet voor een bastuba onder doen. Pracht- stemmen. Wat de bassen presteeren grenst aan het ongelooflijke, is in één woord frap pant. Deze zangers geven zich geheel, jube len en schallen, dat de vonken er afvliegen en toch klinken hun stemmen bij het einde even frisch als aan het begin. Het is ver wonderlijk. En welk een dans! Men moet respect hebben voor die weergaloos lenige mannen. Zulk een wilde dans is wel in staat de spanning heel hoog op te voeren. NIEUWE SHEERER COURANT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL ontwikkeling van dit onderwijs gevolgd wor den, niet het minst door onze ohderwijs-auto- riteiten, die nog altijd met hei probleem van het gemeentelijk en bijzonder voorbereidend lager onderwijs zitten. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 16 graden. Sneeker Geitenfokvereeniging. Woensdagavond herdacht in een feestelijke vergadering de Sneeker Geitenfokvereeniging haar 12*/2-jarig bestaan. De zaal van café Side- rius was geheel versierd en de feestcommissie, de heeren Poelman, E. Coers en D. Oppenhui zen hadden voor alles goede zorg gedragen. Ook de zuster-vereenigingen „Pluimvee” en „Postduiven” hadden hun vertegenwoordigers gezonden. Het was, zooals men van de Sneeker geitenfokvereeniging gewoon is, weer een van die echt gezellige vergaderingen, zooals zij ze zoo kan geven. De voorzitter, H. Koopmans, sprak het wel komstwoord en ieder, die dezen eminenten voorzitter kent, weet, dat reeds diens openings rede de reis naar de vergadering loonde. Daarna kregen de aanwezigen van den ijveri- gen secretaris G. P. van der Goot een uitge breid verslag te hooren, waarin het wel en wee van de vereeniging duidelijk werd uitgelegd. Vervolgens hield de oud-secretaris, D. van der Heij, een causerie over het nut der geiteiifok- kerij en gaf als toegift de humoreske' „Een schoone droom”. Daarna sprak de penning meester S. Faber over: Mijn ondervinding als geitenfokker”, wat voor vele aanwezigen zeer leerzaam was. Hiermee was de zakelijke vergadering afge- loopen en nam de feestcommissie verder de lei ding over. Dat deze in goede handen was, be wees het verdere verloop der vergadering, en de klok wees weinig uren, toen allen zeer vol daan huiswaarts keerden. De uitgenoodigde wegblijvers hebben een zeer genoeglijken avond gemist. Maggi’ s producten. Op 16, 17, 18 en 20 Sept. a.s. zal resp. in Sneek, Woudsend, Sloten een voor dracht worden gehouden over doelma tige voeding met betrekking tot de Maggi’s producten. De steeds toenemende belangstelling, welke voor economische aanwinsten, spe ciaal op het gebied der voeding, getoond wordt, deed de Fabriek van Maggi's Voe dingsmiddelen, filiaal Amsterdam, ertoe be sluiten de fabricatie der wereldbekende Mag gi’s producten te verfilmen om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in het bedrijf van een der. grootste voedingsmid- delenfabrieken, die er bestaan. In vele plaatsen hier te lande zijn der gelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zij zich steeds in een druk be zoek verheugen. Een en ander is goed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den smaak, zoodat wij er dan ook niet aan twijfelen of de dames van hier zullen van deze gelegenheid een druk ge bruik maken. Men leze de verdere aankondiging in dit blad. Notaris Mulder verkocht Woensdag avond in „Onder de Linden” finaal ’t heeren huis aan de Suupmarkt, in eigendom bewoond door den heer G. Gorter. Kooper werd de heer P. Koopmans, slager alhier, voor de som van f 6000. Opening Montessori-school voorbereidend onderwijs. Sedert etn jaar bestond hier een Montessori- I klasje voor vooi bereidend onderwijs, een klein groepje kinderen werd onder leiding van mej. Andreae, bezig gehouden, of liever hield zich bezig, immers de Montessori-methode is ge richt op het zelf doen. En het is ook maar niet een bezig houden uit tijdverdrijf, doch een actie gericht op ontwikkeling van zintuigen en geest van het kind langs min of meer zelf gezochte wegen. Dat klasje werd gehouden ten huize van mevr. HalbertsmaBolomey aan de Sta tionsstraat, die voor dit doel belangloos een speelkamer had afgestaan. Begonnen met 10 leerlingen, bleek al spoedig dat er toekomst zat 7- onvrijwillige gevangenschap kon worden in dezen tijd vrijgelaten. Via schoolkinderen en schoon- zJ'“t vee- maaksters zijn wij nu al bij de edelachtbare dames en heeren beland! De groei van Eindhoven. Eindhoven bereikte Woensdag 85000 zie len. Op 26 October 1928 waren er 75000 inwoners; in tien maanden tijds is het zie lenaantal dus met 10.000 vermeerderd, waarmede Eindhoven het record in de ge schiedenis van den groei heeft geslagen. Oliefabrieken De Pijl. Naar wij uit goede bron vernemen, wordt dezer dagen een aan vang gemaakt met de wederopbouw van de N.V. Oliefabrieken „De Pijl” te Wormerveer. Na den brand bleek dat de oude fabriek met al hare kostbare machines vrijwel geheel vern ïetigó was, zoodat opbouw op een geheel nieuw terrein minstens even vlug kan geschiieden, terwijl dan van zelfsprekend alles ing erichl kan worden zooals de moderne techniek zulks eischt. In verband hiermede, heeft „De Pijl” dezer dagen aanzienlijke ten einen ter grootte van ca. 6.5 H.A. aange kocht gelegen aan Zaan en weg aan den Noo rddijk te Wormerveer, waarop de diverse p jnden zullen verrijzen. Abonnement per jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertenllén 9 cl. p. regel Ing. zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertenllên worden levens gratis ge Dlulai In de SNEEKER COURANT in het Montessori-onderwijS te dezer stede, er kwam meer belangstelling, er kwam dus ook gebrek aan ruimte, zoodat de enthousiaste voorstanders en voorstandsters van deze me thode de hoofden bijeen staken, het oude ge- houwtje, het voormalige Tehuis aan de Water- poortsgracht aankochten en het voor een Mon- tessori-schooltje deden inrichten. In een mini mum van tijd is het gereed gekomen, zoodat Woensdagmiddag de officieele opening kon plaats hebben. Bij die opening zijn tegenwoor dig geweest de beide wethouders en de secre taris dezer gemeente de burgemeester was wegens uitstedigheid verhinderd en tal van genoodigden. Mevrouw HalbertsmaBlanson Henkemans heeft de openingsrede ge houden, waarin zij constateerde dat het een verblijdend feit mag genoemd dat in de drie Noordelijke provinciën Sneek het eerst een Montessori-school rijk wordt. Wat is de aan- 1 leiding voor deze stichting geweest, terwijl hier toch al gelegenheid voor voorbereidend lager onderwijs werd gegeven? Die aanleiding ligt in I het feit dat de volledige voorstanders van de Montessori-methode hebben besloten het klasje van mej. Andreae op breeder schaal voort te zetten. Men kwam bij de groei van dat klasje voor groote bezwaren: er was gebrek aan loka- i liteit mevr. HalbertsmaBolomey verdient i aller dank voor het feit dat zij tot nog toe be- - langloos een speelkamer, in de koude winter de huiskamer, voor het klasje beschikbaar stelde er waren dure leermiddelen aan te I schaffen. Enkele enthousiaste voorstanders der i Montessori-methode hebben, toen de bloei en groei van het klasje hen voor de vraag stelde dit onderwijs stop te zetten wegens het ontbre- l ken van ruimte en leermiddelen of het een bree der basis te geven, niet geaarzeld het laatste te kiezen, een vereeniging is uit de eerste actie gegroeid, gelden zijn beschikbaar gesteld, dit gebouw en leermiddelen aangekocht En waar om was men zoo enthousiast? Omdat zij, die eenmaal met de Montessori-methode kennis hebben gemaakt, weten dat deze methode de juiste is voor hunne kinderen, ze richt zich op de zintuigelijke en geestelijke ontwikkeling van het kind langs den weg der individueele ont plooiing. Spr. eindigt met de wensch dat de vereeni ging, welke rekening houdt met ieders draag kracht, moge groeien en bloeien naar de wensch harer leden. Dank brengt spreker aan timmer man, schilder, stucadoor en tuinier voor hun snelle werk, en vooral aan den heer N. J. Krook die de architectuur had en zorgde voor een zuinig beheer. Bioscoopnieuws. De Bioscoop bij de Waag heeft 2 hoofdnumtners. Het eerste is een sport- comedie van de eerste rang. „De Jonge Kampioene”, met niemand minder dan Bébé Daniëls. Het tweede hoofdnummer is een even amusante film n.l. „Cadetten- leven”. Deze geeft een kijkje op het onbezorgde leven aan een cadettenschool en dat het een interessant kijkje is waar borgen David Rollins en Nancy Drexel, die de hoofdrollen hebben. De A m i c i t i a-B i o s c o o p heeft een sensationeele film van groote allure in „Het Ravijn des Doods” met Ken Maynard, Virginia Brown Faire en niet te vergeten het wonderpaard Tarzan in de hoofdrollen. De film speelt in 1848 als de Spaansche ranch-eigenaars in Californie last hebben met de regeering, die luitenant Stephen Bancroft van de Texas cavalerie opdracht geeft een onderzoek naar de rechtmatigheid hunner bezittingen in te stellen. Don Alfredo Villegas houdt zijn vriend Don Miguel Castanares gevangen om diens landerijen machtig te worden en Don Miguels dochter Dolores te doen huwen met Villegas zoon. Maar luitenant Bancroft grijpt inmet twee vrienden verkrijgt hij toegang tot de bruiloft en na een reeks sensationeele avon turen worden Don Miguel en Dolores ge red. Nu er toch een bruiloft gearrangeerd is besluiten Bancroft en Dolores die niet te laten mislukken Onweer„ Het hevige onweder dat hedennacht bo ven onze stad en omgeving heeft gewoed, heeft in onze stad geen noemenswaardige schade aangericht, we hoorden slechts van een getroffen boom en pen schoorsteen. Toen te ongeveer half drie het onweer op zijn hevigst was en een geweldige slag over de stad kletterde, begaven velen zich op straat, ondanks de stroomende regen, in de verwachting dat het ergens zou zijn inge slagen. Inderdaad bleek die verwachting diens bewegelijkheid in het terrein allesbe- bewaarheid, niet in de stad, doch de rosse halve bevordert, gloed van den nachtelijke hemel in het Noord-Oosten verried reeds waar de brand was - al waren dan allen het lang niet eens waar dan wel precies. Bozum raadde de een, Scharnegoutum de ander. En in derdaad de laatste had gelijk, uit Scharne- goutuin schrijft men ons: SCHARNEGOUTUM, 13 Sept. Heden nacht ongeveer half twee (oude tijd) is bij het hevige onweer ,de bogrepteats, bewoond do >r den héér- Bonke vi Meer, -doorhet- hemelvuur getroffen, het was alsof een vuurbol op het dak viel, in een oogenblik stond alles in lichte laaie. Er is geen ge bruik gemaakt van de brandweer, daar de brandende plaats geen gevaar voor de om geving opleverde en ze toch niet te behou den viel. Toen we hedenmorgen in de vroegte op de plaats des onheils aankwamen, troffen we de heer v. d. Meer in de „jister” aan ’t melken. Hij vertelde ons het volgende: ’t Was ongeveer half twee toen we wak ker werden door een hevig onweder. Mijn vrouw en ik waren spoedig aangekleed, doch de beide kinderen, de dienstbode en mijn broer lagen nog ter ruste. Een hevige slag deed ons allen opschrikken. Mijn’ dochtertje kwam van boven snellen en riep: „Onze plaats staat in brand”. We tracht ten te redden wat er te redden viel. Dit was echter’weinig. Alleen de geldswaardige pa pieren- en eenig goud en zilver werd aan de vlammen ontrukt. In een oogwenk stond j alles in lichte laaie. De beide kinderen, de dienstbode en mijn broer konden zich slechts in nachtgewaad en booltsvoets in veiligheid brengen. \Het vee, bestaande uit 50 koeien en jongvee, was gelukkig in de j eergisteravond gehouden, deed zich een weide. Van de kippen bleven een zevental vermakelijk geval voor. Toen de dames en in ’t vuur. heeren zich huiswaarts wenschten te bege- In de stal was aanwezig 30 koeseten hooi,ven, bleek het dat de bewaarder de toe- dat evenals de inboedel teloor'ging en dat j gangsdeur tot het stadhuis gesloten had, verzekerd is bij Woudsend. j niet vermoedende dat de geheele raad nog De plaats was het eigendom van de fa- zat te vergaderen. Onder groote hilariteit milie Vlieger van Bart te Aalten (Gelderl.) j van allen trok mr. Heerkens Thyssen eeni- en is door bemrddeling van Zeijl en Co.’s ge malen luid aan den bel in de tijding- Bank verzekerd bij De Jong en Co. te Am- zaal. Gelukkig was de bewaarder spoedig sterdam. In Nov. 1902 is dezelfde plaats ter plaatse, zoodat de raad na een korte ook afgebrand. Het verlies van het hooi, i zoo schaars, is een ramp voor den houder.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1