c LEDEHPARTIJ Dl MOIUOE STRAAL Fijiiti looibitn r D H Kaalsvereen. „SNEEK’. Weitje Everts Vierstra, Echtgenoote van M. Schilstra, in den oudetdom van ruim 54 jaar. Zenuwstillend en zenuwsterkend Is de werking van MIJNIMRDT’s ^enuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten S. Miedema, in den ouderdom van ruim Bantiüoes Sleoniolen Advertentlën Officiéél gedeelte. X ALTING Zo Moo FEUILLETON. Mc Fijni Wi Du „La Normandie f 1.221/s per pond Firma IJ. ten late. Fij Fif RIJWIELHANDEL W WUR1NG. Firma G. T. PIERSMA, Peperstraat Telefoon 7 415 Aanbevelend, G. v. d. PIJPEKAMP. Eenigste kennisgeving. I antwoordde Drummond 36. (Wordt vervolgd^ - - - Ml Si tlng afgelast, alsook die van Dinsdag. Het gebeurde op de weide juist tegen de Neder- iandsche grens. Wij vernamen nog nader, dat het ongeluk moet plaats gehad hebben, doordat de jongen zijn hoofd te ver buiten zijn schuilhoek stak. Mooi Stok-! Mooi Oem. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter algemeene kennis, dat van heden af ter secretarie, 2e afd. ter inzage liggen: a. de beschikking van den Minister van Defensie van 3 September 1929 waarbij aan: O. H. KROMMENDIJK en I. KROMMENDIJK—Westerhuis danken hierdoor voor de vele blij ken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Sneek, Sept. 1929. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch dooi Jhr. R. H. G. NAHUYS. Ondertrouwd JaNOS ANDOR ISTVAN ZaBORSZKY FE1KJE VENEMA. Huwelijksbevestiging D. V. 25 Sept. a.s. om 12'/,uur in de Geref. Kerk te Sneek, door den WelEerw. Heer Ds. H. Dethmers. Budapest, Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: S. ZWART en L. JAASMA. Sneek, 13 Sept. 1929, Huwelijksvoltrekking 27 Sept, a s. 12 Sept. 1929. door „SAPPE R”. Gm Kleinzand 16 - SNEEK -[]--[][]--[]--[]- De mogelijkheid bestaat natuurlijk, aldus get., dat bij de verhooren door de politie op de getuigenverklaringen en de verklaringen van de verd. bepaalde invloeden zijn uitge oefend. Dit is zeker niet geschied bij de verhooren, door get. als substituut-officier van justitie afgenomen. Tijdens de instructie zijn nog wel door de politie nadere recher ches verricht. Get. deelt .verder mede, hoe vrouw Kroon voor hem haar aanvankelijke bezwarende verklaringen heeft ingetrokken, om ze later weder te handhaven. Zij zeide toen, dat zij ze had ingetrokken uit angst voor T. en K. De president: Als de rechter-commissaris het onderzoek aan een rechercheur dele geert, welke waarborgen zijn er dan, dat de voorschriften van het Wetboek van Straf vordering worden opgevolgd? De heer en mevrouw BOOMGAARD—LE1JEN betuigen hunnen hartelljken dank voor de vele blijken van belang stelling, betoond bij de geboorte van hunnen zoon. Padang Pandjang, 7 Sept. 1929. Heden overleed te Ijlst na een kortstondige ziekte, onze lieve Zuster Sneek, 10 September 1929. T. v. d. WERF—Vierstra. W. v. d. WERF. R. VIERSTRA. P. VlERSTRA-de Jager Parrega. P. v. d. WERF, Leeuwarden. SINGEL 4 - TELEF. Groote keuze RIJWIELEN tegen de laagste prijzen. EERSTE KLAS REPAR. INRICHTING tegen scherp concurreerende prijzen. Agent SER VA Rijwielen. SAMENSTELLING RAADSCOMMISSIES BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis de samenstelling der raadscommissiën: le. Commissie voor de strafverordenin gen: Voorzitter de Burgemeester, leden: J. van der Meulen, J. de Groot en G. L. Dokkum. 2e. Commissie voor de gemeente-reini- ging: Voorzitter F. Blok, leden: R. Nieveen, J. van der Meulen en U. Sijtema. 3e. Commissie voor de openbare werken: Voorzitter F. Blok, leden: G. L. Dokkum, J. de Groot en W. Hoekstra. 4e. Commissie voor de gemeente-eigen- dommen: Voorzitter de Burgemeester, leden: W. Boonstra, M. Oppenhuizen en A. Smeding. 5e. Commissie voor den gemeentelijken woningbouw: Voorzitter P. Th. Potma, leden: R. Nie veen, A. Smeding en F. Boeijenga. 6e. Commissie voor de gemeentebedrij ven: Voorzitter P. Th. Potma, leden: S. Breeuwsma, D. Zuiderbaan en W. Boonstra. 7e. Commissie voor de uitvoering van de Reclame-Verordening: Voorzitter F. Blok, leden: S. Breeuwsma, W. Hoekstra en M. Oppenhuizen. 8e. Commissie voor rekeningen en begroe tingen: Voorzitter D. Zuiderbaan, leden: U. Sij tema en S. Siemensma. SNEEK, 14 September 1929. een bezoeker was. Het bleek McIver te zijn, vergezeld door Sir John, die een paar mar motten in hokjes bij zich had. „Het spijt mij dat ik zoo lang wegbleef”, zeide de inspecteur, „doch ik kon Sir John niet telefonisch bereiken en moest hem zoe ken en afhalen. Iets bizonders voorgeval len?” „Geen steek”, hem. McIver had een tweede lantaarn en ver scheidene kaarsen bij zich gestoken, en bij dit licht stelde Sir John een nauwkeurig onderzoek in. Hij had een paar dikke rub ber handschoenen aangetrokken, doch zelfs nu nog, hanteerde hij alles wat hij betastte, uiterst voorzichtig. Hij begon met het restantje in de flesch over te gieten in een andere, waarna hij deze laatste afsloot met een gummi kurk. Vervolgens nam hij een monster van het bloed van de doode vrouw, deed het in een proefbuisje, en sloot ook dit zorgvuldig dicht. En na de snede in haar hand met de grootste opmerkzaamheid bekeken, en de akelige strakke oogen geruimen tijd be schouwd te hebben, stond hij eindelijk op. „Thans kunnen wij haar naar boven dra gen”, zeide hij. „Hier is verder niets meer te zien. Doch ik raad u één ding: raak haar hand niet aan”. Wij lichtten haar van den grond, en McIver slaakte een- plotselingen uitroep. Onder het lijk, op de plek waar het gelegen had, dus onzichtbaar voor ons, vertoonde zich nu een gat in den grond. Het was ont staan door het wegnemen van een vloer tegel, en deze tegel, die door-het lijk ver borgen was geweest, lag naast het gat. Op Doodelijk ongeluk bij het schieten. Het Dgbl. v. NBr. meldt: Toen Maandagnamiddag tijdens de ker mis te Overslag (Z.) een 130 boogschut ters nauwelijks hun schieting begonnen wa ren, raakte een pijl van een der schutters den 11-j. jongen die belast was met de na men der schutters achtereenvolgens af te roepen. De jongen, die aan het hoofd ge raakt was, is kort nadien overleden. Onmiddellijk bij het bekend worden van het treurig ongeluk werd de verdere schie- ZONDAG 22 SEPTEMBER Bij genoegzame deelname in 2 klassen. Ontvangeni Fijne vette Gouda 55 ct. p. pond le kwaliteit Nagelkaas 46 cent. Prima kwaliteit Leidsche 38 cent. Fijn belegen Edammers 40+. Versche V.P.N. Eieren 7*/a cis. Beste uitgewogen Natuurboter f 1.14 per pond. Kalkoeneieren (zeer fijn) 11 ets, De bekende fijne Canadeesche Klaverhoning (65 ct. per pond) Ondertrouwd JOHANN DIEDRICH ROELES en D1EUWKE KORNELI5. Sleenwijk, Cornputsingel Sept. Goënga 1929. Huwelijksvoltrekking Donderdag 26 Sept. Kerkeiijke inzegening te Goënga des n.m. 2 uur (Z.T.) door Ds. C. J. Oskam. Receptie te Gauw, Café Boorsma, 18 Sept, ’s avonds 8’/2 uur (Z.T.) Steenwijk 20 Sept, van 5 tot 7 uur. GOO1TZEN HARTSTRA, dienstplichtige der lichting 1929 uit de ge meente Sneek, met ingang van 1 October 1929 voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwin nerschap. Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den tienden dag na de dagteekening dezer be kendmaking, beroep worden ingesteld. Voot verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de aan het Stadhuis aangeplakte open bare kennisgevingen. SNEEK, 13 September 1929. Daar lag zij de vrouw, die de plaats, van juffrouw Simpson ingenomen had en de gil, dien wij gehoord hadden, was haar laatste ademtocht geweest. Dezelfde vreemdsoortige verdraaiing; dezelfde blik van afgrijzen in de oogen alles was juist als bij de andere gevallen. Doch waar het hier een vrouw gold, scheen het nog af schuwelijker. „Lieve help! Wat éen duivelsch goedje is dat!” riep McIver woest uit, terwijl hij zich over de vrouw bukte. „Hoe zou het gebeurd zijn, denkt gij?” „Het is op haar hand gekomen,” zeide Drummond. „Zij heeft zich ergens aan ge sneden. Zie, daar naast haar ligt een stuk van een gebrqken flesch, die nog vloei stof bevat. Wees in ’s hemelsnaam voor zichtig; alles is hier met dat gemeene vocht besmet.” „Wij zullen het lijk laten zooals het daar ligt,” zeide de inspecteur, „tot sir John Dal- wonden gestorven? Het was een Op verdere vragen van den president, antwoordde get. mr. Kronenberg, dat de eerste maal dat vrouw Kroon haar bezwa rende verklaringen introk, dit op hem zeer diepen indruk maakte om de spontane wijze waarop het geschiedde. Toen vrouw Kroon haar bezwarende verklaringen weder hand haafde, zeide zij, dat zij ze had ingetrokken, omdat zij T. en K. als zeer gevaarlijke indi viduen beschouwde, die tot alles in staat waren. Aan het parket heeft men hiervan nooit iets bemerkt. Hierna is gepauseerd. komen. Hij bleek in het water gevallen te zijn, waaruit hij na zeven dagen weer is opge diept. Aan de pen mankeerde totaal niets, en hij schreef nog even mooi en duidelijk als voor heen. Dit is dunkt mij toch wel een complimen tje aan U, als leverancier, waard. R. BR1NKSMA. Sneek, 10 September 1929. L. S.l Is dit ook een aanbeveling voor U om tot het aanschaffen van „de beste pen ter wereld” over te gaan? Den Heer G. v. d. PIJPEKAMP, Boekhandelaar, alhier. Mijnheer. M’n Parker Duofold Vulpen, die ik sinds HUl.TE DIJKSTRA, dienstplichtige der lichting 1927 uit de ge meente Sneek, met ingang van 3 October 1929 voorgoed vrijstelling van den dienst plicht is verleend wegens kostwinnerschap; b. de beschikking van den Minister van Defensie van 6 September .1929 waarbij aan: JACÓB LODEMA, dienstplichtige der lichting 1910 uit de ge meente Sneek, met ingang van 3 October 1929 voorgoed vrijstelling van den dienst plicht is verleend wegens aanwezigheid van een bijzonder geval; c. de beschikking van den Minister van Defensie van 7 September 1929 waarbij aan: mogelijke oplossing voor verscheidene din gen. „Wanneer Gaunt dood is, Drummond”, merkte ik na eenigen tijd op, „zou er veel uit afgeleid kunnen worden. Het is niet waarschijnlijk dat zich een groote hoeveel heid van dat goedje op zijn kamers bevond. En wij weten bovendien dat er heel wat vermorst werd, dien avond toen gij dien vriend van ons doodschoot. Het lijkt mij dus vrij aannemelijk dat dat fleschje daar, het eenige bestaande kwantum bevatte hetgeen voor het geval Gaunt dood mocht zijn, voor hen van onbetaalbare waarde is. Misschien kennen zij zijn geheim niet; in dat geval moet al hun hoop gevestigd zijn op een monster er van”. „Maar waarom lieten zij het dan achter?” verdedigde hij zich. „Waarom last en ge vaar op zich genomen om het dan in den kelder te verbergen? Want ik houd staande dat het daar verborgen moest geweest zijn; zich te verbeelden dat die ongelukkige vrouw het naar den kelder meedroeg lijkt mij te dwaas. Daarom gebruikte ik dat voorbeeld met die broek, Stockton”. „Ieder van hen kan gedacht hebben dat een ander het had”, wierp ik hem tegen, doch hij schudde het hoofd. „Je kunt gelijk hebben”, zeide hij, „doch ik geloof niet dat het dat was, waarnaar zij zocht. En mijn meening is, dat de op lossing van jjet geheele geheim berust bij dien met bloed bevlekten zakdoek, indien deze het ons slechts onthullen kon. 3 V 7 T E G. Het is een aanwijzing van iets, het kan onmogelijk zonder eenigen zin zijn”. Weer vervielen wij tot stilzwijgen, tot het aankomen van een taxi ons bewees dat er Mr. Kronenberg: De rechter-commissaris heeft ook zelfstandig verhooren afgenomen. President: Maar de mogelijkheid blijft bestaan, dat de rechercheur strikvragen heeft gedaan. Mr. Kronenberg: Die mogelijkheid be staat bij alle politioneel onderzoek. President: Als de zaak voor den rechter commissaris is, moet het politie-verhoor af- geloopen zijn. Mr. Kronenberg legt verder uitvoerige verklaringen af over de intrekking van de bezwarende verklaringen van het echtpaar en over de daarop weder gevolgde handha ving ervan. Ook deelt get. mede, dat de rechtbank te Dordrecht de teruggave van den hamer aan Kroon had gelast. Het parket heeft den hamer echter niet teruggegeven, omdat we, aldus get., dachten, er kan altijd nog iets gebeuren in deze zaak. De rapporten van rechercheur De Jong waren indertijd niet in het dossier, dus de verdediging heeft er toen i1 dus toen niet geweten, hoe de verklaringen van vrouw Kroon tot stand waren gekomen. Als er dus in die rapporten staat, dat vrouw Kroon bepaalde dingen door naar man heeft laten zeggen, omdat zij het ook zoo had gezegd, wist de verdediging dit niet. In elk geval blijkt uit die rapporten, dat de verklaringen van vrouw Kroon niet op de juiste wijze zijn tot stand gekomen. H. ME1NEN en A. ME1NENWesterhuis i danken voor de vele bewijzen van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. SNEEK, Sept. 1929. mijnheer Stockton hier de wacht houden tot mijn terugkomst?” „Ja zeker,” antwoordde Drummond, en wij volgden den inspecteur naar boven. „Dat was het dus waarvoor zij terugkwa men,” merkte ik op, toen de voordeur achter McIver gesloten was. „Het lijkt er veel op,” gaf Drummond toe, langzaam een sigaret aanstekende. „En toch is het eenigszins moeilijk aan te ne men. Iemand kan wanneer hij uitgaat, ge makkelijk zijn zakdoek vergeten, doch niet zijn broek. Hetgeen ik bedoel, Stockton, is dit. De geheele geschiedenis is eenig en alleen op touw gezet, met het doel zich mee.i.i ie maken van dat vergif. En mo- géii wij aannemen dat zij na een half dozijn moorden en nog wat dat er op lijkt begaan te hebben, zij vertrokken zouden zijn en het achtergelaten hebben? Is dat het eenige kwantum er van dat bestaat? Is dat niet het geval, waarom dan zooveel er voor ge waagd? Waarom dan iemand er om ge zonden? Het heeft er allen schijn van, alsof het slechts een klein fleschje was. „En dan is er ook nog iets anders”, ging hij na een oogenblik voort. „Waar was dat fleschje vanmorgen? Ik wil er mijn ziel en mijn zaligheid onder verwedden, dat het toen niet in den kelder was. Het was óf ergens verborgen, óf diè vrouw nam het met zich naar hier. Wie zou er iets van begrijpen!” Wij bleven zwijgend zitten, ieder in zijn eigen gedachtengang verdiept. Ik voor mij, dacht uitsluitend aan Robin; wat was er met hem gebeurd waar was hij thans? iaVhet“g7z5e7hëefTïk zaïhem dadelijk tele- Of hadden zij hem vermoord? Of was hij Heden overleed na een kortstondige ongesteldheid onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader 58 jaren. Meppel, 13 Sept. 1929. Uit aller naam, J. MIEDEMA—Vos. De teraardebestelling zal plaats vinden te Sneek, Maan dag 16 Sept, a.s., ’snam. 2 uur vanaf Grootzand 79. dezer zaak wel zeker is dat er zich ver- schillende spannende momenten zullen voor- doen, is het toch beter om daaromtrent lin.vl geen voorspellingen te doen. Wel staat vast ^e vórige wêelc miste, is weer terecht ge- dat het aantal gedagvaarde getuigen a charge en a décharge ver over de honderd bedraagt i Het proces zal dan ook mede met het oog op het feit dat het in de bedoeling ligt om twee dagen per week zitting te houden geruimen tijd in beslag nemen. Volstaan wij tenslotte voorloopig met de vermelding, wat de gevolgen der revisie- behandeling kunnen zijn. Daarbij zij voorop gesteld dat het Hof verdachten nooit een zwaardere straf kan opleggen. Het Hof kan öf het vroeger gevelde vonnis handhaven, óf dit vonnis geheel of gedeeltelijk ver nietigen en opnieuw rechtdoen. Volgens de wet moet het Hof in dit laatste geval ver dachten öf vrijspreken, öf ontslaan van rechtsvervolging öf opnieuw veroordeelen, met oplegging van een minder zware straf. Speciaal adres voor le klas Optiek Bij de gisteren begonnen behandeling hielden beide verdachten hun onschuld vol. geen kennis van kunnen nemen en heeft Beiden zeiden ten tijde van de moord goed geld te verdienen wel f 50 per week du,s geen aanleiding te hebben een roof moord te plegen. De belangrijkste getuige van den morgen is mr. A. J. Kronenberg, substituut-officier van justitie te Dordrecht. Hij verklaart niet van den aanvang af in de zaak te zijn ge weest. Toen hij van zijn vacantie terug keerde, was het onderzoek tegen Boxmeer vrijwel afgeloopen. Omstreeks November 1924 kwam de rechercheur De Jong in de zaak. Dit geschiedde op verzoek van get., die den procureur-generaal in Den Haag had gevraagd hem een Hinken rechercheur van de Rijksveldwacht ter beschikking te stellen, want er waren inmiddels ook. ver moedens gerezen tegen Kras. Het eerste groote onderzoek, hetwelk de rechercheur De Jong instelde, vond plaats in N.-Bra- bant. Op grond van verschillende rapporten, welke hij uitbracht, is de gevangenneming gelast van vrouw Kroon, de verd. T. en K. en Vermeer. Kroon was uit anderen hoofde in de gevangenis. den bodem van dat gat lagen glasscherven en de hals van de flesch waaruit Sir John de vloeistof in zijn eigen fleschje overgo ten had. Dat was dus waarschijnlijk de plaats waar zij het vergif weggestopt had den. Doch wie had het daar weggestopt en waarom? „Klaarblijkelijk geen lid van de bende”, merkte McIver op, „want dan zou zij ter stond geweten hebben waar zij moest zoe ken eh had niet eerst het geheele huis on derstboven gehaald”. „Derhalve waarschijnlijk Gaunt zelf”, zeide Drummond. „Lieve help! man,” liet hij volgen, „het is de derde tegel vanaf den muur. Geeft mij uw stok eens, Sir John. De zakdoek McIver 3 en 7”. Hij klopte op den zevenden tegel, en waarlijk, hij klonk hol. In gespannen ver wachting drongen wij om hem heen, terwijl hij poogde den steen op te lichten. „Voorzichtig, voorzichtig”, vermaande Sir John, bezorgd. „Indien zich daar een tweede flesch bevindt, willen wij geen ver dere ongelukken zien gebeuren. Laat mij het doen; ik heb handschoenen aan”. En toen de zevende tegel op zijde gelegd werd, vertoonde zich een dergelijk gat als het eerste, doch,op den bodem lag een klein kartonnen pillendoosje. Met de groot ste behoedzaamheid nam hij het er uit en lichtte het deksel af. Het was gevuld met een wit poeder, dat veel op boorzalf geleek. „Komaan!” riep hij uit, na het poeder opgesnoven te hebben. „Wat voor nieuws hebben wij hier?” En eensklaps gaf Drummond, een schreeuw, want hij had begrepen. - .JEDL.. f Als Een Als &I.IIII op het HET BESTUUR. Te DEERSUM worden advertenties voor dit blad aan genomen door onzen agent WAL1NGA. Gratis huis-aan-huis- verspreiding. Een Cadi Geref. Pred. te Budapest, en Horthy Mlhlós ut 31. Sneek, Grootzand 44. III III II III ■II Receptie op den trouwdag ’s namiddags van 3—5 uur. Kleinzand 36. CIALUUUDJIKLJ J. tt BOKMA, Lommerweg 3, Telal. no. 24. toed koop adres «oor LIJKK0KT8 sn 70LGRUTD1GK3I. tanbmlud Het aanl op Een MAI Indt film eers te g Slee iNEEK INSTRUMENTMAKER—OPTICIEN Sumatra’s Westkust. V. J. KNUKB Bneek, Telefoon 163 Oklé - Stalhouderij Antogarugu Speciaal adraa voor: le Uaa Troaw- oartijec en Begralenieeen. Aanvazlg ten le Jüae Statie-Lljkkoeta. Motto bediening Beleefd aAnbeveland. Aangifte tot Vrijdagavond bij den heer G. W1NSELAAR, Ged. Pol. Inleg 25 cent. Aanvang der wedstrijd 9 uur Sportpark. partij Edammers 4Ü-J- (licht beschadigd) per pond 45 cent (komen pl.m. op f 1.35 per stuk.) I X - volgens gipsafdruk Mnide w holools INI - r^^^OUDE KyEMAnKTjy

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 8