In elke prijs In elke uitvoering “Wfl BW Telefoon No. 150 KLEINZAND 7 - II Kanloor-ineang naast den Heer VAN DER FEER ds. Arrestatie van 40 giftmengsters. Ongeluk bij een Concours Hippique Gevraagd personeel. Bandagiste (Amsterdam), ara GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231. Alastrim. De heer Freeling, dokter te Herveld, bij Nijmegen, heeft bij zichzelf alastrim vast gesteld. Hij is in de barak van het Wilhel- mina-ziekenhuis te Nijmegen ter verpleging opgenomen. Zijn woning is door den Nij- meegschen ontsmettingsdienst ontsmet. Woensdagmiddag is bij het Concours Hippique te Zelhem een ernstig ongeluk ge beurd. In een der concoursnummers stortte bij den zoogenaamden lerschen wal ritmees ter A. T. Colenbrander uit Ginneken van zijn paard. De ruiter kreeg bij den val nog een trap van het paard op de borst. Dokter van de Poest Clement uit Zelhem verleende de eerste hulp en constateerde beschadiging van ’t ruggemerg in de lendenstreek, waar door het onderlichaam en de beenen ver lamd zijn. Ritmeester Col.enbrander is on der leiding van luitenant Cnopius terstond naar het diaconessen-ziekenhuis te Arnhem overgebracht. De heer Colenbrander is een der bekend ste Nederlandsche ruiters. Geopend: alle werkdagen van 1012 en van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 58 uur ’s avonds. Zaterdags van 1012 uur. opzichter (Amsterdam, wagenmaker hier Ste- nan ond lats ver- rooi van )or- I of ver- af- :em- van het ede, van dat zal I op n in men ver verst .ver- van elke eten be- Ibe- )er- ten- ‘ing ing len, 1.8 2.7 op op nil- sie- roe- lijk- ?ter, De Aid- jaar vor- van irna i de lan- lan- jken sche mgs der Zui- sche nog ‘jgt 159 oor stel 'oe- oor >rdt ;en- :ge- ge- 000 nil- vgd. cij- dat t is kan :hot ilijk ook der rm- e 9 een den ster de ling het den veld lere Be de ver sten 'oor oen de 128 van nde gen nde uw- ver- en dat den. gen ge- van izen vol- ge- Het '00- In het af- zoor ;be- Het tweede postvliegtuig vertrokken. Gisterochtend tegen het aanbreken van den dag is het tweede postvliegtuig voor Indië, de P. H. A. E. O., voor zijn groote vlucht naar het oosten gestart. De directeur van ide K. L. M., de heer Plesman, hield voor het vertrek een korte toespraak tot de Noodweer boven de omgeving van Londen. In de omgeving van tonden hebben ver schillende hevige onweersbuien gewoed, welke met geweldige slagregens gepaard gingen. Op verschillende plaatsen werden de straten gedurepde eenigen tijd in rivie ren herschapen. De bliksem is op tal van plaatsen ingeslagen, hetgeen aan drie per sonen het leven heeft gekost. In Oxfordshi re werd een tienjarige, knaap gedood, ter wijl zijn vader verlamd were). Bij East Grinstead in Surrey sloeg de bliksem in te midden van een groep personen, die een schuilplaats onder een boom hadden ge zocht. Twee hunner werden gedood eh ver scheidene gewond. Het telegraafverkeer tijdens de herstel- conferentie. (Amersfoort), steenhouwer Zaandam), i van Delft in ernstige overweging te geven, zich te laten inenten of herinenten. De inspecteur van de volksgezondheid dr. D. J. Hulshoff Pol Sr. te ’s Gravenhage heeft het bestuur der Delftsche Schoolver- eeniging meegedeeld, dat sluiting van de school z.i. niet noodzakelijk is. De inspec teur meent, dat de kinderen op school geen grooter gevaar gevaar loopen dan wanneer zjj met elkaar op straat spelen. Stilzwij gend wordt daarbij verondersteld, dat her- vaccinatie heeft plaats gehad. den echtgenoot der vermoorde mevrouw O. is nog niets openbaar geworden. De vorige week meldden wij, dat mevr. O. het vrucht gebruik had van het kapitaal en dat dit door den heer O. aan een instelling is ver maakt. Naar de „H. Crt.” verneemt, moet dit niet één instelling zijn, doch meerdere instellingen. De door den heer O. bedachte instellingen zijn de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee, de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding, de Weezen- kas en nog een andere instelling. Vooral de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding krijgt nu de beschikking over een mooi legaat n.l. f 50.000, welk be drag de heer Odem indertijd geschonken heeft, om den bouw van het crematorium op Westerveld mogelijk te maken. Hij heeft de opening niet meer mogen beleven, doch op den gedenksteen, in het crematorium staat zijn naam onder de stichters en wel onderaan: In memoriam K. H. V. Odem. De toestand van mej. Holstein is van dien aard, dat geen extra informaties meer worden genomen. Mej. Holstein is echter nog niet sterk genoeg om een uitgebreid verhoor te ondergaan. Vier zendelingen vermoord. Zaterdag is te Hankou (China) de Ame- kaansche zendeling Morris door Chineezen beroofd en gedood. Naar Reuter uit ltsjang bericht, zijn drie Belgische Katholieke zendelingen, n.l. de bisscbop Trudo Jans en twee Franciscaner paters, Bruno en Rupertus, in het dorp Liaotang, in de provincie Hoepe, door bandieten vermoord. De bisschop was reeds 22 jaar in China werkzaam. De voorzitter der Tweede Kamer. Bij Kon. besluit is benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer voor het tijdvak der tegenwoordige zitting mr. J. R. H. van Schaik (r.-k.), lid der Kamer. Ruitekrassers te Londen en elders. Donderdag had de politie te Londen ken nis gekregen, dat er sedert Dinsdagavond weer 645 spiegelruiten in ver uiteengelegen wijken bekrast waren. Dit is het hoogste aantal sedert het begin van de epidemie in de vorige week, De ernstigste schade is in Great Portland street aangericht. Daar zijn bijna 100 spie gelruiten, alle aan de--Westzijde van de straat, bekrast. De meeste zaken, die van de vernieling geleden hebben, waren toon- kamers waarin auto’s uitgestald zijn. Ook in andere plaatsen zijn ruiten be krast, o. a. te Leicester en Dóver. De man die te Londen, als verdacht van Autobusongeluk. Een ernstig autobusongeval heeft Woens dagavond plaats gehad te Estenholte, waar de straatweg ZwolleKampen van den dijk afwijkt. Een muziekgezelschap uit Wilsum en Brunnepe keerde in twee autobussen van een concours te Steenwijk terug. De be stuurder van den achtersten autobus ge raakte den weg bijster, reed een meter of vijftien over den berm en, zag toen plotse ling een boom voor zich, Hij trachtte nog den bus weer op den weg te krijgen, maar kwam met volle vaart tegen den boom te recht. De geheele rechterzijde van den auto bus werd weggerukt en ook een gedeelte van de kap. Van de 17 inzittenden werden 12 gewond; zij werden in het ziekenhuis te Kampen verbonden. Donderdagavond la gen daar nog vier van hen. Het ergst er aan toe zijn De Groot uit Brunnepe en de chauf feur, afkomstig uit Oldebroek, wiens lin kerbeen werd verbrijzeld. bemanning van het vliegtuig, de vliegers Duimefaar eh TepaS en den mechanicien Dunk, eh wenschfe hen een voorspoedige reis. Te 6 uur 8 vertrok het vliegtuig en ver dween spoedig in den ochtendnevel. Het vliegtuig heeft 131 K.G. post aan boord. Ernstige mijnontploffing in Duitschland. In de mijn St. Charles, in de, buurt van Saarbrücken, hebben, kort na elkaar, twee ernstige ontploffingen plaats gehad. Twin tig mijnwerkers werden gedood en bijna 30 gewond. Daar men vreest, dat er nogmaals een ontploffing zal plaats hebben, is het niet mogelijk, het opruimingswerk spoedig te voltooien en de slachtoffers, die zich nog onder de puinhoopen bevinden, te bergen. Het terrein is door militairen en brandweer lieden afgezet. Een bom in de hanebalken. Bij herstelwerk aan het dak van een huis aan den Grawléïgh Road te Southend (En geland) ontdekten werklieden in de hane balken in een handdoek een bom uit een vliegtuig, die nog volkomen intact was. Bij onderzoek bleek, dat het huis bij een af- weerraid van Engelsche vliegtuigen in het begin van 1917 door een Engelsche bom ge troffen was, die wel het dak vernield had, maar door een wonderlijke samenloop van omstandigheden, niet ontploft was. Het huis, dat vlak aan zee lag, is toen door de bewoners verlaten, maar na het sluiten van den wapenstilstand hebben andere men- schen het huis gekocht en het dak laten her stellen. Ruim tien jaar hebben ze nu in dit huis gewoond met den bom boven hun hoofd tusschen de hanebalken. De politie, die den bom onmiddellijk heeft laten demonteeren, veronderstelt dat werklieden bij de eerste reparatie in 1919 den bom met een hand doek bedekt weggehangen hebben en er later niet meer aan gedacht hebben. Een nader onderzoek wordt nog ingesteld De moorden werden 2 maanden geleden ontdekt door anonyme mededeelingen. Tot nu toe heeft de politie 40 vrouwen ge arresteerd, die bijna allen hebben bekend. ONZE KLEINE ADVI de prijs is LAAG! het resultaat is GROOT het bekrassen van ruiten, was aangehouden, is voor den politierechter in Marylebone ge bracht. Bij hem had men een glassnijder met een stalen raadje gevonden. Het was een fatsoenlijk gekleed jong- mensch, dit zeide dat hij zijn naam en adres niet kon opgeven, omdat hij aan verlies van geheugen leed. Men had hem ’s nachts om half twee op verdachte wijze in Regent Street zien rondscharrelen. Toen de agent op het oogenblik dat de jongeman vlak langs winkelruiten liep, op hem toekwam, stak hij plotseling zijn hand in den rech terzak van zijn buis. Hij kon geen ophelde ring geven wat hij daar deed. Voor den rechter deed de verdachte slechts onsamenhangende en stamelende mededee lingen. De man zal geneeskundig onderzocht worden, alvorens hij komende week Woens dag opnieuw voor den politierechter ver schijnt. Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Ie), gasfitter (Hoorn), glasblazer (Nijme gen), glasslijpers (Roermond), houtbewer ker (Tilburg), kapper (Tilburg, Zwolle), kleermaker (Tilburg), loodbrander (Nij megen), loodgieter (Dordrecht, Eindhoven), meubelmakers (Dordrecht), Leeuwarden, (Haarlem). Vrouwen: chef (Amsterdam), chef-typiste (Amster dam), correspondente (Hilversum, Zaan dam), kapster (Zwolle), lingerienaaisters (Rotterdam, Utrecht), mangelmeisjes (Hil versum), sigarenmaaksters (Utrecht). De moord te den Haag. Indertijd hebben wij, aldus de „H. Crt.” in verband met het drama aan den Bezui- denhoutsche-weg, een onderhoud gehad met een vooraanstaande persoon in het publie ke leven, die door zijn reclasseeringsarbeid met het doen en laten van den verdachte Kr. v. d. M. nog al goed op de hoogte was. Wij spraken toen over een „geheim”, dat de verdachte zou bezwaren en waarvan de draden via Hilversum naar het noorden lie pen. De verdachte zou een gouden penninkje bezitten, waarmee hij zich als drager van „het geheim” kenbaar zou kunnen maken. Aanvankelijk meende men met eenige fan tasie van den verdachte te doen te hebben. Wij vernemen thans evenwel, dat bij goed onderzoek der kleeding van den verdachte inderdaad zulk een gouden penninkje in een punt van een zak is gevonden. Het is een Indisch gouden penninkje, aan de eene zijde voorzien van teekens, waar van men de beteekenis niet begrijpt. Aan de andere zijde staan een datum en ver- dachte’s initialen. In hoeverre waarde ge hecht moet worden aan deze vondst is nog niet bekend. Li de houding van den verdachte is nog geen verandering gekomen. Hij blijft steeds ontkennen en zwijgt overigens, zich beroe pende op een geheim, dat zijn mond geslo ten houdt. Over den inhoud van het testament van S Te Delft zijn 12 nieuwe gevallen van alastrim vastgesteld. De Gezondheidscommissie te Delft heeft gisteravond besloten, de ingezetenen Mannen: Autogeenlasscher (Amster- UL meeste siauniuiiers waien uuuc, hjk.c dam, Leeuwarden, Nijmegen), drukker erflaters, die hunne erfgenamen in den weg I (Amersfoort), electricien Amersfoort,^ Am- stonden T" Het telegraafverkeer tijdens de herstel- conferentie vertoont een zeer onregelmatige lijn, het was hollen of stilstaan, meldt de „Tel?’ Het totaal aantal uisluitend op de herstelconferentie betrekking hebbende overgeseinde pers- en regeeringstelegram- men beliep 4432, met een woordenaantal van 485.398. De Amerikanen verzonden hiervan verreweg het leeuwendeel, t.w. 1631 telegrammen met 215.831 woorden. Het parlement te Boedapest houdt zich ernstig bezig met vergiftigingsgevallen te Tiszakürt, Nagyreve en Okerske. Het be treft hier een ontzettende reeks van vergif tigingsgevallen, die teruggaan tot 1870. De officier van justitie te Zsolnok be weert zelfs, dat indien de vroedvrouw Ju lienne Fazekas zich niet door zelfmoord aan haar straf had ontrokken, zij voor meer dan 150 moorden zou moeten terechtstaan. Doordat de opgegraven lijken voor een groot deel zijn vergaan, wordt ’t onderzoek zeer bemoeilijkt. Verder heeft een onbekende de kruisen op de graven verwisseld. De meeste slachtoffers waren oude, rijke Wanneer de slachtoffers teekenen sterdam, Bergen op Zoom, Breda, Dord- van ouderdom vertoonden, werd een dokter recht, Eindhoven, Enschede, ’s Hertogen geroepen, die geneesmiddelen voorschreef. bosch, Middelburg, Tilburg, Zutphen, Zwol Inplaats van medicijnen werd dan vergif toegediend. Als de patiënt dan overleed, schreef de dokter in overeenstemming met zijn diagnose den dood toe aan natuurlijke oorzaken. De artsen, die dergelijke lijk schouwingen hebben gedaan, worden nu voor de disciplinaire rechtbank vervolgd. Hoewel in den aanvang de misdrijven •slechts op grijsaards' werden gepleegd, breidde de kring der slachtoffers in den loop, der jaren zich voortdurend uit. Er waren in dien tijd twee soorten gif in den handel: snelwerkend vergif voor 200 a 300 pengö en langzaam werkend gif, waar van de prijs 4 a 5 lasten haver bedroeg. fOT- ir. R.KEN DRUKW Fa. KIEZEBRINK Co 60 het

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3