r Kostelooze in- en herioenfeg 1 O PEKING - J* S.BAKKER Oil No. bestaat uil 2 bladen. COLBERT-COSTUUMS WINTERJASSEN Keel Onjaau der Gemeente tak. Woeiigti^ October Eerste Blad m WOL WEEK Officiéél Gedeelte. VAN ONZE GEMODERNISEERDE WINKEL TJERKSTRA Woensdagnamiddag 2 Ooi. COSTUUMS EN JASSEN, SCHAAP VROLIJK - «nnex SNEEKER 00URM9T en WYMBRITSERADEEL Nieuwstijdingen. K. 8® WYMBRITSERADEEL LEEUWARDEN HIEUWESTAD 46 Jaarg&ga fio. 1 SNEEK Teleloon No. ISO 1 .1 Schele hoofdpijn naar Maat Ter gelegenheid hiervan geven wij aan ieder die voor EEN GULDEN koopt een half pond fijn ge kruid Speculaas cadeau; en wie voor 50 CENTS koopt een pakje van ons onovertreffelijk Taai Taai cadeau. "Tl I ,1 Aanbevelend, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Wym britseradeel vestigen er de aandacht op, dat er in de verschillende scholen ge- pokkengevaar is volgens de deskundigen inenting en vooral herinenting zeer gewenscht Sneek, 1 Üct. 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. M. TROMP, Burgem. H. M. MARIENS, Secr, tegenheid bestaat tot koste looze inenting en herin- enting. Met het oog op het dreigend e tóllgAT»; KlEZKbAlKK «U„ '2' Ziet Etalage. Kruizebroederstraat. I Wij noodigen ieder beleefd uit tot een bezoe’r I 2 li. s. N aan 800.— ■x I i De coupe onzer kleeding is soepel en elastisch en sluit zich volkomen aan bij de vormen en bewegingen van Uw lichaam. Zonder afbreuk te doen aan den gemakkelijken en onberispeiijken pasvorm. Wij kunnen U een zeer groote collectie Engelsche en Schotsche stoffen voorleggen van superieure kwaliteit. De weefsels zijn licht en sterk en zeer apart van teekening. ONDER VOLKOMEN GARANTIE voor bovenstaande eigen schappen onzer Maatkleeding nemen wij gaarne Uwe orders op. - 1350.— - 800.— 830.— 600.— 650.— 450.— f 483.032.72 - 435.350.92 na- en Roste r’s Alom Deze week speciale aanbieding WOLLEN GOEDEREN Pullovers Vesten Truien. Verecbljnl DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS I Ook vindt U in onze groote etalage-hal geëxposeerd een schitterende collectie die wij in den stillen tijd OP EIGEN ATELIER vervaardigden. Bij goed passen is deze confectie volkomen gelijkwaardig aan onze Maatkleeding. Wij verkoopen ze echter 15% goedkooper. baansbuurt no. 29, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 2003, welke woning wordt ingericht voor het sorteeren en gereedleggen van grondstoffen, die door middel van een transportinrichting naar de spinnerij worden afgevoerd; dat op Woensdag, den 16 October 1929, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize aldaar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter se cretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden kennis kun nen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, den 2 October 1929. September 1929. (De Commissie bestaat uit de hoeren Abma, Atsma en Bootsma.) Worden op voorstel der commissie onveran derd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 1. Schrijven van L. Sieperda. te Woudsend, d.d. 16 September 1929, houdende mededeeling, dat hij de benoeming tot lid der PI. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens drukke werkzaamheden niet kan aannemen. 2. Schrijven van J. Walsweer te Nijland, d.d. 10 September 1929, 'houdende mededeeling, dat hij de benoeming tot lid van het Bestuur der Woningstichting aanneemt. 3. Schrijven van W. van der Goot te Hom- mêrts, d.d. 20 September 1929, waarbij hij dank zegt voor het blijkens raadsbesluit d.d. 7 Sep tember 1929 in hem gestelde vertrouwen en mededeelt dat hij de hem opgedragen werk zaamheden gaarne zal verrichten. 4. Resolutie van Gedeputeerde Staten, d.d. 18 September 1929, 2e afd. F, no. 6, houdende de goedkeuring van de wijziging der gemeente- begrooting 1929, no. 3. VERGADERING van den RAAD der gemeente op ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1929, des voormiddags 10 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig alle (15) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is de orde: Punt I. Notulen der vergadering van 7 Getrouwd J. D. ROELES en D. KORNELIS die mede namens wederzijdsche familie HARTELIJK DANKZEG GEN voor de betoonde belangstel ling. Steenwijk, 26 Sept. ’29. Naar onze meening is het echter billijk, dat adressant wordt tegemoet gekomen. Kwijtschel ding tot een bedrag van f 50.is o. i.z evenwel voldoende. Wij doen U daartoe dan ook het voorstel. Z. h .s. aangenomen. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot conversie eener geldleening. Het betreft hier de leening 1923 groot thans nog f 42.000. Kingma’s Bank wil deze conver- teeren in een 4% tegen 99% afsluitpro- visie Na eenige discussie hiertoe besloten. Punt VI. Benoeming Hoofd O. L. School Goënga en verhuur der onderwijzerswoning aldaar. B. en W. adviseeren: lm Uwe vergadering van II Mei 1929 werd aan den heer H. Postina te Goënga eervol ont slag verleend als Hoofd der O. L. School al daar, terwijl bij ons besluit van 17 Mei d.a.v. de datum van ingang daarvan werd bepaald op I Juli 1929. Daar op den len Juli 1929 niet definitief in de ontstane vacature kon worden voorzien, j i werd door ons een tijdelijk hoofd benoemd. sen en ontvangers in de provincie Friesland. De begroeting 1929 wordt dienovereenkom stig gewijzigd. De heer Rengers verzoekt B. en W. dat zij bij de begroeting 1930 zullen doen blijken van hun standpunt inzake de invloed welke deze salarisregeling op de andere salarissen zal heb ben, dat is voor een bespreking in de afdeelin- gen beter, want de raadsleden hebben hier wel het een en ander over te zeggen. De Vo io r z. zegt toe dat B. en W. met deze wenk rekening zullen houden. 9. Schrijven van de Slagersvereeniging in Wymbritseradeel, d.d. 19 September 1929, om verlaging van de keurloonen. In handen van B. en W. om advies. Een verzoek van het bestuur der vereeniging „Dorpsbelangen” te Scharnegoutum, om ver betering van den zgn. „Ouden Dijk”, wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Punt III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hernieuwde opdracht van de exploitatie der reiniging aan de tegen woordige exploitanten. B. en W. adviseeren: Den len Januari 1930 eindigt de termijn de exploitatie der reiniging is v^r- waarvoor pacht. In de vergadering van de Reinigingscommis- sie van 30 Juli 1929 heeft de verlenging der contracten een punt van bespreking uitge maakt. De Commissie acht, in het algemeen gesproken, verandering van de bestaande voor waarden en toeslagen niet nood'ig. Sedert 1926, toen de orgtujisatie der reiniging ernstig onder de oogen is 'gezien, hebben zich geen omstan digheden voorgedaan, welke tot wijziging no pen. Voor den exploitant te Scharnegoutum acht de Comniissie.xechter een. kleine, wijziging ge- wenscht. Tot «dusver heeft deze als zoodanig hef genot vair het gras gewas van den Ouden Dijk. De h’ieil'ft voor ih em voortvloeiende ver- I plichtingen zijn geregelid in artikel 2 der bij zondere voorwaarden, voor de reiniging vast gesteld bij raadsbeslu'/t van 9 October 1926. De autospuit in Wymbritseradeel. De te Sneek gestationeerde autospuit, welke gemeenschappelijk met Wymbritseradeel wordt geëxploiteerd, werd Zaterdag gedemonstreerd te Oppenihuizen, Uitwellingerga en Hommerts- Jutrijp, waar ze het leidak van de kerk be spoot. Maandag was men in Gauw en spoot men over de toren heen, dienzelfden dag demon streerde men in Scharnegoutum. Overal was het publiek vol bewondering voor de prestaties van dit nieuwe brandweermiddel, oat per minuut 1100 a 1200 liter spuit met een zwaarste straal vaji 32 m.M. Er wordt met 4 stralen gewerkt De demonstraties stonden onder leiding van opperbrandmeester H. Ringnalda van hier, bij gestaan door brandmeester P. Ruardi en de ad juncten F. Ringnalda en S. Ruiter. BAKHUIZEN. Benoemd tot Hoofd der R.K. School te Cabauw (U.) mej. C. H. Cox, onder wijzeres aan de St. Antonius-school te Bak huizen. KOUDUM. Tot onderwijzer aan de bijzondere lagere school alhier is benoemd de heer L. Krol, thans als volontair aan die school werk zaam. L. Ct. BALK. Benoemd tot kweekeling met acte aan de Herv. school te Burum (Halfweg) mej. Koelstra alhier. I Het komt haar beter voor dat een en ander van de bediening der reiniging wordt afgescheiden en afzonderlijk verpacht. De exploitant geniet dan echter minder inkomsten. Daarom zou zijn toeslag eenigszins moeten worden verhoogd. Een verhooging van f 50.acht de Commissie voldoende, zoodat de jaarlijksche toeslag dan op f650.zou moeten worden gesteld. Over den exploitant te Goënga werden enkele klachten ingediend, waarom de Commissie dezen Iheeft gehoord. Om hem tot meerdere ac tiviteit te prikkelen, adviseert zij met dezen exploitant ihet contract voor drie jaar te ver lengen, echter met een proeftijd van één jaar. Wij deelen geheel het bovenomschreven standpunt der Commissie en (hebben daarom bij brief dd. 5 Augustus 1929 den exploitanten dien overeenkomstig gevraagd of zij genegen waren de exploitatie der reiniging opnieuw te pachten. Allen verklaarden zich bereid tot verlenging van het contract. Enkelen hunner verzochten verhooging van toeslag en uitten eenige onder geschikte wenschen. De reinigingscommissie heeft in hare vergadering van 10 September 1929 de ingezonden antwoorden behandeld. Zij heeft ons bij schrijven dd. 10 September 1929 medegedeeld op het standpunt te blijven staan, dat voor verhooging van toeslagen in het alge meen gesproken geen aanleiding bestaat. De exploitant te Scharnegoutum vroeg een groo- tere schadevergoeding voor het verlies van het j genot van het grasgewa# van den Ouden Dijk voldoende is. De geuité wenschen betreffen I onbelangrijke zaken, waarom wij die hebben .mm- L'.'j'a;— Gaastmeer aan J. Heins tegen een jaarlijk- schen toeslag van f 400. Goënga aan J. van Veen idem (met een proeftijd van één jaar) Heeg aan E. de Boer idem (met een proeftijd van één jaar) Hommerts aan S. Langeraap idem HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver- zoek niet bijlagen van de N. V. LANKHORST TOUWFABRIEKEN te Sneek, om vergunning tot uitbreiding van de Machi nale Spinnerij, Tóuwslagerij en Vischnettenfa- briek aan de Prinsengracht, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, nos. 2004, 2300 en 1866, door bijtrekking van de woning I.ijn- Punt IV. Verzoek van L. Suierveld te Tirns om kwijtschelding.pacht, met voorstel B. en W. B. en W. adviseeren: Bij schrijven d.d. 2 September 1929 deelt J. L. Suierveld, brugwachter te Tirns U mede, dat hij als pachter van de brug te Tirns zeer veel schade heeft geleden tengevolge van de strem ming van het verkeer in de Franeker Zeilvaart. Volgens zijn opgaaf zijn dit jaar van 22 Mei tot 26 Augustus slechts 18 schepen de brug ge passeerd, terwijl er in datzelfde tijdsbestek van het vorige jyar ruim 2400 schepen werden door gelaten. Dooi’ andere werkzaamheden heeft hij getracht iets te verdienen. Hetgeen hij ver diende, ül. f 124.—, heeft echter de geleden schade niet kunnen vergoeden. Hij verzoekt der halve beleefd eenige schadevergoeding van de gemeente te mogen ontvangen. Naar zijn be scheiden meerling zou de raad die op f 75. 'kunnen bepalen. Omtrent dit adres doen wij U opmerken, dat in het begin van dezen zomer adressant ons mondeling te kennen heeft gegeven, dat de scheepvaart in verband met de vernieuwing van de Roodhuisterzijlroede, zoo goed als geheel stil lag. Wij 'hebben hem toen aangeraden in de hooiing of op andere wijze eenige verdienste te verwerven en medegedeeld er geen bezwaar tegen te hebben dat zijn vrouw de brug, de enkele malen dat zulks noodig was bedien de. Hierdoor was 't hem mogelijk ruim f 120. te ontvangen. Vergeleken bij het vorig jaar heeft hij dus nog een schade van pl. m. f 120. (het tolgeld bedraagt 10 ct. per schip). De geheele pachtsom bedraagt f 75.per jaar. Daarvoor heeft hij ihet genot van vrije woning en van tolinning. Reden tot kwijtschelding van de geheele pachtsom achten wij niet aanwezig. Batig saldo f 47.681.80 De S e c r e t a r i s deelt mede dat de inkom- stenbelasting f27.000 meeviel, en er f13.000 minder werd uitgegeven, dan aanvankelijk ge raamd werd. Hierna sluiting. ÏÏIEWE SHEERER COURANT jaarwedden van de burgemeesters, secretaris- I afgedaan. - Geheel in overeenstemming met het gevoelen 1 van de Reinigingscommissie, stellen wij U voor met ingang van 1 Januari 1920: le. voor den tijd van drie jaren de exploitatie der dorpsreiniging onder de bij raadsbesluit van 9 October 1926 vastgestelde „Algemeene en Bijzondere Voorwaarden, geldend voor de ex ploitatie van den Reinigingsdienst in de ver schillende ressorten der gemeente Wymbritse radeel", op te dragen in het ressort: - 1700.— van het bepaalde sub 1 dezes, de bijzondere voorwaarden voor het res sort Scharnegoutum te wijzigen door artikel 2 daarvan in te trekken; 3e. Burgemeester en Wethouders te verzoeken nïaatregelen te treffen om tot publieke verpach ting van het grasgewas van den Ouden Dijk te Scharnegoutum te geraken. De openbare vergadering gaat over in een met besloten deuren. Na heropening wordt het voorstel z. aangenomen. Inmiddels was zorg gedragen voor het plaatsen van eene oproeping van sollicitanten in „De Leeuwarder Courant” en in „De Vacature”. Her haling daarvan bleek echter noodzakelijk. Thans hebben zich een zestal gegadigden aangemeld. Op grond van de gekregen inlichtingen hebben wij, in overeenstemming met den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de. inspectie Sneek te Heerenveen, de volgende voordracht opge maakt: 1. F. Franssen, Hoofd der Chr. School te Dalfsen L 9 (Oudleusen). 2. A. Veenstra, onderwijzer O. L. School te Oudehaske. 3. B. v. d. Bosc'.i, onderwijzer O. L. School te Eerbeek. Wij stellen U voor uit deze voordracht een Hoofd der O. L. School te Goënga te benoemen, met ingang van den door ons te bepalen dag. De onderwijzerswoning te Goënga moet te vens worden verhuurd. De huurprijs heeft tot dusver bedragen f 160.per jaar. Redenen, om daarin wijziging te brengen, zijn o. i. niet aan wezig. Wij stellen U voor deze woning aan het te benoemen Hoofd tot wederopzegging onders hands te verhuren met ingang van den dag) waarop hij zijn functie aanvaardt, zulks tegen een som van f 160.per jaar en verder onder de door ons te stellen voorwaarden. De heer Fransen heeft zich teruggetrokken, de heer Veenstra is elders benoemd, de heer I v. d. Bosch zal de benoeming zeer waarschijn- I lijk niet aannemen, daar hij no. 1 is te Goën ga rijp. Aldus deelt de V o o r z. mede. De heer B. v. d. Bosch wordt met 14 st be noemd; de heer A. Veenstra had 1 st Punt VII. Ontslag Hoofd O. L. School Woudsend. B. en W. adviseeren: In verband met zijne benoeming tot Hoofd der O. L. School te Balk, wordt door den heer A. Vleer te Woudsend bij schrijven dd. 10 Sep tember 1929 eervol ontslag gevraagd als Hoofd der O. 1.. School aldaar, zulks met ingang van 1 November 1929. Onder opmerking, dat het bepalen van den datum, waarop het ontslag zal ingaan, bij de Lager Onderwijswet 1920 aan ons is opgedra gen, stellen wij U voor het verzoek in te wil ligen. Z. h. s. aangenomen. Punt VIII. Benoeming Hoofd O. L. School Woudsend en verhuur der onderwijzerswo ning aldaar (zoo mogelijk). De voordracht luidt als volgt: C. Hettema, ih. d. s. te Oosterend. H. Wiersma, onderwijzer te Kimswerd. Benoemd wordt met 13 st. de heer C. Het tema; de heer H. Wiersma had 2 st. Punt IX. Aanbieding gemeenterekening 1928. De commissie, welke deze rekening zal zien bestaat uit de h.h.: Rijpma, Jellema Gerbrandy. De ontvangsten gewone dienst bedroegen Uitgaven 5. Idem no. 5, houdende goedkeuring van de „verhaalsverordening” art. 42, 3e lid Pen sioenwet 1922 (Stbl. 240). 6. Idem no. 27, houdende goedkeuring van het keuring raadsbesluiten d.d. 7 September 1929 raadsbesluit d.d. 7 September 1929 tot aankoop van grond te Indijk. 7. Idem, le afd. B, nos. 84 en 85 tot goed- verlenging ontruimingsterrnijn woningen Schar negoutum en Woudsend. Deze stukken worden aangenomen voor ken nisgeving. 8. Provinciaal Blad no. 110 van 1929 bevat-' dan f50.maar de Commissie meent, dat deze tende het Koninklijk goedgekeurd besluit van voldoende Gedeputeerde Staten tot vaststelling van de nr'.'B**” ■-11 -L 1N.J--J«e» Is vaak te wi|ten aan slechte spijsvertering. Foster’s Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Maagpillen erkrijgbaar a f 0.65 per flacon® Nijland aan L. en Joh. Bekema idem - 2230 Oppenhuizen aan Joh. van der Meer idem Oudega aan W. Postma idem Scharnegoutum aan K. van Netten idem Tirns aan G. van Veen idem Woudsend aan I- Glasihouwer en H. Wierda idem 2e. niet afwijking Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Ad ver ten tién. 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentlën worden tevens gratis gr obutel in de SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1