APPELEN Nieuwe taker Courant Firma lODs.TIOMP, Snaak ■J.A.HUIZ1HCA. I STER-TABAK Horlogerie HENR1 VAN ESCii brengt - INI MEUPELEM G. J. AL TIN'S 8 i Bij Scheren PUROL Beclamekolom Wester h of O! die Rugpijn! RugpijnNieren Pillen RIJWIELHANDEL W. WURING. Voer kenners ■i RHOLAMH INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, Nieuwstijdingen. I Derde blad |wa wu«KSc“i BREUKBANDEN BUIKGORDELS enz. AUTO-VERHUUR F. OZINGA - SMEEK No. 2 Zaterdag 5 October 1929. Het aantal van hen die steeds maar weer Standard Sigaretten wensohen en geen andere is zeer groot! I KLEINZAND 16 SNEEK Speciaal adres voor BRILLEN S KUPERKUNST SCHILDERKUNST 1 PLATEELKUNST HOUTSNIJKUNSTenz? (HANDENARBEID) x'K SINGEL 4 - TELEF. 415 Eleotr. Lampen, Zaklampen en Batterijen. Ruime winter-berging voor Rijwielen, SINAASAPPEL - ANANAS FRAMBOZEN -CITROEN if i I L%1 Aanbevelend, Gevraagd personeel. Doos 30, 60, Tube 80 ct. I Mooiste Schijfjes Prima Schijfjes Prachtige Stukjes bij per pond 52 ct. 45 ct. 58 ct. tusschen stakers ontstaan; de politie moest tusschenbeide Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Bij onderhandsche aanbesteding is de levering der buizen, benoodigd voor de hekken op de nieuwe veemarkt, gegund aan. de firma Douma’s Ijzerhandel, alhier. De briefschrijfster van de Indép. Beige. Naar de Opr. Haarl. weet te vertellen, heeft de door de Indépendance Beige ont slagen correspondente, die de Ned. Konink lijke familie beleedigde, tegen dat blad een eisch tot schadevergoeding ingediend, groot 500.000 francs. Geopend: alle werkdagen van 1012 en van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 58 uur ’s avonds. Zaterdags van 10—12 uur. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231 Engros STEEDS 'T BESTE Ottawa aangekomen met een dagboek, een paar ringen en identiteitspapieren en het manuscript van een roman dien Hornley over zijn wederwaardigheden was begon nen. De laatste bladen van- het dagboek, dat speciaal door den tweeden deelnemer Christians is bijgehouden, geven een dra matisch verhaal van een heldhaftigen strijd gedurende eenige weken tegen strenge kou en dysenterie. Alle drie schijnen denzelfden dag gestorven te zijn. op een open vuur stond. De pan viel om en de olie vatte vuur. De vrouw poogde het vuur te blusschen, maar stond een oogen- Stakingsreiletjes in de Ver. Staten. Bij de katoenspinnerijen te Marion zijn en werkwilligen relletjes Ik hteCjeurk»e ROOKTABAK 1 OUDEGA (H.O.N.). Tot hoofd der Chr. lagere landbouwschool te Woerden is be noemd de heer W. P. Cnossen, thans hoofd der Emmaschool aldatir, vroeger hoofd der Chr. school alhier. Luxe Wagens :-i Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale prjjsl OFFICIAL FORD DEALER ROOWSTE» THBODORU5 NIEMEIJER GRONINGEN papier in de opengebroken zoldergangen, waar de draden liggen, wijzen er op, dat daar waarschijnlijk door spionnen weken- Mannen: bandagist (Amsterdam)bin ders (Assen, Zaandam); drukker-zetter (Hilversum); electricien (Amersfoort, Am sterdam, Bergen op Zoom, Breda, Dord recht, Eindhoven, Enschede, ’s Hertogen- bosch, Middelburg, Tilburg); gasfitter (Hoorn); glas iri loodzetter (Zwolle); gra- nitolegger (Groningen); koperslagers (Dordrecht); leidekkers (’s Gravenhage, Helmond); loodgieter (Eindhoven); meubel makers (Amersfoort, Dordrecht, Gouda, Utrecht); opzichter (Sittard); plaatwerkers (Breda, Haarlem, Rotterdam)revolverklin- ker (Amsterdam, Apeldoorn, Bergen op Zoom)scheepmaker-ijzerwerkers (Amster dam, Haarlem)sloepmakers (Amsterdam); smid (Bergen op Zoom)wagenmaker (Haarlem, Zaandam). Werkzoekenden: Mannen: 1 boekbinder, 1 fotograaf, 1 glas in loodzetter, 9 grondwerkers, 1 kan toorbediende, 1 landarbeider, 1 meubelma ker, 4 opperlieden, 1 pakhuisknecht, 2 schil ders, 1 smid, 2 timmerlieden, 1 tuinman, 30 zonder bepaalde vakkennis. De sluisbouw te IJmuiden. Woensdag werd bij den sluisbouw te IJmuiden de tweede nieuwe deur geplaatst,' waarmee het werk van den sluisbouw, dat acht jaar tijd vorderde, in hoofdzaak vol tooid is. Nu zal worden begonnen met het doorbreken van den afsluitdam. Men verwacht met dit werk voor het einde van het jaar gereed te zijn, zoodat in Janu ari de scheepvaart van de nieuwe sluizen zal kunnen gebruik maken. De nieuwe deur is, evenals de reeds eer der geplaatste, een roldeur, die bij opening voor de scheepvaart gereden wordt in een zestig meter in het land ingebouwd dok. Dit dok is zoo ingericht, dat het kan wor den leeggepompt, zoodat de deur op haar plaats kan worden gerepareerd. Ongelukken. Te Enschede is Dinsdagmiddag bij een in aanbouw zijnd huis op den hoek Reudink- straatBothofstraat het driejarig meisje Theresia Elzinga spelende onder een val lend kozijn geraakt en zoodanig gewond, dat het spoedig daarna is overleden. De 25-jarige timmerman G v. d. P., die jl. Vrijdag te Lonneker van een 10 M. Imo gen steiger is gevallen en zwaar inwendig gekneusd werd, is in het r.-k. ziekenhuis te Enschede overleden. Dinsdagmorgen is schipper M. Heerschap, van Zwolle, op het Tjongerkanaal bij Hee- renveen, bij’ het vastmaken van een sleep tros, het rechterbeen boven den enkel af geknepen. Per auto is de schipper naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Dinsdagmiddag was de 50-jarige S. H. Krutzen uit Simpelveld te Heerlen behulp zaam bij het laden van een bassin op een spoorwagon. Het bassin kantelde en Krut zen raakte er onder. Hij is spoedig daarna overleden. Bijzondere scholen van de S. D. A. P. en het N. V. V. Het Volk schrijft: In verband met den toestand der openbare scholen in sommige gemeenten van Limburg, waardoor het ka rakter van het openbaar onderwijs in zekere mate wordt aangetast, heeft de commissie uit S. D. A. P. en N. V. V. tot onderzoek van de toestanden in Limburg de mogelijk heid overwogen, om door ingrijpende maat regelen te trachten, het openbaar onderwijs meer steun te geven in deze provincie. Na herhaalde besprekingen in den Alge- meenen Raad en met het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwijzers is den 25en September jl. te Heerlen een stichting in het leven geroepen onder den naam „De Neutrale Volksschool”, wlke zich ten doel stelt, scholen te stichten, waar lager onder wijs zal worden gegeven, geheel op de basis van volstrekte neutraliteit. Onderhandelingen met het gemeentebe- j bestuur van Heerlen zijn bereids ingeleid, om binnen korten tijd met den bouw der eerste ’school op Meezenbroek te kunnen aanvangen. Het vergiftigingsgeval te Kemoenen. Uit Semarang wordt gemeld: Naar de „Locomotief” verneemt is rechts ingang verleend met last tot gevangenhou ding tegen de Indische dame van de huis houding, die den heer J. H. Mesland, ver tegenwoordiger van de Banjoemasche elec- triciteitsmaatschappij te Kemoenen door vergiftiging om het leven gebracht zou heb ben. Zij i^ reeds preventief gezet in de Se- marangsche vrouwengevangenis. De bioscoop-strijkjes en de sprekende films. De Daily Herald meldt, dat vele vermaar de groote bioscopen te Londen weer voor nemens zijn hun strijkjes in dienst te stellen, die bij de opkomst van de sprekende en mu- siceerende films afgedankt waren. Bij het publiek is de animo voor musi- ceerende films snel verflauwd en dit vraagt nu weer om echte muziek en om grooter en vroolijker programma’s. De vakvereenigingen van muzikanten in bioscopen en andere openbare plaatsen van vermaak, van wie vele leden den laatsten tijd werkloos waren geworden, zullen voor den snellen omkeer dankbaar zijn. Zij had den reeds bij de regeering aangedrongen op maatregelen om de belangen van muzi kanten bij de „vermakelijkheids-industrie” te beschermen. Telefoonspionnage in het stadhuis te New York. Volgens een bericht aan de B. Z. am Mit- tag uit New York is de geheele stad New York door de ontdekking van een grootsch opgezette telefoonspionnage in het stadhuis zeer opgewonden/De beambten van de New Yorksche telefoonmaatschappij, die op het stadhuis waren besteld om storingen in het net te herstellen, stelden vast, dat de 17 verbindingen, die burgemeester Walker op zijn bureau ter beschikking staan, alle af getapt werden. Sigaretteneindjes en stukjes Trotzky. Het Tweede Kamerlid Albarda heeft in dertijd aan de ministers van justitie en van buitenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Zijn de ministers bereid mede te deelen of ook aan de Nederlandsche regeering, rechtstreeks of middellijk, de vraag gesteld is, welke beslissing zij zou nemen op een eventueel verzoek van den voormaligen Rus- sischen volkscommissaris Trotzki, óm hier te lande te worden toegelaten, voor een ver blijf tot herstel van gezondheid? 2. Indien een vraag, zooals sub 1 is be- i doeld, aan de regeering is gesteld, willen de ministers dan mededeelen, welk antwoord daarop is gegeven? 3. Als het antwoord op de vraag, sub 1 bedoeld, niet toestemmend heeft geluid, wijlen de ministers dan de overwegingen mededeelen. die tot dat antwoord hebben geleid? Thans hebben de heeren Dqpner en Bee- laerts van Blokland, ministers van justitie Dc greote Zeppelin naar de kleine Zeppelin. In den nacht van 23 op 24 Mei, toen de Graf Zeppelin na zijn onvrijwillige landing op Franschen bodem naar Friedrichshafen terugvloog, zag in het plaatsje Rothenburg bij Luzern een Zwitsersch burger het levens licht, juist toen de Zeppelin over het dorp vloog. De gelukkige ouders boden dr. Ecke- ner het peterschap aan en deze hield toen het kind op 27 Juni in de slotkerk te Frie drichshafen ten doop. Het kind draagt den naam van Simon Zeppelin Brunner. Zooals nu achteraf bekend is geworden, heeft de Graf Zeppelin op zijn Zwitsersche reis op 25 September onder leiding van dr. Eckener het petekind Simon Zeppelin op bij zondere wijze begroet, doordat ’t luchtschip over Rothenburg koers heeft gezet en op een hoogte van 50 a 60 meter over het huis van den kleinen Zeppelin is gevlogen. De ouders hadden het huis door ’n groote op den grond uitgespreide Zwitsersche vlag’ aangeduid en droegen het kind op een kus sen naar buiten, zoodat de kleine wereld burger het groote luchtwonder goed kon bekijken. De bevolking jubelde en loste vreugde schoten. en van buitenlandsche zaken, den afgevaar- 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. Een vraag, als hier bedoeld, is mid dellijk aan de Nederlandsche regeering ge daan. 2 en 3. De regeering was van oordeel, dat 3.’ omstandigheden van het geval niet van dien aard waren, dat voldoende termen kon- d.-.i bestaan om de bezwaren te aanvaarden, die aan een verblijf van den betrokkene hier te lande zouden kunnen blijken verbonden te zijn. lang de telefoongesprekken van den burge meester en zijn beambten rustig werden af- digde het volgende geantwoord: geluisterd. Ook op de directe verbinding van Walker met den hoofdcommissaris van politie schijnt door vreemden medegeluisterd te zijn. Een groot aantal rechercheurs stelt een onderzoek in. .Men neemt aan, dat deze spiomiage-a.m gelegenheid verband houdt met de in No vember plaats vindende burgemecstersvci- kiezingen. Rugpijn kan een waarschuwing zijn, dat uw nieren verzwakt zijn. Om de ellendige last te doen verdwijnen en pijn te verlichten, dient gij de oor zaak van de kwaal weg te nemen en de nieren te versterken. Nieraandoeningen komen voor op eiken leeftijd en de eruit voortkomen de kwalen en ziekten als rugpijn, uri- nekwalen, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, hoofdpijn en gra veel kunnen door tijdig ingrijpen worden vermeden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wor den door tal van menschen aanbe volen als een uitstekend middel. Reeds jarenlang zijn zij welbekend en wor den zij over de geheele wereld gebruikt. POSTER’S Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Besmettelijke ziekten. In de week van 22 tot 28 September 1929 zijn in ons land de volgende gevallen van besmettelijke ziekten aangegeven nl.: 22 ge- vallen van buiktyphus, waarvan 9 in Zuid- Holland, 3 te Rotterdam en 8 in Noord- Holland, 5 te Amsterdam, voorts 350 geval len van roodvonk, waarvan 98 in Zuid-Hol- i land en 48 te Rotterdam, dan 76 gevallen l van diphtherie (19 te Rotterdam), 4 van dysenterie (3 te Rotterdam), 2 van nek kramp, 2 van slaapziekte, 27 van besmette lijke kinderverlamming en 71 van alastrim, waarvan 68 in Zuid-Holland (51 te Delft en slechts 5 te Rotterdam). haar te redden. In haar angst sprong de vrouw uit een venster en kwam daarbij op de binnenplaats van het huis terecht. Toen men haar vond, ademde zij nog flauw; zij overleed evenwel spoedig in de armen van haar man. Haar bovenlijf was geheel ver koold. i De brand in de woning van het echtpaar had zich snel uitgebreid, en de brandweer moe.st ,daar de trap van het huis vol rook i stono, de bewoners van de bovenverdieping met ladders en springdoeken redden. Een enorme menigte, die de brandweer toejuich te als zij met een geredde persoon uit het brandende huis op het dak verscheen, was saamgestroomd. Na anderhalf uur was de brand gebluscht. Toen de brandweer begonnen was het huis raad uit de woning te halen, werd zij daar bij lastig gevallen door twee personen. Een sloeg zelfs een brandweerman in het gelaat. Het gevolg was dat weldra een algemeene vechtpartij voor het huis ontstond, waaraan de politie met de hulp van gummistokken een einde moest maken. Twee onruststokers werden gearresteerd. OUDEMIRDUM. Onze plaatsgenoot Sj. Sjoerds kreeg Donderdag op de Jouster markt zoo’n slag van een paard tegen den schouder, dat hij zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen. Na ver bonden te zijn, kon hij ^ich per autobus huiswaarts begeven. F. D. Een vervalschte postwissel. Op het postkantoor te Leeuwarden is een vervalschte postwissel aangeboden. Van één gulden en 2 ct. was één honderd en twintig gemaakt met zóó vaardige hand, dat het I bedrog waarschijnlijk zou zijn gelukt, als i het niet de aandacht van den ambtenaar had getrokken, dat de postwissel met een dubbeltje was gefrankeerd. Daardoor kreeg hij wantrouwen en verzocht den aanbieder even te wachten, waarna hij den zaalwach- ter en den directeur waarschuwde. De aan bieder van den postwissel had intusschen kans gezien, er vandoor te gaan, maar de ambtenaar kon zijn signalement aan de po litie meedeelen, die den man, de 20-jarige L. A., spoedig in zijn woning heeft gearres teerd. Een mislukte ontdekkingstocht. Inspecteur Trundell van den Canadee- schen opsporingsdienst heeft na maanden zoeken in een volkomen verijsde hut in het N.W. van Alberta de lijken gevonden van dagmiddag een vrouw olie in een pan die John Hornley en zijn beide gezellen, die in 1925 uitgetrokken waren om ’t onbewoonde deel van Alberta van Oost naar West te doorkruisen. De inspecteur is Woensdag te blik later zêïf geheel 7n brand. Tevergeefs poogde haar man, die kwam toegesneld, geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Groote verscheidenheid in ZIE ETALAGE. ALLES GEPRIJSD Massa-ontslagaanvraag van Grieksche officieren. Uit Athene wordt aan het „Berl. Tageblatt” gemeld, dat niet minder dan 1295 actieve hoofdofficieren, circa 80 van alle Grieksche hoofdofficieren, den minister van oorlog hun ontslag hebben aangeboden. Deze massa-ontslagaanvrage schijnt in hoofd zaak een gevolg te zijn van de uiterst ongun stige salarisregeling der Grieksche officieren. komen. Er werden schoten gelost en twee stakers werden gedood; 18 mannen en 1 vrouw werden gewond, waarvan 5 zeer ern stig. Vijf politie-agenten werden zoodanig mishandeld, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden gebracht. Men acht den toestand ernstig en de militie is gemobili seerd om nieuwe ordeverstoring te voorko men. De heele atmosfeer in de textielindustrie van Noord-Carolina is zeer gespannen ten gevolge van de voortdurende stakingen en de botsingen tusschen communisten en an- I dersgezinden. Noodlottige brand te Berlijn. I In het Noorden van Berlijn goot Woens-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 7