DE 6R00TE UITBREIDING NIEUWE SNEEKER COURANT STERTABAK IIS.BAKKER 1 Ml ELS OÏE9 f 4.” blijft JfamaaK MANTELS JAPONNEN HOEDEN Cr. J. ALTINGr Zaterdag 12 October OPENING van DIJKSTRA'S MODERNE ELECTRISCHE BAKKERIJ Vierde bied LANDBOUW EN Hi MM --i|ül Hf /Z' Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos 1 Oiiiciêel Ut ede el te. II NIHJWSTlJUINHtN. 0® Beualt ueru/enc/en AUTO-VERHUUF F. OZINGA - SMEEK LEEUWARDEN ftUEUWESTAD Ülijnhardt’s Zenuwtabletten Ke. 4 Zaterdag 12 October 1929. R-EOLA LEZLIHJJKZOIjO 2ML, DE NIEUWE WINKEL VAN dingspogingen werden met goed succes be- SNÊEK ma STOOMVERVfRIJ FA. J. L. BAKKER, GROOTZAND, SNEEK. Eenig Imp. E. Ostermann Co’s Handel Mij., Amsterdam 27.50 33 50 (Adv.) BELEEFD AANBEVELEND, R DIJKSTRA. genre, dat in de mode centra populair spreekt ais „de mode van dit seizoen”. Verantwoordelijkheid van een procureur. Een ingezetene van Ede had voor de rechtbank, te Arnhem een proces tegen de gemeente Ede aanhangig gemaakt. Zijn pro cureur zette de zaak niet verder door, doch verklaarde aan de rechtbank dat hij niet in staat was gesteld een conclusie te nemen. Eischer verloor het proces, maar de recht bank was van oordeel, dat de houding van den procureur niet was te rechtvaardigen en dat hij den normalen loop van het proces had belemmerd. De rechtbank veroordeelde den procureur om persoonlijk en uit eigen beurze te betalen de helft der proceskosten, in totaal bedragende f 80. KLEINZAND 16 De Graf Zeppelin boven Sneek? Dat zou een verrassing zijn! Dan behoef den zij die deze beroemde luchtvaarder wil len zien, niet naar Leeuwarden te gaan. Er moet in Nederland een schrijven van den kapitein dr. Eckener zijn ontvangen, waarin deze meldt waarschijnlijk ook Zuid-Fries- land te zullen passeeren; als dat waar is, is deze brief geschreven met een Mont Blanc Vulpen, waarvan dr. E. een getrouw gebruiker is en die hem zelfs in de hoogste regionen niet in de steek liet. Wat zal dan een Mont Blanc niet presteeren bij ons. Koopt een Mont Blanc Vulpen met 25 jaar garantie bij Vulpenhandel Boeijenga, Groot- zand 36. (Adv.) Wie had schuld aan den wereldoorlog? Deze vraag is heel moeilijk te beantwoor den. Veel makkelijker is het antwoord op de volgende vraag: Waar koopt men de beste vulpennen en is de grootste keuze in boeken, tijdschriften, modebladen enz.? Dan zegt U zelfs de kleinste jongen van Sneek: Ga naar boek- en vulpenhandel G. v. d. PIJPEKAMP, Kleinzand 2. houden. Het bleek evenwel spoedig, dat hij met deze zaak niets had uit te staan. Hij stond echter nog in het Algemeen Politie blad gesignaleerd voor een geldboete, sub sidiair een hechtenisstraf. Deze oude schuld is toen en passant even met hem vereffend. - OFFICIAL FORD DEALER - Speciaal adres voor BRILLEN BREUKBANDEN BUIKGORDELS Chineesche kool. SCHARNEGOUTUM, 11 Oct. De tuin bouwer Herrema alhier heeft voor het eerst zijn Chineesche snijkool geoogst, een pro duct, dat pas kort in ons land zijn intrede gedaan heeft. Nu deze kool ook in de om geving van en te Sneek verkrijgbaar is, is het misschien aardig de bereidwijze van deze kool te geven. Wij ontleenen die aan „De Tuinderij”, waarin mej. E. Plate, leerares aan de Huis houdschool te Rotterdam, die enthousiast over deze kool is, een 50 tal recepten geeft, waarvan 4 der eenvoudigste hier volgen: 1. Verwijder de buitenste bladeren, snijd ze fijn, wasch ze, kook ze ongeveer */2 uur met liefst weinig water of zout. Giet ze af, Schieweg. hak ze fijn en stoof ze met wat boter en melk. Mocht ze op het laatst blijken te voch- tie het verzoek ingekomen van v. uit de de N.V. BATAAFSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ, gevestigd te ’s Graven- h—O- -JO- - - -- -- ..J,-j -- breiding van de opslagplaats van aardolie- ze met zoo weinig mogelijk water en zout HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: I. dat zij bij hun besluit van 8 Oct. 1929, no. 32, G. J. DE VRIES en zijn rechtver krijgenden hebben ontslagen van de nale ving der voorwaarden, verbonden aan dé bij besluit van 30 April 1929 no. 16 aan ge noemden concessionaris verleende ver gunning tot uitbreiding van zijn drukkerij in het perceel aan de Oude Koemarkt no. 12 en aan de Wijnkanstraat nos. 2 en 4; II. dat bij hun besluit van 8 October DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek van: R. HEEMSTRA te Sneek, om verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden drank, anderen dan sterken drank in de beneden-achterlokaliteit van het perceel Kleinzand no. 100. Tegen het verleenen van het gevraagde verlof kunnen binnen 2 weken schriftelijk bezwaren bij hun college worden ingediend. SNEEK, 12 October 1929. je§, die zoo moeilijk te dresseeren zijn. Er zijn voorts zebra’s, vrij in de manege voor- gesteld, iets wat men in verband met de buitengewone moeilijkheden, die met het dresseeren van deze dieren gepaard gaan, slechts zelden in een circus ziet. De Guanaco vertoont op het gebied van springen ongelooflijke dingen. In paardendressuur gaat dit circus voor aan, de prachtige Schecken zijn de beste dieren, die we na den oorlog in een circus zagen; de directeur baron Siegfried v. Red- witz rijdt de hoogeschool op de prachtige Hongaarsche roodschimmel Nena Sahib, ’n schitterend nummer; de heer Gautier brengt Trakhener hengsten, prachtige dieren, schitterend gedresseerd. Een mooie kudde Indische olifanten, een troep intelligente zeeleeuwen, is er en de laatste nummers geven Hagenbecks specia liteit: dressuur van leeuwen, tijgers en be ren. Wat de jeugdige dresseur Kaden hier bereikt, grenst aan het ongelooflijke. Er zijn voorts allercharmantste clown- nummers van de Babusio’s, de gezusters Princess voeren in de nok van het circus gracieuse evoluties uit in een met duizeling wekkende snelheid ronddraaiend rad; de 4 Cleos zijn Engelsche acrobaten van hooge bekwaamheid; een sensationeel nummer geven de 4 Dragas, vliegende menschen, die als pijlen door de nok van het circus schie ten; de gebroeders Reinisch rijden ’n Jockey act op het ongezadelde paard. Een der grootste attracties is het optreden der So malis, die hun krijgsspelen vertoonen. Een bijna overladen programma. Het ontvoerde meisje is tusschen 7 uur en kwart over zeven door de tunnel gekomen, zittende op den bagagedrager van een hee- renfiets. Zij was. gekleed in een paarsig bruinen mantel en had geen hoed op. Zij had blond haar, dat kort was geknipt. stoof ze evenals andijvie met een sausje van boter, bloem en melk. Rasp er wat noot- muscaat over. 3. Haal de kool uit elkaar, zoodat alle losse stronkjes te voorschijn komen, de z.g.n. okselknoppen, die veel lijken op brus- selsch lof. Wasch ze en kook ze heel met water en zout ongeveer x/2 uur. Laat ze zeer goed uitlekken en stoof ze evenals brus- selsch lof met een melksausje. Zorg vooral, dat de struikjes niet stuk geroerd worden. 4. Stamppot van Chineesche kool. Zet de fijngesneden kool op met weinig water. Leg daarop de geschilde aardappe len naar verkiezing ook een weinig rijst en wat zout en laat alles samen gaar koken. Giet het zoodanig af. Stamp alles fijn en stoof de stamppot met boter of vet. een schitterende keuze in Avond- en Modeljaponnen. Ze gaan in charme en elegance Uw stoutste verwachting te boven. Ook in wol georgette - charmelaine, crêpe romain etc. een uitgebreide keuze 36.75 45.00 tot 160.00. Circus Hagenbeek te Leeuwarden. Het programma, dat ’t circus Hagenbeek thans te Leeuwarden, dit jaar brengt, is zoo mogelijk nog beter, dan het in den loop der tijden gebracht heeft. Het eerste nummer van het voor Holland geheel nieuw programma is het voorstellen van 6 allerbekoorlijkste Shetlandsche ponys. Dit zijn pittige, levendige miniatuurpaard- i onbekenden man op de fiets was meegegaan. De moeder maakte zich dadelijk zeer onge- rust en liet haar man roepen, die in de buurt in een café zat. Deze is dadelijk gaan zoe- ken. Bij den tunnel ontmoette hij twee agen- j ten, aan wie hij vertelde, wat er gebeurd i was. Daarna is hij in den Blijdorppolder gaan zoeken, zonder dat hij zijn dochtertje heeft kunnen vinden. Hij is vervolgens naar den politiepost aan onzer étalages tot een moderne étalagehal bracht mede een enorme uitbreiding onzer collecties. U kan thans keuze maken uit ettelijke honderden Mantels - Japonnen en Hoeden - Doordat wij van elk model slechts een enkel stuk nahouden, is voor U de keuze schier onuitputtelijk. een uitgezóchte collectie gekleede en gedistingeerde modellen - Op onnavolgbare wijze rijk gegarneerd met fijne bontsoorten - Door de groote voorraden in alle prijzen eert mooie keuze 27.50 32.50 37.50 47.50 tot 275.00. Moord op een 10-jarig meisje. Woensdagavond is te Rotterdam een meisje van tien jaar ontvoerd en vermoord gevonden in den polder Blijdorp nabij den Om 8 uur Woensdagavond is bij de poli- wij brengen het is, waarover men Bedenkt wel, dat Uw hoed als het ware de kroon op het werk zet ten opzichte van het effect van Uw toilet. 8.75 12.25 14.50 16.75 tot 40.00. Woensdag geraakten een tweetal paar den, gespannen voor een sleeperswagen op hol. De wagen botste tegen de leuning van de Wonderbrug en tegen een handwa gen van de Gemeente-reiniging, waarna zij zonder de paarden in het water reed. De paarden werden spoedig gegrepen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie is aangehouden een schippersknecht, die verdacht wordt van diefstal van een rijwiel. Hij is ter beschikking van de Justitie ge steld. den Schieweg gegaan, waar hij aangifte heeft gedaan van de vermissing van zijn kind. Terstond zijn daarop een hoofdagent met vier agenten en een agent van de hon denbrigade met een politiehond het terrein gaan afzoeken. Dit onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Naderhand is een van de buurtagenten nogmaals den Blijdorppol der gaan afzoeken. Op het laatste oogen- blik, toen hij eigenlijk al weer weg wilde gaan, zag hij tusschen de vrij hooge strui ken iets bewegen. Hij richtte daar dadelijk zijn lantaarn op en zag, dat het een paartje was, maar dadelijk daarna zag hij in de onmiddellijke nbijheid het gezochte meisje liggen. Al dadelijk zag hij, dat ’t kind dood was en dat zij op gruwelijke wijze was mis handeld. Terstond heeft hij de autoriteiten van zijn vondst op de hoogte gesteld. Gelijk reeds gemeld, zijn toen dadelijk de substituut-officier van justitie, mr. Schut ter, de commissaris van politie in de eerste afdeeling, de heer Hanewinckel, en de in specteurs’ Beekman, Grevelihg, Kalkman, Cuperus en Tas, van den fototechnischen dienst, op onderzoek uitgetrokken. De plaats, waar het lijkje was gevonden, is dicht begroeid en een cirkel van 50 M. mid dellijn werd kaalgeschoren, om ’t onderzoek te vergemakkelijken. Ook kon een vaag sig nalement van den dader worden vastgesteld. Dr. Hulst was verhinderd om ’s nachts te komen, omdat hij een spoedgeval te Leiden had te behandelen. Dr. Hesseling uit Arn hem is toen ’s nachts terstond per auto uit Arnhem gekomen. Het onderzoek heeft o. a. uitgewezen, dat het meisje vermoedelijk reeds om half acht is overleden. In verband met het onderzoek verzoekt kroond en in korten tijd waren ds. B. en de politie hun, die meenen, eenige inlich- diens echtgenoote uit de auto getrokken en tingen te kunnen geven, zich ten spoedigste op den wal gehaald, waarna ze naar de op het bureau aan de Groote Paauwen- alhier wonende familie terug konden keeren. steeg te melden. De auto stak slechts een handbreedte boven Ernstig auto-ongeval. Uit Hoogeveen meldt men aan het N. v. h. N. Woensdagmorgen kwam de heer ds. J. P. Buiskool, Ned. Herv. predikant te IJssel- monde (beroepen te Balk), met vacantie te Hoogeveen vertoevende, met zijn nieuwe auto, vergezeld van zijne echtgenoote, uit de richting Stationsweg. Over de Noordsche brug werd de richting O.Z. Hoofdstraat ge nomen en geraakte de bestuurder ds. B. nabij gemelde brug voor het sigarenmaga zijn van den heer Blom het stuur kwijt, doordat hij uitkeek naar een waarschu- wingspaal, die, naar hij meende, daar stond. Hij’ kwam hierdoor te dicht bij het kanaalboord, waardoor de wagen over den kop sloeg en in de daar vrij diepe Hooge- veensche vaart kantelde. Van alle kanten schoot men met ladders en planken te hulp en door het inslaan der ruiten van de auto gelukte het de inzittenden de hoofden er buiten te steken en lucht te krijgen. De red- Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. water uit. Inzittenden en helpers bekwamen eenige snijwonden. Het ongeval liep dus betrekkelijk goed af. Een politieagent dood gevonden. Gistermorgen te half 5 heeft men op den weg van Naaldwijk naar Honselersdijk het lijk gevonden van den 37-jarigen agent van politie te Naaldwijk J. Bakker. De man lag dwars over de tramrails. Boven het linker oog bevond zich een diepe wonde, terwijl ter plaatse een groot aantal glasscherven werd gevonden. Men vermoedt, dat de man door een auto is gegrepen en op slag ge dood. De agent bleek op de fiets te zijn ge weest, daar het stuur van een rijwiel naast het slachtoffer lag, terwijl het andere ge deelte in het water, dat langs den weg loopt, werd opgevischt. Hierbij bleek, dat het voor wiel geheel verbogen was. Het lijk is naar het St. Martinigesticht te Naaldwijk over- gebracht. Heden zal dr. Hulst uit Leiden i de sectie verrichten. Het parket uit Den Haag was reeds gistermorgen te half acht j op de plaats des onheils. Voorts droeg zij blauw-grijze kuitkousen. De man, die als zeer plichtsgetrouw be- Woensdagnacht is op het Haagschevêer kend stond, laat een vrouw en vijf kinderen te Rotterdam nog een tweede man aange- achter. Coolsche straat tot opsporing van zijn dochtertje van tien jaar, dat zoek was en waarschijnlijk was meegelokt door een on bekenden man, die het kind op zijn fiets had gezet. De politie vermoedde dat het kind was meegelokt naar Blijdorp en heeft on middellijk alle toegangen daartoe afgezet en op het terrein een onderzoek ingesteld. PI. m. kwart over elf heeft de dienst doende veldwachter in dien polder het lijkje gevonden in de buurt van een pad, dat van de Melkmarkt naar het terrein van de voor malige Nenijto loopt. Het kind was afschu welijk mishandeld en waarschijnlijk daarna gewurgd. Mr. E. D. H. Schutter, subs, officier van justitie, commissaris van politie Hane winckel en inspecteur Beekman zijn bezig met het onderzoek op het terrein. Er is een man aangehouden, maar het is volstrekt niet zeker dat hij de dader is. Later is de aangehoudene dan ook losgela ten; de moeder en het zusje van het ver moorde kind hebben verklaard, dat hij niet de man is, die het meisje op de fiets heeft meegenomen. Nader meldt de N. Rt. Ct.: Woensdagavond tegen 7 uur speelden eenige meisjes in de Coolschestraat alhier. Zij hadden daarbij een cent verloren en toen zij daarnaar gingen zoeken, voegde zich een man bij hen, die druk hielp zoeken. Even later vroeg hij aan een van de meisjes, de 10-jarige Marietje van O., een dochtertje van den spoorwegmachinist Ab. R. H. v. O., of zij ook den weg wist naar de nieuwe brug over het verbindingskanaal bij de Schie. Toen het meisje daarop bevestigend ant woordde, vroeg hij, of zij hem dan even den weg wou wijzen. Zij is daarop achterop zijn fiets gaan zitten, waarna zij samen zijn weggegaan in de richting van de tunnel bij den Beukelsdijk. Een zusje van Marietje is kort daarop naar huis gegaan, waar zij aan haar moeder vertelde, dat Marietje met een De moeder maakte zich dadelijk zeer onge- 1929. no. 22 vergunningjs verleend aan: tig te zijn, bind ze dan even bij met wat aangemaakte bloem of maïzena. 2. Verwijder de buitenste bladeren, snijd hage en haar rechtverkrijgenden tot uit- ze in niet te fijne reepjes, wasch ze, kook producten op de perceelen, kadastraal be- ongeveer x/2 uur. Laat ze goed uitlekken en kend gemeente Sneek, Sectie C, no. 60 -1--x--- (deels) 696, 697 (deels) en 698 (deels) ge legen tusschen den Oppenhuizerweg en de Houkesloot, door het bijplaatsen van een Hardollpomp en een tank van 6000 L. in houd. SNEEK. 12 October 1929. I I HI I Fabrikante: Henkel Cie. A. G. Dusseldorf LlCHTEÖEURKiE ROOKTABAK L fc Z’Q^Nl Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Groote ritten speciale pr(j s enz. ROOKSTER THEOOORUS NieMEiJER GRONINGEN p „DE KORENBLOEM” Persil Pcrsil SI i UIlUUKUllUlUl 1 111 Cl 11 U[J UIC llUlö Wdo HlUC^C^ClClll.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 11