N.V NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK 51» PAN0B8IEVEN a 100'k T I I ta¥@ÊÏS i i i Nieuwstijdingen^ HES» BUIHI 3 000 000 - Oüiciee! öryasn der Genieeoie M. 42- 38.- Bs ffi ui jft Dit No. bestaat uit 4 bladen I 1 1 j&v 46^ Jaargang Eerste Blad Na 4 NAAD MAAT uitiave: KiEZEBRiNK Cw October SNFEK' Telefoon Na 150 genieten, spoediger dan menige grootere en Geplaatst Kapitaal waarop gestort Hypotheken Pandbrieven Derhalve meer in- dan afge schreven Fraude? Naar het N. v. h. N. meldt, is de kassier van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf te Achtkarspelen, de heer P. F., voortvluchtig. Men vermoedt fraude. vier worden in het Acad. Ziekenhuis te Gro ningen verpleegd. f f f f 5.750.000.— 1.102 600.— 75 000.000.— 72 000.000.— en zoo voort, het 5O-jarig geboortefeest van de gloeilampen vieren willen, dan blijkt daaruit ten duidelijkste dat deze viering niet slechts Amerika's zaak is, maar de geheele wereld raakt. GELDEN BESCHIKBAAR voor ie hypotheek op billijke voorwaarden Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS OPGERICHT TE VEENDAM IN 1090 47» PANDBRIEVEN a 91 °/o en (waarmede gefusioneerd de N.V. EERSTE NED. HYP. BRIEFBANK TE ’s GRAVENHAGE) Directie: Mr. M. J. Bos, Mr. J. Wilkens en J. Roosenburg. Sleepboot omgeslagen. Gisteravond is op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, ter hoogte van boei 10, een ongeluk gebeurd, dat veel overeenkomst toont met de ramp met de sleepboot Dene marken, welke eenige jaren geleden op de zelfde rivier, bij het weghelpen van een groot stoomschip, is omgetrokken, waarbij toen enkele opvarenden het leven hebben verloren. Thans Ls de sleepboot Leuveha- ven, eveneens van den stoomsleepdienst voorheen Piet Smit Jr., gekapseisd, bij welk ongeluk één van de beide opvarenden, n.I. de 22-jarige kapitein D. van Dijk uit de Thorbeckestraat, is verdronken. De Leuve- haven trok den lichter Onderneming II, deze raakte door den stroom dwars in de rivier en daardoor is de sleepboot gaan hel len; zij maakte water, sloeg om en ver dween in de diepte. De Leuvehaven is een boot van het kleinste type van de vloot van Piet Smit’s sleepdienst. Er zijn slechts twee opvarenden aan boord, nl. de kapitein en de machinist. Toen de boot omsloeg, zijn beide te water geraakt. De machinist, de 21-jarige J. W. J. van de Pol van den Mathenesserweg, is door den schipper van de Onderneming II gered. Eenige minuten later hebben opvarenden van de sleepboot Alma II van de S.H.V. den kapitein drij vende gevonden op een scheepsladder. Hij is naar het bureau aan de Parkhaven ge bracht, waar een inmiddels ontboden ge neesheer den dood heeft geconstateerd. N. Rt. Ct. Diefstal van sieraden. Ten huize van mr. Jolles, den vice-pre sident van het Amsterdamsche gerechtshof, in de Banstraat te Amsterdam, heeft Zon dagnacht een insluiping plaats gehad, waarbij een aantal sieraden, w.o. familie stukken, zijn gestolen van vrij aanzienlijke waarde. Reeds zijn, naar de Vwts. meldt, twee jongemannen gearresteerd. Een van hen bleek de verloofde te zijn van een vroe gere dienstbode der familie Jolles. De ge stolen sieraden hadden zij grootendeels ver kocht of beleend. Kinderverlamming. Door den heer dr. De Groot te Onstwedde herdenken,'zal het velen belang inboezemen, is bij een drietal kinderen te Onstwedde en omgeving kinderverlamming- geconstateerd. Onder de patiënten is een jongen van 15 jaar. Bij de tot nu toe te Baflo voorgekomen gevallen van kinderverlamming is gister morgen weer ’n nieuw geval geconstateerd. De aangetaste kinderen zijn allen beneden den leerplichtigen leeftijd. De wettelijk voor geschreven maatregelen tot voorkoming van verdere uitbreiding der ziekte zijn genomen. straat buiten hebben gespeeld, zijn gehoord. Daar uit den aard van de zaak de verkla ringen op sommige punten nog al eens van elkaar afwijken, moet alles zorgvuldig wor den gezift en gecombineerd, wat op zich zelf ook al weer veel arbeid vraagt. Het lijkje en de kleeren van het slacht offer zijn in beslag genomen. Vandaag zou het in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden geschouwd. Bij het onderzoek is weer eens aan het licht gekomen, welk een poel van zedeloos heid de Blijdorppolder in de buurt van de Melkmarkt bij duisternis is. Waarschijnlijk zullen ingrijpende maatregelen worden voorgesteld om hieraan paal en perk te stellen. Den geheelen dag is het gisteren bijzon der druk geweest in de Coolschestraat. Een groot aantal nieuwsgierigen bleef in de buurt het gebeuren bepraten. Met een lijst wordt gecollecteerd voor bloemen bij de be grafenis van het slachtoffer. Uit het onderzoek is o. a. nog gebleken, dat, voordat de dader de buiten spelende meisjes heeft aangesproken, hij een paar maal de straat is heen en weer gefietst, als wilde hij eerst poolshoogte nemen. Vijftig jaren electrisch licht. Nu bijna heel Nederland verwachtend uitkijkt naar de grootsche lichtfeesten, waarmee Amsterdam van 21 tot 26 October het 50-jarig bestaan der gloeilampen zal De Graf Zeppelin. Het geduld der Nederlanders, die met belangstelling uitzien naar de komst van de Graf Zeppelin, wordt wel op de proef ge steld. Eerst zou het luchtschip Donderdag komen, toen Zaterdag en nu wordt bericht dat a 1 s het weer beter wordt uit Enge land komen gunstiger weerberichten de Zeppelin Zondag boven Nederland zal ver schijnen, en wel eerst boven Groningen, dan Leeuwarden enz., dus een route in omge keerde volgorde als eerst is gemeld. Via die route wordt de Zeppelin te ongeveer 12 uur ’s middags boven Amsterdam verwacht. De tocht naar Silezië is uitgesteld tot 1930. Naar uit Friedrichshafen aan de Tel. wordt gemeld, waren Woensdag reeds alle passagiers, die de vlucht boven Nederland zullen meemaken, aldaar aanwezig. Ook zij zijn teleurgesteld dat de tocht telkens wordt uitgesteld. De volgende personen, allen Ne derlanders, zullen de vlucht meemaken: de heer en mevrouw Koning en twee kinderen, Sassenheim; de heer en mevr. Arentshorst, eveneens uit Sassenheim; de heer D. J. Smith, Assen; de heer J. W. van Doorninck, Putten (Gld.); de heeren Giltay en IJ. M. Stas, Amsterdam; de heer P. J. Zegering ten Rodegate, Den Haag; de vlieger Schol ten, Amstelveen; dr. Bakker, Den Haag; de heer G. Wijnen, Helmond; de heer Burger hout, Voorburg; dr. Knokke van der Meulen, Voorburg; de heeren Eldering en Ter Kuile, Enschede; de heer Van Eysselsteyn, Den Haag; de heer M. Blokzijl, Berlijn; de heer P. van ’t Veer, Den Haag; in totaal 21 per sonen. Voor begeleiding van het luchtschip per vliegtuig bestaat groote belangstelling, schrijft de N. Rt. Ct. De K. L. M. heeft zes vliegtuigen voor 8 personen vol geboekt en zou er nog evenveel kunnen boeken, als zij meer materiaal had. Het ligt in het voornemen van de Zeppe- lin-leiding, dat ’t luchtschip voor zijn tocht over ons land ’s ochtends 3 uur zal vertrek ken, en verwacht wordt, dat ons land dan tegen 8 uur bereikt wordt. De Graf Zeppelin is het 127ste luchtschip naar dit model gebouwd. In April 1930 zal de Graf Zeppelin onder leiding van dr. Eckener een pooltocht doen. De verzekeringsmaatschappijen wilden het schip voor die tocht niet assureeren tenzij dr. Eckener zelf bestuurder was. Bramen cultuur. De tijd van de bramen is juist weer voor bij. Het mooie najaar was wel zeer bevor derlijk voor het rijpen der vruchten, maar gedurende den strengen winter hebben de struiken zoozeer geleden, dat de oogst over ’t algemeen toch niet zoo heel groot was. Het maandblad ,,De Wandelaar” vertelt als bijzonderheid, dat een kweeker te Vleu ten in Utrecht een cultuurtje van bramen is begonnen, dat, zoover de schrijver weet, eenig in ons land is. De kweekers voelen er in ’t algemeen niet voor, omdat de vrucht zich niet leent voor transport over een eenigszins grooten afstand. De Utrechtsche kweeker, de heer Buys, vond echter tot nu toe in zijn omgeving klanten genoeg. Zij brengt haar bramen op de veiling te Utrecht in doozen van vier ons en verkoopt ze grif voor pl. m. 40 cent per doos. De braam struiken van kweeker Buys, vertelt de schrij ver, worden ongeveer een manslengte hoog. Het is ook niet de gewone, wilde braam van onze heiden en veenstreken, maar de groot- vruchtige Amerikaansche variëteit „Theo- door Reimers”. De vrucht leent zich uitstekend om in den tuin, in een verloren hoek, langs heester gewas, tegen minder gunstige schuttingen enz. te worden geplaatst. Zij geven vruch ten, die de gewone, wilde braam overtreffen en zijn door hun sierlijk blad een sieraad voor den tuin. Als soort wordt genoemd: laciniata elegans, met groote, .lange, zeer sappige vruchten en zeer sierlijke, diep in gesneden bladeren. Een variëteit van deze soort is de Wilson Jr.”, die de grootste vruchten levert van alle braamsoorten, en welke vruchten ook van zeer goede kwaliteit zijn. Wie deze bramen in zijn tuin wil planten, houde rekening met den sterken groei, door voldoende ruimte beschikbaar te stellen. Jaarlijks snijdt men de oude, afgedragen ranken af en evenzoo geeft men ieder jaar voldoenden mest om den groei en ’t vrucht- zetten mogelijk te maken. Vóór het planten moet de grond goed zijn bewerkt en bemest en tijdens den groei moet men niet verzui men de'ranken aan te binden, want anders krijgt men een ondoordringbare wildernis. Het proces tegen gravin von Monroy. Gravin Helga von Monroy kwam gisteren voor de derde maal voor den Berlijnschen rechter onder beschuldiging juweelen ten nadeele van hare tante te hebben ont vreemd. Men zal zich herinneren, dat de arrestatie van de thans 23-jarige gravin enkele maanden geleden heel wat opschud ding had verwekt en dat naar aanleiding van deze arrestatie de verloofde van de gra vin zelfmoord heeft gepleegd. De vorige zitting moest worden geschorst, daar intus- schen bekend was geworden, dat de gravin zich ook aan bedrog en valschheid in ge schrifte ten nadeele van een Berlijnsch ban kiershuis had schuldig gemaakt. Bovendien zou ze ten nadeele van een huisknecht van haar tante een bankbiljet van vijftig mark hebben ontvreemd. Twaalf getuigen waren gisteren gedagvaard o. a. gravin von Her mersberg, de tante van de beklaagde en prins Hans von Hohenlohe. Dr. Frey, de be kende Berlijnsche advocaat trad als verde diger van de gravin op. Beklaagde vertelde, dat haar verloofde in groote financieele moeilijkheden was ge raakt en dat zij alles offerde wat ze bezat om hem te redden; dat was haar plicht. De bank waarbij ze haar bezittingen had ver pand, eisChte terugbetaling en daarom pleegde ze den diefstal ten nadeele van haar tante. Enkele juweelen heeeft ze zelf verkocht en tal van andere stukken heeft zij haar bruidegom toevertrouwd om te ver- koopen. Zij vertelde hem, dat de kostbaar heden haar eigendom waren. Ten einde raad heeft beklaagde toen een stuk vervaardigd, waarin haar de uitbetaling van een erfenis van 150.000 mark wordt aangekondigd. Hiermede hoopte zij de bank gerust te stel len. Haar bruidegom, verzekerde zij, heeft hier niets van geweten. De voorzitter kan dit niet gelooven, hij vindt het zeer hoffelijk, dat beklaagde den doode heeft willen hel pen, maar meent, dat ze zelf beter zou wor den gediend door de waarheid te spreken. Ook de verdediger merkt op, dat beklaagde moeilijk dit stuk zonder vreemde hulp had kunnen vervaardigen. Een stad door stinkdieren verpest. Te Andover (New Jersey, Ver. Staten) heeft alle verkeer op straat eenigen tijd stil gestaan, doordat een leger van stinkdieren de hoofdstraten als speelplaats uitverko zen had. Den bewoners bleef niets anders over dan in de huizen te vluchten en ramen en deuren hermetisch te sluiten. Het Ame- likaansche stinkdier behoort tot de soort der marters, is verwant aan den bunzing en vertoont uiterlijke gelijkenis met den das. De moord in den Blijdorppolder. De N. R. Crt. schrijft: Het onderzoek in de zaak betreffende den moord op de 10-jarige M. v. O., uit de .Coolschestraat, gepleegd in den Blijdorp polder te Rotterdam, is gisteren den gehee len dag met kracht voortgezet. Naar aan leiding van de publicaties in de dagbladen zijn velen op het bureau aan de Groote Paauwensteeg gekomen om inlichtingen te geven. Zooals het in dergelijke gevallen meestal gaat, zijn hier vele inlichtingen bij, welke voor het onderzoek voorloopig van minder belang lijken. Vele van deze ver klaringen hebben betrekking op voorvallen, waarbij den laatsten tijd mannen jonge kin deren hebben meegelokt. Nagegaan moet worden, of bij een van deze vele gevallen ook een dader is betrokken, die eenigszins beantwoordt aan het signalement, dat men van den dader van den afschuwelijken moord in den Blijdorppolder heeft. Den ge heelen dag heeft de wachtkamer van het politiebureau vol gezeten met allerhande menschefi, die het een of ander konden mêe- deelen. Tal van bewoners uit de Coolsche straat en vooral vele kinderen, die om streeks zeven uur Woensdagavond in die Een ontploffing. Een werklooze schoenmaker te Frankfort had In het huis, op de eerste verdieping waarvan zijn ouders wonen, een zolderkamer gehuurd. Woensdagmiddag ontstond daarin een ontploffing, waarbij zich veel rook ont wikkelde. De toegesnelde bewoners vonden den schoenmaker, het lichaam met brand wonden overdekt, temidden van brandende meubelstukken. Men slaagde erin, nog voor de inmiddels gealarmeerde brandweer ter plaase ver scheen, den brand te blusschen. Qe schoen maker verklaarde, dat hij van plan was een rakettoeste), dat 20 mlnu'en kon vliegen, te bouwen, om daarmede „het probleem van de raketvlucht in een oogwenk” op te lossen. De ontplofte vuurpijl bestond uit een blikken bus van ongeveer 10 c.M. door snede en 50 c.M. lengte en bevatte in totaal 17 K.G. springstof. Slechts aan een geluk kig toeval is het te danken, dat de ontplof fing betrekkelijk goed is afgeloopen. De moord te Reading. De Amerikaansche acteur Drew, die ver dacht werd van den moord op den tabaks winkelier Oliver in Engeland in juni is vrij gesproken. De jury bleef 2 uur en 40 minu ten afwezig, waarna de voorzitter verklaar de dat de jury met algemeene stemmen den acteur Drew vrijsprak en als haar oordeel uitsprak dat Oliver vermoord was door een onbekende of onbekende daders. Drew, die gedurende den geheelen loop van het verhoor tal van blijken van sympa thie van de zijde van het publiek had ont vangen, werd stormachtig toegejuicht, _en toen de voorzitter hem vroeg of hij de zaal door een zijdeur wilde verlaten, antwoordde hij: „Dank u wel. Ik heb niets misdaan en Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende ’t postkantoor Sneek over de maand September 1929. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 26635.99 en terugbetaald - 16151.40 Grootste keuze in de. nieuwste stoffen FAHTA3IE DEMI'S1 naar - maat DEÖEFï- JASÖEM naar-maat Vanaf 38.- Vnaatft onze Jtal«ncolleche5?n Speciale tanieven F 1000 kransen. Er waren bij de begrafenis van Strese- mann ongeveer 1000 kransen. Verdwenen gemeenten. In de vergaderzaal van den algemeenen raad van het Fransche Maas-departement zal een marmeren plaat worden aange bracht, de namen vermeldend van negen gemeenten, aie in den oonog geheei te gronde zijn gegaan. Deze gemeenten zijn zoo totaal verwoest, dat aan herbouw niet gedacht kan worden; haar gebied wordt aangewezen voor bebossching. De namen dezer gemeenten zijn: Beaumont, Bezon- vaux, Combres, Douaumont, Fleury-devant- Douaumont, Haumont-les-Samogneux, Lou- vemont, Ornes en Vaux-devant-Damioup. De bioscoop als verrader. Te Boedapest heeft een dame plotseling op het witte doek in een cinema haar man zien verschijnen, van wien zij sedert jaren en jaren taal noch teeken had gehoord. De kunstschilder Bela Wilhelm Sandorhazi had reeds in het begin van het jaar 1914 ruzie met zijn vrouw gekregen en had haar met haar twee kinderen in den steek gelaten. Maandenlang wist niemand, waar hij eigen lijk uithing, en eerst ongeveer een half jaai later kwam er een brief van den voortvluch- tigen man uit Amerika; eenigen tijd later kwamen ook vrij geregeld geldzendingen, maar daarna hield dit opeens weer op. Toen de oorlog afgeloopen was, liet me vrouw Sandorhazi haar man door de auto riteiten in Amerika zoeken, maar er werd geen spoor meer van hem gevonden. Zij had reeds alle hoop laten varen ooit nog iets van hem te vernemen, toen zij plotseling in een bioscoop zijn gezicht op het witte doek ge reproduceerd zag. Zij twijfelde er geen oogenblik aan, of de meneer, die hier onder den naam van William Darling als regisseur aan het publiek werd voorgesteld, was nie mand anders dan haar verdwenen heer ge maal. Zij schreef een brief aan „mr. W. Darling” te Hollywood, en toen deze niet antwoordde, wendde zij zich tot den Hon- gaarschen consul te Chicago, die de zaak nauwkeurig ging onderzoeken en tot de ont dekking kwam, dat William Darling en Bela Wilhelm Sandorhazi werkelijk één en de zelfde persoon waren. De vroegere schilder had zijn naam in Amerika laten veranderen en had bovendien een andere vrouw ge huwd. Waarschijnlijk wordt hij thans we gens bigamie vervolgd. De eerste sneeuw in Engeland. Op de bergen die het Rhimney-dal in Zuid-Wales insluiten is gistermorgen de eerste sneeuw gevallen. Schroeven als drijfkracht voor wagens. In tegenwoordigheid van leden van de be- grootings- en verkeerscommissie uit den Duitschen Rijksdag zijn Woensdagmiddag op het spoorwegtraject BurgwedelCeTle, bij Hannover, proeven genomen met een op rails loopende schroefwagen. Naar van des kundige zijde wordt medegedeeld, heeft men nog niet vee] meer dan theoretische metin gen bereikt. De constructie van den wagen wijkt aanzienlijk af van die van gewone wa gens. Voor en achter bevindt zich een schroef, waaraan twee motoren van 250 P.K. elk de drijfkracht leveren. De te be reiken snelheid komt ongeveer overeen met die van een gewone locomotief. De tocht, waaraan verscheidene afge vaardigden deelnemen, moet goed zijn ge slaagd. f 1250 Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld- boekjes bedroeg 1. Bioscoopnieuws. De Bioscoop bij de Waag heeft de derde en laatste episode van die sensa- tioneele avonturen-roman „Tarzan de Machtige”. Allen die deze film zagen zullen de ontknooping willen aanschouwen, die dit laatste deel brengt, niet dan na een nieuwe reeks van geweldige avonturen. De directie heeft weer gezorgd voor een extra hoofdnummer, nu het mooie blijspel: „De heele stad staat op stelten”, met Patsy Ruth Miller en Glenn Tryon. De laatste is een der beste komieken, die ook nu buiten gewoon op dreef is.» Aan vroolijkheid en spanning ontbreekt het in dit programma dus niet. De A m i c i t i a-b i o s c o o p heeft een groote romantische film: „Op weg naar Singapore”, met Ramon Novarro, Ernest Torrence en Joan Crawford. Het is een ver- haal uit het ruwe zeemansleven van een 70 jaar geleden en doet denken aan Jack Lon don’s vertellingen. Marcus, Noach, Mattheus en Joel zijn zoons van kapitein Jeremias Shore en behalve Joel, die nog jong is, zelf kapitein of stuurman. Als Marcus met zijn schip binnenvalt, wordt hij verliefd op Pris- cilia Crowningshield, het meisje dat van Joel houdt. De vaders hebben besloten dat Marcus en Priscilla een paar zullen worden, de laatste bezit niet de kracht zich tegen die beslissing te verzetten, de verloving gaat door Marcus is echter een ruwe kerel en als zijn schip, waarop Joel nu als eerste stuur man vaart, in Singapore komt, raakt hij In slecht gezelschap, keert niet tijdig aan boord terug en de jaloersche derde stuur man beschuldigt Joel de hand in de verdwij ning gehad te hebben en laat hem in de te weten welke landen nog meer Edison’s groote vinding met licht vieren willen. Dat Amerika voorop gaat in den stoet van eerbewijzende landen, mag wel, uit een oogpunt van nationalen trots, als vanzelf sprekend beschouwd worden. Wanneer wij echter hooren, dat naast de grootsche opzet in de Vereenigde Staten, landen als Argentinië, Brazilië, Canada, Portugal, Oostenrijk, België, Tsjecho-Slo- wakije, Italië, Zweden, Japan, Nederlandsch Drie'kinderen ziin overleden De° overige Oost-l’ndië en Holland door grootsche ver- dus mag iedereen mij zien. Ik vertrek door Kinoeren zijn ene en. n lichtingsprojecten, illuminatie van openbare de groote deur als u ’t goed vindt”. De vak- on particuliere gebouwen, tentoonstellingen,vereeniging van tooneelspelers heeft Drew Inenting. Gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting morgen Zaterdag te 2*/2 uur in het Gerechtsgebouw. Gevonden Voorwerpen Aanwezig aan het bureau van politie Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschcn U’/z en 12’,'a uur de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 10 en 11 Oct. 1929: trans- portrijwiel; rozenkrans; notitieboekje. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 10 en 11 Oct. 1929: tafelzeiltje, H. Rijgersma, Arm huis Kruizebroederstraat; gouden speldje, mej.’ B. v. d. Wal, Ijlst; ceintuur, Joh. Bak ker, Leeuwarderdwarsstraat 7. Het Nut. Vrijdag 18 October treedt in de Harmonie voor het „Nut op onze groote voordrager Willem van Cappellen, hier reeds geen on bekende meer. Hij geeft voor de pauze ern stige, daarna luimige voordrachtkunst. On getwijfeld zal een groot publiek aanwezig zijn. boeien slaan. In zijn geboorteplaats terug gekeerd weet Joel Priscilla van zijn on schuld te overtuigen, samen gaan zij te Sin gapore naar Marcus zoeken en vinden hem daar in ellendigen toestand. Opnieuw ont staan hevige vechtpartijen op het schip dat hen terugbrengt, bij een muiterij verliest Marcus het leven, nadat hij Priscilla en Joel heeft gezegend. Een sensationeele film. Van Maandag af gaat hier een prachtige film nl. „Regen”, met Gloria Swanson, die hierin zichzelf overtreft. De sprekende film. De bioscoop bij de Waag zal binnenkort voorzien zijn van een installatie voor de ge luidsfilm, de sprekende film dus. De bios coopbezoekers alhier zullen van dit nieuwste snufje op filmgebied dus spoedig' kunnen genieten, spoediger dan menige grootere plaats, want hier in het Noorden is men alleen te Leeuwarden ons voor. De instal latie vergt groote financieele offers, zoodat men respect moet hebben voor de activiteit en durf der h.h. Miedema, de directie dezer bioscoop, die niet hebben geaarzeld dit theater ook op dit gebied up to date te hou den. Vooralsnog wordt niet bekend gemaakt welke film wordt gegeven, doch ongetwij feld zal men de waardeering voor de onder nemingsgeest der directie uitdrukken in een groot bezoek. Aankondigingen. Zondag 13 Oct. 8 uur. Harmonie. Afd. Slfeek S. D. A. P. Feestelijke herden king 30-jarig bestaan. Spr. ds. Banning; film. Donderdag 17 Oct. 8 uur. Groote Kerk. Hollandsch Vocaal kwartet: Jo Vin cent, Suze Luger, Louis van Tulder, Jan Dekker.. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 10484.59 liet aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 31. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 1250. Abonnement per jaar f 2 50 ft p post f 3.60. Advertenlièn. 9 cl. p. regel !ng. zonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentlèn worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT .3 Vanaf: \Janar. Abonnementen NIEUWE SIÊEKÈE COURANT annex SNEEKER OOURANT en WYMBRITSERftOEEL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1