DE MOORDENDE STRAAL door „SAPPE R”. Handels- en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden N». FEUILLETON. van Ifeitel W BUITENLAND. Sportrubriek. rijke rol spelen. Zoo goed als Engeland I Hei 15 44. dat weten- BURGERLIJKE STAND. IJLST, van 4—11 Oct. Geboren: Geene. Overleden: Riemkje Boes, 17 j., overl. te Leeuwarden. 1 o o 1 o o o On ingeb aan d te Le ’t V van 2 Gr tevens Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Jhr. R H. G. NAHUYS. 2 2'A 2>/4 2>/2 3 3 31/4 .3*4 3'/4 3i/2 3'/2 3>/2 3'/2 3'/2 3i/2 31/2 3>/2 3% 33/4 33/4 33/4 33/4 33/4 33/4 33/4 33/4 4 4 4 4 „J dat dat j van kiesl dat 1 in e nemi over te fi zoet binn een telegram van gelukwensch gezonden. Hij vertrekt vandaag naar Nottingham om tijd uur. De voorbereiding van de vlootconferentie. Aan het slot van de uitnoodiging, door de Britsche regeering tot de Fransche, Itali- aansche en Japansche regeeringen voor de vlootconferentie van Londen gericht, staat dat men door gemeenschappelijk overleg een program hoopt te kunnen opstellen, dat de taak van de voorbereidende ontwape ningscommissie van den Volkenbond zal kunnen verlichten. Met ongeveer dezelfde woorden is indertijd het Britsch-Fransche vlootaccoord gemotiveerd dat zooveel be weging heeft veroorzaakt, omdat men er een maritieme entente voor de verdediging van bepaalde in gemeen overleg afgebaken- de zeegebieden in zag. Goed beschouwd zou ook een nieuw vijfvoudig vlootaccoord, op grónd van de conferentie te Londen tot stand gekomen, het karakter van een entente tusschen vijf mogendheden dragen, omdat het, zoo het al geen maritiem bondgenoot schap in zich kan sluiten, toch gebaseerd zou moeten zijn op vriendschappelijke poli tieke samenwerking. Als precedent kan men zich op de conferentie van Washington be roepen, waar aan het debat over de beper king van maritieme wapening een gedach tenwisseling over kwesties betreffende de Stille Zuidzee en het Verre Oosten werd vastgeknoopt die dan ook tot het sluiten van eenige politieke tractaten en overeenkom sten heeft geleid. Wij noemen het vier-mo- gendheden-tractaat tusschen Amerika, En geland, Frankrijk en Japan nopens de eilandBezittingen en de eiland-dominions in de Stille Zee, een tweede vier-mogendhe- den-tractaat tuSschen dezelfde staten, waarin het begrip „insulair” werd omschre ven, ten einde Japan niet daaronder te laten vallen; twee tractaten tusschen negen mo gendheden (China, België, Nederland en Portugal waren de vier anderen) over vraagstukken betreffende China; een trac- taat tusschen China en Japan over de terug gave van Sjantoeng aan China; een ander tractaat tusschen Amerika en Japan over het eiland Jap enz. In de uitnoodigingen voor de conferentie van Washington, die president Harding in Juli 1921 verzond, stond duidelijk aange geven dat de beperking der wapeningen be handeld zou worden in verband met ver schillende politieke vraagstukken. Nu ont breekt deze vermelding. Maar dat het moei lijk zal zijn de politiek buiten het debat te houden, bewijzen Amerika en Engeland zel- ven. Na het tot stand komen van hun voor- loopig accoord over de vloot voeren presi dent Hoover en MacDonald thans politieke gesprekken, eveneens uit overweging dat zulk een accoord een stevig fundament in overeenstemming over staatkundige vraag stukken van algemeenen aard moet hebben. Frankrijk en Italië zullen (misschien reeds vóór de conferentie) bij het verlang lijstje dat zij ten opzichte van de samen stelling van hun vloten hebben, hun politieke behoeften ter sprake brengen. Wat den zui ver fechnischen kant betreft, zullen zij er op staan hun duikbooten tegenover het over wicht der anderen aan groote schepen te handhaven. Reeds vroeger is opgemerkt dat zij geen van beide nog gebruik gemaakt hebben van 't recht om eenige groote linie schepen op stapel te zetten, dat hun bij het tractaat van Washington verleend was. Frankrijk heeft oók zijn kruiservloot in ver gelijking met vroeger ingekrompen en moet het dus vooral van het kleinere materiaal hebben. Tegenover het verzet van Frankrijk en Italië, bij wie zich ook Japan op het stuk van onderzeeërs schijnt aan te sluiten, zal de Britsch-Amerikaansche wensch tot af schaffing van duikbooten wel een vrome wensch blijven. Tegenover een machtigen aanrander van den algemeenen vrede kan een duikbootvloot van tegen hem verbonden staten, waartoe ook de kleine mogendheden hun contingent konden bijdragen, ook een niet te onderschatten dwangmiddel zijn. Dit echter terloops. Op de conferentie te Londen zal het begrip pariteit een belang- 1 -- daarbinnen. Er ging niemand in of uit, en aan de landzijde de eenige, die ik be hoorlijk kon waarnemen waren voor zoover ik zien kon, geen vensters aange bracht. Toen flikkerde er een schittering, ongeveer zooals wanneer de zon op een glinsterend voorwerp schijnt, van dicht bij het dak. Het werd niet herhaald, hoewel ik mijn kijker tien minuten op dat plekje ge richt hield. Ik was juist tot de overweging gekomen dat ik mijn tijd verknoeide, en dat ik op een onderzoek van naderbij aangewezen was (zij zouden mij immers niet wurgen!) toen een man uit het gebouwtje naar buiten kwam en naar de mijn liep. Mijn stafkaart raadplegende, zag ik, dat de mijn iets meer dan een halve mijl verwijderd was van de plek waar ik mij bevond, en de rand van de klippen nóg een halve mijl verder. En het duurde precies tien minuten, voor de man aan mijn zijde van de mijnwerken weer opstellende, richtte ik mijn kijker op het houten gebouw, waar het volgens mijn zegs man, zoo geheimzinnig toeging. Het leek veel op een gewone loods hoewel aanzien lijk grooter dan toen ik het met bloote oog aanschouwd had. Thans was het voor mij ook zichtbaar dat het op eenigen afstand van den rand van de klippen lag, doch, daar ik het zag1 in perspectief, kon ik de afmetingen moeilijk schatten. Ik bespeurde niets van teekenen van leven Eiereimarkt pl.m. 16000 kilo’» kipeierea •Mgevoeri 7| tot 10 et p. >t*k. Eeadeierei 200 K.G. 8 tot 8| ct. per itvk. 11 Oot. 1929 186 Stierea f 160 tot f 490. One» f ot f 645 Vette koeiea f 200 tot f S8< 1302 melke- ea kalvekoeiea f 130 tot f 380 238 piakea f 100 tot f 170, 12 vette kalvert» f 35 tot f 90, 1810 Graakalverea f 35 to’ f 105, 209 auehterea kalverea f9 tot f 18 290 vette echapea f 28 tot f 40, 258 weide- e> nelkeechapea f 20 tot f 34, 483 lammere» f 18 tot f 30, 970 vette varkeae f 58 tot f 140 66 magere varkeel f 28 tot t 58, 196 kleia •iggea f 15 tot f 20, vette biggea f tot f - 33 bokkea ea geitea ftot 1 89 paarde» f— tot f Te lamea 6636 ifrnki vee. Vette koeien per K.G. 75102 Vette Var- reei per K.G. 72—80 ct. Zoeten p. kg. 72 -73 OVERZICHT. kalfivee en vette koeiea, goede 3e klasse B. In Gorredijk krijgen de blauw-witten de zwart-groene Lemsters op bezoek. Hier mag een spannende strijd worden verwacht, daar beide ploegen elkaar in kracht weinig ontloopen. Toch meenen we de Lemsters de beste kansen te moeten geven voor een overwinning. Steenwijk krijgt bezoek van de M. S. C.-reserven. De club van de Bij- kerk’s zal hier wel met de buit gaan strij ken. Melke- en «oort tamelijk goed overigen handel ilee pead. Stieren beite loort prijlh., overigens aiet geheel. Graikalverea voor den dood kalm ^n prjjih. Beste koekalveren goed doch lich 'ere soorten zeer itug. Nnchteren kalm. Vette Varkens ongeveer prjjsh., zouters minder en Wol vee flauwer. Terwijl we het wekelijskch voetbalover- zicht schrijven is het weer van dien aard, dat het voor Zondag a.s. niet gunstig lijkt. We vermoeden dan ook wel dat hier en daar voetbalvelden zullen worden afge keurd. Een rijk Voorzien programma ligt voor ons. Om te beginnen voor afd. V, le klasse, staan vijf wedstrijden genoteerd. De be langrijkste ontmoeting is die tusschen de Groninger clubs Velocitas en G. V. A. V. Wie het hier zal winnen valt moeilijk te voorspellen. Toch meenen we de kampioe nen de beste kans te moeten geven. In Leeuwarden is aller aandacht geconcen treerd op de wedstrijd tusschen de plaatse lijke clubs Friesland en Frisia. Hier hou den we het op de ontvangende club. Span nend lijkt ons de wedstrijd tusschen Achilles en Veendam te zullen worden. De beste kans voor een overwinning geven we de Asser roodbroeken. W.V.V. te Winschoten krijgt bezoek van Leeuwarden. De Friezen hebben na hun débacle tegen Veendam weer wat goed te maken. Indien, deze wedstrijd een normaal verloop heeft dan behooren de Leeuwarders deze kamp te winnen. Ook Alcides, dat te Meppel gastvrouwe is van het Groninger Be-Quick, zal, nu het Zon dag j.l. dc weg naar de overwinning gevon den heeir, wel met de winst gaan strijken. 2e klasse A. Voor deze afd. stonden vier wedstrijden genoteerd, doch naar we vernemen is de wedstrijd L. S. C.S. S. C. uitgesteld. Sneek I speelt om 11 uur aan het Lekkumer dijkje tegen Rood-Geel. Als men de ge- ruchten mag gelooven dan zijn de rood- gelen nog al optimistisch gestemd. De Leeuwarders zijn met het voornemen be zield Sneek I te slaan. De withemden weten dus wat hun te wachten staat. We zullen eens afwachten wie Zondag aan het langste eind trekt. Heerenveen krijgt F. V. C. op visite. Dit be- j teekent o.i. een nederlaag voor de thuis- club. Ook Drachten, dat bezoek krijgt van i het Meppeler M. S. C., zal wel geen kans hebben om de kleurgenooten één of beide wedstrijdpunten afhandig te maken. 2e klasse B. Hier volstaan we weer met de vermoede lijke uitslag tusschen haakjes achter de na men van de clubs te vermelden; 'Gron. Boys—Hoogezand (Hoogezand). UprightNoordster (Noordster). StadskanaalBato (Bato). H. S. C.Forward (H. S. C.) 3e klasse A. Voor deze afd. moet L. S. C. II de return- wedstrijd spelen tegen Frisia II. Hun uit wedstrijd op 22 Sept. j.l. wisten onze stad- genooten met 16 doelpunten te winnen, zoodat het in de lijn der verwachtingen ligt 634. Opeens verschijnt de edele held. Zien jullie hoe fijn die Pim er uitziet? Een mooi buis, een prachtige broek en een sierlijke muts met een pluim! Schoone prinses, zegt hij met ’n schit terende buiging, hier ben ik! Hier is uw held! Kan hij u van dienst zijn? O, wat houdt hij veel van u. De prinses lacht heel lief. nog niet bereikt hebben. Verder worden de wedstrijden als gewone competitiewedstrij den gespeeld en behandeld, dus ook wat be treft het behandelen en inzenden van de wedstrijd-formulieren. Spelers, enkel opge geven voor de Jeugd-competities, mogen niet voor gewone competitie-wedstrijden uitkomen. Reeds voor Zondag a.s. is er voor de B- afd. een wedstrijd vastgesteld voor de clubs L. S. C. en Black Boys. Deze wedstrijd wordt om 10 uur gespeeld op het Sportter rein aan den Leeuwarderweg. DAMMEN. Damclub „Leeuwarden”. Dinsdagavond werd er een simultaan sé ance gegeven door den heer W. C. J. Pal- man, Den Haag, wereldkampioen-speler. 30 van de sterkste leden van de L.D.C. namen aan dezen mooien. wedstrijd deel. De voorzitter, de heer Th. v. Beieren Ber gen en Henegouwen, opende dezen avond met een toepasselijk woord. Er was groote belangstelling om het hoogstaand spel van den heer W. C. J. Palman gade te slaan. Om 8«/2 uur werden de eerste steenen van hun plaats verzet. Om 10’/2 uur werd aan de tafel van den secretaris de (eerste) uit slag van bord no. 1 gemeld. De speler de heer J. Slippers, houder van den beker 1929- I 1930, wist zijn partij te winnen. Dit bord spel stond volgens den simultaanspeler het hoogst op peil. Hieronder geven wij den uitslag in volg orde: No. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. J. Slippers A. Wijbenga R. Veenstra L. v. d. Rol E. F. Arnold W. v. d. Rol M. Knip J. Smidt A. Rosier S. Gras F. Zeilstra G. de Vries Th. Dijkstra J. Postumus P. Donauer L. v. d. Wal L. Brandsma Sj. v. d. Meulen J. V. d. Wal H. Wijbenga Th. van Beieren J. Hoeksma S. Kalverboer J. Talsma J. v. Laere G. de Roos G. B. Meijer J. Tekelenburg A. Postma R. Miedema 2 winst; 1 remise; 0 verloren. Lw. Nsbld. Voetbalwedstrijd bij kunstlicht. Ter gelegenheid van het 7e lustrum van den Amsterdamschen Voetbalbond zal op Woensdagavond 23 October in het stadion een wedstrijd gespeeld worden tusschen het Amsterdamsche elftal en P. S. V., kampioen van Nederland. De verlichting in het Sta dion bleek bij een genomen proef van dien aard, dat deze wedstrijd bij kunstlicht vol komen tot zijn recht zal kunnen komen. Baseball. Te Chicago zijn deze week de groote wed strijden om het wereldkampioenschap base ball begonnen. Bij den eersten wedstrijd, waarin de Amerikaansche League-kampioen, Philadelphia Athletics, met 31 van de Chicago Clubs wonnen, waren 52.000 toe schouwers. De toegangsbewijzen waren reeds weken voor den wedstrijd uitverkocht. Men schat de recette van dezen eersten wedstrijd op een half millioen gulden. Millioenen Amerikanen hebben bovendien het verloop van den wedstrijd door de radio gevolgd. De wedstrijd werd door niet min der dan ongeveer 100 stations uitgezonden. De hotels te Chicago zitten op het oogen- blik vol met geestdriftige baseball liefheb bers, van heinde en ver naar Chicago ge komen. Niettegenstaande de eerste wedstrijd eerst des middags begon hebben honderden en thousiasten den nacht voor de poort van het terrein doorgebracht om een goede plaats op de staantribune te krijgen zoodat uren voor den wedstrijd die tribune reeds geheel was gevuld. Men schat dat de wedstrijden in totaal een recette van 2!4 millioen gulden zullen opleveren. Leverde zeker niets meer op?” „Juist, mijnheer; leverde niets meer op. Hoewel er beweerd wordt dat zij wel wat opleveren zou, indien zij aangepakt werd zooals de Zwarte Mijn door die mannen die daar nu werken, aangepakt is. Zij heb ben een hoop geld daarin gestoken, naar Peter Tregerthen mij vertelde. Hij is een van de bazen”. „Waar ligt de Zwarte Mijn?” vroeg ik terloops. „Achter gindschen heuvel, mijnheer, daar kunt gij haar zien. Zij zijn daar pas in Mei begonnen. En raar volkje ook”. Ik keek hem strak aan; het was onmo gelijk, natuurlijk, niets dan een toevallige samenloop „Hoe bedoelt ge dat raar volkje?” vroeg ik nu. „Peter Tregerthen vertelde mij dat zij er zulke gekke denkbeelden op na houden”, antwoordde hij. „Zij noemen schappelijk delven; voeren in het geheim allerlei proefnemingen uit dingen, die zooals de opzichter zegt, een omwenteling in de industrie zullen teweeg1 brengen. Doch tot nu toe schijnt het hen niet veel gehol pen te hebben; zij gaan gewoon op de oude manier door. Daar hebt gij haar, mijnheer; zie, dat is de Zwarte Mijn”. Wij hadden den top van den heuvel be reikt, en aan onze voeten, op een kwart mijl afstands, strekte de weg van Lands End naar St. Iver zich uit. Aan de andere zijde, halverwege tusschen den weg en den rand van de klippen, lag de mijn en voor een oogenblik voelde ik mij ten prooi aan een dat ook Zondag a.s. de baanmenschen het onderspit zullen moeten delven. Indien consul Boeljon het terrein van H. Z. C. al heeft gekeurd, dan zullen de Black Boys van hier zich moeten meten met de Harlinger withemden. We meenen de zwarten als de sterkeren te moeten aan slaan, waarom we onze stadgenooten hier de beste kans geven het tot een goed einde te brengen. echter een ruime toepassing van dit begrip tegenover Amerika in verband met zijn be hoefte aan kruisers tot bescherming van zijn zeewegen gewenscht heeft en vermoedelijk zal doorzetten, zal Frankrijk zulk een stand punt tegenover Italië innemen. De groote moeilijkheden, die een regeling van deze kwestie doet voorzien, zouden echter weg genomen worden, indien Frankrijk en Italië tot een soortgelijke politieke overeenkomst konden komen, als Engeland en Amerika nu voorbereiden. Op het oogenblik staan de kansen hiervoor nog slecht. Voor de andere mogendheden die aan de conferentie deel nemen is echter een dankbare taak wegge legd, indien zij deze twee staten konden overhalen een tractaat tot regeling van de kwesties in verband met hun positie in de Middellandsche Zee te sluiten, zooals te Washington voor de Stille Zee gebeurde. Men zal inzien dat de technische overeen stemming over de vlootprograms daardoor ontzaglijk bevorderd zou worden. De moge lijkheid is dus niet uitgesloten dat aan de conferentie van Londen toch een gedachten wisseling over politieke vraagstukken ver bonden zal worden, al maakt de voorloopige agenda daar nog geen gewag van. Bij de onderhandelingen, die nog aan het bijeen komen der conferentie voorafgaan, zal de gelegenheid bestaan om de agenda nog uit te breiden. Aldus de N. Rt. Ct. 633. Ha, ha, de schurk zit achter den dik ken boom-bloempot verscholen. Daar komt wandelend prinses Puk. Ze draagt een prachtige jurk en een vergulde papieren kroon. Waar zou mijn edele held zijn, vraagt ze en ze kijkt rond. Ze doet het voorzichtig, want ze is bang, dat de fijne kroon haar van ’t hoofd valt. hevige opwinding. Bestond de mogelijkheid dat ons zoeken reeds met goeden uitslag bekroond werd, nog1 vóór wij goed en wel aangevangen waren? Doch toen beheersch- te ik mij; ik oordeelde te voorbarig. Zulk een denkbeeld wortel te laten schieten, al leen afgaande op het samenvallen van een paar data en op de mededeeling van een mijnwerkersbaas uit Cornwallis dat die ex ploitanten een raar volkje waren, was im mers al te dwaas! En iets minder verdachts dan het vreedzaam aanschijn van de Zwarte Mijn zou men zich moeilijk kunnen voor stellen. Uit den hoogen schoorsteen kron kelde de rook langzaam omhoog, en rijen wagentjes, door paarden getrokken, kwa men en gingen. „Hoeveel menschen zijn daar zoowat aan het werk?” vroeg ik mijn metgezel. „Nog niet veel, mijnheer”, antwoordde hij. „Daar in dat houten gebouw aan den rand van de klippen nemen zij hun proeven, zooals ik u zeide. Het is iedereen verboden in de nabijheid te komen. Peter Tregerthen vertelde mij eens dat zelfs hij een geweldig standje gehad had, omdat hij die plek had durven naderen. Hij wilde het een of ander aan zijn patroon vragen, maar deze wurgde hem bijna. Ik geloof, mijnheer, dat daar wat aan het handje is. Blijft u hier?” „Ja”, zeide ik. „Ik blijf een poosje hier, denk ik. Goeden morgen”. Ik oogde hem na, terwijl hij den heuvel af- en den weg opgegaan was; toen keerde te voorschijn kwam. Ik sloeg hem op mijn ik, door een plotselinge aandrang1 gedre- gemak gade; hij was door een te grooten ven, naar de andere zijde van den heuvel afstand van mij gescheiden om zijn gelaats- terug en mij achter een rotsblok verdekttrekken te kunnen onderscheiden. Weldra Ik bleef eenige oogenblikken staan om mijn pijp aan te steken, toen een voorbij gaande schaapherder aan zijn pet tikte. „Zeker schilderen, mijnheer”, zeide hij in zijn kostelijken Westelijken tongval. „Hier in de buurt zijn zeker een paar plekjes die de moeite volop waard zijn”. Ik liep een eindje met hem mede, en luis terde afgetrokken naar zijn denkbeelden omtrent menschen en dingen. En met een groot aantal van zijn medeschepselen van allerlei standen had hij gemeen, dat hij vond dat de dingen niet waren zooals zij behoor den te zijn. Die goede oude tijden. Dat wa ren eerst tijden. „Ik herinner mij nog, mijnheer, dat ieder van die mijnen geëxploiteerd werd”. Hij bleef staan en wees naar een verlaten mijn. „Eenmaal was dat de Damar Mijn, en daarin werkten twee honderd man”. „Beroerd voor hen”, zeide ik, „doch het landschap heeft er bij gewonnen, vind ik. had hij den weg bereikt, doch in plaats van deze in een van de beide richtingen in te slaan, scheen hij recht op een doel af te gaan en begon den heuvel te bestijgen. En eensklaps werd het mij duidelijk dat hij recht op mij afkwam. Ik onttrok mij achter waarts aan het gezicht en haastte mij mijn schildersezel en mijn veldstoeltje te slaan, en zag van terzijde dat een andere man mij rechts van achteren naderde. En deze twee de persoon moest mijn haastige voorbereid selen gezien hebben. DocFi ik hield mijzelven voor, dat geen wet iemand verbiedt een landschap door zijn veldkijker te bewonde ren, alvorens hij zich neerzet om er op het doek een schets van te maken. En hoewel dit als een degelijk argument kon gelden, zou de aanwezigheid van Drummond mij welkomer geweest zijn. „Goeden morgen”. De man, die van de mijn gekomen was, dook voor mij op, en ik beschouwde hem. Hij was mij geheel vreemd, met een donker, getaand gezicht, en ik beantwoordde zijn* groet hoffelijk. „Aan het schilderen, naar ik zie”, merkte hij niet onvriendelijk op. „Ik ben pas begonnen”, ontwoordde ik. En toen vatte ik de koe bij de horens. „Ik heb bijna den geheelen morgen het fraaie landschap door mijn kijker bewonderd”. „Dat heb ik bemerkt”, klonk een andere stem achter mij. Het was de tweede man, dien ik evenmin herkende. „Uw besluit om aan het werk te gaan, scheen zeer plotse ling bij u op te komen”. (Wordt vervolgd). 3e klasse C. Ook hier volstaan we met de vermoede lijke uitslag achter de namen van de clubs te vermelden: S. V. A.—H. S. C. 11 (gelijk). Veendam IIAchilles II (Veendam II). HellasNoordpool (Hellas). AppingedamW. V. V. II (gelijk). Reserve le klasse. Voor deze afd., die meer een genoegen- afd. is daar geen van de deelnemende clubs promoveert, zijn een drietal wedstrijden vastgesteld. Be-Quick II ontvangt Alcides II. De voor spelling kan hier o.i. niet anders zijn dan een gelijk spel. Een kans om het tot een overwinning te brengen geven we aan Ve locitas II, dat haar plaatsgenoote G. V. A. V. op visite krijgt. Ook Leeuwarden 11, dat het reserve elftal van Friesland op bezoek krijgt, zal het wel klaar weten te spelen om de winst in de zak te steken. Friesche Voetbalbond. Het programma van de F. V. B. voor Zondag a.s. vermeldt de navolgende voet balwedstrijden: le klasse. Sneek 111Leéuwarden IV. F. V. C. II—L. S. C. Ill. AkkrumDrachten II. 2e klasse B. Black Boys II-Gorredijk II. L. S. C. IV—C. A. B. 11 Heerenveen IIDe Kooi II. 3e klasse D. C. A. B. 111—Sneek V. Lemmer IIM. V. C. Jeugdvoetbal. Besloten is tot het instellen van een twee tal jeugdcompetities. Klasse A. Voorloopig bestaande uit: Dokkum, Rood Geel en Leeu warden. Klasse B. Voorloopig bestaande uit: Black Boys, Sneek en L. S. C. Aan beide klassen zullen vermoedelijk nog één of twee elftallen worden toege voegd. De wedstrijden duren twee maal een half uur; na afloop van het eerste half uur een kwartier rust. De spelers mogen den leeftijd van 16 jaar DINSC SNI I M H ptn. 2 0 0 0 1 0 0 o o o 2 0 0 1 0 1 o 1 2 0 0 0 o LAI conch licitar 1\T_ii:1 zich weer bij zijn troep te voegen. 1 L1KUW4BD1M, 11 Oct. 1929. VOETBAL. 1. 2. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 30. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2