HAH0EHARBEI9 Nieuwe Sneeker Courant SATE en LANDEN b i/oor het inzeepen sfe Als gij U moeilijk scheert omdat VS Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voor- komen, indien gij vóór het inzee- pen de huid even inwrijft met slechts een weinig hsporol Doozen 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. I Wij hebben voorradig: Firma H. WESIEIHÓT I NIEUWSTIJDINGEN. Adverienflën «UTO'VERHUUII F.OZIMGA - SNEEK Reclamekolom. Mo, 9 Woensdag 30 October (929. 1 sa S Klei, Papier, Karton en Hout. Derde blad i Goingamiedsn •I H E "K KOPERKUNST SCHILDERKUNST PLATEELKUNST HOUTSNIJKUNSTenz. k. (HANDENARBEID) <4. bronchi Iris-lyder.s U\*/ rniddel hebV LI by de hand. Abd Ljai roop. TELEFOON 200 I firma Telefunken hierop een uitzondering (Adv. in Blokschrift). ES In origin, doozen a 45 en 65 ets. Si* o Opleiding voor het Rijksexamen 1930 Aanmelding bij R. FRANK, Anjelierstraat 7, Sneek. Sneeuw en stormen. Zondagnacht is in Noord-Engeiand vrij veel sneeuw gevallen. Te Londen en in het Zuiden was het Zondag koud, maar zonnig. Zware stormen, gepaard met hooge zeeën, hebben langs de geheele Noordwestkust van Frankrijk gewoed. De scheepvaart werd ernstig belemmerd, terwijl veel schade is aangericht. Sneeuwval wordt gemeldt uit Lyon en Auvergne. Bij het korfballen doodgebleven. Bij den wedstrijd te ’s Qravenhage tusschen EmmaVitesse voor de Westelijke 3e klasse van den N. K. B. is Zondagmiddag na de rust de 18-jarige mej. Savalle, van Vitesse (L.), plot seling doodgebleven. De in allerijl ontboden geneesheer dr. Buizer constateerde hartverlamming. Per auto van den geneeskundigen dienst werd het lijk overgebracht naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal. De wedstrijd werd begrijpelijkerwijze ge staakt, daar allen zeer onder den indruk waren van het tragisch ongeval. Radio. Wij ontvingen het volgende communiqué van de firma Telefunken: De N. V. Philips’ Radio te Eindhoven heeft medegedeeld, dat zij over een aantal Nederlandsche patenten beschikt, die voor den bouw of verkoop van moderne radio- ontvangtoestellen noodzakelijk zijn en ver der, dat zij aan fabrikanten en handelaren licenties voor het gebruik van deze patenten verleenen zal. Ter aanvulling maakt en dat voor den verkoop van de be kende Telefunken-toestellen een bijzondere licentie van de firma Philips niet noodig is. Tragisch einde van een doopfeest. Een ernstig, ongeluk, waarbij 5 dooden te be treuren zijn, vond Zondag plaats bij den spoor wegovergang te St. Leonhard in Zwitserland. Een auto in welke zich eenige menschen be vonden, die aan een doopfeest hadden deelge nomen, werd door een onbewaakten spoorweg overgang door de Lausanne Mailand Express gegrepen. De aannemer Melly uit St. Leonhardt, zijn zoon en de doopeling werden in de zich daar bevindende beek geslingerd en verdronken. De verpleegster werd op den spoorweg gewor pen en was op slag dood. De peettante werd door de electrische loco motief 50 meter meegesleept en eveneens ge dood. Een onvoorzichtig geneesheer. Wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door onvoorzichtigheid in 13 gevallen werd Vrij dag de oogarts Goldberg te Breslau tot een boete van 60 Mark voor ieder geval afzonderlijk veroordeeld. Hem werd ten laste gelegd, dat hij het bij zijn drukke praktijk niet al te nauw nam met de zindelijkheid. Getuigen verklaarden, dat zij bij hem de gevaarlijke Egyptische oogziekte had den opgedaan, zoodat zij in gezichtsscherpte achteruit zijn gegaan en gedeeltelijk hun beroep niet meer kunnen uitoefenen. Ook ffad de dokter verzuimd, zijn patiënten op het gevaar van besmetting opmerkzaam te maken. (O R E I D P L A A T S) De dwangarbeider sleepte zich daarop voort tot het bivak. In het bivak werd Moe- loet weer achterwaarts krom-gesloten en onder een boom gedeponeerd. In deze hou ding en op die plaats bracht hij 12 uren door, van 6 uur ’s middags tot 6 uur ’s morgens. Op deze plaats scheidden Kainama, Moe- loet en eenige Dajakkers zich van de pa trouille. Kainama vroeg nog: „Als hij dood gaat, wat dan?” Van den Berg antwoordde: „Als hij doodgaat mag je hem begraven!”.... Moeloet was voor diefstal tot pl. m. 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld en had nog een half jaar te goed. De inspecteurs Beekman en Grevelink zouden heden met den rechter-commissaris naar Lim burg gaan, teneinde een nader onderzoek in te stellen naar het alibi van den verdachte. Zij zullen vermoedelijk de geheele week daar vertoeven. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam verzoekt in verband met den moord om de vol gende inlichtingen. In de maand October zou een automobilist, die vermoedelijk de letter G op zijn auto voerde, een man in zijn auto heb ben meegenomen van den spoorwegovergang te Roermond naar Sittard. Vermoedelijk heeft het gesprek geloopen over bloemisterij en Water graafsmeer. Het was een dichte 4-persoons auto. De automobilist wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk mondeling of schriftelijk te wenden tot den rechter, belast met de behan deling der strafzaken Kamer 1, Huis van Be waring te Rotterdam. Verder zou in October bij de Maasbrug te Roermond een auto met haar wielen in het grind zijn gezakt en door werkvolk daar uitgeholpen zijn. Ook deze automobilist wordt verzocht zich ten spoedigste bij genoem den commissaris te melden. van het bovenstaande, dat j De gruwelijke misdaad te Rotterdam. Nu Willem Visser reeds sinds Woensdagmor gen in het Huis van Bewaring is ingesloten en daar zoo goed als zeker zal blijven, totdat hij, verdacht van moord, terecht zal staan, heeft hij uit den aard der zaak een verdediger ge kregen. Mr. G. L. Willinge Gratama, advocaat en pro cureur te Rotterdam, is hem daartoe door de rechtbank toegevoegd. Nog steeds komen bij de politie nieuwe aan wijzingen binnen. Het onderzoek is daardoor nog lang niet geëindigd. Het dreggen naar de fiets in het water om den Polder heeft, zooals trouwens verwacht was, nog geen resultaat gehad. Wel zijn op ’t verzoek om inlichtingen aan de depothouders van rijwielbewaarplaatsen in Ne derland reeds over een groot aantal rijwielen brieven en mededeelingen binnen gekomen. Hieruit blijkt, dat er in. het algemeen een bui tengewoon groot aantal fietsen door eigenaars zonder bekende reden wordt achtergelaten. Of uit de vele fietsen die van den moordenaar gevonden zal kunnen worden, is nog niet Be kend. i De Generale 1930 van de Nederlandsche Reisvereenigimg naar De Harz. Zooals bekend is, wordt elk jaar door de Nederlandsche Reisvereeniging een groote reis uitgeschreven, welke De Generale heet. In 1927 ging ze naar Noorwegen, in 1928 naar Merano en de Dolomieten en dit jaar naar Nice en de Fransche Riviera. In de dezer dagen te ’s Gravenhage ge houden Hoofdbestuursvergadering is beslo ten, dat in 1930 De Generale zal gaan naar De Harz in ’t laatst van Juli of begin Au gustus. Te Harzburg zijn reeds voorbereidingen getroffen. Gerekend wordt op een deelname voor deze reis van 700 leden. een slachtoffer van zijn plicht. De N. Soer. Crt. heeft hierin blijkbaar aanleiding gevonden een resumé te geven van de getuigenissen, waarop luit. v. d. Berg is veroordeeld; indien men aanneemt dat deze getuigenissen juist zijn, valt er slechts één oordeel over het gebeurde uit te spreken. Op het traject Longbangan-Longepoen verliep alles vlot. Voor den afmarsch naar Banganbiau vroeg luit. v. d. Berg zijn lie den: „Hebben jullie thee in de veldfles- schen?” Allen antwoordden bevestigend, doch bij de inspectie bleek Moeloet (de dwangarbei der die later overleed) niet van thee te zijn voorzien; hij loog dus. Te Benganbiau aangekomen werd Moe- doet op last van den luitenant gedurende pl. m. 2 uren (van 4 tot 6 uur nam.) aan zijn handen opgehangen, met de voeten vrij van den grond. Den volgenden dag werd de dwangarbeider wederom gedurende twee uren op dezelfde wijze aan een paal opge hangen. De man kermde zoo erbarmelijk, dat zelfs de dekkingsmanschappen hem kon den hooren. Tegen den tijd van slapen gaan, werden Moeloet de handen op den rug gebonden, zoodat hij genoodzaakt was op zijn buik te gaan liggen. Van Banganbiau naar Longtoeak gebeur de niets bijzonders, alleen werden den dwangarbeider ’s avonds de handen samen gebonden; ook op de route LongtoeakKa- boeang viel niets bijzonders voor. De pa trouille legde dezen weg te voet af, terwijl de luitenant en Kainama (soldaat) den tocht per prauw maakten. Te Kaboeang werd een andere dwang arbeider, een zekere Sarip, gedurende 1 uur aan een paal vastgebonden, terwijl Moeloet ’s avonds de handen werden samengebon den. Op den patrouilleweg Kaboeang Longlomoetan en Longlomoetan-Longsibal had niets plaats, alleen werden Moeloet de handen weer gebonden. Te Longlian werd de dwangarbeider Bo- lang, een uur aan een paal gebonden. Ook van Longlian naar Longlat viel niets voor; evenmin van Longlat naar Longlian, alleen werden Moeloet, zooals steeds, ’s avonds de handen samengebonden. Op den tocht van Longsibal naar Brini, werd onderweg op een bergrug gerust; Moeloet was wat achter gebleven en kwam eenige minuten later ter plaatse, waarop de luitenant gelastte, dat de dwangarbeider aanstonds voor den troep zou loopen. Toen de halve brigade weer opbrak, werd de dwangarbeider met een stok afgeranseld, tot hij om „ampoen” riep. Zoo bereikte dan de patrouille de dessa Brini. Te Brim aangekomen werd Moeloet ge durende 2 uren opgehangen en ’s avonds wederou de banden gekneveld. Des morgens om 5 uur, nadat de soldaat Djoemali hem de touwen had afgedaan, ver dween Moeloet. De luitenant zocht hem, vergezeld van Kainama, te Longlemoetan, doch keerde te 5 ure nam. onverrichterzake terug. Hierop gingen beiden naar Longiam, waarvandaan zij met Moeloet terugkwamen. Deze werd achterwaarts krom-gebonden, handen aan voeten, de beenen kruiselings over elkander. Twee soldaten Momo en Djoewikro belastten zich met dit karweitje en waarbij ook de luitenant medehielp. Op deze wijze moest Moeloet ongeveer l’/2 uur doorbrengen, waarop de touwen werden los gemaakt om hem gelegenheid te geven wat te eten. Na het eten werden zijn beide uit- waarts uitgespreide armen aan een stuk dwarshout vastgebonden. De beide beenen werden eveneens in spreidstand gebracht en vastgemaakt. Zoo moest Moeloet den nacht op zijn rug liggen. Den volgenden dag was het rustdag. ’s Morgens werd de dwangarbeider aan overigens juist is, deelen wij mede, dat de een paal gebonden, de voeten van den arbeider, die een voortdurend recalcitrante houding zou hebben aangenomen, met na me telkens geweigerd zou hebben verder te loopen, bewerende dat hij niet meekon, te hebben toegepast, maar ontkent den dwa’ng- arbeider»ten doode toe te hebben laten mis handelen. Volgens het door hem gegeven relaas zou hij onder uitzonderlijk moeilijke omstandigheden den patrouille-tocht heb ben moeten volbrengen, terwijl hij door al lerlei omstandigheden, gedeeltelijk als ge volg van dienstaangelegenheden, gedeelte lijk van particuliere moeilijkheden, in een hoogst overspannen toestand verkeerde. Dat hij de wreedaard zou zijn, waarvoor men hem houdt, ontkent hij. Verschillende Indische bladen zien naar aanleiding van luitenant van den Berg’s verklaringen in hem een slachtoffer van de benauwenis en de eenzaamheid van de rimboe en tevens De strijd om den zendtijd. De secretaris van de V.A.R.A., de heer G. J. Zwertbroek, heeft aan den heer W. Vogt van de A.V.R.O. een telegram gezon den, waarin hij den heer Vogt uitnoodigt tot een openbaar debat, te houden in Am sterdam, naar aanleiding van het door den heer Vogt voor den microfoon gesprokene. Het debat, waarbij aan beide sprekers ge lijke spreektijd zou worden verleend en dat door een onpartijdigen voorzitter geleid zou worden, zou dan eventueel kunnen worden uitgezonden. De heer Vogt heeft geantwoord deze uit- noodiging gaarne aan te nemen, indien be doeld debat kan geschieden voor den Radio- raad in een openbare voor de pers toegan kelijke zitting. Naar het meisje later verklaarde, zag zij daarop een schaar of mes flikkeren, om dan te bemerken, dat haar vlecht voor de helft werd afgesneden. Daar op dit oogenblik eenige voorbijgangers naderden, liet de man haar los en vluchtte in ’t park Nieuweroord. Het mishandelingsgeval in Ned.-Indië. In de gevangenis heeft luitenant van den Berg, die, beschuldigd van de bekende mis handeling van een inlandschen dwangar beider op patjouille in Borneo, door den krijgsraad tot een zware gevangenisstraf is veroordeeld, aan een vertegenwoordiger van het N. v. d. D. een voorstelling van de behandeling van zijn zaak gegeven, waar uit zou zijn op te maken dat hij op zeer lichtvaardige gronden veroordeeld werd. Hij geeft in dit relaas geen volledig verhaal van wat er precies is gebeurd, ontkent niet grond, waarbij nu echter het rechterbeen aan den paal werd bevestigd en het linker vrij bleef hangen. In dezen stand verbleef hij van 7 tot 11 uur v.m., terwijl hem boven dien een stuk doek voor den mond werd ge bonden. Op een gegeven oogenblik leek het juist, alsof Moeloet zou sterven. De dwangarbei der Wahani, die het opmerkte, spoedde zich naar den sergeant V. en meldde dit. De ser geant snelde toe, kapte met zijn klewang de touwen door en bracht den man bij met ammonia. Toen pas kon de dwangarbeider eenige woorden stamelen. De luitenant bleef boven (een Dajaksch huis staat op palen) zitten. Na een uurtje gelastte luitenant v. d. Berg aan Moeloet om te gaan baden, waarbij deze geholpen werd door Wahani. Bijna een uur verbleef de dwangarbeider in het water. De luitenant wendde zich hierbij tot Wahani met ongeveer de volgende woorden: „Wahani, wasch hem niet met zeep; ge bruik zand, dat zal zijn spieren lenig maken en laat hem vervolgens steenen dragen” Tot dit laatste was Moeloet uiteraard niet in staat. Na het bad kreeg de dwangarbeider wat rijst met zout te eten. Hij was echter niet capabel om een lepel te hanteeren, want zijn vingers, handen en armen waren dik opge zet door het afbinden tijdens het ophangen, bovendien waren zijn polsen door het touw verwond. Na zijn maaltijd werd hij wederom ge bonden. De luitenant belastte hiermede twee soldaten, Kapoe en Suplantila. De dwang arbeider werd achterwaarts kromgesloten, handen aan voeten. Zoo verbleef nij onge- 5 z Dubbel is het genot met (l Wybert-tabletten, de keel is tegen ontsteking be veiligd, de adem zuiver! veer 3'/2 uur. Toen men hem weer losbond, konden armen en beenen moeilijk den nor malen stand herkrijgen, ’s Avonds werden hem de armen op den rug gebonden. Den volgenden morgen moest Moeloet 2 petroleumbiikken rijst dragen. Onderweg stortte hij 4 of 5 maal in elkaar. Bij den laatsten keer, toen hij niet meer opstond, liet luit. v. d. Berg de patrouille een 100 M. 'a^gen van ^a^iei? In, onzen Archipel verder rusten, bleef zelf bij Moeloet achter en riep vervolgens twee dwangarbeiders. Dezen liet hij Moeloet handen en voeten sa menbinden en met een draagstok naar de rustplaats dragen Aldaar aangekomen vroeg hem de luite nant: „Kan je loopen?” Angstig antwoord de de man: „bisal”, doch hij was niet meer in staat zijn armen te gebruiken en kon zich niet oprichten, waarop v. d. Berg hem met een stok sloeg en vervolgens met een rotan- doerie (rotanstok met scherpe stekels), tot dat Moeloet het bloed uit het lichaam liep. Men moest een helling op. De luitenant liet hem een touw om de voeten binden en hem door dwangarbeiders, over den grond, ongeveer 50 M. voortsleepen. Vervolgens werden hem de handen boven het hoofd ge bonden en daar de dwangarbeider nog geen voet kon verzetten, werd hij op bovenbe schreven wijze weer een 50 M. verder ge sleept. Toen werden hem de touwen losgebonden en opnieuw sloeg de luitenant. Moeloet smeekte om vergiffenis en vroeg om dood geschoten te worden, waarop de luitenant antwoordde: „Ik zal dat langzamer aan doen, totdat je dood bent!” Weet gij met hoeveel, darkbaa; heid en sym pathies (vele jonge moeders terug denken aan de goede zorgen en raadgevingen van de wijk verpleegster Is dat dan voor U, aanstaande moeder niet een reden om ook haar hulp te vragen als straks Uw kindje ter wereld komt Ge kunt U hiervoor wenden, liefst eenigen tijd van Je voren, tot de bestuurs leden van de Vereeniging voor Kraam- verzorging VAN DROOGE, Leliestraat. LIGTHARTLODEMA, Ooslerdijk. of Zuster J. de GROGT, Kerkgracht. POSTERIJEN. Wijziging Posttarieven 1 November 1929. Het port voor de interlocale brieven van een gewicht van niet meer dan 20 gram is verlaagd tot 6 cent en dat voor interlocale brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 40 gram tot 12 cent. Het port voor brieven van een gewicht van meer dan 40 gram blijft ongewijzigd. Het minimum-port voor monsters in het bin- nenlandsch verkeer is verlaagd tot 3 cent. (Het binnenlandsch port voor monsters bedraagt dus voortaan t/m 50 gram 3 cent; boven 50 t/m 100 gram 4 cent). Het tarief voor het eerste eenheidsgewicht der brieven in het grensverkeer met België en Duitschland is verlaagd tot 6 cent. Het port voor elk volgend gewicht van 20 gram blijft 5 cent. Het port voor het eerste eenheidsgewicht der brieven in het verkeer met Suriname en Curasao is verlaagd tot 6 cent. Het port voor elk vol gend gewicht van 20 gram blijft 5 cent. Het minimum-port voor akten in het verkeer met Suriname en Curasao per zeepost is ver laagd tot 6 cent (t/m 200 gram). Het minimum-port voor monsters in het ver keer met Suriname en Curacao per zeepost is verlaagd tot 3 cent. (Het port dier monsters bedraagt dus voortaan t/m 50 gram 3 cent; boven 50 gram t/m 100 gram 4 cent). In gebruik worden gesteld frankeerzegels van 21 cent en postbladen en briefomslagen met zegelafdruk van 6 cent (prijs resp. 7/2 en 7 cent). Frankeerzegels van 22>/2 cent en post bladen en briefomslagen met zegelafdruk van 7>/2 cent worden niet meer aangemaakt. De bij het publiek voorhanden frankeerzegels van 7'/2 en 22 '/2 cent, alsmede postbladen en briefomslagen met zegelafdruk van 7'/2 cent, kunnen, mits gaaf en ongeschonden, (ook bij de bij- en hulpkantoren, de poststations, de agentschappen en bij de bestellers, belast met de bestelling in de buitenwijken) tot 1 D e- c e m b e r a.s., rekening houdende met het prijs verschil, worden ingewisseld tegen frankeer zegels van 6 en van 21 cent, resp. tegen post bladen en briefomslagen met zegelafdruk van 6 cent, met bijvoeging van het eventueel over schietende bedrag in geld of frankeerzegels. Luxe Wagens Met en zonder chauffeur Groote ritten s’pedale prijs! - OFFICIAL FORD DEALER Een haarknippen Vrijdagavond is een 19-jarige dienstbode te Utrecht slachtoffer geworden van een zonderling. Zij werd ml. in de omgeving der Spoorweggebouwen aangesproken door een onbekende, die haar vroeg of hij haar mocht vergezellen. Toen het meisje dit weigerde, greep de man haar in den nek, drukte haar hoofd op zijn knie, zoodat zij geen geluid kon geven en rukte vervolgens haar hoed af. zeer krasse strafmiddelen op den dwang- 1 arnpinpr Hm onn vnnrfdti roti rl rnnnlni+ronfn Een zeevisscherijbedrijf in Ned. Indië. De heer Joh. Poortman, reeder te Maas sluis, heeft te Amsterdam een rede gehouden over zijn plannen tot stichting van een mo dern zeevisscherijbedrijf in Ned. Indië. Deze heer heeft een studiereis in Ned. Indië ge maakt. Hem bleek, dat de Inlandsche zee- visschers eenige dagen voor zij op een be paalde plek gaan visschen daar in zee co- costouwen waaraan klapperbladeren zijn geregen laten zakken. Daarom verzamelt zich dan de visch, die schaduw zoeken. La ter wordt dan om die „lokker” een net ge spannen en de visch gevangen. Er ontsnapt echter veel wat met moderne netten niet het geval is. De lokker kan echter daarbij nog goede diensten bewijzen. Er is veel visch en met een bedrijf van f300.000, waarvan de Ned. Ind. regeering f 150.000 stort, wordt een winst van f45.000 geraamd. De heer Poortman wil dan daarbij een be drijf stichten tot verwerking van haaien, waarvan de zee daar wemelt. De vinnen van de haai zijn voor de Chineezen een delica tesse, he vleesch kan vischmeel en kunstmest leveren, de huid kan verwerkt tot leder. Een haai kan, aldus verwerkt, f 16.70 opbren gen. Men rekent 200 haaien per dag te van gen, het bedrijf zal 2 millioen kosten en er wordt een ruime winst verwacht. Wanneer men weet, dat in Florida na 2 uur visschen met 1 motorbootje, 300 haaien werden gevangen met een gemiddeld ge wicht van 125 K.G., dat in den Indischen Archipel en de Golf van Mexico, in de straai van Madagascar en elders, jaarlijks meer dan 2 millioen haaien het levenslicht zien, dat onze Archipel als een der rijkste vind plaatsen van haaien wordt aangewezen en voor Florida als zoodanig niet onderdoet, dan behoeft het geen nader betoog, dat het r_l een kleine kunst beteekent en een ruime winst waarborgt, aldus de heer Poortman. Mr. K. B IJ L S M A, notaris te Franeker, zal op Dingdag 5 No?emb«i* 9929, ’s nam. l'/2 uur, in café Hanenburg” te Sneek finaal verkoopen De zeer vruchtbare, in uitste kenden slaat van cultuur verkee- rende, SATE en LANDEN (Greld- plaats) te Goingamieden nabij Offingawier, bestaande uit stelp- huizinge en schuur, wagenhuis, varkenshok, gierkolken, stook hui en hornlegcr, en verschillende perceelen weiland- en hooi landen, aan en nabij den weg van Offingawier naar Gauw samen kad. groot 29 heet. 90 are 55 cent. (81,4 X 36 3/4 are) in *'*-*“• uu 4 dicj in huur bij den heer K. BOFRSMA tot 5 Maart en 12 Mei 1931 en alsdan te aanvaarden. De verkooping heeft plaats ge had in 17 perceelen waarop ge boden perceel I f 5867.— en verder per 363/4 areperceel II f1162.— III f 1091.— ;IV f 1016; V f 992.— VI f910.— VII f 1008.— VIII f 1089.— IX f 992.— X f 1003.— XI f865. XII f 1057.— XIII f 1225.—; XIV f 733.-; XV f671.-; XVI f 444 en XVII f 753. Totaal f 31289.10.-, Nog enkele boekjes met kaart verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Ovomaltine, Arrowroot, Eikel Cacao, Haver Cacao, Cacao Verpleegster, Honing in flacons, Gecondenseerde Melk, Zoetstof tabletten, 110 mail zoeter dan suiker per doosje 100 kleine tabletten 7’/2 ct. Dubbel Zoet, voordeeliger dan suiker, vooral aan te bevelen voor Koffie en Thee. Knorr’s Producten, Maggi’s Producten Parel en Vlok Sago, Maizena Force (Tarwe vlokken); Puffed Rice, Nestle’s Kindermeel, Liga Kinderbeschuit Molenaar’s Kindermeel Nutricta Kindermeel Crème de Riz, Tapioca de Brasil Gewone en vlugk. Kwakers Havermout H.O. Pinda Kaas, Gezouten Pindas, Ontbijtgember, Stemgember Levertraan D. v. V., Levertraan W. A. B. Emulsie B.S. Levertraan Peter Möller g

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 9