BERVCEB Zaterdags tot 10 uur Firma lobs. Tromp, Sneek De magazijnen zijn geopend, behalve Dinsdags, van 8'12-12 en van r|2-8 uur PINDAS II Firma Jobs. Tromp, Snaak I ftieel Orgaan te tart tal Verschijni 42.- 38.- TOIA1B UrrVERKOOF» van onzen ALGEHEELEH VOORRAAD, dus alle goederen zonder uitzondering zooals: St. Nicola as! Woensdag O November IHIWSTIJDIMGIM. ’t Is ons B is aangevangen. ^sUuit^aot/ steeds Wybert-tabletien meenemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. natuurlijk niet mogelijk de Duizenden Artikels alle gelijktijdig te etaleeren, men raadplege derhalve geregeld onze 4 ETALAGES en volge onze ADVERTENTIËN Wat U niet ziet geëtaleerd, vraagt dit in den winkel "WI o. II Tweede blad. 1 NAAD MAAT öroobte keuze in de. nieuwste stoffen De uitverkoop is strikt contant of met kwitantie aan huis bezorgd - Geen zichtzendingen - Ruiling is dezelfde dag toegestaan, mits de nummers van de artikels niet zijn verwijderd Zijden Stoffen - Fluweelen - Garneeringen - Kanten - Knoopen - Pelterijen - Bont en Imitatie Bontranden - Handwerken - Wollen Garens - Vesten - Pullovers - Truien Pakjes - Jurkjes - Handschoenen - Kousen - Sokken - Sjaals - Directoirs - Onderjurken Corsetten - Kleedjes - Bébégoed - Rokken - Parapluies - Wandelstokken - Eau de Cologne Parfums - Pompadour Schorten - Lakens - Sloopen - Tafelgoed - Wit Katoen - Gras linnen - Voeringen - Satinets - Stoffen - Spattees - Zakdoeken - Pochets - Franjes Kragen - Linten - Bandfluweelen - Ceintuurs - Colliers - Zeepen - Keukendoeken - Kar petten - Vitrages - Spreien - Plaids - Heeren Overhemden - Boorden - Dassen enz. enz. 46 Jaargapg Uitgave: KIEZEBRINK en'Co. Officiéél Gedeelte. VREDESLIED te zingen bij de Vredeslicht-optocht. Wijze: Voor Neêrland een lied op een krachtigen toon. Enz. De oorlog sleept dood en verderf met zioh voort, Hij deinst niet terug voor den gruwlijksten [moord; Hij raast over ’t land met een buld’rend geweld En wat hij ontmoet wordt ter neder geveld. En als dan eind’h'jk zijn vaart wordt gestuit, Wat hij de menschen dan nalaat als buit? De landen verwoest en de steden verbrand! De moeders beroofd van hun dierbaarste pand. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) ARBEIDSWET 1919. BAKKERSNACHTARBEID. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt tqr openbare kennis, dat door hem bij be sluit van 2 November 1929 voor een tijdvak van een jaar vergunning is verleend aan WILLEM VAN DER WERF, broodbakker aldaar, tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namid dags en 6 uur des voormiddags in het per ceel Verlengde Westersingel no. 18, ingaan de met den dag, waarop de termijn van beroep tegen genoemd besluit zal zijn ver streken of, indien beroep mocht worden in gesteld, dat besluit zal zijn gehandhaafd. SNEEK, 2 November 1929. Tenslotte zijn te Roermond nog vele ge tuigen gehoord, die in verband met de zaak belangrijke verklaringen wisten af te leg- - het anders zoo stille Roermond veel belang- onthuld op de graven van de te Grootegast gevallen veldwachters. Te Groningen zal dit geschieden op 27 November a.s. des mor gens 10 uur. Dienzelfden dag voorts te Grootegast en te Opende. tafelkleed no. 113; 2e prijs theeservies no. 15; 3e prijs 2 koperen bloempotten no. 44; 4e prijs beeld met tafeltje no. 136; 5e prijs groot wandbord no. 64; 6e prijs klein wand bord no. 295; 7e prijs schilderij no. 363; 8e prijs hengelstok no. 266. Het zij vermeld, dat de 5e en 6e prijs (no. 64 en 295) nog niet zijn afgehaald. De eventueele gelukki gen kunnen ze deze week alsnog afhalen. Ze zijn geëtaleerd bij den heer Th. van der Schoot te Heeg. FANTA5IE DEMIS, naar - maat QEQEF1- JA55EH naar-maat Vanaf 38.- Buitenveld te Hindeloopen voor afd. eenden en kippen, D. Volkers te Sneek voor afd. konijnen. Nog was aan deze tentoonstelling een loterij verbonden. Van de 400 loten vielen prijzen op de volgende nummers: le prijs Chocoladeletters, Borstplaat, Choo. figuren, luxe doozen en doosjes Opgericht 1901 geopperde bezwaar, dat de leden der Eerste Kamer, die te ’s Gravenhage wonen, geen verblijfsvergoeding genieten, hoewel ook zij, in verband met de uren, gedurende welke de zittingen gehouden worden, eenige uit gaven voor recreatie hebben, is de Minis ter voornemens een wetswijziging te bevor deren, waardoor ook aan die leden een ver blijfsvergoeding wordt toegekend voor elke vergadering, die door hen wordt bijge woond. Een wetsontwerp ter zake zal binnenkort worden ingediend. Tegen het toekennen van een vast bedrag per jaar aan de leden van de Eerste Kamer bestaan grondwettelijke bezwaren. De meening van sommige leden, dat het verleenen van ridderorden aan ambtelijke personen te automatisch gaat en dat de kringen van handel en nijverheid te vaak worden vergeten steunt naar de meening van den Minister niet op een juiste waar- j deering der feiten. De moord in den Blijdorppolder. De inspecteurs Beekman en Grevelink zijn, zooals gemeld, van hun onderzoekings- reis in Limburg teruggekomen. Het resul taat van deze reis kon bevredigend worden genoemd. De verdenking tegen den te Heer len gearresteerden man is versterkt. Men heeft n.l. niet kunnen vaststellen, dat Vis ser van Woensdag 9 October tot Donder dagmiddag in Limburg is geweest, zooals hij zelf opgeeft. Er zijn in Limburg verschillende plaatsen bezocht en o.a. ook Maastricht, waar ver schillende getuigen nogmaals zijn gehoord, terwijl bovendien een nieuwe getuige ge hoord is, aan wie Visser getracht zou heb ben een fiets te verkoopen, Deze fiets be antwoordde aan het opgegeven signalement. Men heeft vervolgens verschillende plaat sen langs de Duitsche grens bezocht, waar ook getuigen werden gehoord uit wier ver klaringen bleek, dat de tijdstippen, welke de verdachte opgeeft, niet kloppen. Censuur op openbare leeszalen. De Prov. Staten van Utrecht hebben aan het subsidie te verleenen aan den Bond van Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Utrecht de voorwaarde verbonden, dat voor Amersfoort een gesloten boekerij verplich tend is. Met een gesloten boekerij wordt bedoeld, dat het bestuur van de leeszaal bepaalde boeken boeken, die een minder onschuldigen inhoud hebben apart zet, en niet aan eiken lezer, speciaal niet aan de jongeren, uitleent. De heer Van Koetsveld (C.-H.) wilde nog een stapje verder gaan en alle boeken, die de leeszaal rijk is, classificeeren in al of niet algemeen verkrijgbare. Eigen alectr. Pinda«bra«d*rij Wij kind’ren in grooten getale bijeen, Wij dragen ons lampje door duisternis heen; De brandende kaarsjes doen vredig hun plicht En stralen naar buiten in veelkleurig licht. I Wat of deez’ optocht beteekenen moog? i Hij is bedoeld als een huldebetoog. Aan eendracht en vrede, die kostbare twee, Die dragen een schat van geluk met zich mee. Wij dragers van lichtjes, al zijn we nog klein, Wij hopen eens strijders voor vrede te zijn. De vrede brengt heil en geluk over ’t land En legt tusschen volk’ren een steeds hechter [band, voor vree oorlog en öp [d e Zingt allemaal toch die leus met ons mee; Dit licht in den nacht met z’n vriend’lijken [schijn, Het moge het beeld van de wereldvreê zijn. DE COMMISSIE. Maandagmorgen om 11 uur had een ongeluk plaats op den Oosterdijk. Een auto moest twee handwagens passeeren. Toen een van die handwagens iets naar binnen draaide, is de chauffeur te dicht langs den anderen wagen gereden, zoodat de portier- kruk van de auto hem raakte. De chauffeur remde toen en de auto kwam dwars over den weg en reed tegen den winkelpui van slager Ringnalda. Deze winkelpui werd ernstig beschadigd, de spiegelruiten braken en ook de étalage werd beschadigd. De be woner van het perceel stond op het moment van de aanrijding in zijn winkel op een tafel, viel door de schrik hier af en verwondde I zich nog al ernstig aan het been, zoodat geneeskundige hulp noodig was. De politie maakte proces-verbaal op. De moord te Grootegast. Binnenkort zullen vanwege verschillende j politie-organisaties gedenkteekenen worden W g met de HEEG. Woensdag jl. hield de afdeeling Heeg der V. P. N. een tentoonstelling van hoenders, konijnen, eenden en duiven. To taal waren er 125 inzendingen aanwezig, waarvan de meesten een prijs verkregen. £)ok werden er „eervolle” en „zeer eervolle vermeldingen” afgegeven. Een 20-tal ver kreeg bovendien een eereprijs, die door on derscheidene leden der V. P.*N. waren aan-uviaugujKc VClKiailllgCU W1BIC11 <11 IC icg- geboden. De jury bestond uit de heeren: gen. Het hooren van deze getuigen heeft in TV - IJ X - I I - J 1 m t, X n z-x o», 11 r*n ri rzvzx 1 Iazv 1 O stelling gewekt. Verblijfsvergoeding voor Eerste Kamerleden. De Minister van Financiën deelt mede; Naar aanleiding van het reeds meermalen «e SN EEK Teietoon No. 150 S E3SE»Z= I S3 TH.W i F we L - IIII KORTE, SNEEK DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Totale Uitverkoop wegens uittreding in Zaken Vanof: Vanaf; Vraagt onze Dralencolledies en Opedale tarieven Abonnementen Onze St. Nicolaas-etalage voor wederverkoopers is vanaf 6 November tot en met 18 November a.s. gereed. Enorme keuze. Geweldige voorraden. Geweldige sorteering. 1 ■n*rgens goedkoopst», (vooral bij heele of halve baai), en bovenal, nergens beter dan bij NIEUWE SNEEKER GOURAÏÏT annex SHEERER OOURAWT en WYMBRITSERRDEEL l Abonnement per jaar f 2.50 fr. p. post I 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst In de SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3