Officieel orgaan longens ÉfftPUROL der gemeente Sneek Woensdag 1.1 November annex SNEEKER COURANT (73e Jaargang) 511 No. bestaat uit 3 bladen. RIJWIELHANDEL kW W. WUHINü. 46e Jaargang Eerste Blad No 13 NIEUWSTIJDINGEN. Beclamekolom. i UitgaveKIEZEBRINK Co. De SNEEKER COURANT <s een Aanbevelend, Zijn gezinnen. i KOPERKUNST Doos LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER OCTOBER 1929. 1NÜEKOMEN: naar Julianapark 2; *Alt Schaaf, besteller van Gend en Loos, van Leeuwarden naar Zuidend 40; David Kooistra, schilder, van Nes naar Wil lem Lodewijkstraat 29; Anna Bos, z. b., van Voorburg naar Willem Lodewijkstraat 4; Klo- tilde Isgolitsch, wed. van Hugo Altrichter, huis houdster, van Leoben (Oostenrijk) naar Leeu- warderweg 45c; Jantje Schuitemaker, z. b., van Ermelo naar Badhuisgracht 14; Wiebren Molle- ma, visscher, van Goutum naar Boschgracht 1 links; Jan Tuinenga, fruithandelaar, van Heeren- veen naar Grootzand 59; Jan Bakker, los werk man, van Noordwolde naar aan boord; Sijbrigje Foekens, wed. van Sicco Posthuma, z. b., van Lochem naar Bloemstraat 30. De voorzitter der Ned. Ver., de heer P. v. d. M e u 1 e n reikte daarna aan een aan tal leden, die 25 jaar aangesloten zijn, een diploma en insigne uit. Er is een tijd ge weest dat Nederland dreef op de kurk van de jeneverflesch, zeide spr., die tijd is voor bij, maar hij keert terug als we niet paraat zijn. Wij hebben in onze strijd iets bereikt, dank zij de moed, beleid en trouw van de oudere leden; eenige moed was er destijds voor noodig om tot ons te komen, beleid om anderen tot ons te brengen, trouw om vol hardend door te strijden, daarom reiken wij deze insignes uit als het gewetensgeld van een organisatie, die de leden niets gaf, maar alles van hen vroeg. Maar op jongeren en ouderen doen wij een hernieuwd beroep op hun trouw anders dreigt het verkeerd te gaan, nu zelfs vooraanstaande mannen uit De heer P. Bruining alhier is benoemd tot 2e fitter aan de gemeente gasfabriek te Workum. SINGEL 4 - TELEF. 4IS 25-jarig bestaan afd. Sneek Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoh. Dranken. In de Harmonie werd gisteravond de fees telijke vergadering gehouden ter herdenking van bovengenoemd feit. Na een woord van welkom van voorzitter Dijkman betrad de feestredenaar ds. G. Horreus de Haas het met bloemstukken geschenken van be vriende organisaties versierde podium. Voor spr. is het op deze historische avond een genoegen hier te mogen optreden, en in het licht van de historie van ons gansche VERTROKKEN: *Anna E. Verhey, wed. van P. Brouwer, z. b., van Bloemstraat 30 naar Santpoort, Kruidber- gerweg 62; Gerardus Westerdaal, kapper, van Boschstraat 1 naar Stiens, p. a. P. Reen; *Tietje v. d. Zee, wed. H. Deden, z. b., van le Steen- klipstraat 4 naar Weesp, Talmastraat 21; Kor- nelia Kasteliena Feringa, dienstbode, van Leeu- warderweg 3 naar Grootegast, A 90; Adrianus Put, handelsreiziger, van Grootzand 4 naar Utrecht, Moreelselaan 37bis; Trijntje Jansma, z. b., van Nauwe Noorderhorne 27 naar Zwolle, Rijnvis Feithlaan 1; Isabella de Jong, winkeljuf frouw, van Parkstraat 6 naar Leiden, Haagweg 59; Willem Deden, chauffeur-monteur, van le Steenklipstraat 41 naar Woudsend p. a. wed. P. Fortuin; *Jarmes Huitema, z. b., van Galigastr. 17 naar Leeuwarden, Bernhardus Bumastr. 42; Dirk Jelke v. d. Zee, ass. plantage, van Eenheid 7 naar Medan (Sumatra)Melis Bergsma, smid, van Noordersingel 2 naar Exnrorra 26; *Pieter Tacoma, onderwijzer, van Willem de Zwijger- straat 80 n. Heerenveen, Hoofdstraat 17; *Rein- der Boonstra, werkman, van Woonwagen Oude Dijk naar Luinjeberd; Albertje Sietske Bijlsma, dienstbode, van Wijde Burgstraat 12 naar Wor kum, Noord; Antje Hofstra, dienstbode, van 3e Zomerrakbuurt 16 naar Leeuwarden, Stienser- straatweg 59; Johan de Wolf, monteur, van Kloosterhof 31 naar Soest, Lange Brinkweg 44; Johannes de Haan, kapper, van Singel 33 naar Huizum, Verl. Noorderstraat 50; Anne Sijbran- da, schipper, van aan boord naar Leeuwardera- deel, aan boord, waladres H. Bettinga, Snakker- buren 169, Lekkum; Rigtje Alkema, wed. van C. Huigen, z. b., van Boschstraat 9 naar IJmuiden, Kanaalkant 14; Juurd Stelma, z. b., van Groot zand 42 naar Amsterdam, Sarphatipark 124 bo ven; Hessel Tamminga, reiziger, van Leeuwar- dertrekweg 2 naar Winschoten, Veri. Noorder straat 37; Joseph Marie Verhoef, kapelaan, van Harinxmakade 3 naar Makkum D 32; Hein Brij- ker, bakker, van Peperstraat 2 naar .Zaandam, Rosmolenstraat 33; Grietje Jongstra, z. b., van Leeuwarderweg 45c n. Haarlemmermeer, Rijk, Aalsmeerderdijk 168; *Grietje Bijvoetfs, wed. van S. Peper, z. b., van aan boord naar Frane- ker, Bloemketerp p. a. F. ten Hoeve; Johannes Wierda, boerenknecht, van Oudvaart 3 naar Duitschland; Friedrich E. L. A. Meyeringh, z. b., van Julianapark 2 naar Leeuwarden, Groninger- Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende ’t postkantoor Sneek over de maand October 1929. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 24.435.48 en terugbetaald - 22.657.74 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 1.777.74 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 26. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 2000 La NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-buis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, IJsbrechtutn, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersutn, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdutn, Wyckel. Contröle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden In beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting geslacht wil spr. dit 25-jarig feest zien, dat tenslotte een brokje van de geschiedenis der menschelijke vrijheidsstrijd is; historie is im mers een groote worsteling naar die vrijheid van een leven met heiliger inhoud, een leven naar de volheid van den geest. Allereerst is er de vrijheidsstrijd naar de kant van het geloof. Ons voorgeslacht heeft in zijn strijd tegen Rome en Spanje zijn vrijheidsleuze uitgesproken, het was de strijd voor de ge loofsvrijheid. Dan hebben we de Fransche revolutie, die de wereld doorging, een strijd om een stuk politieke en sociale vrijheid; dan komen 19e en 20e eeuw met haar soci ale vrijheidsstrijd, om de economische kete nen van het kapitalisme te verbreken. En heden 11 November, de wapenstilstandsdag denken we aan de strijd om een waanzin nige wereld te bevrijden van haar ketenen en een maatschappij te stichten van solida riteit en recht. Maarals men veroverd heeft vrijheid van geloof, gedachte, geweten, vergadering, van pers en wanneer ook eenmaal de sociale vrijheid zooveel mogelijk zal zijn veroverd, kan men nog innerlijk geboeid zijn, een slaaf van binnen geketend. Het hart kan immers slaaf zijn, gebonden aan de ketenen van eigen begeerten. Naarmate de innerlijke wil op het goede is gericht verovert men zijn innerlijke vrijheid. Verbreekt men de ketenen van geld-, eer- en genotzucht die anders de maat van het leven zoo vaak bepalen. De historie van de-drankslavernij, ook een soort genotzucht, nu zien we achter dit 25- jarig bestaan dezer Sneeker afdeeling. Haar strijd is gegaan tegen het moderne alcoho lisme, tegen de drinkgewoonten en drink- sleur, en om door bestrijding daarvan het leven niet te verarmen maar te verrijken, de strijd om de remmende band op te heffen, waarna de heerlijkheid en goddelijke zin van het leven ons ontvouwd wordt. Dat is de historie van deze afdeeling, de bedoeling van onze strijd. En nu staan wij aan de tweesprong. Er is immers zekere inzinking. Het aantal leden der drankbestrijdingsbewe- ging is over het geheele land achteruit ge gaan, al is dat bij de Ned. Ver. het minst het geval. Het is waar dat de toestanden op dit gebied iets beter zijn geworden dan 25 jaar geleden, maar dat is te danken aan de drankbestrijding en als men die laat varen, wat zal er dan worden van deze wereld, die in toenemende mate aan gemak- en genot- i zucht lijdt. Spr. heeft in tientallen gezinnen hier veel drankellende gezien en er is iets i verbeterd, maar de ellende komt onverbid- i delijk terug als men verslapt. t De drinkgewoonte burgert zich weer in in kringen waar men het niet verwachten I zou, het wordt nu den zwakke zoo gemakke- i lijk gemaakt. Vrouwen en kinderen zullen die verslapping in onze strijd moeten beta- len en het duurst nog het veralcoholiseerde t nageslacht, dat bezig is te worden voorbe- reid. De Friezen hebben ook in de drank- bestrijding een goede naam, is het echter waar dat uw ja uw ja is, waarom zijn uw afdeelingsvergaderingen dan zoo slecht be- i zocht? Waar is het vuur bij de ouderen, waar zijn de jongeren, die de plaats der ouden die openkomt moeten innemen. De oude Germanen wenschten den zwaarddood in den strijd, vreesden den stroodood, dus op het bed te zullen sterven. Zoo moet het ook in de drankbestrijding zijn, wij willen in het harnas sterven. Als een die daartoe vast besloten is, wijst spr. op den voorzitter der i Ned. Ver., hier tegenwoordig, P. v. d. Meu- len, wiens naam een symbool is geworden voor de drankbestrijdingsbeweging, zooals de naam van Troelstra het is voor die groo- - tere beweging van den strijd om een nieuwe maatschappij. Zoo moeten wij allen staan voor ons doel, zoo moeten de jongeren tot ons komen, r ziende op de historie achter ons en begrij pend dat de toekomst ook van hen iets vraagt, om allen te bouwen aan die gouden stad, die stad van het licht, waarin eens de menschheid een woning zal vinden. SCHILDERKUNST PLATEELKUNST HOUTSNIJKUNSTenz? /f. (HANDEN ARBEID) Het St. Anthonius-Ziekenhuis. Door het bestuur van het St. Anthonius- Ziekenhuis alhier is onderhands aangekocht een perceel, gelegen aan den Westersingel, waarin gevestigd is de vernikkelfabriek van Ph. Nota, fa. S. Dijkstra. Deze aankoop is geschied met het oog op toekomstige uit breiding van genoemd Ziekenhuis. De tegenwoordige Overste van het St. Anthonius-Ziekenhuis, de Eerw. Moeder Willebrord, is benoemd tot Moeder-Overste van ’t Herstellingsoord voor Eerw. Zusters te Rijckholt in Z.-Limburg, terwijl tot Eerw. Moeder van het Ziekenhuis alhier is be noemd de Eerw. Zuster Dominique, die reeds gedurende eenige maanden hier als ziekenzuster werkzaam was. L. N. dige eenheidsfront te vormen. De heer Schotanus herinnerde aan de oprichting der afdeeling met 10 leden, die al spoedig tot 80 aangroeiden, en gaf nog en kele historische bijzonderheden. De heer V e 11 m a n kwam geluk wen- schen voor de Cfbede Tempelieren, de heer Kuipers voor de J. V. O., met de toezeg ging, dat de jongeren gereed staan de oude ren te vervangen, terwijl ten slotte een ver tegenwoordiger der Geref. Drankbestrijding sprak. De heer Kommer Klein vulde het verdere van den avond met voordrachten, welke zeer in den smaak vielen. de vak- en politieke beweging ons afvallen. Namens het hoofdbestuur huldigt spr. ten slotte de afdeeling Sneek, een der beste af- deelingen. Moge haar belooning zijn dat als de plaatselijke keuze er komt, Sneek een der eerste plaatsen zal zijn die droog gelegd wordt. Voor de Friesche Propaganda Commissie kwam de heer v. d. M e u 1 e n J r. de afdee ling complimenteeren. Moge 25 jaar verder een vertegenwoordiger uit het derde ge slacht v. d. Meulen hier niet meer noodig zijn om de afdeeling te huldigen, moge zij dan door haar enthousiasme ook Sneek reeds van de drankellende hebben verlost. Voor het Kruisverbond sprak de heer Brinkman, die de overtuiging had dat de drankstrijd nog niet volstreden is, inte gendeel bij de toenemende genotzucht zal de strijd steeds intensiever moeten worden gevoerd. Moge ook deze afdeeling dat met volharding en succes blijven doen. Voor de N. C. G. O. V. sprak de heer De Jong, die gewaagde van de hartelijke samenwerking met de Ned. Ver. in het Cen traal Drankweercomité, en hoopte dat ook de andere rechtsche organisaties weer zou den toetreden, om, bij alle verschil van be ginsel, in de drankbestrijding het zoo noo- van. Bothniakade 55 naar Heerenveen, Dracht 416; Willem Boschma, winkelbediende, van Fra- nekervaart 5 naar Arnhem, Talmaplein 4; Pieter Nijland, grondwerker, van 2e Oosterkade 23 n. Langweer 215; *Karl Adam Christian, horloge maker, van Grootzand 24 naar Muskegon (Mi chigan), U. S. A. 157 Diana Ave; Herman Jo seph Luycx, boekbinder, van Kleine Palen 27 naar Malakoff (Parijs), 101 en 103 rue d’Ar- cueil; *Bonne Posma, klerk, van Swartsbuurt 18 naar Terheijde aan Zee, Trompstraat 16; *Paulus Hoekema, bakker, van Johan Willem Frisostraat 10 naar Haarlem, Nagtzaamstraat 12; Wipke v. Houten, dienstbode, van Wester singel 1 naar Houtigehage, G 126; Janna Elisa beth Houbein, dienstbode, van Singel 38 naar Kornwerderzand (Coöperatie D. E. S.); Coen- raad Kroon, reiziger, van Parkstraat 11 naar Haarlem, Tuchthuisstraat 2; Kornelis Wester- hof, horlogemaker, van le Steenklipstraat 70 naar Zwartsluis, Buitenkwartier 259; Alexander Bernhard Scholz, horlogemaker, van Kruize- broederstraat 18a naar Haarlem, Kleine Hout straat 81 rood; Tjitske Westerdijk, z. b., van Julianapark 1 naar Ijlst, Wijk B 123; Jozef Marie v. d. Linden, handelsreiziger, van Bad huisgracht 12 naar Leeuwarden, Noordvliet 231; Johan Geert Visser, houtbewerker, van 2e Woudstraat 9 naar Ijlst, Wijk B 39; Bauke Haagsma, z. b., van Koopmansgracht 15 naar Heidenschap 18; Huite Osinga, bakker, van Ie Frittemahovenstraat 7 naar Paterson (U. S. A.), 127 East, 19 Street; Jacoba Stok, dienstbode, van le Woudstraat 39 naar Rotterdam, Esschen- laan 20; Antje Elisabeth Waringa, kapster, van Nieuwe Veemarkt 10b naar Meppel, 2e Hopfd- straat, p. a. Joosten. B. en W. van Aalten hebben uit een 50-tal sollicitanten de volgende niet alpha- betische aanbeveling voor de benoeming van gemeente-secretaris opgemaakt: 1. S. Bijlsma, hoofdcommies ter secretarie van Sneek; 2. M. Oosterhagen, commies ter se cretarie van Meppel. Groote verscheidenheid in Electr. Lampen, Zaklampen en Batterijen, ZIE ETALAGE. ALLES GEPRIJSD Ruime winter-berging voor Rijwielen Departement Sneek Maatschappij tot Nut van ’t algemeen. Onder voorzitterschap van den heer Pe- teri werd in de Leeszaal Vrijdagavond de huishoudelijke ledenvergadering gehouden van het departement Sneek van het Nut. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan het prachtig succes, dat de cursussen in handenarbeid, het afgeloopen vereenigings- jaar gehouden, hadden en aan de oprichting waarvan het departement steun heeft ver leend. 'De secretaris de heer F. W. C. de Haas las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer Peteri bracht als afgevaardigde verslag uit van de gehouden algemeene ver gadering en de distfictsVergadering. Op de laatste heeft, zooals bekend, de heer R. Metzlar een lezing gehouden over het zang onderwijs op de lagere scholen en is door eenige schoolklassen deze zang gedemon streerd, waarbij de klasse van den heer M. H. v. d. Werff alhier volgens aller oordeel een zeer gunstige indruk maakte. De afge vaardigde wees er óp, dat ’t onderwerp nog van tal van andere zijden kon worden be zien dan de inleider had gedaan, o. a. aan welke eischen de compositie heeftte voldoen om voor kinderzang geschikt te zijn en de kwestie of het niet gewenscht is dat ook voor een goed zangdiploma, gezien de be- teekenis van den zang, de onderwijzer 'een toeslag geniet. Intusschen werd den heer Piccardt, die deze bijeenkomst waar meer dan 600 menschen tegenwoordig waren, voor het meerendeel onderwijskrachten van alle gezindte had georganiseerd, hulde gebracht voor zijn initiatief, welke vormt een nutsdaad bij uitnemendheid, omdat zij bewees hoe de maatschappij zich voor haar werk richt tot allen in den lande. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental met 19 tot 171 is gestegen. Ook in dit jaarverslag werd nog eens gewezen op het succes der handenarbeidcursussen, zelfs bij het mooi ste ijsweer waren er geen 3 absenten ge weest. Namens de commissie voor het nazien der rekening adviseerde de heer mr. Tjeenk Willink tot goedkeuring; deze rekening werd daarna door den penningmeester den heer v. d. Poel toegelicht. De uitgaven be droegen f 1527.94, er is een tekort van f 142.56, tegen een voordeelig saldo' van f 193.19 het vorig jaar. Dit tekort wordt voor een groot deel verklaard uit het feit, dat aan de cursussen' voor handenarbeid f 252.73 werd besteed, waarvan echter een groot deel door de cursussen geleidelijk wordt terugbetaald, zoodat het groote te kort slechts schijnbaar is. De rest van dit nadeelig saldo wordt verklaard uit het feit, straatweg 32; Hannes Markus Bosga, reiziger, dat minder niet-leden de lezingen en too- neelvoorstellingen bezochten, zoodat de en- tree-ontvangsten geringer waren. De balans sluit met een eindcijfer van f9021.87. Bij de rondvraag werd nog even gespro ken over het in het jaarverslag vermelde feit dat het departement gestaakt heeft de uitreiking der brochure „Tot geluk gebo ren” van RiemensReurslag aan de ouders, welke ter secretarie aangifte doen van de geboorte van een kind. Die uitreiking is ge staakt omdat B. en W. geen subsidie wilden geven. De heer Piccardt zegde toe in het hoofd bestuur te zullen trachten deze brochure ook in kleine aantallen voor lager prijs voor de departementen beschikbaar te doen stel len en wees er voorts op dat het dep. inzake de uitreiking misschien zou kunnen over leggen met de Ver. voor Kraamverzorging alhier. *Douwe Oord, timmerman, van Heerenveen naar 2e Woudstraat 47; Ferdinand Pot, kellner, van Leeuwarden naar Wijde Noorderhorne 2; lebeltje v. d. Heide, dienstbode, van Leeuwar den naar Wijde Burgstraat 3; Douwe v. dt Hei de, kaasmaker, van Surhuizum naar 3e Woud straat 25; Albert Terpstra, onderwijzer, van Baflo naar Leeuwarderweg 40; .Tjitske van Netten, dienstbode, van Ijlst naar Ooster- dijk 29; Jacoba Stok, dienstbode, van Hellen doorn naar le Woudstraat 39; Jelle Rolletna, z. b., van Canada naar Geeuwkade 30; Johannes B. J. Hellebrand, fabrieksarbeider, van Bruns- sum naar Koopmansgracht 72; Johannes B. H. Westerman, kapelaan, van Weerselo naar Ha rinxmakade 3; IJfke Elzinga, dienstbode, van Irnsum naar Wijde Noorderhorne 2; Menno Snip, boekbinder, van Groningen naar Koop mansgracht 15; Jouke v. d. Schaaf, slager, van Bolsward naar Kloosterdwarsstraat 3; Marie Alexander van Rhijn, z. b., van Bolsward naar Grootzand 70; *Sjoerd v. d. Zee, schipper van Langweer naar aan boord; Rein v. d. Vliet, tim merman, van Haarlem n. Schoolstr. 8; *Bauke v. d. Zee, z. b., van Scharnegoutum naar Prins Hendrikkade 41; Gerritje Oosterhof, dienstbode, van Hoornsterzwaag naar Wijde Burgstr. 10; ♦Tieme Wijnstra, spoorwegarbeider, van Beilen naar Westersingel 17; Gerardus Johannes van Veen, winkelbediende, van Lemmer naar Singel 76; Alida Dijkstra, coupeuse, van Hoorn naar Badhuisgracht 14; Wieberen de Wit, chauffeur, van Leeuwarden naar Wijde Noorderhorne 2; Joannes J. G. Savenye, z. b., van Oude Pekela naar Stationsweg 14; Cornells Jillings, stuca- door, van Hoorn n. le Oosterkade 14; Sijbrigje v. d1. Zee, dienstbode, van Hui»um naar Klein- zand 38; *Brand Veenstra, opperman, van Kor- tehemmen naar le Oosterkade 29; Douwe Kluiwstra, timmerman, van Loënga naar Bad huisgracht 12; Anna Waringa, z. b., van Zeist naar Looxmastraat 19; Klaas v. d. Werf, ban ketbakker, van Lemmer naar Grotozand 53; Ju liana Vossenberg, echtgen. van Sikke J. v. d. Veer, z. b., van Leeuwarden naar Parkstraat 7; ^Albert Klein, stoelenmatter, van Noordwolde naar Ged. Neltjeshaven 18; Anna Buxbaum, dienstbode, van Berndorf (Oostenrijk) naar Marktstraat 22; Jouke Boersma, slager, van Id- zega naar Nauwe Noorderhorne 15; Tjeerd Kor nelis Lingsma, onderwijzer, van Beetsterzwaag naar Kloosterhof 21Maria Euphemia de Vries, z. b., van Heerenveen naar Harinxmakade 6; Frans Groen, bakker, van Grouw naar Peper straat 2; Atje Lageveen, dienstbode, van Tijnje naar Parkbuurt 31; Margaret David, dienstbode, van Linz (Oostenrijk) naar Stationsstraat 26; Tietje v. d. Zee, wed. Jan v. d. Woude, z. b., van Ried naar Overweg 2; Jacob Thomas Hiemstra, slager, van Utrecht naar Kleinzand 13; Antje Mink, dienstbode, van Grouw naar Parkstraat 1Klara Donker, z. b., van Gauw naar Kloosterdwarsstraat 23; Dirkje de Boer, naaister, van Westergeest naar Priorstraat 19; Joukje Scholten, dienstbode, van Nijehaske naar le Bosch dwarsstraat 5; Johannes Stellingsma, machinist-bankwerker, van Haskerhorne naar Zuidend 25; Grietje de Leeuw, dienstbode, van Haskerhorne naar Galigastraat 2; Luigi Andriol, granietwerker, van Frankrijk naar Kleinzand 54; Johanna Emilie Abell, z. b., van ’s Gravenhage Derhalve meer in- dan afge schreven f 2000.— Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 1. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van f 500.—. i p l I SI w t* 7 I JB stoeien en ravotten graag, maar SggsW vallen en bezeeren zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos VL u” Dooien 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. 1 Bij Apqth. en Drogisten L Af f I NIEUWE SNEEKER COURAN

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1