il w Di GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD Tr hij wil nog niet spelen hij wil eerst de plaatjes zien in het "Un ^onen, waardoor !al avonturen voor hij In het Yale rugby team van Een juwelicszaak geplunderd. wegen NAAM: ADRES: Firancieele onregelmatigheden aan de ’s Gravenzandsche veiling. schenke aanbieden voor de stichting van een gebouw van representatieven aard, on der voorwaarde o.m. dat het Catshuis be waard blijft en binnen 10 jaar met het op bouwen van een representatief huis begon nen wordt. Het landgoed heeft een waarde van wel een; millioen. uur. Spr. Zo erns! de p buur Uit 1 locoi ters tegei gene Wim maal locoi rijtui rijtu! met op t hoor der selt uur puin er e Zc pass, op d sloef onge nees< drie pass land, heefl den. Bil het F tier vetlei Cura Gelieve mij te noteeren als abonnê op het Geïllustreerd Zondagsblad tegen den prijs van per kwartaal Door 'electrischen stroom gedood. Te Zaandam is de 32-jarige gehuwde monteur Jansma, werkzaam aan het ge meentelijk electriciteitsbedrijf, in aanraking gekomen /net het hoogspanningsnet en op slag gedood. Tengevolge van dit ongeval is Zaandam gedurende enkele uren van electrische kracht en licht verstoken geweest. D Dr. van terw ong< doot omsl van pers de hi zijn D der A verz heef dagr H „Eei die verb dapi het het I uitsj dat D „de mee van crat slaal stan vou well gA" uitg E bep wat doe ged gelr prir war ded die zou C reef voo ven val link een 191 twe zijn E uitd hun war kennis zullen kunnen aanwenden tot nut van ons volk. Het ligt verder in het voornemen van het bestuur, zoo noodig en zoo mogelijk, ook onderwijs en opvoeding zoowel ais vakopleiding ter hand te nemen. Het plan voor zulk een uitbreiding is reeds gemaakf. De gelden daarvoor ontbreken echter de Vereeniging voorhands. De middelen der vereeniging voor mis vormden zijn niet toereikend om de kosten van verpleging of behandeling van patiën ten te bestrijden. Daarvoor zullen tarieven gelden, die gelijk ?ijn aan die der particu Here inrichtingen te Leiden. Wel echter zal gedurende een gedeelte van het jaar op een der bedden een lijder gratis kunnen worden verpleegd uit een fonds, dat het bestuur voor dit doel heeft opgericht met de gelden door de Rotary Club van Hol land bijeen gebracht. Het bestuur handhaaft niettemin het liefdadig doel daarin, dat eventueele baten der Kliniek voor de zorg van gebrekkigen zullen woeden gebruikt, Het Geïllustreerd Zondagablad, verkrijgbaar bfj de Uitgever» dezer courant, bevat elke week 16 bladzijden, groot formaat, met overvloed van foto’s van overal, complete verhalen, vervolgverhalen, wetenswaardig allerlei, enz. V abonne mentsprijs bedraagt slechts 57% ot. p. kwart. (85 et p. post). Naar de N. Rt. Ct. verneemt, is in de boerderij van de familie B. in beslag geno men het stuur van een fiets, aan welk stuur men bloedvlekken meent te kunnen consta- teeren. De verdachte, die blijft ontkennen, zal vandaag jn het huis van bewaring wor den opgesloten. In de Vrijdagavond gehouden ledenver gadering van de veilingvereeniging West land, afd. ’s Gravenhage, is na langdurige discussie besloten om den betaalmeester P., die zich aan financieele onregelmatigheden heeft schuldig gemaakt, te ontslaan. Het geconstateerde tekort bedraagt f 5000. De vereeniging heeft voorts nog een bedrag te vorderen van het vorige tekort, dat ongeveer f60.000 heeft bedragen. aldaar voor f 860. Zakennieuws. De Handelsonderneming van J. Zijlstra Hzn. zet haar sterken groei voort; in de af- geloopen m’aand zijn weer met succes nieu we winkels geopend te Haarlem en Ooster- beek. Thans volgen kort achter elkaar nieu we Zijlstra-winkels in Harderwijk, Nijkerk, Zeist en Delft, terwijl over eenige maanden! Alphen, Heemstede, Utrecht en Apeldoorn! zullen volgen. Bovendien zullen deze maanct| in Utrecht 5 winkels van de aldaar sedert/ 1837 gevestigde firma H. Vlaanderen wor-' den opgenomen in dit groot-winkelbedrijf. winkels binnen korten tijd tot 75 zijn ge stegen. Ter gelegenheid van deze uitbreiding houdt de firma in al haar winkels een aller aardigste ballon-reclame. leder kooper van Zijlstra thee, -koffie of -cacao ontvangt na melijk een leuke en bovendien zeer leerzame „wereldbol-ballon” voor de kinderen. Dezel ballons zijn inderdaad een zeer origineele vondst. I Het landgoed Zorgvliet ten geschenke gegeven. Goekoop, juridisch student te Groningen, gedreven door het verlangen den wensch te verwezenlijken van hun vader, wijlen Mr. A. E. H. Goekoop om aan het binnen Den Haag gelegen „Zorgvliet”, waaraan zoovele nati onale herinneringen zijn verbonden en het welk in zoo nauwe betrekking heeft gestaan tot het huis van Oranje, een nationale be stemming te verzekeren, hebben aan de re- geering medegedeeld, dat zij ter nagedach tenis aan hun vader bedoeld landgoed, groot ruim 26 H.A., aan den Staat ten ge- Hierdoor zal het aantal Zijlstra-kruideniers- Een persfotograaf te Rotterdam heeft en kele dagen geleden aan den substituut offi cier van justitie, mr. J. A. de Visser, een foto gezonden van het portaal van het kan toor van de N. V. De Haas Handel Maat schappij, welke foto hij gemaakt heeft op Vrijdagmorgen 30 November 1928, den ochtend na den moord op den heer Lans. Op deze foto zou men de bloedvlekken kunnen waarnemen, waarover bij de behandeling van de moordzaak voor de rechtbank op 22 en 23 October zoo lang gepraat is. De pers fotograaf was het bestaan van deze foto ge heel vergeten. Een opmerking van den heer v. d. Heuvel, den eigenaar van den in de zelfde gang als het kantoor van de N. V. De Haas gevestigden wijnhandel, zou hem er toe gebracht hebben zijn archief te gaan na zien, waarbij hij de foto had teruggevonden. Dq heer Van den Heuvel had toen de foto graaf zijn kiek nam, de deur voor hem open gehouden en had zich dat naar aanleiding van de verslagen over de zitting herinnerd. Poging tot vadermoord. In het in de nabijheid van Rotterdam ge legen rustige dorpje Schiebroek, heeft zich in den vroegen Zondagmorgen een drama afgespeeld, dat in het plaatsje groote op schudding heeft verwekt. Op den 78-jarigen landbouwer A. C. Vermeulen, oud-ontvan- ger van de gemeente Schiebroek is een moordaanslag gepleegd. Het drama heeft zich, naar Het Volk ver neemt, alsvolgt toegedragen. De landbou wer Vermeulen, zou om£halfvijf de koeien gaan melken. De boerderij, die aan de Ach terweg ligt, is voorzien van electrisch licht en Vermeulen had aan de buitenzijde van de woning een lamp laten aanbrengen, waar van binnenshuis de schakelaar zich bevindt. Toen V. nu dat licht wilde aandraaien, bleek het niet aan te gaan. Niets kwaads vermoedende, stapte de landbouwer in het donker naar buiten en begaf zich naar de koestal. Op weg daarheen werd hij plotse ling van achteren overvallen en bracht de aanrander hem met een scherp voorwerp drie diepe sneden over het hoofd toe. De man nam onmiddellijk nadat hij V. aan het hoofd had verwond, de vlucht en wist te ontkomen. De zwaar gewonde landbouwer strompelde zoo goed en zoo kwaad als het ging naar zijn boerderij terug en kon zijn dochter daar waarschuwen. De politie te Schiebroek was spoedig op de plaats, waar de moordaanslag was ge pleegd. Enkele uren later werd door de politie te Schiebroek aangehouden de 35-jarige J. Vermeulen, een zoon van den landbouwer. Deze was als de vermoedelijke dader opge spoord. De verhouding tusschen vader en zoon was al geruimen tijd niet zooals die behoorde te zijn en menigmaal was er on- eenigheid geweest. Vrijdag van de vorige week had de oude landbouwer nog aan de politie gevraagd den zoon uit zijn woning te verwijderen. Van dat oogenblik af heeft de zoon waarschijnlijk op wraak gezonnen en is Zondagmorgen, wetend, dat zijn vader dan gewoonlijk de koeien ging melken, tot de uitvoering van zijn, verschrikkelijke daad gekomen. Bij het verhoor, dat hem afgenomen werd, ontkende hij ten stelligste den moordaan slag gepleegd te hebben. En hardnekkig is hij blijven ontkennen. De vermoedelijke da der is in arrest gesteld in het politiebureau te Hillegersberg. De politie meent voldoende aanwijzingen tegen J. V. te hebben om hem Maandag naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over te brengen. De toestand van den landbouwer V. was niet levensgevaarlijk, doch gezien ’s mans leeftijd, kan de toestand zich elk oogenblik wijzigen. Het gebeurde verwekte in het stille dorpje groote opschudding, want Vermeulen was er een geziene figuur. S. B. C. Gisterenavond organiseerde de S. B. C. een propaganda-avond ter bevordering van de Sneeker Biljartsport. De heer Wiemers van Dqkkum, een speler op het groene laken van meer aan internationale bekendheid, was bereid gevonden te spelen tegen één van de sterkste spelers der Sneeker Biljart club. W;at deze heer te zien gaf, overtrof onze verwachtingen. Er werd gespeeld 50U tegen 2Ü0. Nadat aanvankelijk de tegen partij een zeer goed spel ontplooide, kwam de heer Wiemers in vorm. Eenige goede series volgden, waarna de heer W. zelfs met het grootste gemak 180 punten maakte. Pi qué s en massé's werden zonder moeite af gewerkt. Het slot was dat de heer W. de partij won met 500 caramboles tegen 79. Opvallend was hoe onze matador op t groe ne laken het kleine spel in de macht had. Het materiaal van „Onder de Linden”, dat dezer dagen geheel is vernieuwd, was in prima conditie. Het was voor de talrijke liethebbers een aangename avond. Een tweede partij, waarbij de heer Wiemers 240 op de 300 voorgaf, werd door den amateur met gemak gewonnen. De eerste partij van 500 punten speelde de heer Wiemers met een gemiddelde van 27.7, hoogste serie 180. De tweede van 300 punten met een gem. van 21.4, hoogste serie 92. Na afloop kregen wij van genoemde heer nog eenige kunststooten te zien, die bewondering afdwongen. Ten overstaan van notaris E. Elema had hedennamiddag in Amicitia de publieke finale verkoop plaats van een sate en lan den te Oppenhuizen, gelegen aan de Dorps- vaart en de Douwesloot, en eenige percee- len hooiland onder Uitwellingerga. Geveiiü in 19 perceelen. Perc. 1 (boerenhuis) tot en met 8 en perc. 15 en 20, samen voor f48.214.50 verkocht aan de mede-eigenaars Ruurd Gerben en 'Remmer Cnossen te Oppenhuizen; peic. 9, 3.7 pdm. hooiland, aan D. T. Jongbloed te Oppenhuizen voor f3711.10; perc. 10, 5.’. pdm. hooiland, voor f 5652.20 aan den mede- eigenaar E. de Jager te Zutfen; perc. 11, 15.75 A. weiland, tusschen den weg en de Dorpsvaart, aan Antje Jongbloed te Oppen huizen voor f 1251; perc. 12, 7’/2 pdm. wei land, ten oosten van de Dorpsvaart, voor f 8677.50 aan Bauke Dijkstra te Oppenhui zen; perc. 13, 4.9 pdm. weiland, ten oosten van perc. 12, aan denzelfde voor f5076.40; perc. 14, 8'/2 pdm. greidland, ten oosten van perc. 13, aan denzelfde voor f 8389.50; perc. 16, ten oosten van de Modderige Geeuw on der Uitwellingerga, groot 4.1 pdm., aan J. L. Namminga, Oppenhuizen voor f3165.2u, perc. 17, 3.8 pdm. hooiland, aan Jetze Jor- ritsma te Boornzwaag en F. F. de Jong te Uitwellingerga voor t 3454.20; perc. 18, 9J/4 pdm. hooiland/ genaamd „De Deele”, onder Uitwellingerga, aan Sjoerd R.de Jager te Oppenhuizen voor f5986.50; perc. 19, 5.1 pdm. hooiland op de Langwarden onder Oppenhuizen aan F. C. v. d. Meer te Oppen huizen voor f2794.80; perc. 21, een burger huis met bleek en tuin aan grindweg en Dorpsvaart te Oppenhuizen, in huur bij den heer f. Jongbloed. Koopers de hh. W. G. en W. IW. de Boer te Oppenhuizen voor f 1352. Voor den heer H. G. Bijl 22e perceel, 3.0 pdm. hooiland, aan Jetze Jorritsma en F. F. de Jong, reeds genoemd, voor f 3096. Nog een huisje te Oppenhuizen, in huur bij de wed. Botinga. Kooper K. v. d. Kooij eventueele tekorten door anderen zullen worden gedragen. Onbewaakte overwegen. De Minister van Waterstaat heeft een schrijven van den navolgenden Inhoud tot de Commissarissen der Koningin gericht: Ik heb beslist, dat door de Nederlandsche Spoorwegen proeven zullen moeten worden genomen met het aanbrengen van flikker lichten op overwegen gelegen in wegen met snelverkeer waar de plaats van den overweg weinig de aandacht trekt. Deze flikkerlichten zullen waarschijnlijk worden aangebracht op de nabij de over geplaatste andreaskruisen (waar schuwingsborden). Uit den aard der zaak is het wenschelijk, dat deze lichten, zooals t ouwens ook de waarschuwingsborden, reflectoren en andere seinen, welke dienen om onbewaakte over wegen aan te duiden, door het publ ek worden ontzien, daar vernieling of bescha diging hiervan ernstige gevolgen kan h bben. In aansluiting aan den brief van 30 No vember 1922 la. A af 1. Spoorwegen noodig ik U uit het vorenstaande onder de aan-i dacht van de gemeentebesturen tebrergen, met verzoek daaraan algemeene b kendheld te geven en alle Inrichtingen van onderwijs te willen uitnoodigen de leerlirgen ernstig te doen wijzen op het onverantwoordelijke] De moord in den Blijdorppolder. Bij de politie te Middelburg heeft zich Zaterdagmorgen een reizend koopman ge meld, die zeide belangrijke mededeelingen te kunnen doen in verband met den moord in den Blijdorppolder te Rotterdam. Vol gens uitvoerige mededeelingen, die de man aan de politie verstrekte, houdt ook hij den aangehouden V. beslist voor den dader. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt, dat naar Rotterdam is opgezonden. De Rotterdamsche brandstichter voor de rechtbank. Zooals we in een kort bericht reeds mee deelden, is tegen den nog jongen letterzet ter W. V. K., die weken aaneen de bewoners der Rotterdamsche binnenstad in angst voor brandstichting deed leven, acht jaar gevan genisstraf geëischt. De man is indertijd op heeterdaad betrapt, toen hij met behulp van houtwol en andere licht ontvlambare stof fen probeerde een brandje te stichten in een huis aan de Kruiskade. K. bekende den president van de recht bank, dat hij van jongs af aan graag brand had gezien. „Was ik dronken”, aldus de man, „dan vervulde mij een onweerstaan bare drang om de vlammen te zien uit slaan en de brandweer aan het werk te zien”. Ziedaar de verklaring, die verdachte K. na lang aandringen gaf voor zijn daden. Uit het verdere verhoor bleek, schrijft de Tel., dat de man reeds een respectabel straf register heeft. Wegens verzet tegen de po litie, heling, en diefstallen heeft hij sinds 1925 telkenmale ko-rteren of langerén tijd in de gevangenis doorgebracht. Zijn brood winning vond hij in verschillende vakken. Hij was letterzetter, reiziger in drukwerken, snorder-chauffeur „En brandstichter”, vulde een der rechters aan. Alleen als ik dronken was, brengt ver dachte, zeer zacht sprekend, even in het midden. Dan moést ik brand stichten. Dan lag het geneesmiddel toch wel voor de hand, meende de president. U had eenvoudig niet meer moeten drinken. Dat kon ik ook niet laten! Dan is U al een erge zwakkeling, con stateerde de president. Verdachte bekende de vijf gevallen van brandstichting, die hem ten laste zijn ge legd, volledig. Er zijn in die dagen wel twee en veertig verdachte branden waargenomen, en na eenig heen en weer gepraat worden president en verdachte het eens, dat een dertigtal daarvan voor rekening van den verdachte komt. Van groot belang waren de verklaringen der psychiaters dr. van der Hoven van Gen deren en dr. de Monchy. De eerste meent, dat verdachte best weet, wat hij wil en dat er geen aanleiding is hem ontoerekenbaar te achten. Zware ethische defecten treden bij hem op den vóórgrond, doch hij behoort niet tot de gewone soort psychopaten. Getuige heeft geen ziekelijke storing der geestvermogens waargenomen. Dr. de Monchy heeft medisch geen afwij kingen bij verdachte geconstateerd, alleen op grond van het hem ten laste gelegde feit acht hij verdachte patiënt, doch obk als ver dachte in ziekelijken toestand zijn daden heeft bedreven, zou deze deskundige hem nog toerekeningsvatbaar verklaren. Diefstal van een bontmantel. in een modemagazijn aan het Leidsche- plein te Amsterdam is op klaarlichten dag een zeer brutale diefstal gepleegd. Eenige dames, die een bontmantel kwa men koopen, lieten zich verschillende kost bare mantels voorleggen, welke echter aan vankelijk geen van alle naar haar smaak schenen te zijn. Na heel wat moeite slaagde de ijverige verkoopster er ten slotte in een mantel van ruim drieduizend gulden te ver- koopen. Zij verwijderde zich even om enkele bij zonderheden omtrent den verkoop met den chef te bespreken. Toen de verkoopster even later weer op haar afdeeling terug kwam, waren echter tot haar groote verbazing de „dames” met den kostbaren bontmantel ver dwenen. De postvluchten naar en van 1 n d I Het vijfde postvliegtuig is Zondag te 5.50 uit Akyab vertrokken en te 14 uur te Bangkok aangekomen. Gisterochtend 5 uur is het uit Bangkok vertrokken en 's middags 2.5 is het te Medan aangekomen. Hedenmorgen is het vliegtuig te Batavia aangekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de juwelierszaak van den heer H. Retrac in de Wijkerbrugstraat, te genover het politiebureau te Wijk bij Maas tricht. De daders zijn door het indrukken van een glasruit aan de achterzijde van het huis binnengekomen. Zij stalen gouden hor loges en ringen met brillanten, ter gezamen lijke waarde van f 15.000, benevens f 1200 aan baar geld. De eigenaar was niet verze kerd. Verschillende verzekerings-maat- schappijen hadden geweigerd den heer R. in hun maatschappij op te nemen, omdat zijn woning haars inziens niet voldeed aan de gestelde eischen van soliditeit en ook de lig ging zeer ongunstig genoemd moest wor den. De politie heeft het signalement van een der verdachten verspreid. Tot nu toe is geen spoor van de dieven ontdekt. Men ver moedt, dat zij de wijk naar Duitschland heb ben genomen. De opening der Anna-kliniek voor orthopaedie te Leiden. Vanmiddag heeft in de groote mannen zaal de officieele opening plaats gehad van de Anna-kliniek voor orthopaedie te Leiden. Dr. Murk Jansen is de leider. De Anna-Kliniek vort Orthopaedie, die den naam draagt van de volijverige secre- taresse-penningmeesteresse, is geheel en uitsluitend met particuliere middelen ge bouwd, zoodat met groote dankbaarheid aan de milde gevers kan worden medege deeld, dat zoowel terrein als gebouw het onbezwaard eigendom der Vereeniging voor De kliniek is bestemd, uitsluitend lichamelijke gebrekkigen zoowel als lijders aan aandoeningen van beenderen, spieren en gewrichten op te nemen. Zij biedt gelegenheid voor conservatieve be handeling met water, licht, actieve bewe gingen e. d. zoowel als voor operatieve. Haar doel is door de afzonderlijke en uit sluitende bestudeering dier aandoeningen de methoden ter behandeling zoo mogelijk op een hooger peil op te voeren, de mid delen ter voorkoming van die aandoeningen op te sporen en de kennis van een en ander over Nederland te verbreiden door een staf van werkers en werksters te kwee- De moord op den Oostzeedijk te Rotterdam, ken die later ook buiten de kliniek hun en op de ernstige gevolgen, die De Huizer-zender. De Nederlandsche Christelijke Radiover- eeniging en de Katholieke Radio-Omroep Bioscwpnieuws. hebben gez Jtnenlijk tot den minister van Rod la Rocque Is de ster in „De Groote Waterstaat een verzoekschrift gericht, waarin Match” de hoofdfilm in de Amicitia- gewezen wordt op het feit.dat de program- Bioscoop. Hij Is Jaime Montez, toekomstig ma’s van den Huizer-zender in sommigt bestuurder van een groote ranch in Argentinië, veraf gelegen deden van het land en ook die eerst echter door zijn vader naar de in soi nmig e groote steden Yale Universiteit te New Haven in de Ver.door elect rische storingen Staten wordt p-—tJ!: J----- in handen van de ontgroeners en beleeft vange n, minuut onzeker is. Doch Jaime verschijnt tenslotte in het veld en behaalt voor z’n universiteit de overwinning en wint voor zichzelf een meisje. Een groote voetbalmatch, een reeks grappige ontgroeningsavonturen, wat wil men nog meer? In de Bioscoop bij de Waag blijft de spelende, zingende en musiceerende film Lucky Boy” gaan. Als zoodanig is zij ongetwijfeld de duidelijkst verstaanbare welke we tot nog toe hoorden, iemand die Engelsch verstaat en wiens gehoor tevens afgestemd is op het Amerikaansche accent kan het spreken ongetwijfeld van woord tot woord volgen. Er zijn heel wat zangnummers in deze film welke een aardige inhoud hebben en welke hen die geen Engelsch verstaan duidelijk genoeg wordt gemaakt door de Nederlandsche bijschriften. George Jessel is een eerste rangs artist. Het eerste deel van de „Indische film- cyclus” is in een woord prachtig. Aankondigingen. Woensdag 13 Nov. Leeuwarden, Har monie. Opvoering Bouwmeester’s Revue „Wonder boven Wonder”. Woensdag 13 Nov. 8 uur. Geb. voor Chr. Bel. Chr. Oratorium Ver. Uitvoering „Die Schöpfung” van Haydn. Woensdag 13 Nov. Harmonie 8 le Lezing Natuurkundig Genootschap, de heer M. Kauffman. Zondag 17 November. Harmonie 8 in de laatste niet met vol gezonden. Hij valt daar direct) doentle e tergie en helderheid worden ont in de ontgroeners en beleeft vang* n, nvarom genoemde organisaties na al heel wat voor den toeschouwer amusante j om ie» technisch advies de bedoeling van vernieling en beschadiging als voren- Zondag 17 November. Harmonie 8 uur. Tooneelavond Voetbalvereeniging „Sneek”. Opvoering van „De familie Donselaar”. Bal na. Maandag 18 Nov. Amicitia 8 uur. Open bare Vergadering „Dageraad” afd. Sneek. Spreker de heer Jos. van Veen. Gymnastiek. Te Leeuwarden is gisteren in 52-jarigen ouderdom overleden de heer H. Edinga, een zeer bekende persoonlijkheid in de Friesche Turnwereld. Lange jaren was hij de pen- j ningmeester van het vroegere Gewest Fries- land. Bij de opheffing van de Gewesten i werd hij van verschillende zijden aangezocht I een leidende positie in de Turnkring Leeu warden in te nemen, doch daartoe was hij niet bereid. Hij was eerelid der vereenigin- gen Arena te Wolvega en Brinio te Leeu- Misvormden zijn, warden, van welke club hij voorzitter was, terwijl het K. N. G. V. zijn verdiensten hul digde door de aanbieding van het Eere- speldje. Hij was iemand in wien de Friesche Turn wereld al die jaren het onbeperkte vertrou wen stelde door zijn open karakter, zijn hel der oordeel en zijn groote krachten, die hij aan het Gewest gaf als uiterst bekwaam administrateur, correct tot in de kleinste bijzonderheden. De naam Edinga zij bij de oud-leden van het Gewest Friesland steeds in eere blijven als die van een stillen werker en een braaf kameraad. hebben opgevat,- haar programma’s in die bedoeld, sleden en streken door middel van een daaruit kunnen voortvloeien, plaatselijken zender, werkende volgens het Bovendien zou nog kunnen worden ver- „Gleichwellensysteem” tegelijkertijd uit te wezen naar art. 163 van het Wetboek van zenden. Strafrecht. Voor de plaatsing van een dergelijken zender komen in aanmerking het Zuiden van Limburg, Vlissingen, Buitenpost (voor Friesland en Groningen), Halfweg (voor Haarlem en Amsterdam) en het Westland (voor Rotterdam, Schiedam, Delft en de residentie). Adressanten hebben aan den minister gevraagd, zoo spoedig mogelijk toestemming voor den bouw dezer plaatse lijke zenders te willen verleenen en tevens te bepalen, op welke „Gleichwellen” de omroep zal geschieden. Het voornemen bestaat in een aan te vragen audiëntie dit verzoek nog verder toe te lichten en de noodzakelijkheid daar- te bepleiten. Gevonden Voorwerpen Aanwezig aan het bureau van politie, I wordt opgenomen, dat de groote match Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op tegen Princeton zal spelen. Er komt dan alle werkdagen tusschen 11 Yi en 12’/2 uur, nOg van alles tusschenbeide, zoodat zijn ae navolgende voorwerpen als gevonden ge- deelneming aan de groote strijd tot de laatste deponeerd op 11 en 12 Nov. 1929: Weck- flesschenhouder. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 11 en 12 Nov. 1929: dameshandschoen, A. Fleur, 3e Frittemahovenstraat 7; pet, Poiesz, Schar- nestraat; rijwielbelastingmerk, J. Greida- nus, le Zomerrakbuurt 9; konijnenvel, B. de Boer, Qppenhuizerweg 102. Hypotheken. Blijkens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het bedrag der hypotheken ter zake van geldleening op landelijke eigendommen in het kalenderjaar 1928 ingeschreven aan ’t hypotheekkantoor alhier, in 1000 guldens, als volgt: ten behoeve van hypotheekbanken: 51; ten behoeve van andere banken en instel lingen: 1937; ten behoeve van particuliere personen: 1524.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2