o I Handels-eo Mark IDerkhteii Veemarkt te Leeuwarden Jiwonturen van r*W an 9*0 HL. Officii s A A i H ..xx s Sportrubriek. Ml 'I r Peer Telegraaf, o o o 'J i Trouwkaarten en Circulaires KIEZEBRIMi Co. - LI. 150 I j#j, DIN h der 3. 2( VOETBAL. 3e klasse B. 0—0 Ongelukken. De gehuwde schilder J. 1. 2. we dit 2e klas B. Voor de 2e klasse B staan vier wedstrijden op het programma. Upright ontvangt G. V. V.; hier houden we het op Prummel c. s. De Gron. Boys ontvangen Noordster en H. S. C. krijgt Bato op visite. Hier willen we het eens op de thuisclubs houden. Stadskanaal fungeert als gastvrouwe van de Gron. studenten. Deze wed strijd kan wel eens in een draw eindigen. laag van Drent c. s. te boeken. Veel krachtsver schil bestaat er niet tusschen deze twee clubs. Een gelijk spel zou wel eens het resultaat kun nen worden. Ie klasse. L. S. C. IIIDrachten II. Sneek IIIFriesland III. Leeuwarden IVDe Kooi II. 2e klasse B. Black Boys IIDe Kooi III. Sneek IV—L. S. C. IV. Heerenveen IID. O. G. C. A. B. IIGorredijk II. 1 0 0 0 1 1 o o 1 3 1 0 0 B 3e klasse D. Lemmer IIC. A. B. III. Achilles II—H. S. C. II (H. S. C. II). W. V. V. II—Hellas (gelijk). S. V. A.—Noordpool (Noordpool). Appingedam—Zuidbroek (gelijk). E h <a r< n. zii 1 Mai m >e hi-. zi| i z; ai 1» a J schc Dez van ■lil 6—3 2—2 De In Justi omti V: nisn Niet Inge in v de v het al£< 653. Ga nu, schoone prinses, zei Pimma- rius zacht. Ga nu voor de wilde draak komt'. De prinses verdween zuchtend en de held kroop opnieuw achter den grooten bloem pot. Hij wachtte, ’t Was doodstil in de zaal. Alle konijnen zaten in groote spanning af te wachten, wat er nu gebeuren zou. Opeens hoorden ze rare schuifelvoetstap- pen. En daarverscheen de draak! ’t Was een dikke met zes pooten. Het spoorwegongeluk b ij M e p p e 1. ASSEN, 15 Nov. Voor de rechtbank alhier Is tegen H., hoofdconducteur en L. machinist, betrokken bij bet spoorwegongeluk op 5 Sept. j.l. toen de loco motief van een trein in de geopende brug reed, ieder 6 weken hechtenis geëischt. met zijn kleeren in een arm heengaan. Toen de vrouw werkhuis thuiskwam, kwam zij totaal slagen, heel verdrietig bij de buren, zij tot 10 uur ’s avonds is gebleven. Toen schijnt zij naar bed te zijn gegaan. 3e klas A. Voor deze afd. ontvangt L. S. C. II om II uur op het Sportpark het 3e elftal van Leeuwarden. Indien onze stadgenooten met een volledige ploeg uitkomen geven we hun wel een kansje om het tot een goed einde te brengen. In ieder geval kan het een mooie wedstrijd worden. Door het N. V. B. bestuur is ingelascht de wedstrijd C. A. B. ISneek 11. Ook hier zal het wel niet aan spanning ontbreken. Indien onze stadgenooten zoo eminent spelen als vorige Zondag dan gelooven we wel dat ze met één of beide puntjes huiswaarts kunnen keeren. Doch hun wacht in ieder geval geen gemakkelijke taak. C. A. B. is op het kleine veld niet gauw te verslaan. In Harlingen krijgt H. Z. C. bezoek van het Leeuwarder Frisia II. Zullen de withemden nu hun „eerste winst” kunnen boeken? We geloo ven dat dit wel zal lukken. Voor deze klasse vinden twee wedstrijden plaats. De Kooi I te Joure krijgt Lemmer op bezoek. Op 29 Sept, sloegen de geelzwarten de Lemsters in eigen omgeving met 03 doel punten, zoodat, nu de Kooikers in eigen omge ving spelen, ze tenminste in staat moeten wor den geacht de groen-zwarten een nederlaag toe te brengen, in Gorredijk spelen de blauw-witten aldaar en de rood-witte Steenwijkers. Op 29 Sept, kregen de Steenwijkers een 23 neder- teit; een verstandig besluit! Reserve le klasse. Voor de reserve-afdeeling staat slechts één wedstrijd genoteerd. Op Bornia-state te Leeu warden ontvangt Friesland II het tweede elftal van de groen-witten van Groningen. Velocitas II staat thans zoo goed als zeker onbedreigd op de eere-plaats van deze afd. met zeven wed strijden gespeeld en alle gewonnen. Ook voor Zondag a.s. zullen de Groningers het wel weten klaar te spelen om met de winst naar huis terug te keeren. HOCKEY. Zondag gaan de Sneekers op bezoek bij Hee renveen. Oorspronkelijk zou in Sneek worden gespeeld, doch het veld is uiteraard door de ge weldige regens der laatste dagen onbespeelbaar geworden, zoodat de wedstrijd werd omgezet. Vertrek 11.30 van de Marktstraat. De dames maken o. i. weinig, de heeren een goede kans op de overwinning. De competitiestand is op het oogenblik aldus: Friesche Voetbalbond. Voor de Friesche Voetbalbond worden voor het district Sneek voor Zondag a.s. aangekon- digd: Kleinzand 7 naast de heer J. v. d. Feer. Mr. L. v. Gigch geschorst. AMSTERDAM, 15 Nov. De Raad van Toezicht van de orde der advocaten alhier heeft Mr. L. v. Oigh Jr. voor 10 maanden geschorst in verband met zijn bemoeiingen inzake de Veendammer bypotneekbank- affaire (Liebermann). Mr. v. Gigch is bij het gerechtshof in beroep gegaan. Wethouder v. Fr ij tag Drabbef AMSTERDAM, 15 Nov. De Amsterdam- sche wethouder v. Frijtag Drabbe is heden nacht overleden. De heer v. Frijtag Drabbe is te Leeuwarden geboren en bezocht daar de H. B. S. v. d. Vegte- in vasten dienst bij de N.V. Katoenmaat, schappij v.h. Gebrs. Scholten en Co., te Almelo, is bij zijn werkzaamheden van een ladder gevallen. Hij kwam op het hoofd terecht en is na eenige minuten overleden. Vervalschte postzegels. Te Rotterdam hebben de clichéfabrikant v. D. en de postzegelhandelaar D. terecht gestaan wegens het vervalschen van gewone Nededandsctie postzegels tot zeldzame door een opdruk aan te brengen, tisch resp. 8 maanden en 1 jaar. Een huwelijksdrama. Voor de vijfde kamer van de Amsterd. rechtbank heeft zich een 27-jarige vrouw te verantwoorden gehad die op 13 Juni haar man zoo met messteken heeft verwond, dat deze aan de gevolgen daarvan is over leden. Uit het getuigenverhoor blijkt, dat het huwelijk tusschen verd. en het slachtoffer van den beginne af slecht is geweest. De vader van verd. had zich al ijd tegen het huwelijk verzetverd. wilde echter den man toch uouwen. Reeds voor het huwelijk heeft de vei slagene verd. niet zooals het behoorde behandeld. De versiagene was dikwijls dronken en mishandelde zijn vrouw. Met de huwelijkstrouw nam hij bet ook niet nauw. Dikwijls was hij zonder werk, en als hij werkte liet hij zijn vrouw en kin. deren nog veelal zonder geld. Medelijdende buren zorgden dan voor het gezin. In Febr. 1.1. heeft de man vrouw en kin deren verlaten, de vrouw ging uitwirken, verdiende zoo den kost en was er lang zamerhand in gaan berusten, dat haar man wegbleef. Deze zou een verhouding met een andere vrouw hebben gehad. Deze vrouw ontkende echter in welke lelatie ook tot den man te hebben gestaan. Op den Zaterdagavond voor den dag waarop de aanslag was gepleegd, kwam de man weer bij zijn vrouw terug en schenen zij zich weer met elkaar te zullen verzoenen. Maar reeds Maandagochtend scheen er weer een kink in de kabel te zijn gekomen en Woensdag d.a.v. zagen de buren den man pak onder den uit haar ver waar 1 le klasse. Voor Zondag a.s. wordt er voor de noorde lijke le klas N. V. B. een volledig programma aangekondigd. Alle 10 deelnemende clubs zullen op het groene tapijt moeten verschijnen indien de regen niet als spelbreker gaat optreden. In Frieslands hoofdstad'zijn Leeuwarden en Frisia resp. ontvangende clubs van het Winschoter W. V. V. en het Groninger Be Quick. De strijd tusschen de Gron. withemden en de geelblauwe baanmenschen zal wel ten gunste van de gasten eindigen. In de uitwedstrijd op 6 October werd Frisia door Be Quick geslagen met eindstand 42. Zoodat ons het meest waarschijnlijk een overwinning voor de withemden toelijkt. Anders denken we over „Steentje c. s.”, die bezoek krijgen van de Winschoter rood-zwarten. Hier houden we het op de Sonneborghers. In Groningen spelen VelocitasFriesland en G. V. A. V.Alcides. Hier geven we Friesland weinig kans, terwijl we van laatstgenoemde wedstrijd een verdeeling der punten verwachten. Een zeer spannende strijd verwachten we aan de „Lange Leegte”, waar Veendam bezoek krijgt van de Asser Roodhemden. Op 13 October ble ven Kauffmann c. s. met 21 doelpunten mees ter van het terrein in eigen omgeving. Nu het een bezoek aan Veendam geldt zou het ons geenszins verwonderen indien de rollen werden omgekeerd. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11’/2 en 12’/^ uur, je navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 14 Nov. 1929: heerenrijwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 14 Nov. ’29: hoedenspeld, F. Kootje, Boschgracht 8; ceintuur, B. Grasman, W. Frederikstraat 5; portemonnaie, E. Dantuma, le Steenklipstr. 75; broche, L. Beetstra, Monnikstraat 40; bankbiljet, J. Bosma, Bourbonstraat 18; ceintuur, J. Mes, Kleine Kerkstraat; beurs met inhoud, Miedema, 2e Woudstraat 29; zakmes, H. de Swart, Oppenhuizerweg. Libuwakdim, 15 Nov. 1929. Eiereamarkt pl.m. 5500 kilo’» kipeinre •-■geveerd 8j tot lij ot. p. «tak. Eeadeiere 250 K.G. 8| tot 9 ot. per «tak. Het landgoed „Sorghvliet” bij den Ouden Scheveningschen weg te Den Haag is door de erfgenamen van wijlen mr. A. E. H. Goekoop aan den Staat ten geschenke aangeboden. 654. Dapper sprong Pimmarius achter den bloempot weg en je kon zien, dat de paleis draak schrok, toen ie daar zoo opeens een held op zich zag toestormen met een degen in de hand. Wat moet u? vroeg het ondier? Wat ik moet? brulde Pimmarius. Wat ik moet, vraag je, leelijke draak, die je bent? Dèt moet ik! Wild stak ie naar hem met zijn degen. De draak probeerde te bijten en toen stak Pim marius nog wilder. i 4d Bloscoopnteuws. De bioscoop bij de Waag heeft een Farrell Mac Donald film. En als deze raskomiek op de proppen komt wordt er gelachen. In Janus, de Diender overtreft hij zich zelf. De film is vol humor. In het voorprogramma Tem, de Sultan; waar Tom Mix de hoofdrol heeft weten we dat we hier een boeiende sensatie krijgen te aanschouwen. Voorts hebben we hier het tweede deel van de Indische film cyclus nl., „Langs Java’s mooie wegen,” een prachtige reis door de Preanger krijgen we nu te zien. Den volgenden morgen is zij naar de Prins Hen drikkade gegatn, waar haar man als met selaar werkzaam was. Een der getuigen heeft gehoord, dat de vrouw den man vroeg, wat hij wilde en wat hij deed. Daarop hoorde hij de man ontkennend antwoorden en zag hoe de vrouw een stekende bewe ging maakte. De man bleek doodetijk ge wond. De vrouw werd gearresteerd en deelde bij haar verhoor mee, dat zij op den be- wusten morgen uit een slagerswinkel een mes had meegenomen, toen zij naar haar man toeging om te vragen hoe het nu met de kinderen stond. Zij was eenige dagen tevoren met hem bij de kinderpolitie ge weest en had daar den indruk gekregen, dat de kinderen haar zouden worden ont nomen om in een gesticht te worden op gevoed. De man die niets om de kinde ren gaf, had zich al eerder in dezen geest uitgelaten, en gezegd Ga jullie maar naar een gesticht, daar is het erg prettig, daar krijg je zwarte schortjes aan. De vrouw, die altijd een goede moeder was, was radeloos geworden bij de gedachte, dat zij haar kinderen zou moeten missen. Toen verd. haar dus bevestigde, wat hij haar reeds den vorigen dag had gezegd, had zij hem gestoken, blindelings. De officier v. Justitie erkende dat deze vrouw een goede moeder is doch eischte 3 jaar. De verdediger deelde o.a. mede dat de kinderen niet weten dat de moeder in de gevangenis is, zij denken dat zij ziek is. N. Rt. Ct. „In den greep der Wet” is het hoofd nummer van de Amicitia bioscoop met Monte Blue, Betty Bronson en William Russell. William Harrison raakt, hoewel niet misdadig van aanleg, in de gevangenis en leert er de gevaarlijke Stanley Lamont kennen, die zijn doodsvijand wordt als hij een oproer van gevangenen doet mislukken. Na hun ontslag probeeren William en een vriend op eerlijke wijze hun kost te verdienen, waarbij de dochter van een hunner kame raden, June, een goede invloed op hen heeft, intusschen is ook Lamont vrijgeko men en deze weet door een valsche aan klacht tegen William, tiidelijk June in z’n macht te krijgen. Gelukkig is William spoedig op vrije voeten en June en Wil Ham worden een paar. Monte Blue heeft in Betty Bronson een charmante en be gaafde tegenspeelster, die cachet aan deze boeiende film geeft. Zakennieuws. De heer P. F. Koopmans heeft thans zijn nieuwe rund-, kalfs en varkensslagerij aan de Suupma'kt geopend. Morgen, Zaterdag, wordt door de heer J. Tuinenga de nieuwe groente-en fruithal Grooizand 59 geopend. Morgen, Zaterdag, opent de heer Arie de Vries zijn zaak in kruidenierswaren enz. aan de 2e Oosterkade. Aankondigingen. Zondag 17 November. Harmonie 8 uur. Tooneelavond Voetbalvereeniging „Sneek”. Opvoering van „De familie Donselaar”. Bal na. Maandag 18 Nov. Amicitia 8 uur. Open bare Vergadering „Dageraad” afd. Sneek. Spreker de heer Jos. van Veen. Donderdag, 21 Nov. 8 uur Harmonie.bij Havelte Int. Vrouwenbond v. Vrede en Vrijheid Groep Sneek. Openbare Vredesbijeenkomst. Snrs. Mr. P. C. Andreae en dr H. de Vos. Voorts muziek en plastische dans. Zondag 24 Nov. Harmonie „De Moe der” drama in 7 acten naar Maxim Gorki. Donderdag 28 Nov. 8 uur Harmonie. V. D. J. O. afd. Sneek. Propaganda-avond. Opvoering „Zijn Speelgoed”. 3e klas C. Voor deze afd. volstaan we weer met de ver- verkeert is allesbehalve rooskleurig. Folkert- moedelijke uitslag tusschen haakjes achter de i RaP L. H. C. 1 H. H. C. Sneek In het Oosten een nieuwe verschijning: G. H. B. S., de hockeyclub van de leerlingen der Gem. H. B. S. Zij binden Zondag dadelijk den strijd aan tegen het sterke G. H. C. 1; wij zijn zeer benieuwd naar de prestaties dezer nieuwelingen. De Blauwe Schenen kregen uitstel van den wed strijd hunner beide ploegen in verband met feestelijkheden Zaterdag op de Studentensocie- Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de le helft maand November 1929. Brieven Binnenland. T. van Dijk Klaaske Stuiver Tjalleberl Briefkaarten Binnenland. Zonder adres, Tooneelclub Voetbalver. Sneek. De tooneelclub van de voetbalver. Sneek zal Zondagavond 8 uur in de Harmonie alhier opvoeren het vroolijke spel in 3 be drijven „De Familie Donselaar” Deze too neelclub mag zich telken jare in een groot bezoek verheugen, we twijfelen dan ook niet of a s. Zondag zal de zaal wel weer flink bezet zijn. Na afloop is er bal onder leiding van den heer P. v. d. Baan. De voorver koop van kaarten heeft plaats tot Zondag middag 2 uur in ’t Sporihuis, Oosterdijk voor nadere bijzonde'heden verwijzen naar een desoetreffende advertentie in blad. Oesp.gew.gel.verl.pnt.vt. 2 1 1 0 Vredeslicht optocht. Deze optocht, telken jare herhaald, wordt dunkt ons ook ieder jaar meer indrukwek kend, ditmaal namen er een 800 kinderen der openbare scholen aan deel. Achter de groote Vredesvlag en tal van sprekende transparanten trok de kinderstoel met veel kleurige lampions, altijd maar zingend het vredeslied, door de stad. Een goede pro paganda. Op het stationsplein werd de stoet ont bonden. 15 Nov. 1929 102 Stiere» f 190 tot f 500. One» f - •t f 395 Velt» koexea f 200 tot f 390 736 meiJre- e» kalvekoeio» f 170 tot f 395 510 piakea f 110 tot f 180, 12 vette kalvers» f tot f 1569 Gra»kalvere» t 60 lo f 125, 254 «nettere» kalveren f 10 tot f 19 269 vette «chapea f 28 tot f 45, 140 weide- e> melkeïchepen f 20 tot f 38, 5>5 lammer»» f22 tot f34, 970 vette varkenu f 65 tot f140 74 magere varrea» f 35 tot- t 65, 337 klom mggea f 15 tot f 21, vette bigden f tot f 57 bokken en geiten ftot 112 paarde» f tot f T» «amen 6022 «tuk» vee. Vette koeien per K.G. 76106 Vette Var tan» per K.G. 74—80 ct. Zouter» p. kg. 78 - 80 OVERZICHT. Melk- en kalfivee goede »oort goed, overige»» »tug. Pinken tugger. Vette koeien le »oori vaiter, overig-n» flauwer pijjzen. Gralkal veren redelijk goed, voor de nacht niet hooger. Nucnteren kalveren ongeveer prijsh. Vette varken» kalm, a loop flauwer. Zouter» iet» duurder. Wulvee lui en duur. Vanaf a.». Vrydag wordt de markt geopend om uur. 2e klas A. In het Sportpark moet L. S. C. I reeds de return-wedstrijd spelen tegen Drachten. Verle- den week wisten onze stadgenooten op ’t kantje af te winnen met 23 doelpunten, zoodat men hierop afgaande een spannende strijd mag ver- wachten. De positie waarin Drachten momenteel sma’s club heeft reeds zeven wedstrijden ge-clubs te vermelden: speeld en nog geen enkel winstpuntje weten te boeken. We gelooven dan ook echter dat de wit- hemden hun huid duur zullen verkoopen. Toch meenen we het voor een overwinning op onze stadgenooten te kunnen, houden, in Huizum krijgt F. V. C. bezoek van Heerenveen. De groen-gelen zullen ongetwijfeld wel zorgen dat het „in de bus” komt. We geven de Heeren- veensche rood witten dan ook geen schijn van kans. Verder spelen nog voor deze afdeeling te Meppel M. S. C. I aldaar en Rood-Geel van Leeuwarden. De club van „Kostelijk c. s.” zal o. i. wel weinig pleizier hebben van de reis naar deze withemden. -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 2