der gemeente Sneek I I r I I Officieel orgaan Uit onze Raadzaal. (73e Jaargang) SNEEKER COURANT 311 No. beslaat ui! 5 bladen. 46e Jaargang Xaterdnc 91 December 1W99 Eerste Blad No 24 annex 3 J I Uitje.o IGEZEÖKINR Co. De SNEEKER COURANT ft een de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60 abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in I den I i Jachtopziener door een strooper gedood. van I danken van het lid A. Visser (5e categorie: overige meer- opgesloten klaagde een maand geleden over maagpijn Veem aan den Verlengden Westersingel, kadastraal be- V I Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. Aldus enz. No. X 07.351.33(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting van het visch- recht in de stadsgrachten. één jaar te verlengen. Aldus enz. U aan voor de benoeming tot lid dier commissie ter voor ziening in de vacature, welke op 1 Januari a.s. zal ont staan door de periodieke aftreding van het lid, den heer 1. 2. No. 1.851.2.02.7-2(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wethou- uers voor de benoeming van drie leden der commissie van toezicht op het lager onder wijs, 2e. I le. 2e. 2e. 1. 2. 1. 2. Gevonden Voorwerpen, Aanwezig en te bevragen bij de navol- gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 18, 19 en 20 Dec. 1929: ledige Orion bus, Houtsma, Harixmakade; nikkelen horloge w. a. riempje, I. Piso, Parkstraat 21vulpotlood, Postma, Leeuwarderdw.straat 11. SNEEK, 3 December 1929. Aan den Gemeenteraad. Onder overlegging van een schrijven van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs bevelen wij bij No. 1.855.3(6). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van drie leden der Commissie voor de lichamelijke opvoe- ding. No. 1.851.33.02.7-2(1)). Aanbeveling van Curatoren van het Gym nasium voor de benoemfhg van een lid van dat College. Eergisternacht tusschen twee en drie uur is te Stoutenburg nabij Amersfoort de jachtopziener K. door een strooper dood geschoten. K. had in den vooravond al eenige schoten hooren vallen en ging er ’s nachts om twee uur op uit, daar hij ver moedde, dat er een strooper bezig was. Toen de jachtopziener niet terugkeerde, ging men op onderzoek uit en vond K. met een schot hagel in den hals. Het leven was reeds geweken. Dadelijk werd met een po litiehond de omgeving afgezocht, nadat de politie het terrein had afgezet. Het spoor dat de politiehond volgde, leidde in de rich ting van den Apeldoornscheweg. De jachtopziener was 28 jaar oud en laat een vrouw met twee kinderen achter. als zoodanig te verlengen tot 1 Januari 1931. (Bijlage 141; dossierno. 208). Punt XIX. Rapport van de commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek der begrooting van het Old Burger Weeshuis voor 1930. (Bijlage 142; dossierno. 1.842.73(14)). Punt XX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 13 Mei 1929, no. 15, tot aankoop van de N. V Heineken's bierbrouwerij maat schappij, gevestigd te Amsterdam, van het zgn. Friesche kend gemeente Sneek, Sectie A, no. 1946, tot den aanleg van een straat aldaar en tot den verkoop onder beding van grondrente van het overige gedeelte van den aangekochten grond aan M. Siderius en E. L. de Vries. (Bijlage 143; dossierno. X 07.351.11(47)). Punt XXI. Advies van Burgemeester en Wethouders be treffende subsidieeering van het bijzonder voorbereidend onderwijs. De amendementen en voorstellen van den heeren Boeijen- ga en Boonstra zijn bij de stukken gevoegd. (Bijlage 119; dossierno. 1.851.11 B(l)). No. VI 07.58(1). Aanbevéling van Burgemeester en Wethou ders voor de benoeming van een armvoogd. SNEEK, 19 November 1929. Aan den Gemeenteraad. Onder overlegging van een desbetreffend schrijven van het Burgerlijk Armbestuur bevelen wij bij U aan voor de benoeming van -een lid van het College van Armvoogden, in de vacature, welke ultimo December e.k. zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer E. Abeln: den heer H. B. M. Louwmans, Kruizebroederstraat; den heer P. de Boer, Ged. Poortezijlen. SNEEK. 19 November 1929. Aan den Gemeenteraad. Onder overlegging van een schrijven van de commissie van toezicht op het lager onderwijs bevelen wij bij U aan voor de benoeming van 2 leden van deze commissie, ter i voorziening in de op 1 Januari 1930 ontstaande vacatures tengevolge van de periodieke aftreding van de leden F. W. C. de Haas en S. Feenstra (respectievelijk 5e categorie: overige meerderjarige inwoners en le categorie: ouders leerlingen openbare lagere scholen), waarvan de laatstge noemde niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschl te komen: Vacature-F. W. C. de Haas: F. W. C. de Haas, di'recfeTir R. H. B. S. J. S. Koopmans, inspecteur directe belastingen. Vacature-S. Feenstra: E. Smit, koopman; L. Bakker Dzn., bakker, Grootzand. De onbewaakte overwegen. Gisterochtend kwam een vrachtauto, ge laden met kalveren voor de veemarkt te Zwolle uit de richting Dalfsen in Berkum op den onbewaakten overweg juist op het oogenblik dat de sneltrein van Groningen naar Zwolle passeerde. De trein greep de auto. Van de drie in zittenden werd een persoon gedood, terwijl de twee anderen zwaar gewond werden. Vermoedelijk heeft de bestuurder door den dikken mist den naderenden trein niet be merkt. De heer M. H. de Haas werd op slag gedood. Het slachtoffer was 40 jaar en ge huwd. Het lijk, dat vreeselijk verminkt was, werd door de marechaussee naar Zwolle vervoerd. na vwl j> Vier stuks vee werden eveneens gedood. glirgernjp Armbestuur, houdende verzoek zijn diensttü Weest voorzichtig met den Kerstboom. Er wordt op gewezen, dat bezitters van Kerstboomen uiterst voorzichtig moeten zijn met dit zoo licht brandbare materiaal. Aanbeveling verdient bij den Kerstboom steeds een emmer water te plaatsen. Een vork en een schaar ingeslikt. Een spiritusdrinker, die in het Huis van Bewaring te Haarlem opgesloten was, Hij vertelde een vork, een veiligheidsspeld en een halve schaar te hebben ingeslikt. Een Röntgen-onderzoek wees dit ook uit en de man werd in het ziekenhuis geopereerd. Alleen de vork zat nog in de maag; de beide andere voorwerpen waren nog dieper in het lichaam gezakt. De operatie slaagde goed en de man voelde zich reeds flink aan de betere hand, toen zich dezer dagen plotse- 'I SNEEK, 19 November 1929. Aan den Gemeenteraad. Bij Uw besluit van 8 November 1926, no. 10, werden wij gemachtigd tot openbare verpachting van het vischrecht in de grachten gelegen binnen en om het oude stads gedeelte, de Kolk en de Draaisloot, met inbegrip van het recht tot het uitspannen van netten tot op een afstand van 500 M. buiten de voormalige trapjesbrug over de Franekervaart tusschen Badhuisgracht en Zwarteweg, met uitzondering van het aan den Staat toebehoorend gedeelte dier vaart, de brug „de Laatste Stuiver”, de Oppenhuizer- brug, de Woudvaartsbrug en de bruggen gelegen aan de Zuidzijde en de Noordzijde van de Waterpoort. Bij de op 23 November 1926 gehouden inschrijving werd dit vischrecht voor den tijd van 3 jaren, eindigende 1 Januari 1930, toegewezen aan de visschers M. Kanon en J. Boot alhier, en A. Boot, thans overleden. Van de tegenwoordige pachters is M. Kanon genegen, tegen de thans geldende pachtsom, het vischrecht opnieuw voor den tijd van 3 jaren te huren. Waar het vrijwel is uitgesloten dat bij een openbare verpachting een hoogere pachtsom zal zijn te bedingen, stellen wij U voor het aanbod van Kanpn te aanvaarden en daartoe te nemen het navolgend besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 19 November 1929, no. X 07.351.33(2); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedepu teerde Staten, onderhands voor het tijdvak van 3 jaren, eindigende 1 Januari 1933, aan M. Kanon, visscher te Sneek, te verpachten het vischrecht in de stadsgrachten, 1 VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 23 DECEMBER 1929, des avonds 7% uur. PUNTEN VAN BEHANDELING. Punt 1. Notulen van de vergadering van 18 November 1929. Punt II. Ingekomen stukken: a. Adres van F. Smit, houdende verzoek om eervol ont slag als secretaris-boekhouder van het Old Burger Wees huis, met ingang van 1 Mei 1930. (208). b. Adres van J. Wind, houdende verzoek om eervol ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand, met ingang van 1 Februari 1930. (208). c. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger op 5 December 1929. (X 07.352.651(2)). d. Adres van de afdeeling „Sneek” van een drietal ver- eenigingen van handels- en kantoorbedienden, houdende verzoek om wijziging van de Verordening op de winkel sluiting, in verband met het van kracht worden van het werktijdenbesluit voor winkels op 1 Januari 1930. Adhaesiebetuiging aan vorenbedoeld adres van Sneeker Bestuurdersbond. Idem van den Chr. Besturenbond te Sneek. (1.838.1(1)). e. Adres van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. schoolonderwijs, houdende verzoek om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas, voor den bouw van een school voor gewoon lager onderwijs aan het einde der Johan Willem Frisostraat. 1.851.2.06.B( 11 f. Adres van het bestuur van de Afd. Sneek van den Nederlandschen Arbeiders Sportbond, houdende verzoek om op Zondag 22 December 1929 gebruik te mogen maken van turntoestêllen der gemeente. (1.855.3(11)). Punt lil. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een armvoogd. (Bijlage 129; dos sierno. VI 07.58(1)). Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een schoolarts. (Bijlage 130; dos sierno. 208). Punt V. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee geneeskundigen voor de armenverzorging. (Bijlage 131; dossierno. 208). Punt VI. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een heelkundige voor de armen verzorging. (Bijlage 132; dossierno. 208). Punt Vil. Aanbeveling van Burgemeester en W ethouders voor de benoeming van drie leden der commissie van toe zicht op het lager onderwijs. (Bijlage 133; dossierno. 1.851. 2.02.7-2(1)). Punt Vlll. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot de benoeming van drie leden in de commissie voor georganiseerd overleg. (Bijlage 135; dos sierno. X 08.172(2)). Punt IX. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van drie leden der commissie voor de ichamelijke opvoeding. (Bijlage 137; dossierno. 1.855.3 (6)). Punt X. Aanbeveling van curatoren van het gymnasium voor de benoeming van een lid van dat college. (Bijlage 138; dossierno. 1.851.33.02.7-2(1)). Punt XI. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. (Bijlage 139; dossierno. 1. 351.3.02.7-2(1)). Punt XII. Aanbeveling van Curatoren van het Gymna sium voor de benoeming van een leeraar in de oude talen aan het gymnasium. (Bijlage 140; dossierno. 208). Punt XIII. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een ambtenaar van den burger lijken stand. (Bijlage 144; dossierno. 208). Punt XIV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethou ders voor de benoeming van een voorzitter, een lid-werk- gever, een plaatsvervangend lid-werkgever en een lid- verkman der commissie, welke Burgemeester en Wethou ders van advies dient bij de uitvoering van het „Werk- oosheidsbesluit 1917” en aan welke is opgedragen het bestuur der gemeente-arbeidsbeurs. (Bijlage 145; dossier no. 1.848.44(6)). Punt XV. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzer aan de school voor u. I. o. (Bijlage 146; dossierno. 208). Punt XVI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting van het vischrecht in de stadsgrachten. (Bijlage 134; dossierno. X 07.351.33(2)) Punt XVII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van art. 20 van het Werkliedenreglement. (Bijlage 136; dossierno. X 08.17(1)). Punt XVIII. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van J. Jedema, secretaris-boekhouder van hei Li MEUWE SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Ooënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, IJsbi .chtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Contröle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. SNEEK, 3 December 1929. Aan den Gemeenteraad. De Commissie voor de lichamelijke opvoeding deelde bij schrijven van 30 November 1929 mede, dat volgens rooster aan de beurt van aftreden zijn de leden R. Frank, H. Hofstra en S. de Wolf. Ter vervulling der op 1 Januari a.s. ontstaande vacatures bevelen wij de volgende drie dubbeltallen aan: le. vacature-Frank: 1. R. Frank. 2. J. Spoelstra. vacature-Hofstra: H. Hofstra. H. M. Martens. 3e. vacature-De Wolf: S. de Wolf. P. I. Zaman. Het aan den Zuiderzeedijk gevonden kinderlijkje. Naar men meldt, is de moeder van Sig mund Matthias, wiens lijkje gevonden is aan den Zuiderzeedijk, ter beschikking van de justitie gesteld. De vrouw blijft volhouden, dat het kind gestorven is tengevolge van een val van de trap. Te Dortmund is eergisteren de man aan gehouden. Over de arrestatie meldt de „Tel.”: De arrestatie geschiedde te Dortmund in de woning van een zekere vrouw Bialas, waar Mathias het geld voor een door hem geleverd schilderijtje ten bedragen van 1.50 Mark kwam innen. Mathias, die per rijwiel was gekomen, werd evenwel door de vrouw herkend als degene, die in verband met het drama aan den Zuiderzeedijk werd gezocht. Ten einde zijn arrestatie mogelijk te maken, verzocht zij hem even te willen wachten, daar zij het geld niet in huis had, doch het even van een buurvrouw wilde leenen. Mathias, die zeer zenuwachtig was, ver klaarde het geld in elk geval te moeten heb ben, daar hij het voor levensonderhoud dringend noodig had. De vrouw waarschuwde echter, terwijl hij op haar terugkomst wachtte, de politie, die onverwijld ter plaatse verscheen. Toen Mathias de beambten het huis hoorde bin nenkomen, trok hij een revolver, terwijl hij uitriep: „Ieder die mij nadert, schiet ik een kogel door het hoofd”. Bij zijn arrestatie bood hij echter geenerlei tegenstand. SNEEK, 29 November 1929. Aan den Gemeenteraad. Het College van Curatoren bij het Gymnasium te Sneek heeft de eer ter voldoening van art. 1 van het Reglement voor dit gymnasium bij Uwen Raad de volgende aanbeve lingslijst in te dienen ter vervulling van de op 1 Januari a.s. ontstaande vacature in dit College wegens periodiek aftreden van het lid Mr. T. K. Dorama: Mr. T. K. Dorama, aftredend lid. A. J. van der Sluis, Apotheker te Sneek. No. 1.851.3.02.7-2(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. ling een complicatie voordeed, tengevolge waarvan de man is overleden. J. H. H. Piccardt: J. H. H. Piccardt, voorzitter van den Raad Arbeid. P. B. van Ham, tandarts. Aanbeveling van Curatoren van het Gym nasium te Sneek voor de benoeming van een Ter voorziening ip de vacature, ontstaan door het be- leeraar in de oude talen aan het gymnasium. derjarige inwoners), bevelen wij in overeenstemming met I de commissie bij U aan: 1. J. S. Koopmans, inspecteur directe belastingen; 2. H. J. Haytink. B. en W. bieden den raad o. a. de volgende voor stellen aan: No. 208. Aanbeveling van Burgemeester en Wethou ders voor de benoeming van een geneeskun dige voor de armenverzorging. SNEEK, 19 November 1929. Aan den Gemeenteraad. Op 1 Januari 1930 Joopt de termijn van één jaar af, voor geneeskundige voor de armenverzorging, belast met de heelkundige praktijk. Onder overlegging van een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur bevelen wij voor benoeming voor het jaar 1930 bij U aan, den heer Dr. J. K. W. Kehrer. SNEEK, 29 November 1929. Aan den Gemeenteraad. Het College van Curatoren bij het Gymnasium te Sneek heeft de eer, onder overlegging van het desbetreffend ad vies van den heer Inspecteur der Gymnasia en toezending van de stukken van vier sollicitanten naar de betrekking van leeraar in de Oude Talen aan dit Gymnasium, Uwen Raad de navolgende aanbevelingslijst van benoembaren te doen toekomen, zulks voor het tijdvak van 1 Januari tot 1 September 1930. J. G. A. Weyers, lift, class, docts. te Brummen. J. D. L. de Vries, lift, class, docts. te Deventer. No. 208. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van J. Jedema, secretaris-boek houder van het Burgerlijk Armbestuur, hou dende verzoek zijn diensttijd alszoodanig te verlengen tot 1 Januari 1931. SNEEK, 3 December 1929. Aan den ,Gemeenteraad. De heer J. Jedema, secretaris-boekhouder van het Bur gerlijk Armbestuur, wiens diensttijd na het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, overeenkomstig art. 42, 4e lid der Ambtenaarsverordening, ingaande 1 Januari 1929 met één jaar is verlengd, geeft in het hierbij over gelegde, tot ons gericht, schrijven den wensch te kennen tot 1 Januari 1931 zijn functie te mogen blijven waar nemen. Hef Burgerlijk Armbestuur adviseert het verzoek in te willigen. Bij ons bestaan daartegen evenmin bezwaren. Wij adviseeren U dan ook het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het adres van J. Jedema, secretaris-boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur, houdende verzoek zijn diensttijd alszoodanig te verlengen tot 1 Januari 1931; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders d.d. 3 December 1929, no. 208; BESLUIT: "- -huvu.vu uv* den diensttijd van J. Jedema, secretaris-boekhouder van tegen den prijs van f35.50 per jaar en onder nader door |ief Burgerlijk Armbestuur, ingaande 1 Januari 1930 met I 1 JClllLlCllt 1 C'kJVJ IVJV/pi UI V IVUUlJll vuil Wil JCACA.1 ui; welken de heer Dr. A. J. Kingma is benoemd tot j 1. 2. 7 1 le. 1. 2. 1. 2. i "f *1 l; I I I 1 No. 208.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 1