In elke prijs In elke uitvoering Telefoon No. 150 KLEINZAND 7. i fl a J Kantoor-ingang naast den Heer VAN DER PEER van De eerste ijs-Zondag van het seizoen. Drukte op de Baarnsche ijsbaan. Tweede Kamer. een reis Het gevonden kinderlijkje aan de Zuiderzeedijk. Naar de Courant Het Nieuws van den Dag meldt, moeten eenige Durgerdammer visschers op 4 Nov. het echtpaar Mathias in gezelschap van het nog levende jongetje op de Zuiderzeedijk hebben gezien. Het knaapje zou dus dan niet van de trap-ge vallen, doch vermoord zijn door de ouders. Kosteiooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231. 16.4 seconde. Prachtige ritten werden gereden. Jammer, dat snelle rijders als Jetten, Klompmaker, Poepjes, dadelijk werden geslagen. Wedde. Hardrijderij van mannen. 12 rij ders. Ie prijs C Brouwer te Scheemda, 2e prijs L. Engelkes te Sellingen, 3e prijs A. Wagenaar te Midwolde (Old), 4e prijs J. Iteudering te Scheemda en 5e prijs D. Bos te Midwolde (Old.). Wedderveer. Hardrijderij van mannen. 16 rijders. Ie prijs H. Kuiper te Oudepekela, 2e prijs W. Frans te Oudepekela, 3e prijs S. Holtjer te Vlachtwedde en 4e prijs W. Steen huis te Scheemda. Geertje Jasper, gebcrjn te Ro'terdam 15 januari 1928, dochteitje van de beide etrst genoemd n Derk Venema, geboren te Ten Boer 9 Aug. 1909, gedomicilieerd te Woliersum An'je v. d. Zwng, geboren te Ten Boer 9 Maart 1901, ecntgenoote van Jan Koers gedomicilieerd te Groningen. Uit een trein geva 11e n. Gisterochtend omstreeks half elf is vijfjarig meisje, met haar moeder op naar Duitschland, uit een trein gevallen. De medereizigers trokken de noodrem over, waarna de trein direct tot stilstand kwam, tiet mei je werd bewusteloos langs de rails gevondenhet was zwaar aan het hoofd en armen gewond. Op het station Blerik verleende dr. Hellemond ds eerste hulp; daarna werd het kind naar het ziekenhuis te Venlo v. rvoerd. Er bestaat weinig hoop op levensbehoud. Het gistermiddag bij het station Blerik uit d n trein gevallen kind is gisteravond tegen half zeven te Venlo in het zieken huis overleden. Het is het drieja ige eenige zoontje van de familie P. Peter te Eindhoven, dat met de moeder vooru’t reisde naar Bonn aan de Rijn. De vader was per auto nog even uit Eindhoven gekomen. van een eventueel nieuw af te sluiten col lectief contract gedaan. Het hoofdbestuur is gemachtigd, maat regelen te treffen, noodig voor het opzeg gen van het thans geldende contract en het doen van voorstellen voor een nieuwe overeenkomst, waarbij een vacantiebepaling dient te worden opgenomen. Kinderlijkje. Te Nijmegen heeft gisteren een onbeken de man aan een 17-jarigen jongen een doos Utrecht), landbouwer (Rotterdam), overhandigd met het verzoek deze in de ling-verplegers (Utrecht), loodgieter (As- Waal te werpen. De jongen nam de doos sen, Den Helder, Roermond), metselaars aan en maakte deze open. Er blaek het lijkje (Hoorn), letterzetter (Terneuzen), metaal- van een pasgeboren kind in te zitten. politie tracht den man op te sporen. Een nieuwe lamp voor chirurgische doorlichting. Reuter meldt uit Chicago, dat Cameron, een fabrikant van chirurgische benoodigd- heden, een nieuwe lamp voor doorlichting in den handel heeft gebracht, die betere uitkomsten geeft dan men met de gewone middelen bereiken kan. Het schijnt dat men er eerst plaatsen, waar bloed in de weef sels opgestuwd is, mee ontdekken kan en na zeer korten tijd ook voorwerpen die de Cameron, een Schot, die te Chicago weten schappelijk onderzoekingswerk verricht en op het denkbeeld gekomen is, het beginsel van het zoeklicht op de diagnostiek toe te passen. De Witte Straal is metterdaad een zoek licht met een opmerkelijk vermogen om de zachte weefsels te doorlichten op zoodanige wijze dat de geneesheer een ziekte reeds in het eerste stadium kan herkennen. Veranderingen ten gevolge van infectie, die voor den X-s<raal onwaarneembaar zijn, kunnen zoodoende ontdekt worden, vóór zij een critieke faze in hun ontwikkeling bereiken, een ontzag ijk voordeel, wanneer er reden is om de aanwezigheid van ge vaarlijke woekeringen of abcessen te ver moeden. N. R. Crt. Groote scheepsramp in China. Het kleine Chineesche s.s. Lecheong, met Chineesche scheepsofficieren en 250 Chineesche. passagiers (o. w. vrouwen en kinderen) is in den nacht van Zondag op Maandag in een vliegenden storm vergaan, na uit een haven in Kwantoeng (Zuid- China) te zijn vertrokken. Naar het heet zouden slechts twee menschen gered zijn. Werkzoekenden: 1 boekhoudster, 1 boerenknecht, 1 bouw kundig opzichter-teekenaar, 1 fotograaf, 1 glas in loodzetter, 25 grondwerkers, 1 inge nieur, 3 kantoorbedienden, 1 kruideniers bediende (bezorger), 10 landarbeiders, 1 machine-bankwerker, 1 melkknecht, 12 met selaars, 14 opperlieden, 1 opperman-straat- maker, 1 rijwielmonteur, 19 schilders, 1 schoenmaker, 6 straatmakers, 4 stucadoo’rs, 21 timmerlieden, 1 zetter-inlegger, 82 zon der bepaalde vakkennis. Zilveren Jubileum Friesche Voetb albond. Ter receptie Zaterdagmiddag in de Klanderij te Leeuwarden bleek op onduo- belzinntge wijze uit de talrijke felicitaties welk een belangrijke plaats deze bond zich in de Friesche Sportwereld heeft veroverd. Verschillende sprekers hebben er het woord gevoerd en het bestuur, inzonde-heid de voorzitter de heer S. de Wolf ei de secretaris penningmeester coinpetitieleider de heer Ronner zjn gecomplimenteerd nam-ns talrijke organisaties. Tal van stoffelijke blijken van belang stelling werden geschonken. Voor alles dankte te «slotte de heer de Wolf met een gepast woord. Alcoholbestrijding bij snelverkeer. De vereeniging voor alcoholbestrijding heeft aan de Gedeputeerde Staten der ver schillende provinciën gevraagd in hoever in de voorwaarden der autobusdienstver- gunningen bepalingen zijn opgenomen, dat het den bestuurders der autobussen verbo den is, alcoholhoudende dranken te gebrui ken of oij zich te hebben. Uit het stucadoorsbedrijf. Zondag heeft in Den Haag de Algemeene b ederl. biucadoorsbond een buitengewoon huishoudelijk congres gehouden, teneinde de maatregelen te bespreken, welke na de schorsing van den voormaligen secr.-penn dienden te worden genomen. Na uitvoe- r ge discussies is besloten het door het hoofdbestuur genomen schorsingsbesluit in een definitief ontslag te veranderen. Hierna is in de plaats van den vroegeren secr.-pen ningmeester tot gesalarieerd secr.-redacteur- prapagandist benoemd met een proeftijd van een jaar de heer A. Poptje te ’s-Gra- venhage, tot onbezoldigd voorzitter de heer J. Tempelman te Haarlem, tot onbezoldigd penningmeester de heer fc. van der Schel ling te Rotterdam. Verdere veranderingen in de samenstelling van het hoofdbestuur zijn niet geschied. Het hoofdbestuur kreeg stralen niet aan den dag kunnen brengen, opdracht over te gaan tot het aanstellen van een administrateur en zoo noodig van een aankomende administratieve hulp. De geregelde controle op de financieele aangelegenheden is opgedragen aan een accountant en een uit den bond aan te wijzen controle-commissie. De zetel van den bond wo^dt gevestigd te’s-Gravenhage. Na afhandeling van deze aangelegenhe den heeft een bespreking plaats gehad over voorstellen door den Nederlandschen r.-k Hond van stucadoorspatroons ten aanzien1 Gevraagd personeel Mannen: bankwerkers (Amersfoort, Enschede, Haarlem, Middelburg, Tilburg, Utrecht), bakkers (Arnhem, Rotterdam), be- tontimmerlieden (Terneuzen), borstelmaker (Amsterdam), carosseriemakers (Amster dam, Haarlem), electricien (Amersfoort, Assen, ’s Hertogenbosch, Hilversum, Hoorn, Leeuwarden, Middelburg, Terneuzen), fit ter (Zutphen), glas in loodzetter (Nijme gen), houtbewerkers (Hilversum), kappers (Enschede, Schiedam, Utrecht), koffer- naaiers (Nijmegen), koperslager (Haarlem, leer- bewerkers (Utrecht, Venlo), monteurs (Amersfoort, Amsterdam, Hoorn, Rotter dam, Terneuzen, Utrecht), opzichters (Am sterdam, Haarlem, Leeuwarden), scheepma- ker-ijzerwerkers (Amsterdam, Haarlem, Rotterdam), schoenmakers (Breda, Til burg), sigarenmakers (’s Hertogenbosch, Utrecht), steenhouwer (Groningen), straat makers (’s Hertogenbosch), stoker (Amers foort), slager (Enschede), vuurwerker (De venter), wagenmaker (Schiedam), zadelma kers (Leiden). Vrouwen: dienstboden (Amersfoort, Arnhem, Bergen op Zoom, Delft, Hoorn, Tilburg, Zutphen), leerling-verpleegsters (Utrecht), mantelwerksters (Amsterdam), onderwijzeres (Utrecht), spinsters (Amers foort). Gefingeerde berooving f 47000. De Hooge Raid heeft gisteren behan deld een cassatieberoep van J. de W., die wegens het doen van een valsche aangifte In hooger beroep door het Hof te Leeu warden was veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. De W. was kappersb< d erde te Koudum tn wilde daar een zaak overnemen, naar hij aan zijn a.s. schoonvader vertelde om vervolgens diens dochter te trouwen. Schoon zoon zeid over veel geld te kunnen be schikken, maar toen hij er niet mede op de proppen kon komen, ging hij bij de po litie aangifte doen, dat hij ontvoerd was en in een weiland bewusteloos was achter gelaten, en terwijl hij daarna 47 briefjes van duizend gulden miste. De conclusie van het OM. luidde tot verwerping van het beroep. Arrest 6 Januari. N. R. Ct. De catastrophe bij |de Bontebrug te Groningen. De omgekomenen. Hier volgen de namen van dooden en vermisten. Jan Jasper, geboren te Leeuwarden 28 April 1901, gedomicilieerd te Rotterdam, Bootsmanstraat 9 Trijntje van der Laan, geboren te Veen- dam 31 Maart 1901, echtgenoote van Jasper i e Nederlandsche Seinfoestelienfabrlek te Hilversum heelt thans opd acht gek egen, In de vergaderzaal van de Tweede Kamer een luidsprekerinstallatie met drie micro foons, onderscheidenlijk bij den voorzitter, de ministers en den sp eker aan te leggen. In de Sunday Express vinden wij nog de volgende bijzonderheden Bij de toepassing van deze uitvinding vermijdt men de helft van het risico dat operaties meebrengen. Zij behoort reeds tot het instrumentair van een aantal Lon- densche ziekenhuizen. Als hulpmiddel voor het maken van de diagnose, waarvoor zij in de eerste plaats bestemd is, opent zij een veld van nog onberekenbare mogelijk heden. 1 Het is de ontdekking van dr. W. J. 1 I De DRUKWERKEN Fa. RIEZEBRINR Co I -i'> -■ 3E

Sneeker Nieuwsblad nl | 1929 | | pagina 3