der gemeente Sneek Officieel orgaan annex 311 No. bestaal uil 4 biaslen. SNEEKER COURANT (73e Jaargang) 46e Jaargang Woensdag i Januari 1930 No 27 Eerste Blad Uitgave: KIEZEBRINK Ce. 7 - L 4 r.lEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f’2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. Adveifentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn-op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tints, Ooênga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega(W.), I |sbi clitum, Wolsutn, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. k. B. en W. stellen voor met Kingma’s Bank dit pakhuis voor een geschikte prijs te koop De SNEEKER COURANT is een 2500.— f 29000.— - 19000.— jt*— 3500.— f 29480.— - 19000.— f 48840.— f 12P0.— wo- 2000.— f 50200.— o 960.— f - 37500.— Chr. 2000.— 4000.— 2040.— 2500.— wo- 2000.— f51000.— EKnaKoog i. n—iminiiM mi ui mm» i—iwn - 37500.— - 9500.— ver- van de 1. 2. der het Voor plan B gelden nagenoeg dezelfde be zwaren en voordeelen als voor plan A. Boven dien kan als een voordeel worden genoemd, dat gymnastieklokaal en gymnastiekterrein bij elkaar zijn en dat de gemeente ook over het gymnastieklokaal volledige zeggenschap heeft, wat met het oog op de andere scholen van be lang kan zijn. Het speelterrein bij de school, niet te ver warren met het gymnastiekterrein, zou bij dit plan echter voldoende ruimte geven. I 6500.— 7000.— 2500.— 240.— 600.— 9500.— NIEUWE SNEEKER COURANT - 3500.— ff' waarbij komt de laatste post van plan A, ad opstanden Kuipers- f 6500.— - 7000.— - 9500.— een afgesneden gedeelte grond bij Abbe- j huisje hebben wij steeds aankoop van dit pak huis in het belang der gemeente geacht. On derhands is vroeger wel eens geïnformeerd of Th. Zandleven te Leeuwarden; A. Schilstra te Enkhuizen; W. Wesselius te Oudkerk. Wij stellen U voor den nieuw te benoemen itularis aan te stellen met een proeftijd van één aar, zulks met ingang van een door ons nader /ast te stellen datum en op een jaarwedde van 1500f 1800 (met drie éénjaarlijksche verhoo- 'ingen van f 100. Nadat een vergadering met gesloten deuren s gehouden wordt benoemd met alg. st. de heer Th. Zandleven. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Vethouders tot aankoop van een bergplaats e Heeg. B. en W. adviseeren: Zooals U bekend zal zijn staat dicht bij de rug aan den straatweg te Heeg een pakhuis, eertijds eigendom van nu wijlen den heer R. A. Fortuin aldaar. Met het oog op de verkeers- P lan C. Bouw school 6 lokalen (5 leslokalen en 1 gymnastieklokaal) terrein Woningstichting. 2000 M.2 bouwterrein a f0.60 5 leslokalen met inbegrip terreinop- hooging en betegeling speelplaats (f 7500.per lokaal) 1 gymnastieklokaal 8 X 14 M. Waardevermindering afbraak ning Wed. Kouwenhoven VERGADERING van den RAAD der gemeente W ÏMöftl rst ft AOtl L op ZATERDAG 28 DECEMBER 1929, voormiddags 10 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester. Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig 11 leden. Afwezig de h.h. Abma, Atsma, Van Gooi en Rengers. waarbij wij kunnen optellen de ge kapitaliseerde Pente ad f901.03, verschuldigd ingevolge art. 205 der L. O. wet 1920 voor het bestaand? schoolgebouw, te. stellen op D buiten be- van v00r Wfdf térug- i wenschen handhaven, doch dit legt aan de uit- tiz>AriM/Y Ann mirmtnnnl Rnolnië 4-/-14- rlzrn Amilil eener school geen belemmering in den weg. Behalve de in het bovenstaande aangegeven plannen, kwamen nog enkele andere denkbeel den naar voren. Door ons is nl. tevens overwogen, een geheel nieuwe school met 5 leslokalen en een gymnas tieklokaal te bouwen: Oot< is door ons overdacht den bijbouw van een leslokaafen den bouw van een afzonderlijk gymnastieklokaal op het terrein der Woning stichting. Wij hebben, om te kunnen beoordeelen welke financiëele gevolgen de uitvoering van het een of ander plan voor de gemeente zou hebben, den Opzichter verzocht een kostenberekening van de v.erschiUende plannen op te zetten. Deze kostenberekening luidt aldus: Plan A. Bouwen leslokaal en gymnastiek lokaal bij de bestaande school. Aankoop terreinen en Zoethout Bouwen leslokaal gymnastieklokaal Vernieuwen bestaande kap op het bestaand gebouw Térreinafscheiding én betegeling I dat zij feitelijk ook opgenomen zijn in de kosten van inrichting van het terrein voor lichamelijke oefening. Ten aanzien van de plannen C en D dienen wij tl in herinnering te brengen, dat in 1924 bij de bestaande Christelijke School privaten zijn aangebracht. De kosten daarvan hebben f 5382.55 bedragen. Up grond van artikel 205, 9e lid, der Lager Onderwijswet 1920 moet bij vervreemding uit de opbrengst in de eerste plaats aan de gemeente worden terugbetaald ae som, die door de gemeente aan de verbou wing- is ten koste gelegd, verminderd met twee ten honderd voor elk vol jaar, dat sedert de verbouwing is verstreken. Wij meenen het be en ag, dat terugbetaald moet worden, op f 4850.-- te mogen stellen. Dit bedrag hebben wij echter bij de plannen C en D scoouwing gelaten, omdat bij uit’ de plannen A en B deze som, hoe de oude lokalen is besreed, niet V ontvangen. Voor de inrichting der privaten is indertijd door het schoolbestuur een waarborgsom ge stort van f 807.38, welke o.i. bij nieuwbouw thans in mindering’ kan worden gebracht van de daarvoor te storten waarborgsom, daar de nieuwe schooi immers als een voortzetting van de oude kan worden beschouwd. Wanneer wij de verschillende eindcijfers ver gelijken, kunnen wij slechts weinig verschil ontdekken. Daarom is het noodzakelijk, na te gaart welk plan met het oog op de belangen van het onderwijs het beste is. Hiervoor willen wij de voor- en nadeelen, aan elk plan verbon den, in het licht stellen. Controle op de oplaag toegestaan. was, waarop echter-eé;i afwijzend antwoord Ten opzichte van de rioleering blijven zij hun werd ontvangen.wenschen handhaven, doch dit legt aan dc ’kit Door het overlijden van den heer Fortuin voering van een eventueel besluit tot den bouw werd echter tot publieke veiling van dit perceel overgegaan. Wij meei)<ierv "He kans niet voorbij te mogen laten gaan om te trachten het pand tegen een geschikte prijs aan te koopen. Als hoogste bieder hebben wij voor de som van f 11'20.daarop beslag kunnen leggen. Gezien het belang, dat de gemeente bij den aankoop heeft, vinden wij dezsï'^rïjs niet te hoog. Wij stellen U derhalve voor het ter secretarie ter inzage nedergelegd concept-besluit tot aan koop onveranderd vast te stellen. Z. h. s. aangenomen: als voorgesteld. Punt Vil. Verzoek van het Bestuur der Veréeniging voor Christelijk Schoolonder wijs te Woudsend oni te voorzien in de be hoefte aan lokaliteit.} B. en W. adviseeren Het aantal leerlingen’ aan de school der Ver- eeniging’ voor Christelijk. Schoolondetwijs te Woudsend bedraagt thans 172. Op grond van het bepaalde in art. 28 der L. O. Wet 1920 zijn reeds’sedert 1 April 19£9 5 leerkrachten aan de van deze Vereeniging uitgaande school, verbon den. Op dit oogenblik telt de school ‘echter slechts 4 lokalen, zoodat er een leslokaal bijge bouwd moet worden. Deze omstandigheid meende het Bestuur te moeten aangrijpen om tevens in de behoefte aan lokaliteit voor het onderwijs in lichamelijke .oefening te voorzien. Alvorens een definitieve aanvraag in te dienen, heeft het Bestuur zich niet ons in verbinding gesteld en zijn verschijlénde plannen overwo gen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling,-een leslokaal en een .gymnastieklokaal te „bouwen gelaten. Voor elk plan ramen wij de kosten daarvan op pl.m. f5000. De verschillende eindcijfers geven niet aan wat de gemeente moet betalen, daar het ter- rein voor de Woningstichting reeds gemeente- eigendom is. Van de kosten kan derhalve voor plan B f240.plan C f1200.en plan D deelen daarvan wijzen wij, voor zoover dit in f 960.worden afgetrokken, zoodat wij voor plan B krijgen f48600.voor plan C f49000. en plan D f50040.—. Wij meenen deze kosten voor de vergelijking te moeten aftrekken, om- verband met het vorenstaande nog noodig is, op het volgende. de leerlingen der o.l. school zullen in twee soliede lokalen worden ondergebracht, welke Wij doen U opmerken, dat inrichting van het terrein voor lichamelijke oefening bij elk plan buiten beschouwing zijn aan te gaan een kasgeldleening voor 1930. Z. h. s. aldus besloten. Punt III. Benoeming van een viertal le den der Plaatselijke Commissie van Toe zicht ü\p het Lager Onderwijs. B. en W. adviseeren: Wij ontvingen van den heer Secretaris Plaatselijke Commissie van Toezicht op Lager Onderwijs het volgende schrijven: „Namens de Plaatselijke Commissie van Toe zicht op het L. O. kan ik U het volgende mede- deelen: le. dat de heer K. Boersma ophield lid der Commissie te zijn, daar hij niet meer voldeed aan de vereischten van art. 184, eerste lid, der L. O. wet 1920 (geen kinderen meer op school); 2e. dat de Commissie ter vervulling der va- cature-Van Dam U het volgende dubbeltal aan biedt: („overige meerderjarige inwoners der gemeente”) 1. 2. P 1 a n D Bouw school 5 leslokalen, bestaande .1. school wordt gymnastieklokaal, gemeente koopt twee leslokalen met gang en privaten van de schoolvereeniging, verkoopt onderwijzers- woning o. I. o. en bouwt nieuwe onderwijzers- woning hoofd o'. 1. school. 1600 M.2 terrein van Woningstich ting a f0.60 5 leslokalen met inbegrip terreinop- hooging en betegeling speelplaats a f7500.— Aankoop 2 leslokalen met gang en privaten, prijs door Bestuur ge noemd Aankoop terreinen en opstand Kui pers Verbetering zaling tusschen de 2 les lokalen, verandering schot gang in muur en inrichting speelterrein Verbouwing o. 1. school tot gymnas tieklokaal Vermindering waarde afbraak ning Wed. Kouwenhoven Plan B. Bouwen leslokaal bij bestaande schoo,li en bouwen gemeentelijk gymnastiek lokaal op vrij terrein. Aankoop terreinen en opstanden van Kuipers en Zoethout f Bouw leslokaal Terreinafscheiding en betegeling Vernieuwing bestaande kap op be staand gebouw 400 M.2 bouwterrein van Woning stichting, a f0.60 Ophooging terrein 400 M.3 a f 1.50 Gymnastieklokaal 8 X 14 M. itPlan A-. geeft .zijn jjezwJren,. Omdat er een onvoldoende speelterrein zou komen. Boven dien blijft men zitten met twee oude lokalen, welke van omstreeks 1890 dateeren. Feitelijk zijn zij van nog ouderen datum, daar indertijd een heerenhuis tot school is verbouwd. Wij meenen hierbij even te moeten opmerken, dat dit niet de lokalen zijn, welke bij plan D voor het openbaar lager onderwijs zijn bestemd. Het onderhoud van de oude lokalen is tame lijk zwaar en te eeniger tijd zal de gemeente er voor geplaatst worden haar te vernieuwen, al moet er wel op worden gewezen, dat dooi de vernieuwing van de bekapping de lokalen in betere conditie komen. De onderlinge ver binding der lokalen zal echter veel te wenschen over laten en voor een school met ruim 170 leer linge» zijn zij verre van ideaal en voldoen zij niet aan de tegenwoordige eischen van het Bouwbesluit. Voor combinatie van klassen, welke bij een 7-kIassige school met 5 leerkrach ten moet worden toegepast, zijn de lokalen feitelijk te klein. Indien in de toekomst een zesde lokaal noodig blijkt, is daarvoor geen ter rein meer beschikbaar, tenzij er voor belang rijke -kosten bestaande panden kunnen worden afgebroken. Als een voordeel van dit plan zouden wij kun nen noemen, dat de gemeente daarbij volledige zeggenschap over het terrein voor lichamelijke oefening heeft en dit ook voor de jeugd open zou kunnen stellen. Zooals U bekend is, heeft de jeugd thans ter plaatse gelegenheid tot spelen en heeft „Dorpsbelangen” U bij schrij- van d.d. 16 November 1928 gevraagd om een bijdrage in de kosten der afrastering daarvan. K. Boersma te Goëngamieden; H. Jongsma te Scharnegoutum; Benoemd de heer K. Boersma met 9 st; de heer H.'Jongsma had 2 st. 3e. ter vervulling der vacaturè-Boersma: (ouders schoolgaande kinderen O. L. S.) 1. Tj. Kramer te Wolsum; 2. Ids de Boer te Tirns; Benoemd de heer Tj. Kramer met 9 st.; de heer Ids de Boer had 2 st. 4e. ter vervulling der vacature ontstaan door het periodieke aftreden van den heer j. Knos sen: (onderwijzers der O. L. S.) 1. J. Knossen te Scharnegoutum; 2. E. van der Meulen te IJsbrechtum; De heer J. Knossen wordt met 11 st. herbe noemd. 5e. ter vervulling der vacature ontstaan.door het peribdTeèe aftreder? van den heer A. King- rna: (onderwijzers der B. L. S.) A. Kingma te Oudega; W. Bekius te Gauw.” De heer A. Kingma wordt met 9 st. benoemd; de heer W. Bekius had 2 st. Punt IV. Benoeming van eene onderwij zeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school te Scharnegoutum. B. en W. adviseeren: Ter vervulling van de vacature van handwerk- onderwijzeres aan de O.L. School te Scharne goutum, ontstaan door het bij Uw besluit van oü November jl. alszoodanig aan Mej. M. Vel- sink verleende eervol ontslag, leggen wij U de volgende voordracht over: 1. Mej. M. v. d. Kallen te Sneek; 2. Mej. IJ. Eldering te Sneek; 3. Mej. 1. v. d. Meer te Sneek. Deze voordracht is opgemaakt na bericht van het Hoofd der School en advies van den In specteur van het L. O. Om stagnatie in het onderwijs te voorkomen hebben wij Mej. Van der Kallen bereids te werk gesteld. Zij is tevens als kweekelinge tot de school toegelaten. Waar zij in tegenstelling met de nos. 2 en 3 der voordracht ook de akte voor onderwijzeres sezit, leek ons dit in het belang van het onder lijs de beste oplossing. Wij stellen U voor de benoeming te laten in gaan den 16 December 1929. Met alg. st. wordt mej. M. v. d. Kallen be noemd Punt V. Benoeming van een assistent Ge- neente-opzichter. B. en W. adviseeren: In verband met het aan den heer J. Nicolai redeend eervol ontslag als assistent-gemeente- >pzichter hebben wij een oproeping geplaatst an sollicitanten naar die betrekking op de thans jeldende jaarwedde. Ter voldoening aan art. 1 der Instructie voor en assistent-gemeente-opzichter bieden wij U lierbij aan een door ons aan de hand van ver regen inlichtingen en persoonlijke indrukken pgemaakte aanbeveling, bestaande uit de hee- ren; 1. 2. 3. aatr.de bestaande sch- - marvoer zou -de aan~4~— koop van enkele perceelen noodig zijn, nl. de huizen met erven van Kuipers en Zoethout. Om U aan te toonen, hoe de situatie alsdan zou worden, leggen wij teekening A aan U over. In verband met den door een der betrokken eige naren gestelden termijn heeft het Bestuur be reids een der perceelen gekocht. Toen echter de situatie serieus werd opgenomen, bleek, dat het beschikbare terrein onvoldoende zou zijn om daarop twee lokalen te bouwen en tevens een voor ruim 170 leerlingen dienende speelplaats in te richten. Daarom is naar een andere oplos sing gezocht. Het Bestuur heeft ons toen het volgende denkbeeld in overweging gegeven: 1. De tegenwoordige O. L. School wordt tot gymnastieklokaal in gericht. 2. Twee lokalen van de Chr. School worden door het Bestuur aan de gemeente overgedra gen ten behoeve van het Openbaar onderwijs. 3. Twee lokalen der Chr. School, grenzend aan de daarbij behoorende schoolwoning, wor den ingericht tot gebouw van Chr. Belangen. 4. De gemeente verkoopt aan het Bestuur de tegenwoordige woning voor het Hoofd der O. L. School, terwijl 5. het Bestuur de kosten van den bouw van een nieuwe woning voor dat Hoofd op het door aankoop van het huis van-Kuipers beschikbaar komende terrein tot een maximum van f6000. voor zijne rekening neemt. 6. Voor het Bestuur wordt op het terrein naast de woningen der Woningstichting een nieuwe school gebouwd met 5 lokalen. Wij herinneren U er aan, dat dit terrein in 1916 door de gemeente is aangekocht van' den Voorzitter van ons College. Zoowel aan- als ver koop geschiedden in het belang der volkshuis vesting, hoewel dit in de daarvan opgemaakte akte niet tot uitdrukking komt. Toch is met dit doel de koop gesloten. Op een gedeelte van het aangekochte terrein zijn enkele woningen verre zen. Het ovérblijvende gedeelte werd voor wo ningbouw gereserveerd. Dit gedeelte nu is het terrein, waarop in het 6e punt wordt gedoeld. Op grond van de feiten, welke wij U zooeven in herinnering brachten, hebben wij aan het Be duur der Woningstichting bij schrijven dd. 2 November 1929 gevraagd, öf naar zijn oordeel behoefte aan het nog beschikbare terrein als bouwterrein zal blijven bestaan. Het Bestuur der Stichting heeft daarop onder dagteekening van 28 November 1929 geantwoord, dat het in principe gaarne het geheele terrein wil behou den .Het meent echter mee te kunnen gaan met de onttrekkng van het terrein aan zijn oorspron kelijke bestemming, wanneer er een gedeelte voor bouw van woningen beschikbaar blijft. Dit gedeelte is op de situatie-teekening B nader aangegeven. Indien op het overblijvende gedeelte een school wordt gebouwd, verdient het o. i. aan beveling, dat de wonimr der gemeente, thans in huur bij de Wed. Kouwenhoven, wordt afge broken. Toen deze woning in 1919 van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente ter plaatse is aangekocht, heeft deze daarbij verscltillende voorwaarden gesteld, verband houdend met het doel verbetering der volkshuisvesting waarvoor ook deze woning eigendom der ge meente werd. Van de Kerkvoogden hebben wij echter bericht ontvangen, dat zij, wanneer tot deji bouw eener Chr. School wordt overgegaan, de gestelde voorwaarden wel willen intrekken. Bij uitvoering van plan C komt er een zeer goede oplossing. Na de beoordeeling van de plannen A en B achten wij hét onnoodig uit een te zetten, dat de bouw van een geheel nieuwe school verre te verkiezen is boven den bijbouw bij de de oude school. De nadeelen, aan den bijbouw verbonden, kunnen alle wor den ondervangen door tot den bouw eener nieuwe school over te gaan. De exploitatie van het gymnastieklokaal en het terrein voor lichamelijke oefening ten be hoeve van de andere scholen ter plaatse en eventueele sportvereenigingen zou met het Be stuur-contractueel moeten worden geregeld. Het Bestuur heeft hiertegen geen bezwaar. Wordt dit plan uitgevoerd, dan zal er een school met een verdieping worden gebouwd. Dit komt de omgeving zeer ten goede. Blijft thans te beoordeelen plan D. Als voor- Na opening der vergadering op de gebr-uike- lijke wijze is aan de orde Punt I. Notulen der vergadering van 30 November 1929. (De Commissie bestaat uit de heeren Kengers, Rijpma en Schilstra). Worden ojz voorstel der commissie onveran derd vastgesteld. Punt 11. ingekomen stukken en mededeè- lingen. a. Resolutie van Gedeputeerde Staten van Friesland d,d. 11 December 1929, 2e Afd. F, no. 34, houdende goedkeuring van het raads besluit d.d. 30 November 1929, tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1929. b. Schrijven d.d. 11 December 1929 van Bur gemeester en Wethouders der gemeente Sneek, waarbij zij hun leedwezen uitspreken omtrent eenzijdige vooi lichting inzake de kwestie „Uroenedijk” door ons college. Op verzoek van den heer Gerbrandy wordt dit stuk voorgelezen, waarin B. en W. van Sneek mededeelen te betreuren dat in de vorige raadsvergadering der gemeente Wynj- bntseradeel ook het standpunt van Sneek niet 'is medegedeeld, dat wel bereid is de weg te onderhouden, mits, zooals is toegezegd, deze weg ook haar eigendom wordt, De Voorz.: Wij zijn ons niet bewust de heeren eenzijdig te hebben ingelicht, integen deel zeer veelzijdig. De heer B o o t s m a deelt dit standpunt, maar hij acht het van belang dat ujtgemaakt wordt wie ondeihoudplichtig, is. De Voorz.: Een schrijven is naar Ged. Sta ten gegaan. De heej J e 11 e m a is daarover tevreden. De stukken a en b worden aangenomen voor notificatie. c. Schrijven van L. Larooij te Huizum, waarbij hij meedeelt de benoeming tot Hoofd der O. L. School te Goënga aan te nemen en 1 Januari a. s. -in functie te zullen treden. B. en W. stellen voor dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen en de onderwijzerswo- mng te Goënga ingaande 1 Januari 1930 aan den heer’ Larooij te verhuren tot wederopzeg ging voor f 175.per jaar en onder de door b. en W. te stellen voorwaarden. Aldus besloten. d. Adres van de Nederlandsche R. K. Volks- zangvereeniging, gevestigd te Utrecht^ om eene jaarhjksche subsidie. Het verzoek wordt afgewezen. e. Resolutie van Gedeputeerde Staten van Friesland d.d. 27 November 1929, no. 81, 2e afdeelipg, betreffende de kosten van huur, lichting en verwarming van het kantoor den gemeente-ontvanger, alsmede omtrent zekerheidstelling van den Ontvanger. Dit stuk wordt behandeld bij de gemeente- begrooting voor 1931. f. Proces-verbaal vaST de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Dit stuk wordt ter inzage gelegd voor dt leden. g. Verzoek van het Hoofdbestuur van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publiekei dienst te Rotterdam, om gedurende de winter- •maanden des Zondags ,de bruggen té sluiten Dit stuk ter afdoenifig in handen van B. ei W. gesteld, daar deze regeling aan hen is over gedragen. (Zie o. a. art. 5 van de Instructie vooi de Brugwachters.) h. Mededeelingen van Burgemeester en Wet houders. Ie. Bij nader onderzoek is B. en W. geblekei dat het voetpad te Jutrijp geen gemeente-eigen- dom is. 2e. Naar aanleiding van een schrijven dei Oudercommissie te IJsbrechtum hebben B. en W. zich tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gewend met' een. verzoek om gezien het aantal leerlingen der O. L. Schoo aldaar, voor 1930 de jaarwedden van twee leer krachten voor rijksrekenihg te nemen. Op di - verzoek is evenwel afwijzend beschikt. Nagekomen zijn: i. Mededeeling van den heer M. Brandsma dat hij bedankt als lid der commissie van Toe zicht op het L. O. Aangenomen voor kennisgeving. j. Verzoek van G. J. Walta te St. Nicolaasga verbetering en de plaatsing van het brandspuit en! gaster ketting voor f 100 te koopen. B. en W. zullen prae-advies uitbrengen. de kosten van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1