der gemeente Sneek Officieel orgaan HEERENBAAI 11 J 1A.MÜIZIHGA Autoverhuur-Tari ef a f 0.10 p. K.M. r> Uit onze Raadzaal Sil No. bestaat uit 3 bladen. 32 KaierttH» Jatnimri It 30 r IMieuwitijdingeii, Eerste Blad u». 1S JaMiuiftrl 1130 46e Jaargang F.OZIUGA- Reclamekolom. Rijwielen» W. WURING De SNEEKER COURANT >s ten brak en de dieren lijdende waren geweest bij georganiseerde patroons mogen werken.I f 13.000.— in f 13.000.— r B. en W. bieden den raad o. a. de volgende voorstellen aan: Q/nta^t Uur lUluke&er 'n paJye!)E n toelichting omtrent de noodzakelijkheid van schoolbouw aan ons verstrekt. Aangezien bij het ingediende adres overgelegd zijn de Naar we vernemen zal de 22ste Februari het tweede deel „Flierefluiters oponthoud’ door hetzelfde gezelschap in Harmonie ten tooneele worden gebracht. 2O50ct.perons ECHTE FR1ESCHE aan varkenspest. Bij slager C. V. werden ge vonden twee varkens, eveneens zonder goed- keuringsmerk, welke ook naar het abattoir werden vervoerd en afgekeurd; deze dieren waren ook lijdende geweest aan genoemde ziekte. Bij slager B. werd een half varken aangetroffen, ook niet voorzien van een goedkeuringsmerk. Ook dit werd in beslag genomen, naar het abattoir vervoerd en af gekeurd. Tegen de slagers is proces-verbaal op gemaakt. NIEUWE BIJZONDERE SCHOOL. No. 1.851.2.06 B (11). Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het bestuur van de Ver- eeniging voor Christelijk Schoolonderwijs om de voor de stichting van een bijzondere lagere school benoodigde gelden uit de gemeente kas te verstrekken. daardoor de wateraan- en -afvoer gemakkelijker en in de tweede plaats blijft de mogelijkheid beter bestaan om het terrein, dat onmiddellijk aan den Leeuwarderweg grenst en dat’ geschikt gemaakt zou kunnen worden voor een goedkoopere bouw van landhuisjes, voor dat doel te ge bruiken. Voor bijzonderheden omtrent het plan verwijzen wij U naar de zich bij dit voorstel bevindende stukken, inzon derheid naar de rapporten van onzen technischen adviseur. Wij stellen U voor het volgende besluit te nemen; De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 24 December 1929, no. 1.855.3(13) BESLUIT: I. tot den aanleg van een ijsbaan op de perceelen kadas traal bekend gemeente Sneek, Sectie D, nos. 530, 531, 532 en 533, volgens het door den gemeente-architect bij schrij ven van 19 November 1929, no. 733 ingezonden plan, met deze wijziging, dat de baan niet zal worden aangelegd onmiddellijk aan den Leeuwarderweg maar op de helft der landerijen grenzende aan den trekweg; II. de begroeting van inkomsten en uitgaven der ge meente voor 1930 te wijzigen alsvolgt: UITGAVEN. Afd. 11. Hfdst. VI. Volgno. 620a. Kosten van aanleg van een ijsbaan aan den Leeuwarder weg No. 1.778.522(4). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van den ontruimingstermijn van eenige onbewoonbaar verklaarde wo ningen. Merijntje Gijzens jeugd. Het Verraad, het eerste deel van de Me rijntje Gijzen cyclus, dat vorig jaar met zoo veel succes door het gezelschap Nap de la Mar alhier is opgevoerd, zal Maandag 27 Januari opnieuw in Harmonie worden ge geven. „De Tijd” schreef: Nap de la Mar toonde zich hier als de Kruik een groot kunstenaar, ook voor het groote tooneel en Siska Kremer verraste in hair ongekunstelde jeugd met de teere bed ding van Merijntje, de schepping van A. M. de Jong. „De Oprechte Haarl. Courant” schreef: Voor Nap de la Mar is deze voorstelling in alle opzichten een glorie geworden. Een wonder was de kleine veertienjarige Siska Kremer, in de waarlijk verpletterende rol van Merijntje. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie. Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 Vi en 1216 uur, dt navolgende voorwerpen als gevonden ge- d<poneerd op 16 Januari 1930: kindertaschje met inhoud, handkar en huissleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaanüe voorwer pen, als gevonden aangegeven op 16 Januari 1930: damesbeursje met inhoud, W. Westra, Ubbo Emmiusstraat 11; 2 knotten wit ga ren, D. de Vries, 2e Steenklipstraat 9; rij- wielbelastingmerk, J. Tienstra, Klooster- dwarsstraat 63. I. v. A. O. Op Maandag 17 Maart a.s. komt voor het 1. v. A. O. „Het Groot Volkstooneel” onder leiding van Bouber hier opvoeren „Nacht- asyl” van Gorki. DE NIEUWE IJSBAAN. No. 1.855.3(13). Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot aanleg van een ijsbaan aan den Leeu warderweg, tusschen de wandelwegen al daar. verklaarde dat het van zijn kant een grap was en de knecht-machinist slechts met ge lijke munt had willen betalen, als deze kern gedaan had. Een vermakelijke rijwieldiefstal. Uit Marssum schrijft men aan het Fr. D.: Reeds geruimen tijd is de firma Krikke bezig de scheepvaart tusschen Ritzumazijl en Menaldum voor het scheepvaartverkeer meer bruikbaar te maken. Het spreekt van zelf dat er wel eens iets aan het materiaal hapert. Zoo weigerde gisteren de motorboot nog langer aan de bevelen van den machi nist te voldoen. Deze was hierover ernstig verstoord en nam zich voor geen dood goed baas te zullen laten. Gisteravond zou het we:en. Hij leende zoo ongevraagd het rijwiel van zijn baas even en peddelde daarop naar Marssum. Aldaar zou hij een meer deskun dig monteur in le hoofdstad opbellen om dat ding weer tot rede te brengen. Moeke Verf stelde gratis haar telefoon ter beschikking. Het rijwiel werd zoo lang op de stoep in het fietsrek gedeponeerd. De baas zou ook naar Marssum en ontdekte dat zijn rijwiel was verdwenen, gestolen of ge leend, wat zou het wezen? Hij begreep al spoedig hoe de zaak zat en ondernam de leis dan ook naar Marssum. Hier ontdekte hij zijn eigendom voor het café Verf. Hij nam het zonder verder commentaar weg en reed er mee in de richting Beetgum. Het duurde slechts kort, dat onze machi nist naar buiten kwam, maar o wee! Het rijwiel was verdwenen. Omstanders hadden wel een onbekende gezien, die het weg ge nomen had. Het rijwiel was dus gestolen! Wat nu, het was ook nog wel van zijn baas. En ongevraagd was hij er op weg gegaan. Goede raad was duur. Direct maar aangifte bij de politie gedaan. Deze nam natuurlijk onmiddellijk kennis van het geval, belde verschillende collega’s in andere dorpen op en weldra was de weg van talrijke politie mannen voorzien. Alle wielrijders werden natuurlijk aangehouden en eindelijk werd ook den eigenaar bekend dat zelfs een deel der politiemacht terwille van zijn grap mo biel was gemaakt en nu zich haastte aan deze opheldering van het geval te doen. Hij bij uitnemauUuubt verbinding stellen en U te zijner tijd de noodige voorstellen tot het verleenen der vereischte credieten doen. Thans geven wij U in overweging het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen een verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs, om de voor de stichting Li F.1EUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs In de stad f’2,50, naar bulten Ir. per post f 3.60. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), II Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Ooênga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool^Abbega, IJsbi-.chtum, Wolsum, Harich, Hemelum. Bakhuizen, Nijetnirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Cootróle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting Overtredingen Vleeschkeuringswet. Dezer dagen heeft de heer P. H. van Dies- sen, directeur van het openbaar slachthuis te Uithoorn, met den heer E. Vos de Wael, burgemeester, D. J. Halstein, keurmeester, en twee gemeenteveldwachters, een inval gedaan bij slachters aldaar, die verdacht werden van handelingen in strijd met een richtige uitvoering van de Vleeschkeurings wet. Bij slager H. v. d. S. werden onder een bedstede tien geslachte varkens aangetrof- SNEEK, 24 December 1929. Aan den Gemeenteraad. De aanleg van een nieuwe veemarkt op het terrein bij de Almastraat, maakt het onmogelijk dit terrein langer te gebruiken voor het doel ijsbaan en speelterrein waarvoor het tot dusver werd benut. Van verschillende zijden en wel inzonderheid van de commissie voor licha melijke opvoeding, heeft ons af en toe de vraag bereikt of door de gemeente opnieuw zoude worden voorzien in de behoefte, welke althans aan een ijsbaan zoude bestaan en welke behoefte door een belangrijk deel der burgerij zeer sterk zoude worden gevoeld. Wij hebben enkele malen met de genoemde commissie de vraag van de wenschelijk- heid van het opnieuw aanleggen van een ijsbaan besproken en toen ook wij, zoo al niet van de noodzaak dan toch van de wenschelijkheid waren overtuigd, hebben wij met de commissie gezocht naar een plaats die geschikt geacht zoude kunnen worden. Over de wenschelijkheid van het hebben eener aan be hoorlijke eischen beantwoordende ijsbaan meenen wij hier met een enkele korte opmerking te kunnen volstaan. Jaren lang heeft de burgerij in Sneek en hebben inzonderheid de kinderen van de burgerij het genot van een ijsbaan ge kend. Aan het gevoel van veiligheid, dat bij de ouders kan bestaan als hun kinderen van de ijsbaan gebruik maken, schijnt ons in dezen nog al gewicht toegekend te moeten worden. Dat wij even geaarzeld hebben met het doen van Sierlijk in Lijn Edel van vorm Robust van constructie Vast op de weg. Aangenaam in 't rijden AGENT een voorstel is dan ook niet te wijten aan het miskennen onzerzijds van de wenschelijkheid maar uitsluitend aan financiëele overwegingen. Als plaats voor een ijsbaan kwamen naar onze meening het meest in aanmerking het stuk weiland aah den Lemmer weg bij den watertoren en de perceelen weiland aan den Leeuwarderweg tusschen de wandelwegen aldaar. Wij hebben aan den gemeente-architect opgedragen plannen voor, den aanleg van een ijsbaan op deze beide plaatsen te ontwerpen. Deze plannen, door den genoemden ambtenaar ingezonden bij schrijven van 8 October 1929 no. 632 zijn bij de stukken gevoegd, en respectievelijk ge merkt 1 en II. Om twee redenen werd door ons aan plan 11 Leeuwarderweg de voorkeur gegeven en wel a. om de betere ligging dan het weiland aan den Lem merweg dat zich in de onmiddellijke nabijheid van het terrein der gemeentereiniging bevindt, waardoor het ge bruik onder bepaalde omstandigheden minder aangenaam zou kunnen zijn; b. omdat het terrein aan den Leeuwarderweg gelegen heid tot aanleg van een betere baan biedt, dan dat aan den Lemmerweg. Volgens het1 bij het aangehaalde rapport van den ge meente-architect ingediende plan zou bij gebruikmaking van al de vier perceelen weiland welke zich tusschen de wandelwegen bevinden, een ijsbaan kunnen worden ver kregen met een ruime rij-gelegenheid voor het publiek, terwijl daarop zoowel lange- als kortebaan-wedstrijden zouden kunnen worden gehouden. De kosten van het in orde brengen van een ijsbaan worden geraamd op op f 15.000.in welk bedrag is begrepen f 1500.voor den aanleg van een kabel, noodig voor electrische verlich ting en bemaling. Aanvankelijk lachte uitvoering van dit plan ons het meest toe. Er zou een mooie gelegenheid tot beoefening van de ijssport worden verkregen; de lande rijen zouden des zomers als weiland kunnen worden ver huurd en veel huurverlies zou niet zijn te duchten. Daar enboven zou de mogelijkheid worden geschapen zoowel lange- als kortebaanwedstrijden te houden, wat ons ook voor onze gemeente niet van beteekenis scheen ontbloot. In een bespreking met de commissie voor lichamelijke opvoeding verklaarden wij ons bereid U de uitvoering van het plan-Leeuwarderweg voor te stellen, echter onder één voorwaarde nl. dat de commissie de toezegging deed de exploitatie zoo te zullen inrichten, dat gemiddeld jaarlijks een bedrag van ongeveer f 500.zijnde een matige rente van het aan te wenden kapitaal, in de gemeentekas zou worden gestort. Wij meenden deze eisch te moeten stellen op grond van de financiëele beschouwingen bij de behan deling der gemeentebegrooting voor 1930 gevoerd, waar naar wij in dit verband kortheidshalve verwijzen. Hoewel ook de commissie aanvankelijk voor uitvoering van het ruim opgezette plan het meeste gevoelde, meende zij na rijpe overweging niet de door ons gevraagde waar borg te kunnen geven omdat de kosten van exploitatie van een terrein, zooveel grooter dan het tot nu toe ge bruikte, zeer veel hooger zouden zijn dan tot dusver. Zij gaf in overweging wel vast te houden aan het plan om een ijsbaan aan den Leeuwarderweg aan te leggen, maar de oppervlakte van de baan tot ongeveer de helft te De pensioenkwestie in de Grafische vakken. De administratie van het Pensioenfonds voör de Grafische Vakken heeft thans aan i de leden van den Alg. Ned. Typografenbond, die geweigerd hebben premie te betalen voor het fonds, schriftelijk medegedeeld, dat zij als lid van het bedrijfspensioenfonds ge royeerd zijn. Van de zijde van het bestuur van den A.N T.B. verneemt de Tel., dat er in het geheelt land 160 leden een dusdanig royementschrij- ven van het fondsbestuur ontvangen hebben. Het bondsbestuur zal nu ook gevolg geven fen, welke in beslag werden genomen, naar aan zijn verplichting, zoo deelde men ver- ’t abattoir vervoerd en voor de consumptieder mee, om betrokken weigeraars als lid afgekeurd, wijl het goedkeuringsmerk ont-j der organisatie te weren, die dus niet meer! SNEEK, 24 December 1929. Aan den Gemeenteraad. Van de l?ij raadsbesluit van 9 Juli 1928, no. 6 onbewoon baar verklaarde woningen worden thans nog bewoond de woningen Zuidend 5 en 7, IJlsterkade 8, Kleinzand 84 en Knibbelsteeg 8 en 9. Waar de termijn van ontruiming van deze woningen laatstelijk bij raadsbesluit van 5 Augustus jl„ no. 8 tot 12 Februari 1930 werd verlengd en het den bewoners tot heden nog niet is mogen gelukken een andere, hun pas sende woning te vinden, zal het noodig zijn genoemden ter mijn vóór laatstgenoemden datum nogmaals te verlengen. Een verlenging met zes maanden komt ons het meest gewenscht voor. Wij stellen U dus voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 24 December 1929, no. 1.778.522 (4) Gelet op het advies der Gezondheidscommissie met den zetel Sneek d.d. 17 December 1929; BESLUIT» onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, den bij raadsbesluit van 9 Juli 1928, no. 6 gestelden termijn van ontruiming voor de onbewoonbaar verklaarde woningen Zuidend nos. 5 en 7, IJlsterkade 8, Kleinzand 84 en Knibbelsteeg 8 en 9, laatstelijk bij raadsbesluit van 5 Augustus 1929, no. 8 verlengd tot 12 Februari 1930, opnieuw te verlengen, thans tot 12 Augustus 1930. Aldus enz. plan, door den gemeente-architect ingezonden bij brief veer de helft van de oppervlakte van het eerst ingezondene. stukken genoemd in artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920, moet overeenkomstig het bepaalde in artikel 75 dier wet door U medewerking aan de inwilliging van het in het adres vervat verzoek verleend worden. Wij zullen ons daarna nader met het schoolbestuur in INKOMSTEN. Afd. II. Hfdst. XVI. Volgno. 613. Geldleening waarvan komt ten bate van Hoofdstuk VI - 13.000. blijvende ten bate van Hoofdstuk XVI Afd. II. Hfdst. VI. Volgno. 585. Geldleening overgebracht van Hoofdst. XVI Aldus enz. SNEEK, 24 December 1929. Aan den Gemeenteraad. Het bestuur der Vereeniging voor Christelijk School onderwijs heeft zich onder dagteekening van 15 November jl. tot U gewend met het verzoek, om ten behoeve van den bouw van een bijzondere lagere school aan het einde der Johan Willem Frisostraat overeenkomstig het bepaalde in -- —o- -- - artikel 74 der Lager Onderwijswet 1920 de benoodigde beperken. Uitvloeisel van dB advies is geweest een nieuw gelden uit de gemeentekas te verstrekken. t -zz: ~z:zzzz:ztz ■4~" ''--f van jn een Op jg dezer met een vertegenwoordiging van het 19 November 1929, gemerkt III, dat zich beperkte tot onge- adresseerend bestuur gehouden bespreking is een nadere De kosten van uitvoering zijn geraamd op f 13.000.—, in begrepen die van een electrische kabel voor verlichting en van een benzine-pompinstallatie. Wordt dit plan uitgevoerd, dan meent de commissie voor lichamelijke opvoeding blijkens haar schrijven van 17 De cember 1929, de toezegging te kunnen geven welke wij van haar hadden gevraagd. Met dit kleinere plan stemmen ook wij in, behoudens eén opmerking. De ijsbaan is, zooals uit de teekëning blijkt, ontworpen op de helft der landerijen onmiddellijk gren zende aan den Leeuwarderweg. Het schijnt ons gewenscht en de architect en de commissie stemmen hiermede bi: nadere overweging in dat de baan wordt aangelegd 1 op de andere helft der landerijen. In de eerste plaats wordt _i-i-1:1- 1^41^5 ■HNK£d X; ■5> n ttur f 13.000.— nihil. I - a -0.15 4 -0.15 H Auto zonder chauffeur Idem met chauffeur Groote Auto 6-7 pers. (zonder chauffeur) Idem idem met chauffeur (ooit In homen.% ponden en ponden) «IEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (73e Jaargang) MIHML—I i 11—UIT --I x- _z»-. ‘W WW3WHIHCEM GORPUHEN T S& - a -0.171/, Autobussen voor gezelschappen - 0.20 Stadsritjes-1.00 rit Wachtgelda -0.50 Trouwrijden zeer billijke conditiën Voor groote ritten nog speciale tarieven Alle verhuurwagens zjjn nieuw en voor alles verzekerd Beleefd aanbevelend, OFF. FORD-DEALER TELEFOON 292 SINGEL 4 TELEF. 415. SNEEK. xiv/wmwi iml., c.v... .v. v..ga z-» lom 1 i ftmnri r. nr rrarnonirl £17 AAO ifl v.j o~o—-j- --

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1