Officieel o.rjraan der femeente bneek H lift I (73e Jaargang) NlEDWSTUOlNGfN. j Dit No. bestaat uit 4 bladen t Fehr^inri &930 annex SNEEKER COURANT i-i-1:1-Bl-1 46? Jaargang 1 Li I.IEUWE SNEEKER COURANT Is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in De SNEEKER COURANT is de stad f*2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. Officiéél gedeelte. muzyk, In I de ontvangzaal in het ere- i en Aan mevr. Aan een der Christelijke Scholen te Leiden zijn benoemd tot onderwijzeres de dames M. Allaart en C. van der Horst, thans als zoodanig in functie aan de Julianaschool alhier. 2 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat IJ. de Boer bij firma A. M. Kuyt alhier in dienst trad. van Sonorita, welke ver. zorgde voor goede muziek, werden bloemen geoffreerd. de for in - 1 Tot opvolger van den heer Tjeenk Willink is benoemd tot directeur van de Geldersche Credietvereen. alhier, de heer R. Sorgedrager, vroeger directeur te Heerlen, thans werkzaam aan het hoofdkantoor te Arnhem. Adveitentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goênga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersutn, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemirdum, Wyckel. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Regeiprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting komt omdat deze planeet betrekkelijk dicht werd bij de aarde staat. Door een I ontdekt men HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen aan de firma KIEZEBRINK en Co., uitgevers-drukkers te Sneek, en haar recht verkrijgenden vergunning is verleend tot plaatsing van acht electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 11 P.K. voor het in werking brengen van diverse werk tuigen, ter vervanging van de ruwoliemotor van 15 P.K. in haar drukkerij in het perceel aan het Kleinzand no. 7, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3725. SNEEK, 1 Februari 1930. ze worden door het zonlicht verlicht en als pen doen aan den ernst der crematleplech- Vérmoedelijk zal dit werk een week of zes duren. Gedurende dien tijd moet het baan vak over enkel spoor bereden blijven, wat voor den treindienst geen ernstige bezwaren oplevert, waar de vertragingen als gevolg van het gedeeltelijke enkele spoor niet van groote beteekenis voor den treinenloop zijn gebleken. Goederentreinen en de Duitsche mailtreinen naar en van Hoek van Holland blijven voorloopig nog door de Betuwe loo- pen over Geldermalsen en Dordrecht. Wanrreer na zes weken het thans onder handen zijnde baanvak met bekistingen ver stevigd is, zal ook het overige weggedeelte op de Rotterdamsche spoorlijn worden na gezien en vermoedelijk wel in haar geheel op dezelfde wijze worden behandeld met in damming, zoodat het uitpuilen van veenach - tigen ondergrond over het geheele traject GoudaRotterdam onmogelijk zal worden, óók al door zware aanvulling met zand bin nen deze bekistingen. Na voleindiging dezer werkzaamheden zal het naar het oordeel der ingenieurs, weet mogelijk zijn de Rotterdamsche lijn met de vroegere snelheid over dubbelspoor te be rijden. Een tunnel onder de Maas te Rotterdam. Drie ingenieurs, werkzaam bij Gemeen tewerken te Rotterdam, hebben, als resul taat van hun studiereis naar Amerika, bij B. en W. van Rotterdam een rapport inge diend inzake den bouw van een tunnel on der de AAaas. Daarin wordt voorgesteld den tunnel te leggen aan den Westzeedijk en Charlois. Hij zal ongeveer 25 meter onder den water spiegel van de Maas komen te liggen. Zoowel aan den rechter- als den linker oever van de rivier zal een oprit van 750 meter lengte toegang tot den tunnel geven. Er komen zes verkeersbanen. Ook voor de trams is ruimte. Voetgangers en wielrijders worden niet toegelaten. Overwogen kan echter worden, I vervoermiddel beschikbaar te stellen, waardoor zij in kor ten tijd van den eenen naar den anderen oever kunnen worden overgebracht. De kosten van den bouw worden geschat op ruim 36 millioen gulden en volgens de be rekening zal de bouw vijf jaar vergen, zoo dat in 1935 of 1936 de tweede verbinding in gebruik kan worden genomen. De gemeenteraad zal, als straks het rap port in behandeling komt, hebben te beslis sen of een tunnel de tweede vaste verbin ding zal zijn en zoo ja, of dan de plannen, in het rapport nader aangegeven, voor uit voering in aanmerking komen. Een zonderlinge geschiedenis. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam stond de 21-jarige gedetineerde T. J. terecht wegens poging van een ander op zijn uitdrukkelijk verzoek en ernstig verlangen van het leven te berooven. Verd. was gedetineerd in verband met den schil derijendiefstal in het Rijksmuseum te Am sterdam en in het Frans Halsmuseum te Haarlem. In Augustus was hij met een twee tal andere gedetineerden ingesloten in een cel van 't Huis van Bewaring te A’dam. Een mede-gedetineerde was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Deze straf viel hem zoo zwaar, dat hij een einde aan zijn leven wilde maken, doch hij miste hiertoe den moed. Tenslotte had verdachte aange boden de polsslagader door te snijden, mits zijn medegevangene een briefje schreef, meldende, dat zijn medecelbewoners on schuldig waren aan zijn dood. Toen de wond erg bloedde, werd de man blijkbaar angstig, want hij belde om zich te laten verbinden. Hij vertelde dat hij zich had ge wond, om een einde aan zijn leven te ma ken, doch later had hij verteld, dat ver dachte hem op zijn verzoek had gesneden. De man, G. J. B., die geheel hersteld was, werd als getuige gehoord. Hij bleef bij zijn verklaring dat verd. V. hem de polsen had doorgesneden. Hij wilde een eind aan zijn leven maken, doch miste den moed hiertoe. Getuige deed een droevig verhaal van de omstandigheden, waarin zijn gezin ver keerde. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een gevangenisstraf van 9 maanden. De ver dachte verzocht een psychiatrisch rapport zoowel over hem als over den hoofdgetuige Uitspraak 12 Febr. Lijkje van het dochtertje van het echtpaar Jasper gevonden. In het Eemskanaal bij Oosterhoogebrug Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbi.cntum, Wolsum, Harich. Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Con‘röle op de oplaag toegestaan, als zij thans het crematorium binnentreden. Een belangrijke mededeeling in dat verslag was, dat een zeer belangrijke nalatenschap de vereeniging ten deel is gevallen, waar mede volgens de gelanceerde persberichten de stichting van een crematorium in Den Haag zou worden bevorderd, welke berich ten intusschen reeds door het Hoofdbestuur zijn tegengesproken. De volgende algemeenc vergadering zal dit jaar te Bussum worden gehouden. De rekening van den penningmeester werd nagezien en accoord bevonden. Besloten werd per circulaire ieder lid op te wekken de crematie in eigen kring te propageeren ten einde het ledental uit te breiden en het bestuur op te dragen het be leggen van een propaganda-avond, waarbij een spreker uit te noodigen, in overweging te nemen. Verder werd besloten meer alge meen bekend te maken, dat alle inlichtingen gaarne en kosteloos worden verstrekt door den secretaris der afdeeling, Parallelweg 18 alhier. Tot voorzitter, in de plaats van den heer Mr. S. Veilenga, afgetreden wegens vertrek naar Steenwijk, werd benoemd de heer G. Posthuma. Mo. S6 Eer&te Blad uitga7b. kiüzebrink. en öo. I. v. A. O. in het Gerechtsgebouw sprak gisteravond voor ’t I. v. A. O. de heer Tjepkema, leeraar aan de Zeevaartschool te Harlingen over een uitstapje in de wereldruimte. We nemen voor ons uitstapje, aldus spr., een denkbeeldig voertuig met de snelheid van een lichtstraal, nl. 300.000 K.M. per seconde. In 1 'fa seconde komen we dan met die snelheid bij de maan, waar geen lucht is, dus ook, daar geen trillingsverschijnsel mogelijk is, geen geluid en men dus niets zou kunnen hooren. Het is er dus altijd een doodsche stilte in een vrij troosteloos land- schap met wel 4000 M. hooge bergen en ringvormige kleinere gebergten, de kraters. Sommige geleerden beweren dat die kraters niet van oude vulkanen zijn, doch zijn ont staan door het inslaan van meteoren voor de maanmassa nog vast was, maar dit is een niet uitgemaakt vraagstuk, zooals er zoo vele op het gebied der sterrekunde zijn. Er is natuurlijk bij afwezigheid van lucht ook geen water op de maan. Dat er geen lucht is kan bewezen worden uit het feit dat als de maan een ster nadert, het licht van die ster niet verzwakt wordt, dus blijkbaar niet door een maanatmosfeer gaat; de ster wordt alleen aan ons oog onttrokken als de maan er voor schuift. De afstand aarde- maan bedraagt 450.000 K.M., dus iemand zou 20 jaar gedurende 10 uur per dag elk uur 5 K.M. moeten wandelen om naar de maan te loopen. Op de maanhalte volgt, na een reis van ruim 8 minuten het station: de zon, 150 millioen K.M van de aarde ver wijderd of 400 X zoo ver als de maan De zon is vermoedelijk een gasmassa met een temperatuur van 10.000 graden. Die gasmassa bestaat uit steeds ijler wordende lagen, althans volgens de gangbare meening. Een zonsverduistering is het verschijnsel als de maan tusschen zon en aarde komt te staan, men ziet dan aan de buitenkant van de verduisterde zon nog protuberansen, vlammenuitbarstingen in de zonne-atmos- feer. Soms treden die vlammen wel 600.000 K.M. buiten de zon. Bovendien ziet men dan aan de buitenrand een prachtig rose licht, de corona; de protuberansen kunnen in het sterrekundig laboratorium nog waargeno men worden, ook als de zon niet verduisterd is; de corona kan alleen gezien worden bij zonsverduistering. Soms vormt de corona een kleine, soms een zeer breede strook, wat samen schijnt te hangen met de zonnevlek ken, die met perioden van 11 jaar in grooter of kleiner aantal voorkomen. Bij een mini mum van zonnevlekken is de corona ook maar klein; waarschijnlijk hebben we hier te doen met atmosferische storingen op de zon. Spr. vertelde nu het een en ander van de planeten, die ten opzichte der vaste sterreu steeds van plaats veranderen, allen een soort lus maken. Deze planeten (dwaal sterren) vormen een soort stelsel, dat om de zon draait; het dichtst bij de zon staat Mer- curius, dan Venus, dan de aarde, die ook een planeet is, Mars, Jupiter, Saturnus, Ura nus, Neptunus. Jupiter, een zeer heldere ster, is ’s avonds in het Z.O. zeer mooi waar te nemen, en als men de stand van die pla neet een maand volgt en aanteekent zal men zelf de 1 OUDEGA (W.). Benoemd tot hoofd der Chr. (Herv.) school te Oudega (Wymb.), J. G. Lautenbach te Folsgare, die deze be noeming aannam. LEEUWARDEN. De gemeenteraad heeft Dinsdag besloten tot aankoop van 1.47.98 H.A. bouwterrein aan den Stienserweg en 0.63.98 H.A. land aan den Groninger straat weg voor f 2 per M.2 Besloten werd, in de Oude Waag, aan de Nieuwestad, het bekende karakteristieke ge bouw bij de Langepijp, een openbare toilet- inrichting te laten maken, waarvoor f 4300 werd uitgetrokken. De raad heeft verder besloten tot het af breken van de reeds in 1917 in handen van de gemeente overgegane winkelpanden aan de Peperstraat, en tot het verbreeden van die straat, zoodat een rijweg wordt verkre gen van 7.20 meter, met trottoirs ter breedte van 2.65 meter elk. De kosten van dit werk bedragen f40.000. De gemeente heeft des tijds deze winkelhuizen in eigendom ver kregen voor f 320.000, doch de toen in de bedoeling liggende doorbraak werd uitge steld, en de huizen zijn verhuurd totaal tot een opbrengst van f 14.000 per jaar. Elk jaar lijdt de gemeente dus een belangrijk verlies, terwijl de woningen in zoo’n slech ten staat van onderhoud zijn gaan verkee- ren, dat een behoorlijke herstelling f31.500 zal kosten. In het belang van het verkeer stelden B. en W. thans voor, tot amotie te besluiten. Na straatverbreeding blijft dan pl.m. 675 M2 bouwterrein over, hetwelk het gemeentebestuur tegen een goeden prijs hoopt te kunnen verkoopen. Boven het be lang van een allerhoogste prijs stellen B. en W. evenwel het belang van een aesthe- tisch goede bebouwing, waaromtrent de architect Gratama bereids aan B. en W. ad vies heeft verstrekt. De raad keurde dit doorbraakplan met 21 tegen 4 stemmen goed. Tegen stemden de liberale leden en de heer Westra (r.-k.) Oreat-Frysk Kongres 1930. De kommisje for stamforban fen „Upstalbeam en it Mienskips-ynstitüt Fryske folksfintj owing dogge war om reiskamp to organisearjen, oanslutend oan it Greatfrysk Kongres, dat yn Augustus 1930 yn Noard-Fryslan halden wirde scil. De dür fen it kamp is likernöch 10 dagen. It foarlopige reisplan is sa tocht: Woansdei 6 Augustus. Om 12 fire fortrek fen Ljouwert nei Hamboarch. Tongersdei 7 Augustus. Bisjen fen Ham boarch, under lieding ef elts for himsels, nei kar. De jouns noch nei Huzum. Freed 8 Augustus. Ie Kongresdei. Lêzings yn Huzum. Tentoanstelling. De jouns in le zing mei Ijochtbylden oer it forsonkene lan fen RQngholt, dêr’t men de oare deis hinne scil. Fierders: muzyk, folksdounsen, kostüms, lieten. Snjeon 9 Augustus. 2e Kongresdei. De moarns lêzings, de middels in boattocht nei Rungholt. Snein 10 Augustus 3e Kongresdei. De moarns preek. De middeis jiergearkomste fen de Nordfriesisehe Verein. Dos in dei om seis oer to biskikken. Moandei 11 Augustus. 4e en léste Kon gresdei. Nei it eilan Söl’ (Sylt). Dêr wirdt de jouns in Noard-Frysk stik spile. It doel fen it reiskamp is om dêrnei noch in deimennich meiinoar yn de Noard-Fryske kontreijen to toevjen. Tiisdei 12 Augustus op Söl’, dêr’t Her man Schmidt en grif ek noch wol oare le den fen de Sölring Foriin, hjar by us oan- slute wolle. Woansdei 13 Augustus nei it eilan Fear. - Tongersdei 14 Augustus in dei nei ien °m een sPec*aal ren de rialligen. Freed 15 Augustus nei Helgolan en dêr- wei nei hfis. men de eene planeet waarneemt van af een tigheden volkomen gerustgesteld zullen zijn andere, ziet men dus grooter of kleiner ge- deelten daarvan verlicht, dus een schijnge stalte als wij ook bij de maan waarnemen. Mars is in opspraak geraakt door de ka nalenkwestie, trouwens de ontdekker daar van, een Italiaan, had tusschen donkere partijen op Mars een verbinding ontdekt en deze, waar de donkere partijen als zeeën worden betiteld, een zeestraat genoemd, in ’t Italiaansch canali. Daarna heeft een deel der geleerden echter gemeend deze strepen als kanalen, door Marsbewoners aangelegd, te moeten beschouwen; men spreekt zelfs van het ontvangen van Morseteekens van Mars hier op aarde! Het is echter wel zeer de vraag of Mars al niet lang het stadium van bewoonbaarheid naar aardsche maat staf is gepasseerd! Jupiter is de groot ste planeet. Van Saturnus ontdekte onze groote geleerde Christiaan Huygens met een zeer primitieve kijker het geheim, nl. zijn ringen; deze planeet heeft tal van manen evenals vele andere planeten, de aarde heeft er echter maar één. Toen de planeet Uranus een loop had, spottende met alle berekeningen der geleer den, kwamen eenige hunner op de gedachte dat deze loop beïnvloed moest worden door een nog onbekende andere planeet. Een Fransch en Engelsch geleerde bepaalden toen de plaats waar die planeet dan moest staan, en werkelijk ontdekte de sterrewacht te Potsdam op die plaats de planeet Nep tunus. Spr. staat nog even stil bij de kometen, die een staart van soms wel millioenen K.M. hebben en aan welke kometen vroeger tal van rampen op aarde werden geweten bij hun verschijning. De verschijning van de ko meet van Halley in 1911 herinneren velen zich nog wel; na 75 jaar zien we haar weer. De staart van deze komeet streek net bij de aarde langs; zoo’n staart is gasvormig en men vreesde hier en daar dat deze gassen de aarde-atmosfeer zouden vergiftigen, het geen echter is meegevallen. De meeste ko meten hebben vaste banen en bieden dus geen gevaar voor botsing met de aarde en bovendien is een komeet buitengewoon ijl gevormd, zoodat niet de aarde maar de komeet van een botsing de meeste schade zou hebben. Nu ging spr. nog even naar de vaste ster ren; deze vormen van de aarde uit gezien de bekende sterrebeelden: Groote Beer, Orion enz. enz. Meer dan 4.3 jaar zouden we werk hebben om met de lichtsnelheid op de dichtstbijzijnde vaste ster te komen, een sneltrein met 75 K.M. snelheid in het uur zou 62 millioen jaar werk hebben er te ko men. Zoo’n afstand noemen we 4.3 licht jaren. Er zijn sterren op wel 600 lichtjaren afstand, als wij vandaar op dit oogenblik de aarde zouden waarnemen, zouden we dus niet de aarde van dit moment zien, doch die van de 14e eeuw! Hierna vertelde spr. bij lichtbeelden nog allerlei interessants van het heelal. Niet al leen hetgeen er verteld werd, maar in het bijzonder de wijze waarop het geschiedde, vond groote waardeering bij het in flinken getale opgekomen publiek. De voorz., de heer Sikkes, vertolkte die waardeering in een kort dankwoord tot den spr. De spoorlijn GoudaRotterdam. een gesprek dat het Utrechtsch Dag blad had met den hoofdingenieur der Spoor wegen, ir. Maas Geesteranus, deelde deze omtrent den stand der werkzaamheden langs het bedreigde baanvak UtrechtRotterdam mede, dat men na verschillende onderzoe kingen in den bodem besloten heeft aan weerszijden van de spoorbaan een zooge- bij de grootste helderheid aan een wandel- werd uitgebracht Sm™taX»1ein8eh5acgrf I SStaTSS van alle ledenèn o- “if’É ls n de ontvangzaal in het ere- Na een pracntige srano van aue ieuen en r -- - dat zij, die vreesden, dat de sloot de heer Bakker deze goed geslaagde dam, waarbinnen de spoorbaan^ Jongejans en enkele dames bekistingen is men Afd. Sneek ver. voor facultatieve lijkverbranding. Op 24 Januari vergaderde de afd. Sneek van de vereeniging voor facultatieve lijk verbranding. Wegens vertrek van den voor zitter de heer Vellenga werd de vergadering geleid door den vice-voorz. den heer W. Reinouts van Haga. Door den secretaris lusbeweging kunnen waarnemen, omtrent propaganda, ledental en crematie, vereen., den heer Jongejans, was bijzonder naamde bekisting aan te brengen waarmee lltiCVClCll entitle VClblrtX op Z.1I11 piaaiö. uil CAX nvi ^v^vvvnv o^ivvul II1C11 --o- - tui fl de algemeene verga- zijn geest en inzicht, en de hoop werd uit- baan wilI beletten, M^e JtEPr' Uitvoering Chr. Gymnastiekvereen. „Advendo”. In het Gebouw voor Chr. Belangen gaf bovengenoemde ver. gisterenavond haar 9e uitvoering. Over belangstelling van het pu bliek viel niet te klagen: de zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Na de gebruikelijke opmarsch liet de lei der van dezen avond, de heer P. Bakker, zingen Psalm 68 10, waarna hij voorging in gebed. In zijn kort'openingswoord heètte hij o. a. welkom den burgemeester, wet houder Potma, de heer Breeuwsma, als vertegenwoordiger van de Comm. v. Lich. Opv., de heer Duiker, voorz. van het Chr. Gymn. Verbond, de heer Graafland, rijks- inspecteur voor de Lich. Opv., de zuster- vereen. U. D. I., S. G. V. en Thusnelda. Een uitvoering als deze, zoo zeide hij, kost aan directeur en leden veel moeite en voor bereiding. Het is voor de vereen, een beloo- ning te zien, dat zoo velen zijn opgekomen. Er is hier nu velerlei slag menschen: zij, die om een gezellige avond zijn gekomen, ouders, wier kinderen meewerken, technici, die de uit te voeren nummers critisch zullen beoordeelen, en zij, die zijn gekomen om te zien of de vereen,, het praedicaat chris telijk mag dragen. De ver. bevindt zich tus schen twee polen: de sport, die in uitspat ting ontaardt en de gymnastiek, die onze delijk genoemd mag worden. De roeping van deze vereen, is de kracht des lichaams te ontplooien, opdat gezondheid, moed en lust worde versterkt. Advendo is nu 9 jaar en staat dus eigen lijk nog in de kinderschoenen; ze is echter een jonge man geworden, die met hulp van de bevallige jonkvrouw „Sonorita”, steeds goed werk leverde. De vereen, heeft manne tjes en geld noodig; ook vrouwen zijn wel kom. Er is plaats voor iedereen; zij die geen keus kunnen doen, kunnen dan nog donateur worden. Er zijn dit jaar 22 medailles gewonnen; het vaandel wordt haast te klein. Thans werd, na de gezamenlijke zang der leden van het Bondslied, met de afwerking van het rijk voorziene programma begonnen. De knotsoefeningen van de dames trok ken al direct de aandacht door de keurige uitvoering. Het nummer vrije oefeningen voor meisjes en later voor jongens was in teressant, vooral door de kleine peuters, die er aan meewerkten. De rei van de meisjes was lief, mede door de aardige aankleeding; de rhythmische oefeningen van de adspirant-dames waren eveneens fraai. Bij het nummer brug voor dames bleek, dat onder deze goede krachten gevonden worden. De prestaties van de heeren aan rek-brug en later aan rek alleen dwongen aller bewondering af. Kranige stukjes werden hier geleverd. Het laatste groote nummer was „De jacht van Diana”, een nummer dat door keurige uitvoering zeer veel bijval verwierf. Wij hebben niet alle nrs. genoemd; dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de niet ge noemde geen aandacht vonden. Integendeel, het geheel was een bijzonder geslaagde proeve van het kennen en kunnen der leden, werden verschillende mededeelingen gedaan Het woord van dank aan den leider dezer Venus is nog helderder dan Jupiter en kan terwijl door dezen als afgevaardigde verslag op zijn plaats. Uit al het gegevene spreekt V~.. -o-1 van - __c,„ stok hier op aarde nog schaduw geven. Dat dering gehouden te Velsen. In dat verslag gesproken, dat de vereeniging op den inge- buiten te persen ekkeiijk dicïii weid gewag gemaakt van de geslaagdeslagen weg moge yoortgaan. l!" bij de aarde staat Door een kijker gezien I restauratie van de ontvangzaal in het cre-| Na een prachtige stand van alle leden 1 de schijngestalten van deze matorium en c. planeet; planeten hebben nl. zelf geen licht, inwendige versiering licht afbreuk zou kun- uitvoering met dankgebed. men het veen in den grond onder de spoor- gelijk dat onlangs geschied I den van, het^ 1-jarigkindje yan schipper op deze wijze vormt men een stevlgenbriïg is omgekomen. Het lijkje is naar het ligt omslo^ aanbrengen dezer politieonderzoek zal het worden bijgezet in Woensdag begonnen. h«t fraf der ouders. I ■SU j 14 z4 /-» -HnnnT zT 4- zT F ■BQNHMNSBi flNMHHHDBBHMBftagHHKfiKSHaMMMaMBBB» i NIEUWE SNEEKER COURANT 11, luiz-ijuc van Uit uauii 12"’’'Na ILi -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1