Officieel orgaan der gemeente Sneek annex SNEEKER COURANT (73e Jaargang) OU No. bestaat uit 3 bladen. «o. 37 Eerste Blad ongave, kiezebrinjk. en e©. WoeiisHiMft 5 Fehruart m(ï 46e Jaargang Dj NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad i 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60 Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijeziji, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbr _ctitum, Wolsum, Harich, Hetnelutn, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Contrdle op de oplaag toegestaan. Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. _i .ii-i-1:1-UI-1 NIEUWE SNEEKER COURANT De SNEEKER COU RAM onderhoud over- Adres van de firma D. Tjeerde te Wor- en „aandacht te brengen, dat er onderscheidene vaii voor en BESLUIT: Woudsend, voor een huurprijs van f250.per jaar, onder bepaling, dat de huurder bovendien de helft der gewone onderhoudskosten moet betalen en voorts onder de door Burgemeesrer en Wethouders te stellen voorwaarden. Aldus enz. Z. h. s. aangenomen. van te gelden door de storting een Wij doen U daartoe het voorstel. Z. h. s. aangenomen. v. ders land te verhuren aan den heer S. Hoekstra te en daarom wilden wij het nemen. De heer Landman: Dat reedje in Wouds end was in de bebouwde kom en een bedrijf met 20 man lag er achter. Dat is iets anders dan hier met dit kleine pad. Van de f300 worden wij niet beter, en de consekwenties zijn ge vaarlijk. De heer van Gooi: aan dit wegje wonen 73 personen, dus dat is wel degelijk een ge meenschapsbelang. Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Ooënga, Gauw, Sijbrandaburcn, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudetnirdutn, Wyckel. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting Punt VI. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Lager Onderwijs te Folsgare om voor ver andering van inrichting zijner school de benoodigde gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken met voorstel van Burge meester en Wethouders. B. en W. adviseeren: Door het Bestuur der Vereeniging tot bevor dering van Christelijk Lager Onderwijs te Fols gare is bijl schrijven dd. 3 januari 1930 aan Spr. is het eens met het voorstel van B. en W. Uwen Raad verzocht overeenkomstig artikel 72 der 'Lager Onderwijswet 1920 en met overleg ging van de volgens artikel 73, derde lid, dier wet vereischte stukken, de voor verandering van inrichting zijner school benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. Bij het overleg, dat wij met adressant pleeg den, is ons gebleken, dat de verandering van inrichting beoogt een verbetering van de ramen. De aanvraag voldoet aan de eischeh der wet Derhalve stellen wij U voor, haar in te willigen en daartoe vast te stellen het navolgend con- cept-besluit. De Raad der gemeente Wymbritseradeel; Gelezen het voorstel van Burgemeester Wethouders dd. 11 januari 1930, no. 6; BESLUIT: het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Lager Onderwijs te Folsgare de gelden uit de gemeentekas te verstrekken, be- noodigd voor de verandering van inrichting zijner school. Aldus enz. De heer A t s m a: Wat zijn de kosten? De Voorz.: f 1000. Z. h. s. aangenomen. Punt Vil. Verzoek van het bestuur der aj- deeling Woudsend van de A. B. T. B. om een subsidie te willen verleenen voor een landbouwcursus met voorstel van Burge meester en Wethouders. B. en W. adviseeren: Bij schrijven dd. 22 December 1929 verzoekt het Bestuur van de afdeeling Woudsend van de Aartsdiocesanen R.-K. Boeren- en Tuindersbond een subsidie van f 25.— te willen verleenen voor den van deze afdeeling uitgaanden algemeenen landbouwcursus. Deze cursus wordt wej door Rijk en Provincie gesubsidieerd, maar daardoor kunnen alle uit gaven speciaal lokaalhuur, vuur en licht - niet worden gedekt. Naar onze meening moet het landbouwonderwijs ook door de gemeente zooveel mogelijk worden gesteund. Inwilliging van het verzoek lijkt ons dan ook alleszins ver dedigbaar. Voorts verzoekt het Bestuur te willen bepa len, dat wat betreft het gebruik van een lokaal der R.-K. bijzondere school te Woudsend dit bij de driejaarlijksche afrekening der vergoeding art. 101 L. O. wet 1920 buiten beschouwing zal worden gelaten. Hiertegen hebben wij geen bezwaar. Wij stellen U derhalve voor beide verzoeken in te willigen. Z. h. s. aangenomen. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake de toepassing der Ziek tewet. B. en W. adviseeren: Zooals U bekend zal zijn, treedt de verplichte ziekteverzekering 1 Maart 1930 in werking. Met ingang van dien datum zouden allen, die in dienst zijn van de gemeente en wier loon in geld minder dan f 3000.bedraagt, onder deze verplichte verzekering vallen, indien daarop niet een belangrijke uitzondering gold. Bij Koninklijk besluit van 11 October 1929, Stbl. 456, is nl bepaald, dat de ambtenaren in den zin van arti kel 3 en artikel 4, eerste lid onder h, i, j, k, I en n der Pensioenwet 1922 van de verplichte verze kering, geregeld in de Ziektewet, zullen zijn uit gezonderd. Door deze uitzondering zal een be langrijk deel van het personeel in gemeente dienst aan de werking van de Ziektewet zijn onttrokken. Enkele andere uitzonderingen, welke voor de gemeente van weinig beteekenis zijn, laten wij hierbij buiten beschouwing. Intusschen bjijven er nog enkele categorieën van personeel over, waarop de Ziektewet wel van toepassing zal zijn. Wij noemen voor onze gemeente het tijdelijk personeel, bij het wegenonderhoud te werk gesteld. Ten aanzien van de categorieën van personen, welke niet zijn uitgesloten van de ziekteverzekering, bestaat evenwel voor de ge meente de mogelijkheid om vrijwillig een keus te doen deze al of niet onder de werking der Ziektewet te brengen. Immers, ingevolge het bepaalde bij artikel 21, derde lid, dier wet val len zij buiten de werking der Ziektewet, indien te haren aanzien door de gemeente een regeling bij ziekte is getroffen, die door de Kroon is goedgekeurd. Deze regeling zou minstens ge lijkwaardig moeten zijn aan die der wet. Naar onze meening verdient het voor onze gemeente echter geen aanbeveling een dergelijke regeling aan de Koninklijke goedkeuring te onderwer pen. Haar uitvoering zou o. i. voor onze ge meente overbodige moeite geven. (Zie vervolg op pag. 4) Punt IV. Adres van het Bestuur der Ver eeniging tot bevordering van Dorpsbelangen te jutrijp-Hommerts inzake overname dooi de gemeente van het Jutrijperpad in onder houd en beheer met voorstel van Burge meester en Wethouders. B. en W. adviseeren: Wij ontvingen navolgend aan Uwen Raad gericht adres: „Met verschuldigden eerbied geeft te kennen onderwijzerswoning te Nijland. B. en W. adviseeren: Bij schrijven van 29 December 1929 heeft het Bestuur van de Vereeniging voor Wijkverple ging en T.B.C.-bestrijding Wymbritseradeel N. W. de huur van de voormalige onderwijzers woning te Nijland met ingang van 12 Mei 1930 opgezegd. In verband hiermede hebben wij deze woning te huur aangeboden. Op onze advertentie heeft zich als huurder aangemeld de heer S. Hoekstra te Woudsend, die bereid is, de woning voor de tot dusver be dongen huurprijs en de thans geldende voor waarden te huren. Wij vinden volkomen vrijheid, om den heer Hoekstra de woning in huur af te staan en stellen U derhalve voor het navolgend concept-besluit onveranderd vast te stellen. De Raad der gemeente Wymbritseradeel; Gelezen het voorstel van Burgemeester Wethouders, dd. 18 Januari 1930, no. 3; met ingang van 12 Mei 1930 tot wederopzeg- genomen. Dit is een voetpad van eeuwen her, i ging de voormalige onderwijzerswoning te Nlj- het publieke karakter staat onomstootelijk vastj l. Resolutie van Gedeputeerde Staten dd. 29 Januari 1930, 2e afd. F, no. 74, waarbij wordt medegedeeld, dat geen machtiging kan worden verleend tot uitvoering van het raadsbesluit in zake schoolbouw te Woudsend, daar de zaak aan het oordeel der Kroon is onderworpen, door dat de Comm. det Kon. vernietiging van het raadsbesluit wegens strijd met de wet aan de Kroon heeft gevraagd. m. Idem dd. 29 Januari 1930, 2e afd. no. 15a, houdende vaststelling der jaarwedden van de wethouders. n. Adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland te Leeuwarden, dd. 15 Januari 1930, betreffende de uitvoering van het werktijdenbesluit voor winkels. De stukken 1., m. en n. worden aangenomen voor notificatie. o. stellen. p. Adres van den hr. ij. A. v. Popta te ’s Gra- venhage dd. 22 Januari 1930, houdende vèr- zoek om terugbetaling van de indertijd door zijn familie in de gemeentekas gestorte bedragen voor aanleg van een grindweg van Oosthem naar Wolsum. q. idem van F. de Jong te Oppenhuizen e. d. dd. 25 Januari 1930, houdende verzoek om ont heffing van hunnen aanslag in de Wegenbelas ting. r. Verzoek van het Bestuur der Veereen, tot Stichting en Instandhouding van ,een „School met den Bijbel” gevestigd te Gauw om gelden toe te staan voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen. De stukken o. t/m r. worden in handen ge steld van B. en W. om advies. s. Schrijven van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O. in deze gemeente, waarin wordt medegedeeld dat de heeren K. Boersma te Goënga en G. M. van Rennes te Heeg zijn benoemd respectievelijk tot Voorzitter en Secretaris dier Commissie. Tevens wordt een aanbeveling aangeboden ter vervulling van de vacature-M. Brandsma, nl. de h.h. Van Wijk, pastoor te Woudsend en Engberts, pastoor te Westhem. De heer Pastoor Van Wijk wordt met 14 st. benoemd; de heer Pastoor Engberts had 1 st. t. Idem van de Commissie tot wering van schoolverzuim, dd. 25 Jan. 1930, waarbij wordt aangeboden een aanbeveling ter voorziening in de vacatureJoh. de Boer, nl. de h.h. R. Buma en G. Landman, beiden te Oosthem. De heer Bootsma vindt dat alle partijen in zoo’n commissie moeten vertegenwoordigd zijn, zóó dat de samenstelling een afspiegeling is van de verhoudingen in de gemeente; de samenstelling nu zal, als no. 1 benoemd wordt, zijn 3 a.-ï„ 2 vrijz., 1 c.-h., 1 r.-k., wat niet in overeenstemming is met het beeld dat onze ge meente vertoont. Spr. adviseert daarom no. 2 te benoemen. De lheer G. Landman wordt met 12 st. be noemd; de heer Buma had 3 st. u. Schrijven van den heer J. de Boer te Oosthem, d.d. Januari 1930, waarin hij bedankt als llid van de Comm. tot wering van schoolver zuim. Het ontslag wordt verleend. Voorstel van Burgemeester en Wethou- om met ingang van 1 Januari 1930 de veldwachterswoning te Heeg te verhuren voor f 180.per jaar. Z. h. s. besloten. VERGADERING van den RAAD der gemeente WYMBRITSERADEEL op ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930, ’s voorm. 10 uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig alle (15) leden. De Voorz. heet de leden welkom in deze eerste vergadering van 1930, dankt voor de ont vangen geiukwenschen en biedt wederkeerig de zijne aan. Spr. hoopt dat 1930 een vruchtbaar jaar voor deze gemeente moge zijn en dat Gods zegen op de hier verrichte werkzaamheden moge rusteen. Punt 1. Notulen der vergadering van 28 December 1929. (De Commissie bestaat uit de heeren Van der Werf, Bootsma en Gaastra). Worden op advies der commissie z. h. s. goed gekeurd. Punt II. Ingekomen stukken en mededee- Hngen. a. Resolutie van Gedeputeerde Staten, dd. 15 Januari 1930, no. 3, houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 28 December 1929 tot aankoop van een pakhuis te Heeg. b. Idem, d.d. 2 Januari 1930, no. 81, hou dende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 28 December 1929, tot het aangaan van een reke- ning-courant-overeenkomst met de N. V. King- ma’s Bank voor het jaar 1930. c. Idem, d.d. 2 Januari 1930, no. 72, houden de verdaging van de beslissing over de begroe ting 1930. d. Schrijven d.d. 31 December 1929 van T. Zandleven te Leeuwarden, houdende mededee- ling, dat hij de benoeming tot assistent-gemeen- te-opzichter aanneemt. e. Idem dd. 6 Januari 1930 van den Bond van Chr. Pohtie-ambtenaren in Nederland, ge vestigd te Amsterdam, waarbij dank wordt ge zegd voor de erkenning van het door dezen bond ingesteld diploma en het verleenen van een vergoeding van f 50.per jaar voor het bezit van dat diploma. f. Schrijven van de heeren K. Boersma te Goënga, Tj. Kramer te Wolsum, A. Kingma te Oudega en J. Knossen te Scharnegoutum, hou dende mededeeling dat zij hunne (herbenoe ming tot leden van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O. aannemen. g Schrijven van Mej. M. van der Kallen te Sneek, waarbij zij hare benoeming tot hand- werkonderwijzeres aan de O. L. School te Scharnegoutum aanneemt. De stukken a. t/m g. worden voor kennis geving aangenomen. h. Verzoekschrift dd. 13 Januari 1930 van de Friesche Maatschappij van Landbouw tot zoo danige wijziging van de thans geldende over eenkomst met de N. T. F., dat aan de eigenaars van de huiden de volle waarde wordt uitbetaald, alleen verminderd met een redelijke vergoeding voor de kosten van villen enz.; schrijven omtrent evengenoemde aangelegen heid van het Bestuur der afdeeling Friesland van de Ver. van Nederl. Gemeenten. B. en W. stellen voor deze stukken in hunne handen te stellen om advies. De heei Landman is het eens met het Friesch Landbouwblad, dat de N. T. F. geen winst mogen maken op deze huiden, wat nu ge schiedt en ook de gemeenten profiteeren daar van door een uitkeering van de N. T. F. Spr. meent dat op onze begrooting geen inkomst- post mag voorkomen uit verlies van vee door onze inwoners geleden. Spr. stelt voor dat de gemeente dit ontvangen geld zal terugbetalen aan de getroffenen. De Voorz.: Deze zaak is reeds ernstig on derzocht; de afd. Friesland der Ver. v. Ned. Gemeenten zal deze zaak ter hand nemen voor alle gemeenten. De heer S c h i I s t r a zegt dat de fabriek, als de nieuwe regeling er komt, wel meer voor de onthuiding zal vragen. Men moet daarvoor ook een vast bedrag vaststellen. De heer Van der L e ij acht het niet zoo gemakkelijk het geld, dat hier ontvangen wordt, 1 te restitueeren, ofschoon hij het in principe eens is met het voorstel-Landman. De heer A b m a is het hiermede ook eens. De zaak komt nader aan de orde als B. en W. praeadvies uitbrengen. i. Verslag van den arbeid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim over het jaar 1929. j. Brochure van den Nederl. Bond tot Be scherming van Zuigelingen. De stukken i. en j. worden ter inzage gelegd voor de leden. k. Verzoek van T. Jongbloed inzake vaststel ling rooilijn. B. en W. worden gemachtigd deze zaak af te I handelen. van meerdere firma’s wordt verzocht de be- van ü-.--- handeling van het adres van het Bestuur der „het uit’ÜËA schrijven dd' 28 Dec. Friesche Mij. van I J’“ uitbetaling der Huiden door de N. V. Thermo- kum, d.d. 31 Januari 1930, waarin mede uit naam „het bestuur der Vereeniging tot bevordering - -- >van dorpsbelangen te Jutrijp-Hommerts, dat 1929 tot Landbouw, mzake Jhoogere nzijn leedwezen vernomen heeft, dat het zgn. J f’ „binnenpad geen gemeente-eigendom is. Het Chemisdhe Fabrieken, korten tijd te willen uit- „veroorlooft zich nu onder UEA. welwillende „cicuiuauui ic uiciigcii, ucu ci unuciaciiciucne - - --- „wegen in de gemeente Wymbritseradeel zijn, meente dit pad mee onderhouden. Op het ei'gi „die wel bij haar in onderhoud en „beheer z ij n, maar haar niet in „eigendom toebehoóren. Verder wil „het opmerken en beleefdelijk onder Uwe aan dacht brengen, dat er onderscheidene wegen „de laatste jaren zijn aangelegd als: weg Rems- „werd, weg Indijk, weg Idzega, waar weliswaar „een belangrijk bedrag voor eersten aan- „leg door belanghebbenden werd gegeven, „maar waarvan het onderhoud naderhand toch „voor rekening der gemeente blijft. „Waar nu het zgn. binnenpad reeds lange „jaren ook mede een object van gemeentezorg „was, daar reeds voor ongeveer 60 jaar de „gemeente met de Kerkvoogdij een brug heeft „gebouwd ten behoeve van het verkeer, nader hand mede bijdroeg in de kosten van onder houd, ook n u wederom bereid is 50 der „kosten te dragen (waarvan dankbaar is kennis „genomen), heeft voormeld bestuur overwogen, „of niet een andere oplossing zou te vinden zijn, „daar verbetering moet plaats hebben. „Genoemd bestuur heeft daartoe een vergade- „ring belegd met belanghebbenden en de zaak „van verschillende kanten bekeken om tot een „afdoende afwikkeling van zaken te komen. „Het veroorlooft zich daarom onderstaande „onder Uwe aandacht te brengen, vertrouwende „op UEA. welwillendheid en daarop een beroep „doende, om tot een behoorlijke oplossing te „komen. Zooals reeds is opgemerkt is ’t usance, „dat belanghebbenden voor een aan te leggen „weg 50 of meer in de kosten bijdragen, ter- „wiji de gemeente het verdere onderhoud „heeft. Waar nu hier reeds een verharding is „aangebracht (ook voor 50 der kosten), „reeds lange jaren (denk aan de brug) het „onderhoud voor gezamenlijke rekening is ge- „weest, of nu niet de tijd is aangebroken dat „buiten het eigendomsrecht en afgezien daar- „van, de gemeente het pad voor hare rekening „neemt en mitsdien zorgt voor het verdere on- „derhoud. Omdat hier voor de gemeente echter „mogelijk consequenties aan verbonden zijn, „zijn belanghebbenden genegen een soort af koopsom aan te bieden, om een behoorlijke „regeling tot stand te brengen, waarop het zon- „der verdere motiveering werkelijk recht meent „te hebben. Bij algeheele overname van het „onderhoud door de gemeente, zijn belangheb benden bereid driehonderd gulden „in de gemeentekas te ‘orten (zegge f300). „Van de verdere aanvragen het eerste adres „vermeld, kan dan worden afgezien, daar onder- „houdsplichtigen van de zgn. plank bereid zijn 1 Voorste! Van burgemeester en >tiezt. belangrijk te verbreeden en aan beide voormalige ))Zi]den van ieuningen te voerzien. „Nogmaals een beroep doende op UEA. me dewerking om in deze netelige kwestie een .behoorlijke oplossing te krijgen, verblijft het „met verschuldigde hoogachting enz.” Nu adressant een behoorlijk bedrag aanbiedt om tot een bevredigende oplossing van deze zaak te geraken, zijn wij met den gemeente- opzichter van oordeel, dat het verzoek dient te worden ingewilligd, waartoe wij U bij dezen het voorstel doen. De heer A b m a meent, dat het hier slechts een voetpad geldt, terwijl de geheele gemeente profiteert van de andere wegen in het adres ge noemd. Dit pad moge in het belang van Jutrijp zijn, spr. meent dat overname in onderhoud door de gemeente niet aanbevelingswaard is. Voor de weg HeegVerste Helling en andere was men hier niet zoo vrijgevig, men krijgt niet te aanvaarden consekwenties; nu zullen tal van andere paden in de dorpen moeten over genomen. Spr. wil slechts 50 van de onder houdskosten geven voor dit pad, dat voor een deel particulier belang is. De Voorz.: Dit pad is vergeleken met het over Spr. betreurt alleen dat het pad ook geen eigendom wordt der gemeente en dat moet nog geprobeerd. Spr. hoopt dat men het kosteloos aan de gemeente zal willen overdragen. De heer Cn ossen: het onderhoud zou de eerste keer f 100 kosten, waarvan de menschen f 50 willen betalen. Men bood later 6 X f 50 aan voor de overname» in onderhoud aan de gemeente, dan was men er in de eerste 50 jaar toch af. Wat Heeg betreft de gemeente wilde wel 50 geven, doch het was een waterschaps- object, waarop de verbetering afstuitte. Aan dit pad wonen meer dan 70 menschen, dus is het zeker bebouwde kom. Steeds heeft de ge ren don: is spr. niet erg gesteld; de eigenaars zul len het wel willen overdragen, maar als de ge meente het in eigendom heeft, zullen de aan- wonenden later misschien veel meer vragen, afrastering enz. Daarom is het wijs af te zien van den eigendom, en slechts het luttele onder houd voor onze rekening te nemen. Het aanbod van f 300 is royaal. De heer N ij d a m heeft respect voor wat Dorpsbelangen deed in deze zaak, het is royaal. Spr. zou echter gaarne weten of de menschen aan de Verste Helling te Heeg nu niet weei zullen adresseeren, en of er meer dergelijke consekwenties te wachten zijn. Dan is het eerste deel van het pad buiten deze overeenkomst, is er ook kans dat de eigenaar daarvan dit straks ook over wil doen? Ook het feit, dat het pad geen gemeente-eigendom wordt, is een bezwaar. De| Voorz. beveelt het voorstel van B. en W. aan, de bezwaren zullen meevallen. De heer A t s m a zegt, dat geen wagens en paarden straks meer op het pad zullen mogen komen, die bederven het. De heer Landman: Men is niet voor 50 jaar van een pad af, waarover vee loopt. Spr. vreest, dat alle bezitters van paden straks deze zullen willen overdoen aan de gemeente. De heer C possen: Als de eigenaar het eerste deel wil overdragen, brengt de conse- kwentie mee dat hij een afkoopsom zal moeten aanbieden in overeenstemming met het onder houd. Gezien de toestand van het eerste deel, dat 5 jaar geleden is hersteld en waaraan nu nog niets mankeert, kan men de leeftijd na her stel van het pad wel op 50 jaar stellen. De som, die nu aangeboden wordt, is voldoende. De heer R ij p m a is voor 50 maar tegen overname. De heer Renge rs: Dat pad in orde bren gen ligt in de lijn onzer vroegere besluiten. Maar de toestand moet goed blijven en daar vóór is het ’t beste dat belanghebbenden het waterschap HommertsSneek verzoeken ’t pad op een aparte ligger te brengen. De heer Cnos- sen ziet de toekomst zoo rooskleurig, dat die er geen bezwaar tegen zal Ihebben De Voorz.: B. en W. hebben dit overwogen maar de heer Cnossen had wel bezwaren. De heer Cnossen: Het reglement kent geen wegen en dus moet eerst ingelanden gevraagd of deze de wegen willen opnemen, wat de vraag is, omdat er dan meer wegen zullen komen. De heer Rengers: Het is toch de eenige goede oplossing. De heer A b m a blijft tegen overname en wil 50 geven. Het voorstel van B. en W. komt in stemming. Voor de leden: Atsma, Nijdam, Gaastra, Boot sma, Jellema, V. d. Werf, V. d. Leij, Van Gooi, Cnossen; tegen de leden Schilstra, Rengers, Landman, Abma, Rijpma en Gerbrandij. Met 96 st. aangenomen. (De hh. Landman en Rijpma verlaten de ver gadering.) Punt V. Verzoek van T. Penema te Id zega om gedeeltelijke kwijtschelding van de pachtsom van het door hem gehuurde per ceel grasgewas met voorstel van Burge meester en Wethouders. B. en W. adviseeren: Door T. Renema te Idzega is bij schrijven van 9 December 1929 verzocht hem tegemoet willen komen in de schade, welke hij heeft van wegenmateriaal op door hem gehuurd perceel grasgewas de bermen der gemeentewegen. Het betrokken perceel heeft hij gehuurd de jaarlijksche pachtprijs van f60.50. Met den Gemeente-opzichter zijn wij van oor deel, dat het billijk is hem 10 der pachtsom 1929 kwijt te schelden, dus een bedrag reedje te Woudsend, dat in onderhoud is over- van f 6.05.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1