Officieel orgaan der gemeente bneek Uit onze Raadzaal. nnex jii No. beslaat uit 4 bladen. Nieuwstijdingen. 1 SNEEKER COURANT (73e Jeergang) jf/ttlercl&Hg 15 Februari 1930 46e Jaargang i I No. 40 £erste Blad uitgar»; kiezebkink en co. I SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad i 2.50, naar buiten fr. per posl f 3.60 De SNEEKER COURANT is een SNEEK, 4 Februari 1930. BESLUIT: Aan den Gemeenteraad. De Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben f 500.— SNEEK. 11 Februari 1930. Aan den Gemeenteraad. no. 34 4 Februari 1930. SNEEK. verandering van den titel van „ge- Aan den Gemeenteraad. Aan den Gemeenteraad. De léden en plaatsvervangende leden van de stembu- Bij raadsbesluit van 21 Mei 1928, is van J. Brandsma alhier voor f 4450.aangekocht het SNEEK. 11 Februari 1930. Aan den Gemeenteraad. P. J. DE HOOP. Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. f 2881.— - 2750.— -2419.— - 2684.— - 2468.— -2315.— Bij raadsbesluit van 21 Mei 1928, no. 8, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten den 6 Juni 1928, onder no. 4, STEMBUREAU II Voorzitter: F. Blok. Leden: J. de Groot, G. Vrolijk. Plaatsvervangende leden: H. H. Brenninkmeijer; E. J. Scheitens, H. Frankena; J Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester P. SIKKES, Secretaris. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaanae voorwer pen, als gevonden aangegeven op: 13 Fe bruari 1930: twee knotten wol, Gem. Reini- Vervalt: Volgno. 492. STEMBUREAU V. Voorzitter: U. Sijtema. Leden: M. Oppenhuizen, L. Bakker Wzn. Plaatsvervangende leden: S. Henstra; Mej’. A. Feikema; H. Klaibeda; J. F. van der Werf; Mr. A. W. Haan; Alb. Wiersma; IJ. Groeneveld: P. Henstra; B. Jonkmans; Mevr. D. SchaafsmaHoeneveld. No. 208. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een heel kundige voor de armenverzorging. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs. 2. B. Jonkmans. H. Feenstra. Burgemeester en Wethouders van Sneek, Gein. Arbeidsbeurs. - Geslaagd voor het eerste deel van hel artsexamen te Amsterdam, de heer A. H. J. STEMBUREAU VI. Voorzitter: P. Th. Potma. Leden: A. Smeding, E. L. Harms. Plaatsvervangende leden: W. Beekhuis; H. A. de Bruin; R. Posthumus; D. W. Dikland; J. Wind; J. E. V. Abeln; B. Groeneveld; N. de Vroedt; L. J Witteveen; Mej. G. van der Sluis. Bij Uw besluit van 23 December 1929, no. 7 werd tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, ter vervulling der vacature, ontstaan door de periodieke af treding op 1 Januari 1930 van het lid S. Feenstra (1ste categorie: ouders van leerlingen van openbare lagere scho len) benoemd de heer E. Smit, die, zooals U reeds is mede gedeeld, deze benoeming niet heeft aangenomen. Onder overlegging van een nieuwe, door vorenbedoelde commissie ingediende, aanbeveling, bevelen wij thans, ter voorziening in de bestaande vacature, voor een benoeming bij U aan: nummer 492 geraamde uitgaatpost „Steun bij verplaatsing Spoelstra; N. J. de Vries; Mevr. W. OvaaKeuning; K. Edel; K. van der Meer; Hils. Tromp; Mevr S. M. S. van den BergBosman. STEMBUREAU lil. Voorzitter: S. Breeuwsma. Leden: W. Hoekstra, E. Priester. Plaatsvervangende leden: H. Schurink; H. T. Schreuder; S. E. Westra; R. Frank; M. H. van der Werff; L. Brandenburgh; Mej. B. Schijfsma; T. Pasma; J. H. H. Piccardt;' L. Algera. STEMBUREAU 1. Voorzitter: de Burgemeester (ambtshalve). Leden: R. Nieveen, H. J. Haytink. Plaatsvervangende leden: Mevr. A. BeekhuisHesselink; Mr. K. H Mulder; Sikkes; L. Broersma; Mevr. A. SchijfsmaGlastra van Loon; R. de Josg; K. Meima; A. Postma; F. de Wit; A. Goodijk. Lz I.1EUWE Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-buis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nljezijl, Polsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsb’echtum, Wolsum, Haricb, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg. Contröle op de oplaag toegestaan. ging, Lemmerweg; zakmes, S. Kuipers, le Oosterkade 2. Door het Bestuur van den Raad van Arbeid is benoemd tot Secretaris van het scheidsgerecht voor de ambtenaren van den Raad, van Arbeid, de heer A. de Vries, <jir. STEMBUREAU IV. Voorzitter: D. Zuiderbaan. Leden: W. Boonstra, IJ. Veldhuis. Plaatsvervangende leden: H. W. Bos; Mej. A. van Dam; A. Hoekstra; H. F. Ring- nalda; H. Vrolijk; C. H. van Rhijn; F. Matak Fontein; J. A. K. Jort’vénar; G. W. Karsten; Sj. Zeijl. huis le Frittemahovenstraat no. 34. Zooals blijkt uit ons voorstel, dat tot het nemen van Uw besluit heeft geleid, is dit perceel met het oog op de uitvoering van een straten plan, dat voor het betrokken stadsdeel in voorbereiding is, bestemd te worden afgebroken. De grond zal vervolgens in hoofdzaak voor stratenaanleg worden gebruikt. De aanvaarding van het huis door de gemeente kan in SNEEK, 4 Februari 1930. Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goênga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Rijs, Oudemlrdum, Wyckel Alle advertentiën worden In beide bladen opgenomen. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting verhuring over te gaan. De gemeente-architect, wiens advies bij de stukken is gevoegd, geeft in overweging de huur van de kleinste woning te bepalen op f 1.50 per week en die van de woning thans bij Brandsma in gebruik, op f 3.per week. Deze huurprijzen komen ons billijk voor Het vaststellen van de nadere voorwaarden, waaronde: de verhuring kan geschieden kan, naar wij meenen, in dit geval gevoegelijk geheel aan ons worden overgelaten. Wij stellen U voor het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 Februari 1930. no. X 07.351.11(36); STEMBUREAU VII. Voorzitter: F. Boeijenga. Leden: S. G. Siemensma, J. Eringa. Plaatsvervangende leden: J. van Drodge; Mej. G. S. Guldemond; F. K. Groene veld; C. Verhoeff; Eppinga; Mej. A. Schurink; P. F. Obbema; A. W. van der Poel; H. Hofstra; F. H. Poelman. STEMBUREAU VUL Voorzitter: G. L. Dokkum. Leden: J. van der Meulen, I. Schaafsma. Plaatsvervangende leden: S. Terpstra; J. van der Velde; L. Rasterhoff; J. W. Deenik; K. v d. Burg; G. v. d. Pijpekamp; J. Keuning; S. Mink; Mevr. C. Reinouts van HagaDokter; Mej. Wielinga. plannen nog wel eenigen tijd op zich kan laten wachten, kunnen de beide woningen, waaruit het perceel bestaat worden verhuurd, tot het tijdstip waarop met de afbraak wordt aangevangen. Het is met het oog hierop noodig dat de huurprijzen door U worden vastgesteld en wij gemachtigd worden tot In Uwe vergadering van 23 December j.l. werd de heer Dr. J. K. W. Kehrer, voor het jaar 1930, benoemd tot ge neeskundige voter de armenverzorging, belast met de heel kundige praktijk. Blijkens het hierbij overgelegde schrijven verzoekt de heer Kehrer, in verband met zijn aanstaand, vertrek uit d< gemeente, met ingang van 1 Maart 1930, uit vorenbedoelde functie te worden ontheven. Onder overlegging van het desbetreffend advies van het Burgerlijk Armbestuur stellen wij U voor aan den heer Dr. J, K. W. Kehrer, met ingang van 1 Maart 1930, eervol ontslag te verleenen als geneeskundige voor de armenver zorging, belast met de heelkundige praktijk en alszoo- danig, met ingang van denzelfden datum, voor het restee- rende gedeelte van het jaar 1930, te benoemen den heer Dr. A. J. Kingma. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester, P. SIKKES, Secretaris. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter algemeene kennis dat van heden jjf ter Secretarie, 2e afd. ter inzage ligt de beschikking van den Minister van Defensie van 10 Februari 1930, waarbij aan H1DDE VAN DER WOUDE dienstplichtige der lichting 1930 uit deze gemeente, met ingang van 16 Februari 1930 "Voor een jaar vrijstelling van den dienst plicht is verleend wegens kostwinnerschap. Tegen deze uitspraSk kan uiterlijk den tienden dag na de dagteekening dezer be kendmaking beroep worden ingesteld. SNEEK, 14 Februari 1930. SNEEK, 6 Februari 1930. Aan den Gemeenteraad. Ter voldoening aan het in bovenaangehaald schrijven gedaan verzoek deelen wij U mede, dat door ons is be sloten, de volgende heeren aan Uwen Raad voor te dragen voor een benoeming voor de betrekking van Secretaris- Boekhouder bij onze stichting, welke betrekking 1 Mei a.s. zal moeten worden vervuld. Wij verzoeken U beleefd uit onderstaand drietal heeren, welke niet in alphabetische volgorde zijn geplaatst, èen keuze te willen doen. No. 1. H. J. Haytink. Oud-Regent van het Old Burger Weeshuis. No. 2. P. Boomsma, Procuratiehouder ten kantore van de Geldersche Credietvereeniging te Sneek. No. 3. T. Zijlstra, Boekhouder en Reiziger bij de Firma Noury en Van der Lande te Sneek. De op de voorgedragenen betrekking hebbende beschei den worden^iierbij overgelegd. Regenten van het Old Burger Weeshuis te Sneek' D. RUTGERS, Voorzitter. F. SMIT, Secretaris-Boekhoudtr. No. 07.51(5). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van de leden en plaatsver vangende leden van de stembureaux in deze gemeente voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Ge meenteraad. ue ueueputeeroe Staten dezer provincie hebben ons bericht tegen goedkeuring van de gemeentebegrooting voor 1930 geen bezwaar te hebben mits dc onder volg- i van arbeidskrachten en buitenwoonplaatswerkers” wordt geschrapt. Zooals U bekend is, is omtrent de vraag of uitgaven voor dit doel op de gemeentebegrooting mogen worden uitgetrokken dan wel'eventueel rechtstreeks door het Burgerlijk Armbestuur moeten worden betaald, een beroep tegen een weigering van de goedkeuring op een wijziging der begrooting voor 1929 bij de Kroon aanhan gig. in afwachting van de uitspraak op dit beroep wen- schen Gedeputeerde Staten den betrokken post van de be grooting voor 1930 te zien afgevoerd. Wij geven U in overweging aan dezen wensch tegemoet te komen. Mocht de beslissing van het geschil in voor de gemeente gunstigen zin uitvallen, dan zullen wij U voor stellen Men post weder te herstellen. Wij bieden U navolgend ’öntwerp-besLuit ter vaststel ling aan: De Raad der gemeente Sneek; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 Februari 1930, no. X 07.352.11(16), BESLUIT: de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1930 te wijzigen als volgt: UITGAVEN. AFDEELING 1. HOOFDSTUK IX, 2. LEEUWARDEN. Ged. Staten hebben be sloten aan beheerders van de op de provin ciale wegenlijst voor 1929 voorkomende wegen de hierna vermelde bedragen uit te keeren: Gemeenten: Achtkarspelen f5518.40; Bar- radeel f 4637.10; Het Bildt f4605.60; Bols- ward f 1594.78; Dantumadeel f7157.30; Dokkum f523.21; Ferwerderadeel f 3811.06; Franeker f 1093; Franekeradeel f 1731.80; Oaastcrland f3086.40; H.O.N. f4562.72; Hemta-arderadeel f 3086.40 Kollumerland f2065.80; Leeuwarden f 1622.08; Leeuwar- (leradeel 14411.80; Lemsterland f2575; ilenaidumadeel f2404; Oostdongeradeel 16728.52; Ooststellingwerf f 14555.16; Op perland f9632.42; Schoterland f543.96; SlnalHngerland f656.20; Sneek f691.60; Stavoren f280; Tietjerksteradeei f2868.20; Utingeradeel f 2645.60; Westdongeradeel 14178; Weststellingwerf f7629.20; Wonse- radeel f7393.80; Worktim f 1076.04; Wym- I Dritseradeel f 3262.38. Watersch. De Zeven Grietenijen en Stad I Sloten f 302.40; Comm, van beheer weg SlotenTerbandsterschans gem. Doniawer- stal f4527.70; gem. Haskerland f3761.60; 1 Comm. van beheer weg Heerenveen Quatrebras 114419.90; Ned. Tramw. Mij. 152.82. voorbehoudens de goedkeuring der Gedeputeerde Staten, aan Burgemeester en Wethouders machtiging te verleenen, tot het verhurn onder door hen te stellen yoorwaarden, van de beide woningen in het' huis 1ste Frittemahovenstraat 34, tegen een huurprijs van f 1.50 per week, wat de kleinste woning betreft en f 3.— per week voor de andere woning, zulks tof het tijdstip waarop deze woningen zullen worden afgebroken. Aldus enz. SNEEK, 11 Februari 1930. Aan den Gemeenteraad. De gemeente-architect heeft ons voorgesteld één der opzichters bij de gemeentewerken te benoemen tot hoofd- opzichter op een jaarwedde van f 2600f 3000. Het des betreffend schrijveh, waarin de motieven die tot het voor stel hebben geleid zijn neergelegd, is bij de stukken ge voegd, waarnaar wij U verwijzen. De commissie voor de openbare werken, wier advies wij mede aan U overleggen, kan zich met het voorstel veree- nigen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: 1verandering van den titel van „ge meente-architect” in dien van „directeur der gemeentewerken”; 2. instelling van de betrekking van hoofd opzichter bij de gemeentewerken. Steun bij verplaatsing van arbeidskrach ten en buitenwoonplaatswerkersf500. HOOFDSTUK XVI. Volgno. 581. Onvoorziene uitgaven met Aldus enz. No. 208. Voordracht van Regenten van het Old Bur ger Weeshuis voor de benoeming van een secretaris-boekhouder van die instelling. No. X 07.351.11(36). Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen de beide woningen in het perceel 1ste Frittemahovenstraat tijdelijk te verhuren. reaux werden bij Uw besluit van 12 April 1926, ingevolge jMei' 1930 plaats vinden, Aangezien de uitvoering der art. 59 der Kieswet, voor den tijd van 4 jaren benoemd. Met uitzondering van den Voorzitter van het stembureau in het stemdistrict I, als hoedanig de Burgemeester ambts halve optreedt, treden alle leden en plaatsvervangende leden op 10 April a.s, periodiek af. Wij geven U in overweging met ingang van genoemden Dokkum van Sneek. Door de wegopzichter der Ned.Spoor wegen te Sneek werd 12 Febr. onderhands aanbesteed het vernieuwen van remming- werken op het baanvak LeeuwardenSta voren. Ingeschreven werd door: Firma Broersma, Harlingen D. Hielkema, Mirns A. Ooms en Jt Lusthoff, Sneek J. Albada, Stavoren J. G. Steensma, Lemmer Gebr Smits, Warns OUDEGA (W.) De vereen. Dorpsbelang hield Zaterdagavond haar jaarverg. De voorz. opende deze verg, met gebed en sprak een kort openingswoord. De secr. las de notulen der vorige verg., welke werden goedgekeurd en vastgesteld. Uit het jaar verslag van den secr. bleek, dat door de ver. nog goed werk werd verricht. Het verslag van de penningm. vertelde ons dat er was ontvangen f46.57 en uitgegeven f 19.92. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat bij een tweede vrije stemming werd gekozen de hr. D. Odolphie. Besproken werd o.m. te trachten een rechtstreeksche telefoonverbin ding te verkrijgen met Heeg. Dit om in noodgevallen zoo spoedig mogelijk een dok ter te hebben. Na afhandeling van enkele interne zaken sloot de voorz. de vergadering nadat de secr. was voorgegaan in dankge bed. Van de 100 leden waren ditmaal slechts 14 aanwezig. F. D. datum opnieuw voor den tijd van 4 jaren de leden en plaatsvervangende leden van alle acht stembureaux in deze gemeente te benoemen en bevelen daarom aan voor: B. en W. bieden 'den raad o. a. de ^volgende voor- stellen aan: Voorstel van Burgemeester en Wethouders •tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1930. i.ii -i-1:1-1:1-1 i p. No. 1.851.2.02.7—2(1). 1. 1 H NIEUWE SNEEKER COURANT a Uitkeering wegenbelasting, No. X 08.17(2). l Verhoogd wordt: 1 No. X 07.352.11(16).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1