der gemeente Sneek Officieel orgaan NV NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK 46 e Jaargang Ferffte Wad No. 06 annex SNEEKER COURANT (73e Jaargang) DU No. bestaat uil 4 bladen g»?ir.iWV'.4eB.auMXAi»»!.’M«li mi awiiiatil.uwwitraeiwewiwi'^F» MNKRHESNB £a»terda< April 1930 Niiuwstijdingeii, Uitgave: KlEZEBItiNK Ge. h 47a tam,*.. GELDEN BESCHIKBAAR voor le hypotheek op billijke voorwaarden PANDBRIEVEN 99 De SNEEKER COURANT <s een Wyckel, Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting. PERSONEN OVER DE MAAND MAART 1930. 2O-5OcLptr*u van defensie geant- Het Carillon. VERTROKKEN: f600.— denzaalschestraat 24a; Barre Bleijinga, marinier, rinierskazerne; Durkje Jaarsma, z. 1700), ii Hypotheken Pandbrieven Hierover ontspon zich een gemoedelijke discussie, aldus meldt het Utrechtsch Dag- Siemon Koster, leerling M. T. S., van Kruize- broederstraat 2 naar Huizuni, Leeuwarderstraat 22; Foeke de Vries, winkelbediende, van le Zo- nierrakbuurt 29 naar Amersfoort, Fuchsiastraat* 30; Pieterke Tilstra, z. b., van le Oosterkade 49 Maandag 21 April a.s. den 2den Paasch- dag zal het nieuwe Klokkenspel in de St. Martinitoren alhier voor het eerst officieel I worden. De Vereeniging tot Be- Wilhelmus (oude toonzetting) Marnix van St. Aldegonde. Andante Cantabile, Jef Denijn. (ca. De opening der sluis te IJmuiden. De „Johan van Oldenbarneveldt” zal op Suez op het stand gezet, waar het tenslotte i den ochtend van den 29sten April a.s. met i aan boord de koninklijke familie en tal van i, waaronder de leden van den Gemeenteraad van Amsterdam, naar IJmui- Derhalve meer in- dan afge schreven nieuwe sluis. Het Hbl. verneemt, dat de S.-D. raads fractie van Amsterdam, om de aanwezigheid Van 4 tot 5 uur: Rubens Marche, Peter Benoit. Fryske Muzyk Grienmank. Forskate wi zen fen Fryske Sangen. A. J. Wolters. Dansje, Jos. de Klerk. Pizzicati, Em. C. Verrees. Preludium, Jef van Hoof. (waarmede gefusioneerd de N V. EERSTE NED. HYP. BRIEFdANK TE 's GRAVENHAGE) Directie: Mr. M. J. Bos, Mr. J. Wilkens en J. Roosenburg. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende 't postkantoor Sneek over de maand Maart 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f21,376.86 en terugbet-aald - 15.459.05 OPGERICHT TE VEENDAM IN 1090 ECHTE FWESCHE [HEEREN-BAAl Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 5.917.81 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 28. Door tusscherikomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 600.— en afgeschreven nominaal - Anna Deden, echtgen. van J. C. van Meurs, z. b., van le Woudstraat 8 naar Haarlem, Krit- zingerstraat 17; Eindhoven, Aalsterweg 23; «Eelke Visser, ko perslager, van Willem de Zwijgerstraat 15 naar Leeuwarden, Merelstraat 15; Grietje Bijlsma, dienstbode, van Verl. Westersingel 27 naar Utrecht, Biltstraat 95; letje Simonsma, dienst bode, van Singel 61 naar Leeuwarden, Qroote Hoogstraat 23; Wieberen de Wit, chauffeur, van Wijde Noorderhorne 2 naar Leeuwarden, Droge Haven 9; Anna Klazina van der Brug, onderwij zeres, van Nauwe Noorderhorne 30 naar Balk, VIEUWE SNEEKER COURANT Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Gaastmeer, Balk, Stavoren, INGEROMEN: Cornelia van der Woud, modiste, van Dragten naar Oosterdijk 16; «Cornells Hofstra, z. b., van Stadskanaal naar Willem de Zwijgerstraat 108; «Jan Johannes van der Dussen, coupeur,, van Utrecht naar Willem Lodewijkstraat 63; Geertje de Haan, z. b., van Meppel naar Galigastraat 8; «Johannes Petrus Mudde, kantoorbediende, van Amsterdam naar Emmastraat 11Wubbelt Brouwer, kellner, van Veendam naar Wijde Noorderhorne 2; Anna van der Wei, dienstbode, van Bolsward naar Kleinzand 91«Cornells van der Werf, scheepstimmerknecht, van Joure naar 3e Zornerrakbuurt 33; Johannes Damstra, on-|22b; Wijtze van Foeken, schilder, van Koop- tuinman, van Grouw fjalke Faoer, horlogemaker, van Kloosterstraat zich overal verspreidde. In minder dan geen hel hier en daar op, terwijl hier luchtkokers, I jaarwedde^yan den veldwachter werd bezui- daar de masten naar voren begonnen te bui gen. Tijdens de eerste pogingen om den brand te blusschen, is het schip met geringe vaart doorgeloopcn; maar al spoedig ge-| raakte het stuurgerei defect en was men verplicht de ankers te laten vallen. Er is toen om assistentie getelegrafeerd. Het En- gelsche stoomschip Birckbaud is nog een tijdlang in de nabijheid geweest, maar het kon geen hulp verleenen. Toen men bemerkte, dat men den brand niet meester zou kunnen worden, is order gegeven de sloepen buitenboord te draaien. Het was goed weer, al stond er een stevige bries, zoodat er voor de bemanning geen en kel gevaar heeft gedreigd. Toch begon de toestand van het‘schip ernstig te worden. Op hét achterdek stonden vaten citronel-1 olie opgeslagen, en toen het vuur ook het achterschip bereikte, werden deze vaten de lucht ingeslingerd, soms wel 50 M. hoog I Daar sprongen ze dan met hevige knallen uiteen, waarna de brandende olie op het dek terugviclj Het was nu aan boord niet meer uit tc houden. Het leek wel een hel en daar om werd besloten het schip te verlaten. Omstreeks half elf was een sleepboot uit Suez aangekomen, die de geheele beman ning, bestaande uit 60 koppen, nl. 13 offi cieren en 47 inlandsche schepelingen, op nam. Vermeldenswaard is, dat de inland sche schepelingen tot het laatste toe kalm zijn gebleven en hun plicht hebben gedaan, en dat, terwijl de toestand aan boord ondra gelijk was geworden. Het dek was door het vuur wit gloeiend geworden, zoodat de schoenen van de voeten brandden. Ook het in de lucht springen van de vaten citronel- olie was een angstig gezicht, doch desniet tegenstaande bleef ook de gekleurde beman ning op haar post. Nadat de sleepboot de geheele bemanning had opgenomen, werd naar Suez gevaren. Daar lag het Deensche bergingsvaartuig Protector, dat zich dadelijk gereed maakte hulp te gaan verleenen. De kapitein, de heer C. H. Tirion, de 2e machinist en de 2e stuur man gingen met de Protector terug naar het brandende schip, terwijl de overigen in Suez bleven. De Protector heeft toen de ankerket tingen, waarmee de Blijdendijk vastlag, doorgebrand, waarna een staaldraadverbin- ding tusschen Protector en Blijdendijk tot stand gebracht werd. De Protector heeft ver volgens de Blijdendijk op sleeptouw geno men en het schip op ongeveer 12 mijl van kamp, slagersknecht, van Raalte naar Kleinzanci j smK|, van Kloosterstraat 32 naar Grand Rapids „■.I- i«, —ui ii o ((J. S. A.)Tietje Muurling, z. b., van Leeuwen burg 4 naar Amsterdam, Noorder Amstellaan 248; Frederik Bok, agent eener levensverz., van Woudvaartskade 34 (inw.) naar Leeuwarden, Leeuwerikstraat 79; Albert Pama, kellner, van Oude Koemarkt 21 naar Luik (België); Hielke Sevensma, stoker, van Willem de Zwijgerstraat 95 naar Leeuwarden, Florabuurt 7; Margje de Jong, echtgen. van Hielke Sevensma, z. b., van Willem de Zwijgerstraat 95 naar Leeuwarden, Florabuurt 7; jan Verf, melkknecht, van Swarts- buurt 17 naar Duitschland; Herman van Wijk, banketbakker, van Willem Lodewijkstraat 33 n. Arnhem, Broerenstraat 25; Albert Twijnstra, gewapend-betonteekenaar, van Willem de Zwij gerstraat 77 naar Amsterdam, 2e Helmersstraat 30(boven); Johanna Been, echtgen. van Jan Prins, z. b., van 2e Woudstraat 44 naar Haar lem, Spaarne 84 rood; «Leo Joseph Schweig- niann, koopman, van Wijde Burgstraat 16 n. Huizum, Jacob Marisstraat 13; Johanna de Vries, dienstbode, van Willem Frederikstraat 7 naar Heemstede (gem. Haarlem), Heerenweg 184; Petrus Sijlze I. de Vries, bakker, van Kleinzand 76 naar Den Haag, Kritzingerstraat 302; Rosina Attsperger, dienstbode, van Kleinzand 42 naar Bergen (N.-H.), Breelaan 2; Pieter Spijkstra, monteur, van Kloosterdwarsstraat 8 naar Does burg; «Adrianus Brouwer, agent van Ford auto mobielen, van Monnikstraat 50 naar Heerenveen, Verl. Dracht 253a(2). Gepl. Maatscb. Kap, en Reserves f 8.800.000.— f 77.000.000.— f 73.500.000.— Julius Röntgen. b. De lustige Boer, Julius Röntgen. Kuipers, grondwerker, van Swerissteeg 3 naar 5a. Klokke Roelandt, J. Destoop. b. ’t Ros Beyaerd doet zijn ronde, bewerkt door Julius Röntgen. 6. Concerto, A. Vivaldi. 7a. Flaggeliet, T. E. Halbertsma. b. de Fryske Tael, Nei in Folkswize. c. Myn Heitelên, T. E. Halbertsma. d. de Séman, P. J. Troelstra. e. Roeyersliet, Finske Folkswize. f. Dokter Eeltsje Sankje, P. J. Troelstra. 8. Frysk Folksliet. De officieren en de bemanning hebben al brand geteystejd is. De thans^aangekomen vonden, verspeeld. Er was geen gelegenheid zijn de 3e machinist, de 4e machinist, de assistent-machinist, de 4e stuurman, de leer- ling-stuurman, de marconist en de hofmees- ter. De 4e stuurman, de heer M. de Kat, heeft aan de N. Rt. Ct. een en ander verteld van de ramp, die de Blijdendijk getroffen heeft. Het was den 16en Maart omstreeks half zal, naar het zich laat aanzien, tot een be roep bij de Kroon leiden, zoodat dus een deputatie naar Den Haag zal dienen te gaan om de inzichten van den Raad te verdedi- gelukt is het vuur meester te worden. De Blijdendijk is vervolgens weer vlot gebracht en naar Suez gesleept. Tijdens de ramp is het licht tot het laatst blijven branden, het geen er natuurlijk veel toe heeft bijgedragen, dat de bemanning zich zoo kalm heeft ge houden. Vijf dagen na het verlaten van het bran dende schip is een gedeelte van de Neder- landsche bemanning doorgegaan naar Alex- andrië, waar de Rotterdam lag, die juist van haar wereldreis naar Rotterdam zou terug- keeren. Aan boord van dit schip zijn ze bij zonder hartelijk ontvangen. Omtrent de oorzaak van den brand valt niets met zekerheid te zeggen. Men ver moedt, dat het vuur door broeiing is aan gekomen. Nog den dag te voren was men I in het betreffende ruim geweest, doch toen had men niets gemerkt. Ic. :..o New York, op korten afstand van Suez door |lun eigendommen, die zich aan boord be leden van de bemanning van de Blijdendijk iets te redden. Op een koopje. In den gemeenteraad van Overslag bleken de raadsleden eenparig van gevoelen, dat niet moest worden voldaan aan 't verlangen van Ged. Staten om de jaarwedde van den veldwachter te verhoogen. Deze recalcitrante houding tegenover het Gedeputeerde College i tocht met de Oldenbarneveldt niet zal deel- I nemen. De brand aan boord van het stoomschip „Blijdendijk”. Dinsdagavond is te Rotterdam van haar i wereldreis aangekomen het stoomschip Rot- I terdam, van de Holland-Amerika-lijn. In Alexandrië zijn aan boord van dit stoom- schip..gekomen 7 leden van de bemanning van het stoomschip Blijdendijk, van dezelfde maatschappij, dat op weg van Java naar De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60 Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbi jctitutn, Wolsum, Harich, Hernelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg, roppingawier, Warns, Rauwerd Contröle op de oplaag toegestaan. lem naar Koopniansgracht 41; Sijbrigje Drag- lenkngcht, van Woudvaartskade 62a naar Oude Z. b., Vau utiucn naai iYivinz.aiiu v» w* - truida Bokma, gezelschapsjuffrouw, van Leeu-j, vai warden naar Stationsstraat 1Klaas Braams-1 g/acht 88; Lo[k>» de Jong, echtgen. van U. B. Wee- nings, z. b., van Akkrum naar Kruizebroeder- straat 7; Dominions Johannes Ringnalda, bouw kundig opzichter, van Heerenveen naar Singel 43; Henderina Bergsma, dienstbode, van Mirns en Bakhuizen naar Stationsweg 15; Hendrina Regina Henkes, dienstbode, van Huizuni naar Groote Kerkstraat 2; Johannes Wierda, grond werker, van Heerlen naar Oudvaart 3; «Hielke van Winden, z. b., van Heerenveen naar Oude Koemarkt 38; Amoida H. A. Kastennans, echt gen. van J. W. Hendriks, z. b., van Enschede naar' Jan van Nassaustraat 13; Friedrich W. Wagner, fabrieksarbeider, van Groningen naar Koopmansgracht 15; Wietze Bouma, timmer man, van Wijnjeterp naar Jan van Nassaustraal 19; Jacob Bouma, timmerman, van Wijnjeterp naar Jan van Nassaustraat 19; Paulus Bruining, fitter, van Workum naar Geeuwkade 27; Sijtse Cnossen, van Eindhoven naar le Steenklipstraar 91Jacob Veerman, botermaker, van Ruinerwold naar 3e Zornerrakbuurt 32; «Gerke Walinga, chauffeur, van Oosterlittens naar Muntstraat 1 Libbe Kasje, leerl.-anibten. b. d. Ned. Spoorw.. van Warga n. Kloosterhof 21; Auke de Haan, slagersknecht, van Sexbierum naar Kleine Palen 27; Janke Zandstra, z. b., van Utrecht naar Boschstraat 18; Cornelia Andrea Elink Schuur man, hulppredikster, van Leiden naar Water- poortsgracht 21; Sjouke Schilstra, boerenknecht, van Heeg naar Oppenhuizerweg 35; «Klaas Westra, z. b., van Witmarsum naar Willem de Zwijgerstraat 118; Alida Kosters, leerares Huis houdschool, van Giethoorn naar Stationsstraat 21Klaas Althoff, bakker, van Bolsward naar 3e Zornerrakbuurt 32; Aaltje Boot, dienstbode, van Leeuwarden naar le Steenklipstraat 39; Steven de Bruin, kappersbediende, van Hoogeveen naar Nauwe Noorderhorne 10. Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goênga, Gauw, AbbegaOosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Langweer, Bozum Alle advertentiën worden in beide bladen opgenomen. Zijn gezinnen. ter-teekenaar, van Badhuisgracht 15 naar Haar-1 lem, Tempeiierstraat 55 rood; Einte Bouma, I kleermaker, van Grootzand 19 naar Leeuwar- Gvii, lyuuu ci.ii v wil, uaiuiviutivei. Tulpstraat 8 naar Paterson (U. S. A.); Anna Abeiskamp, diehstbode, van le Steenklipstraat 72 naar Groningen, Ubbo Emmiusstraat 15; Lieuwkje Zondervan, huishoudster, van le Steenklipstraat 12 naar Arnhem, Wilhelminastr. derwijzer, van Makkum naar le Woudstraat 31; mansgracht 71 naar Amsterdam, Droogbak 17; 7 tuinman, van Grouw'fjalke Faber, horlogemaker, van Kloosterstraat 3e Zornerrakbuurt 32; Klazina Zandstra, 6 naar Dragten, Moleneind 86; Hendrik Hoge- van Monnikstraat 28 naar r Lemmer, Wijk D no. 131; Pieter de Jong, boe- klipstraat 21; Trijntje Tuzee, z. b., van Haar-Io Wetering (Z.-H.) A 12; Simon Baarda, boe- --_„.ux van Leiden naar Kleinzand 81; Geer-Wetering (Z.-H.), A no. 12; Anna Heemstra, z. 1 J,van Kleinzand 100 naar Heerenveen, Linde- t 60; Cornelius Henderikus Begetnann, zes ’s avonds. Plotseling zag men rook ko men uit de luchtkokers van ruim 5. Dadelijk werden de brandslangen afgepakt en met zes stralen werd water in het ruim gespoten. Dit ging eerst door de luchtkokers, maar later zijn de luiken opengelegd. In het ruim bevond zich een lading kapok, rubber en baien sisal, zoodat in een minimum van tijd het geheele ruim in lichte laaie stond, en men met de brandslangen al heel weinig vermocht uit te richten. Al spoedig sloegen de vlammen over naar ruim 6 en aangezien het schip een door- loopend sparredek heeft, was ook niet te voorkomen, dat ruim 4 door het vuur werd|.£en; aangetast. In de tank onder in dit ruim be vond zich palmolie en op het tusschendek stonden vaten palmolie opgeslagen. Door de blad, hevige hitte sprongen die vaten met groote De voorzitter (wilde er zelf liever met knallen uiteen, waardoor de brandende olie heengaan. Hij informeerde of twee van de zich overal verspreidde. In minder dan geen 'eden ervoor waren te vinden. Doch hij tijd stond het dek rood gloeiend, en bolde waarschuwde tegen de kosten, wat op de nigd (f225) kon er wel voor een heel eind bij inschieten. Een tweetal raadsleden echter zou het zaakje wel opknappen. En om de kosten niet al te drukkend te doen zijn, beloofden ze hun boterhammen te zullen medenemen en in de open lucht te zullen overnachten! „De reis naar Den Haag” was hierna tot aller tevredenheid geregeld en de voorzitter kon overgaan tot het aan de orde stellen van het volgende punt der agenda. De militairen en het 1 Mei-feest. no. 63; Hendrik Postma, kantoorbediende, van Leliestraat 4 naar Amsterdam, Rozengracht 19; jantje van Walta, dienstbode, van Stationsweg 3 I naar Workum, Noord D 104; Sander Veenstra, i LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN timmerman, van Willem Frederikstraat 4 naar j 3. Dansje, Jos’. de Klerk. Oosterwolde (Ooststellingwerf); Sibbeltje Dijk-1 4a. Mooi Holland, G. Beyerlè. stra, echtgen. van Pier Tjerkstra, z. b., van Ijl-b. Vlaanderen, Richard Hol. sterkade 52 naar Halfweg, Spaarndammerweg 7;c. Njordlied, C. J. Neeb. «Johan Karei Wilhelm Kehrer, arts, van Sta-1 d. Een kind’van Holland, A. L. Egbers. tionsstraat 24 n. Kampen, Burgwal 69; Froukje 5 Harder, dienstbode, van Stationsstraat 24 naar I Q. Kampen, Burgwal 69; Johannes Wempe, opzich-,7a. O Heer die "daar, uit Valerius Gedenk- klank. b. Wilt heden nu treden, uit Valerius Ge- denkklank. den, Houtstraat 58; Egbert Veen, aannemer, van8a. Wien Neerlands Bloed, J. W. Wilms. b. Withelrfi’us (oude zetting), Marnix van St. Aldegonde. Bovendien zal de heer Meijl op Dinsdag 22 April van 12 tot 1 uur nog een gevari eerd programma van Friesche en Holland- sche liederen ten gehoore brengen. Andries van der Meer, naar f dienstbode, van Heerenveen naar Ged. Neltjes- jerp( slagersknecht, haven 12; Anna van Terwisga, echtgen. van Lemmer, Wijk D nc. Jelle Reen, z. b., van lerband naar le Steen- j reni{necht, van Willem de Zwijgerstraat 98 naar Op de volgende vragen van den heer Van Zadelhoff: 1. Is het mogelijk, dat aan hén, die on der de wapenen zijn en die daartoe het ver zoek doen, de gelegenheid worde gegeven, den Isten Mei als feestdag te vieren? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid, de noodige maatregelen te nemen, waardoor het mogelijk wordt, dat militairen, die dit I verzoeken, den dag van 1 Mei verlof krij gen, om het 1 Mei-feest dér arbeiders te kunnen meevieren? heeft de minister woord: Ad 1. Het is niet mogelijk om aan hen, die onder de wapenen zijn en daartoe het verzoek doen, de gelegenheid geven den Isten Mei als feestdag te vieren, omdat evengenoemde datum niet is een nationale lof kerkelijke feestdag. Aan militairen, die dit verzoeken, kan op Mei, op gelijken voet als op andere dagen, I verlof worden verleend, indien het dienst belang en de geldende verlofsregeling zulks toelaten. Zij zijn echter gehouden de op hen ingevolge het Reglement betreffende de Krijgstucht rustende verplichting met be trekking tot de deelneming van militairen aan optochten, betoogingen en vergaderin- Igen na te komen. Bedoeld verlof wordt in mindering gebracht van het aantal verlof- I dagen, waarop zij recht hebben. I Ad 2. Doordat de eerste vraag ontken- I nend is beantwoord vervalt de beantwoor- I dingjan vraag 2. De petroleum-maiaise. I Groot opzien heeft in Curasao, naar van daar aan ’t Volk wordt gemeld, daar een telegrafische medeeling van het Haagsche Hoofdkantoor aan de Cura^aosche Petro leum Industrie-Mij. gebaard, om direct alle uitbreidingen te stoppen. Alle loopende or ders zijn vervallen verklaard. Men zoekt de realen hiervan in het feit, dat-Gomez op sterven ligt en men zeer bang I is, dat zijn dood, zoowel in Venezuela als ook in Columbia, het sein zal zijn van een I algemeene revolutie, waarbij de bezittingen van de Shell aldaar misschien in gevaar zullen komen. Bovendien loopt het gerucht dat een van de generaals van Urbina naar Rusland gegaan is om financieelen steun in Moskou te krijgen om dezen opstand te steunen. Verder worden bij de C.P.l.M. vanaf dit oogenblik af geen nieuwe arbeiders aange nomen, zoodat vele zwarte werkkrachten uit naburige eilanden zonder werk rondloopen. Wanneer niet spoedig maatregelen genomen i| worden, zal dit zeker aanleiding tot moei- 1 lijkheden zijn, daar Curasao overstroomd is door vele vreemde (Engelsch-sprekende) I zwarte arbeiders. I De inkrimping van het petroleumbedrijf op Curasao zal, voegt de Volkred. hieraan toe, wel voornamelijk dezelfde oorzaak heb ben als de inkrimping in Ned.-Indië en het vervallen verklaren van orders in Neder land, nl. den uitgebroken hevigen concur rentiestrijd tusschen de Amerikaansche en de Nederlandsche-Engelsche petroleum-con cerns. De wilde geruchten op Curasao schij nen ’t blad nftnder oorzaken dan begelei-- dingsverschijnselen van de crisis. 'Tjeerd van der Zwaag, koop- bespeeld man, van scheepsboord naar Dragten, Kerkstraat vordering van het Vreemdelingenverkeer, C 12; Catharina Adriana Tromp, winkeljuffrouw, welke eenige jaren geleden de eerste stoot van Kloosterdwarsstraat 26 naar Enschede, 01- aan de verwezenlijking van dit plan gaf en j aan D00ra a( daadwerkelijk deze zaak steunde, bood de I crenüf)diEden van Ged. Neltjeshaven 16 naar Rotterdam, Ma-! Gemeente Sneek deze concerten aan en heeft r> J 1 r 1 xir 1 XT-- 1 uciHCcniviaau van nnioiviuaiii. ucun 1 iniui- yan heer Joh. W. Meijl beiaardier te Nij- cjen varen voor (je offcieele opening van de rallelweg 7 naar Rheden, „Rozenbosch no. 4; kerk, bereid gevonden die te geven en wel I Reintje Banning, leerl.-verpleegster, van Mon- op de volgende tijden: nikstraat 48 naar Enkhuizen, Vijzelstraat 1-935; 12 tot 1 uur, met het hieronder volgende 1 Jakcb Fortuin, z. b„ van Kleinzand 19 naar programma: M i der koninklijke familie aan boord aan dien Dragten, Houtlaan, p. a. W. Reindersma; Gerrit 1. Wilhelmus (oude toonzetting) Marnix; zs 1 z4 «a Ia rt f a r a 1 4 *-.«/-»+ r» 1 z-IzazaI Klaas Dijkstra, landbouwkundig ingenieur, vanvan St. Aldegonde. Kloosterstraat 34 naar Den Haag, Laakkade 80; 2a. Vrede, Oud-Vlaamsch lied uitgegeven door Muziekfonds te Antwerpen. b. Les Rameaux, G. Taure. c. Paaschlied (Jezus is ons licht en leven), Joh. Seb. Bach. d. Jounbea, Jac. N. D. Hoogslag, naar Makkum C no. 99; Antje Wijnia, z. b., van 3. Stationsstraat 2 naar Woudsend p. a. J. Wijnia; 4a Het Sneeker Klokkenspel Anna Boonstra, dienstbode, van Oude Koemarkt 55 naar Leeuwarden, Transvaalstraat 33; Klaas

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1