NV NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Di: No. öesiaat uit 4 bladen L. Officieel Orgaao der Gemeente Sneek. annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL ROTTERDAMSCHE y- a HieuwslijdiDgen. No. 66 Eerste Blad 19 Hel 46) Jaargang BANKVEREENIG1NG Inlichtingsn omtrent fondsen üddezen voor belegging Hanlelscredieten ASSURANTIES OP ELK GEBIED KANTÜOK SNELK I 47a PANDBRIEVEN a 99 7o I-1 - bb 11 B d Uiiga»». K1JEZJEBR1JNK. «n Co. per jaar f 2.50 fr. p SN EEK Telefoon Nö. 150 waarmede i!:> 'J. I W’WMU'MLU M H SS i Verschijnt DINSDAGS eo VRIJDAGSAVONDS OPGERICHT TE VEENDAM IN 1890 NIEUWE SNEEKER COURANT KAPITAAL 50.000.000 RESERVE f 20. OOO. OOO GROOTZAND 32 (Nationale Bankvereeniglng) Hypothtken. Pandbrieven Huishoudschool. In de Huishoudschool hebben we een kijkje genomen ter expositie van de werkstukken der leerlingen. Op lange tafels eindelooze rijen ge rechten, van de eenvoudigste tot de meer ver fijnde, met kaartjes er bij vermeldende voedings waarde en kosten, door de leerlingen zelf be rekend. De verdere huishoudelijke werkzaamheden za gen we gedemonstreerd op tafels waar eetgerei enz. kleerenreinigen enz. Een groote plaats nam na tuurlijk de afdeeling naaien en handwerken in, en want om Zelie te redden, heeft hij iemand ge dood en als de stoomfluit gilt ten teeken dat De rijksmiddelen. In April jl. hebben de rijksmiddelen f44.145.893 opgebracht, of f4.018.160 meier dan verleden jaar. De opbrengst sedert I Januari, ten bedrage van f 169.237.000, heeft die van een jaar geleden met f7.967.500 overtroffen. (bij omwisseling van (waarmede gefusioneerd de N.V. EERSTE NED. HYP. BRIEFBANK TE ’s GRAVENHAOE) Directie: Mr. M. J. ITvs, Mr. J. Wilkens en J. Roosenburg. station Huizen. De overschietende zendtijd wordt op het station Hilversum gelijkelijk verdeeld tusschen A.V.R.O. en V.A.R.A. en op het station Huizen tusschen K.R.O. en N.C.R.V. De regeling treedt na het door den minister te bepalen tijdstip in werking, doch niet later dan 1 Juli a.s. Voorloopig blijft - Men deelt ons mede dat óp de tentoon stelling door de pluimveever. Sneek, Hemel vaartsdag te houden, dr. Hagedoorn uit Soester- berg pelsdieren zal exposeeren, waaronder waschberen, zilvervossen enz. I Sikkes, de men uitgelote pandbrieven 981/» Vleesch vergiftiging? In eenige gezinnen aan den Hillegommerdijk en den Venneperweg te Haarlem komen vergif tigingsverschijnselen voor. Alle patiënten zijn onder dokters behandeling. Het vermoeden is dat het vleeschvergiftiging is, daar het alleen voorkomt in gezinnen» die van slager P. J. vleesch hadden betrokken. Het vleesch was goedgekeurd. De politie stelt een onderzoek irr. De patiënten lijden hevige pijnen en er zijn er bij wier toestand zorgwekkend is. derfelijke cóalitie-politiek. Nooit kwam Troelstra tegemoet aan de orthodoxe socialisten, die de partij stelling wilden doen nemen tegen dé re ligie, hij kende slechts de klasse-tegensfelling, het geloof bleef daarbuiten. Hij stuurde de S. D. A. IA in de richting der Groninger motie, wat de onderwijs-gelijkstelling betrof en opende daardoor de partij de weg naar propaganda on der de Chr. arbeiders, door het bindmiddel der coalitie daaraan te ontnemen. Met de spoorwegstaking in 19Ö3 zien wij hem vechten naar twee fionten, in de Kamer tegen de dwangwetten van Kuyper, in de beweging voor een juister pohtiek dan welke de arbeiders organisaties tijdelijk hadden aangegrepen. Hij had de moed in Deventer de scheiding te voltrekken dezen grooten doode, wiens leven door velen als een tragisch wordt gezien, maar dat een leven van gfootsche vervulling is geweest, in welks ziel het diepe besef is doorgedrongen dat het niet tevergeefs is geleefd; Pieter Jelles Troelstra heeft tot zijn dood geweten dat zijn beslissende keus de juiste is geweest, waarmede bereikt is het hoogste wat de mensch bereiken kan. Zijn lijden der laatste jaren is met berusting gedra gen, eenzamer dan velen vermoeden heeft deze groote gestaan, maar hij heeft geweten dat zijn taak deze eenzaamheid meebracht. Zeggen wij dan Vliegen na: De mensch sterft, maar hij leeft voort door de idee, die voor de eeuwig heid is. In diepe stilte verliet het talrijke publiek de zaal, nadat de voorzitter de heer aanwezigen op het hart had gebonden, dat tegenover deze doode slechts verantwoord is, als men zijn beste krachten geeft aan zijn werk: de partij. DEN HAAG, 16 Mei. (Per Tel.) Onder over weldigende deelneming is heden het stoffelijk overschot van Pieter Jelles Troelstra ter aarde besteld. Tienduizenden uit alle deelen des lands waren opgekomen om de overleden partijleider een laatste groet te brengen, vooral Friesland was sterk vertegenwoordigd. De kist was be dekt met de partijvlag en daarop een enkele krans met een tuil roode bloemen. Op de linten stond: Van de partij die hem zoo lief was. Tal- loozen defileerden in anderhalf uur langs het graf en brachten den doode een stille groet. De grafkelder waarin het stoffelijk overschot rust is door de partij aangekocht en bestemd tot familiegraf. Na afloop begaven de massa’s zich naar het Gebouw v. K. en W. ter bijwoning van de herdenkingssamenkomst. Door het wegnemen der hekken enz. aan de Jousterkade en het aanbrengen van tegel trottoirs is aan deze kade een verkeersverbetering van belang tot stand gebracht, welke ongetwijfeld het verkeer hier belangiijk zal doen toenemen. De f a H o f s t r a, Artistiek Magaz ij n aldaar heeft dus een gelukkig tijdstip gekozen voor haar verbouwing. Het bordes voor het huis is verdwenen, de oude gevel is geheel weg genomen en er is een. fraai, stemmig front voor m de plaats gekomen naai het ontwerp van den hger J. Hofstra zelf, in welk ontwerp men den tec: houwer direct herkent. Ook het interieur van de winkel is keurig geworden; alles is op piactische wijze ingedeeld, wat een overzicht gemakkelijk maakt, we vinden hier het beroemde glaswerk van Leerdam, naast modern aardewerk van Nederlandse!; fabrikaat, damestasschei;, speelgoed, kussens, Wellner zilver enz. enz., alles kunstzinnig gerangschikt, zoodat de bezoe ker welhaast niet zonder koopen heen zal gaan. De inrichting is uitgebreid met een zestal Bei,eden den winkel, in een aparte afdeeling, is nu de collectie grafsteenen, kransen enz. inge richt. Er is electrische verlichting met Philiray lampen, deze installatie is van hef technisch bu reau W. Santenia; uitvoerder van het geheele werk was de heer Johs. Olij, schilder de heer De Boer, Oosterdijk. land, waar per jaar 1000 levens verloren gaan lasten. Van deze uitbreiding, welke gerust een door verdrinken. Spr. hoopte dat de kinderen der 1--—A-i-o. 6e klasse der O. L. scholen en de Schippers school, welke thans onder leiding van den gym- nastiek-leeraar hier zwemles zullen ontvangen, daarvan zooveel zullen profiteeren dat ze a.s. najaar reeds kunnen zwemmen. De heer G. v. d. Pijpekamp bracht namens de zwenv en poloclub Neptunus hulde aan het be- sluur voor de uitbreiding en voor de royale en loyale houding, welke dit bestuur aanneemt GepL Madsch. Kap, en Reserves f 9.000.000.— f 78 000.000.— f 74.500.000.— Herdenkingssamenkomst Troelstra. In de Harmonie werd gisteravond door de afd. Sneek der S. D. A. P. de overleden stichter en oud-leider dier partij, Troelstra, herdacht. Op het podium en in de zaal vertolkten een met rouw omhangen verkiezingsplaat met het por tret van den leider nog uit zijn sterke dagen, de hand geheven en zijn toehoorders toeroepend „Op ter overwinning”, krip omwonden Arons kelken en groen en rouw omfloerste banieren met hen die de eenheid der partij bedreigden van S. D. A. P. en moderne organisaties 1 ook toen schroomde hij niet de felste slagen op de rouw, welke heerscht in de roode rijen1 te vangen, nu de ex-leider haar is ontvallen. Dankbaarheid En zoo is het in versterkte i voor wat hij deed klinkt al direct op uit het lied het onvergetelijke jaar 1918, toen ook hier van Morgenrood, waarmede de bijeenkomst revolutionnaire situatie zich scheen wordt geopend, nl. „Aan de strijders” met de nadat deze oostelijk woorden van Troeistra’s broeder Dirk. Gij hebt een .tooverwoord gesproken dat onze kluisters heeft verbroken. Koos Vorrink spreekt dan de herdenkingsrede uit. een man over wien het ons zoo moeilijk valt met woorden te spreken, omdat wij hem zoo harts tochtelijk lief hebben. Wat deze mensch voor partij, volk en menschheid geweest is, is niet te zeggen. Wat is een groot man? De mensch in wie de tegenstellingen van het leven tot een hoogere harmonie zijn opgeheven. Niet is het de eenzijdige mensch, die zich niet bewust is van de betrekkelijkheid aller waarheden, niet ook de mensch die vegeteert, niet de fanaticus, die blind en doof is voor de waarheid ook van den felsten tegenstander, niet hij, die, door de tweeslachtigheid van het leven verscheurd, slechts iets vermag in het negatieve, de kritiek. De figuur van Pieter Jelles Troelstra is niet in een enkel woord te omspannen. Misschien zal er een tijd komen dat men in het woord „politicus” niet meer ziet de partijman, doch zooals het eenmaal was: de dienaar van den staat, der gemeenschap; dan zal met dat woord de figuur van Troelstra omspannen zijn. Visionair profeet was hij in gedicht, redevoe ring en artikel, maar tevens nuchter tacticus, die cie zinledige frase haatte, de mensch ook die steeds de tegenstander in zijn zwakke plek wist te treffen. Hij was de fijnvoelende dichter maar ook de staatsman van ijzeren kracht; hij was tot den laatsten dag zijns levens Fries, maar hij was niet minder de internationalist, die in de internatio nale geschiedenis der soc. beweging een eerste rol speelde. Een mensch vol laaiende hartstocht en een mensch vol koele berekening, een aristocraat naar den geest en toch democraat in merg en nieren, een hartstochtelijk volksopvoeder en zui ver vertolker van den wil der massa’s, een par lementariër en toch ook de revolutionnaire socialist van de roode Dinsdagen en van de No- cemberdagen van 1918. Onze groote doode was groot omdat hij een mensch was van mannelijke zelfbeheersching en de moed der keuze bezat als het leven hem voor die keuze stelde. Wij hebben een mensch ver loren in wie een hartstochtelijke liefde voor recht en vrijheid leefde, die als jonge man het zekere uitzicht op een bevoorrechte maatschappelijke positie en de eenvoudige weg naar roem, rijk dom en eer opgaf terwille van dat recht en die vrijheid. Hoe zelden hebben menschen de moed te kiezen volgens hun geweten als hun dat leed en ellende belooft. Hier nu ligt de kiem van het heroïsche van Troeistra’s figuur, dat hij wel naar zijn geweten durfde kiezen. Hij brak met zijn vader met het woord: „Ik moet, het is mijn roeping", en daarmede stelde hij zich aan de zijde van de verdrukten in dit leven. In het ge weldige proces der Hoogerhuizen heeft hij zijn 2 maanden gevangenisstraf er voor over ge had om het recht te doen zegevieren; de arbei dersklasse ontving hem niet met open armen, heid. Buigen wij dan het hoofd aan de baar van steen voor steen heeft hij zijn werk moeten op bouwen, in eigen, eenzaam geloof. Een andere groote, Domela Nieuwenhuis, was immers reeds tot de arbeidersmassa’s gekomen en deze twee begaafden, zoo geheel verschillend van aanleg, moesten botsen. Daarbij had Nieuwenhuis alles voor, hij, de apostolische figuur tegenover Troel stra, die de moed moest hebben, in een tijd dat de beweging op de golven van het gevoel dreef, haar te verkondigen dat zij de weg ten verderve ging, Pieter Jelles Troelstra heeft in dien strijd een berg van laster op zich geladen, die hem tot de duisterste einden der wanhoop, tot hem de zelfmoordgedachte vertrouwd werd, voerde. In 1894 is hij een der 12 apostelen en wordt hij de geestelijke vader van onze partij, opge richt als protest tegen de soc.-dem. bond. Aan de soc.-democratische arbeiderspartij heeft Troelstra dan zijn leven gewijd en aan het leven der arbeidersmassa’s daarmede richting en in houd gegeven. Haar den weg gewezen naar po litieke machtsvorming en zoo is hij geweest de allergrootste volksopvoeder die onze tijd heeft gekend. Er is meer moed voor noodig om een menschenleven te wijden aan een taak, die nooit volledig zal zijn afgedaan, dan zich een oogen- blik hartstochtelijk te werpen in een revolution naire aanloop tegen een muur, om te ontdekken dat deze geen millimeter wijkt! De levenstaak van Troelstra legt getuigenis af van een groot, diep vertrouwen in de zuiverheid en goedheid der menschelijke natuur. Daarnaast werden zijn parlementaire redevoeringen de zweep der ar beidersklasse, die zwaaide over de reactionnaire machten, en werd hij de groote aanvoerder in den strijd voor het algemeen kiesrecht, welke in het zand verloopen was door het domme optre den van de sociaal-dem. bond. Voorts gaf hij richting en inhoud aan het politieke leven, door dat hij in zijn grondvesten ondergroef de ver- De regeling der zendtijdverdeeling. De minister van Waterstaat heeft bij be schikking van gisteren de regeling voor de zendtijdverdeeling vastgesteld. De hoofd punten van de regeling zijn: Op eiken zen der wordt per week een dag beschikbaar gesteld ten behoeve van uitzending van een algemeen programma met aankondiging: „Nederlandsche omroep algemeen program ma”, beurtelings te verzorgen doof de 4 groote omroepvereenigingen. Speciale regelingen zijn of zullen worden getroffen met betrekking tot uitzending op dc nationale feestdagen en op de z.g. hoog tijdagen voor de arbeidersbeweging. Voor bijzondere omroepvereenigingen kan onder bepaalde voorwaarden zendtijd wor den afgestaan tot een maximum van 5 pet. van den beschikbaren zendtijd. Aan de V. P.R.O. wordt hiervan op het station Hilver sum den door deze vereeniging verzochten zendtijd toegestaan, verdeeld over Zondag en Vrijdag en voorts nog eenige uren op 2en Paasch-, Pinkster- en Kerstdagen en op Voor den politie-omroep mate geweest in een voor te doen, van ons tot uitbarsting was gekomen. Die situatie stelde de s.-d. voor geheel nieuwe opgaven en de hoop gloorde dat mis schien in korte strijd aan de overheersching der Abonnement post I 160. Adverteotiën 9 ct. p. regel Ing zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentièn worden tevens gratis ge olutsl in de SNEEKER COURANT I Zelie het eiland verlaat, sterft Bibi onder de guillotine: te laat ontdekt de beul De Nou dat hij zijn eigen zoon ter dood bracht... Ook deze bioscoop heeft de begrafenis van Troelstra, naar de directie ons verzocht mede te deelen in een opname van Polygoon vervaar digd door den partij-secretaris. Zakennieuws. Dezer dagen hebben wij nog eens een bezoek gebracht aan een inrichting, die jammer genoeg eigenlijk meer bij vreemdelingen bekend schijnt dan bij onze eigen inwoners. We bedoelen d e Hindelooper Kamer, welke de fa. v. Elselo Zonen aan de Oosterdijk er op na houdt. Als we spreken van kamer is dat niet voldoende, want geleidelijk is de collectie zoo aangegroeid, dat een drietal kamers er mee ge vuld is. Daar dan vinden we het kleurige huis raad, de fleurige kleedij van het oude Hinde- loopen, hun zilver en goud, porselein, Friesch aardewerk, ja wat niet al, in vrijwel volledige collectie aanwezig, veel er van getuigend van de eenmaal groote welvaart van deze kleine Zuiderzeehaven. Uren lang zou men in deze ver zameling kunnen zoek brengen om dat alles eens nader te bestudeeren, dit, we mogen haast wel zeggen particuliere museum, waarvoor vele buitenlanders al groote sommen hebben willen besteden om het in handen te krijgen. Als we Oudejaarsavond, het bezoekersboek opslaan ontdekken we wel de wordt zendtijd beschikbaar gesteld op het namen van veel vreemdelingen, we missen die van vele Sneekers. De bedoeling van dit stukje zij ook htn nog eens attent te maken op deze collectie, die met veel moeite en opoffering bij eengebracht, eenig in haar soort mag genoemd. I 1 De heer J. de Boer, dames- en heerenkapper1 Sneeker Zweminrichting. tegenover Neptunus en de Ned. Zwembond, Woensdag heeft de opening van de Sneeker waarin nu de Friesche Zwembond is opgenomen. Zweminrichting plaats gehad. De voorzitter de P heer Bakker heeft bij een ontvangst der pers-clubhokjes, elk 4 bij 1 ’/2 M., waarin heel wat vertegenwoordigers nog eens de nadruk gelegd kinderen geborgen kunnen worden en welke op op de beteekenis van het zwemonderricht in ons drukke dagen de andere kleedruimte zeer ont- aanwinst genoemd mag, spreekt bovenstaande foto. Ook de clubhokjes zijn netjes ingericht en voorzien van genummerde kleerhaken, banken en spiegel. Voorts zijn de bassins uitgebaggerd en een deel er van met zand aangevuld, en ten slotte zij gezegd dat ook volgens deskundigen onze zweminrichting beschikt over in alle opzichten ook uit hygiënisch oogpunt, best zwemwater. een opwekkend betoog duidelijk doel en be teekenis der Christel. Vakbeweging in het licht stelde en aanspoorde tot sluiting der gelederen. De voorz. bracht colL Elsinga hartelijk dank voor zijn kostelijk woord, waarna overgegaan werd tot afhandeling der agenda. Voor een afgevaardigde naar de e.v. Algenieene Vergadering zal worden zorg gedragen. De agenda van de Alg. Verg, werd breedvoerig behandeld. Voorts werd nog een nieuw propaganda-plan in elkaar gezet, om hier ter plaatse in samenwerking met coll, Elsinga, meer leden te winnen. Col!. Elsinga ging voor in dank aan God. Jammer dat zoo weinig leden ter vergade ring aanwezig waren. Aankondigingen. Maandag 19 Mei, 8 uur. Onder de Lin den. Alg. Ledenvergadering „Oranje”. Bioscoopnieuws. De Bioscoop bij de Waag heeft de eerste dagen weer een Harry Liedtke film, nl. De Jolige Weduwnaar. Naast Liedtke treedt Karl Huszar op, het wordt dus een lachsucces. Als extra hoofdnummer gaat nog „Op eigen gezag”, een zeer spannende Wild West film met Leo Maloney. Deze bioscoop heeft van Zaterdagavond af een uitgebreide film van Troeistra’s begrafenis. In het Hollandse!; Journaal o. a. de voetbal wedstrijd NederlandBelgië. j In de A m i ci t i a - B i o s c o o p gaat als hoofdnummer „Het Roode Litteeken”, een boei- I ende film uit het leven van gedeporteerden op een eiland ergens in.de Oceaan. Bibi Ri, berucht zakkenroller, heeft gratie ontvangen en brengt het heugelijk nieuws Zelie Carron, zijn geliefde. Voor een klein vergrijp dreigt Bibi echter weer gestraft te xyorden, doch Zelie voorkomt dit door de beul de Nou te beloven met hem, de Nou, te zullen trouwen. Bibi merkt dit en tracht legeerende klasse een einde zou kunnen worden gemaakt. In die dagen zijn er door de soc.-de- mociaten en P. J. Troelstra in het bijzonder Een groot man is uit ons midden weggegaan, woorden van felle revolutionnaire strekking ge- sproken en heeft hij en de leiding er aan ge dacht of wat er leefde in de massa niet moest woiden tot uiting gebracht in een nieuw parle ment, desnoods op revolutionnaire wijze samen gesteld. Het kan immers nooit de taak zijn der soc.-dem. achter de feiten aan te loopen, zij heeft tot taak wat er in de massa’s leeft, richting, vorm en inhoud te geven. Ongetwijfeld heeft Troelstra de revolutionnaire spanning in ons land toen overschat, maar hij is er ons te dierbaarder om, want- we weten hoe een reactionnaire regeering in haar laffe angst concessie na concessie deed, waarvan zij te voren niet had willen weten en welke zij, toen de revolutionnaire spanning niet zoo groot was als zij dacht, één voor één weer introk. Zijn revolutionnaire woorden hebben voorwaar edele vrucht gedragen. En de arbeidersbeweging heeft hem niet be spot, toen hij tijdens het congres van. 16 en 17 Nov. 1918, ziek te»bed liggend door de span ning en gehoond door de bourgeoisie, door haar in haar midden werd gehaald, de spontane betuiging van haar trouw ontving en nimmer bleek zijn grootheid van ziel als daar, toen hij ei kende zich vergist te hebben in de om vang der lev. situatie. Het was zijn machtige profe tische blik, welke onze strijd steeds nieuwe perspectieven schonk, voor nieuwe opgaven plaatste; toen de politieke democratie hier ver overd was, heeft hij tot ons gesproken het woord dat de ontwikkeling van het parle mentaire stelsel ons zou dwingen het politieke systeem der soc. dem. in studie te 'nemefCëlké dag wordt hef klaarder dat de tijd daartoe dringt, Troelstra, die geestelijke reus had dat direct voorzien. Hij zag de politieke democratie als middel naar de economische democratie, aan de strijd waarvoor hij niet meer met volle kracht heeft kunnen deelnemen. Maar als een vlam mend teeken aan de muur heeft hij nog tot ons kunnen zeggen: Indien wij het socialisme op de wereld willen brengen, arbeiders, socialiseert dan U zelf; daarmede aanroerend het ontzag lijke probleem, waarvoor wij staan. Troelstra is van ons heengegaan, zijn leven is als een symbool van de opgang eener klasse; eenmaal vielen de steenen, door de ruiten zijner woning geworpen, in de wieg van zijn kind, nu weten 10 tallen bladen onzer tegenstanders geen woorden genoeg te vinden hem te loven; hij, eenmaal de gedeclasseerde, staat daar thans ook door den tegenstander krachtens zijn groot heid geëerd. Zoo is dit leven het symbool onzer klasse, die, eenmaal een troepje rechtelooze rebellen, mede dank zij hem, tot de beslissende factor in het economische en politieke leven ge worden is. Door de adel zijner persoonlijkheid gaf hij ons socialisme glans, hij behoort ons, maar meer nog ons volk, en meer dan ons volk: de mensch- aan het Grootzand 49 alhier heeft reeds weder uitbreiding aan zijn zaak moeten geven. Er'zijn nu een 5-tal damës-salóns, hét nieuwste systeem dröogkappe'n isingevoerd, een nieuwe geyser geïnstalleerd; is thans een apart damessalon voor de permanente haargolving, en de heeren- salon is uitgebreid. Dé inrichting van een en ander is keurig verzorgd, zoodat de heer De Boer een waarlijk moderne zaak bezit. gereinigd was, voorts waschbehandeling, i Zelie te overreden het eiland te verlaten en deze cn ook daar zagen we naast het eenvoudigebelooft dit als Bibi haar zal volgen. Dat belooft werkje van de beginneling het gecompliceerde1 ntaar hij weet dat het met gebeuren zal, zelfs tot een geheele japon, van de leerlingen,1 welke de school hadden doorloopen. Er is naar i wij vernamen een druk bezoek geweest aan deze expositie, getuigend van steeds toenemende be langstelling in dit onderwijs. Een welverdiende belangstelling trouwens, want deze kan nooit groot genoeg zijn voor een school, welke onder bekwame leiding van de directrice bijgestaan door volijverig personeel, onze vrouwelijke jeugd haar vak bij uitnemendheid, de huishou ding, zoo in de puntjes leert. Gevonden Voorwerpen. Aanwe^’g aan het bureau van politie, Nieuwe veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen llJ/2 en 12'/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 15 en 16 Mei 1930: zilveren dameshorloge. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 15 en 16 Mei 1930: blau we pet, H. Seinen, Zuidend. Door mr. Troeistra’s overlijden is het con cert van Steun in den Strijd, op de Schaapmarkt, uitgesteld tot Maandagavond. Men schrijft ons: Maandagavond vergaderde de afd. van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden in het gezellige zaaltje van den heer Deenik. De voorzitter, coll. Klijnsma, opende de vergadering met gebed en lezing van Joh. 6 515 en 2636. De seer. coll. Bos, las vervolgens de notulen der laatstgehouden vergadering, welke on veranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd het woord verleend aan coll. Elsinga, lid van het Hoofdbestuur, die naar aanlei ding van het voorgelezen Schriftgedeelte in

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1