I Nieuwstijdingen. fcel Orgm der taenle Sneek. on Ho. beslaat ait 2 bladen. WoeusctKfe Augustus &9SO - finnux SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 46e Jaargang 91 Ffrt e Blad 4 U/lka.e. «h Co SNEEK Telefoon No IM en uit, zoodat zelfs voor ongelukken werd stuurder, de heer Jolink, boom later aan •- Kerknieuws. Baptisten gemeenten. Bedankt voor Heer lenTreebeek door H. Visser te Sneek. Geslaagd voor het diploma lingerie aan de St. Bonifacius-vakschool alhier: O. Bouwhuis, J. Poiesz, M. Faber, T. v. d. Wal, allen alhier, H. de Wolf, Roodhuis, G. Cnos- sen, Hommerts, W. Plantinga, Scharnegou- tum, F. Rauwerda en T. Bootsma te Tirns. Verschijnt DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS Kranige redding op Ameland. Zondagochtend-is aan 't Noordzeestrand te Nes op Ameland een kranige redding vol bracht. Een 18-jarige jongedame uit Leeu warden had zich te ver in zee begeven en geraakte in de macht van den, tengevolge Doetinchem, brak een voet, en de autobe- daarmee den vallenden man dood te stee- - Zaterdagavond ontstond bij het ker misterrein in een café een woordenwisse ling, die in ’t geheel geen ernstig karaktei had. Toen iemand, die hierbij was, dat café wilde verlaten en reeds op straat was, kreeg hij plotseling van iemand van achteren een steek met een mes. Het mes drong door de kleeren en veroorzaakte een groote, doch niet diepe wond. De politie, die juist ter plaatse kwam, arresteerde den dader; hij wierp het mes. nog weg, doch dit werd in beslag genomen. Pro- ces-verbaal is opgemaakt. In verband met de gepleegde inbraak in het kantoor van de Gebr. van der Werf, kunnen wij nog mededeelen, dat niet f 195, maar f248.50 is ontvreemd. Gistermiddag legde de politie echter de hand op de daders. Het waren een drietal jongens van 17 a 18 jaar. Nagenoeg al het geld werd terug gevonden in de stang van een fiets. Zij zullen ter beschikking van de justitie gesteld worden. De Trouwe Huzaar. Dit stuk, dat in A m i c i t i a tijdens de kermis gaat is een klucht, door een titel- verandering en het ihlasschen van een paar liederen pasklaar gemaakt voor dezen uk Het is voor een kermisstuk zeer geschikt en wordt uitstekend gespeeld. stuurder, de heer Jolink, uit kreeg door glasscherven diepe snijwonden in het gelaat. De Amlcitia-Bioscoop heeft een film vol humor „Een huwelijk uit wraak” met Buster Keaton in de hoofdrol. Deze rasechte filrrkomiek is op z’n best In dit werk, dat zich voor de kermis" eek uit stekend leent, wat uit het flir ke bezoek blijkt. De bioscoop bij de Waag heeft in „Ich glaub nie mehr an eine Frau” een eerste klas publieksfilm, er is een zee-druk bezoek dat het uitstekende spel der hoofd rollen en de prachtige zang van Tauber met gespannen aandacht volgt. Morgen, Woensdag dooiloopende voorstelling van 4 tot 9 uur, en na 9 uur een aparte avond voorstelling. was op slag dood. De brandweer heeft Noorden van het Grand Hotel. Zondagmid dag tegen half zes ontdekte hij den man op nieuw. Hij hield hem in het oog en zag, dat de man op niet nader aan te duiden wijze een zevenjarig meisje in badcostuum trachtte aan te randen. De heer snelde toe, waarop de man, aan den haal ging. Hij werd echter spoedig door bovenbedoelden heer en iemand in badcostuum gegrepen. Hij verzette zich heftig, doch met behulp van eenige andere^ersonen werd hij opgebracht naar den pblitiestrandpost, achtervolgd door een groote verontwaardigde menigte. De man werd aan de politie overgeleverd, welke hem naar het politiebureau over bracht. Op het bureau gaf hij op te zijn dp 48-jarige A. H. uit Binnenwijzend (N.H.), zonder vast beroep, meestentijds werkzaam in het landbouwbedrijf. JORWERD, 17 Aug. De ingezetenen van ons dorp zijn’gelukkig weer tot kalmte ge komen en vol dank dat alles zoo boven ver wachting afgeloopen is. Het dorp zelf ech ter is, tenminste dezen Zondag, niet rustig, want vele honderden vreemdelingen, zonder overdrijving, hebben het terrein der ver- I woesting in oogenschouw genomen. Files Aanranding op het strand te Zandvoort. Zondagmiddag is het strand te Zandvoort in opschudding gebracht door de aanhou ding van een man. Een heer, die vroeger werkzaam was bij de politie te Zandvoort en thans als bad- Veemarkttentoonstelling Sneek. Zeer tot haar leedwezen heeft het comité ter voorbereiding der feestelijkheden ter ge legenheid van de opening der nieuwe vee markt te Sneek, zich, op advies van het vee- artsenijkundig staatstoezicht, in verband met de uitbreiding van het mond- en klauw zeer, genoodzaakt gezien de veetentoonstel lingen op 16 en 17 Sept, niet te doen door gaan. Men hoopt een dergelijke groote ten toonstelling later, wanneer van deze ziekte geen gevaar meer dreigt en de omstandig heden dus gunstiger zijn, te houden. De andere feestelijkheden echter zooals: groot concours hippique, vuurwerk, tentoon stelling van paarden van Friesch ras, éta- lage-wedstrijden, reclame-optochten, klep- permarsch uitgevoerd door 500 schoolkin deren en carillon-concerten worden nu veel nitgebreider. Een der grootste attracties van den Dins dag zal ongetwijfeld zijn het optreden van de rijvereeniging uit Finsterwolde, welke kortgeleden te Leeuwarden zoo groot succes had en thans ongetwijfeld vele liefhebbers van de paardensport naar Sneek zal lokken. Oranje. De vereeniging „Oranje” denkt dit jaai de verjaardag van H. M. de Koningin te vieren door overdag kinderwedstrijden te orgjiniseeren (voor de aangifte op a.s. Za terdag zie men de advertentie in dit blad), terwijl ’s avonds een concert gegeven zal worden in t Sportpark gevolgd door een schitterend vuurwerk. De entreeprijzen zul len zeer' laag gesteld wórden. Men lette op de advertenties in de volgende nummers. Gewetensgeld. Bij den inspecteur der directe belastingen is wegens gewetensgeld ontvangen de som van f350.36, ter voldoening aan te weinig betaalde belasting naar inkomen en ver mogen. met knappe standen van de dame en heer en niet te vergeten de hond, welks onbe weeglijkheid een staaltje van buitengewone dressuur verraadt. Henry Rosen, de vagebond violist, is niet alleen een kunstenaar op zijn instrument, maar een prachtclown ook, een heel mooi nummer. De Macwey troupe, geeft ditmaal het on misbare „alles in stukken en brokken num mer”, ook een nummer dat we zelden zoo goed zagen en waarom hartelijk is gelachen. De lachers op z’n hand had ook Willy Derby, de humorist van dit jaar, die direct contact met het publiek had, en dat geen oogenblik heeft verloren, ’n knappe causeur met aardige liedjes, goede zang; herhaalde lijk riep het publiek hem terug. Als immer gaf het orkestje onder I. Man heim fleurige muziek. We zijn steeds iets goeds van Faveur ge wend, en ook ditmaal zijn wij zeker niet te leurgesteld. s daarom ongeoorloofcl (al laat hij anderer consciëntie vrij) en zelfs de hoop uitspreekt, dat ook anderen alle militaire werk zullen weigeren; overwegende, dat, gelijk ook wel haast vanzelf spreekt, bij zoo geprononceerde opi nie appellant deze opvattingen niet alléén buiten de school propageert, maar ook zijn onderwijs door dezen geest wenscht gedra gen te zien; overwegende, dat deze zienswijze van appellant omtrent hetgeen uit het Christe lijk beginsel voortvloeit inzake het verrich ten van militairen dienst, in strijd is met de Gereformeerde belijdenisschriften, gelijk zij op dit punt steeds zijn opgevat en uitgelegd, welke belijdenis schriftelijk krachtens art. 3 der statuten den grondslag volgen van de vereeniging en derhalve maatstaf zijn voor geheel het onderwijs; overwegende, dat de Chr. school, waar aan appellant als onderwijzer werkzaam is, tot roeping heeft lager onderwijs te doen geven op den grondslag der Gereformeerde belijdenisschriften in hun aan ieder bekende en traditioneele beteekenis; verstaat, dat er geen termen zijn gevon den, om het appellant gegeven ontslag te vernietigen en bevestigt voorzoover noodig dit ontslag, van welke beslissing aan ieder der partijen een afschrift zal worden uit gereikt. In de commissie hebben zitting de vol gende heeren: mr. H. v. d. Vegte, oud-mi- nister, dr. K. Dijk, F. Kalsbeek, W. Schou ten, J. C. Wirtz, mr. J. A. de Wilde, mr. D. W. O. A. Schut. Drie inbraken te Bolsward. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men zich toegang verschaft tot de woning van den heer N. Feddes, aan den Sneekerweg te Bolsward. Aan de achterzijde drong men door een raampje van de W.C. het huis binnen. De vertrekken gelijkvloers werden door zocht en de kasten en laden eveneens. Ver- De motorfietsrijder, die eerst links van den weg reed, ging opeens naar rechts over steken. De burgemeester van Doetinchem heeft auto en motorfiets, die beide zwaar bescha digd zijn, in beslag laten nemen. zoo langs zijn neusweg de dingen zeggend houdt hij het publiek steeds in de stemming. Beppie Nooy, Clara Vischer-Blaaser en Theo Vink hadden belangrijke rollen en droegen het hunne bij tot de vreugde in de zaal. Er is vaak gebruld! Mies Vink-van Norden speelde verdienstelijk een dienst meisje en zong op inslaande wijze: Marie, die vrijt met een huzaar. Een dolle klucht, knap gespeeld, welke voor het kermispubliek een bezoek waard is. De Dollarprinses. Het is geen nieuwe operette, welke Zon dagavond in de Harmonie ging, maar een oude en beproefde. Knappe muziek, zoet vloeiende melodieën, welke het publiek, kent en situaties, die er bij publiek ingaan als auto’s, motoren en fietsers reden Jorwerd in gevreesd. Gelukkig, dat hetzich tot één heeft bepaald. Een fietsende dame wou uit- wijken voor een paar meisjes. Ze raakte het evenwicht kwijt en sloeg met haar arm door de ruit van een juist met zeer matige snel- heid passeerende auto. Met een gapende wonde aan den linkerarm werd zij binnen gedragen in de naastbijzijnde woning. Dr. Hoekstra, opgebeld, verscheen spoedig, leg de een noodverband en achtte overbrenging naar een ziekeninrichting noodig, wat direct geschiedde, 't Is te hopen en zeer zeker ook tc verwachten, dat het ongeval geen ern stige gevolgen na zich zal sleepen. Zakennieuws. Opening 3e garage-Ozinga. Zaterdag is door den heer F* Ozinga, de official Forddealer alhier, z’n derde auto- garage nu weer aan de Parkstraat ge opend. De heer Ozinga zelf sprak tot dé talrijke aanwezigen een kort woord, waarin hij er op wees dat de vlucht welke zijn zaken namen te danken is aan het vertrou wen dat hij bij zijne clientèle geniet, in welk vertrouwen hij zich bij voortduring blijft aanbevelen. Een vertegenwoordiger der Ford-maat- schappij sprak daarna éen hartelijk woord. Namens die maatschappij wenschte hij te zeggen dat de heer Ozinga een buitenge woon actief man is, die de behoefte aan ser vice voor z’n Ijjariten heeft gevoeld en daar op zijn zakenjpaseert. De Ford-maatschappij ligt juist die,service na aan het hart en z biedt dan ook gaarne haar gelukwenschen aan, terwijl zij zich afvraagt hoe spoedig de 4e garage wel zal volgen. De maatschappij hoopA dat de heer Ozinga nog lang in haar midden zal zijn als een harer energiekste official dealers. Hierna werd gelegenheid gegeven de rui me garage te bezichtigen, welke weer ruimte biedt voor heel wat wagens, door de dak constructie was het mogelijk beneden alle steunpilaren, die anders zooveel beletsel bie den voor uitbuiting van garageruimte, weg te laten. Aan de voorzijde is nog een show room ingericht. Boven, waar een gedeeltelijke glasbekap- ping zorgt voor een overvloed van licht, een buitengewoon practisch samengesteld magazijn ingericht, waar alle 'Onderdeden van de nieuwste modellen Ford in hun di verse vakken en vakjes aanwezig zijn. Bé- Jan N\m7ïs'p7aciKÏg'op'd7eef in z’n rol, "eden de garage in de betonnen kelder is de - bandenbergplaats. Architect van dit prac tisch uitgevoerde gebouw was de heer F. H. Poelman, aannemer de heer Westerbaan te Leeuwarden, de fa. Joh. Volkers en Zn. le verde de verlichting. Een enorme hoeveelheid bloemstukken drukte de belangstelling van vele relaties van den heer Ozinga bij de opening uit. Een gescherk. De Ver. tot bevordering van het Vreem delingenverkeer alhier heeft aan de Kon. Zeilver. Sneek ter gelegenheid van de ope ning van de starttoren aan ’t Kolmeersland een gesmeed ijzeren windvaan aangeboden, waarin de initialen der Kon. Zeilver. Sneek worden aangebracht, en een windroos voor het bepalen der richtingen. Een practisch koek. Het bezoek was enorm en allen heb- geschenk dus, dat vooi allen die varen, van ben genoten van begin tot eind. Marga Graf, onze meest geroutineerde operette- ster, zong en acteerde als immer buiten gewoon goed, en het geheele ensemble was in één woord: schitterend. Dc uitvoering werd dan ook tot een ware triomf; enthou siast applaus na ieder bedrijf. Een zeer goed verzorgde uitvoering. Faveur. Maandagavond was het gezelschap F a- veu r voor de eerste maal in de Harmonie en al direct was de zaal uitverkocht. En het programma, goed verzorgd als immer, doet verwachten dat ook de beide volgende avon den dit het geval zal zijn. De Williams family geeft op rustige wijze acrobatiek van zeer goede klasse. Woltard is een jongleur, die zijn kunstvaardigheid onder komisch mom verbergt, zijn jongleeren met hoeden was knap werk. Het groote nummer voor de pauze mogen we gerust noemen het optreden van Yama moto en Koyoshi, Japansche equilibristen. Beide, man en vrouw gaven enorme staal- nigen. Een groote steen trof het slachtoffer zoodanig, dat de hersenpan werd gelicht. Het drama heeft niet meer dan een paar ninuten geduurd. Toen was de heer Bellink dood Enkele koelies zijn toen blijkbaar nog naar beneden gegaan. Zij hebben het hoofd van hun slachtoffer, dat in een goot was te recht gekomen, daaruit opgeheven en zijn toen naar boven geklommen. Met zijn acht en twintigen hebben zij zich toen vlak in de buurt neergezet en hebben, strootjes rookend, flegmatiek gewacht op de gevolgen, welke de daad zeker voor hen zou hebben. .Toen de politie, welke gewaarschuwd was, aankwam vond zij alle daders rustig zitten, geen trek op hun gelaat vormde een aan wijzing dat zij kort tevoren een zoo ernstige en zoo lage misdaad bedreven hadden als het met zijn allen in koelen bloede vermoor den van een weerloos man. Het onderzoek is thans in vollen gang en naar resident Van den Bos van Madioen hoopt, zal men er in slagen het voorloopig onderzoek dermate te bespoedigen, dat reeds binnen een dag of tien de zaak zal kunnen worden overgewezen naar den Landraad. Nader wordt gemeld: De daders van den moord hebben allen bekend aan de steeniging deelgenomen te hebben. 1 Een moordenaar ter .dood veroordeeld. De Krijgsraad te Tjimahi (Ned. Indië) veroordeelde den Amboneeschen fuselier J. Saija van het garnizoensbataljon van de Westerafdeeling van Borneo, detachement Sanggau. ter dood, wegens feitelijke insu bordinatie tweemaal gepleegd. Saija had in den nacht van 20 op 21 Mei als schildwacht zijn post verlaten met medeneming van een met scherp geladen karabijn en zich begeven naar de slaapplaats der onderofficieren. Vervolgens heeft hij den slapenden Javaan- schen sergeant Soerotman doodgeschoten, waarna hij een moordaanslag pleegde op den Europeeschen sergeant detachements- commandant, welke mislukte. Hierna werd hij gearresteerd. 14 dagen tevoren was ge bleken, dat Saija een ongeoorloofde ver houding had met de inlandsche vrouw van een anderen fuselier, waarvoor Saija ge straft werd. Saija besloot toen wraak te gast daar vertoefde, had dezen man reedsnemen op zijn superieuren en wachtte daar- eenige Zondagen op verdachte wijze zientoe de gelegenheid af, dat hij nachtwacht ronddolen op het stille strand, even ten j had. De moord op dien snijveldopzichter Bellink. Omtrent den afschuwelijken moord, dezer dagen gepleegd op den snijveldopzichter der suikerfabriek Poerwodadi (in het regent schap Magetan nabij Madioen in Oost-Java) H. Bellink, heeft de Locomotief uitvoerige bijzonderheden vernomen. Wij ontleenen er het volgende aan: De heer Bellink, die sedert ongeveer I '/2 jaar op de suikerfabriek Poerwodadi werk te, en die bekend stond als een uitstekend snijveldopzichter, had den laatsten tijd eenige moeilijkheden met zijn menschén en wel in het bizonder met den „kepala nentjeng”, het hoofd van zijn groep snijveld- koelies’ omdat naar zijn oordeel het „dong- kellen’, het uithalen van de wortels der riet- stokken, niet geschiedde zooals het behoor de. De heer Bellink zag zeer goed toe, dat dit dongkellen goed gebeurde en wel omdat het van groot belang is voor de suikerpro ductie en voor den toestand van het veld, nadat het riet gesneden is, dat rietwortels zoo diep mogelijk worden uitgehaald. De koelies voelden voor dit scherpe toe zicht blijkbaar niet veel en zoo ontstond dan de gespannen verhouding tusschen den ge ëmployeerde en zijn werkvolk, welke later zou leiden tot de afgrijzenwekkende mis daad, welke gistermiddag is gepleegd. Op den nopdiottigen middag dan tusschen hall vier en vier uur, toen de heer Bellink in zijn tuin kwam nabij de desa Botok in het district Maos-pati van het regentschap Magetan, deed hij de snijveldkoelies ver zamelen om hen nog eens duidelijk te zeg gen hoe hij wilde, dat het werk gedaan zou worden. Nu is dat zeer waarschijnlijk in vrij hef tige termen geschud, de heer Bellink was temperamentvol en in zijn taal soms wat ruw. Hoe de zaak zich precies heeft toege dragen is nog niet in alle details bekend. Wel staat het vast, dat de heer Bellink bo ven op een steen was gaan staan, die vlak aan den rand van een diepen kuil lag. Tij dens of na het toespreken van de koelies schijnt hij te zijn uitgegleden en zoo den kuil te zijn in gerold. Dit feit was voor de omstaande koelies blijkbaar aanleiding om van den grond, die blijkbaar vol steenen l|\g, een aantal stukken steen op te rapen en Sneeker Zweminrichting. van het ruwe weer zeer sterke zeestroom, De temperatuur van het water in de Sneeker welke het slachtoffer snel Oostwaarts dreef. Zweminrichting was heden 17 Op het hulpgeroep van de aanwezigen op ’t strand snelden de gebroeders Steinvoorte uit hun paviljoen het strand op. Jan Stein voorte kon zich onder het loopen van eenige kleedingstukken ontdoen en snelde Oost waarts het strand langs ten einde zich daar te water te begeven. Meer westelijk gingen in zee Johan Steinvoorte en Bernhard Mock, geheel gekleed, doch getrainde zwemmers als zij waren mocht het ook hun gelukken na een worsteling door de zware branding even na Jan Steinvoorte de drenkelinge te bereiken, waarna zij met z’n drieën den strijd tegen den stroom met het meisje in den bovenarm aangingen en met succes. Op het strand was intusschen aangeko men de waarnemende geneesheer uit Nes, dokter Goetsch, die de drenkelinge in be handeling nam. Na aanvankelijk in het pa viljoen te zijn ondergebracht is zij later naar haar familie in hotel De Boer vervoerd. Haar toestand was aanvankelijk nog zorg wekkend, doch nu verbeterend. L. Ct Salariscongres van R.-K. onderwijzers. Zaterdag is te Den Haag een salaris congres gehouden van de federaties van R.-K onderwijzers in Nederland. De voorzitter, de heer H. Wijnen, te Maas tricht, noemde het in zijn openingswoord een treurig verschijnsel, dat de onderwijzers te hoop moeten loopen als destijds de gilde- broeders op het luiden der stormklokken, als hun rechten werden bedreigd. Het is spreker een raadsel, dat met het oog op het herziene bezoldigingsbesluit beweerd kan worden, dat de eisch van het program der R.-K. Staatspartij door de feiten is achter haald. Wij blijven volledig herstel eischen, zoo vervolgde spr. Het is ook een grief te gen de R.-K. Tweede Kamerleden, dat zij geen recht hebben doen wedervaren aan den eisch, dat rekening gehouden zou wor den met de groote gezinnen. Mr. Kropman, wethouder van Amsterdam, was geschrokken van het lijstje der salaris sen. Als de onderwijzer 30 jaar is, komt h: gelijk met de Amsterdamsche straatvegers en als hij 43 jaar is, zelfs met de Amster- Onderwijzers en katholieke ouders verwachten van de stra te Balk^ in antwoord op door het be- Het antwoord Is aan~de” katholieke Kamer fractie. Onder applaus werd een motie aangeno men, waarin er bij dé regeering op wordt Abonnement per jaar t 2.50 f». p. post I 3.60. AdverteotiKn 0 ct. p. regel. Ing. zonden mcdedeeltngen hOoger, Abonnement belangrijke korting Advertentiin worden levens gratis ge ptaatot in de SNEEKER COURANT Het ontslag van tien onderwijzer Fedde Schurer gehandhaafd. Aan het schrijven betreffende dit besluit is het volgende ontleend: De commissie, van oordeel, dat inderdaad de door het bestuur in den ontslagbrief op gegeven gronden het ongevraagd geven van ontslag aan den appellant wettigen; overwegende toch, dat, zoowel uit de stuk ken als bij de mondelinge behandeling is komen vast te staan, dat appellant publi- jan^che"'' wagenbestuurders^ kelijk o. a. in zijn brochure „Geloofsonder- en kalhoiieke ouders verwachten van öji de f'rma D-, Ht°ek- Kamerfractie een daad, zij wachten op haar. stuur gestelde vragen heeft verklaard wat hierboven uitvoerig is geciteerd; overwegende dat uit deze citaten naar de o meening der commissie blijkt, dat appellant afgedrongen "eindelek de "salansregeling het voeren van oorlog en het verrichten van terug te brengen op het peil van 1920, en de militairen dienst (althans in dezen tijd) in verwachting wordt uitgesproken, dat de strijd acht met den geest van Christus en R _K Kamerfractie aandrang zal uitoefenen bij de regeering, om aan de wenschen te voldoen. evenveel nut is. Zeilwedstrijden Kon. Zeilver. Sneek. Voor deze wedstrijden morgen en Don derdag te houden zijn ingeschreven in de klasse overdekte Kiel- en Middenzwaard- j achten tot 9.75 M. 2 schepen, Regenbogen 4, Jachten tot 7 M. 3, Open kiel- en midden- zwaardjachten tot 7.10 M. 8, Vrijbuiters 9, B.M.-klasse A 15, Schouwen 17, B.M.- klasse B 7, Tjotters 11, Larken 16, 12-voets- jollen 7 schepen. Gevonden Voorwerpen. Aanwez'g aan het bureau van politie. Nieuwe veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11'/2 en 12'/2 uur. de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 18 Aug. 1930: bruin kinder- schoentje; doublé broche. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, enderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 18 Aug. 1930: huis sleutel, J. Ruurda, le Steenklipstraat 63; gouden broche, J. Zwart, Hoogend; een rol uviuv, mem en vivuw gawn cnezimc oiaai-1gasmunten, Joh. Dijkstra, le Woudstraat 50; tjes; dit sensationeele nummer zagen werijwielbelastingmerk in étui, M. Dooren- nimmer overtroffen in zijn soort pracht-j spleet, Franekervaart 14 h; veger, R. Sal- werk. Het lichtnummer was ditmaal een i verda, Badhuisgtacht; rood regenmanteltje, roman uit den Biedermeijer tijd in 9 tafree-'G. Jorritsma, Willem Lodewijkstraat. 14, ge len, van Milly Capell, zeer goed verlicht en vonden op 14 Augustus. Ongelukken. Gisteravond is te Gaanderen (Gelderl.) een motorfiets in botsing gekomen met een auto. De motorfietsrijder de 23-jarige tim merman Bel uit Doetinchem, werd terstond gedood. De duorijdster, mej. Brunsveld, uit Apeldoorn genden nacht drong iemand het gebouw bin- wondingen overleed. Ongeluk met een lift. In hotel Suisse in de Kalverstraat te Am- ongeveer 18 jaar oud, aan het spelen. Een I van hen, die in de lift was, waarvan de deur niet was gesloten, drukte plotseling op een kastje een bedrag van f 80 mee. Hij ging zoo waardoor de andere jongen C. K. genaamd. Motorfiets tegen een gereden. Zondagavond 10 uur heeft te Brryeleen ernstig mo otfielsnngeluk plaats gthad. De slagersbediende Jscobs en zijn verloofde, mej. Mulder, op de duo gezeten, beiden uit Venio, zijn in volle vaart tegtn een boom gt reden. Beiden waren op slag dood. Ernstig a u t o-o n g e l u k. Gisterochtend reed onder de gemeente Vinkeveen het echtpaar Zuiddam, dat een manufacturierszaak te Rreukelen dreef, per auto van Vinkeveen naar Kreukelen. In de bocht nabij de zgn. Oude Bonte Koe, raakte de echtgenoote van den heer Zuiddam, die den auto bestuurde, de macht over haar stuur kwijt, waardoor de auto in de sloot die langs de Zuwe ligt, reed. De heer Z. werd levenloos opgehaald. Toen men zijn vrouw tenslotte had bevrijd gaf zij nog teekenen van leven. Zij werd bij den veehouder van W. binnengebraiht, mist wordt een bedrag van f60. Den vol- Waar zij eenige uren later aan haar ver- nen van de coöperatieve bakkerij, aan de Dijkstraat, ook aan de achterzijde. Dit ge- j bouw is ’s nachts en Zondags onbewoond.' Uit de toonbanklade werd een paar gulden ste‘rf m‘wa7ën gistêrovrind twee liftjongens, ontvreemd. Grooter was de buit bij den buurman, den I heer J. Nawijn, handelaar in groenten en iiivi Da?'i n7m de.difefon'L ee'LBng.esk’ten1'<n«p"D7lHt' if am daardcf in 'beweging, kastje ccn bedrag var. f80 mee. Hij smg zoo waardoor de andere jongen c. K. genaamd, voorzichtig te werk, dat de familie Nawijn tusschen de lift en vloer bekneld is geraakt, pas Maandagochtend achterdocht kreeg toen j-jjj 3^. rj bleek, dat bij de coöperatie was ingebroken.1 ket |jjk van k moeten verwijderen. Noch de familie Feddes, noch de familie j Nawijn heeft des nachts onraad bespeurd. L. Ct. i Bioscoopnietiws. -r.—. II. INI-Uil— ■.■■l-W—I WXir. W—.1 <1— NIEUWE SNEEKER COURANT [bltlUdlIl WcllCJl ^lölCl Civwnu iwcc III

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1