over Hier De groete Verklikker Je wilt mijn meening Chief JHhip ..af”! VERB ADE’s Firma Jobs. Tromp •W lïl^ £aleraa^- $3 Jkiigusliis >R»e NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON VIRGINIA De Beste voor Uw Gezondheid! Böttel Orgaan Oer Cemeenie tal Verschijnt FABRIEKEN PRUIMSTER I NIEMEIJER annex SHEERER OOURAHT en WYMBRITSERADEEL ^1 46e Jaargang No, 91 Eerste Blad stand bij verleden jaar werd ingehaald. A door meer oen mer een nauw lacuje up: een Ik dacht dat ge voldoende wist,” en zijn hij: III. ,,Ja. Ik heb iets op de verkeerde plaats ilzxnr/4 Wordt vervolgd. Overvloedige vischvangst. Voor de Zuiderzeevisscherij is het wel een bijzonder jaar. Zoowel de haring- als ansjo- vis-vangst was reeds bijzonder groot, en thans schijnt de geheele Zuiderzeebodem wel met bot bedekt te zijn.' Ongekend rijke vang sten worden binnengebracht. Arbeidsvoorwaardenn landarbeiders Wieringermeerpolder. Na gepleegd overleg met de werkgevers- en werknemersorganisaties heeft de directie van den Wieringermeerpolder de arbeids voorwaarden voor de landarbeiders in dien polder vastgesteld. Die arbeidsvoorwaarden zijn o.m. de vol gende: de arbeidsduur bedraagt in den zo mer 55 uur per week en overigens naar het jaargetijde toelaat; zooveel mogelijk wordt in tarief gewerkt tegen een gemiddeld grondloon van 40 cent per uur; voor regen- verzuim wordt 25 cent per uur vergoed, voor Chr. feestdagen f2.50 per dag en verzuim tengevolge sterfgeval tot en met den twee den graad en geboorte in het gezin f2.50; gezinshoofden en kostwinners wier gezinnen in of in de nabijheid van den polder wonen, hebben recht op 6 dagen vacantie, waar voor f 15 wordt vergoed, indien zij minstens 6 maand bij den polder in dienstbetrekking zijn; gezinshoofden en kostwinners wier gezinnen niet in of in de nabijheid van den polder wonen, ontvangen boven ’t verdiende loon een toeslag van 55 ct. per dag en ge nieten vrij reiskosten per spoor, tram, boot of autobusdienst van en naar het werk en verder 7 keer per jaar 2'/2 a 6 dagen verlof met een vergoeding van in den regel f2.50 per dag; voor de warme voeding en het on stem klonk temerig; „maar aangezien ge zoo eens een 1 koop de dingen goedkoop en zet ze duur van de hand, en ik maak mij mijn vrijen tijd ten nutte door een weinig voor stille verklikker te spelen.” Is Van Lear Black dood? De bekende Nederlandsch-Amerikaansche Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Apeldoorn-Het Loo door ds. H. W. te Winkel te Sneek. Beroepen te Ijlst ds. C. D. Israël te Hat- tem. En toen veranderde hij eensklaps van toon en keek den ander vierkant in de oogen. „Maar je zult eerlijk en oprecht met mij John Leslie doorstond den blik uit de vingen een gesmoord lachen op dat van Frank Sutton afkomstig was, en weldra verdwenen Sutton en de man die hem ge roepen had, in een zijgang. Leslie liep naar de deur van zijn eigen kantoor, draaide de kruk geruischloos om en trad binnen. De kamer was gerieflijk ingericht, en wat het meest in het oog viel was een groote brandkluis, die in den wand ingebouwd was. Behalve zijn eigen schrijfbureau stond hier een kleinere schrijftafel, want de procuratie houder deelde dit kantoor met de secreta resse van Frank Sutton. derhoud der huisvesting in de barakken, wordt door iederen arbeider den kostprijs of 85 cent per dag betaald; op het loon wordt de helft van de wettelijke verschul digde premie voor de ziekteverzekering in gehouden; bij gebruik van laarzen wordt 75, cent per week vergoed. j Zonderling sterfgeval. weten wel hoe buitengewoon moeilijk het is Een landbouwer te Nieuw Vennep, die Vrijdag naar de kerk was geweest, ging op den terugweg naar huis met zijn familie in i een café koffiedrinken. Onmiddellijk daarna j werd de man ziek en overleed kort daarop, i In verband met ter plaatse loopende geruch ten heeft de officier van justitie te Haar lem schouwing van het lijk gelast. De Protestantsche zending. Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ons: De inkomsten van de eerste maanden van het jaar bleven, zooals bekend, verre bene den ’t benoodigde. Juni en vooral de maand Juli brachten veel verbetering. De achter- ressante schetsen over ons land heeft ge schreven, neemt thans deel aan de expeditie van de „Sedow” naar de poolstreken. Hij vond, naar we in ’t Hbl. lezen, een boei van kurk en daarin een halfvergaan briefje van den Poolreiziger Baldwin. Het briefje is ge dateerd 23 Juli 1902 en geadresseerd aan den „dichtstbijwonenden Amerikaanschen nnn ci 11 Bij het binnentreden van Leslie was de dame niet aanwezig maar iemand anders. Over het schrijfbureau gebukt, en vermoe delijk bezig met het nasnuffelen van papie ren, stond een man. Leslie beschouwde de schrale gestalte met een tinteling van vroo- lijkheid in de oogen, en vroeg daarna: „Zoek je iets, Tillman?” Tillman draaide zich snel om, en op zijn een VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 20 Aug. Diefstal te Sneek. F. J., 18 jaar, koopman te Sneek, thans ge detineerd, maakte zich schuldig aan diefstal van een geldtrommel, inhoudende f480, ten nadeele van Jeltje Norbruis te Sneek, ge pleegd 14 Juli 1930. Bovendien had ver dachte nog meer op zijn kerfstok. Hij moet namelijk op 11 Juli 1930 te Sneek ten na deele van Anna van der Ark ook nog hebben weggenomen een japon, een gouden ring en een bedrag van f 1.75, door zich toegang te verschaffen tot de plaats waar die goe deren zich bevonden en wel door middel van open schuiven van een raam en daarna door binnen te klimmen, ,,’t Was nog een mooie jurk,” zegt Anna, „en nu is zij geheel stuk; en zoo wil ik er niet af.” „Beter is het de pennen voortaan op de ramen te doen,” zegt de president, en Anna is het hierbij met de rechtbank roerend eens. Verdachte bekent volmondig. Toen hij uit een kast het geldkistje van juffrouw Nor bruis bemachtigd had, overrompelde deze hem. Om zich uit den nood te redden ver telde hij, dat een kameraad zich boven be vond, en toen daarop hiernaar een onder zoek werd ingesteld, zag hij de kans schoon om te vluchten. In het plantsoen werd de ge stolen schat begraven, en een paar dagen later aan de juffrouw wederom ter hand ge steld, zonder dat iets vermist werd. Door de flinke houding van Jeltje Norbruis, die dadelijk op de fiets sprong en de politie hiermede in kennis stelde, dat bij haar was ingebroken, had men den dader spoedig. De officier acht den diefstal ernstig en eischt een gevangenisstraf van 1 jaar en maanden. Verdachte wil graag een lichtere straf, onder toezicht van het Leger des Heils. L. Ct. Het stoomgemaal buiten werking. Woensdagochtend is last gegeven het pro vinciaal stoomgemaal bij Lemmer buiten werking te stellen. De gemiddelde stand was toen 17.3 c.M. boven Z.P. woord koeltjes. „Ik wil je niet eens vragen wat „stil ver klikken” beduidt het klinkt als iets min der fatsoenlijks.” Leslie was volstrekt niet beleedigd. „Ik ben minder fatsoenlijk,” erkende hij; „zoo weinig fatsoenlijk, dat ik dien bewon- derenswaardigen mijnheer Lew Friedman volstrekt geen ongelijk geven kan. Als ik in jouw plaats was, Sutton, en jij in de mijne, dan verbood ik je allen omgang met Beryl Stedman. Ik ben er niet zoo zeker van over tuigd dat ik, als ik Frank Sutton was, John Leslie niet een enveloppe met zijn salaris en de bons geven zou. Het is dwaasheid van je je neemt mij mijn openhartigheid niet mij bij je in betrekking genomen stilstaan. E Frank Sutton streek zich peinzend over de kin. Frank Sutton keek Leslie met opengesper de oogen aan. „Je koopt de dingen goedkoop en zet ze duur van de hand,” herhaalde hij langzaam, „en je maakt je je vrijen tijd ten nutte door voor stille verklikker te spelen? Dat is Grieksch voor mij.” „Dat is wel mogelijk,” antwoordde John Leslie glimlachende. „Ge hebt niet zoo’n klassieke opvoeding gehad als ik.” En even snel als zijn opgeruimdheid tot ernst overgeslagen was, ging Frank weer tot het andere uiterste over. „Je bent me een raadsel,” zei hij. „Ik ge loof niet dat ik je gelijke ooit ontmoet heb.” ZAANDAM Winkeliers, propageert dus artikelen van VER KA DE ENGROS: SNEEK. EDGAR WALLACE. Uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. Nahuys. 4. Leslie had een sigaret uit een zilveren koker genomen en kneedde haar in den vorm; om de hoeken van zijn vrij beweeg lijken mond speelde een flauw glimlachje. „Gij zelf hebt er immers geen bezwaren tegen dat ik juffrouw Stedman nu en dan ontmoet?” Het was opvallend dat hij geen poging deed zich te verontschuldigen of den nadruk op het onschuldige van dergelijke ontmoe tingen te leggen, noch eenig blijk gaf van belangelooze gevoelens jegens het meisje, dat bestemd was de vrouw van zijn patroon te worden. Frank Sutton haalde de schouders op. „Och, lieve hemel, neen!” zei hij. „Ik stel het mij zoo voor: dank zij allerongelukkigste omstandigheden heb je de laatste tien jaar bitter weinig gelegenheid gehad vrouwen te ontmoeten, en ik acht het voor je bestwil. Je neemt mij mijn openhartigheid niet kwa lijk?” Leslie schudde het hoofd. „Gij zijt mij een openbaring en open baringen zijn mij altijd welkom, en de meeste zijn altijd op mijn nadeel uitgeloo- pen. Ik neem een proef met je ik wil een ander man van je maken ik zal niet zeg gen „reclasseeren”, omdat dit verwaand zou klinken. Ik heb nooit van halve maatregelen gehouden; ik houd er van de koe bij de horens te vatten.” Zelfs niet de opmerkzaamste luisteraar zou in den toon van Sutton iets bescher- mends hebben kunnen ontdekken. Slechts was alle warmte uit zijn opgeruimdheid ver dwenen. „Beryl is een mooi meisje,” ging hij voort. onpartijdig beoordeelaar zou tot die slotsom I India Docks, en, in tegenstelling met de Zonder tegenspraak is van in pakjes voor 10 ct. Neeriands beste Pruimtabak. Ook tin halve ponden ver krijgbaar. Engros 9 SNEEK SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK. „Dat weet ik zelf niet. Hij is een even millllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIHIIIiniHIIIHin rare snuiter als jij. Ik vertrouw hem niet geheel en al, hoewel op zijn getuigschriften - niets aan te merken viel. Ik wou dat je me zei hoe jij over hem denkt.” „Als je hem niet vertrouwt, waarom zend je hem dan niet weg?” vroeg Leslie afge meten, en Frank Sutton trok zijn gezicht in een grijns. „Zachtzinnigheid is nu eenmaal mijn zwakke zijde. De arme drommel was bitter om werk verlegen, en ik kon het niet over scherp, bruin gezicht teekendè zich mij verkrijgen hem de straat weer op te'oogenblik een uitdrukking van ontsteltenis zenden omdat zijn gezicht mij niet aan- af. Hij naderde den middelbaren leeftijd; stond.” zijn haren waren peper-en-zout-kleurig. Van het andere einde van de gang riep: „Ja. iemand hem bij zijn naam, en met een hand-gelegd, beweging dat hij komen zou, liep hij de gangj De kantoren van Frank Sutton Com pany besloegen drie verdiepingen op den hoek van een blok huizen in de nabijheid van Middlesex Hospital. Het was geen def tige buurt, maar het was er bizonder druk, daar de straat evenwijdig liep aan Oxford Street. Mijnheer Sutton, die zes jaren ge leden op zeer kleine schaal zaken begonnen was, stond nu aan het hoofd van een zeer bloeiende exportzaak. Hij had over de ge- heele wereld bijkantoren, zijn eigen ver- „Het is natuurlijk dat ik dat zeg; maar ieder schepingsloods in de nabijheid van de East AihiZ.hfBïllrtK vu stand bij verleden jaar werd ingehaald. 'wanhopige positie van zijn expeditie en Maar nu Augustus! Per maand is volgens vraagt om spoedige toezending van levens- de raming noodig f 80.000. De ontvangsten middelen en 30 sleden. bedroegen op heden nog slechts f8000! Dat Zooals men weet, zijn alle deelnemers van is één tiende deel vari wat het werk vraagt, die Amerikaansche expeditie destijds omge- Publicatie van het vorenstaande wordt komen. j voldoende geacht. De vrienden der zending voor de Zendingsbesturen om voort te gaan millionnair Van Lear Black is naar uit Bal- zonder middelen. Spoedige, afdoende hulp timore wordt gemeld, spoorloos verdwenen is zeer gewenscht! van boord van zijn jacht Sabalo”, toen dit o zich op 12 mijlen buiten New Jersey bevond. De Poolexpeditie van de „Sedow”. Het jachf bevond zich in een gevaarlijke po- De Sovjet-schrijver Solokow-Mikitow, die sitie. Waarschijnlijk is Van Lear Black door indertijd Nederland heeft bezocht en inte- een hooge zee over boord geslagen. De kapitein van Van Lear Black’s jacht, John Kelley, deelde aan U. P. mede, dat hij meent, dat Van Lear Black op de reeling van het schip zat, toen dit onverwacht door een hooge golf werd gegrepen; de eigenaar verloor het evenwicht en kwam in het water terecht. Te zamen met schepen van de kust wacht wordt naar het lijk van den omgeko- consui”. De poolreiziger beschrijft daarin de men millionnair gezocht. moeten komen. Ik ben geen pacha, die van te klein of hem vreemd. oordeel is dat iedere vrouw gesluierd in het Hij weidde over de algemeenheid van zijn bijzijn van mannen behoorde te verschijnen.handelsoperaties uit, terwijl zij de breede Een meisje kan nooit mannen genoeg ken-'gang afliepen, waarop de deuren, die naar nen, zooals ik Lew reeds opmerkte, maar hij de verschillende afdeelingen voerden, uit is zoo’n ouderwetsche snaakkwamen. Hij voerde bijna geheel alleen het woord„Er biedt zich hier een prarmtige kans tot zij Oxford Street bereikten, waar zijn voor je aan, Leslie, als je je met hart en ziel meeste exporteurs, die zich tot den handelin de zaak kunt^inwerken in één artikel of nijverheidsvoortbrengselx bepalen, was geen enkele zaak Frank Sutton auto wachtte, en onophoudelijk borduurde hij over zijn inzichten voort. moeten omgaan, Leslie! blauwe oogen zonder eenige zichtbare ver legenheid. „Ik begrijp u niet geheel en al,” zei hij. „Ik begrijp jou niet geheel en al!” ant- j kwalijk? woordde Frank bedaard. „Ik zou gaarne wat te hebben, bekend als je was met mijn meer omtrent je weten dan het geval is. |hm! mijn verleden. Niet één op de dui- E Waar je je avonden doorbrengt, wat je nog I zend chefs van bloeiende zaken zouden het meer aan de hand hebt, buiten je werk voorgevaar willen loopen mij op hun kantoor te E voor mij. Met jou heb ik een groot risico opnemen, en niet één op het milliöen zou mij E me genomen. Daarvan weet Lew Friedman 1 den omgang met een meisje als Beryl Sted- E niet. Je houdt iets voor mij achter, en ik wou man vergunnen. Jij bent éénig!” E graag weten wat dat is.” Frank moest om hem lachen, als was hij E Leslie bleef het antwoord schuldig. Hij zich zijn éénigheid ten volle bewust. I E sloeg een oogenblik de oogen neer, en merk-„Misschien is dat zoo,” zei hij, en, als 1E te toen met een flauw lachje op: i eensklaps op een denkbeeld komende vroeg E „Hoe verricht die Tillman zijn werk?” E „Ik kom niet veel met hem in aanraking ;E weergaasch nieuwsgierig zijt, zal ik maar, hoezoo?” vroeg Leslie, en hij bleef ;E jF&WSffB belangrijke mededeeling doen! Ik een paar stappen van de deur van zijn kamer M i de hand, en ik maak mij mijn vrijen tijd ten Vi I Ui SN EEK - Telefoon No ISO CUE - Altijd DINSDAGS VRIJDAGSAVONDS Voor ons een ee'rvolle relatie; Voor den winkelier succes en ten slotte, en daarop komt het aan, VOOR DEN VER BRUIKER WARE VOL. DOENP G. llllHIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIlllllHIIIIIHIIIIIIIIIIIIIi: NIEUWE SNEEKER COURAUT Abonnement per (aar f 2.50 Ir. p. post I 1.60. AdverteotiSn t 9 ct. p. regel. Ing. zonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertenllèn worden tevens gratis ge Dtaatet In de SNEEKER COURANT tö-’. at on 'ra rliiiir o Jr j j;

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1