Woensdag 8 October 1930 ffisisel Orgaan der Genie Steel. Dit No. bestaal uit 3 bladen. WYMBRITSER ADEEL op MAANDAG 6 OCTOBER 1930, ’s voorm. 9'/2 uur. 47e Jaargang Eerste Blad No. 3 UitgaveKIEZEBRINK Co. NiauwstijdiNQiH. SN EEK Telefoon No. ISO Besmettelijke veeziekten. f 13000 verdwenen. maar de politie heeft hem op het bureau Kresner. aanmerkelijk wordt ingeteerd, meende men de katje. Gevonden Voorwerpen. Aanwez'g aan het bureau van politie, Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Voorts vraagt adressant het plaatsen van een schuilplaats aan de pont in Uitwellingerga, aan gezien bij avond het overhalen der ingezetenen vanaf het Zuidend nog wel eens lang duurt voor de pontveerwachter het roepen hoort Reden waarom adressant het noodig en wenschelijk acht dat ten gerieve van de inwoners onzer dor pen aldaar een dergelijke schuilplaats wordt ge maakt. Onze gemeente-opzichter raamt de kosten van het plaatsen van een eenvoudig wachthuisje op f 130.—. Inwilliging van het verzoek achten wij inder- De betooglngen in Spanje. Sinds gistermorgen is de toestand te Bilbao ernstiger geworden. Groepen stakers hebben geweerschoten gewisseld met politie agenten. Er werd één arbeider gedood en verscheidene liepen verwondingen op. Ten gevolge van de Incidenten moeten voorbij gangers in het onrustige stadsgedeelte met de armen omhoog loopen. maakt, werd gistermiddag het stoffelijk over- Mond-en kldWzeer bij 1168 veebeslagen schot^ van wijlen den heer Jac. Kresner ter aarde in 39 gemeenten (niet in Ameland, Dokkum, Harlingen en Schiermonnikoog); Schurft bij 1 stuk vee van een veehouder in Opsterland; Rotkreupel bij 386 stuks vee van 5 vee houders in de gemeenten Ferwerderadeel, Opsterland, Rauwerderhem, Tietjerkstera- deel en Weststellingwerf; Miltvuur bij 2 stuks vee van 2 veehouders i in de gemeenten Leeuwarden en Tietjerkste- radeel. en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 67 October 1930: aktetasch, W. Kuipers, Oosterzee; para- pluie, J. Betzema, Kloosterdwarsstraat 28; beurs met inhoud, W. Hamersma, Ged. Pol 4; zwart poesje, Schukking, 2e Woudstr. 49. In de functie van ladingmeester aan i de goederenloods station N. S. alhier, vacant geworden door pensionneering van den heer N. Tromp, is benoemd de heer J. de Jong, thans ladingmeester te Meppel. Nieuwe Schoolver. te Lemmer. Naar aanleiding van de zaak-Schurer is thans te Lemmer na een rede van denbeer Jungcurt in beginsel besloten tot oprich ting eener nieuwe schoolver. op de grond slag vsn de vrije Cbr. School. WOUDSEND. Benoemd tot tijdelijk ge neeskundige bij de medische afdeeling der Rijksverzekeringsbank, de heer W. Blijleven, arts te Woudsend. De heer Huizinga, als vriend en namens vele vrienden, neemt nu, zeer aangedaan, het woord en schetst uitvoerig den prettigen en goeden mensch en vriend, die de overledene was. De heer Stahle dankt namens de familie, de weduwe en de kinderen alle belangstellenden, inzonderheid de hoofddirectie der N. V. Rotter- damsche Bank, voor de eer den geliefden doode bewezen. Onder ademlooze stilte was een groote me nigte getuige van dit droeve gebeuren. Velen verlieten zeer aangedaan den doodenakker. Bioscoopnieuws. Belde bioscopen hebben deze week ge luidsfilms van uitstekend gehalte. In de Amicitia bioscoop viert Ivan Mosjoukine triomfen in „De witte duivel”. Mosjoukine speelt voortreffelijk, evenals Lil Dagover en Betty Amann. Een bijzondere attractie is de medewerking van het Don Kozakkenkoor en het Eduardowa- balkt. In de bioscoop bij de Waag: „De straat der verlorenen” met Pola Negri voor het eerst in een geluidsfilm. Zij debu teert schitterend, haar spel is sterk, dramatisch en boeiend in een ontroerende film van hoog gehalte. Van Vrijdag af in deze bioscoop „O, madchen.mein maichen, wie liebe ich dich”, niet Maria Paudler, Harry Liedtke en een gansche reeks andere sterren. zich schamen het te vragen, want dat moest Plaatselijk Belang zelf doen”, zeiden B. en W. En dat is geschied en nu krijgt men dit voorstel; kan Plaatselijk Belang te Oudega nu het geld terug krijgen? De heer Cnossen: B. en W. trachten zoo veel mogelijk dergelijke dingen door het parti culier initiatief te doen uitvoeren. Het is jammer dat dit voorbeeld van Oudega niet gevolgd is, maar als er een werkelijk gemotiveerd adres komt, kunnen B. en W. de verantwoordelijkheid voor dreigend gevaar niet dragen en moeten eigenlijk wel inwilligen. Gezien echter wat zich afspeelde te Oudega, zou spr., waar deze weg weinig gevaar oplevert, er we! voor voelen dat het eerste deel van het adres vervalt en Dorps belangen de wenk krijgt het zelf te doen. De heer Bakker begrijpt de houding van B. en W. ook niet. De heer Landman: Zelf betalen is de weg, want anders krijgt men allerlei aanvragen. De rijder moet trouwens bij het doorrijden van een dorp altijd opletten ook elders dan bij de scho len, want kinderen loopen overal over de weg. Besloten dat de borden eventueel zelf betaald moeten worden; de rest van het advies wordt aangenomen. Punt IV. Verzoek van E. de Jong te Dijken om aankoop van grond te Woudsend; ver zoek van K. IJpenga e. a. te Woudsend om verbetering van de straat loopende van de woning van H. B. Lijklema tot de Kamp met adhaesiebetuiging van het Bestuur van de Vereeniging tot bevordering van Dorpsbe langen aldaar; bezwaarschrift van H. B. Lijklema e. a., met voorstel van B. en W. Deze zaak wordt aangehouden. Punt V. Ontslag en benoeming gemeente geneesheer Woudsend. B. en W. adviseeren: Bij schrijven dd. 10 September 1930 verzoe ken de heeren W. Blijleven en J. Groot, beiden te Woudsend, resp. eervol ontslag als en be noeming tot gemeente-geneesheer in het res sort Woudsend, een en ander met ingang van 1 October 1930. Wij hebben tegen inwilliging van deze ver zoeken geen bezwaar, weshalve wij U voorstel len met ingang van 1 October 1930: le. den heer W. Blijleven te Woudsend eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van geneeskundige belast met de armenpraktijk, vaccinatie en het geneeskundig onderzoek der schoolkinderen in het 7e ressort (Woudsend c. a.). 2e. den heer J. Groot te Woudsend te benoe men tot geneeskundige belast met de armen praktijk, vaccinatie en het geneeskundig onder zoek der schoolkinderen in het 7e ressort (Woudsend c. a.) zulks tot 1 Januari 1932 en op een jaarwedde van f 400.en voorts onder verplichting tot nakoming der bestaande en na der vast te stellen verordeningen en instructiën. Den heer Blijleven wordt eervol ontslag ver leend. De heer Van Gooi vraagt wat het genees kundig onderzoek der schoolkinderen eigenlijk beteeke.it, hij merkt er nooit iets van. De heer Landman zegt dat de artsen toch het recht hebben zelf in de scholen te gaan, ge zien hun instructie, T^aar zij doen het niet. De Voorz.: De bijzondere scholen zijn vrij of zij zich zullen aansluiten of niet bij de rege ling. De heer Van Gooi heeft nooit gemerkt dat het geneeskundig toezicht door de artsen wordt uitgeoefend. De Voorz.: Den artsen is er nog eens op gewezen enkele weken geleden dat dit tot hun taak behoort; men moet nu maar afwach ten. De heer Cnossen: Het D. B. is in dezen diligent, de geneesheeren zijn er niet alleen op gewezen, maar ook het bijzonder onderwijs is gewezen op de mogelijkheid tot aansluiting en op het goed recht van dit toezicht. Spr. heeft het vermoeden dat over het algemeen nu het systeem in toepassing gebracht zal worden. De heer Groot wordt nu bij acclamatie be noemd. Punt VI. Vaststelling begrooting-Burger lijk Armbestuur en Algemeen Armhuis te Heeg 1931. B. en W. adviseeren: Van de Commissie voor Armenzaken, welke de begrootingen voor 1931 van het Burgerlijk Armbestuur en het Algemeen Armhuis te Heeg heeft onderzocht, ontvingen wij het navolgend rapport: „De Commissie voor Armenzaken in Uwe ge meente heeft de eer te berichten, dat op heden 17 September 1930 is nagezien de door het Burgerlijk Armbestuur aangeboden begrooting voor den dienst 1931, alsmede van het Algemeen Armhuis te Heeg. Eerstbedoelde wijst aan ontvangsten en uit gaven een bedrag aan van f22.198.67, die van het Armhuis een van f5.209.het batig saldo dienst 1929 van het Armhuis ad f479.18 niet mee gerekend. Aankondigingen. Woensdag 8 Oct. Amicitia 8 uur. Uitreiking prijzen Etalagewedstrijd. Vrijdag 10 October. Propaganda- avond Kerk ei Vrede bij Kraan Woudsend. Spr. F. Schurer. Maandag 13 Oct. Aere Perennius 3 uur en 71/2 uur- Demonstratie Studio van Capelle. Reliefschilderen, Lampekap- schilderen, Artistieke Leerbewetkipg enz. Zie adv. VERGADERING van den RAAD der gemeente Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Bootsma (met kennisgeving). Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt 1. Notulen der vergadering van 6 - -■-1» «ii mi— 11—riiiw— 4»aeMii>ni»i imiuwwr iiwwt» Gewetensgeld. Bij den Inspecteur der directe belastingen |aars e~n bréngt den laatsten groet aan broeder enz. te Sneek le afdeeling werd ontvangen I f 5.gewetensgeld wegens vroeger te wei- nig betaalde belastingen. Bij den Inspecteur der directe belastingen enz. te Sneek le afdeeling werd ontvangen1 f 111.61 gewetensgeld wegens vroeger te' weinig betaalde belastingen. NIEUWE SI1EEKER COURANT - annex SHEERER OOURAHT en WYHBRITSERIIOEEL besteld. Op de begraafplaats waren velen bijeen gekomen om de laatste eer te bewijzen. Wij zagen daar vertegenwoordigers van de hoofd directie der Rotterdamsche Bank, vele collega’s van den overledene en deputaties van bijna alle corporaties die zich op maatschappelijk gebied bewegen. Wethouder Van Mever en de direc teur der Lichtbedrijvenf Ir. Vader, toonden ook hun belangstelling. Een schat van bloemen, die in een apart rijtuig werd meegevoerd, dekte de baar. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was gedaald, strooiden de naaste familieleden en eenige vrienden losse bloemen op de kist. Allereerst trad dan naar voren de heer Jr. Schoen, die, diep onder den indruk, een laatsten groet bracht als vriend en als afgevaardigde van het Plaatselijk Nut. Spreker deed uitkomen hoe de heer Kresner spoedig na zijn komst in Zaan- zonder het bedrag bij zijn firma terug. De Gedurende de maand September jl. zijn in deze provincie de volgende besmettelijke jaren dat hij in Zaandam verkeerde, had ge- veeziekten geconstateerd: maakt, werd gistermiddag het stoffelijk over- Mond-en kldWzeer bij 1168 veebeslagen subsidie uit de gemeentekas niet lager te kun- Aanwezig nen stellen, waar bleek dat ze de laatste jaren daad voor de ingezetenen ter plaatse van belang. I steeds te gering zijn geweest en men werkte Wij stellen U dan ook voor ter zake een crediet met nadeelige saldo. van f 130.— te verleenen. I Daar in de laatst gehouden commissieverga- De heer Van Gooi is in principe voor het dering is geadviseerd aan den vader en de plaatsen van waarschuwingsborden, maar als moeder in het Algemeen Armhuis te Heeg een men er te Oppenhuizen toe overgaat, dan ko- gratificatie te verleenen van f 100.voor de men tal van plaatsen nog eerder in aanmerking, dienst 1930, het geen door den Raad is uitge want dit is een doodloopende weg. isteld tot de begrooting 1931 komt Uwe com- De heer Kaspersma begrijpt de houdingmissie thans wederom met het voorstel deze van B. en W. niet, want zij hebben het Plaatse- voor den loopenden dienst te verleenen en voor lijk Belang te Oudega geweigerd. „Men moest den dienst 1931 het salaris te brengen op f600. Deze salarisverhooging komt haar alleszins ge wettigd voor, gezien de geschiktheid van het gezin.” Uit het rapport blijkt, dat het batig saldo ad f479.18 van dienst 1929 van het Algemeen Arm huis aan den dienst 1931 ten goede kan komen en wel op de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Hoe de besteding van dat bedrag zal zijn is met het oog op de noodzakelijkheid van eenige buitengewone herstellingen aan het Armhuis geen open vraag. Behoudens een enkele cijferwijziging van on dergeschikten aard kunnen wij ons in ’t alge meen dan ook wel met de strekking van dit rapport vereenigen. Alleen t.a.v. de voorgestelde salarisverhooging van den Vader en Moeder in het Armhuis van f500.— op f600.maakt de minderheid in ons College bezwaar. Wij stellen U derhalve in meerderheid voor de begrootingen voor 1931 van het Burgerlijk Armbestuur en het Algemeen Armhuis te Heeg dienovereenkomstig vast te stellen. De heer Gerbrandij is tegen de salaris verhooging. De heer Landman is voor de gratificatie doch is eveneens tegen de salarisverhooging. De heer Cnossen, als minderheid van B. en W., vindt het wel een betrekkelijk luttel be drag, maar de tijd om verhooging toe te* staan is voorbij; de economische toestand laat dat niet meer toe. Trouwens de emolumenten zijn zoo danig dat de pensioengrondslag f 1500 is. Wel verstaan deze menschen hun plicht uitnemend, maar dat behoeft niet afzonderlijk beloond. Spr. acht de huidige belooning voldoende. De Voorz. erkent dat het jammer is dat men niet eerder met het voorstel tot verhooging kwam,- de tijd is nu niet gunstig. Maar waar in het voorjaar deze zaak tot de begrooting is uit gesteld op verzoek van den heer Cnossen zelf, meent men in dit geval wel het recht te hebben tot verhooging over te gaan; het zijn goede functionarissen. De heer A b m a zegt dat dit voorstel reeds voorbereid is door de vroegere armmeesters en de commissie. Ook de nieuwe armmeester heeft het voorstel overgenomen. De heer Van G oo 1 spreekt met over het ge- wenschte van verhooging, maar als men f 101 wil geven doet men het beter als saiarisveihoo- ging dan als gratificatie, die altijd last veroor zaakt. De heer Cnossen: In het voorjaar was het voorstel een overrompeling voor spr.. waarom hij uitstel voorstelde; dat beteekende niet dat hij er later mee accoord zou gaan De verdedi ging door den armmeester maakte de indrtik dat hij het alleen deed omdat het een voorste! van de vorige armmeesters was. Spr. is voor de gra tificatie voor één keer omdat de menschen wat beloofd is. De heer S c h i Is tr a is zoowel tegen de sala risverhooging als de gratificatie. De armvader is uitstekend, maar dat behoeft niét afzonderlijk beloond, hij heeft voldaan aan de verwachtin gen. De heer Landman: Men moet voorzichtig zijn met verhooging der uitgaven. Over de sa larisverhooging zoowel als de radio was geen eenstemmigheid in de commissie; de radio is er toch gekomen en daar profiteeren vader en moeder ook van. Als er geen eenstemmigheid is in de commissie moet men zoo iets niet toe staan. Gestemd wordt over het advies zooals het er ligt. Voor de leden Atsma, Van Gooi, Bakker, Kas persma, Abma, Gaastra en Jellema; tegen de leden Cnossen, Kramer, Landman, Gerbrandij, Nijdam, Rijpma en Schilstra. De stemmen staken (77). In de volgende vergadering wordt dus op nieuw gestemd. Punt Vil. Aanbieding begrooting G.E.B. 1931. Gesteld in handen der commissie. Punt VIII. Aanbieding gemeentebegroo- ting 1931 en behandeling in de secties. De secties worden als vQlgt samengesteld: Sectie wethouder Atsma, de leden Schilstra, Bakker, Jellema, Kramer, v. Gooi, Kaspersma. Sectie wethouder Cnossen, de leden Gaastra, Rijpma, Landman, Gerbrandij, Nijdam, Abma. Hierna sluiting der openbare vergadering. weinig betaalde belastinge: Alle posten Stijn door Uwe Commissie stuk voor stuk nagegaan en onveranderd gelaten, I omdat bleek, dat de gevraagde bedragen geens- j - - .-> - - - - zins te hoog waren geraamd, gezien de uitkom- Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op sten dienst 1929. j alle werkdagen tusschen 11'/2 en 12'/2 uur. Aangezien op het voordeelige saldo, eenige de navolgende voorwerpen als gevonden jaren terug gekweekt, de laatste jaren telkens gedeponeerd op 6—7 October 1930: zwart Departement Sneek van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen. In de algemeene vergadering van dit de partement gehouden in de bestuurskamer van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, bracht de heer Posthumus verslag uit over de landelijke algemeene vergadering, ter wijl de heer Peteri mede namens de heer Vrolijk hetzelfde deed ten opzichte van de districtsvergadering van 28 Mei. Mej. Bos heeft er een inlei ting gehouden over han denarbeid, welke een prikkel is geweest voor de verschillende departementen die zaak aan te pakken op de wijze als hier in Sneek is geschied. Een gezellige bijeen komst der leidsters en leiders te Leeuwarden naafloop van den cursus gehouden, waarde ervaringen werden besproken, kon hier in Sneek wel navolging vinden. In antwoord op een vraag van den heer Piccardt antwoordde de secretaris, dat mej. Bos is verzocht een paar dagen beschikbaar te stellen nieuwe leiders voor het werk te vinden. Het ledental van het departement is iets geslonken, de nutsavonden zijn uitstekend bezocht, het bezoek aan het orgeiconcert- Alt was echter gering. De financieele commissie bestaande uit de h h Hoogslag en Sorgedrager bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit. Alles was keurig in orde bevonden, de financieele toestand is niet ongunstig, de middelen zijn met f 107.89 vooruitge gaan, het bezit met f 208.53. Voorlooplg zijn 3 nutsavonden vastgesteld, van de financieele uitkomsten daarvan hangt een vierde avond »f. De heer Piccardt beval nog een lezing aan door den heer Visser, de leider van de bekende Karakorum-expeditie. De heer Hoogslag, herinnerend aan de vergadering te Leeuwarden waar de ver betering van den zang op de lagere schelen werd besproken, welke vergadering weinig vrucht afwierp, vestigt de aandacht op de Ward-melhode, welke- volgens katholieke deskundigen veelbelovend is. Hei Nut kan deze zaak allicht bevorderen. De voorzitter, de heer Peteri, zegt toe dat deze opmerking aan het districtsbestuur zal worden overgebracht. Uitvaart win. Jac. Kresner. Over de uitvaart van dezen oud-stadgenoot, in leven directeur van het kantoor Zaandam der N. V. Rotterdamsche Bankvereeniging, meldt de Zaanlander van 3 October: Onder buitengewone belangstelling, waardoor duidelijk bleek hoe algemeen geacht de ontsla pene was en hoevele vrienden hij zich in de September 1930. (De Commissie bestaat uit de heeren Nij dam, Rijpma en Schilstra.) De notulen zijn door de commissie nagezien en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken en mededee- lingen. a. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin in de provincie Friesland, dd. 13 Septem ber 1930, no. 1031, le Afd. B, houdende mede deeling dat tot Secretaris der Gezondheids commissie, gezeteld in de gemeente Sneek, is herbenoemd de heer Mr. P. C. Andreae te Sneek, met ingang van 1 September 1930. b. Schrijven van de heeren Sch. de Boer te Oppenhuizen en H. Vogelzang te Westhem, hou dende mededeeling dat zij de benoeming tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim aannemen. c. Idem van Mej. J. de Jong te Woudsend, houdende mededeeling dat zij de benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. School aldaar aanneemt. De stukken a t/m c aangenomen voor notifi catie. d. Verzoek van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland om als buitengewoon lid tot dien Bond toe te treden tegen een jaarlijk^he bij drage van minstens f 25. Wordt op aandrang van den heer Van Gooi bij de begrooting behandeld. De Voorz. kan zich daarmee uitnemend ver eenigen. e. Idem van de Nederlandsche Heidemaat schappij, gevestigd te Arnhem, om tot het lid maatschap van die Maatschappij toe te treden. Dit verzoek wordt afgewezen. f. Verzoek van de Afd. Heeg van de Friesche Maatschappij van Landbouw om voor een door deze Afd. te Hommerts te geven cursus in het boekhouden gebruik te mogen maken van een lokaal van de O. L. School aldaar. Hiervoor wordt gratis een lokaal beschikbaar gesteld. Ingekomen zijn nog: Adres bakkerspatroonsver. om de meterhuur voor krachtmeters te verlagen tot f 0.80 per maand. B. en W. zullen advies uitbrengen. Verzoek Dorpsbelangen te Oudega inzake doorbranding van een lantaarn bij de brug. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken omdat dan particuliere belangen gediend wor den. De heer Kaspers ma stelt dan voor de lan taarns te doen doorbranden tot 11 uur. Besloten deze zaak te behandelen in de sec ties. De lantaarn bij het Kruispunt te Blauwhuis zal blijven doorbranden, deelen B. en W. mede. Mej. J. de Jong, benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken te Woudsend, vraagt eervol ontslag, dat wordt verleend. De bijzondere school te Jutrijp vraagt mede werking om 2 nieuwe kachels aan te schaffen. Hiertoe besloten. Diverse resoluties van Ged. Staten worden aangenomen voor kennisgeving. Verzoek van Van Netten te Heeg om het brandspuithuisje te mogen huren. Afgewezen, omdat dit huisje ter beschikking der gemeente moet blijven. Punt III. Verzoek van het Bestuur van „Dorpsbelangen" te Oppenhuizen-Uitwellin- gerga om plaatsing van waarschuwings borden en een wachthuisje bij de pont, met voorstel van B. en W. B. en W. adviseeren: Het Bestuur der Vereeniging „Dorpsbelangen” te Oppenhuizen en Uitwellingerga verzoekt bij schrijven d.d. 4 Augustus 1930 plaatsing van twee waarschuwing^iorden met opsc.hrift: „Denk om de school”, aangezien het verkeer met auto’s in genoemde dorpen toeneemt en voor de kinderen gevaarlijk is. Wij stellen U voor ons te machtigen voor ge noemd doel ter plaatse enkele waarschuwings borden aan te brengen. Abonnement per jaar f 2 50 (r. p posl i 3.60. Ad verten tién 0 cl. p. regel Ing. zonden mcdedeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Adverteollên worden levens gratis ge- olaatel in de SNEEK.ER COURANT Een 15 jarige kantoorbediende te Amster dam moest gisteren f 13000 innen bij 2 banken. Hij kreeg het geld, maar kwam dam door zijn prettig, joviaal optreden zich vele jongen beweert dat hel hem ontstolen is, én blijvende vrienden had verworven. De heer Stahle, de schoonvader, getuigde van gehouden, daar zij vermoedt dat de bediende de groote liefde der geheele familie voor den 1 er meer van weet, overledene. Allen, vader en moeder, broers en zusters, mijn vrouw en ik, aldus spr., je schoon zusters en zwagers, hielden veel van je en zul len je zeer missen. En mijn dochter, je vrouw, die zoo innig veel van je houdt en je lieve kin deren treft je heengaan wel ontzettend. Wij allen zullen je steeds met liefde gedenken. Slaap zacht. De heer Jedeloo spreekt in aangrijpende woor- j den namens de Loge Zaandam der Vrijmetse- ONZE KLEINE ADVERTENT1ËN 2 de prijs is LAAG! k het resultaat is GROOT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1930 | | pagina 1