PUROL bij Ruwe Handen, Doos 30 et, 1 Woensdag 14 Januari 1931 Dit Ha. hestaai ait 2 Naden. Nieuwstijdingen. Officieel Orgaan der taenie M. annex SHEERER OOURAHT an WYBSBRITSERADEEL No. 31 Eerste Blad Uitgave: KIEZEBRINK Co. 47e Jaargang MAAGPIbLEN iMA M *E/l6£NSlUST/Mf@È SN EEK Telefoon No. 150 1.451.200 11.270 den romp gescheiden. naar buiten geslagen. De smid, die zich bo ven het toestel bevond, werd het hoofd van Acetyleen-toestel ontploft. Bij het ontdooien van een acetyleentoestel met een gloeiend stuk ijzer door den onge- huwden 32-jarigen smid A. Slagers te Mier- die families, van welke de kostwinner geen werk vond, daarvan getuigt het onlangs ge publiceerde rapport van den gemeente-arts, volgens hetwelk van de 1057 onderzochte schoolkinderen 521 aanleg tot tuberculose vertoonen, terwijl 200 kinderen geene kleeren hebben en daarom niet naar school kunnen gaan. Verschijnt DINSDAGS eo VRIJDAGSAVONDS LEMMER. Als een bijzonderheid kan zeker gemeld dat in de 60 jaren die de Gro ningenLemmer Stoombootmij. thans be staan heeft, het in 1930 het le jaar was dat zij vanwege ijs of sneeuw geheel ongehin derd den dienst kon waarnemen, niet alleen buiten op Amsterdam, maar ook binnen op Groningen. F. D. OOSTHEM-NIJEZ1JL, Jan. 1931. De be- grafenisvereeniging „Gedenkt te Sterven” hield Vrijdag 9 Jan. haar jaarvergadering in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk des avonds 7 uur. De voorzitter opent met gebed, waarna hij in dichtvorm weergeeft welke leden, huis- genooten van leden, of niet-lieden door de dragers naar hun laatste rustplaats waren gebracht. Hun getal bedroeg 6. Voorts kregen wij van de secretaris een zeer nauwkeurig ver slag. De vereen, telt 149 leden; de ontvangsten hadden bedragen f 290.79, vorig saldo f555.52 samen dus f846.31, uitgaven te samen f 342.52, batig saldo alzoo f 503.79. Voor het aftr. bestuurslid, de heer W. Dijkstra (niet herkiesbaar), werd gekozen de heer J. de Vries. Aanwezig waren 45 le den. Na de rondvraag, die weinig meer op leverde, werd door den heer Walda met dankgebed gesloten. dijkschekade geloopen en verdronken. Zijn lijk is later opgehaald en naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Gevaar! ij ke veiligheidsmaatregel. Een droevig ongeluk kostte te Refojo in de provincie Monteforte (Frankrijk) 3 kin deren het leven. Een villabewoner had aan de huisdeur, om tegen roovers en inbre kers veilig te zijn, een installatie laten aan brengen, waarbij ongewenschte bezoekers des nachts een mechanisme in beweging brachten, waardoor een lading springstof tot ontploffing kwam. De draad naar de STAVOREN. In 1930 zijn alhier door de sluis 10753 schepen gepasseerd met een to taal tonneninhoud van 1.047.931. Dit is een recordjaar, daar het pl. m. 30.000 ton hooger is dan het hoogste, wat tot dusver hier ooit bereikt is. Wanneer het water normaal is, neemt de scheepvaart hier jaarlijks toe. F. D. blik werd Joseph echter ziek en ik bracht hem met zijn vriendin naar het station. Gewapend met een hamer en een revolver begaf ik mij daarop opnieuw naar den win kel van de weduwe Lievens. Ik vroeg haar zes eieren en om er zeker van te zijn, dat niemand anders zou binnenkomen, vroeg ik, of zij een omelet voor mij wilde bakken. Zij stemde daarin toe en ging naar de keu ken. Geen kwatd vermoedend, zeide zij zelfs tot mij„Blijf maar niet in de kou staan, kom binnen.” Toen zij naar het fornuis stond gekeerd, sloeg ik haar met den hamer neer. In een lade in de toon bank vond ik 4409 francs, die ik te Brus sel met Joseph en Marcelle deelde.” In enkele dagen was het geld verbrast, waarna nieuwe plannen werden ontworpen. Op nagenoeg dezelfde wijze werd een her bergierster te Schaerbeek, thans door het drietal om het leven gebracht. Hier be droeg de buit slechts 70 francs en er werd dan ook niet lang gewacht met opnieuw te gaan „werken”. Op 24 December jl werd te St. Josse ten Noode andermaal een winkelierster, terwijl zij Osselaer hielp, met een hamer neergeslagen Dit slacht offer .is het eenige, dat de door Osselaer c.a. gepleegde aanslagen heeft overleefd. Bij haar werd slechts 30 francs geroofd. Tot zoover de verklaringen van Osselaer. Zijn helper ea diens vriendin werden even eens in hechtenis genomen. Zij werden naar het gerechtshof overgebtacht en loo chenen alle schuld. Naar verluidt, zijn er nog meer arrestaties te wachten. Courant N. v. d. D. Roofmoordenaars in België gevat. Onder de kleine winkeliers en vooral de alleenwonende vrouwen in diverse Belgi sche steden heerschte den laatsten tijd een ware paniekstemming, teweeggebracht door een reeks elkaar snel opvolgende moorden en beroovingen. De justitie was ijverig in de weer den dader op te sporen en had reeds eenige belangrijke ontdekkingen ge daan. Er waren namelijk vingerafdrukken gevonden, welke bleken te zijn van een 23- jarigen Gentenaar, Adolphe Osselaer, die kort geleden uit de gevangenis was ont slagen, waar hij een straf, hem opgelegd voor een groot aantal diefstallen, had uit gezeten. Voorts waren er aanwijzingen, dat de moordaanslagen, welke in de om geving van Brussel waren gepleegd, het werk waren van dezelfde groep misdadigers. In een café In de Agnietenstraat te Brus sel had iemand twee jonge mannen van verdacht uiterlijk hooren praten over „een slag slaan” en had dit aan de politie me degedeeld. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat een der beiden Osselaer was. Na deze ontdekking was zijn arrestatie nog slechts een kwestie van uren. Vrijdagavond was Osselaer gezien in een café aan de Place de Brouckère, maar toen de recherche kwam, was hij reeds weer verdwenen. Za terdagavond spanden de rechercheurs in hetzelfde café opnieuw bun net en ditmaal waren zij zoo fortuinlijk, den jongeman te arresteeren- Onmiddellijk werd hij naar het gerechtshof overgebracht, waar hij hard nekkig elke schuld bleef ontkennen. Nadat hij echter tot diep in den nacht was onder vraagd, eindigde hij met een bekentenis af te leggen. Hij heeft thans reeds bekend, drie moordaanslagen op winkeliersters te hebben gepleegd. Zijn eersten aanslag, zoo vertelt Osselaer pleegde hij te Gent, waar het niet zoo druk is als te Brussel en men er gemakkelijker in slaagt te vluchten. Met een kameraad, dien hij te Brussel had leeren kennen en dien hij alleen als Joseph aanduidde, als mede met diens gezellin Marcelle, beraamde hij de misdaad. „Ik ging vooruit, om het terrein te verkennen. Op het laatste oogen. Slachtoffer van het ijs. Zaterdagmiddag waren eenige school jongens te Spijk bij Lobith zich aan het ver maken op het ijs van een uitgegraven stuk land. Plotseling verdween het zoontje van een steenfabrieksarbeider te Spijk in de diepte. Voordat voldoende hulp aanwezig was is het knaapje verdronken. Het knaapje zou Zondag 10 jaar gewor den zijn. Jagersvreugd eti Jagersleed. Bij een wilde zwijnenjacht in de Staats- bosschen, onder Barneveld, had een Amster- damsche jachtliefhebber het geluk, aldus de „Maasb.”, een zwijn te schieten, welk beest echter bleek een tam varken te zijn, dat een bewoner dier streken, na het met’ kachel- glans te hebben laten zwart maken en van (kunst)-slagtanten voorzien, dien morgen had losgelaten. Dat door ingewijden om de goed geslaag de grap niet weinig werd gelachen, spreekt van zelf. werd het mechanisme echter geraakt door een bal, waarmede de kinderen speelden. De lading ontplofte en de 3 kinderen wer den gedood. Om 40 mark. Een automobilist is Zaterdagnacht vlak bij Koningsbergen door onbekende dad<n doodgeschoten en van ongeveer 40 mark en onverschilligheid, waarmee jdj den dood (beroofd. Oude oplichterstruc. Dezer dagen vervoegde zich bij een ga ragehouder te Kampen een heer, die voorgaf oud-officier der artillerie te zijn en die zich noemde Jhr. v. d. B. Hij zeide, het voorne men te hebben een motortocht door Rusland te maken, waarvoor het rijk een groot gel delijk bedrag had beschikbaar gesteld..Het doel van dezen tocht was een film van Sov- jet-Rusland te vervaardigen. Nu vroeg de heer den garagehouder een bedrag aan geld om in de film een reclame van zijn zaak te plaatsen. De garagehouder, niet afkeerig van reclame, gaf hem een bedrag van f50. Van Jhr. v. d. B. heeft men echter niets meer gehoord. De Zondagswet in Engeland. Het wordt nu langzamerhand een comedie met de uitvoering der voorschriften van de Zondagswet te Manchester, wat ook wel de bedoeling van de tegenstanders zal zijn ge weest. Vrijdag is een der daartoe uitgekozen wethouders in allen ernst voor den politie rechter verschenen, die hem een berisping heeft toegediend, omdat hij vorigen Zondag niet ter kerke was geweest zooals een nooit formeel herroepen artikel van de wet van 1667 voorschrijft. De wethouder hoorde het sermoen geduldig aan, dankte voor de mede- deeling, maar vertrok zonder nochtans voor het vervolg beterschap beloofd te hebben. Het woord is nu weer aan de Sunday Obser vance-League om verdere schreden te doen. Ernstig spoorwegongeluk in Ecuador. Naar de Associated Press uit Guayaquil, de hoofdstad van Ecuador (Zuid-Amerika) meldt, is aan het ongeveer 115 K.M. van Guayaquil gelegen station Huigra een pas- sagierstrein door een aardverschuiving be dolven. Hierbij moeten 170 menschen zijn omgekomen. Naar nader uit Guayaquil wordt gemeld, vreest men, dat bij de aardverschuiving alle 170 menschen, die bedolven werden, zijn omgekomen. De trein, die werd meegesleurd, was hoogstwaarschijnlijk leeg, en diende voor het vervoer van de 170 baanvakarbei- ders, die zich ter plaatse bevonden om de bij een vorige aardverschuiving aangericbte schade te herstellen. inging. Toen zij de afwijzing van haar gratieverzoek vernomen bad, zette zij zich aan het naaien van een japon. Aan den vooravond nuttigde zij met grooien eetlust het galgenmaal en een uur voor haar dood maakte zij zich zeer ongerust, of haar japon wel goed zat. Trots de verzekering van het personeel, dat alles tot de puntjes in orde was, maakte zij nog een naad los en ver anderde iets in het snit. Deze vrouw had in uiterste wreedheid haar stiefdochter ge worgd. Een hartstochtelijk rooker kon ook zijn laatsten gang niet zonder sigaret doen. Toen hij op den stoel moest worden vastgebonden, zei hij lachend Nog één trekje asjeblieft. Toen maakte hij de sigaret zorgvuldig uit, stak het stompje achter zijn oor en zeide „Nu, mijn heeren, kunt gij beginnen”. Een drievoudig moordenaar zeide, toen de geestelijke in zijn cel kwam om hem te troosten: „Laten wij die praatjes staken, speel u liever met mij een partij schaak”. De geestelijke deed het en beiden bleven aan het bord zitten, tot de veroordeelde werd gehsald. Een Belg, die met de grootste belang stelling de oorlogsgebeurtenissen volgde, vroeg nog, in den noodlottigen stoel gezeten, de laatste berichten van - het slagveld en verliet de wereld met de verzuchting: „Ach als ik maar te weten kon komen, wie den oorlog zal winnen”. Een vriend van muziek vroeg den laat sten nacht een guitaar, een ander wilde zelfs, dat men een piano zou aanbrengen, waarop Chopins treurmarsch op w.g naar den stoel gespeeld zou moeten worden. De eerste, die in Amerika op den elec- irlsciien stoei werd terecht gesteld was de Japanner Joegera. In den nacht voor zijn dood ble f hij op den rand van zijn brits zitten en las een humoristisch tijdschrift. De lach week niet van zijn gezicht en de opzichter merkte op „Een betere reclame voor een humoristisch blad is toch moeilijk denkbaar Bio-vacantie-oord. Men meldt, dat de Kerstcollecte, in ver scheidene bioscopen in Nederland ten bate van het Bio-vacantie-oord, de stichting van het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf, gehouden, ruim f 35.500 heeft opge bracht. De laatste 24 levensuren. Men schrijft aan de N. R. Crt. Onlangs kregen de studenten van een Amerikaansche univcrsiteit de zonderlinge vraag op te lossen„Hoe zoudt gij de laatste 24 uut van uw leven doorbrengen, indien gij wist, dat gij den volgenden dag zoudt moeten sterven of in den electrischen stoel plaats nemen Op de echt Amerikaansche vraag werden j»cht Amerikaansche antwoorden ontvangen. Twee ervan ik zou den laatsten dag bij jazzmuziek doorbrengen en ik zou met mijn auto zoo suei mogeiijk door de stad rennen, zonder mij om de politie te bekommeren, verwekten bij ernstige menschen scherpe kritiek. Maar dan moesten ook niet, zouden wij willen opmerken, ernstige professoren zoo’n vraag stellen. Belangrijker lijkt ons het onderzoek, dat In de beruchte gevangenis Sing-Sing bij directie en personeel werd ingesteld naar de houding van de ter-dood-veroorde^lden in de laatste uren van hun leven. De uitkomsten van het onderzoek zijn zeer verschillend. De beroepsmisdadiger doet zijn best de laatste levensuren „dood te slaan” met kaart- of schaakspel. Er zijn er óók, die uiterste zorg aan schoenen en kleeren be steden anderen houden zich onledig met teekenen op den celmuur, terwijl weer anderen op weg naar den stoel £en vroolijk lied aanheffen. In een stadje bij New-York woe?nt een man van 84 jaar, George Nesserel, .«Jie 18 jaar hoofdopzichter in Sing-Sing was «n *n zijn buurtschap leeft een gsesiélijke, die een menschenleeftijd lang de taak had, om den ter-dood-veroordeelden de laatste troost te geven. Belde mannen hebben samen een boek uitgegeven, dat voor den psychiater en psycholoog veel wetenswaardlgs en be langwekkends bevat. De auteurs verklaren, «ooit zoo’n vroo- lijkeu ter-dood-veroordeelde (t liebben bij- gewoond als James Kesselde, die eind 1920 met drie medeplichtigen wegens moord op een tramconducteur den gang azaar den electrischen stoel moest doen. Op den voor avond der terechtstelling kwam de hoofd opzichter in de cel van den ten doode ge wijde en vroeg naar zijn tot .stand. Kesselde was juist bezig een teekentagop den muur van zijn cel te voltooien en anWomdde „Zeg, is het niet dom, dat men een mensch met zoo’n teekentalent als ïtn kip ter dood brengt?” Het vonnis bepaalde, dat Kesselde als aanvoerder der bende het laatst zou moeten sterven, Toen het uur der executie geslagen had, wisten de begeleiders niet wat ze meemaakten. Door de donkere gangen weerktonk een prachtige tenor, welke een bekend drinklied zong, door Kesselde aan geheven om zijn kameraden te bemoedigen. Een zekere K. L., die zijn eigen zuster had gedood omdat hij haar huwelijk met een ongewenschten man wilde verhinderen, ver zocht den dokter om een nieuwen lorgnet, opdat hij, op weg naar den electrischen stoel, er In alle opzichten waardiig zou uit- huisdeur werd overdag verwijderd. Zondag zien. Zijn ouden bril gaf hij met vorstelijk gebaar aan den opzichter. De laatste wensch van zekeren. L. H. was een bos roode anjers, tén stak Itiij in zijn knoopsgat en de andere verdeelde hij op weg naar den electrischen stoel onder de opzichters, terwijl hij zeide „Tot weerziens, kameraden”. De vrouwelijke misdadiger M. P. wekte verbazing door deminachting Stenhuis en de S. D. A. P. De afdeeling Beekbergen van de S. D. A. P. had tegen het advies van het bestuur der partij besloten, de heer R. Stenhuis weer als lid der S. D. A. P. toe te laten. In de jongste vergadering van het partij bestuur der S. D. A. P. is, naar wij in Het Volk lezen, besloten de afdeeling Beekber gen te verzoeken dit besluit te herroepen. Indien aan dit besluit van ’t partijbestuur geen uitvoering wordt gegeven, dan zal het partijbestuur de afd. Beekbergen schorsen en bij het partijcongres een voorstel tot roye ment van de afdeeling indienen. Een drama uit de Chineezenwereld van Soerabaja. In een gerechtsgebouw te Soerabaja heeft zich een Chineezen-drama afgespeeld. Een zekere The Ting Hong was door zijn land- genooten Tjan King Sioe en Tjan King Hok mishandeld. De zaak zou voor de rechtbank behandeld worden. In het gebouw van het landgerecht bevond zich ook nog een ze kere Kwee Tjing Kiet. Deze was een vriend van The Ting Hong. De geslagene The Ting Tong ging even voor de behandeling der zaak door de gang naar de rechtszaal. In die gang stond zijn vroegere aanrander Tjan King Sioe op een manier, die duidelijk aangaf dat deze hem ppwachtte. En inderdaad, op het oogenblik dat The Ting Hong hem passeerde, haalde Tjan King Sioe een kapmes te voorschijn en stak daarmede The Ting Hong. Geluk kig veroorzaakte het zelfs geen schram metje. Op het hulpgeroep kwam ook Martjoeki. aanloopen, die Tjan King Sioe zoodanig omarmde, dat van verzet geen sprake meer was. Op dit moment snelde Kwee Tjing Kiet toe en stak Tjan King Sioe met een mes in Werkloosheid en kinderellende. In Sarvar, in Hongarije, is de kunstzijde- van den mist G. G., wonende aan de Noord- gezet. Een gedeelte van de" ontslagen arbéi- polderkade te ’s Gravenhage, in het water ders vond sedert dien werk in Frankrijk en aan de Laakkade ter hoogte van de Soest-België. Hoe groot echter de ellende is onder De iepenziekte. De eerste toebereidselen tot het op vrij groote schaal vellen van iepen te Zwolle, worden thans getroffen. Op grond van de bepalingen der Boschwet worden geheele complexen boomen, waarin de beruchte iepenspintkever zijn verwoestend werk aan richt, gemerkt om straks onder de bijl van den hakker te vallen. Hierdoor zullen ver schillende stadsdeelen een geheel ander aspect verkrijgen. Vooral de mooie Veeral- lee, de Zwolsche wandelweg bij uitnemend heid, zal het er kaal afbrengen, schrijft men aan de Tel., aangezien nagenoeg de geheele beplanting tot ongeveer de grens der ge meente zal moeten worden opgeruimd. Naar men zal weten, zal deze maatregel worden benut om aan dezen weg, die de verbinding vormt tusschen de stad en de IJselbrug, in verband met het toenemend automobielverkeer, een ander profiel te ge ven. De K.L.M. in 1930. De eindcijfers der K.L.M. over 1930 geven reden tot tevredenheid. In het bijzonder ont wikkelde het vrachtvervoer zich gunstig en bereikte een nieuw recordgetal van 950.000 K. G. In alle takken van den handel is een groeiende belangstelling voor het luchtver keer te ontwaren en de verscheidenheid der artikelen, welke door de lucht vervoerd wor den, breidt zich met den dag uit. Ook de dienstregelmaat kon opnieuw op een hooger peil worden gebracht. Van zeer groote beteekenis was de ope ning van den geregelden dienst op Indië. Hiermede is een der grootste idealen der K. L. M. verwezenlijkt en de verkregen resul taten der exploitatie van deze langste lucht lijn ter wereld, geven alle reden tot tevre denheid. Door gunstige overeenkomsten met de buitenlandsche maatschappijen en goede in ternationale verstandhouding, wacht ons in 1931 een veel omvattend luchtprogramma. Aan de vloot der K.L.M. zullen opnieuw moderne vliegtuigen worden toegevoegd, zoodat verwacht kan worden, dat in 1931 de K.L.M. wederom een voorname rol in het internationale luchtverkeer zal spelen. Ten slotte vermelden wij eenige cijfers: Aantal vervoerde reizigers Vracht Briefpost Pakketpost Dienstregelmatigheid Aantal gevlogen K.M. der K.L.M.-vliegtuigen Deelnemers aan rond vluchten Tribune te Brooklyn ingestort. Te Brooklyn (V. S.) heeft een ongeluk plaats gehad tijdens sportwedstrijden van het 106de regiment. Een tribune, waarop ongeveer 2000 toe schouwers haclden plaats genomen, stortte in, waarbij 150 personen min of meer ernstig werden gewond. Een grootmoedig filanthroop. De reeder Sir Walter Runciman, de Engel- sche oud-minister en de bekende liberale staatsman, heeft een fiieuw gebouw tot ver- grooting van een tehuis voor verpleegsters te Newcastle geopend, waarvoor hij een be drag van f600.000 geschonken had. Toen hij de rede tot opening van het nieuwe ge bouw hield, deelde hij mede, dat hij f 240.000 aan het tehuis zou geven. Zijn gehoor juichte daarop luid, maar hij hield de hand op om deze vreugdeuiting te stuiten en zeide ver volgens dat hij er f 300.000 van zou maken. Abonnementper jaar f 2.50 fr. post f 3.60. AdverteoliSn i 9 cl. p. regel. Ing zonden mededeeilngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertenllën worden tevens gratis ge nteatst In de SNEEKER COURANT „Dodo’s” begrafenis. De miiik»nnairsfamilie Bernard te Kirk wood was in het bezit van een paar apen, die niet alleen de familieglorie en vreugde uitmaakten, maar die een groote reputatie genoten om hun bijna menschelijke manieren. Het waren Dodo en Big Boy. Vooral Dodo was beroemd. Hij nam deel aan het balspel als de beste club-speler. Hij vijlde zorgvu dig zijn nagels, zat aan tafel op een hoogen stoel en imiteerde de manieren der menschen. Dodo was dol op prentenboeken, waar hij urenlang mee bezig kon zijn en op sleepende muziek, Jazz maakte hem wild. Dezer dagen nu werd Dodo ziek. Dagen lang was hij stil en in zich zelf gekeerd. Men zag aanvankelijk den toestand niet ernstig in, totdat op een nacht de familie gewekt werd door angstkreten van Big Boy. Toen men kwam kijken was deze aap in de hoogste opwinding en vestigde op zijn manier dn aandacht op Dodo. Maar Dodo lag onbewegelijk. Hij was dood. Het was treffend te zien hoe bedroefd en ontdaan zijn vriendje Big Boy was. Men heeft Dodo een mooie begrafenis be zorgd. Hij werd in een zilveren kist, waarop een gouden plaatje met zijn naam, begeleid door familie en vrienden naar een kerkhof gebracht en daar begraven. Crt. N. v. d. D. Spoorwegpersoneel. Naar het Hbl. verneemt, heeft de Veree- nigingsraad van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, waarbij de 47 leden, die door het hoofdbestuur wa ren geroyeerd wegens het voeren van een stelselmatige oppositie tegen de leiding van het hoofdbestuur der vereeniging, in beroep konden gaan, na uitvoerige bespreking van de feiten en de beroepen, met algemeene stemmen het royement en het beleid in deze van het hoofdbestuur goedgekeurd. Door den mist te water geraakt en verdronken. r - Vrijdagavond is vermoedelijk tengevolge fabriek reeds sedert een paar jarën stop- polderkade te ’s Gravenhage, in het water ders vond sedert dien werk in Frankrijk 7 i 17.300 950.000 K.G. 6.850 K.G. 29.350 K.G. 97.1 Wilt gij U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid, gebruik dan Foster’s Maagpilllen. 0.65 per flacon. NIEUWE SNEEKER COURANT -- --J-o-- Vil o i a n. xja.ii 1X111^ 111CI UCll HlCd lil lo is dit toestel ontploft. Het is door het dak de borst, tengevolge waarvan de man het leven liet. Kwee Tjing Kiet is gearresteerd en heeft bekend. - *11 v exi y ui x lAJii^cxi 1JC, ld VIC A.U11Ö LZ.1JUU-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1