u OSTER’C Jt RugpijnNieren Pillen I Autoverhnw-Tarief I Nieuwstijdingen. 8 Oerde blad tawe Sneeker Courant SMEEK W zijn gereed met onze collectie nieuwe stoffen voor het a.s. seizoen. Oedurende Februari Speciale Aanbieding Colbert Costumes naar maat 52.-, 57-, 64.- 70- Elegante Coupe - Onberispelijke afwerking Laagste prijzen - - Vraagt stalen F. 0ZIN8A Jenever HEERENBAAI No. 36 Zaterdag 31 Januari 1931. red. stellingen controleert. 1 SNEEKER COURANT, in een gesprek met een journalist heeft hij die hemzelf gebakken is van alle ondeugden. per neval en Bessant. RÏÏOLAM2JKOLOM Een muiterij. In het Engelsche Lagerhuis heeft minister gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. AAN NIET-ABONNEES: de dader een der gevangenen, die, na zich t weer onopgemerkt in zijn cel kon terugkeeren. heerenkleeding SNEEK AAN ABONNEES OP DE „NIEUWE SNEEKER COURANT”: Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de NIEUWE SNEEKER COURANT gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. AAN ADVERTEERDERS: De advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT mBFOON 293 welk blad gratis bij nlet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan-huis-verspreiding van alle advertenties voor deze bladen opge geven. Wij verzoeken beleefd doch dringend opgenomen, worden kosteloos overgenomen in de Het Leger moet voortdurend een beroep doen op veler hulp, omdat het contante geld nimmer grooter is dan om te voorzien in de behoeften van enkele weken. Het tracht de geldzaken zoo zakelijk en economisch mo- voor- De luchtlijn AmsterdamBatavia. De K.L.M. heeft besloten, geleidelijk tot vervoer van reizigers op de lijn Amsterdam Batavia over te gaan. Voorloopig zal het aantal reizigers slechts beperkt zijn. Wanneer echter dit najaar de groote vliegtuigen in geregeld verkeer wor den gebracht, zal het aantal reizigers vliegtuig ook grooter kunnen zijn. De beide andere veroordeelden zullen bij de marine kunnen blijven en slechts twee maan den licht arrest ondergaan met natuurlijk intrekking van verloven en gratificatiën ge durende dien tijd. De minister voegde er bij, dat de verhouding tusschen meerderen en minderen in het algemeen niets te wenschen liet aan boord der oorlogsvloot, doch juist om dezen goeden geest te bestendigen had de regeering onverbiddelijk gestraft, nu of ficieren hun rechten en bevoegdheden te bul ten waren gegaan. De Lucia zou verder een volkomen nieuwe bemanning krijgen, het aanwezige personeel wordt over andere schepen verdeeld. Op de vraag van een conservatief, of de regeering in een behandeling voor de krijgs raad zou toestemmen als een der betrokken officieren dat wenschte, antwoordde de eer ste Lord der admiraliteit, dat dit z. i. niet gewenscht was, maar als een of alle drie officieren het verzochten, zou de minister daaromtrent nader overleg plegen met den admiraal van Devonport. Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen overtollig urinezuur en andere schadelijke onzui verheden wordt gevormd door gezonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, ■dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te kennen. Rugpijn, hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheumatiek, nier- waterzucht, blaaszwakte, graveel en niersteen. Grijp de kwaal krachtig in haar wor tels aan. De versterkende, heelende en opwekkende hoedanigheden van Foster’s Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd om hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld worden om het bloed zuiver en rein te houden. Bij alle drogisten enz. f 1.75 per flacon. Geheime branderij ontdekt. Eergistermiddag hebben ambtenaren van de accijnzen te Voorburg een inval gedaan in een perceel aan de Veldzichtkade te Voor burg, alwaar een geheime branderij geves tigd ’was. Een volledige inrichting met alle werktuigen is in beslag genomen. Leger des Heils. Het jaarboek 1931 van het Leger des HeilS geeitweer een leerzamen kijk op deze zich nog steeds uitbreidende wereldorganisatie. Het is niet mogelijk van al het belangrijke, dat geboden wordt, verslag te geven. Het meest interesseert imsschien het hoofd stuk, dat tot titel draagt: Is het Leger een weelderige corporatie? Hierin toch worden enkele mededeelingen gedaan over het fi nancieel beheer. „Be millioenen van het Le ger” behooren tot het rijk der legende. Wel zijn er enkele millioenen besteed, maar die liggen vast in de gebouwen. Er zijn hoofd kwartieren, vergaderzalen, hospitalen, toe vluchten, landkolonies enz. Hierin is onge veer 240 millioen gulden vastgelegd. Dit cijfer geeft een indruk van den omvang van het werk. Hierbij moet echter in aanmerking worden genomen, dat er nog heel wat hypo theek en andere schulden op deze gebouwen liggen. Van dit geld is niets beschikbaar voor het gewone werk op geestelijk en maatschappelijk gebied. Het is in die ge bouwen, voor den arbeid noodig, vastge legd. Wat noodig is om het werk gaande te houden en voort te zetten, moet dus extra gecollecteerd worden. Ook daar, waar de industrie den verpleegden eenige baten op levert, blijven de lasten toch zwaarder. Elke nieuwe toevlucht, die geopend wordt, ver hoogt de lasten, omdat er weer een som gelds in wordt vastgelegd. De geheele fi- nancieele geste van het Leger staat onder controle van het aftountantsbureau der fir ma Knox, Cropper en Co. In enkele landen kan het werk de kosten van het onderhoud nog niet geheel dragen. Dat zijn inzonderheid die landen, waar nog zendingswerk in den aanvangsvorm gedaan wordt. De officieren, die daartoe uitgaan, worden gevormd in ’n internationale kweek school. In zulke gevallen biedt het interna tionale hoofdkwartier de noodige hulp uit een centraal fonds, waartoe alle landen bij dragen door het afstaan van de helft der opbrengst van de zelfverloocheningsweek. De andere helft dier collecte kunnen ze voor eigen doeleinden besteden. De lawine-ramp in Italië. Naar Stefani uit Rome meldt zijn bij de lawine-ramp aan de Italiaansch-Fransche grens in het Dora Ripariadal drie officieren, twee onderofficieren en 16 soldaten door twee lawines bedolven. De overval te Nieuwe Niedorp. De burgemeester van Nieuwe Niedorp looft f 1000 uit aan hem of haar die aanwij- a zingen geeft aangaande de daders van den overval op den heer H. Schoorl, kassier der Boerenleenbank te Nieuwe Niedorp, in den nacht van 23 op 24 Januari, welke aanwij zingen het gevolg zuilen hebben het geheel of gedeeltelijk tot klaarheid brengen van het gepleegde feit. Bij gedeeltelijke klaarheid stelt de burgemeester het dan uit te keeren bedrag vast. Een familiedrama. Te Kanisza bij Zenta in Servië heeft zich een verschrikkelijk familiedrama afgespeeld. Ongeveer twee maanden geleden heeft daar een koopman, na zijn geheele vermogen in één nacht bij het kaartspel te hebben ver loren, zelfmoord gepleegd. Zijn plaats werd ingenomen door den 15-jarigen zoon, die het geheele uit de moeder en 8 kinderen be staande gezin moest onderhouden. Ook hij schoot zich een kogel door het hoofd. De moeder en de oudste dochter maakten daarop, de wanhoop nabij, een einde aan haar leven door in de rivier de Theiss te springen. Hoewel visschers nog trachtten haar te redden, mocht dit niet meer geluk ken. De zeven weezen komen nu ten laste van de gemeente. Aangespoelde mijnen. In het Engelsche Lagerhuis is meegedeeld' dat sinds Maart 1929 niet minder dan 72 niet-ontplofte mijnen in de Engelsche wa teren zijn opgevischt of aan de kust zijn aangespoeld. In de laatste maanden van 1930 waren het er 9. Er wordt nog hard ge werkt aan het opruimen van mijnen. Oproer in een verbeterhuis. Een hooge verzekering. De auto-magnaat Walter Chrysler heeft zijn levensverzekering tot het record-cijfer van 30 millioen gulden verhoogd. -0.171/,» k A -L00 rit i -0.50 aar AatobuMen voor jezeltcbappen speciaal tarief. Trouwrijden zeer billijke conditiën Voor groote ritten nog speciale tarieven Uitsluitend nieuwe wagens. Beleefd aanbevelend, CFF. FORO-DEALEx Auto zonder cbanffeur Groote Anto 6-7 pers. (sonder chauffeur) Idea idea met chauffeer Sradsritjee Wachtgeld Speoi««i De grootste grappenmaker van Londen gaat trouwen. William Horace de Vere Cole, die door gaat voor den grootsten grappenmaker van Londen volgens sommigen zelfs van de geheele wereld zal zich met een 23-jarig Londensch meisje in het huwelijk begeven. Ditmaal verzekerde hij heel ernstig dat zijn huwelijk geen grap is. De Vere Cole is de held van 95 vermaarde grappen en hoopt de honderd vol te maken, in een gesprek met een journalist heeft hij sommige ervan opgehaald. De eenige poets vroegtijdige inzending van advertenties. DE UITGEVERS. Mijnramp. Te Linton (Indiana V. S.) heeft in de Bettymijn een dynamietontploffing plaats gehad tengevolge waarvan ruim 30 mijn werkers bedolven zijn. Reeds zijn 10 lijken aan de oppervlakte gebracht. Men heeft alle hoop opgegeven om de anderen te kunnen i redden. Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de SNEEKER COURANT Bergongeluk in de Fransche Jura. Een troep arbeiders, die zich in de ber gen hadden begeven om voedsel te brengen aan kameraden, die van de wereld waren afgesneden, doordat een lawine den kabel van de kabelspoor had vernield, zijn zelf overvallen door een lawine. Drié van hen zijn meegesleurd. Twee konden later ernstig'vier veroordeelde matrozen met een derde gewond worden bevrijd. Reddingsmanschap-van de hun toebedeelde strafmaat vermin pen zijn uitgetrokken om den derde te zoe-jderd en twee man, die tot een half jaar ken. Óp het oogenblik zijn de redders nogdwangarbeid veroordeeld waren, zouden nu niet teruggekeerd en men'he'eft geen enkel, vier maanden aan boord gedetineerd blijven bericht van hen. Hevige sneeuwstormen heb-' en dan den dienst moeten verlaten, want zij ben 3 dagen lang gewoed. Sinds Zaterdag hebben niet den voorgeschreven weg van heeft men geen verbinding meer met Bon-j beklag betreden; dienstweigering moest on- neval en Bessant. der alle omstandigheden gestraft worden. die hemzelf gebakken is, was toen zijn eigen broer bij hem inbrak. Maar voor de rest heeft hij steeds anderen met succes in het ootje genomen. Als student te Cambridge verkleedde hij zich op een goeden dag als de Sultan van Zanzibar, liet zich bij de academische auto riteiten aandienen en door de geheele uni- versiteit rondleiden. In de vermomming van Abessinisch prins bracht hij een bezoek aan de vloot en werd met groote onderscheiding behandeld. Een andere maal rende hij Oli ver Locker-Lampson, een bekenden athleet te Eton en Cambridge en later parlements lid, in Whitehall na, onder het geroep van: Houd den dief! Het slachtoffer werd opge bracht en moest zich verantwoorden wegens het stelen van een horloge. In Haymarket verzocht hij op zekeren dag iemand om een eind touw voor hem vast te houden, met de opmerking, dat het voor iets van belang was en met landmeten in ver band stond. Daarna sloeg hij den hoek om en liet het andere eind van liet touw door een tweeden onschuldigen voorbijganger vasthouden. Hijzelf maakte zich uit de voe ten. Niemand weet hoe lang de twee man nen daar met het touwtje in hun hand op de terugkomst van den „landmeter” hebben staan wachten. Het vermaardst is de Vere Cole als „de man die midden in Piccadilly-circus een kuil heeft gegraven”. Hij verkleedde zich als stadswerker, zette met touwen een groot stuk van Piccadilly-circus af, dolf een grooten kuil in den rijweg en ging zoogenaamd schaften, om niet meer terug te keeren. Cole vertelde, dat vrienden die mededee- ling hadden gekregen dat hij receptie zou houden, hem dadelijk opgebeld hadden, om hem met zijn nieuwste mop geluk te wen schen. Maar het is heelemaal geen mop, voegde hij er, eens voor zijn leven ernstig, moge verder nog blijken uit enkele cijfers aan de internationale statistiek ontleend. Het leger werkt thans in 82 landen en kolo niën. Het predikt het Evangelie in 73 talen. Het aantal korpsen bedraagt 15.113, dat der maatschappelijke instellingen 1568. Het on derhoudt 1040 scholen voor gewoon onder wijs en 30 militaire tehuizen. Dit omvangrijke werk wordt verricht door 25.658 officieren, van wie 4435 zich geheel aan maatschappelijken arbeid wijden. Ver der werken er nog 9644 personen zonder rang. Het aantal plaatselijke officieren be draagt 110945, dat der muzikanten 34.747 (en nog 10.082 jonge muzikanten). Het aan tal bladen is 128 in ’n oplaag van 1.838.570 exemplaren. Het getal „shelters” en hotels is 361 dat der maatschappelijke inrichtingen voor mannen 218, werkbureaux 142, tehuizen voor ontslagen gevangenen 14; dat der kinder huizen 99; dat der maatschappelijke inrich tingen voor vrouwen 103 en moederhuizen 92. Verder zijn er 12 landkolonies en 177 achterbuurt-posten. Ten besluit nog een paar cijfers van Ne derland en Nederlandsch Indië. In Neder land werken 455 officieren in 140 centra van arbeid. In Nederlandsch-Indië 207 offi cieren in 148 centra van arbeid. Toen in 1878 uit de „Christelijke Zending” in het Oostelijk deel van Londen het Leger des Heils geboren werd, heeft de stichter niet kunnen vermoeden, dat het kleine boompje in enkele tientallen van jaren een zoo groote boom worden zou. Eerst gesmaad en ver volgd, heeft het Leger zijn plaats in ’t volks leven geyonden, waar het om zijn zelfverloo- chenenden arbeid in dienst van den naaste gewaardeerd wordt. Op de vraag, wat het Leger des Heils bedoelt, gaf Bramwell Booth eens dit antwoord: „Het wil zijn de verzamelingen alle deugden ter bestrijding Alexander meegedeeld, dat uit ’t onderzoek naar de voorvallen aan boord van het oor logsschip de Lucia gebleken was, dat de kapitein en twee officieren zeer weinig tact hadden getoond in hun omgang met de minderen en dat daardoor een geest van ver zet onder de matrozen was gekomen, die zich ten slotte geuit had in de bekende dienstweigering op Nieuwjaarsmorgen. Ook de dekofficieren .gingen niet geheel vrij uit, want ze hadden verzuimd dien geest onder de manschappen te rapporteeren en de ka pitein had zich voornamelijk deswege trach ten te verontschuldigen. Een humaan gezag voerder had echter moeten weten, dat hij door zijn gedrag een kwaden geest onder de minderen wekte en daarom had de regeering hem en twee zijner voornaamste officieren van hun commando’s ontheven en voorloo- pig hun salaris tot de helft teruggebracht. Tevens heeft de regeering de straffen der Verhooging accijns gedistilleerd. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de Wet tot verhooging van .Eerste Kamer der Staten-Generaal is aange nomen en dus 1 Februari a.s. in werking treedt. Ingevolge deze Wet moet ieder die op 1 Februari meer dan 100 Liter gedistilleerd, ongeacht de sterkte, in voorraad heeft, daar van schriftelijk aangifte doen bij den ont vanger der accijnzen. De aangifte moet zijn onderteekend en behalve de vermelding van den naam en de woonplaats van den aan gever en van de hoeveelheid, soort en sterkte van al het gedistilleerd, een nauwkeurige aanwijzing inhouden van de plaats of de plaatsen waar het gedistilleerd in voorraad is. Gedistilleerd dat op het tijdstip van in werking treden der Wet in vervoer is moet door den ontbieder uiterlijk den eerstvolgen- den werkdag na den inslag worden aange geven, wanneer de voor navordering ver- eischte voorraad daardoor wordt bereikt of verhoogd. Zachte qecmiqe 'tadneó: 6.7£.gpoenboat6neek. Mexico schaft zijn oorlogsvloot af. Uit Mexico City wordt gemeld, dat de ^™nl*a]er'n Jer®ey (Ver. St.) maatregel voornemens is haar kleine oor-(Pennsylvanië) van een gezin de vader en den accijns op gedistilleerd door del keur gebruik maakt van die officieren, die gevallen. Negen gedetineerden zijn gedood, eenige kruisers, een aantal kanonneerboo- moeder en twee kinderen konden worden ge- gelijk te behandelen, waartoe het bij hebben 400 gedetineerden de bewakers aan- het uit het bedrijfsleven betrokken heeft en j zeven zijn ontsnapt. bij. Al spoedig begon echter zijn vernuft weer te spelen: „Wij gaan voor onze witte broodsweken naar Spanje en zullen er heen wandelen. Mijn meisje kan 65 K.M. op een dag loopen en ik 80 K.M., dus zullen wij ons best amuseeren maar ik bedoel niet, om dat ik eiken dag 15 K.M. verder van haar weg kan wandelen.” Het meisje heeft gelukkig zin voor humor en verklaart nu al dat zij niet van plan is, een stokje voor Cole’s grappen te steken. Als zij nu maar niet te ondervinden krijgt dat mannen die in het openbaar zoo grappig zijn, dikwijls niet „de moppigsten thuis” zijn! Vader met zes kinderen verbrand. w. sv.nvxu, «ei Bij een brand, waardoor een boerderij in Mexicaansche regeering als bezuinigings-de asch werd gelegd, zijn te Williamsport inaa+roCToi vnnmnmnnc honr vininn (Pennsylvanië) van een gezin de vader en logsvloot af te schaffen, die bestaat uit zes kinderen in de vlammen omgekomen. De ten en een aantal kustvaartuigen. die nu hun kennis en gaven voor dit deelAls het maar waar is. van het werk gebruiken. De boeken van elk! De strafgevangenis te Sing Sing (New hoofdkwartier worden regelmatig door des- York) is in opschudding door de ontdekking kundigen gecontroleerd, gelijk elk hoofd- dat de brandkast van den gouverneur van kwartier weer de boeken der korpsen en in- de gevangenis is bestolen. Waarschijnlijk is stellingen controleert. f: J De omvang, dien het leger gekregen heeft, van $250 tehebbenme'Stër'geniaakt Hoewel iedere cel nauwkeurig is doorzocht werd niets gevonden. Alles blijft als nieuw door Als een spiegel blinkt Uw fornuisplaat. Ata neemt alle roest en vlekken weg. Ge bruik slechts Ata het is zonder weerga in ’t gebruik. k ECHTE FRIESCHE &^^2.Q-5Oet.peren» Eenig Importeur E. Ostermann Co’s Handel Mij.. Amsterdam Fabrikante; Henkel Cie. A. G., Dusseldorf J Ut W Ic es» met chauffeur A f 0.10 p. K.M -0.15 A -0.15 - Ul i -i- i aan- U j.„..\_.., 1.. J- a IT omar rlnr 'sf'ifon-f'onpr'i nl ic O9fl(TP_ hpf lïif hpf KpfI ri i f qIpvpm haoi’t nri 1 7A\zon vii’n nnfcnonl I x_i i x„z..? 1 l/oi 11* i1/- f-f-innlrl z-1 f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 9