De Avonturen van Snuffeigraag en Knagelijntje. i - 1 De muiterij op de „Elsinore”. r 1 Sponrabriek FEUILLETON Nt Reserve 2e klas A. Stand reserve 2e klasse A. VOETBAL. Voor deze 2e.klas A. JACK LONDON neer, Het was een vreeselijke nacht. Slapen was volle zeilen en Pike verklaarde, dat hij Wordt vervolgd. derd van de anderen. En toen kwam hij de oostenwind. De stuurman bemerkte hem het eerst. Ik zag hem opschrikken en zijn wang naar den wind draaien. Een oogenblik nog bleef hij wachten, tot hij er zeker van was, en toen was de doode timmerman vergeten en rte- gende het bevelen aan den man aan ’t roer en de bemanning. En de matrozen deden hun best, ofschoon zij zoo zwak waren, d;> het naar boven klimmen hun langzaam en moeilijk viel, en toen de seizings van de bramzeilen genomen waren en de mannen op dek met de raas bezig waren, maakten de matrozen in de masten de bovenbramzei len los. 6 zeer be- tusschen 3e klasse E. Sneek: Sneek V—Lemmer III. Makkum: M.V.C. IIFriso. 2e klas B Bolsward: C.A.B. IIBlack Boys II. Grouw: G.A.V.C.—L.S.C. IV. Adspiranten-Competitie B. Sneek: L.S.C. 1—Lemmer I. Sneek: Sneek IIL.S.C. II. o 2 1 2 H. H. ELZINGA, Oppenhuizerweg 114, Sneek. Bi ga. S< D de t de Mof mee wer D waa ter dezt weg Wyi '1 gro. zor; L zich krin opg blot mijt C gen gea te ken. besl star Ir en wor zij eige Pill krai A p tijde D tion toe. wij hebl U n ook hart D ond. Ijlst stuk van zulL llitv hem sam geve stal D aan gen. raki fusi zien wer ijls wor zal pas 104. Op zijn gezicht staat te lezen: Al bent u nóg zoo kwaad, u maakt me lek ker niets niemendal. Meester Taaivanstot kijkt verbaasd naar het briefje. Hoe is het mogelijk dat het muizendom zóó brutaal kan zijn! denkt hij. najaar een nieuwe ijsbaan aangelegd. Dit is op zichzelf nu geen bijzonderheid, maar ik vind dat het er nog niet heelemaal in de bus is. Het is iets dat het leven weer schildert, hoe de een rneer bevoorrecht is dan de an dere, zij het dan deze keer ook in materieel opzicht. Men heeft nl. op de nieuwe ijsbaan hokjes doen plaatsen. Het eene comparti ment is voor bestuursleden van diverse ijs clubs misschien, en wordt verwarmd door ten kachel, en het ziet er van binnen ook netjes uit, naar ik hoorde. Nu staat daar naast een hokje apart nl. waar de kaartjes worden verkocht. Men moet hier in overweging nemen, dat hier een man ForwardStadskanaal (Stadskanaal). Noordster—G.V.V. (gelijk). W.V.V.—Gron. Boys (W.V.V.) ZuidbroekBato (Bato). Wedstrijd-programma Zondag a.s. Ie klasse. Akkrum: AkkrumL.S.C. III. Dokkum: DokkumSneek HL Drachten: Drachten IILeeuwarden IV. stormde het ook nog zoo hard. Het was hem onmogelijk naar beneden te gaan. Bij zulke gunstige winden bleef h altijd op het dek en liep met vaste vlugge schreden de kampanje op en neer. Margaret 1 en' ik hielden hem dikwijls gezelschap en Terwijl er zoo druk gewerkt werd, zeilde waren ook bij hem, toen wij een naar het door en vijftig matrozen en allen flinke zeelui. En acht jongens, en bootslui, die werkelijk bootslui waren, en goede zeilmakers en tim merlui, en hofmeesters en passagiers in overvloed. En wij drie stuurlieden en kapi tein Brown, dat Kleine Wonder. Hij woog nog geen honderd pond, maar hij drilde ons hij drilde ons zoo, dat we van hem leer den, wat drillen eigenlijk is. „Van het begin af liet hij de matrozen voe len, wie de baas was. Onze knokkels waren al heel gauw gebroken, maar de matrozen waren tot rede gebracht. Hun kisten werden opengebroken en whiskeyflesschen, dolken, pistolen en dergelijke dingen werden allen overboord geworpen. En elk van de vijf en zestig man moest zijn mes overhandigen, 101. Den volgenden morgen om negen uur staat meester Taaivanstof bij de deur. Zijn gezicht is lang niet opgewekt. Het staat erg leelijk. Het voorspelt storm en hagelbuien. De leerlingen zijn er stil van. 103. Dan worden Saartje en Sammie bij den meester geroepen. De andere muisjes houden hun hartjes vast. Wat zal er nu ge beuren? Maar Sammie is heelemaal niet bang. Met het briefje van zijn vader stapt hij naar voren. 102. Als alle muisjes op hun plaatsen zitten gaat meester Taaivanstof voor de klas staan. Hij houdt een verschrikkelijke toespraak, waarvan ieder rilt en beeft. Hij vindt zijn leerlingen eenvoudig rekels van muizen. in staat van zeer gevorderden leeftijd, die daar aan weer en wind staat blootgesteld. Waarom heeft men hier geen loketjes aan- gebracht, zooals die bij de Ned. Spoorwegen in gébruik zijn, waarom is dat hokje niet wat grooter gemaakt, opdat men er een kachel in kon plaatsen? Mij dacht, daar waar de gelden binnen komen, er ook aan gedacht moest worden, dat zoo iemand een behoorlijk en afgesloten en goed verwarmd vertrek toekomt. Hem die daar staat te kleumen in zoo’n hokje, komt de warmte evengoed toe als de H.H, Be stuursleden e. a., die bij zoo’n ijsfestijn aan wezig moeten zijn. Hopende dat dit aanleiding mag geven, om in dat hokje een goede verwarming aan te brengen, en een behoorlijke loket-afslui- ting. U, mijnheer, dankend voor de verleende plaatsruimte. Reserve le klas. Voor deze afd. moeten Alcides 11—G.V.A. V. II en Friesland II-Velocitas II elkaar be kampen. Hoewel G.V.A.V. II het nog lang niet van Alcides II heeft gewonnen, meenen we d niet van Velocitas II te moeten schrijven. We houden het tenminste op de bezoekende groen-wltten. nog meer, en de wind werd steeds sterker. Tom Spink, die mij op de kampanje voor bijkwam, om een handje te helpen bij hei naar den wind brassen der bezaansraas, wierp mij een triomfeerenden blik toe. Het bijgeloof had gezegevierd. De gebeurtenis sen hadden hem recht gegeven. Met het ver dwijnen van den timmerman, waardoor de betoovering van het weer verbroken werd, was er een gunstige wind gekomen. Pike liep de verschansing op en liqi.» ten degradatie-gevaar. zijn de gasten een beter geheel, waarom we het voor een overwinning houden op de Al- cidianen. Een zeer aardige wedstrijd verwachten we tusschen M.S.C. en G.V.A.V. met als waarschijnlijke uitslag een puntenverdeeling. Friesland gaat bij Achilles op bezoek, en ook hier kan de buit wel eens gedeeld wor den. gericht, door het water voor den eersten’gen den wind worstelde. Wij waren er maar gunstigen wind in meer dan anderhalve een steenworp van verwijderd, en hij sprong maand. {op de verschansing en danste een woesten Langzaam wakkerde de wind aan tot eenoorlogsdans en riep spottende woorden te- flinken bries, en nog steeds bleef de sneeuw gen eenige in oliejassen gewikkelde gedaan- in dichte vlokken neervallen. De barometer, ten op de kampanje van het vreemde vaar- welke reeds tot 28.80 gedaald was, zakte Huig. Wij vlogen vooruit in den donkeren nacht. De bemanning maakte zich ongerust, en ik zocht te vergeefs naar Tom Spink om hem te vragen, of hij dacht, dat de doode tim merman ons ook dezen storm nog had be zorgd tot afscheid. Voor de eerste maal zag ik den hofmeester bevreesd. „Te veel”, zeiide hij, bezorgd het hoofd schuddend*- „Te veel zeil, allen slecht, naar de hel. Al gauw, alles uit. U zien”. „Men praat zooveel over den westen- en de timmerman brak er de punt af. En wind”, grinnikte Pike tegen mij, terwijl wij die kleine Vampire was slechts een schip ons aan de verschansing vastklemden, om van achthonderd ton. De Elsinore had haar ons staande te houden. „Deze oostenwind op haar dek kunnen dragen. Maar ze was ’n overtreft nog alles, wat wij beleefd hebben”, echt schip met echte zeelui aan boord.” ning naar oewegingen voigue. ue une. praten over ue rransche restaurants van Het was een vreeselijke nacht. Slapen was Margaret scheen zich niet bezorgd te ma- droomers met hun topaaskleurige oogenSan Francisco en hoe lekker men daar wilde onmogelijk was iets niet in orde met de groote kachel w'as ongerust. Hij waagt te veel,” vertrouwde hij mij „Men kan niet zoo snel zeilen met een 1 I Reeds Zondag a.s. spelen in het Sport park Sneek en L.S.C. de returnwedstrijd. Dat het weer een zeer sportieve strijd moge d'g- „Goede hemel!” zeide hij, toen Ik hem ik, want het was moeilijk zich verstaanbaar weer eens gezelschap hield op de kampanje, te maken onder het huilen van den storm.‘voor ons te zetten, „ik zeilde eens als derde stuurman met de Hij haalde de schouders op en mompelde; kleine Vampire, eer u geboren waart. Zes slechts: „dan is alles uit”. Om acht uur van morgen bereikten Mar garet en ik met veel moeite de kampanje. Daar was die ontembare, ijzeren oude man. Hij had den geheelen nacht het dek niet ver laten. En toch schitterden zijn oogen, en zag hij er frisch en opgewekt uit. Hij wreef zijn handen, knikte ons vriendelijk toe en begon weer zijn herinneringen op te halen. „In ’50, in deze zelfde streek, juffrouw West, legde de Flying Cloud driehonderd vier en zeventig mijlen af onder haar bram zeilen. Dat was nog eens zeilen. Zij deed niet onder voor een stoomschip.” „En hoeveel leggen wij nu gemiddeld af, meneer Pike?” vroeg Margaret, met de oogen gericht op het hoofddek, waarover de golven onophoudelijk stroomden. „Ongeveer dertien gemiddeld sedert vijf uur gisternamiddag,” zeide hij opgetogen. „In hevige windvlagen brengt zij het wel tot zestien, en dat is heel wat voor de Elsi nore.” „Ik zou de breefok afnemen, als ik baas was over het schip,” critiseerde Margaret. ,,Ik ook, ik ook, juffrouw West,” ant woordde hij, „als we niet volle zes weken bij kaap Hoorn hadden gelegen.” „Onze masten houden zich goed,” merkte zij op, omhoog ziende. „Dat moogt u wel zeggen, juffrouw West,” stemde hij toe, „Ik had zelf ook nooit gedacht, dat ze het zouden uithouden. Doch, kijk maar eens naar ze! Kijk maar een naar ze!” Er was geen warm eten voor de beman ning. Ze moesten zich tevreden stellen met scheepsbeschuit en koud gezouten paarde- vleesch. Wat ons bewoners van het achter dek betreft, de hofmeester brandde twee maal zijn handen, eer het hem gelukte koffie I Hij haalde de schouders op en mompelde. Sneek II krijgt bezoek van het tweede elf tal der Meppeler withemden. De thuisclub weet dat er niets méér verspeeld mag en kan worden om in the running te blijven en we verwachten dan ook dat de Sneeker zwarthemden (want in zwart sportcostuum spelen de Sneek 11-spelers Zondag a.s.) allen hun uiterste best zullen doen om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. L.S.C. II trekt uit naar F.V.C. II te Hui- zum en zal een zeer harde dobber krijgen, want de groene-gele Huizumers doen een zeer goede worp naar de eere-plaats van deze afdeeling. We zullen eens afwachten wat onze stadgenooten er van terecht zul len weten te brengen. STAND RESERVE le KLAS AFD. V K.N.V.B. 2e klas B. Voor de 2e klas B komen alle ploegen tusschen de kalklijnen en er zal weer volop spanning heerschen. We willen ditmaal vol staan met slechts de vermoedelijke uitslag tusschen haakjes achter de clubs te vermel den: H.S.C.Hoogezand (gelijk). 3e klas A. afdeeling wordt een langrijke wedstrijd aangekondigd H.Z.C. te Harlingen en Black Boys van hier. Dit wordt nog een zeer lastige klip voor de Sneekers om die met succes te ontzeilen. Hier zullen nog voetangels en klemmen lig gen. Het beste beentje echter maar voor B.i In Bolsward ontvangt C.A.B. aldaar h< blauw-witte Gorredijk. Zeer zeker zal de thuisclub, die eveneens nog een goede worp doet naar de 2e plaats van deze afd., na 'afloop van de wedstrijd twee punten rijker zijn. Stand 2e klasse B K.N.V.B., afd. V. Reserve 2e klas B. Voor de reserve 2e klas B moeten spelen Veendam II—H.S.C. II en Velo III—W.V.V. II, waarbij we bij doorgaan van beide wed strijden H.S.C. II en Velo III de beste kans geven voor een overwinning. STAND 2e KLASSE N. V. B. AFD. A. 3e klas B. Hellas (de a.s. kampioen) van Groningen krijgt bezoek van Muntepdam. De vorige week ontfutselden de babies aan de andere Groninger 3e klasser Royal een kostbaar puntje, doch we gelooven niet dat dit Zon dag as. het geval zal zijn. Eerder verwach ten we dat de thuisclub de kampioensvlag in het Stadspark zal kunnen hijschen. Noordpool is gastvrouwe van Appinge dam en de ex-2e klasser, die al meer er meer afzakt, zal wel niet met winst uit Uit huizen terugkeeren. STAND 3e KLAS B AFD. V. K.N.V.B. 3e klas N. V. B. afd. A (het Noorden). Friesche Voetbalbond. Allereerst moeten we nog vermelden het kranige staaltje voetbal dat Drachten II Zondag aan den dag heeft gelegd door Leeuwarden IV, waarbij de withemden op bezoek waren, met 16 doelpunten te klop pen. Met glundere oogen zal Sneek III deze uitslag hebben vernomen. Want de Leeu warders zijn ernstige candidaten met Sneek voor de eereplaats. Beide ploegen hebben nu elk twee wedstrijden verloren. Verder speelden nog Friesland lilAkkrum 1 met uitslag 62 voor Friesland III. STAND le KLAS F. V. B. Om drie uur stak er een storm op en zeil- gen moeten lijden ais de bewoners van den vrachtschip. Het is geen jacht. Het is een den wij door woest bewogen golven. En bak, hoewel wij het tenminste nog droog kolenschip. Ik heb dikwijls snel gezeild, maar ergens achter ons in de zee lag nu de arme i hebben. dat was in schepen, die er voor ingericht Aan het roer zwoegden twee mannen, die waren. Onze masten houden het niet uit. elk half uur werden afgelost, en ondanks Meneer Pathurst, ik zeg u openhartig, dat de koude droop het zweet hun van het ge- het misdadig is, haast een moord, de Elsi- zicht, lang voor hun tijd om was. nore met die breefok op te laten zeilen. Dat Pike behoort tot een vroeger geslacht van kunt u zelf ook wel zier>, meneer. Het is zeelieden. Hij schijnt alles te kunnen ver- een achterzeil. Het dient alleen om de Elsi- dragen en nooit behoefte aan rust en slaap nore haar evenwicht te doen verliezen. Als te hebben. En hij blijft opgewekt en leven- dat ooit gebeurt, dan „Wat dan?” vroeg of liever schreeuwde Wat zal de komende Zondag brengen? We zitten nog in het hartje van de winter en terwijl we het wekelijksche voetbal-over- zicht schrijven, dwarrelen de witte sneeuw vlokjes gestadig neer. We zullen maar doen of er geen wolkje aan de lucht is en er Zon dag a.s. gevoetbald zal kunnen worden, le klasse afd. V K.N.V.B. Voor de noordelijke le klasse is een vol ledig programma vastgesteld, waarvan de belangrijkste wedstrijd voor het bezetten van de le plaats de ontmoeting tusschen Velo citas en Veendam is. Aan spanning zal het hier zeker niet ontbreken, doch we meenen het op Zuidema c.s. te moeten houden. In Leeuwarden ontvangt Frisia de geel zwarte Alcidianen van Meppel, terwijl Leeu warden de Groninger withemden op bezoek krijgt. Hier vermoeden we dat de rood-wit- ten het zullen weten klaar te spelen, Be- Quick met een nederlaag naar huis te stu ren. Minder optimistisch zijn we gestemd ten opzichte der geel-blauwe baanmenschen, worden, zooals dit het geval was op 25 Jan. want niet alleen heeft Frisia zelf de puntjes' jl. Als scheidsrechter is aangewezen de heer hard noodig om zich wat omhoog te wer- Koehoorn van Leeuwarden, waarmee zeer ken, doch ook Alcides is nog lang niet bui {zeker spelers en publiek verheugd zullen ten degradatie-gevaar. Ontegenzeggelijkzijn. In Leeuwarden spelen Rood-Geel aldaar en De Kooi 1. Onze meening is nog niet ver- landerd en evenals we voor 14 dagen een overwinning voor de thuisclub voorspellen, houden we het nu wederom op Rood-Geel. ik hielden hem dikwijls gezelschap de Elsinore met haar boeg naar het westen oosten varend schip voorbijzeilden, dat te- 52. De stuurman zeide niets, maar zijn ge zicht stond nog norscher en strakker, toen hij zich wendde tot den volgenden matroos. 't Was een onvergetelijk tooneel de stuurman daar boven en al die groepen ge- melijke mannen beneden hem. De sneeuw wreef zijn handen, lachte en 'grinnikte in begon weer te vallen, terwijl de Elsinore met; zich zelf, hield het oog op het werk, en wierp een donderend geklappet van zeilen heen nu en dan tevreden blikken naar de lucht, en weer schommelde, en de geheele beman-;Hij bleef zelfs een oogenblik bij mij staan ning haar bewegingen volgde. De drie'praten over de Fransche restaurants droomers met hun topaaskleurige oogen San Francisco en hoe lekker men daar wilde onmogelijk voor mij ten minste. En er ken over onze snelle vaart, maar Mellaire stonden naast elkaar, eenigszins afgezon-jeenden klaarmaakte. HL J Tegen den middag hield de sneeuw op in de kajuit, zoodat de hofmeester ze moest en wij gleden vooruit met een stijven bries, laten uitgaan, en wij nu even goed ontberin- toe. den wij door woest bewogen golven. En bak, hoewel wij het tenminste nog droog kolenschip. Ik heb dikwijls snel gezeild, maar Finsche timmerman als voedsel voor vis- schen en vogels. Naar het westen! Wij vlogen vooruit met j er niet aan dacht een enkel zeil te strijken, al DIh Clubs ■4 Club» Hellas Royal Emmen Noordpool Muntendam Appingedam tt 13 13 12 12 13 13 11 12 12 0 2 3 6 6 7 7 6 8 8 51—10 43—16 43—23 27—32 29—88 26—35 26—29 19—36 23—41 18—44 12 14 9 9 7 6 7 6 5 5 4 3 1 2 3 1 0 0 2 2 2 1 1 2 2 4 5 6 6 5 8 5 7 16 15 15 12 12 12 12 10 7 3 34— 19 38—20 42—31 32—30 29—29 36—36 28—30 35— 47 22—40 15—38 8 9 10 7 6 8 6 5 6 3 1 0 2 2 2 3 3 2 2 0 3 3 4 6 5 6 20 12 10 9 7 6 6 13 12 12 8 3 0 38-22 27—19 30—27 23—25 20—32 15—23 26-32 9 7 8 7 4 5 10 8 8 9 10 11 13 6 5 5 3 1 1 0 7 5 9 5 5 7 8 6 5 5 5 3 3 1 7 3 3 1 0 0 3 1 2 2 1 1 0 0 0 o 1 1 o o 3 2 0 0 5 2 2 5 13 11 8 4 3 1 16 12 10 10 11 7 6 2 14 8 7 4 3 2 34—22 32—16 24—26 16-28 8—9 8—21 36—13 24—16 34—26 24-20 30—22 23—85 83—56 16—27 10 9 7 6 5 5 4 a 3 1 a h 15 11 10 9 8 8 3 1 2 0 2 1 0 Clubs Sneek III Leeuw. IV Dokkum I De Kooi II Friesland lil L.S.C. III Drachten II Akkrum I 6 5 5 4 4 4 1 e 1 2 2 5 6 7 6 a. 3 a 10 8 7 10 10 11 8 V te 1. ’s ni Ai P 24—10 27—21 26—21 14-8 6—9 10—38 b Clubs F.V.C. II Sneek II Friiia II M.8.C, II LS.O. II Leeuw. III Clubs Velocitai V eendam Leeuwarden Aloides G.V.A.V Aohflles Be-Quiok FrisU MJ3.C. Friesland 2. 20 17 12 11 11 10 8 7 5 D tijde S1 e (S 3 1 0 1 0 o l u o t> 46 -15 16—18 26—11 28—26 21—28 18 -40 14—24 Club. W.V.V. H.8.C. BATO NOOBDSTER G.V.V. Club. Steenwijk I Black-Boy. I C.A.B. 1 H.Z.C. I Lemmer I Gorredijk I Drachten I F.V.C. 1 DE KOOI I SNEEK 1 L.S.C. I HEBBEN VEEN 1 8.8.C. 1 ROODGEEL 1 «a-w* «awaaavaa vavaaaaa \s VllV IV 4-VIIV111 Clubi i Be-Quiok II Leeuw. II G.V.A.V. II Fried. II V.lo n Alcidei II Goali Gesp. Gew. Gil. Verl. Pat. Voor-Tegen 1 1 3 4 2 Goali Gesp.Gew.Gel.Verl PntVoor-Tegen 29—9 18—10 25—34 10—15 18—16 18—29 Gesp Gew.Gel.Verl Pot.Voor-Tegen 11 11 12 11 12 STADSKANAAL 13 HOOGEZAND ZUIDBROEK GRON. BOY‘8 FORWARD Goali Gesp.Ge w.Gel. V erl. Pnt. Voor-Tegen 1 2 3 0 1 1 2 2 1 3 Goali g 9 5 4 3 2 2 2 Goals Gesp. Gew. Gel. Verl, Pnt. Voor-Tegen 1 2 4 2 4 8 Goals Gesp Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 11 10 9 10 11 9 10 goals Qisp.Qew.Gel.Verl. Pnt. voor-tegen 2 2 3 4 4 7 10 5 J..!_

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 10