Vruchten in Blik Firma H. Westerbaf Firma JOHs. TROMP. Sneek De genote Verklikker Fe.JOHs.TMMP- Sneek A. V E R W E R GULDEM-VLIES firma lobs. Tromp, Sneek PINDAS Nieuwstijdingen. Officieel Orgaan ter Gemeente M Verschijnt TAPIJTEN, BEDDEN MEUBELEN Woensdag 4 Februari 1931 «nna» SMFFKFR COURANT en WYMBRITSERRDEEL 1 w 1 J No. 37 Tweede Blad OitgaveKIEZEBR1NK Co. 47e Jaargang Reclamekolom. FEUILLETON Speciaal Beddenmagazijn en Reparatie-Inrichting - - SNEEK IIIIIIIIIIIIIHI JUNIOR W zijn gereed met onze collectie nieuwe stoffen voor het a.s seizoen. Gedurende Februari Speciale Aanbieding Colbert Costumes naar maat 52.-, 57-, 64.- 70.- Elegante Coupe - Onberispelijke afwerking Laagste prijzen - - Vraagt stalen OPRUIMING wordt nog gezocht. DJ3FESMANN Keuze uit voorraad! LEEUWENBURG J. 27. XIV. FOSTERS zelfden avond te Reeuwijk aangehouden. Hij E hppff 7iin daad hpkpnd Hp twppdp aanrandpr Abrikozen Perziken Peren Ananas Fruit Salade - Reine Claudes Aardbeziën - Frambozen Kersen - Kwetsen - Mirabellen Vruchtenmelange Diverse Vruchten In Glasverp. Stemgember in Flacon i Geslaagd aan de universiteit te Am sterdam voor het doctoraal examen in de sociale geographic, de heer T. van der Zee alhier. onbekende bestemming.” Een diep, bijna benauwend stilzwijgen volgde op deze derde en stellig geuite be- „Ongehoord!” zei HEERENKLEEDING SNEEK WIJDE BURGSTRAAT 9 ZIE ETALAGE PAND KUUPMARKT VOOR MEUBELEN ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Importeurs DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS door EDGAR WALLACE. Uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. Nahuys Bom opgegraven. In den Wieringermeerpolder is bij het cul- tiveeringswerk op het werk van den aanne mer, den heer Bosker, een bom opgegraven. Telefonisch werden de marine-autoriteiten in Den Helder gewaarschuwd. van de „Ritmeester”-fabriek is een heerlijk Sigaartje, ver krijgbaar in doosjes van 10 stuks voor 40 cent, benevens in kistjes van 50 stuks voor 12.- Vraagt ze Uw winkelier man gaf aan dit verzoek geen gehoor; naar hij zeide, moest hij een paar straten verder een boodschap doen, daarna zou hij haar terugbrengen naar de straat, waar zij moest zijn. In plaats daarvan sloeg de auto den weg naar Rotterdam in, wat het meisje niet bemerkte. Op een eenzamen polderweg nabij Nieuwerkerk aan den IJssel heeft de man haar aangerand en in het donker achterge laten. Mijnheer Collie zou gaarne iets gebruiken. „Ga den salon binnen; ik zal Tillman bij u zenden.” „Ik meen u nog te moeten opmerken,” zei klaps voor den geest. Wat kwam hét er op Beryl, aan kwam iets er nu nog op aan? OOSTERDIJK 12-14 - TEL. 153 -v: j Vrachtauto in botsing met motortrein. Zaterdagmorgen te halftwaalf heeft op den onbewaakten overweg even voorbij de halte; Zenderen, op eenigen afstand van 3orne gelegen, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto van den Algemeenen Boeren- en Tuindersbond uit Almelo, kwam in volle vaart in botsing met een motor- irein uit Borne. De vrachtauto werd onge veer 300 M. meegesleurd en geheel versplin terd. De beide inzittenden, G. Gortemaker Josua kuchte. „Neen,” zei hij, zijn woorden voorzichtig wegende, „ik heb geen boodschap van ka pitein Leslie voor niemand.” Lew verborg zijn blijdschap achter een gebrom. „Zoo is het goed begon hij. „Ik heb geen boodschap,” ging Josua voort, „omdat er niemand was die mij een boodschap geven kon. Om het u te zeggen, is kapitein Leslie tegen borgstelling vrijge laten.” Het aangezicht van Lew teekende een en al verbazing. Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin tabletten. Buisje 75 en 40 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van f 1 75 en 1 gld. Jong meisje tweemaal aangerand. Woensdagavond is een 15-jarig meisje uit Reeuwijk het slachtoffer geworden van twee aanrandingen. Het kind was tegen het vallen van den avond te voet op weg naar Gouda om een paar boodschappen te doen. Op den Bodegraafschen straatweg reed haar een auto achterop, waarvan de bestuurder haar vroeg, of zij wilde meerijden naar Gou da. Het kind nam deze uitnoodiging aan en verzocht den bestuurder, bij aankomst te Gouda, op een bepaald punt te stoppen. De De griep onder de militairen te Amersfoort. Te Amersfoort zijn vele militairen lijden de aan griep. Ofschoon de ziektegevallen niet ernstig zijn, heeft de Minister van De fensie uit voorzorg bepaald, dat de dienst plichtigen, die op 2 en 5 Febr. a.s. moeten opkomen en voor het garnizoen Amersfoort zijn bestemd, voorloopig te Ede zullen wor den gelegerd. Voor zoover mogelijk ontvan gen de hierbij betrokken dienstplichtigen op dracht zich naar Ede te begeven. De velen, die te Amersfoort opkomen, zullen bij aankomst dadelijk naar Ede wor den vervoerd. De iepziekte. In de vergadering van de Ned. Dendro- logische Vereeniging heeft mej. dr. C. Buis man medegedeeld, verschillende ulmensoor- ten Aziatische, Amerikaansche en Euro- peesche te hebben geïnfecteerd, teneinde de vatbaarheid van de ziekte vast te stellen. Van een twintigtal soorten zijn tot nu toe alleen immuun gebleken: de Chineesche ulmus pumila en ulmus pinnato ramosa. De voorzitter der vereeniging, de heer S. A. J. Doorenbos, directeur der gemeente- plantsoenen te Den Haag, heeft in samen werking met mej. Buisman, meerdere soor ten in cultuur genomen. Hij toonde de boom- kweekers, die uit alle deelen des lands in grooten getale gekomen waren, een drie jarig exemplaar van ulmus pumila, hetwelk door zijn vrij snelle groeiwijze en door zijn bouw wel doet verwachten, dat men een goede vervanger heeft gevonden van den ulmus hollandica-belgica, welke de iep is, die bij ons inheemsch is doch helaas tot ver dwijnen gedoemd is. 200.000 turven verbrand. SCHOTERLAND, 30 Jan. In het heide veld ten oosten van Hoornsterzwaag werd gisteren door het opstijgen van rookwolken brand geconstateerd. Bij onderzoek bleek, dat een partij baggelaar turf in brand stond, eigen aan den vervener A. Vondeling. Onge veer 200.000 stuks gingen in vlammen op. Of deze brandstof verzekerd was kon men ons niet meedeelen. Daar er omstandigheden aanwezig zijn, die aan kwaadwilligheid doen denken, is de politie met een onderzoek aangevangen. L. Ct. „In I een fiets, die vroeg, waarom zij liep te hui- len. Het meisje vertelde, wat er met haar ge- beurd was. De fietser toonde zich zeer ver- E ontwaardigd en bood aan, haar achter op E zijn fiets naar Gouda te brengen. Onderweg heeft deze man zich echter eveneens aan haar vergrepen, om daarna langs een donkeren zijweg te verdwijnen. Te voet is het kind naar Gouda gegaan en ver volgens met de autobus naar Reeuwijk. De bestuurder van de auto is nog den- E 1 J1 2_ T'l!1_1. 1T •- heeft zijn daad bekend. De tweede aanrander E Prof. dr. H. H. Kuyper. Zondagmorgen herdacht prof. dr. H. H. E Kuyper, rector magnificus der Vrije Univer- E siteit te Amsterdam en tevens hoogleeraar E aan de Theol. Faculteit dier Universiteit den dag, waarop hij voor 40 jaar in het predikambt bevestigd werd te Baarn. Herman Hubert Kuyper is 22 Juli 1864 geboren te Beesd, waar zijn vader, wijlen ■dr. A. Kuyper, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente was en is de oudste der zeven kinderen van dr. Kuyper. De jubilaris bezocht het stedelijk gym nasium te Amsterdam en promoveerde t Januari 1891 als de eerste theol. doet, aan de Vrije Universiteit, magna cum laude tot doctor in de theologie, op een proefschrift, getiteld: De opleiding tot den Dienst des Woords bij de Gereformeerden. Als student nam prof. Kuyper deel aan den kerkdijken strijd te Amsterdam in 1885 en behoorde hij tot de „bezetting” van de Nieuwe Kerk. Ook was hij, toen het Trans- vaalsch driemanschap ons land bezocht, particulier secretaris van Paul Kruger. Den Isten Februari 1891 werd de jubila ris door zijn vader bij de Geref. Kerk van Baarn in het predikambt bevestigd. Met een predicatie over Matth. 13 39 verbond de jonge leeraar zich aan zijn eerste gemeente, die in hem ook haar eersten predikant ont ving. In Mei 1896 vertrok dr. Kuyper naar Leeuwarden, waar eveneens zijn vader hem bevestigde. Zoowel te Baarn als te Leeu warden bracht de jubilaris de ineensmelting tusschen A en B tot stand. In Leeuwarden was dr. Kuyper voorzitter van het prov. comité van de a.-r. partij en nam hij niet alleen een warm aandeel in den verkiezings strijd, maar gaf ook met mr. Okma den stoot tot de oprichting van het nog bestaan de a.-r. Friesch Dagblad. Ook was hij daar hoofdredacteur van de Friesche Kerkbode,, praeses van de part, synode en afgevaardig de naar de gen. synode (Groningen 1899). Den 4den Juli 1899 volgde zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. en J. de Raver, beiden uit Zenderen, wer den met een schedelfractuur en andere ern stige verwondingen opgenomen en naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar beiden spoedig zijn overleden. Het treinverkeer ondervond ter plaatse mgeveer een uur vertraging. Na eenigen tijd ontmoette zij een man op Ulllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||inm n fiets die vroerx waarnm ?ii lien fe hui- KOOPT NU REEDS VOOR LATERE LEVERING - U betaalt minder bij Hij nam het glas van Tillman aan, en hield het onderzoekend tegen het licht. „Op de gezondheid van de gelukkige bruid dan!” zei hij. „Maar of ze gelukkig is?” Tillman zag hem met een misnoegden blik aan. „Ik vroeg me ook reeds af of je me her kend had. We moeten elkaar ergens ontmoet En welke is 'de slechte tijding?” vroeg zij. hebben.” „Ik ben er vast van overtuigd,” viel de ongeduldige mijnheer Friedman in, en hij luwde den verslaggever naar de tegen woordigheid van iemand, die, in de ver- vachting een ander te zien, moeite had haar gezicht in een bedaarde plooi te houden. Ulllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllü lijke openhartigheid, „weet ik niet waar hij is.” Sutton was de twee anderen gevolgd en had het verbazingwekkend nieuws mede aangehoord. De uitwerking daarvan op hem was opmerkelijk. Zijn gezicht was doods bleek geworden, zijn oogen schenen diep in hun kassen gezonken te zijn. „Leslie losgelaten?” vroeg hij met heesche stem. „Dat moet een vergissing zijn!” „Ik vergis me nooit.” Alleen de toon van Josua bevatte reeds een verwijt. „Ik weet iets, of ik weet iets niet. Alles wat ik weet zijn feiten, en liet is een feit, dat kapitein John Leslie tegen borgstelling vrijgelaten is. Het is een hoogst eigenaardige geschie denis. Zooals ik tot den dienstdoenden in specteur opmerkte „Jawel, jawel,” viel Lew hem ongeduldig in de rede, „wij weten er alles van wat jc tot den dienstdoenden inspecteur gezegd hebt. Maar wanneer gebeurde het?” „Vermoedelijk,” zei Josua, „na het bezoek van inspecteur Barrabal. Of inspecteur Bar- rabal hem inderdaad een bezoek bracht,” ging het wanhopig langdradige mannetje voort, „dan wel of mijnheer Elford, wiens onwaarheidlievendheid een schande voor Scotland Yard uitmaakt, mij daaromtrent Verhoogd pensioen verhaal in Hennaarderadeel door Gedep. Staten niet goedgekeurd. Ged. Staten hebben goedkeuring onthou den aan de begroeting der gemeente Hen naarderadeel voor 1931, op grond van een daarin uitgedrukt besluit van den Raad tot verhooging van de pensioensbijdrage der gemeente-ambtenaren. Ged. Staten overwegen daarbij: dat de financieele toestand der gemeente niet noopt tot verhoogd pensioenverhaal; dat de wedden der betrokken ambtenaren geenszins hoog zijn; dat het verhoogde verhaal voor de ge meente slechts ruim f 400 oplevert en deze geringe bate er niet toe mag leiden om een onbillijk drukkenden extra-last te leggen op een kleine groep van niet hoog bezoldigde ambtenaren. E I iets op de mouw speldde, dat is iets wat ik E I niet beoordeelen kan. Het eenige wat ik weet E i is, dat Leslie uit Marlborough Street naar E buiten wandelde, en een taxi nam, naar een onhpUf'nrip hpstpmmincr I - „Tegen borgstelling vrijgelaten?” zei hij vestiging. ongeloovig. „Een man, die een gewezen1 „Ongehoord!” zei Lew. Het spreken tuchthuisboef is en weer van strafbare han-kostte hem moeite, en hij zette zich schrap delingen verdacht wordtis zoo iemand als om zich tegen het een of andere onaan tegen borgstelling vrijgelaten?” I gename gevolg te verweren. Hij keek op zijn „Het kwam mezelf ook hoogst eigenaar- horloge en knikte: „Maar het komt er niet nensch een goede tijding was, was een ver ketterende voor den ander. „Om ’s hemels wil, verspil niet zooveel luttelooze woorden,” riep de vrouw. „Wat 's er gebeurd?” Hij zag haar met peinzende oogen aan. „Kapitein John Leslie is tegen borgstel ling vrijgelaten.” Zij wankelde onder den schok eri deed een tap achteruit, als had hij haar een slag gegeven. „Ik geloof het niet,” zei zij, en de komst an den weerspannigen Tillman maakte een ■ind aan haar verder vragen. „Schenk mijnheer Collie iets in,” zei zij, n verliet snel de kamer. Tillman had blijkbaar eerder zijn weg 'aar het likeurkeldertje gevonden, maar het erst wat hij deed was de deur sluiten, die Aillie opengelaten had. „Wel, wat doe jij hier?” vroeg hij. Zijn tem klonk streng, bijna bevelend. „Te Wim- iledon verknoei je je tijd maar.” Josua glimlachte onnoozel. „In zekeren zin doe ik hetzelfde als gij,” antwoordde hij. „Ik ben ook zoo’n beetje op mijn eigen houtje aan het speuren. Maar k doe het voor mijn brood. En als Wimble don goed genoeg is voor u, is het een bij uitstek geschikt jachtterrein voor mij. Mis schien weet ge niet „O, ik weet er alles van,” viel Tillman hem in de rede. Hij begon whisky in te schenken. „Roep maar genoeg.” „Het kan nooit te veel zijn,” antwoordde Collie. „Ik laat het aan uw bescheidenheid over.” En terwijl Tillman sodawater bijgoot: „Ik SIGAREN z.jn beter dan ooit te voren. Ze zijn onberispelijk! Prijzen van 6, 8, 10, 12, 15 cent Engross Groothandel - Opgericht 1901 „Zeg, wat moet jij hebben?” vroeg Millie lomp. „Een versnapering”, antwoordde Josua, en vol verwachting wreef hij zich in de han den. Er stonden een likeurkeldertje, een siphon, en glazen. Blijkbaar had juffrouw herkende je vanaf het eerste oogenblik dat Trent haar weg zonder hulp daarheen ge- ik je zag. Als ik iemand één keer gezien heb, vonden, want een van de glazen was ge- vergeet ik hem nooit meer.” bruikt. 1 Hij nam het glas van Tillman aan, en „Wat kom je hier uitvoeren?” vroeg zij weer. „Men zou mij een Mercurius kunnen noe men”, zei hij, volstrekt niet verlegen. „In andere woorden, ik ben een brenger van j tijdingen, zoowel goede als slechte”. Nu werd zij een en al oplettendheid. „dat de dienstdoende in-Mijnheer Collie werd buitengewoon breed- den eenen Ontvangen nieuwe puikbeste PINDAS, onberispelijk gebrand in eigen electrisch bedrijf. Iedere hoeveelheid thans leverbaar tegen scherp concurreerenden prijs Abonnementper jaar f 2.50 fr. post I 160. AdvertentiCn 9 cl. p. regel Ing zonden mededeellngen hooger, Abonnement belangrijke korting Advertenliën worden tevens gratis ge olaatel In d« SNEEKER COURANT Leger des Heils. M. H. Mag ik eenige ruimte in Uw blad? Bij oorbaat mijn vriendelijken dank. Korps Sneek van ’t Leger des Heils doet mdermaal op haar tournée Warns aan. Gezien de groote opkomst van de vorige naai, meenden onze Officieren opnieuw een rezoek aan Warns te moeten brengen. Stond de vorige maal de samenkomst on- ler leiding van Stafkapitein Hijg, ditmaal al niet minder dan de nieuwe bevelvoerende Jfficier van Korps Sneek, Adjudante Hem- ninga, bijgestaan door luitenante v. d. Zosse, de leiding hebben. De Adjudante is een ervaren Veldoffiicier; nkele nieuwe korpsen heeft zij geopend in 'loord-Brabant en Limburg, was eveneens .en tijd lang werkzaam in de grootste steden /an België. Een opwekkend woord te schrijven voor leze samenkomst is dus overbodig; voor ujzonderheden verwijzen wij naar de ad- /ertentie in dit blad. Dat diner....! Lew vergat nooit de ge dwongenheid die daarbij heerschte. Waar over het onderwerp van gesprek ook ging, het leek onnatuurlijk en er bij de haren bij gesleept. Frank verkeerde blijkbaar in hoogst overspannen toestand, en het duurde niet lang of hij stak zijn gastheer met de zelfde ongestadigheid aan. Er scheen geen einde aan het dessert te willen komen, en de koffie werd eindelijk gebruikt, toen mijnheer Josua Collie aange diend werd. Het meisje stond haastig van tafel op. „Hij komt om mij te spreken, geloof ik”, zei zij, en verdween snel. Maar Lew wilde het zekere voor het on zekere hebben; zij had nauwelijks een voet in de hal gezet, of hij kwam achter haar aan. Tot zijn verbazing was Tillman verdwenen, en de eenige aanwezige in de ruime vesti bule behalve de knecht die hem binnenliet, was Josua Collie, wiens verregende, gedeuk te stroohoed jammerlijk was om te zien. „Wel, mijnheer Collie?” Het was Lew, die deze vraag stelde. „Wat voor nieuws hebt ge goed of slecht?” Hij opende de deur van de boekerij en hielp den verslaggever persoonlijk bij het uittrekken van diens overjas. Beryl doorzag v.. zijn bedoelingen: als het om een boodschap dig voor,” zei Josua. „Ik ging zelfs zoover'zoo héél veel op aan, geloof ik,” zei hij op- van John Leslie ging, zou zij haar niet over- dat ik die opmerking tegen den dienstdoen- j gewekter. „Wilt ge iets gebruiken, mijnheer gebracht worden, en een oogenblik was zij den inspecteur maakte en hem zei dat het Collie?” ■haar woede nauwelijks meester. En toen inderdaad iets buitengewoons was.” stond het nuttelooze van dit alles haar eens-J „Hij is dus niet meer gevangen?” vroeg klaps voor den geest. Wat kwam hét er op Beryl. „De hemel zij daarvoor gedankt!” aan kwam iets er nu nog op aan? „Hij is niet meer in de gevangenis zelfs ,._o Tot haar verrassing gebruikte Friedman niet meer in Marlborough Street, wat slechts J Collie, toen hij de hal reeds halverwegen geen omwegen en kwam hij ruiterlijk voor, een tijdelijk huis van bewaring is. Hij is nietdoorloopen had, „dat dc dienstdoende in-, --o--r den dag met de vraag: ,,En, heb je ’n bood-'op zijn kamers, hij is niet op kantoor. Om 'specteur in Marlborough Street zei dat bij! sprakerig. De een zijn dood, zei hij schap van Leslie?” i u de waarheid te zeggen,” zei hij met kinder-zijn weten nog nooit...” [ander zijn brood. Wat voor de SNEEK - Telefoon No ISO 3 l» niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin MB XA'.r.ff ver'.olvd I k L BM Bij Apoth. en Drogisten. iiiiiiiiiiunni? NIEUWE SNEEKER WHIÏ S c- FTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimn en hooger. Die van zes cent zijn héél veel in trek, door model, verpakking en kwaliteit en dus zullen die in de hoogere prijzen zeker wel goed zijn. Vraagt ze Uw winkelier. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii^ UV lldl iccua Hal Vtl WLKtll ,>Lll Wtll^V 10 o -j* i - - - j, was een i op geregelde tijden, en neem zoo noodig 's avonds een Foster's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 5