N.V NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK 4 te 80 4‘l2 PANDBRIEVEN i 101 1 I I van i No. 1.851.2.06.2 B(5). Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur om gelden uit de gemeentekas toe te staan voor de aanschaffing van school- meubelen ten behoeve van de R.-K. Jongens school. men met ambitie; vaak staat het bestuur echter voor problemen, welke het slechts kan oplossen SNEEK, 27 Januari 1931. Aan de Gemeenteraad. In Uwe vergadering van 8 December jl. werd onder no. 16, door U besloten tot de bouw van 27 woningen op een terrein nabij de Ubbo Emmiusstraat. Dit besluit is blijkens heden ontvangen beslissing door de Gedeputeerde Staten goedgekeurd, zoodat tot de aanbesteding van de noodige werken voor deze bouw kan worden overgegaan. I Teneinde vertraging te voorkomen heeft de Directeur der gemeentewerken, daartoe door ons uitgenoodigd, aan enkele plaatselijke aannemers bereids onderhands een prijs- j opgaaf gevraagd voor: Hypotheken Pandbrieven GELDEN BESCHIKBAAR le hypotheek op billijke Tuorwaarden SNEEK, 3 Februari 1931. Aan de Gemeenteraad. Door het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur, in zijn hoe danigheid van bestuur van de R.-K. Jongensschool alhier, is tot U het verzoek gericht om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van twee-rijen schoolbanken ten behoeve van genoemde school. Deze uitbreiding van meubilair is noodig door toeneming van het leerlingenaantal gedurende de laatste jaren. De kosten, welke met inwilliging van het verzoek ge moeid zijn, kunnen volgens een door adressant overgelegde prijsopgaaf, die wij hierbij overleggen, gesteld worden op f 260.20, een prijs, die billijk genoemd mag worden. Daar door adressant aan de in artikel 73, 3e lid, der Lager Onderwijswet 1920 omschreven vereischten is vol daan en er bij ons overigens tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaren bestaan, geven wij U in overweging Uw medewerking aan de gevraagde meubilairuitbreiding te verleenen, door het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het verzoek van het R.-K. Parochiaal Kerk- rentelooze bestuur aldaar, om gelden uit de gemeentekas toe te staan voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de R.-K. Jongensschool; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders d.d. 3 Februari 1931, no. 1.851.2.06.2 B(5); BESLUIT: medewerking voor deze aanschaffing te verleenen. Aldus enz. No. 1.778.531(4). Voorstel van Burgemeester en Wethouders om onderhands aan te besteden: a. aan Joh. W. de Jong alhier het in het werk leveren van een paalfundeering voor 27 woningen op een terrein nabij de Ubbo Emmiusstraat; b. aan E. Metz alhier het maken en leveren van een gewapend-betonconstructie op die paalfun- deering. en bonden is geweest, als veetentoonstelling en concours voor ingespannen paarden zegt ook zonder verdere toelichting vandaag nog genoeg. Uit het jaarverslag van 1914 dat overigens in verband met den grooten wereldoorlog in mi neur is gesteld neem ik de volgende dichter lijke ontboezeming van den secretaris over: Ik heb het lief ons Sneek e n Meer Die mooie wijde kom. Waar witte zeilen, telkens weer Fel schitteren in de zon. Waar jubelend de leeuwerik zingt, Of daalt in ’t malsche groen. Waar steeds ’t geroep van gruto’s klinkt Uit ’t kleurig bloemfestoen. Van de verdere oorlogsjaren valt weinig te vertellen; de secretaris was waarschijnlijk ge mobiliseerd en had hierdoor een afdoend excuus voor 't ontbreken van jaar- en vergaderversla gen. 1920 brengt nu eens niet zangers, doch Friesche turnsters en turners naar Sneek, terwijl 1921 mislukking brengt aan grootsche plannen voor een Waterhotel bij ’t Op. 1922 geeft in verband met een groote verloting 12000 loten f 1.-’t volgende raadsel: „Ofschoon de verkoop te wenschen overliet, werd de loterij een groot succes”, terwijl verder gememoreerd dient te worden de oprichting van ’t Sneeker Muziekcorps, zulks tengevolge van de met ge- meentesubsidie gegeven concerten. 1923 brengt tooneeluitvoeringen met aan- leening van het O.B.W. groot f 2000.— inbegre- merkelijke reductie op de entreeprijzen voor leden van V.V.V. waardoor ’t ledental eener- zijds zeer gunstig, anderzijds zeer ongunstig wordt beïnvloed. De actie inzake het carillon vermeldde ik reeds In 1925 had 't bestuur aan deel in de Feesten tot herdenking van ’t 400-jarig bestaan van Sneek als koopstad, terwijl verder een poging om een geregelde bootdienst o/d Sneekermeer te onderhouden mislukte althans gedeeltelijk 1926 Stichting Paviljoen aan de Sneekermeer; geregelde bootverbinding; zeggen U niet voldoende? van nu afgedongen zij op het werk van vorige bestu- standigheden moesten werken. De krachtige j bestuur, in het bijzonder van den voorzitter uit- en niet gemeente ten zeerste moet worden gewaardeerd. ttekkelijke waarde der democratie en ook hatit bezwaren. Teveel is de democratie in het ver leden beschouwd louter als een staatkundig stel sel, als parlementarisme; het parlementarisme is ook mogelijk zonder democratie en andersóm. Spr. zal het hebben over „democratie in hét Staatsbestuur”. Meer en meer vraagt echtèf de democratie in het bedrijfsleven de aandacht, dat is het onderwerp voor de 2e cursus, terwijl ‘dr. De Vos in de derde zal spreken over de geeste lijke achtergrond der democratie. De principieele aanvang in het staatsbestuur dateert Gepl. Maatscb. Kap. en Reserves f 9 000.000.— f 82.000.000.— f 78.000.000,— naam Priester. Zijn medebestuurders brengen staan; ook uit de kring der gewone leden komen j hem ook gaarne hulde en teneinde deze te ac- vaak gezonde gedachten, waaraan het bestuur strekken van onze goede stad Sneek. I a --- De heer v. d. P ij pe k a m p deelt nu mede dat gewerkt. Zoowel zij als gij hebt steeds het goede bestaan der vereeniging. De V oo r z. leest eerst een brief van geluk- wensch van het niet aanwezige bestuurslid, de heer Hoogslag, die in het bijzonder den heer Priester huldigt voor zijn stuwkracht, waardoor begeerenswaardige dingen voor Sneek werden verkregen. Daarna heet de voorz. de dames der bestuursleden welkom, waarna de heer V i s, vice-voorzitter, de volgende herdenkingsrede uitspreekt: In den loop van dit jaar bestaat de V.V.V. 30 jaar. Werd het 25-jarig bestaan door overlijden van den toenmaligen voorzitter Dr. van Ffooijen stilzwijgend voorbijgegaan, thans achtte het Bestuur het gewenscht dat deze vergadering het gedenkwaardige feit niet geheel onopgemerkt zou laten, en zoo werd de herdenking van het 30-jarig bestaan tot een agendapunt gemaakt. Dit is hieuw in de geschiedenis onzer ver., dat een feit als dit plaats vindt, althans nergens -blijkt uit notulen en/of verslagen dat eerder de aandacht aan een der jubilea werd geschonken. In het jaar 1901 werd gevormd een commissie bestaande uit 18 leden»— met taak de oprich ting van een V.V.V. voor te bereiden. Statuten e,n Reglement werden in concept gemaakt en op een in het najaar gehouden vergadering, waar bij nog een 17-tal ingezetenen aan de in de Snee ker Courant geplaatste oproep gevolg hadden ge geven, werd aanvankelijk met 27 leden de ver eeniging Opgericht. Ik zal U thans geen com pendium der lotgevallen tusschen 1901 en 1931 voorzetten; ik wil slechts hier en daar een greep doen, en vang dan aan met: Ledental. Opgericht met 27 leden, blijkt de'ver. reeds in 1902 te zijn uitgegroeid tot 163, welk getal in 1906 voor ’t eerst boven de 200 stijgt nl. 211. Meldt het jaarverslag 1914 nog een ledental van 243, daarna is het eerst 1921 dat ons weer een cijfer laat zien nl. 138; het is mij niet gelukt uit de beschikbare gegevens de oor zaak van dezen grooten teruggang op te spo ren. 1924 en ’25 brengen door grootere activiteit het ledental weer op 262, terwijl dit later èn door ’t werken van een speciale commissie uit de leden èn door de reductie voor leden op het ver voer van leden per Paviljoenboot nog beduidend mocht stijgen, zoodat thans de 30-jarige periode kan worden afgesloten met een record ledental van 387, wat het zij hier terloops vermeld nog onvoldoende moet worden geacht in ver-’ houding tot de belangrijke zaken die, speciaal de laatste jaren, mede dank zij V.V.V. tot stand zijn gekomen. Geldzaken. Laat ik U niet vermoeien met de vele kleine getallen, die zoowel over de be groeting als de jaarlijksche afrekening van den Penningmeester loopen; een enkel woord over eenige van die bedragen: 1905 geeft als inkomsten en uitgaven van een tentoonstelling van bloemen, planten, vruchten enz. resp. f6750 en f6350, cijfers die spreken voor den ondernemingsgeest in die dagen. Voor een uit te geven gids werd in 1909 f 200 subsidie van den A.N.W.B. ontvangen, terwijl 1922 een gemeentelijke subsidie groot f500 voor ’t geven van 7 concerten bracht. 1923 maakt melding van een mislukte poging om aan de gemeente Sneek een nieuw carillon aan te bieden, zulks ter gelegenheid van het jubileum van H. M. de Koningin. Getracht is een 3 premie-obligatie-leening van 6000 obligaties elk groot f2.50 met een uitloting over een periode van 100 jaar te plaatsen. Niettegen staande de eerste uitloting zeer aanlokkelijk werd voorgesteld, mislukte de opzet; er werden nl. slechts 800 obligaties geplaatst. De netto- opbrengst hiervan groot f 1300 werd voor ’t beoogde doel ter beschikking van de ge meente gesteld. I In 1924 wordt in een buitengewone vergade-’ ring onder groote belangstelling van de plaat selijke sportvereenigingen besloten het batig saldo van de in ’22 gehouden verloting groot f 1000 aan de gemeente aan te bieden voor stich ting van een sportterrein. 1926 geeft krachtige finantieele steun van het O.B.W. met betrekking tot de stichting van het Paviljoen a. d. Sneekermeer o. a. in de vorm van een rentelooze leening groot f2000. In 1927 werd voor f 2085 aangekocht het land naast het paviljoen dat waarop de badhokjes staan terwijl in 1928 een bedrag van f4000 werd uit gegeven voor ’t maken van kunstmatig strand; rente en aflossing van de hiervoor aangegane geldleening worden gegarandeerd door het O. B.W., of juister uitgedrukt van ’t O.B.W. wordt ”n jaarlijksche subsidie ontvangen, waaruit deze posten kunnen worden betaald. Koopprijs en/of bouwkosten van het totaal der bezittingen be droegen op 1 Januari van dit jaar f 19.930. dit is het bedrag zonder eenige afschrijving voor waardevermindering enz., waartegenover staat een schuldenlast van f8050— (de i—„1- De heer H. B o s constateert dat door de goe- -j_„l - zijn medebestuurders ten allen tijde diens werk- worden bereikt. Door die samenwerking werkt lust, ijver en vindingrijkheid bij de leiding zeer hebben gewaardeerd. Paviljoen, Sportpark en r- Carillon zijn onverbrekelijk verbonden met de als het weet dat de leden achter het bestuur Priester. Zijn medebestuurders brengen staan; ook uit de kring der gewone leden komen centueeren bieden zij hem gaarne dit cadeau wat heeft. Het zijn d i e leden welke Óaadwerke- aan, een groote foto in lijst van het Paviljoen, lijk steun verleenen, die mede trotsch kunnen zijn Wij hopen dat gij deze in uw mooie kamer wilt op het werk door V.V.V. verricht. Gaarne willen ophangen, datve U aangename herinneringen we nog meer doen maar alleen kracht kan van aan het verleden zal schenken, waarbij wij voor de ver. uitgaan als we beschikken over een de toekomst 3e wensch voegen dat gij zult be- groot aantal leden. Laten we onze dankbaarheid seffen dat V.V.V. ook verder U noodig heeft en voor wat bereikt is toonen door ieder te trach- haar nog vele jaren zult willen leiden, waardoor ten een nieuw lid te werven. Dan, als ons leden wij zullen blijven profiteeren van uw werkkracht, tal verdubbeld is, kunnen we weer nieuwe plan- Zich wendend tot mevrouw Priester zegt spr., nen uitvoeren, welke mede strekken tot bloei dat zij haar man vele avonden voor het werk onzer stad. van V.V.V. moet afstaan; wij weten dat niet De heer M. Henstra zegt dat uit de rede alle geniale gedachten aan zijn brein zijn ont- van den vice-voorzitter bleek dat de oprichters sproten, doch dat U ook uw aandeel daarin hadt, niet dat vruchtbare werk hebben verricht, dat daarom verzoeken wij U deze bloemen te aan- nu geschiedt, maar die oprichters-hebben nog vaarden. dorre onbewerkte grond moeten ploegen; zij De heer Priester spreekt mede namens hebben den bodem geieed gemaakt voor heft zijn vrouw eenige woorden van clank. Spr. is werk der na hen komenden en het zaad heeft bijzonder getroffen door de goede woorden en goede vrucht gedragen. Ook zij hebben gewerkt het mooie cadeau en zegt toe, zoolang hij ge- ten bate der menschheid, zij zijn geen rozenpad zond en krachtig blijft, alles te zullen doen voor gegaan, maar op tal van teleurstellingen gestuit, de bloei van V.V.V., hetgeen mede tot heil kan doch steunend op een groote gedachte, al werd strekken van onze goede stad Sneek. hun werk niet altijd begrepen, hebben zij door- OPGERICHT TB VEENDAM (N1890 Directie: Mr. M. J. Boe, Mr. J. Wilkem en J. Roosenborg. voor Sneek gewild om er van te maken wat er van te maken is, in onze waterrijke omgeving ligt een diep perspectief. Moge gij steeds de kracht vinden door te gaan op de goede weg en, nu er eenmaal een grondslag is gelegd, steeds rijker resultaten verwerven. Bewondering koestert spr. voor het werk van den voorzitter en-zijn staf, gegeven het materiaal dat ter beschikking was. Spr. wenscht het geheele bestuur geluk met het bereikte. De Voorz. bracht daarntfc. de hem toege zwaaide lof over op zijn medebestuurders, (lie zoo’n gropt aandeel in werk en succes hadden. Met een woord van diepgevoelden dank voor de tot uiting gebrachte gevoelens sloot spreker. Democratie. In het Gerechtsgebouw werd gisteravond de eerste cursus over Democratie voor het 1. v. A. O. gegeven door den heer P. Sikkes nl. over: De democratie in het Staatsbestuur. De verschillende opvattingen welke men wel aan het woord democratie hecht nopen er toe dit begrip eens. nader Je beschouwen en duidelijk te maken dat het niet uitsluii het geven van leiding door bepaalde, personen, die hun zwaar dere verantwoordelijkheid krijgen. Er zijn nog gewichtiger reden voor een dergetijke uiteen zetting, nl. het feit dat in deze tijden van ver schillende zijden hevige aanvallen op de demo cratie worden gedaan, niet alleen door reaction- nairen, die de politieke invloed van het „volk" te groot achten, maar ook door hen, die mee nen dat de democratie slechts bracht formeele gelijkheid, maar een ongelijkheid deed voort bestaan die ten hemel schreit, nL de uitzinnige weelde, die eenerzijds gezien wordt tegenover de bittere ellende elders. Nog hebben de bezit ters der productiemiddelen het lot van duizen den arbeiders in handen en maken daarvan mis bruik. - In deze cursus zal worden nagegaan, de be- van de democratie van 1848, toen uit de grondwet alle standsvobrrecht verdween,“de ministerieele verantwoordelijkheid er in kwam, rechtstreeksch kiesrecht er kwam, uitbreiding van volksrechten enz. Door een belastingkiesfecht werden toen nog veel van de standsvoorrechten gehandhaafd, maar 1887, 1896, 1917, 1919 brach ten het principe van 1848 tót volledige b’nt- plooiing wat het kiesrecht betreft. Formeel is dus politieke gelijkheid van allen bereikt. 'Een referendum en volksinitiatief zouden de démo cratie in het staatsbestuur misschien kurfhen afronden, maar principieel er mets meer aao kunnen toevoegen.' Er zijn echter nog remmende factoien als het erfelijk koningschap, waarvan wij de bezwaren hier nu wel niet sterk ondervinden, maar eltjérs is of was dat wet hét geval. En dan is er het ambtelijk element; een extra-parlementair kabi net, een commissaris der Koningin, een burge meester kunnen op de volledige doorvoering'der democratie een remmende invloed oefenén. Nog ernstiger is echter de belemmering der demo cratie door de grondslagen dezer maatschappij. Ie. het in het werk leveren van een paalfundeering vóór de te bouwen woningen 2e. het maken en leveren van een gewapend-beton constructie op dne paalfundeeringen. r-. Laagste inschrijver voor het sub I bedoelde werk was Joh. W. de Jong alhier met een bedrag van f 1600.— voor het werk sub 2 bedoeld E. Metz alhier voor een bedrag van f4640.—. Beide aanbiedingen komen ons aannemelijk voor. Waar de beide genoemde inschrijvers bovendien gun stig bekend staan,.zija wij mèi de».Directeur der gemeente- werken van oordeel, dat aan ieder, van hen het werk, waar- voor hij heeft ingeschreven, moet worden gegund. Wij stellen U dan ook voor te nemen het volgende be- sltifit: De Raad der gemeente Sneek; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 27 Januari 1931, no. 1.778.531(4); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten tot onderhandsche aanbesteding van: it. het in het werk leveren van een paalfundeering voor 27 woningen op een terrein nabij de Ubbo Emmiusstraat, aan Joh. W. de Jong te Sneek voor de prijs van f 1600.— b. het maken en leveren van een gewapend-betoncon- structie op een bestaande-paalfundeering voor die wonin- gen aan E. Metz te Sneek voor dé prijs van f 4640.—, het een en ander onder nader door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. Aldus, enz. t pen). Voornaamste gebeuren. Van het eerste jaar weten we alleen dat het jaarverslag den leden in druk is toegezonden en het op de vergadering zonder discussie werd goedgekeurd 1903 gaf een étalage wedstrijd, in 1905 werd een gids voor Sneek en omstreken uitgegeven en is met groot succes georganiseerd een tentoon stelling van bloemen, planten en vruchten enz., welke door 20.000 betalende bezoekers is be zocht. De ver. sloot zich aan bij de A.N.V.V. j deze simpele woorden In 1907 werd in vereeniging met Leeuwarden, j 1927 Uitbreiding Paviljoen, schenking Bolsward en Heerenveen een gids uitgegeven wijlen onze r— :ii—- J- - om badgasten van Norderney en Borkum te be-wink, van een uitzichttoren. huis- gids door de firma Kiezebrink en Co. „s ee'rste prijswinnaars wrrlen ie- JUR M kfoond de t r'" u Houwink en onze tegenwoordige wethouder de heer F. Blok. In het najaar van 1909 werd weder een étalage-wedstrijd gehouden, waarvan ’t zij hier als bijzonderheid vermeld de prijs- uitdeeling werd opgeluisterd door het orkest der dienstdoende schutterij. 1910 gaf een muziek concours, behalve voor de finantiën, een groot succes en in 1911 ziet een fietskaart voor Sneek en omstreken ’t licht en blijft een groote vee tentoonstelling wegens het uitbreken van mond- en klauwzeer in ’t vat. 31 Juli 1912 zongen op ’t oude ijsbaanterrein 18 zangveree- nigingen op de wijze „It Heitelan”: Hulde aan de Sneeker heeren Van het Vreemdelingverkeer Die ons zingend laten strijden ’n eedlen krijg vooral om d’ eer. de firma Stoffer een andere groote foto in lijst van het Paviljoen aan het bestuur aanbiedt om deze op te hangen in het Paviljoen. Namens allen dankt spr. de schenker. De heer P. Henstra voegt aan de woorden reeds gesproken een gelukwensch voor den heer Priester toe over de wijze waarop hij tot voor kort het financieel beheer over het Paviljoen voerde, dat thans ook aan spr. is overgegaan. Spr. hoopt dat het met dat Paviljoen nu even goed mag gaan als in het verleden. De heer H. Sc hu rink constateert dat de activiteit in het tegenwoordig bestuur wel tot eere-voorzitter, de heer M. J. Hou- volledige ontplooiing is gekomen, waarmee niets om oaacasien van emruerney en ou.Kum w ue-|.en uitzichttoren. afgedongen zij op het werk van vorige b-‘- wegen tot excursiën naar Friesland, terwijl 1908 1928. Opening „Sportpark”;, uitgave Paviljoen- ren, die misschien onder minder gunstige de eerste wedstrijd in bloemversiering van 1/ gevels, welke nog door vele zou worden ge-1 toenmalige secretaris de heer M. J. De belangstelling der leden gedu- gegaan, waarbij vooraLde hulp van O.B.W. rende de geheele periode van 30 jaar was i buitengewoon; vele jaarvergaderingen werden Dan is er de stichting van het Paviljoen; wie slechts in totaal door 8, 9, 10 of 11 personen Sneek zegt, zegt Sneeker meer en door de stich- bezocht en eerst in de laatste jaren kwam hierin ting van het Paviljoen heeft het bestuur en ook eenige verbetering; in 1927 werd eerst 't bezoek al weer in het bijzonder de voorzitter geheel der oprichtingsvergadering 27 met enkele Sneek, oud en jong, arm of rijk, aan zich ver- personen overtroffen. plicht. En dan is er het Carillon. Een bijzonder Maar ik moet de- historie afsluiten. samentreffen is 't dat dat carillon morgen vroeg Het past mij op dit oogenblik hulde en dank te zijn tonen yia de radio over geheel Nederland en brengen aan allen, die in welke functie ook, naar ook daarbuiten zal doen hooren. Er is een Lon de mate yao hup. iftvloed en kracht, er toe heb- densch burgemeester geweest, die alS knaap in ben bijgedragen van onze vereeniging te maken het Londensch klokkespel de roep kon beluiste- wat ze thans is. Het gaat moeilijk hier namen te ren terug te keeren omdat hij eens lord-mayor noemen, en wil ik het dan ook bij deze alge- zou worden; zoover zal de heer Priester hef meenheid laten, zfilks met uitzondering van het niet brengen, niet om z’n capaciteiten maar een- O.B.W., wijlen dén heer M. J. Houwink en youdig omdat hij geen Engelschman is, maat als de heer E. Priester, onze tegenwoordige voor- hij morgen luistert naar ons carillon, zal hij 1913 was een jaar "van buitengewone activi-zitter. Sedyrt de oprichting lid, sedert 1908 daarin beluisteren' de woorden „Dank U, dank teit- de naam „Tentoonstelling van Nijverheid met een kleine onderbreking bestuurslid en U’^namens geheel Sneek uitgesproken. Watertoerisme” en al wat daarmee ver- sedert 1926 Voorzitter. -- Zich wendend tot den voorzitter, zegt spr. dat de samenwerking in het bestuur veel is kunnen - dit land eigendom der ver. werd, te meer daar er een enorme huur voor wordt betaald, terwijl de pacht van het gras vermindert. Kan men dit land niet koopen? De Voorz. zegt dat de verbeteringen alle aangebracht zijn aan het eigen land der ver. Toch is het bestuur gaarne bereid te onderhan delen over de zeer gewenschte vermindering van huur. De heer H. Bos brengt de vraag ter sprake van de actie voor het behoud van de veerdienst StavorenEnkhuizen en die voor de spoorweg verbinding HeerenveenSneek—Afsluitdijk. Per soonlijk gelooft spr. niet dat deze laatste ver binding er komen zal en daarom zou men z. i. moeten trachten de veerdienst te behouden. De Voorz. komt met eenige cijfers. Spr. be twijfelt sterk of de Groningers wel via de af sluitdijk naar Holland zullen reizen, waarbij zij 40 K.M. over een dijk rijden, met niets anders dan water aan weerskanten. Deze afstand is 205 K.M., over de veerdienst 196 K.M. en over Zwolle 217 K.M., dus iets langer, maar men reist dan door het hart van Nederland, wat ook zijn beteekenis heeft. Van Leeuwarden moet men over land 207 K.M., over ’t veer 137 K.M., over de Afsluitdijk 156 K.M. reizen. Spr. betwijfelt of de lijn over de Afsluitdijk, die de Groningers al licht niet zullen gebruiken, economische waarde heeft en voelt er alles voor in samenwerking met de Gemeente en bv. de Maatschappij voor Nij verheid de regeering te verzoeken niet mede te werken aan de totstandkoming van deze lijn over de Afsluitdijk. Komt deze er niet dan is ook de veerdienst behouden. Na korte discussie werd het bestuur gemach tigd in dezen in overleg te treden met gemeente en andere corporaties. Alsnu wordt overgegaan tot een bijzondere HET DERTIGJARIG BESTAAN VAN DE VER. TOT BEV. VAN VREEMDELINGENVERKEER. De bestuursleden: bovenste rij van links naar rechts: de heeren A. Ooodijk; E. W. Schaap; H. W. Bos; notaris J. A. Maseland. Onderste rij van 1. n. r,: de heeren E. Smit, 2e seer.; G. v. d. Pijpekamp, le seer.; E. Priester, voorz.; P. Henstra, penningm.; A. H. Vis, vice-vóorz. Cliché afgestaan door de Leeuwarder Courant. TOOT I I 5 I 1om- -r.1 -- -- - - - w, W... I-TW14.IHVI CtlO CVIJIV IJ O U J O J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 2