n 9 "I Bij Ruwe Handen PUROL Doos 30 ct. Nieuwe Sneeker Courant HEEREN-BAAI AKm! Abdijsiroop L- Hcnto miBWSTUDIMGSH. Een flinke Warme Cognac Grok Benauwt op de Borst? Neem toch Abdijsiroop! ‘g Oerde blad Om steeds meer 52-, 57-, 64.., 70- GeeftdevfOHe soda veriartfai maat* alleen No. 40 Zaterdag 14 Februari 1931. l I Kom ik 's avonds op myn eentje Heel laat van de Sociëteit, Dan voel ik me soms„onzeker", HEERENKLEEDING SNEEK OPGEPAST voor de GRIEP!! S. H. GROENHOUT - Telefoon 152 - SNEEK r Maar-'k raak toch den weg nooit kwijt j Zie: mijn pijpje DOUWE EGBERTS Leidt my zonder wederga, Want ik loop maar op de lucht af ik loop den geur maar achterna Ijsclub Friso. I Colbert Costuums n. maat Elegante Coupe Onberispelijke afwerking Stalen ten dienste Het leven bezien van de goede zijde. e INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. lemskazerne te Arnhem; 32 en INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. I I SNEEKER COURANT, I VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK het nemen van baden door arbeiders. (1.778.41(1)). maamdac: in npnDiiADi iati tiz Punt lil. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders De Holland-Amerika lijn. Naar de N. Rt. Ct. verneemt is bij de Hol- opgenomen, worden kosteloos overgenomen in de 1 Actie tot stichting van een Jeugdherberg te Sneek. Men schrijft ons: Eiders in dit blad vindt men een adver tentie, bevattende een uitnoodiging tot bij woning van een vergadering, die kennelijk echter de arbeiders werkzaam in het bloem- bollenbedrijf. De griep en de opkomst der militairen. Dienstplichtigen, die op 16 Februari 1931 moeten opkomen en behooren tot de hierna moet door een overeenkomst van alle par tijen geregeld worden. De nationale toestand is zoo ernstig, dat onaangename, radicale maatregelen geno men dienen te worden, indien het evenwicht op de begrooting gehandhaafd en het her stel van de industrie voltooid zal worden. De industrie kan op het oogenblik geen verhooging der belastingen dragen. Plannen, die groote uitgaven meebrengen, moeten, hoe wenschelijk zij ook zijn, blijven wachten tot de welvaart terugkeert. gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. AAN NIET-ABONNEES: gelieve men zich onmiddeilijk tot ons bureau te wenden. AAN ADVERTEERDERS: De advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT AAN ABONNEES OP DE „NIEUWE SNEEKER COURANT”: Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de NIEUWE SNEEKER COURANT o O welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan-huis-verspreiding van alle advertenties voor deze bladen opge geven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzending van advertenties. voor ’t naar bed gaan WrJDE BURGSTRAAT 9 •V I genoemde korpsen of korpsonderdeelen, xirrtrrlnrt <~r rrzkloio xrz-s 4de, 8ste regiment veld-artillerie en trein- ff Cbngc Doorenb» Voorkomen is beter dan genezen! IS EEN PROBAAT MIDDEL TEGEN GRIEP Haal uw b .moedigde ;rima COGNAC bij Nu men zich ook hier ter stede voor deze beweging begint te interesseeren is het mis schien niet ongewenscht in het kort een en ander over doel en werken van de Jeugd herbergen in ’t algemeen te vermelden. Het doel vindt men in weinig woorden terug in de Gids van de Nederl. Jeugdherberg Cen trale: „De Jeugdherbergen zullen het alge- meene trekken van de jeugd mogelijk maken. Terugkeer tot de natuur iseenkrachtig bolwerk tegen tuberculose en alcohol, tegen verspil- en genotzucht, tegen bioscoop en cigaretten, tegen modeslavernij en ver- weekelijking bij jongens en meisjes, een zekere weg tot eenvoud en zelfstandig heid, tot arbeidskracht en werklust, tot reine vreugd en volksgezondheid, leidend tot een open oog voor wat goed is, waardeering voor wat door anderen is gedaan en daar- De uitbarsting van de Merapi. Naar 't Hbl. verneemt, is door bemidde- ling van de Pauselijke Internuntius te Den Haag aan prins Hendrik, als voorzitter van het Merapi-Comité, namens de Paus een gift van f 4000 geschonken voor de slacht offers van de Merapi. 1 wijzeres in de nuttige handwerken Mej. A. Dijkstra van school no. 2 naar de nieuwe school voor het 7e leerjaar. (Bijlage 14; dossierno. 208). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van de leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. (Bijlage 15; dossierno. 07.51 (5)). Punt VU. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van: a. de woning annex veestal en erf Franekervaart no. 13 aan Wesselius; b. het afzonderlijk stalgebouw met erf, Franekervaart no. 14 aan R. Spoelstra. (Bijlage 17 dossierno. X 07.351. 11(52)). Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening tot regeling van het openbaar algemeen vormend lager onderwijs. (Bijlage 18, dossierno. 1.851.2.02 A(2)). opeengehoopt, Uwe organen in hun werking belemmeren. En wanneer de oorzaak van Uw lijden verdreven is, moeten zonder eeni- gen twijfel die vreeselijke pijnen ook ver dwijnen. Begin morgen met de „kleine, da- 20 -50 ct. per ons verschaft U wüik&t van.g&wC A 54 1111111 11 [■■■n ui—wHM—nmi ■■iiiiw Tast de wortel van het kwaad aan. Gij zijt niet ziek. Het is alleen maar vies daar van binnen. Uw borst zit als 't ware vol slijm en ziektekiemen en die moet Gij verwijderen. Abdijsiroop kan U helpen de oude ontsteking veroorzakende slijm op te lossen, die kleverige massa te ver dunnen en op normale wijze te doen verdwijnen. Wordt wegens haar bijzon dere samenstelling sedert jaren geprezen bij: Hoeat, Bronchitis, Kinkhoest, Asthma. „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Ge-tolde Abdijsiroop! De malaise in het buitenland. In Duitschland loopt het aantal werkloo- zen thans naar de 5 millioen. In Engeland zijn 2*/2 millioen werkloozen en de Engelsche minister van financiën heeft daar een zeer sombere rede gehouden. Snowden zeide o.a.: Ongetwijfeld was de toestand ernstig en een groot tekort op de begrooting, die in Maart zou ingediend worden, was niet te vermijden. Geen begrooting ter wereld was bestand tegen een vol jaar van oecono- mische malaise en rampspoed, maar de er- geering zou althans zorgen, dat ook deze begrooting, in de ongunstigste omstandig heden opgesteld, zou sluiten. De capaciteit van de Engelsche industrie was met volle 20 procent achteruit gegaan en dat betee- kende nagenoeg twintig procent minder ontvangsten voor de schatkist. Daarbij ge voegd de toeneming van het aantal werk loozen met ruim een millioen, was het van zelf sprekend, dat alleen de meest drasti sche bezuinigingen een begrooting sluitend konden hebben gemaakt. Hoe de regeering het tekort zou dekken, was nu nog niet aan de orde, maar ondanks de industrieele in eenstorting stond Engeland’s crediet hoog aangeschreven en in beginsel was de toe stand der financiën nog steeds gezond. Wij zijn, zei spr., nog steeds het financieel cen trum der wereld gebleven, en het buitenland, dat in elk geval zwaarder heeft geleden dan Engeland, verwacht nog steeds met hetzelf de vaste vertrouwen, dat Engeland zijn crediet en financieele positie zal weten te handhaven. En de regeering zal dat doen en zal het tekort doen dragen door degenen, die er het best toe in staat zijn, waarbij de regeeringspersonen zelf het goede voor beeld zullen geven. (Deze woorden van den minister werden later in het Huis algemeen uitgelegd als een aanwijzing, dat de salarissen van ministers en parlementsleden ook besnoeid zullen worden). Naar Reuter voorts meldt, heeft Snowden toegegeven, dat de tegenwoordige uitgaven voor de werkloosheid niet op dezelfde wijze voortgezet kunnen worden. Het vraagstuk Deze ijsclub heeft van H. M. de Koningin- Moeder een zilveren medaille ontvangen als een der prijzen voor de eerstvolgende hard rijderij (van gymnasten) ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der club. saukazerne te Amsterdam; 20ste regiment infanterie in de legerplaats bij Oldebroek; Torpedisten in de pontenierskazerne te Dordrecht. Als plaats van inlijving is Ede vervangen door Arnhem, Harderwijk door Oldebroek en Gorinchem door Dordrecht. Dienstplichtigen, die zich op eigen kosten naar de inlijvingsplaats willen begeven, moeten hiermede rekening houden. Dienstplichtigen van oudere lichtingen dan 1931, die wegens verstrijken van uitstel Zwaagwesteinde’’ en'den 23-jar‘igèn”Ë dè'van eerste oefening of van vrijstelling van N„ landarbeider te Zwagerbosch, wegens geweldpleging tegen een inwoner van Twij- zel, zwaar lichamelijk letsel tengevolge heb bende en de eerste bovendien wegens bedrei ging van en verzet tegen een rijksveldwach- ter, een en ander op Nieuwjaarsdag ge pleegd, resp. vier, drie en drie jaar gevan genisstraf geëischt. De dienstplichtigen, die op 12 en op 16 Februari 1931 voor herhalingsoefeningen moeten opkomen bij het regiment wielrijders te ’s Hertogenbosch, worden te Breda ge legerd in de Chassée-kazerne; zij moeten niettemin zich overeenkomstig hun oproe ping eerst naar ’s Hertogenbosch begeven. Zij worden na aankomst van daar naar Bre da vervoerd. De overval op Curasao. Kapitein Borren, die in verband met den overval op Curasao door het Hoog Militair Gerechtshof tot l dag gevangenisstraf is veroordeeld, heeft Maandag jl., in de ge vangenis te Breda deze straf ondergaan. Om tot een dergelijke Jeugdherberg te worden toegelaten, dient men in het bezit te zijn van een soort pas, afgegeven door de Nederl. Jeugdherberg Centrale. Deze pas wordt dadelijk bij het binnenkomen in een herberg aan de herbergvader overhandigd. Hij wordt pas weer teruggegeven, wanneer de herbergvader heeft kunnen constateeren, dat de eigenaar ervan naar behooren alle land-Amerika-lijn aan ongeveer 30 vierde reglementen is nagekomen en zich niet aan stuurlui van het jaar 1926 ontslag aange- wangedrag heeft schuldig gemaakt. Wordt zegd, terwijl talrijke eerste, tweede en derde jde stuurlui respectievelijk tweede, derde en vierde stuurlui zijn geworden. Moord. Dinsdagnacht is onder Bellingwolde (Gr.) de landbouwer J. Bakel door zijn stiefzoon vermoord. Het lijk is in beslag genomen. Woensdagmorgen zijn de dader en zijn vrouw gearresteerd. de pas ingehouden, dan is hiermee aan betrokken persoon de toegang tot elke an dere Jeugdherberg onmogelijk gemaakt. I Met deze weinige gegevens moeten we volstaan, maar degene die nadere inlichtin- gen wenscht over doel en streven van de Jeugdherbergbeweging, zal zeer zeker in de vergadering op 19 Febr. in café „Onder de Linden” volkomen kunnen worden bevre digd. Zuiderzeeraad. Bij Kon. besluit is o. a. herbenoemd als lid van den Zuiderzeeraad de heer H. Pol- lema te Lemmer. Geweldpleging. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen den 21-jarigen W. D. en den 23-jarigen F. P., beiden landarbeiders te Een mooi voorbeeld. De Belgische Shell-onderneming heeft be sloten haar contracten voor de reclamebor den langs de wegen niet meer te verlengen, aangezien zij van meening is, dat deze bor den het landschapsschoon bederven. Zij heeft de hoop uitgesproken, dat ook de an- dere benzinemaatschappijen haar voorbeeld zullen volgen. nieuwe klanten te winnen, brengen wij gedurende Februari een speciale aanbieding Om dit te bereiken, doen wij iets bijzonders. Wij stelden onze prijzen zoo laag dat het iedereen direct opvalt Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om onderhands aan te besteden: a. aan joh. W. de Jong alhier het in het werk leveren van een paalfundeering voor 27 woningen op een terrein nabij de Ubbo Emmiusstraat; aan E. Metz alhier het maken en leveren van een gewapend-betonconstructie op die paalfundeering. (Bij lage 19; dossierno. 1.778.531(4)). i Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. (Bijlage Het ijs in de Zuiderzee. genoemde korpsen of korpsonderdeelen, LEMMER, 12 Februari. Alhier is veel ijs worden voorloopig gelegerd als volgt: in zee. De salonboot van de Holland—Fries- Jde 8ste regimen veld-artillerie en trein- landlijn, die hedenmorgen van hier was ver- afdeeling II de artilleriebngade in de Wil- trokken, is na eenige uren in het ijs te heb-lemskazerne te Arnhem; ben gezeten, weer teruggekeerd. De booten i ^e regiment infanterie in de Oranje-Nas- van de GroningenLemmer-Maatschappij hebben haar route van GroningenAmster- 1 dam naar Stavoren verplaatst. L. C. Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de SNEEKER COURANT De aardappelmeelindustrie. Het wetsontwerp tot steun aan de aard appelmeelindustrie is door de Tweede Ka mer aangenomen met 812. Verlenging uitkeeringsduur Landarbeiders. De Minister van Arbeid heeft het regle ment der werkloozenkassen der moderne, chr. en r.k. landarbeidersbonden, waarbij de uitkeeringsduur tijdelijk wordt verlengd, goedgekeurd voor alle betrokken leden dier U1U,85U mei uc „Kleine ua- bonden dus voor land-, veen- en tuinarbei- gelijksche dosis” en houdt dit vol. De resul- ders. Van de laatstgenoemde groep, zjjn taten zullen dusdanig al Uwe verwachtingen overtreffen, dat U Uw leven lang niet meer buiten Kruschen zult willen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) i, - NieG Tos verkrijgbaar, doch alleen in de bekende verpakking met den Henkel-Leeuw. Eenig Imp. E. OsternMnn (k Co*» Fnbfikantc* Henkel C’ff A. G. Handel Mij Amsterdam Duaseldorf Het is waarlijk heel gemakkelijk voor hen, die niet weten wat physiek lijden beteekent, het leven van de goede kant te nemen. Maar dit is lang niet eenvoudig voor hen die voortdurend te kampen hebben met vele stoornissen. Men moet echter toegeven dat het grootste aantal dezer sukkelenden hun gezondheidstoe stand zouden kunnen verbeteren. De meeste stoornissen waardoor zooveel per sonen worden geplaagd, hebben in het algemeen één en dezelfde oorzaak: bloedarmoede of ner veuze depressie. Het wordt echter dagelijks be wezen dat in dergelijke gevallen de Pink Pillen meerentijds de verrassendste resultaten geven. De Pink Pillen werken herstellend op het bloed, genezend op de zenuwen, zij zijn een medicament dat een uiterst heilzamen invloed uitoefent op de verschillende functies van het organisme. Het is dan ook dank zij de Pink Pillen dat maagkrampen kalmeeren, de eetlust toeneemt, de spijsvertering verbetert, de slaap rustiger wordt en de krachten toenemen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 per flacon, f9.per zes flacons. Hoofddepot: Jacob Marisplein, 23, te Amsterdam. Eischt dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn eveneens verkrijgbaar bij alle goede apothekers en drogisten. (Adv.) I 34. nauwelijks zonder pijn uit- en aankleeden, I mi H 51 m nun/lon IT.„ m rlrlzil /mhr1, I l O TV U11UUV1 IV, j hebben, voel ik mij weer zóó goed, dat ik m’n dagelijksche bezigheden weer gewoon verrichten kan. Ik geef U het recht met dit schrijven naar eigen goeddunken te handelen. Uw middel moet waar het kan bekend gemaakt worden.” 14 Jan. 1931. Mevr. A. H., Laanweg, A’dam. De oorzaak van rheumatiek ligt in de slechte werking der inwendige organen, wat een opeenhooping van afvalstoffen ten ge volge heeft. Hierdoor ontstaan gevaarlijke lichaams- giften, die rheumatiek en jicht veroorzaken, Uw bloed verarmen en den weerstand van Uw lichaam tegen verkoudheden en andere epidemische ziekten verminderen. De zes zouten in Kruschen nu verhoogen wui «ai ««ui anucivii ia gvuaan C11 uaa.-jde werking van lever en nieren. U wordt in door tot zelftucht. Ieder zal dit doel wendig bevrijd van alle onzuiverheden die, van harte kunnen onderschrijven. En nu iets over een Jeugdherberg in func tie. Een hotel is het niet. De gasten worden niet bediend, maar moeten als vergoeding voor het zeer billijke logies, meehelpen ge bouw en eetgerei schoon te houden. Juist dit samenwerken van alle bezoekers is van veel belang. De jongelui leeren er door zich te schikken en zich aan te passen. Onder lei ding van de herbergouders is zoo met wei nig moeite en kosten een heele Jeugdherberg kraakzindelijk te houden. Punt 11. Ingekomen stukken: a. Mededeeling van den Commissaris der Koningin, dat bij K. B. van 23 Januari 1931, no. 1, met ingang van 16 Februari 1931, de heer P. J. de Hoop is herbenoemd tot burgemeester van Sneek. (208). b. Verslag van de Commissie van toezicht op het Mid delbaar Onderwijs over 1930. (1.851.3.02.98). c. Verslag van de Commissie tot wering van schoolver zuim over 1930. (1.851.2.04.6). d. Proces-verbaal van opneming van kas. en boeken I van den gemeente-ontvanger op 23 Januari 1931. (X 07. 352.651). e. Adres van het dag. bestuur van de Chr. Besturenbond en de R.-K. Werkliedenvereeniging Leo XIII, houdende 1 verzoek om over te gaan tot verlaging van de tarieven van kook- en lichtgas. (11 07.353.8(5g). Adres van S. Jaasma te Sneek, houdende verzoek om wijziging van de verordening op de heffing van rechten in het openbaar slachthuis te Sneek, in die zin, dat voor de invoer van weer voor uitvoer bestemd vleesch geen recht verschuldigd is. (IX 07.353.8(3)). g. Adres van de Sneeker Bestuurdersbond, houdende verzoek te bevorderen, dat de Sneeker Badinrichting op bepaalde uren tegen verlaagd tarief wordt opengesteld voor ,'den dienstplicht, op 16 Februari 1931 moeten opkomen, kunnen, zoo noodig, ter gemeente secretarie een vervoerbewijs aanvragen naai de veranderde plaats van opkomst. EEN AMSTERDAMSCHE DAME VOND HET JUISTE MIDDEL TEGEN RHEUMATIEK. Indien U behoort tot de velen, die maar oppervlakkig de kwellingen der rheumati- sche pijnen kennen, kunt U zich het geluk indenken van deze Amsterdamsche dame, toen zij het juiste middel vond, dat haar spoedig genas van zeer ernstige aanvallen van rheumatiek. Zij schreef onderstaanden brief om andere lijders te helpen: „Ik leed reeds geruimen tijd in hevige mate aan rheumatiek, toen men mij den raad gaf Kruschen Salts te gebruiken. Reeds na de eerste week voelde ik verlichting. Ik kon mij vóór het gebruik van Kruschen Salts «.w ...~..J— ..VUMKI H’J11 ul1- aailKlCCUCll, is uitgeschreven met bovenvermeld doel. nu, na twee maanden Uw middel gebruikt te m’n dagelijksche bezigheden weer gewoon op MAANDAG 16 FEBRUARI 1931, des avonds 7*4 uur.' PUNTEN VAN BEHANDELING: voor de benoeming van een lid der Commissie van Toezicht j het lager onderwijs. (Bijlage 16; dossierno. 1.851.2.02. Punt I. Notulen van de vergadering van 12 Januari 1931. 7-2(1)) Punt IV. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzer aan de o. I. school no. 3. (Bijlage 22; dossierno. 208). Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overplaatsing van den onderwijzer R. Frank en de onder- 20, dossierno. 1.75(1)). Punt XI. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur om gel den uit de gemeentekas toe te staan voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de R.K. Jongens school. (Bijlage 21, dossierno. 1.851.2.06.2 B(5)j. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: I. het inrichten van gronden aan de Bolswarderweg en de Hemdijk als bouwterrein en tot het bepalen van de ver koopsprijs van dit terrein; II. vaststelling van een plan van verkaveling van die terreinen. (Bijlage 23, dossierno. 1.777.812(1)). Punt XIII. Advies van Burgemeester en Wethouders op de verzoeken van de besturen van bijzondere lagere scho len, om toekenning van een voorschot op de vergoedingen, bedoeld in art. 101 en de bijdrage, bedoeld in art. 102, der Lager onderwijswet 1920, over het dienstjaar 1931. (Bijlage 24, dossierno. 1.851.2.07-2B). DE UITGEVERS.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 9