BEDDEN EN MATRASSEN A. VERWEK VERKADE’s J I Fi. JOHs. TROMP, Snoek De grnote Verklikker firma JOHs. TROMP, Sneak I Firma Jobs. Tromp, Snoek F. OZ1NGA - SNEEK OFF. FORD-DEALER TELEFOON 292 Ruwe Handen spoedig zacht Wed. S. JOUSTRA ZOON Gevestigd Anno 1864. GEDISTILLEERD AUTOVERHUUR-TARiEF Pepermunt Hienwsiijtiifti. Officieel üiw te Se 18 Soest FEUILLETON SNEER IIIIIIIIIIIHIII Woensdag 11 MaartTlSSl NIEUWE SNEEKER COURANT «mui SBEEKER OOURMT m WYMBRITSEfUDEEL Tweede No. 47 Blad Uitgave: KIEZEBR1NK 0e. 47 e Jaargang Reclame kolom. I vnooM Sproeten komen vroeg in hst voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Speciaal Beddenmagazijn en Reparatie-Inrichting - Biscuits Beschuit Ontbijtkoek Theelicht Nachtlicht Lange Beschuitjes Ronde Beschuitjes Paneermeel enz. enz. Voor prima Binnen- en Buitenlandsch Vraagt Prijscourant. - Tel. no. 103. SN EEK Teietooa No. 140 menschen toeloopen ende rijwielhandelaar ■J||llllllllllllllllllllllllllllllliiinllllllllllillllllic VOOR U betaalt minder bij DUEESMANN] Aartsbisschop van Utrecht, mgr. J. H. G. aan, heertje”, verzocht de zijn onverstoorbare vriendelijkheid riep I niet voor middernacht „We zullen stelli Dit was nieuws voor Josua. 1 „hij was aan zulke onverwachtheden onder- I Van Rhijn, die wegens vertrek als bestuurs lid bedankte, werd gekozen de heer G. H. ter Horst. Als nieuwe leden werden aangenomen de h.h. U. Huges en K. Schurer. De begrooting over 1931 sloot met f6300 in ontvang en uitgaaf (onvoorziene uitgaven f200) en werd goedgekeurd. Hierna sluiting. WAARBORGT EEN SOLIEDE NAAM DE BESTE 6ARANT1E OOSTRRDIJK 12-14 - TEL. 153 Verschijnt DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS K.M. „Is Tillman nog hier?” vroeg Josua snel. „Als dat zoo was, zou hij hier zitten wer- „Ik zei 1. --- gekomen, e .■hllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltj uitgeloopen SlIlllllHIIIIIIIIIIIHliUilIlilHIlltlIillllIllIilllIllK Hllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllic wordt door geene enkele andere soort geëvenaard, laat staan over troffen. Men „eet er zich niet uit” als met de goedkoope soorten. Ze Is medicinaal en heerlijk tevens. Ze Is populair altijd, maar In DIT jaargetllde vooral. Ook In rolletjes voor een dubbeltje. Engros Auto zonder chauffeur Idem met chauffeur tiroote Auto 6-7 pers. (zonder chauffeur) Idem idem met chauffeur Stadsritjes Wachtgeld werken. i »Zer man. Dc boekhouder liet het hem zien; in de plooien van het fluweel was een lang zijden koord verborgen. Daaraan trok men hij deed het voor en het gordijn schoof voor het venster. Voor hij zijn aandacht weer aan den bezoeker gewijd had, was de snipper- mand leeg, en had het papier den romme-' ligen inhoud van de zakken van de overjas van mijnheer Collie vermeerderd. „Sutton?” Dit kwam Josua hoogst verba zingwekkend voor. „Hij kwam even en ging dadelijk weer weg,” zei de concierge. Collie beklom de trap en liep naar het verlichte lokaal waar de klerken zaten te werken. De boekhouder kende hem niet en nam hem zijn bezoek bijna kwalijk, tot hij vernam dat Josua tot de Pers behoorde. Hij moest, naar hij zeide, overwerken om de rekening van Bombay af te maken. Blijk baar voerde Sutton Co. een aanzienlijk aantal tweede hands auto’s naar die stad uit, en het hoofd van die afdeeling had den bizonderen last ontvangen, te berekenen hoeveel men de firma schuldig was, iederen stuiver te incasseeren, en het bedrag ter be schikking van Frank Sutton te houden. door EDGAR WALLACE. Uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. Nahuys. 32. Toen mijnheer Field zich eindelijk geheel uitgeput had, zei Josua op een orakeltoon: „Een krantenbericht is gelijk een leg kaart. Men kan losse stukken aan elkaar passen; men kan zelfs een vrij goed beeld van de kaart krijgen; maar voor alle stukjes op hun plaats zijn „Ik wensch geen betoog over berichten van je aan te hooren”, zei de redacteur, wiens geduld ten einde was. „Het eenige wat ik van je verlang is een bericht. Het behoeft niet eens persklaar te zijn er is hier iemand die het corrigeeren kan, en je mag zelfs je eigen Engelsch gebruiken zelfs daaraan kan tegemoet gekomen wor den. Maar we moeten de hom en de kuit hebben van een nieuwsbericht, waarvan door een bekwamer hand dan de jouwe een halve kolom copie gemaakt kan worden”. Josua zag er bedroefd en vermoeid uit. „Geen halve kolom, mijnheer Field”, zei hij met waardigheid, „maar drie kolommen! Ik zal de rest van de stof in de Leopards Club opdoen”. Tegen fabrieksprijzen voor weder- E verkoopers bij Zendingsnaalkrans „U. K. K.” De uitslag der verloting, jl. Vrijdagavond gehouden, is, dat op de volgende nrs. prij zen zijn gevallen: 165, 215, 382, 584, 512, 558, 88, 401, 51, 171, 366, 324, 293, 561, 340, 132, 396, 411, 389, 197, 351, 510, 23, 248, 397, 573, 462, 328, 235, 40, 501, 284. Stoomgemaal stopgezet. LEMMER. Het stoomgemaal alhier is Za terdagnacht tengevolge van het vele grond ijs stopgezet. Het boezemwater is in twintig „Raak niets boekhouder. „Een zeer prettig kantoor en onberispe lijk helder”, mompelde Josua. „Een klein paleis!” Het schrijfbureau was opgeruimd, en met uitzondering van een verfrommeld stuk pa pier, was de snippermand leeg. Maar de reporter zag dat dit stuk papier van een rood zegel voorzien was hij kon het ge broken en afgeschilferde lak juist zien, en t een en het etmalen teruggebracht van 42. tof 27 c.M. boven zomerpeil. Het gevaarlijke ijs. Uit Winschoten meldt men aan het N. v. h. N.: Vrijdagmiddag waren een viertal jongens na schooltijd gaan spelen in ’t Maintebosch en natuurlijk moest het ijs geprobeerd wor den. Alle vier waagden zich op het ijs van den vijver, dat op een gegeven oogenblik brak. Een der jongens wist nog juist den kant te bereiken. Een tweede kwam toeval lig terecht op een in den vijver staanden paal, maar de beide anderen schoten onder het ijs. Op het hulpgeroep van de kinderen kwamen enkele in de nabijheid wonende film: lm Westen nichts Neues. Onder de Voor de gesloten vertooningen van heden aanwezigen bevonden zich de regeerings- morgen en Zondag a.s., die respectievelijk president van Aken, de politie-president van om 3, 6 en 9 uur plaats hebben, zijn nu deze stad, de directeur van de Kriminalpoli- reeds 3000 plaatsen gereserveerd. zei, de majoor van den Duitschen Landes-Van bevoegde zijde werd ons medegedeeld, geier van het Bezirk Aken, verscheidene bur- dat bij de politie alhier uit Duitschland het gemeesters van Duitsche en Belgische ge-verzoek is ontvangen om de vertooning van meenten om Vaals; de Akensche geestelijk-de film, te verbieden. Voor eventueele be- i w j- foogingén en relletjes door tegenstanders van deze film zijn strenge politiemaatregelen genomen. moest laten rusten. In Mei hervatte zij vol komen hersteld haar werk. Zij, evenals zus ter v. d. Meulen, kweet zich op uitstekende wijze van haar plicht; de tijdelijke benoe ming van zuster Boomgaard is met een jaar verlengd. Ook concierge De Jong, belast met de inname en het uitgeven van de verplegings- artikelen, deed zijn werk met nauwgezetheid. Geklaagd werd over de ongeregelde terug gave door de gebruikers van ’t verplegings- materiaal en aangedrongen op een vlotter inlevering. Nog werd er in het verslag op gewezen dat de inkomsten uit de exploitatie, contributies enz., de salarissen der zusters en andere exploitatie-uitgaven niet dekken, zoodat, stonden de vereeniging geen andere bronnen van inkomsten ter beschikking, zij haar taak zou moeten inkrimpen, tot schade van de zieken in Sneek. Aangedrongen werd er op dat zij, die daarvoor in aanmerking komen, als contribuant zullen toetreden. Het aantal hulpverleningen in het ge bouw bedroeg 1126 het aantal bezoeken der zusters 10.765. De ver. verleent hulp in alle ziektegevallen met uitzondering van be smettelijke ziekten in den zin der wet. Van het burgerlijk armbestuur werd weer f 500 subsidie ontvangen voor hulp bij de verple ging der door het B. A. verzorgden. Het pensioenfonds werd weer versterkt met de rente en het bestuur is bedacht op verdere versterking. Dit jaarverslag werd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Veen, bleek dat de exploitatie- ontvangsten hadden bedragen f5481.43 (o. a. contributies f3592.30, vrijwillige giften f 150.Voorzorg f 101.55, gelden voor gebruik van verpleegartikelen f366.15), de uitgaven f 5796.29 (o. a. salarissen f4762.04), zoodat er een exploitatie-tekort is van f314.86; de verpleging eischt dus meer dan de ontvangsten bedragen; het te kort is gedekt uit de buitengewone ontvang sten der vereeniging. Wel is de financieele toestand gezond, doch wordt er een derde zuster aangesteld, waaraan bij de uitbrei ding der stad behoefte is, dan zal een der gelijke wijze van tekorten dekken niet meer mogelijk zijn. De exploitatie-ontvangsten dienen dus versterkt door toetreding van meer contribuanten tot deze nuttige veree niging. Namens de commissie -tot het nazien der rekening bracht de heer F. W. C. de Haas verslag uit; de uitgaven waren alle gedekt door de bescheiden, ook de ontvangsten kon den volledig gecontroleerd. Mede namens zijn medelid, de heer Meima, stelde spr. voor de penningmeester te danken voor z’n nauw keurig beheer en penningmeester en verder bestuur te déchargeeren, waartoe werd be sloten. Tot leden der financieele commissie voor 1931 werden benoemd de h.h. F. W. C. de Haas en Mr. H. N. Wouda en tot hun ver vangers de h.h. IJ. Veldhuis en A. J. v. d. Sluis. Het periodiek aftredend bestuurslid de heer G. Veen werd herkozen. In de vacature- Ver. tot Ziekenverpleging. Een ledenvergadering van deze ver. werd Vrijdagavond in Onder de Linden gehouden. De voorzitter, de heer S. v. d. Meulen, heette de aanwezigen welkom, waarna de secretaris, de heer dr. Ament, de notulen voorlas, welke onveranderd werden vast gesteld. De voorzitter las het verslag over 1930, waaruit wij het volgende vermelden: Zuster J. v. d. Werf te Leeuwarden heeft op lofwaardige wijze van Dec.Mei de taak van zuster Boomgaard waargenomen, toen deze door een ongeval haar werk tijdelijk uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiuiiiiiimiiiiiii: Gulden Vlies sigaren SPANNEN DE KROON door hun ongeëvenaarde kwaliteit Prijzen 5 6 8 10-12 15 en 20 ct. Die van 6 ct. reeds zijn ZÉÉR goed. Engros -0.17'/2 a - i.oo - 0.50 uur Autobussen voor gezelschappen speciaal tarief. Trouwrijden zeer billijke conditiën. Voor groote ritten nog speciale tarieven. Uitsluitend nieuwe wagens. Beleefd aanbevelend niiliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin taire politie uit Den Bosch gearriveerd. Aan de Duitsche zijde van de grens zijn voorts 25 man Duitsche marechaussee samenge trokken, terwijl in Aken zelf honderd man geconsigneerd zijn van het zgn. Uberfall- commando. In het hotel Du Limburg, tegen welk gebouw zich de cinema Alhambra be vindt dit theater wordt door het hotel geëxploiteerd logeeren twee man van de marechaussee. ,Jm Westen nichts Neues” te Heerlen. Men meldt d.d. 6 Maart uit Heerlen aan de Tel.: Hedenmiddag om 12 uur kwam hier de „lm Westen nichts Is dit Uw adres SPECIAAL a fO.10 p. a 0.15 - 0.15 Abonnement per jur f 2.50 ft. pari I 160. Advertnflën 9 cl. p. regel. Ihg zonden mededreltngen hooger, Abonnement belangrijke korting Adverteollën worden (event gratis ge otantal in de SNEEKER COURANT Drenth en zekere Raspe sloegen met een paal het ijs stuk. Zoo slaagden ze er in de jongens op het droge te brengen. Dadelijk werd kunstmatige ademhaling toegepast. Het gelukte na eenigen tijd het zoontje van A. B. weer bij te brengen, maar bij den 11- jarigen Stoffer Harms mocht geen hulp meer baten. De levensgeesten waren reeds geweken. De nieuwe studio van den K.R.O. Men meldt uit Hilversum: Zaterdagavond is alhier de nieuwe studio van de K.R.O. ingewijd en in gebruik geno men. Op den Hen April van het vorige jaar werd het gebouw in de Emmastraat 52 ge kocht en reeds in het begin van Mei werd het als studio in gebruik genomen, ofschoon het nog verbouwd moest worden. De verbou wing heeft thans haar beslag gekregen en de studio is thans geheel gereed. Een zeer groote zaal ingericht voor orkest-uitvoe- ringen. Naast die zaal liggen twee kleinere, die bestemd zijn voor sprekers en voor too- neel-opvoeringen. Aan de daarbij liggende contröle-kamers grenzen de omroepkamers. Van deze laatste uit heeft men uitzicht op de groote en de kleine zalen. Voorts is nog ingericht een foyer voor uitvoerenden. Zaterdagavond vereenigde zich het Da- gelijksch Bestuur van de K. R. O., bestaande uit pastoor Perquin met diens secretaris, de heeren P. Speet, G. W. Kampschoor en A. Schipper. Voorts was aanwezig de Deken van Hilversum, de heer Van den Heugel en de pater-lector J. Dito. Door dit gezelschap werd ontvangen de Aartsbisschop van Utrecht, mgr. J. H. G. Jansen met diens secretaris. Mgr. J. H. O. Jansen heeft het gebouw plechtig ingewijd. Na deze inwijdingsplechtigheid, die op verlangen van den Aartsbisschop wegens den vastentijd een bescheiden karakter droeg, sprak mgr. Jansen een rede uit. Het K.R.O. salon-orkesf, onder leiding van den heer M. van ’t Woud, deed hierna eenige ernstige muzieknummers hooren. „lm Westen nichts Neues" te Vaals. Vrijdagmiddag heeft te Vaals in de cinema buitengewoon praatziek. Ge zijt zeker geko men om een paar gegevens omtrent Leslie te verzamelen?” In waarheid was Josua niet met dergelijke voornemens gekomen, maar hij nam met deze verklaring gereedelijk genoegen. Voor het oogenblik, zei hij, stelde hij het grootste belang in die hoofdpijnen van mijnheer Sut ton. Hij kon zich geen slechter begin van een huwelijksreis voorstellen. „Ik wist niet dat hij last daarvan had, tot hij het mij zei,” vertelde de boekhouder dafmijnhee? Su’tton juisï en dat was juist hetgeen mijnheer Collie, njeuw doosje poeders opengemaakt tu nv, verlangde te weten. inwikkelpapier weggeworpen had. En Josua De boekhouder sprak over Sutton voort: werd nieuwsgierig den aard van dit won- zijn onverstoorbare vriendelijkheid, zijn oermiddel te leeren kennen hoffelijkheid, en de onderscheiding waarmee jHóe worden die gordijnen gesloten?' hij zijn personeel behandelde. vroeg hij „Bij hem vergeleken was Leslie’n bruut,” zei hij. „De dames van het kantoor hadden een kleine club een soort van club gesticht, om bloemen voor zijn schrijfbureau te koopen. Zij maken voortdurend hand werkjes voor zijn kamer pennewisschers en zulke dingen.” Collie had het privé-kantoor van mijnheer Sutton nog nooit gezien. Hij gaf den boek houder te kennen dat een blik in dit heilige der heilige vereischt werd voor een artikel dat hij van plan was te schrijven. „In deze dagen van arbeidsconflicten”, zei hij, „kan de wereld niet voldoende inge licht worden omtrent den werkgever, die zijn collega’s tot zulk een voorbeeld gesteld mocht worden”. Hij liet zelfs doorschemeren dat hij gaarne een foto zou nemen van de kamer waar de patroon zetelde, die zijn personeel als men schen behandelde. „Ik zal er een geweldig standje voor krijgen,” zei de boekhouder, zijn sleutels uit zijn zak nemende. Hij bracht Collie aan het einde van de donkere gang en ontsloot een deur. Het was een zeer gerieflijk vertrek, waar een groot en fraai schrijfbureau het meest’ in het oog viel. Een kostbaar uitziend vloer-1 kleed bedekte het grootste gedeelte van den grond, en vlak achter den draaistoel van Sutton bevond zich een klein mahoniehou ten kabinet, door klampen tegen den muur bevestigd. Josua wierp op zijn gemak een blik door het vertrek, merkte de aardige schouw op, de gemakkelijke clubstoelen, de hoedanigheid van de fluweelen overgordij nen, die voor ieder venster hingen. Als ver strooid morrelde hij aan de deur van het kabinet, maar deze was afgesloten. „Wat is dat voor een gemeen hol?” vroeg Field. „Voor één maal”, antwoordde Josua, „hebt ge de waarheid gesproken; het is een gemeen hol. Ik ben er buitengewoon lid van. Maar het Is een dienstig gemeen hol, en dien kant gaat mijn bericht ook uit. Ik weet niet wat er gebeuren zal de gave der profetie is mij onthouden maar als het niet iets kolossaals is, ben ik een boon”.. Field vertrok zijn grooten neus. „Ik zal u er niet aan behoeven te herin neren, mijnheer Collie, dat dergelijke peul vruchten op het bureau van een goed ge redigeerd blad slecht op hun plaats zijn. Ik zal uw uitvluchten aanvaarden, maar ik wil het bericht tegen tien uur hier hebben. Kunt ge het niet schrijven, geef het dan telefonisch op. Kunt ge dat ook niet, dan zal ik iemand zenden, waar je wilt, die het stenografisch kan opnemen. De „Megafoon „Vervloekt zij „De Megafoon”!” Josua Collie ijskoud. Dit was voor hem een zware vloek. Nu bezat Josua een onschatbare gave,; die alle goede reporters eigen is: hij had een neus voor de hoofdzaken, en hij was in zooverre voldaan dat „De Megafoon”, zijn grootste concurrent, nog niet de hand op de hoofdzaken had kunnen leggen. Na het verlaten van het gebouw van den „Post Koerier”, gold zijn eerste bezoek het kantoor van Frank Sutton. Gewoonlijk wer den daar twee of drie klerken aangetroffen, die laat overwerkten, en dit was nu des te waarschijnlijker, omdat de tijd voor de half- „We zullen stellig niet voor middernacnt jaarlijksche balans naderde, en hij werd niet gereed zijn,” klaagde de man. „Als Tillman teleurgesteld, toen hij van den nachtportier dit werk te doen gekregen had, zouden we vernam, dat twee klerken en een boekhouder er te tien uur doorheen geweest zijn. Dat nog in de afdeeling boekhouding zaten te heetschap kwam een half uur geleden hier i en ging weer zoo bedaard mogelijk weg.” tg eens, mijnheer Collie”, vroeg de’ inci.o =««1 ,AVat hoor ik van mijnheer Leslie? Men E zei mij dat hij gearresteerd was en van- ken,” antwoordde de ander bitter. middag was hij hier en ging naar zijn kan- mijnheer Sutton E toor, zoo vroolijk als een lijster”. „Hoe eigenaardig,” viel Josua hem school ss ----- i meesterachtig in de rede, „dat iemand op „Hoe lang bleef hij in het gebouw?” zijn trouwdag op zulke kinderachtige ge- 'dachten gekomen is!” „Mijnheer Sutton had zoo’n last van hoofdpijnen”, legde de boekhouder uit hevig. In zijn kantoor had hij een kleine af gesloten huisapotheek, en deze bevatte poe ders met een zeker snelwerkend medicijn.” „Ik moet zeggen, dat ik vanavond méér omtrent den patroon vernam dan ik ooit geweten heb,” zei de man verder. „Hij was veelbesproken film Neues” aan. Onder politiegeleide werd de film naar de Stadsschouwburg overgebracht waar zij van hedenmiddag af in drie geslo ten voorstellingen per dag wordt vertoond. Ter voorkoming van brand en diefstal van deze film is zij.in het aangrenzend ge bouw, waar vroeger de Rotterdamsche Bankvereeniging haar kantoren had, in de kluis geborgen. Volgens de verklaring van den directeur van de Stadsschouwburg- Bioscoop is deze film het eigendom van de directie en zal ten minste 10 Zondagen uitsluitend voor Duitsche gezelschappen Alhambra de première plaats gehad van de draaien. Voor de gesloten vertooningen van heden president van Aken, de politie-president van om 3, 6 en 9 uur plaats hebben, zijn deze stad, de directeur van de Kriminalpoli-1 reeds 3000 plaatsen gereserveerd. zei, de majoor van den Duitschen Landes- Van bevoegde zijde werd ons medegedeeld, gpjpr van hpt Rpvirlz AIzph vprcchpid^nn hnr_ 1 f) f Hii rlo rAziliFizA nlkiioi* iii+ F'ït t+o»-»Li I O »-« rl gemeesters van Duitsche en Belgische ge-j verzoek is ontvangen om de vertooning van heid; de burgemeester van Vaals; de wet houders en verschillende gemeenteraads leden dezer gemeente en vele anderen. In verband met mogelijke ordeverstoringen wa ren marechaussees in de zaal aanwezig. Ter versterking van de militaire politie te Vaals, zijn, daar ongeregeldheden niet uit gesloten worden geacht, Vrijdagmorgen acht marechaussees uit Venlo en vier man mili- vroeg hij. „Ongeveer een half uur, volgens den boekhouder. Hij zei dat hij kwam om zijn paperassen te halen.” „Was nog iemand anders vanmiddag hier?” De portier hield een register bij en daar uit bleek, dat Millie Trent kort na drie uur gekomen, en dat Frank Sutton even in- en i was. voor MB «OM ■M «■a ZIE ETALAGE SUUPMARKT VOOR MEUBELEN ■■B 99 99 rit Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar d f0.65 per flacon. MN vprvnlcrrf lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii v „1*1| V\ <1.1 aan Z.U11VV 1*1' VVl V» L. 1V. V. ^1. E

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 5