3^4 van smaak 'ö/t/ Bij Ruwe Handen PUROL. Doos 30 ct. Nieuwe Sneeker Courant POSTER’C URKER KRANSEN voor 35 et, Fa. JOHs. T8DMP - Sneek Qestê voot a0Zj&Hd/i£ict Bij Hoesten en ziek door gevatte koude, alsmede by pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Gulden Vlies sigaren Firma Jobs. Tromp, Snoek ALTüVERHLJUR-TARIEF I s PUROL VIRGINIA Ook met kurk en qoud F. OZ1NGA - SNEEK Derde bied Nieuwstijdingen. Een Heer Een flinke Warme Cognac Grok 1 Rugpijn Nieren Pillen No. 48 Zaterdag 14 Maart 1931. 'R.'HinT i A A/rHITTOT .QTVT SNEEK a ARDATH LONDON SNEEKER COURANT, De Nederlandsche Ford-automobielfabriek. DE UITGEVERS. De Fordfabrieken. Bij alle drogisten enz. f 1.75 per flacon. Ontwapening m Denemarken. Het Huis van afgevaardigden heeft in Jan Hoek naar de strafgevangenis te Leeuwarden overgebracht. Gistermorgen met de trein van 8.27 is Jan Hoek, die veroordeeld is in verband met de Bennekomsche moordzaak, door de rijks- veldwacht te Arnhem naar de strafgevange nis te Leeuwarden overgebracht. Kerknieuws. Geref. Kerken. Tweetal: te Bolsward, W. van der Heide te Zoutkamp en D. Zwart te Oudemirdum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sassen- heim, A. M. Berkhoff te Amsterdam-West, die het beroep naar Sneek aannam. Zes boerderijen onder sneeuwmassa ingestort. In de Beiersche Allgaue is tengevolge van den sneeuwstorm in den nacht van Dins dag op Woensdagnacht de in de laatste da gen gevallen sneeuw tot enorme hoogten op gejaagd. Bij Kempten werden de daken van zes boerderijen door een zoo zware sneeuw massa bedekt, dat zij zijn ingestort. De temperatuur beweegt zich in de buurt van 10 graden onder nul. Ook te München is weer zeer veel sneeuw gevallen. Het auto-ongeval bij den Weidumerweg. Voor ’t Gerechtshof te Leeuwarden stond terecht: R. B., 42 jaar, leeraar aan de Ambachts school te Leeuwarden, door de rechtbank terzake van het veroorzaken van iemands dood door schuld, veroordeeld tot 1 week hechtenis. De advocaat-generaal requireerde vernie tiging van het vonnis en oplegging van een geldboete van f200, subsidiair 40 dagen hechtenis en thans heeft het hof het vonnis der rechtbank vernietigd en n. veroordeeld tot f200 boete of 40 dagen nechtenis. Zes arbeiders door een lawine bedolven. Een groep van 8 arbeiders, die belast was met opruimingswerkzaamheden aan den in gang van een tunnel te Formazzo (Italië), is door een geweldige lawine bedolven. Hoe wel uit de omliggende plaatsen onmiddellijk hulpcolonnes zijn uitgezonden, is het nog niet gelukt de verongelukten te bergen. De werkloosheid in Duitschland. Op 28 Februari bedroeg het aantal werk- loozen in Duitschland ca. 4.972.000 of 19.000 minder dan op 15 Februari. Slachtoffers van het ijs. Te Nieuw Vosmeer zijn twee zoontjes van den heer Van de Wetering door het ijs ge zakt. De vader kon zijn eene zoontje tijdig uit het water halen, maar toen hij na vele vergeefsche pogingen, zijn andere, achtjarig zoontje had opgehaald, bleek het'te zijn overleden. De Koninklijke onderscheidingen. Voor de in April te houden algemeene ver gadering der Christelijk-Historische Unie is, naar de Nederl. meldt, de volgende motie Leiden ingediend: „De Christ. Hist. Unie, in algemeene ver gadering bijeen; constateerende, dat het verleenen van on derscheidingen en ridderorden door de Re- geering, op groote schaal, de onwaarachtig heid in de hand werkt, spreekt als haar overtuiging uit, dat to het verleenen van onderscheidingen door de regeering alleen dan moest worden over gegaan, wanneer het verrichten van een zeer bijzondere daad daartoe aanleiding geeft.” Uit Riga wordt gemeld, dat Dinsdagnacht bij Domnenas 14 Estlandsche visschers van het eiland Kühno aan land zijn gekomen, na vijftien dagen op een groote ijsschots in de baai van Riga te hebben rondgedreven. Ze hebben zich gedurende dien tijd gevoed met het rauwe vleesch en het bloed van een paar zeehonden. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Tel. no. 231. AAN ABONNEES OP DE „NIEUWE SNEEKER COURANT”: NIEUWE SNEEKER COURANT met smaak en ondervinding draagt kleeding van OPGEPAST voor de GRIEP Voorkomen is beter dan genezen! S. H. GROENHOUT - Telefoon 152 - Winterhanden j Wintervoeten Winterteenen 1JSBRECHTUM. Maandag 9 Maart hield de afdeeling IJsbrechtum, Tims c. a. van Volksonderwijs hare jaarlijksche openbare vergadering. Trots het slechte winterweer was de opkomst bevredigend te noemen en slaagde de avond goed. Het was een mooie avond voor de afdeeling. Als spreker trad op Dr. H. de Vos van Sneek, die als onder- 'erp had gekozen: Thomas Moore, van H. Roland Holst. De spreker behandelde aan de hand van het tooneelstuk van de be gaafde schrijfster H. Roland Holst de groo te figuur van Moore heel mooi. Een figuur, die in zijn tijd niet begrepen werd, hoopte, dat hem na eeuwen recht zou worden ge daan en nu inderdaad beter begrepen wordt. De spreker schilderde den grooten Moore als een man, rotsvast in een eerlijke overtuiging, ’n man van onkreukbare trouw, een man, die uitzag naar een betere, geluk kiger samenleving. Met groote aandacht volgde de vergadering de schildering van deze groote figuur, die liever onderging dan boog voor datgene, wat volgens hem onrecht was. Voor eenige afwisseling zorgde het dameskoor door het zingen van eenige lie deren en mej. A. v. d. Meulen speelde mooie nummertjes op de piano. Een mooie avond. Eïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin De vrouw werd zoo verstandig, dat zij haar kwalen en pijnen niet alleen aan haar sekse meer wijt; zij werd er zich van bewust, dat de nieren de oor zaak kunnen zijn. In normalen staat kunnen deze teere organen den bloedstroom zuiver hou den, maar op sommige tijden en bij het keeren der jaren kan hun taak te zwaar worden. Alleen gezonde nieren kunnen deze volbrengen; bij tragere werking blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden achter en raakt het gestel in de war. Daarom kan iedere vrouw de hulp van Foster’s Rugpijn Nieren Pillen noo- dig hebben om de verzwakte nieren te versterken en weer gezond te worden. Dit speciaal niermiddel wordt aanbe volen tegen rugpijn, urine- en blaas- kwalen, rheumatische pijnen, water zuchtige zwellingen, hoofdpijn, duize ligheid, een vermoeid, zenuwachtig en afgemat gevoel en andere verschijnselen van nierzwakte. De busjes met 12 stuks ECHTE Fabrikaat F. Bode Jr., Urk die ev.en niet voorradig waren, wegens de enorme vraag, zijn nu weer volop te leveren. welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan-huis-verspreiding van alle advertenties voor deze bladen opge geven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzending van advertenties. Maart lentemaand. Het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut in De Bilt meldt: In den nacht van 9 op 10 Maart is in de' Bilt de temperatuur tot 111.3 graden C. onder 1 nul gedaald, dus weer bijna twee graden lager dan den vorigen dag. Gebleken is, dat in dien nacht in het Oosten het minimum nog veel lager was. De waarnemer te Warnsveld meldde 17.8 graden C. onder nul en een dergelijke temperatuur werd ook bij Spankeren waargenomen. Hiermede is de laagste tot dusverre in ons land in Maart waargenomen temperatuur verre overtrof fen. Deze was 14.5 graad Celsius onder nul te Winterswijk op 1 Maart 1929. opgenomen, worden kosteloos overgenomen in de Zware mishandeling. De rechtbank te Breda heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den 32-jarigen fa brieksarbeider M. H., uit Bergen op Zoom, die terecht had gestaan wegens doodslag op zijn patroon. Op 17 October van het vorige jaar had hij zijn patroon, den heer R. F. de Bie, in de werkplaats van de firma De Bie en Zoon'te 9 uur 8 na een woordenwisseling zoodanig met een scherp voorwerp op het hoofd ge slagen, dat het slachtoffer ernstig werd ge wond en den volgenden dag aan de gevolgen hiervan is overleden. H. werd veroordeeld wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende, tot 6 jaar gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was 8 jaar. 9 landarbeiders, 1 lithograaf, 1 machinist, 3 magazijnbedienden, 1 metaaldraaier, 1 metaalpolijster, 2 metaalslijpers-polijsters, 2 mctaalslijpcrs, 8 metselaars, 1 meubelma ker, 15 opperlieden, 1 oppennan-straatma- ker, 1 pakhuisknecht, 2 reizigers, 1 rijwiel- monteur, 1 scheepstimmerman, 1 schipper, 8 schilders, 2 slagers, 3 smeden, 1 stoker, 1 stucadoor, 1 tabaksbewerker, 25 timmerlie den, 1 touwslager, 2 tuinlieden, 1 vernikke- laar, 1 verpleegster, 1 wagenmaker, 1 ijzer- werker, 80 zonder bepaalde vakkennis. Auto zonder chauffeur Idem met chauffeur Groote Auto 6-7 pers. (zonder chauffeur) Idem idem met chauffeur Stadsritjes Wachtgeld Jaarbeurs Utrecht. Van de 24e Nederlandsche Jaarbeurs t/m 19 Maart is vermeldenswaard, Stand 73 Afd. Bouwmaterialen van de Vereenigde Chemi sche Fabrieken Ceta Bever, Beverwijk. Deze firma komt uit met haar bekende Prachtbijts in 29 kleuren en het niet minder bekende Velpa koudlijmpoeder. Velpa is door den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart goedgekeurd en wordt o. a. door de Fokkerfabrieken bij de vervaardi ging van vliegtuigen toegepast. Iets nieuws is de expositie van een Prachtbijts-schilderij: 2 blauwkop-gieren op berken-triplex ge schilderd met prachtbijts. Dit opent nieuwe perspectieven voor binnenhuis-versiering. Mijnhardt’s Poeders Gevraagd personeel: Mannen: agenten (Utrecht), ambte naar (Amsterdam), baas (Utrecht), bank werker (Rotterdam, Utrecht), behanger (Zaandam), bemiddelaar (Amsterdam), boerenknecht (Rotterdam, Utrecht), echt paar (’s Gravenhage), fabrieksbaas (Ber gen op Zoom), gasfitter (Leeuwarden, Lei- Het Friesch op de lagere school. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer zegt de minister van onderwijs omtrent de vraag, welke plaats het Friesch bij het lager onderwijs in Friesland zou kunnen innemen, het advies te hebben ge vraagd van de afdeeling van den onderwijs raad voor het algemeen vormend lager on derwijs en het bewaarschoolonderwijs; dit advies heeft hem echter nog niet bereikt. De staatscommissie-Rutgers acht het, blijkens haar verslag niet wenschelijk ’t aantal leer vakken der lagere school uit te breiden. Bij de aanstaande herziening van de Lager- onderwijswet 1920 kan ook hieromtrent een beslissing genomen worden. Hij sluit zich aan bij de door vele leden geopperde bezwaren tegen het denkbeeld, met het bezigen van het Friesch als voertaal voor het onderwijs op de lagere scholen in Friesland een proef te nemen. Student veroordeeld. De rechtbank te Valparaiso in den Am. staat Indiana heeft den student Virgil Kirk land, leerling van de Gary High School, na dat de doodstraf tegen hem geëischt was, wegens moord op zijn meisje tijdens een partijtje waaraan vele jongelui deelnamen en alcoholische dranken werden geschonken, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Het meisje was 18 jaar oud en Kirkland slechts weinig ouder. Bij de Woensdagavond jl. te Munneke- buren gehouden groote reciteerwedstrijd, 28 deelnemers, behaalde onze stadgenoot de heer F. de Vlas in de afd. ernst een derde prijs; in de afd. luim een 2e en publieks prijs. De prijzen bestonden uit medailles. reden. Hij kreeg een schedelbreuk en is bijna onmiddellijk daarna overleden. Aheerenkleeding V SNEEK Sierlijk van lijn Elegante Coupe Onberispelijke afwerking Laagste prijren Een aantal bekende personen uit handel en scheepvaartkringen van de Rotterdam- sche burgerij heeft een brief gericht aan den gemeenteraad van Rotterdam, waarin zij, in verband met het feit, dat Ford zijn fabrieken in Amsterdam gaat vestigen, er op wijzen, dat het toch mogelijk moet zijn, om binnen het raam van de wet zoodanige ingrijpende veranderingen tot stand te brengen, dat het i Rotterdamsche gemeentebestuur beter dan thans zich kan instellen op de eischen der practijk bij de commercieele taak, welke dit bestuur heeft te vervullen. uiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiiie SPANNEN DE KROON d !or hun ongeëvenaarde kwaliteit Prijzen: 5-6 8 10-12 15 en 20 cf. Die van 6 ct. reeds zijn ZÉÉR goed. Engros a -0.17'/2 a -1.00 rit 0.50 uur Autobussen voor gezelschappen speciaal tarief. Trouwrijden zeer billijke conditiën. Voor groote ritten nog speciale tarieven. Uitsluitend nieuwe wagens. Beleefd aanbevelend In het verslag over het tweede boekjaar 1929—1930 (1 November 1929 tot 31 De cember 1930) van de Nederlandsche Ford- Automobielfabriek, hier te lande, wordt me degedeeld dat de toestand der naamlooze vennootschap goed is te noemen en wat hare verrichtingen in het afgeloopen boekjaar be treft, meent de directie te kunnen volstaan met te verwijzen naar de behaalde resulta- I ten. Het saldo-winst in de 14 maanden 1929-, 1930 bedraagt f2.327.186. Aan de vergade-'derde lezing met 77 tegen 64 stemmen het ring van aandeelhouders zal worden voor- ontwapeningsvoorstel aangenomen. Het gesteld een dividend uit te keeren van 20voorstel gaat nu naar den Senaat. pet. (v. 'j. 10 pet.). Aan de toelichting behoorende bij de ba lans ontleenen wij nog het volgende: Van de deposito’s werd f 1.800.000 br bankiers hier te lande ondergebracht. Het overige gedeelte ad f 3.234.0Ó0, werd op gunstige condities a deposito geplaatst bij de Société d’Investissements Ford te Luxem burg, een instelling die zich o. m. bezighoudt met het voor gezamenlijke rekening beleggen van de beschikbare middelen der diverse Europeesche Ford Maatschappijen. SPLCIaAL a fO.10 p. K.M. a - o.i5 a - o.i5 Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Dr. F. W. Murnau. f Naar een telegram uit Santa Barbara in Californië meldt is dr. F. W. Murnau, een van de grootste Duitsche filmregisseurs en pionier van de moderne filmkunst, aldaar plotseling overleden ten gevolge van een auto-ongeluk. Toen hij met zijn auto voor een vracht auto wilde uitwijken is hij in volle vaart tegen de borstwering langs den weg opge- den), gereedschapdraaier (Enschede, Utrecht), goudsmid (Amsterdam), jongens (Bergen op Zoom), kantoorbedienden (Am sterdam), keurmeester (Enschede), kleer maker (Enschede), koperslager (Amster dam, Terneuzen), lasscher (Terneuzen), meubelmaker (Hilversum, Utrecht), monteur (Amsterdam, Leiden), opticien (Nijmegen), opzichter (Deventer), schilder (’s Herto-. genbosch), parketmeesters (Eindhoven),] slagers (’s Hertogenbosch), suikerwerker' (Utrecht), tuindersknechts (Utrecht), tim-, merman (Bergen op Zoom), rijwiellakker (Leiden), revolverklinker (Leeuwarden), uitvoerders (Arnhem), teekenaar (Amster dam, Dordrecht). Vrouwen: dienstboden (Alkmaar, Am sterdam, Arnhem, Breda, Delft, Dordrecht, Enschede, Haarlem, ’s Hertogenbosch, Leeuwarden, Rotterdam, Utrecht, Zutphen), directrice (Tilburg), meisjes (Bergen op Zoom), verkoopster (Arnhem). Werkzoekenden: 1 afbramer, 1 assistent-accountant, 1 bankwerker, 1 banketbakker, 2 betonwer kers, 1 bloemist, 1 borstelmaker, 1 brood-, koek- en banketbakker, 1 centrifugist, 2 electriciens, 1 fabrieksarbeider, 3 glas in loodzetters,16 grondwerkers, 1 grondwer- ker-betonwerker, 1 handlanger; 1 houtbe werker, 1 huishoudster, 1 kantoorbediende, 1 kantoorbediende (vr.), 1 kinderjuffrouw, ff i I INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ff ff voor ’t naar bed gaan Geopend: alle werkdagen van 912 en van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 57 uur. Zaterdags van 912 uur Vijftien dagen op een ijsschots. Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de NIEUWE SNEEKER COURANT gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. AAN ADVERTEERDERS: De advertenties in de 18 EEN^PROBAAT MIDDEL TEGEN GRIEP Haal uw benoodigde prima COGNAC bij Dooi 30 cent. By Apoth. en Drogist CHIEF WHIP L spoedig helpenMijnhardt’s Hoestpoeders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders Ver- koudheidspoeders. Kiespijnposders. Maagpoeders. Rheumaliekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let by het koopen hierop! Prijs per po‘der 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. WIJDE BURGSTRAAT 9 OFF. FORD-DEALER TELEFOON 292 gelieve men zich onmiddeltijk tot ons bureau te wenden. AAN NIET-ABONNEES: Met klachten over het niet geregeld ontvangen van de SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 9