der gemeente Sneek Officieel orgaan Zaterdag 28 Maart 1931 (74e Jaargang) Dit No. bestaat uit 4 bladen- NIEUWSTIJDINGEN, I Eerste blad No. 52 47e Jaargang i Uitgave KIEZEBRINK Co. Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting Contrdle op de oplaag toegestaan. f 2.50 -2.— - 1 f 2379, - 2525, - 2550.— - 2980. - - 2350. -2914, - 2650, - 2432, - 2482, - 2334, -2490, - 2466, - 2960, - 2480.— -2200, De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs In de stad I 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60, De SNEEKER COURANT l8 een betreft, deze bedragen tot verhooging van Ver. voor Ziekenhuisverzekering. Alhier is een afd. Sneek e. o. van de mogelijk als de nog in portefeuille zijnde J. Dijkstra, Wommels i Bond van O. L. Afd. Sneek. aan: f De heer Breeuwsma wil in het bijzonder ook va- deze ver. heeft, waar beider streven is de Terzool Wyckel, Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nljemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg, roppingawier, Warns, Rauwerd - 2264 948 323 2e klasse 2e klasse B 3e klasse Abbega, Oosthem, Langweer, Bozutn Alle Advertentiën worden in beide bladen opgenomen. en verwe- voorwaarden voor de geldleening, waardoor de aflossing vertraagd is, en dus meer geld voor de exploitatie beschikbaar is. Verkiezing leden van de Gemeenteraad. Burgemeester en Wethouders van Sneek hebben bepaald dat de stemming ter ver kiezing van de leden van de Raad dier ge meente, zal worden gehouden op Maandag 15 Juni 1931. De candidaatstelling heeft plaats op 12 Mei 1931. B. en W. van Leeuwarden hebben het bouwen van een zesklassige school met sljöd- en gymnastieklokalen c.a. gegund aan de N.V. Bos en Beetstra, bouwbedrijf te Sneek voor f 78.300. R. de Graaf, Irnsum G. Reitsma, Offingawier de beurt W. Koopmans, Goënga H. Hoekstra, St. Nicolaasga J. Sijsling Uitwellingerga De afdeeling Sneek van den bond van Oud-leerlingen van het Landbouwhuishoud- onderwijs gedacht Woensdag in Amicitia op feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan. In de groote zaal was een keurige expo sitie van handwerken, borduurwerk en an dere werkstukken der leden ingericht en te half vijf had daar de officieele herdenking plaats. Mevrouw Heringa, de presidente, heette de talrijke aanwezigen welkom, de prachtige bloemstukken en handwerken welke hier ge ëxposeerd zijn stemmen tot vreugde, een vreugde welke wij allen voelen nu onze af deeling 10 jaar bestaat. Hulde aan de Frie- sche Mij. afd. Sneek, die de eerste cursus 10 jaar geleden deed houden, waarna spoedig dat ze niet gelijk hadden. In beroep bij de Kroon konden we niet gaan, zoodat onze rekening ieder jaar belast wordt met een vrij aanzienlijk bedrag, dat aanmerkelijk hooger is, dan bij de oprichting van de N. V. was verwacht. Er komt nog bij, dat we uit eigen middelen de bemalingskosten ge bruik van electrische stroom moeten be talen, die dit jaar, in verband met den groo- ten regenval vrij hoog zijn, al wordt ook zooveel mogelijk alleen maar gemalen bui ten de speruren. L. Ct. Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tlrns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, 1IEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT Sportpark. Onder voorzitterschap van den heer S. ’t waterschapsbestuur met klem en zakelijke lijksche algemeene vergadering plaats van 'aandeelhouders van de N. V. tot oprichting en instandhouding van het Sportpark „Sneek”. De voorzitter rekende het zich tot taak een overzicht te geven van wat in het afgeloopen vereenigingsjaar de aandacht had gevraagd. Gebleken is, dat de verbete ringen van het oefenterrein een niet onbe vredigend resultaat hadden gehad. Neemt men den abnormalen regenval van October tot Maart in aanmerking, waardoor bijna alle terreinen in het Noorden weken aaneen onbespeelbaar waren, dan kunnen wij te vreden zijn. Het is te betreuren, dat de ge bruikers van het terrein niet in voldoende mate hebben meegewerkt de grasmat zoo veel mogelijk te sparen. Meermalen moest de dagelijksche leiding van het Sportpark tusschenbeide komen. De verbeteringen, die aan het hoofdterrein zul len moeten worden aangebracht, zijn alleen bond van Chr. bakkerspatroons opgericht, mogelijk als de nog in portefeuille zijnde Als bestuursleden zijn gekozen: H. Dijk- aandeelen, ten bedrage van f 3900 geplaatst stra, Oudega (W.), voorz.; L. de Boer, worden. De meerdere kosten kunnen uit de Sneek, seer.K. v. d. Goot, Sneek, penn.; exploitatie worden gedekt. P. Plat, Bozum, alg. adjunct. Over belangstelling viel dit jaar niet te klagen. Niet minder dan 23 vereenigingen, bonden of speciale comité’s maakten van een uitvoerige toelichting en motiveert deze af wachtende houding door te wijzen op de onvol doende reserves, waardoor de financieele draag kracht stellig weldra te gering zou blijken voor de eventueele lasten, welke dit experiment on vermijdelijk gaat meebrengen. Nochtans staat het bestuur sympathiek tegenover diet idee hoopt het later dit nog eens te kunnen zeniijken. Wat de entrée-gelden voor Het bestuur meent niet deze inleggelden te moeten overgaan. De heer Breeuwsma wijst er nog eens nadruk kelijk op dat het voor velfen thans het gunstig ste oogenblik zou zijn om zich aan te sluiten, daar de entrée-gelden momenteel, wegens het gevormde reservefonds, uiterst gering zijn en men later de inlage allicht eenigszins zal moe ten verhoogen. Hij ‘hoopt dat deze omstandig heid voor menigeen een spoorslag mag zijn lid te worden, ook voor de burgerij, die door aan sluiting bij klasse 2 of 2 B, tevens een mooie sociale daad zou verrichten. Voor de financieele commissie worden ver volgens benoemd de heeren Lampe, Zeijl en I. Schaafsma. Plaatsvervangers de h.h. Kingma, S. Schaafsma en S. Feenstra. Naar aanleiding van een vraag van een der leden wordt van bestuurszijde er met klem op gewezen, dat in geval van twijfel, of men voor ziekenhuisverpleging in aanmerking komt, dan wel, dat de kosten van behandeling voor eigen rekening komen, overleg met het bestuur hoogst gewenscht is. Van een soepele toepassing van de bepalingen van het reglement kan men ver zekerd zijn. Tenslotte maakt de heer Piccardt nog een opmerking betreffende de Ziekenfondswet, waar bij hij de wenschelijkheid uitspreekt om aan de Ziekenhuisverpleging te doen aansluiten een Huisartsenverzekering. Op de eerstvolgende vergadering zal daaraan nadere aandacht worden gewijd. Daarna sluit de Voorz. deze matig bezochte vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen. te voeren, zoodra de daarvoor benoodigdc gelden beschikbaar zijn. Bij de rondvraag vroeg de heer de Wolf Sneeker Oudvaart” oöknog”waterschaps- genaamd, te Amsterdam, heeft op haai en bemalingslasten moeten worden betaald laatste oudervergadering het besluit geno- De voorzitter antwoordde bevestigend, er men, deze school een radiotoestel met luid- deelde nog mede, dat de raad van commis- spreker aan te bieden. De wethouder voor sarissen in beroep was gegaan bij Ged. Sta- onderwijs heeft hiervoor zijn toestemming ten en in hun schrijven de gronden hadden gegeven. De aanleg van de radio is gratis ontwikkeld, waarop zij ’t niet oorbaar von- geschied door de radiocentrale Ons Belang; drie dank voor alles wat zij voor" de ver deed. met zakdoekje. 'den met een zoo groot bedrag te worden de oudercommissie heeft gezorgd voor een De heer W. Th. Swart spree ;kt daarna een Fröbel afdeeling. Eerv. verm. mej. S. Oos- belast, waar zij zelf voor de bemaling zorg duidelijken luidspreker De eerste openbaie - woord van gelukwensch name ms de Jonger- terhof te Sneek, met ameublementje, ver- dragen en mede op grond van de bijzondere sc..oo. .e .jy.s.ercam is ans an een Verder stelt het bestuur voor de bepaling in ein, die zoo groote zieleverv rantschap met vaardigd van lucifersdoosjes. voorz.en Het Imt in de bedoeling dat de de statuten betreffende de ziekenhuisverpleging deze Lwft, „aal óciuci sneven lo dt voor interne ziekten, d. i. zonder operatief in- boerenstand vooruit te breng en Ook op de gninon «rölUzv 1 x -- - wv» j'JKgvicin Kvnicn lamjnv A° 8td W8deroni voor een laar aan te houden, leden dezer afdeeling, en da t verheugt spr. Jouvenar, Piccardt en Kortrijk, terwijl in de cature-de Jong moet worden voorzien. Na stemming worden bovengenoemde leden herkozen en gekozen de heer J. Bakker Szn., die zijn benoeming aanneemt. GAUW. Uitslag van de aanbesteding van _rde verbouw van de Geref. School alhier. In liet sportpark gebruik; enkele moesten zelfs schrijvers: teleurgesteld worden. M. Canrinus, Oosthem Het is buiten twijfel, dat de winkelstand H. L. Dijkstra, Deersum profiteert van de vele bezoekers, die stad- J. Cuperus, Rauwerd waarts worden getrokken. Op dien grond G. Velsink, Sneek meenen wij dan ook voor het volbrengen van W. Boonstra, Sijbrandaburen de moeilijke en tijdroovende taak op de volle H. Speelman, Sneek Dinsdagavond had in de bovenzaal van hotel „De Gouden Leeuw” de jaarlijksche algemeene ledenvergadering plaats van de Vereeniging voor Ziekenhuisverzekering. Nadat de voorz., de heer Jouvenar, de bijeen komst had geopend, las de secretaris, de heer J. A. Maseland, de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag blijkt dat men, gezien de gezonde finantieele toestand en het stijgende ledenaantal, heeft kunnen constateeren, dat de ver. in haar eerste volledig boekjaar getoond heeft alleszins levensvatbaar te zijn en het be stuur gaat dan ook met vertrouwen de toekomst tegemoet. Voorts dient vermelding dat de vergoeding aan den penningmeester, ingaande 1 Mei 1931 van f300 tot f400 wordt verhoogd. Op 1 Januari 1930 bedroeg het ledental 978; het vermeerderde vooral dank zij de activiteit van den penningmeester, den heer Kleinstra en den bode Karstkarel, met 328 3e klasse, 64 2e klasse B, 13 2e klasse en steeg dus tot 1383, waarvan door vertrek, overlijden enz. afvielen 88, blijft 1295, waarvan 821 3e klasse, 350 2e klasse B, 124 2e klasse. Hierin zijn de gezinshoofden echter voor elk 1 lid gerekend, zoodat het aan tal werkelijk verzekerden veel grooter is, nl.: 3e klasse 2e klasse B 2e klasse Totaal 3535 of ongeveer een vierde der Sneeker bevolking, aldus deelde de penningmeester mede. De rekening over het boekjaar 1930 geeft ontvangsten contributie: weekpremies 3e klas f 1882.37, kwartaalpremies 3e klas f 1268.38>/2, 2e klas B f2635.91, 2e klas f 1310.29i/2, samen f 7096.96; door opbrengst van reglementen, in leggelden, schenking en rente stijgt dit cijfer tot f7773.13. De uitgaven beliepen: a. aan algemeene on kosten, bodeloon, boeken en drukwerken, ad ministratiekosten, vergaderingen, porti, enz. f 1173.45*^; b. verpleegkosten (kosten van ge bruik der operatiekamer, narcose, verbandmid delen, RÖntgen-behandeling, geneeskundige hulp inbegrepen) voor 32 verpleegden 3e klas met 413 verpleegdagen f2718.43, voor 15 verpleeg den 2e klas B met 190 verpleegdagen f 1702.02, voor 2 verpleegden 2e klas met 5 verpleegdagen f 128.25, in totaal f4548.70. De gemiddelde kosten per verpleegde bedra gen: 3e klas f84.95, 2e klas B f 113.47, 2e klas f64.12'/2. Uit de balans en verlies- en blijkt dat dit jaar f 1765.57,54 naar het reserve fonds kon worden overgeboekt, dat thans be draagt f2646.24'/2. De rekening is goedgekeurd. De heer Piccardt, aanvankelijk voorstander van het één-klasse-steisel, constateert uit de cijfers dat als de ver. alleen derde klasse leden x,„,. oxwi had 81 verlies zou zijn geleden, zoodat de prak-oprichting van de eerste cursus voor land- tijk het nut van het drie-klassen-stelsel heeft be- bouwhuishoudonderwijs hier - wezen. Toetreding van meer leden is èn voor traden tot de ver. 21 leden tóe; sedert 1923 j dtubevolking èn voor de ver. van groote betee- is mevrouw Heringa presidente. Gememo- vvi V* riviv» W. M.. nvi V4W114VJ1IV11 CIC4.11 V4V UV11- xxv*v*».vi «.w v^**^^*^ y -- net doet de Voorz. buitengewoon genoegen toonstelling in 1925 en de stichting in dat mej. Aukje Jansma te Sijbrandaburen, met dit gewijzigd inzicht te hooren uitspreken door jaar van de huishoudschool. jkleedje. iemand die vroeger het andere stelsel verde- Gaandeweg is de afdeelin-g van 21 tot 111* Costuumnaaien. Ie prijs mevr. Vierstra aigde. Worden veel leden gewonnen, dan zal leden, 1 eerelid en 47 donatrices gegroeid; Piersma te IJbrechtum, met Friesche pop; men des te meer kunnen doen. Ook op het ge- tal van cursussen zijn gehouden eenige ex- eerv. verm. mej. A. de Vries te Heeg, met bied van besmettelijke en interne ziekten. cursies gemaakt. i jurkje. W De heer Breeuwsma wil in het bijzonder ook Met groote voldoening mag op de afge- Breien. Ie prijs mevr. E. BootsmaJonk- het meer gegoede deel der bevolking tot toe- legde weg teruggezien worden en met de man te Scharnegoutum, met theemuts; eerv. tureele beteekenis; ook deze ver. legt zich vooral toe op de geestelijke dingen. Richt, zegt spr., uw oogen op de dorpshuizen, en de cursussen voor volksontwikkeling enz.; die weg moeten we op. Moge deze afdeeling ook in de toekomst met evenveel vuur en succes blijven strijden voor ons ideaal: de vooruitgang op geestelijk en stoffelijk ge bied van de boerenstand. Mevr. PeteriMendell sprak een woord van gelukwensch namens de afd. Sneek der Ver. voor Huisvrouwen en drukte de hoop uit dat de samenwerking tusschen deze beide ver. steeds goede vruchten zal afwerpen. De presidente van de afd. Rauwerd kwam ook met gelukwenschen. De heer H. M. Martens spreekt voor de ver. Sneeker Huishoudschool. Die ver. is verheugd over de groei van het ledental, dat bewijst dat ’t huishoudonderwijs hier waar- deering vindt, en er behoefte is aan verrui ming en verdieping van dat onderwijs door verdere cursussen enz. Moge de afd. steeds meer bloeien, wat ook de huishoudschool zal ten goede komen. De heer H. W. Bos huldigde de afd. die het hare er toe doet de vrouw gelijkwaardig te maken aan de man; kennis is ook voor de vrouw macht, en de malaise is het best te bestrijden door kennis. Moge men met het zelfde enthousiasme voortgaan op de inge slagen weg. Mevrouw Rijpma, oud-bondspresidente, is trotsch op wat de bondsleden hier weer gepresteerd hebben op deze tentoonstelling. Ons werkterrein is zeer groot, de huiselijke sfeer waarin wij zooveel kunnen zijn, eischt veel van ons; daar zijn onze idealen maar ook onze plichten. Ziedaar wat de B. v. O. L. wil. Laten wij trachten krachtige steun te geven aan de mannen in deze moeilijke tijden. In de samenwerking in de B. v. O. L. ïeeren de vrouwen elkaar kennen en waar- deeren. Dat dit zoo blijve. Hulde zij deze afdeeling gebracht voor wat gij hier hebt gedaan; hulde ook aan bestuurders en oud- bestuurders. Spr. roept allen een excelsior toe en biedt een boek over Warenkennis aan de presidente aan. Ook werd nog gesproken door den heer Rutgers. Veel bloemen werden aangeboden. De avond werd verder gevuld met muziek nummers, zangnummers, waaronder een Friesch feestlied, voordrachten, een revue, die zeer in den smaak viel, een tableau enz. Er heerschte een zeer gezellige stemming. Aan het einde der bijeenkomst werden de namen der prijswinsters bekend gemaakt door mevr. Rijpma, die mede zitting had in de daarvoor aangewezen jury ter beoordee- ling van de ingekomen inzendingen, terwijl zij deze tevens met enkele vriendelijke woor den aan de gelukkige winnaressen uitreikte. Deze prijzen zijn toegekend als volgt: Kussens. Ie prijs mevr. Muurling, Sneek. Nieuw uit oud. Ie prijs mevr. Rollema Abma te Sneek met japon; eerv. verm. mevr. Wiersmav. d. Velde met een jasje [uit vaders regenjas. Bloemen kweeken. Ie prijs mevr. Vierstra de ver. v. Oud-leerlingen is opgericht. Veel —Piersma te IJsbrechtum, met begonia; dank zijn we schuldig aan mej. Oosterbaan,eerv. verm. dezelfde met cactus, die ons steeds bijstond. i Rietvlechtwerk. Ie prijs mevr. Heringa De vice-presidente mevr. Houwen, doet Elzinga te Scharnegoutum, met een mat in winstrekening r mededeeling van veel ingekomen schriftelijke t den stoel, eerv. verm. dezelfde met een bon- gelukwenschen, o. a. van mej. Oosterbaan, bonschaaltje. die ongesteld is, een uitvoerig schrijven, be-^ Haakwerk. Ie prijs mej. Aukje Jansma te vattende de beste wenschen voor de toe-Sijbrandaburen, met sprei; eerv. verm. mej. komst. |G. Cornelis te Sneek, met kleedje. De presidente gaf daarna een overzicht* Borduren. Ie prijs mej. Aukje Jansma te van wat in 10 jaar bereikt is. De afd. Sneek, Sijbrandaburen, met kleedje; eerv. verm. der Friesche Mij. gaf de eerste stoot door de mej. Nauta te Sneek, met zakdoekjes. o v„v,i ic.d-’ Wol borduren. Ie prijs mej. G. Cornelis te Aanvankelijk - Sneek, met kussen; eerv. verm. mej. G. Post- ma te Schettens. Wol borduren (grootwerk). Ie prijs mevr. reerd werd o. a. het deelnemen aan de ten- Nauta te Sneek, met vloerkleed; eerv. verm. gey'-ijjgd inzicht Je hooren uitspreken door jaar van de huishoudschool. - -Gaandeweg is de afdeelin-g van 21 tot 111; gewonnen, dan zal leden, 1 eerelid en de statuten betreffende de ziekenhuisverpleging - - -<--- ..w vwiMXt IV CH. UUK lJj' UV „rijpen, welke indertijd voor een jaar was ge- landbouwdag der Jongerein komen talrijke De Secretaris geeft aangaande dit voorstel medewerking van de geheele burgerij te mo gen vertrouwen. De heer J. Johs. Tromp, die aan van aftreding was als lid van den raad van commissarissen, werd herkozen. Aan het jaarverslag van den secretaris, J. Asma, Heeg den heer H. Haytink, ontleenen we, dat na J. overleg met de gemeente en het Old Burger Zaagstra, Drachten Weeshuis een wijziging is gebracht in de U. van Dijk, Sneek Begrooting f2563.17. Gunning volgt. Incident tijdens een begrafenis. Woensdagochtend had tijdens een begra- De penningmeester, de heer Tj. Ferwerda, fenis te ’s Gravenhage een tragisch voorval geeft een overzicht van de winst- en verlies- plaats. Een van de dragers, in een rouw- rekening, waaruit blijkt, dat de exploitatie stoet welke onderweg was van de R.-K. kerk over 1930 een verlies van f 1232.30 oplever- aan het Kamferfoelieplein naar de begraaf- de mede een gevolg van de zeer hooge on- plaats S. Barbara, werd nl. in de Van de derhoudskosten der terreinen. Vennestraat door een ongesteldheid over- De voorzitter wijst er op, dat, niettegen- vallen waaraan hij korten tijd later, nadat staande alle pogingen zijn aangewend de hij was binnengedragen in het politiebureau inkomsten te verhoogen, deze post nog verre jn die straat, waar hem nog door een gees- bhjft beneden wat redelijkerwijze had mogen telijke de laatste H.H. Sacramenten konden worden verwacht. Het is duidelijk, dat een WOrden toegediend, is overleden. inStHellfnegonnn onzet met ctivah van Belangrijke legaten. rond f 80.000 en een ontvangst aan huren 5 s van rond f3100 per jaar niet kan blijven Wijlen de heer Jb. Kaspers te Arnhem bestaan, als ze niet krachtig gesteund wordt heeft een belangrijk deel van zijn vermogen door de gemeentelijke overheid. We juichen iot e^n bedrag van f 40.000 gelegateerd aan toe, dat de burgerij van Sneek ons in sterke de Geref. kerk aldaar. Van dit bedrag is mate heeft gesteund door het nemen van f 20.000 bestemd voor de diaconie en aandeelen, toch blijft op de plaatselijke over- f20.000 voor de kerk. In de laatste som is heid de verplichting rusten onze instelling begrepen het perceel Eusebius Buitensingel te steunen, die toch zeker voor onze ge- 32. Verder legateerde hij f J00.0OÜ aan zijn meente een groot belang is. Hij is zeer er- personeel, waarvan de huishoudster f60.000 kentelijk voor de medewerking, die de ge- ontving vrij van successierechten. meente en het Old Burger Weeshuis reeds hebben verleend, doch zal de N. V. zich in Het loongeschil in de Friesche zuivelindustrie, de eerste jaren kunnen handhaven, dan zul De rijksbemiddelaar de heer De Vries len we, als we andermaal een beroep doen heeft Dinsdag in Den Haag op het departe- op de gemeente, niet teleurgesteld moeten ment van arbeid besprekingen gevoerd met worden. de vertegenwoordigers van den Bond van Tot leden van de commissie, belast met Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland en van het nazien der rekening 1931 worden aan- de moderne, chr. en r.-k. landarbeidersbon- gewezen de heeren J. Fortuin, S. Bakker Jzn. den, in verband met het loongeschil in de en K. Vrolijk, en hun plaatsvervangers, de Friesche zuivelindustrie. Zooals reeds is ge- heeren KI. Schurer, H. de Vries en Joh. meld, had de looncommissie uit genoemden Zwart. bond de fabrieksbesturen geadviseerd, de De raad van commissarissen vroeg mach- loonen met Mei a.s. met f 1.50 per week te tiging tot uitvoering van plannen tot verbe- verlagen. De rijksbemiddelaar stelde aan tering van het hoofdterrein. De heer H. beide partijen voor, die verlaging te bepa- W. Bos gaf een zeer uitvoerige en duidelijk? ien op f 1 per week. De vertegenwoordigers uiteenzetting van deze plannen, naar aan- Van beide partijen verklaarden zich bereid, leiding waarvan een zeer levendige discussie dat bemiddelingsvoorstel met een gunstig werd gevoerd, waarna de raad van commis advies aan de betrokken besturen en leden sarissen gemachtigd werd deze plannen uit Voor te leggen. De eerste openbare school van radio voorzien. De oudercommissie van de openbare of 7an” hef bestuur’ van het waterschap „De school aan het^HygieSplein, Stadionschool bemalingslasten moeten worden betaald, laatste oudervergadering het bcshiit' geno- deelde nog"mede?dafde raad'van'commis- spreker aan te bieden. De wethouder voor in "hun schrijvenr’de”gronden 'hadden gegeven. De aanleg^ van de radio is> gratis den inet een zoo groot bedrag te worden de oudercommissie heeft gezorgd voor een school te Amsterdam is thans van een radio reglementen der waterschappen' aanspraak voorzien. Het ligt in de bedoeling dat de i konden doen gelden op aanzienlijke veria- kinderen van de zesde klas uitzendingen, ging der aanslagen. Gelukt is dit niet, hoe- welke daarvoor in aanmerking komen, zul- wel in een onderhoud met Ged. Staten en len kunnen volgen. De eerste officieele radioles op de Sta- itucii ucz-ci aiuccixiiLf, en ua i verneutiT spr. vjuuui vuuumciouiay van utn uw» i ...^x - j zeer. De verwantschap uit zi( in beider cul- Breeuwsma had Woensdagavond de jaar- argumenten is getracht hen te overtuigen, dionschool zal heden ge. cl ede Met groote voldoening mag op de afge- Breien. Ie prijs mevr. E. BootsmaJonk- rreaing opwekken, omdat zij door die toetreding wensch dat nog menigeen zich zal aanslui- verm. mevr. A. VierstraBoersma te Sneek, een belangrijke sociale daad verricht. ten tot bloei der ver. eindigde 'de pres, haar met sjaal. i Aftredende bestuursleden zijn de heeren overzicht. I Kantklossen. Ie prijs mej. Anna Heringa Mevr. Houwen biedt daarna de presidente te Scharnegoutum, met kleedje; eerv. verm. bloemen aan, met een hartelij k woord van mevr. I. SwierstraKeulen te Ppppingawier, De heer W. Th. Swart spree ;kt daarna een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1