BJSIRVOlirS BEDDEN EN MATRASSEN I De grnote Verklikker I I 1 1 aTv erw e r MAATBLEEDING Verkade Firma JOHs. TBüMP, Sneek Wed. S. JOUSTRA ZOON Gevestigd Anno 1864. AUTOVERHUUR-TARIEF Woensdag 8 April'1931 te M. Nieuwstijdingen. Betel Orgaan te 6i i seaartf F. OZINGA - SNEEK van het beroemde fabrikaat GEDISTILLEERD Fa JOH. TROMP, Sneek Eerste Blad Uitgave: KHZEMDIK Ce. No. 55 47e Jaargang Reclame kolom. FEUILLETON Speciaal Beddenmagazijn en Reparatie-Inrichting - - SNEER IHIIIIIIIIIIIII leedinq naar Maat 45.- 1 BISCUITS Voor prima Binnen- en Buitenlandsch Vraagt Prijscourant. - Tel. no. 103. Doosjes met 12 heerlijke reepjes van Bensdorp met in ieder doosje als verrassing een fijn zijden lapje Alles te zamen voor één kwartje SN EEK - Telefoon No. ISO VOOR gen te doen. Wordt vervolgd. vroeg hij. E Hij koesterde een zeer yaag vermoeden maar hij was een rijk man, betaalde goed, en »it;i VOOR IÉTS GOEDS NAAR Bij den dienst der registratie en do meinen alhier zijn per 1 April jl. verplaatst: de rijksklerk J. Steffens, van de inspectie der registratie naar het ontvangkantoor; de tijdelijke rijksklerk J. van der Wonde van het ontvangkantoor naar de inspectie. Volksconcerten. Behoudens goedkeuring van B. en W. zijn de 12 volksconcerten voor het aanstaande zomerseizoen als volgt vastgesteld: Chr. Muziekver. Harmonie: 21 Mei, 11 Juni, 9 Juli en 31 Augustus. Sneeker Muziekcorps: 28 Mei, 18 Juni, 16 Juli en 6 Augustus. Steun in den Strijd: 4 Juni, 2 Juli, 23 Juli en 10 September. Prijsverlaging van benzine. Naar de Tel. verneemt, hebben de groote benzinemaatschappijen „Texaco”, „A.P.C.” en „Shell” besloten den benzineprijs voor particulieren thans te bepalen op 10 ct. per liter. gen.” Hij hing den hoorn op, drukte op een schel en een leerling-kellner verscheen. „Ga mijnheer Lattit zeggen dat zijn vrouw zijn en is achteruit den Amstel ingestort en geheel gezonken. De politieagent Woldhuis, een zeer goed zwemmer, die het ongeluk zag gebeuren, sprong onmiddellijk gekleed in 'i water en dook de auto achterna; hij is er in geslaagd het portier te openen en den 36- Verschijn! DINSDAGS ea VR1JOAOSAVONDS door EDGAR WALLACE. Uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. Nahuys 36. nen gevende, dat hij het gedrag van Millie hoogst afkeurenswaardig vond. „Ik ben overtuigd, dat een gentleman als gij, de zaak gemakkelijk zou kunnen sussen. Een paar honderd pond Een kleine held. Wegens het feit, dat het grootendeels aan den 13-jarigen jongen, Bryan, te danken is geweest, dat het leven van 17 kinderen, die in een verblindenden sneeuwstorm in (Colo rado met een autobus waren blijven steken, behouden is gebleven, is de knaap uitge- noodigd tot een bezoek aan President Hoo ver op het Witte Huis. Op het oogenblik ligt de jonge held nog in bed om te herstellen van de gevolgen der ondergane ontberin gen, doch zoodra hij genezen zal zijn, mag hij naar Washington gaan. President Hoo ver was buitengewoon getroffen door den heldenmoed van dezen jongen, die, toen de chauffeur de autobus verlaten had, om hulp Ernstig auto-angeluk. Vrijdagavond ongeveer 11 uur js mr. E. O. J. baron van Hövell tot Westerfljer, bur gemeester van Eist (Gelderl.) met zijn’auto, waarin vier volwassenen en drie kinderen zaten, komende uit de richting Miel en rij dende naar Grave, bij het zgn, Escharensche hoekske, waar twee grintwegen een rechten hoek vormen, tegen de herberg van de wed. Van den Hoogen gereden. De burgemeester werd met ernstige inwendige verwondingen opgenomen en is na een paar uur overleden. De mede-inzittenden hadden slecnts lichte verwondingen, welke dr. Kanfers uit Grave, die zeer spoedig ter plaatse was, verbonden heeft. De auto was deerlijk >gehavend. Baron van Hövell tof Westerflier was 51 jaar oud, Sutton, zich in moeilijkheden kon bevinden, Sutton behoorde niet tot zijn gunstelingen, tenzij WAARBORGT EEN SOLIDE NAAM DE BESTE GARANTIE Auto zonder chauffeur Idem met chauffeur Groote Auto 6-7 pers. (zonder chauffeur) Idem idem met chauffeur Stadsritjes Wachtgeld verdiende als zoodanig met onderscheiding behandeld te worden. „Ik wou een kamer hebben. Is de bestuurs kamer vrij?” „Ja, mijnheer,” antwoordde Bill. „Ge ver wacht zeker iemand?” Hij strekte zijn hand reeds naar de schel uit, toen Sutton hem tegenhield. Bij het zich snel omdraaien stiet Bill tegen den bezoe ker, waarop Frank Sutton een vloek uit braakte en met pijnlijk vertrokken gezicht naar zijn arm greep. „Het is niet erg,” zei hij, die pijnlijke trek nog öp het gezicht, „maar ik had gisteren een ongeluk met mijn auto en heb mij leelijk bezeerd.” Bill putte zich uit in verontschuldigingen, maar Sutton maakte er kortweg een eind aan. „Je behoeft er niets van aan de kellners te zeggen,” zei hij. „Ik zou graag willen dat je zelf bediende. Ik wou een paar flesschen champagne hebben, twee glazen, en vol strekt geen stoornis.” Dit was op zichzelf niets merkwaardigs. „Een dame, mijnheer Sutton?” Frank Sutton knikte peinzend. „Ja je kent haar; zij is hier meermalen met mij geweest.” -'2 „De zaak is, Bill, dat ik leelijk in den knoei zit.” Bill liet genadiglijk het hoofd zinken. De meesten van zijn volkje zaten nu en dan leelijk in de knoei; en herhaalde malen was hij er bij geroepen om hen uit een neteligen mhmmi OOSTERDIJK 12-14 - TEL. 153 De Aprilmop op Schiermonnikoog. Een grappenmaker heeft, zooals men weet, efe bewoners van Schiermonnikoog de burgemeester incluis er op 1 April heerlijk in laten loopen, door te vertellen, dat een onbekend hemellichaam, dat giftige gassen uitzond, in de buurt van de aarde zou komen en dat speciaal Schiermonnikoog ge vaar liep. Toen ontdekt werd, dat men er tusschen was genomen, deden de meesten maar, of ze ’t erg grappig vonden, maar er waren ook mopperaars. Een van de laatsten lucht zijn hart in een ingezonden stuk in het N. v. h. N. Hij besluit zijn klacht aldus: „De bangheid van sommige menschen ging zoo ver, dat velen ’s nachts niet gesla pen hebben. Ook waren er die deuren en vensters luchtdicht afsloten met watten en rubber. Gelukkig is het een April-grap geweest. Doch deze April-grap heeft vele oudjes en kinderen een onrustigen nacht bezorgd, ’t Is te hopen dat de fabrikant van deze April grap spoedig z’n straf, die hij verdiend heeft, zal krijgen.” jarigen heer K. te bevrijden. Deze is geheel ongedeerd op het droge gebracht. Zijn schoonvader echter heeft men eerst ’n kwar tier later uit de op den bodem van den Am stel liggende auto kunnen halen; dit heeft een brandwacht gedaan van de motorspuit, die reeds ongeveer 3 minuten na het ongeluk voor het verleenen van hulp ter plaatse was. Gedurende een half uur heeft men pogingen aangewend, ook met een zuurstoftoestel, om de levensgeesten van den ouden man, die ook ernstig in het aangezicht door glas scherven gehavend was, op te wekken, doch vergeefs. Per auto van den Geneesk. Dienst is de doode voorloopig naar een der zieken huizen vervoerd. De verongelukte auto is later door een kraanwagen van de brand weer op den wal geheschen. Autobotsing. Zaterdagochtend omstreeks kwart over elf zijn op den rijksweg bij Naarden ter hoogte van de brug over de Karnemelksloot twee auto’s, die uit tegengestelde richting kwa men, met elkaar in botsing gekomen, daar de auto, die uit de richting Amsterdam kwam en door een dame werd bestuurd, slipte. De chauffeur van den anderen auto Fatty Arbuckle, f De eenmaal wereldberoemde filmspeler Fatty Arbuckle is te Ogdensburg straatarm en verlaten gestorven. De dikke Fatty heeft tien jaar geleden de wereld tranen doen lachen. Men mag in hem een van de wegbereiders voor de kunst van Chaplin zien. Ofschoon vrijwel geen bewijs tegen hem kon worden aangevoerd, werd beschuldigd zijn vrouw te hebben vermoord en trof hem de boycott van de Amerikaan- sche vrouwenorganisaties. te gaan zoeken de man kwam daarbij om het leven de andere kinderen op allerlei wijzen aanspoorde en dwong, in beweging te blijven, om ze voor bevriezen te behoeden. naar hem gevraagd heeft,” zei hij. „Hij zit in no. 4neen, neen, in no. 3. Stoor no. 4 niet hij wil daar slapen,” „Wie is daarin?” vroeg Jim, Mijnheer Anerley zette zijn lorgnet recht, onnoodig, want hij keek over de glazen heen naar Jim, „Wat wou je weten?” vroeg hij. „Wie er in no. 4 is.” „Mijnheer Albert Alfred Henry John Jo nes,” zei Bill. „Hij woont op no. 906 in Ner- genshuizen.” Jim werd tot zwijgen gedwongen. Weldra lichtte zijn vader hem nader in. „Als je het zoo dolgraag weten wilt, is het een van de leden, die liever niet gezien wil worden. En-als je me vraagt, wat je zeg gen moet als de politie naar hem komt in- formeeren, geef ik je een tik om je ooren!” De moeite van het antwoorden werd Jim bespaard. De liftschel ging over, en hij daalde naar beneden. Na verloop van een minuut was hij weer boven en de bezoeker stond op de gang. „Goeden avond, mijnheer Sutton.” Bill verwelkomde den nieuw aangekomene De verwoesting van Managua. Men heeft de lijken van een veertigtal waschvrouwen gevonden in een klein meer in den krater van een uitgedoöfden vulkaan. Tal van vrouwen waren gewend daar hun linnen te gaan wasschen. Zij zijn daarbij klaarblijkelijk door de aardbeving overvallen en in het wafer geworpen. De bewoners van het door aardbeving en brand toch al zoo zwaar bezochte Managua worden door een nieuw gevaar bedreigd. Onder de vele half verhongerde en verdorste honden, die tusschen de puinhoopen rond dolen, zijn al verscheidene gevallen van dol heid geconstateerd. Er is een militaire pa trouille uitgezonden om alle zwervende hon den neer te schieten en een tweede patrouille om de neergeschoten honden te begraven. Tot dusver zijn reeds twintig plunderaars terechtgesteld. U betaalt minder bij A - 0.17>/2 A -1.00 A - 0.50 Onze hoogstaande Maatkleding wordt alleen afgeleverd onder BLIJVENDE GARANTIE op Pasvorm en Afwerking voor ieder kleedingstuk in eiken prijs Vraagt onze prachtig gesorteerde Stalencollecties (Ruim 200 moderne dessins aan het stuk) MOLENAARS Speciaal Maatkleeding- bedrijf voor Heeren - - Oosterdijk SN EEK Autobussen voor gezelschappen speciaal tarief. Trouwrijden zeer billijke conditiën. Voor groote ritten nog speciale tarieven. Uitsluitend nieuwe wagens. Beleefd aanbevelend OFF. FORD-DEALER TELEFOON 292 sen, opslagen en biezen. „En ik wou, jon-'wachtenden knaap, en Bill, die hem begreep, gen, dat je de gewoonte liet varen mij vra-'gaf Jim een wenk zoo fluks mogelijk te ver- ST” te dwijnen iets zeer eenvoudigs voor een Jim zuchtte. Hij was jong, en had recht- Fftjongen. Ulillllllllllllllllllllllllllllllflllllllllllllllllllllliu ZAANDAM staan aan de spits In ^kwaliteit en zijn niet duurder dan andere. Engros had geen ruimte genoeg meer om veel uit te wijken. Beide reden met matigen gang, volgens den chauffeur niet meer dan 20 K.M. Van de inzittenden uit den auto, die uit de richting Laren kwam, kreeg de heer J. uit Amsterdam een schedelbreuk. Hij is tijdens het vervoer naar de Majella- stichting overleden. De chauffeur had geen letsel gekregen. De automobiliste en een der inzittenden van den anderen auto kregen lichte verwondingen. Zij werden door een passeerenden automobilist naar het politie bureau in Naarden vervoerd, waar dr. Bu rna, chef van den geneeskundigen dienst te Bussum, hen heeft verbonden. Een uur later had op denzelfden weg nog een slipongeluk plaats. Twee auto’s, die hierbij voor elkaar wilden uitwijken, raakten in een sloot. De inzittenden kregen geen letsel. Is dit üw adres iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sptc|MAL A f 0.10 p. K.M. A - 0.15 A - 0.15 met het orkest, zoodat Bill de electrische gramofoon in de danszaal liet spelen, waar van de schrille klanken ver doordrongen als de deur nu en dan geopend werd. „Veel bezoekers in de balzaal vanavond, vader?” vroeg Jim. Hij droeg een slecht pas sende soort uniform en lummelde bij de lift. „Vanavond niemand, jongen,” antwoord- met een blik die vriendelijk had moeten hee- de Bill, over zijn lorgnet heenkijkende. Zijn ten, want Sutton, hoewel geen druk bezoe- eigen portiersuniform bestond uit een prach- ker, was een ijverig begunstiger van de club, tig moerbeziekleurig pak met gouden tres-Hij wierp een veelbeteekenenden blik op den sen, opslagen en biezen. „En ik wou, jon-wachtenden knaap, en Bill, die hem begreep, dwijnen iets zeer eenvoudigs voor een op de afwisselingen des levens. i Sutton opende den mond niet tot het ge- „Kunnen we niet iets verzinnen om wat klingel van de lift weggestorven was, en meer leven in de brouwerij te brengen?” daaruit maakte zijn opmerkzame bescliou- ”'^"3 *':j, 1 wen terstond op dat hem een verzoek van ben. Zijn vader keek hem met strenge oogen bizonderen aard gedaan zou worden, want Op de breede gang was het stil; slechts aan. I het was niets vreemds voor mijnheer Frank de gedempte klanken van de gramofoon „Wat bedoel je een paar kinderballons Sutton ongewone dingen te verzoeken. Op drongen uit de danszaal door, waar drie er --212 x“ 4“ in _’t geheel niet, maar er was weinig dat vroeg hij sarcastisch. „Neen, Jim, breek er ken dat Sutton in een van de kleinere ver- proefden op te werken. hebben voor den rijken man, die hem in een vacantie.” Bill Anerley vroeg nooit te nauw naar het beroep of de bezigheden van zijn leden. De club, zei hij, diende het gemak. Hij had en ingewikkelden toestand te redden. Maar deze uitdrukking onthouden uit de adver- toch verwonderde het hem onwillekeurig dat tentie van een welbekend warenhuis. Het een man van den boven allen twijfel verhe- klonk prachtig, en in zekeren zin suste hij er ven rijkdom en invloed als mijnheer Frank zijn geweten mee. Sutton, zich in moeilijkheden kon bevinden, Abonnement i per jaar f 2 50 h. pod I 160. Advertenlifto i 0 d. p, regel. Ing zonden mededeelTngen booger. Abonnement belangrijke korting Ad verten! ièn worden levens gratia ge- ohntil to de SNEEKER COURANT Auto te water te Amsterdam. Op de Weesperzijde te Amsterdam heeft Zaterdagmorgen een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden, hetwelk aan den 71-jari- gen heer A. A. uit Groningen het leven heeft gekost. Ongeveer 10 uur reed zijn schoonzoon, de 36-jarige fabrikant D. K. uit Utrecht, met hem in zijn auto naar Utrecht terug, Voor de Verbandstoffenfabriek van Utermöhlen moest hij uitwijken voor een hem tegemoet komende auto, waarbij hij heeft moeten rem- I men, waardoor de wagen op de door den E regen vette tramrails naar den waterkant is E geslipt. De bestuurder gooide het stuur om en bracht de auto weer dwars over de tram- H rails; welke manoeuvre hij daarna heeft ge- maakt, bleek moeilijk meer uit te maken; maar de wagen schijnt opnieuw geslipt te Hij doelde op een onvergetelijken middag in Juli, toen hij en Jim zich boven op een omnibus lieten rondrijden. Bij het rijden door Piccadilly Circus had Bill zijn held herkend, wanhopige gebaren tegen hem gemaakt, die niet opgemerkt werden, en, na haastig van de bus gestapt te zijn, kon hij zijn weldoener nergens meer ontdekken. In Piccadilly heerscht een groote drukte, en de onbekende was spoorloos verdwenen. Wat de ander betreft, van dezen sprak hijkoopen en i-- - O w. „,J UUI L.UOUOI.JI. Bill Anerley niet met graagte gedaan zou je hoofd maar niet over, hebben voor den rijken man, die hem in een vacantie.” 9 „VL,L,tu, u<u /..ju lucmncn vC>- critiek tijdperk van zijn leven in staat ge-De telefoonschel op zijn schrijflessenaarraden, of zijn gezicht door den ander gezien een Lewis Friedman koesterde hij een diepen gebeld door een zenuwachtige dame. --1„Neen, mevrouw Lattit, uw man is niet hierneen, hij is vandaag niet in de club Het was negen uur en een zeer stille geweest ik heb hem tenminste niet gezien, avond zoo stil, dat Anerley zijn zoon Jawel mevrouw Lattit, ik zal het hem zeg- vroeg in den avond vergunning gegeven nan had een bioscoop te bezoeken. Bij zijn terug komst vond hij zijn vader in diep gepeins. Er hadden zich moeilijkheden voorgedaan t Op de breede gang was het stil; slechts I het was niets vreemds voor mijnheer Frank de gedempte klanken van de gramofoon nurrournno rlinrran +o imvannl/nn dt-i HmnaPTI lilt dp dnnr dt*lP gala-bal van maken?” zekeren keer had Bill het zoo weten te schik- eenzame paren zich tot hooger sferen be- ledereen is met trekken een samenkomst met zijn bezoeker Ikon hebben, zonder dat zijn identiteit ver- 'raden, of zijn gezicht door den ander gezien steld had de club te koopen. Voor mijnheerrinkelde. Hij nam den*hoorn af. Hij was op-'werd. eerbied voor den onbekenden officier iets dat op aanbidding leek. dat de bezigheden van Sutton niet geheel geschikt waren om het daglicht te zien. Bij sommige gelegenheden had deze voorspoe dige koopman in de bestuurskamer samen komsten gehouden met mannen, die Anerley als beruchte juweelendieven kende. Was ’t .'en politiezaakje? vroeg hij zich af. „Ik zal je de zaak meedeelen,” zei Sutton. „Ik heb kleine onaangenaamheden met mijn vriendin gehad je bent een man van de wereld, Anerley, en zult dus begrijpen wat ik bedoel.” Voor Bill kon een kleine onaangenaam heid alles beteekenen, vanaf een gering meeningsverschil tot een vuistgevecht. „Om je eerlijk te zeggen,” ging Sutton voort, „ben ik vandaag in het huwelijk ge treden.” „O!” zei Bill, met ongeveinsde verbazing. „En juffrouw Trent, met wie ik op zeer vriendschappelijken voet verkeerd heb, heeft me dat hoogst kwalijk genomen. Ik had er haar niets van gezegd dan tot alles achter den rug was. Ik vertrek vanavond naar Schotland en zij heeft gedreigd aan het sta tion te zullen komen om mij daar een scène te maken. Nu, wat dat beteekent zal ik je niet behoeven te zeggen.” „Zij behoorde verstandiger te zijn,” merk- „Juffrouw Trent?” Bill begon het belang- te Bill op, door een hoofdschudden te ken- wekkend te vinden. 1 lien revende dat hii het uedraa van Millie „Juist. Juffrouw Trent.” Er was nog iets anders op komst. Bill voelde dat de werkelijke hoofdzaak nog niet aangeroerd was. Als' het alleen om cham pagne en een afzonderlijke kamer ging, zou Sutton den jongen niet weggezonden heb-1 Onderwerp van gesprekken; Handig om mede te nemen Geschikt om weg te geven Geknipt om zelf te gebruiken Engros nimii iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiir. miiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii: ^llllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllir: iKUC.ZVNUtri MtDEDEELiNÜEN. ^iillllIIIIIHlilllllilllllHHItlIllllllilll IIIHIIIIIIlË lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll s IllltlllilillllillilillJIlllliilillilllilllllllll M ff ZIE ETALAGE SUUPMARKT VOOR MEUBELEN COLBERT- f COSTUUMS FANTASIE i Gemaakt door de hand van een vakman. Beproefd op kleur, duurzaamheid en weefsel. Gemoder niseerd in coupe en pasvorm. Geprijsd in overeenstemming met Uw verwachting. ff rit uur iiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1 NIEUWE SNEEKER COURANT - annex SHEERER OOURAHT sn WYMBRITSERROEEL UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1