I No. 63 Woensdagse Mei 1931 Dit Mo. bestaal uit 3 bla ten Sponrubriek annex SHEERER OOURAHT an WYMBRITSERAOEEL IK. et 4, ek. ffiieieel ilrgaan der Gemis Snert. I Indrukken van een leek in een Montessori Lagere School Nieuwstijdingen. Hl 'jl lil Eerste Blad 47e Jaargang Uitgave: KIEZEBRINK Co. 4 J i •1 s 5 S sj a1 SNEEK Teletooa Na. IM 3 deze I VOETBAL. :n- J. Haydn. f et. aan f I Amsterdam bijv, leek i i NIEUWE SNEEKER COURANT t t ren, gevolgd door een rondgang door de school in de De Lairessestraat, waar op de verschillende tafels nog het werk SNEEK, van 27 April4 Mei. Geboren: Grietje dv. Johannes Kuiper en Tonia de Jong, woonpl. Bolsward; Jan zv. Tjitse Spitse en Harmke Bakker; Jan Hen drik zv. Jacobus Dijkstra en Martzen de Boer; Gerben zv. Franciscus Hommenga en Hiemke Houbein; Elias zv. Tjeerd van der Zee en Akke Talsma; Johanna dv. Izaak Kuiper en Grietje Borger; Gerbrig dv. Rients Wagenmakers en lefke Wierstra; Jantje dv. JB- >rija er. KT chts F. :rd de a’s Verschijnt DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS JE P- na 4—2 0—2 1—2 7— 3 8— 1 4—5 1—9 0—8 IN d, 22 ders, we vernamen die van de tabaks en Co., voor ons j looden met onberispelijk scherpe punt hanteeren door leuke blondjes of aar dige kereltjes, allen verschillend naar uiterlijk en aard, maar allen met één zelfde kenmerk, toewijding en intense belangstelling in hun werk. Wat waren we dankbaar de vorige avond de mooie inleiding van mevrouw De uitslag van de Zondag jl. gespeelde voet balwedstrijden is als volgt: Antwerpen: BelgiëNederland AssenN.-NederlandN.-Duitschland Sneek: L.S.C. 1—F.V.C. 1 Joure: De Kooi IIFriesland III Leeuwarden: Leeuw. IVAkkrum I Sneek: Sneek VLemmer III Sneek: Sneek IISneek I Sneek: L.S.C. IILemmer I Voor de 16e maal hebben de vertegenwoor digende elftallen van Noord-Nederland. en Noord- Duitschland Zondag jl. elkaar bekampt. Dit jaar was Assen als kampplaats aangewezen. De voet balclub Achilles aldaar had de zaak uitstekend geregeld en we durven gerust zeggen, dat het voor het districts-bestuur van afd. V een groot succes is geweest. Naar schatting waren er pl. m. 8000 toeschouwers. Het weer werkte ook zeer mede. Hoewel er van uit onze plaats geen extra tram heeft gereden, hebben toch een 60 personen deze interessante wedstrijd bijgewoond. De sup- portersvereeniging Sneek vertrok om pl. m. f-f) uur, en de auto waarin schrijver dezes zat een J. S. Bach. A. L. Egbers. L. F. Brands Buys. Em. Hullebroeck. half een waren de subs, justitie, de heer Versteeg van politie van het van ’t zoo geheimzinnige deel- waarmee de leerling bezig Later Vannacht officier van en de‘ commissaris bureau Singel, de heer Harrebomée, nog bezig met het onderzoek, waarbij in der kelder een dolk en een hamer ge vonden zijn. De verslagene is vannacht per zie kenauto naar het Binnengasthuis ver voerd. AMSTERDAM, 5 Mei. (Per tel.) De justi tie heeft een onderzoek ingesteld in de wo ning van den vermoorde aan de Heerestraat. Uit gevonden brieven bleek dat er een eigen aardige verhouding tusschen de familie was; hij woonde steeds alleen, vrouw en verdere familieleden verbleven te Zandvoort. Ook leende de vermoorde kleine bedragen uit, doch niet is gebleken dat hij een woekeraar was. De politie tast nog in het duister. Na het feest. Het politiemannenkoor Euterpe te Amsterdam heeft Zondagavond in Bel levue een uitvoering gegeven, waarvan de ontvangst ongeveer f1600 bedroeg. De penningmeester, die dit bedrag in ontvangst had genomen, ontdekte na afloop van de uitvoering, dat hij zijn portefeuille kwijt was. Of hij haar ver loren heeft, of dat zij hem ontstolen is, moet nog worden opgehelderd. In elk geval is de man het geld kwijt. HJjHGERLI STAM). 9 Men schrijft ons Door de uitnoodiging van den heer S. de Vries, hoofd eener Montessori school te Amsterdam, werden een aan tal Sneeker ingezetenen in de gelegen heid gesteld een bezoek te brengen aan verschillende Amsterdamsche Montes sori Lagere Scholen. Doel van deze excursie was nu eens de practijk te zien van de mooie en aantrekkelijke theorie door bovengenoemde heer De Vries hier reeds in een 2-tal lezingen uiteengezet. Ook ik was onbekend met die practijk en behoorde daardoor tot de twijfelaars„Kan men de Montes- soribeginselen en voorbereidende school toch tegenstand hebben overwonnen, Het O. B. W. 350 jaar. Het college van Regenten recipieert ter gelegenheid van het 350-jarig jubileum, op Woensdag a.s., des namiddags te 2 uur in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Be sturen van corporaties, vereenigingen en ook personen, die belang stellen in den arbeid dezer eeuwenoude Stichting, zullen alsdan gelegenheid hebben het college toe te spre ken. Nü deze Stichting jubileert, zouden wij de Sneeker bevolking gaarne willen opwek ken, Woensdag, Dtjiderdag en Vrijdag door het uitsteken der vlaggen te getuigen van medeleven met dit jubileum. Het O. B. W. heeft veel voor onze stad gedaan, het is hier reeds gereleveerd; we behoeven slechts Wilhelminapark, Waterleiding, Paviljoen, Sportpark en de melkvoorziening te noemen! Daarom: de vlaggen uit! Beiaard-concert te geven door de beiaardier de heer J. Nauta, Vrijdagavond van 8*/29 uur. Programma: Achter de t ochtdeur stiet hij met de voet tegen een hard voorwerp; daar was het donkerder, zoodat hij niet kon onderscheiden wat het was. Later bleek het het hoofd van den vermoorde te zijn. Verder met zijn wandelstok tastend kreeg i hij den indruk, dat er een mensch lag. Hij is toen naar buiten ge gaan en heeft er een voorbijganger bij gehaald. Deze streek een lucifer aan (het licht in de gang was 'defect) en toen zagen de beide mannen het lijk liggen. De heer Fahrenholz herkende in den doode onmiddellijk den huisbewaarder, den ongeveer 50-jarigen heer v. 'd. Velde, die de schoonvader is van den tandarts de Munck. De vermoorde woonde te Amsterdam, zijn vrouw woon de bij zijn schoonzoon en dochter te Zandvoort. De heer de M. is onmiddellijk dooi de politie ontboden voor het geven van inlichtingen. Hij was er omstreeks tien uur. Bauke Leeman en Anna Hendrika Metz; Sijbren zv. Taeke Tolsma en Sibbeltje Post- ma; Taltje dv. Jurjen Postma en Jeltje Tin- ga; Geertje dv. Tjitze Postma en Grietje de Jong; Nicolaas zv. Saekele Altenburgen Jitske Engwerda. Ondertrouwd: Jan Kuipers, 33 j. en Baukje Bruggenkamp, 24 j.; Gosse Taeke Visser, 25 j7 en Margarietha Josina de Lange, 23 j.; Anne van der Wal, 24 j. en Sipkje Schoon hoven, 23 j. Gehuwd: Jetse Doekle van der Baan, 27 j. en Geertje Zandstra, 25 j.; Nanne Hovin- ga, 23 j. en Susanna Louiga Maria de Leeuw Jongkindt, 26 j.Jan de Vlas, 23 j. en Jacoba Best, 22 j. Overleden: Jan Hendrik Dijkstra, 1 dag, zv. Jacobus Dijkstra en Martzen de Boer; Hijlkje Schoonhoven, 74 j., echtgen. van Jo hannes Rinsma; Akke Witteveen, 61 j., on- geh.; Akke Haarsma, 26 j., woonpl. Heeg, echtgen. van Hielke Hettinga; Aart van der Meer, 66 j., echtgen. van Hittje van Gor- kum; Pieter van der Werf, 87 j., woonpl. Bolsward, echtgen. van Hil’tje Diermen. Bij ’t slechts even in zien herkende de. ochtend met z’n hamertje op de de leerling de plaats. Maar pas was bellen spelen, enkele ook uit z’n hoofd, ze er mee bezig of een kring van kin- Houdt je veel van muziek”, vroeg ik. deren kwam om ons staan en om strijd Daarop kreeg ik geen direct antwoord, werden de plaatsnamen afgeroepen. We ,,’t Is zoo leuk”, zei hij zacht en wat bewonderden de leidster, die, als ’teens toch doorgang te verschaffen en hij vond toen, met de voeten tegen de tochtdeur, het lijk van een man van middelbaren leeftijd, op een ontzettende wijze toegetakeld. Het blóed was bij de voordeur gespatdaar zat tegen de marmeren muurbekleeding even boven de vloer een groote bloedvlek. De ver moorde had drie messteken in het hoofd, in linker- en rechterborst niet minder dan zeven. Onmiddellijk is de politie gewaar schuwd, die begon met de geheele stille zijde van het Rokin af te zetten tus schen de Langebrugsteeg en de Indus- trieele Club. Weldra verscheen de sub stituut officier van justitie, de heer Versteegden heelcn avond heeft hij met ambtenaren der justitieels politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld, waarbij ook gebruik is gemaakt van politiehonden, met welke de stille zijde van het Rokin is afgezocht. Aan de liist °verzijde volgde het publiek met ge- ,ar\ spannen belangstelling deze onderzoe kingen. Wij vernamen, dat op het lijk van den vermoorde, waarschijnlijk den huis- bewaarder, een portefeuille met een bedrag taan geld gevonden is. Er was geen enkele aanwijzing, dat roof het motief van de wandaad is geweest. De substituut-officier van justitie en de politie bewaarden tegenover de ver tegenwoordigers der pers het diepste stilzwijgen. Het eerste onderzoek duurde nog een aanzienlijk gedeelte van den nacht voort. N ader meldt men De misdaad is ontdekt door den heer C. Fahrenholz, die zijn kantoor op de tweede verdieping heeft (op de eerste verdieping is, dit in afwijking vanhet hierboven vermelde, het atelier van den tandarts de Munck gevestigd, gelijk- straats het kantoor der tabaksfirma Rijkhoff, Reygerbosch en Co.). De heer Fahrenholz had tot acht uur op zijn kantoor zitten werken en dit toen ver laten om in een restaurant in de buurt te gaan eten. Hij had toen niets bijzonders bemerkt en ook niemand in het huis gezien. Om kwart over negen kwam hij terug om zijn werk te hervatten. Toen hij met zijn sleutel de huisdeur geopend had, werd deze tegengehouden door een mat, die opgerold op de vloer lag. Gelijk altijd ’s avonds draaide hij het licht niet aan, daar er voldoende licht van de straat naar binnen scheen. 1. Marsch. 2. Menuet. 3. a. Een kind van Holland. b. Mijne Moedertaal. 4. a. Hemelhuis. b. Lapper Krispijn. 5. Er weidet seine Heide. (Messias). G. F. Handel. 6. Die Himmel erzahlen die Ehre Gottes. (Schöpfung). Telefoonaansluitingen. Nieuwe en vervallen aansluitingen op het net Sneek over de maand April 1931. Nieuw: No. 545 G. Spijkerman, Leeuwenburg 21. No. 492 L. Keikes, Motoren. No. 270 fa. Doevendans en v. d. Veen, Scharnestraat 30. Vervallen: No. 492 H. Cnossen, Bothniakade. No. 251 J. A. D. Heerius, Wijde Burgstr. No. 287 Englebert fils en Cie, Leeuwar- derkade 2. No. 277 G. Mollinga. No. 521 W. J. v. d. Veer, Café. Jubileum S. Baarda. Zooals wij reeds in ons blad hebben me degedeeld was de heer S. Baarda alhier 1 Mei jl. 50 jaren als ambtenaar werkzaam bij de administratie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Hoewel de jubilaris op 1 Mei juist uit- stedig was, is het hem daardoor niet gelukt dat dit gedenkwaardig feit geheel onopge merkt is voorbijgegaan. Toen de jubilaris dan ook gistermorgen zijn woning binnen trad was deze in een bloementuin herscha pen, terwijl gisternamiddag in het eenigs- zins versierde kantoor, de heer Baarda door superieuren, hoofdambtenaren en collega’s werd gecomplimenteerd. Naar wij vernamen mocht de jubilaris veie telegrafische en andere gelukwenschen in ontvangst nemen, w.o. onder meer ook een telegrafische felicitatie van zijn hoogsten chef, den Minister van Financiën Jhr. Mr. D. J. de Geer. Moord te Amsterdam. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Amsterdam Heden Maandagavond, is in perceel 99 van het Rokin een afschuwelijkj moord gepleegd, waaromtrent op het oogenblik van afzending van dit be richt, om half twaalf, nóg alle feitelijke gegevens en bijzonderheden ontbreken. In bovenbedoeld huis, aan de stille zijde van het Rokin, zijn kantoren ge- Bioscoopnieuws. vestigd en op de benedenverdieping het De Bioscoop bij de Waag heeft atelier van den tandarts de Munck. Het een amusant programma. huis is onbewoond; des nachts was er Daar werkt toe mede de sound twee een huisbewaarder. Toen vanavond om- acter „Cohen en Kelly op een rustkuur”, streeks negen uur een der kantoorhou- een film vol humor. Het hoofdnumrer is „Leutnant warst du firma Rijkhoff Reygerbosch einst bel den Husaren”. met den huissleutel de voordeur had Mady Christians die de hoofdrol heeft °Pen gemaakt en daarna de tochtdeur zingt en speelt voortreffelijk, uitstekende daarachter wilde openen, kon hij deze spelers staan haar bij en ook de inhoud, niet open krijgen, daar zij gebarrica- amusant en boeiend, draagt er toe bij dat deerd was. Met moeite wist hij zich de filmliefhebber hier zeer aangenaam wordt bezig gehouden. Van Vrijdag a.s. af hier „HetJied is uit” een schlager-fllm met de meest populaire liedjes van dezen tijd. In de Amicitia bioscoop geeft de eerste hoofdfilm „Het leven van een Cabaret artiste” een kijkje in het leven van de Amerlkaansche dranksmokkelaars, zoo wel als in dat van de upper ten. De vrouweiijke hoofdrol wordt door een ras-artiste gespeeld, even pittig in haar zang als in haar spel. in het tweede hoofdnummer „De ontem bare vrouw” krijgen we het Canadeesche noordwesten op het doek, in de grootscbe natuur daar speelt zich dit vaak adembe klemmend gebeuren af. Boeiend van be gin tot eind. In het voorprogramma o.a. „Lente aan de Rijn” en een schitterend neger-zangnummer. Gemeenteraadsverkiezing. Naar men ons meedeelt, zal een hier ge stichte Neutrale Bezuinigingspartij een indienen met als candidaat de heer P. Swart, ambtenaar bij de spoorwegen alhier. Aankondigingen. Woensdag 6 Mei. 2 uur. Geb. v. Chr. Belan gen. Officieele receptie O. B. W. Vrijdag 8 Mei. 8 uur. Geb. v. Chr. Belan gen. Sneeker filmavond ter gelegenheid 350-ja- rig bestaan O. B. W. Vrijdag 8 Mei. 8 u|ir. Café W. Ekkers, Klein- zand. Optreden telepaath Kara el Hamed. Zondag 10 Mei. Sportpark. 9 uur. Kaatsver. Sneek. Ledenwedstrijd. Zondag 10 Mei. 8 uur. Harmonie. Voetbalver. Sneek. Feestavond. Tooneel, muziek; na afloop bal. Donderdag 14 Mei. Wedstrijden „Sport en Liefdadigheid”. Donderdag 14 Mei. Leeuwarden. Meeting Plaatselijke keuze. Spr. ds. Banning. Vleeming, ds. Oskamp, G. van Oorschot. Nog dalende melkprijs. De coöperatieve zuivelfabriek te Veensluis bij Knijpe betaalt thans 4% cent per liter melk. Bejaarde boeren herinneren zich niet, dat de prijs ooit zoo laag was. Een groot verschil met 13 a 14 ct/in de mobilisatie- jaren. van een nieuw leer- maar ook de overwinning wanneer hij van ’t hulp middel afstand kan doen, „Ik kan ’t nu wel uit mijn hoofd, ik heb het telraam niet meer noodig”. Een voorbeeld van de geleidelijke opbouw van het’ leermateriaal gaven ons ook de geometrische figuren, ook reeds door de kleuters gebruikt voor Joosten-Chotzen te hebben kunnen hoo- I hun allereerste teekenoefeningen dn die ror> rau.Ai.rJ .-nr.An-or>cr <4zxr>r I de grondvormen zijn, waaruit ze later het inzicht in de meetkundige verhou dingen moeten leeren. De stelling van j aarzelend, „als je een nieuw blad hebt weet je heelemaal niet wat het is en lijkt het zoo moeilijk en als je het dan eenmaal kent, dan is het makkelijk en weet je het.” Niet ieder echter werkte voor zich zelf. Twee kleintjes kregen een lesje van de leidster met gewichten en een weegschaal, anderen zaten samen voor een blinde wandkaart elkaar te over- hooren. Eén meisje was bezig met ’t ontleden van bloemen. Ik wil u wel bekennen, dat mij ’t geduld zou ontbreken, om zoo voorzichtig ’t inwendige van een enkel hyacintkelkje uit elkaar te peu teren, op te schrijven wat ik vond, door de loupe bezien en reekenen. Hier zagen we voor een deel de oplossing van het raadsel der onbegrijpelijk mooie teekeningen, die we weer op beide scho len in een groot aantal konden bewon deren. En hebben we nu eenig inzicht ge kregen in de „parate kennis” die deze werkgroep bezit? Ja, ten bewijze daar van ’t volgende. Nadat een leerling Nee, schudde ze lachend en wees ons haar aardrijkskunde map had laten ons plekjes aan waar bijna onzichtbaar zien, vertelde de leidster dat dit meisje was uitgegomd. Want dat is ook een een tijdje geleden haar aardrijkskunde kenmerk, streven naar haast het vol- van Nederland goed onder de knie had maakte wat netheid betreft. en vroeg: „Wat kan ik nu nog met Een jongentje was ook zoo ijverig Nederland doen?” bezig in een notenschrift. Na een uurtje Bij wijze van repetitie maakte de ging hij naar ’t bellenrek en hoorden leidster toen op stukjes papier van on- we een tijd lang' ’t zachte geluid van geveer 4 c. M.2 kleine schetsjes van dit aantrekkelijk leermiddel. Voor een plaats stukje omgeving, rivier, ’t rek lag een groot notenblad, waarop eindje grens. een eenvoudige oefening. Deze en nog een groote spin, enkele andere kon hij aan ’t eind van F Algemeen overzicht. BelgiëNederland. Het Nederlandsche elftal dat Zondag jl. naar Antwerpen trok heeft het leelijk laten zitten. De meeste spelers speelden verre beneden kunnen, trwijl dit niet van de Belgen gezegd kan wor den. Uit een penalty doelpuntte van Kol voor Holland 0~ 1, met welke stand de rust aanbrak. In de tweede spéelhelft maakte Voorhoof met een keihard schot gelijk en even later was het dezelfde speler die België met 21 de leiding gaf. Een volkomen falen van de Hollandsche ver dediging was oorzaak dat de Belgische links buiten de stand opvoerde tot 31. Met een wel gericht schot zorgde Versijp dat het 41 werd, doch Adam reduceerde de achterstand, tot 42, waarmee het einde kwam. Er waren pk ni. 10.000 Hollanders mee uitgetrokken. Noord-NederlandNoord-Duitschland. 0—2. Pythagoras wordt hier door ieder kind zelf opnieuw gevonden en „gedaan”. Want doen, zelf doen is hier steeds weer ’t grondbeginsel, ik doe aardrijks kunde, ik doe taal. Ook zeer interessant is de taaldoos. We zagen een doof meisje met de grootste interesse ermee werken. En zoo kom ik tot ons bezoek in de schooltijd. Eenige minuten over 9 zaten mijn tochtgenooten en ik rustig op onze stoelen in een klasse van 6 9 jarigen. De helft ongeveer liep nog rond, de anderen zaten al aan hun tafeltjes, meest te schrijven. Vlak tegenover ons een dikkertje dat zonder op of om zien maar cijfertjes schreef. Later zagen we ’t resultaat. Ze had zelfbedachte getal len 43, 69, 86, ongeveer een 6 tal, op geschreven. Onder ieder getal ’t zelfde. Abonnementper jaar f 2.50 tr p. post I 160. Advertenties 9 ct. p. regel. Ing. zonden mcdedeeltngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentlèn worden tevens gratis gr oteatol in de SNEEKER COURANT ze een vel vol sommen. En doe je dat nu maar zonder fouten, vroegen wij. Nee, schudde haperde, de puzzle op de. kop gezien wist op te lossen. Tot slot van onze bezoekochtend wachtte ons nog een extraatje. In een klasse van 912 jarigen had zich een orkestje gevormd (de wijze Waarop dit was gegroeid was ook weer typisch Montessoriaansch) en we werden even op een kleine uitvoering vergast. Laat ik dit zeer onvolledige verslag eindigen met eenige zakelijke opmerkingen. Komen deze kinderen klaar voor mid delbare scholen en hoe? De benoodigde tijd tevoren, 1 a 2 jaar al naar hun vorderingen, krijgen de kinderen een opgaaf van hetgeen ze voor hun toelating op de andere school moeten weten. Ze maken dan min of meer ‘met behulp van de leidster een werkindeeling, maar zorgen toch hoofd zakelijk zelf dat ze op de vereischte* tijd de noodige kennis bezitten. En nu de overgang op die andere school. De practijk heeft bewezen dat dat goed gaat. Wèl klagen de leerlingen in ’t begin over moeheid, wat ook te verklaren is. Bij de Montessori-me- thode zijn de lessen kort en ’t is alles belangrijk wat er gezegd wordt, dus er wordt intens geluisterd. Dit doen ze op de andere school ook, maar is blijk baar niet zoo lang achter elkaar vol te houden. Ze moeten dus nog leeren niet te luisteren naar wat voor hen on- noodige ballast is. Gaarne eindig ik dit verslag met ’t aanhalen van de woorden door een inspecteur van ’t onderwijs jaren ge leden reeds tot den heer De Vries ge sproken: Al bereikt u met het Montes- sori-onderwijs maar dezelfde resultaten als met ’t gewone, dan heeft U ’t pleit al gewonnen, want de weg is zooveel kinderlijker. lag zooals de leerling dat dien middag had achtergelaten. Want hoe noodig is voor den leek een verklaring van het uitgebreide en rijke leermateriaal door Dr. Montessori en hare helpers in den loop van vele jaren met zorg opgebouwd. Een inzicht daarin bezorgde ons een vraaghoe er met het groote deelap- paraat gewerkt werd. „Dat kan ik U niet,zoo ineens uit leggen”, antwoordde mevr. Joosten, „maar als u geduld hebt zal ik het doen.” En ze begon met ons de kraal- stokjes te toonen, waarmee ook onze kleuters hier al werken, 1. 2. 3, telkens een kraal meer tot 10, ieder aantal een andere kleur, dan de quadraten, de ku- methode, die in de ben, de kettingen, het telraam waar de wel alle enkele kraal de waarde heeft van 10, met 100, tot millioen. Zoo komt het kind._ succes voortzetten in de Lagere School tot de ontdekking, ’t kan al maar door- zooveel maal tot het tienvoud bereikt Laat ik U dadelijk de indruk zeggen gaan, oneindig. In ’t deelapparaat weer was. Daarna getallen van 3, 4 en 5 van de 7 bezoekers aan deze school de kralen van ’t telraam, doch nu los cijfers en -aan ’t eind van de ochtend (de anderen sprak ik niet meer;: ’tWas! in buisjes en gebruikt in de deelbakjes. had prachtig, onze stoutste verwachtingen We hebben nu begrip gekregen van de zijn overtroffen. opbouw Denk nu niet dat dit een stroovuur- apparaat, tje is, vlug in vlam, vlug uitgebrand, was een groote deelsom te maken. Neen, wij allen hadden ons reeds een* Mevrouw Joosten vertelde ons van de 2 jaar hiervoor geïnteresseerd, erover vreugde die ieder kind opnieuw beleeft gelézen, werk, gezien. Nu is alles levend met ’t veroveren geworden, we zagen de pof-middel uit deze reeks,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1