2 Het bittere erfdeel Al De Avonturen van Snuffelgraag en Knagelijntje. N< ft FEUILLETON F. l 7 \l// Dir il van naar i begon er het 98 12 I „J com VEEMARKT SNEEK. de de uit voort. De N.-N. voorhoede zwoegt Wolf uit Hengelo, liet ten bestoken druk het N.N.-doel. Noord-Neder- J I land werkt zich wat los en Meulema die o. i. tijen wedstrijd. Mei ’31 1 po>< ea een moeder en Uit zich Uit het Engelsch vertaald door A. E. C. VUERHARD—BERKHOUT. verloren had. Ik 6 uren, de zenuwsloopende noodzak-elijk- I Wordt vervolgd. noemde zich de dagen waarin ff 99 189. Terwijl Knagelijntje in de keuken de pudding verder klaarmaakt, dekt Snuf- felgraag de tafel. Daar doet hij ook eens extra zijn best op. Hij lacht al om het ver baasde gezicht, dat vader trekken zal, als hij thuis komt. 1 ze opscharrel.” Idee Stac Wac Aut< 99 ff f 220 tot f 365 240 - 330 Bele OFF door MARGARET PEDLER. t ze voor Aut< Iden Groi ken hebt I en i) Schoolvoetbal. Ook in onze plaats heeft de Friesche Voet balbond het Schoolvoetbal ter hand genomen en reeds Zaterdag 9 Mei ’s middags 2 uur spelen In het Sportpark: me lieten me had Vriendschappelijk L.S.C.F.V.C. 12. In een zeer goed gespeelde wedstrijd is het Zondag jl. F.V.C. gelukt om L.S.C.dat met eenige invallers uitkwam, te slaan met 12 doelpunten. Over deze wedstrijd schrijft men a. 23 School 2School 4. b. 34 7e LeerjaarSchool 3. School 1 blijft staan. 16 Mei: c. ‘2 uur. School 1winnaar a. 23 Mei: d. 2 uur Winnaar bwinnaar c. Wedstrijd-programma. Zondag 10 Mei. Ie klas, afd. V. Leeuwarden: FrisiaVeendam. Meppel: AlcidesG.V.A.V. Promotie 2e klas. Huizum: F.V.C.M.S.C. Promotie 3e klas. Sneek: Black BoysSteenwijk. Reserve le klas. Leeuwarden: Friesland IIVelo II. Beslissingswedstrijd reserve le klas. Drachten: Leeuwarden IIBe Quick II. Hemelvaartsdag. Promotie 2e klas. Meppel: M.S.C.—W.V.V. Promotie 3e klas. Leeuwarden: Rood-GeelSteenwijk. DAMMEN. Om ’t persoonlijk kampioenschap van Friesland, j. Telman wint. In dammerskringen werd, zooals begrijpelijk is, met belangstelling uitgezien naar den eind strijd tusschen de heeren Zaadnoordijk (titel-1 Fransch en hij en Herrick hadden de om onwillekeurig van de eene naar in de Rue Grise smalle, sombere f0.15 f 0.181/ -0.18 f 0.19»/ -085 f0.41 -0.40 f 0.50 -0.00 -f0 00 4( T hij c hoe mei ge i kuil uit, heili L( „I te zi lijk? „I en B zich heer een ven stra de c ze keek veegde ze met haar zakdoek heftig haar kast in met hunkerend verlangen terug naar oogen af en noemde zich een .misse- j i ze menschen als de l lijke lafaard”. - 6 - 11 26 - 34 - 11 16.50 - 40 - - 7 - lange ge- een hooge Ze was juist klaar met dien laait- sten hardnefckigen traan toen er luid aan de deur van haar appartement werd geklopt. Ze gaf haar schouders een vastberaden rukje, stopte haastig een vrij vochtig zakdoekje weg en maakte zich gereed het kloppen te be antwoorden. Toen ze de deur opendeed kwam een golf koude, mistige lucht naar binnen uit de slecht verlichte schemering van het portaal en tegelij kertijd het geluid van een vroolijke stem, die haar in het Fransch begroette. „Te Voila, ma petite Herrick! A la bonne heure. Ik was benieuwd of ik je van avond thuis zou vinden.” „Natuurlijk ben ik thuis”, antwoordde ze in dezelfde taal en voegde er met een glimlach bij„Mijn maatschappe lijke verplichtingen en afspraken zijn nu niet bepaald overweldigend veel, zie je”. „Tant mieux.” De nieuw aangeko mene, een lachende, jonge man met donkere oogen, nam den baret, die hij droeg af, boog zijn hoofd en kuste haar regende, de dwang van bepaalde werk-hartelijk op xbeide wangen. „Et com- V«tt» Varken Vette Zoiteri Vette Koeiei Vette Kalverea Bi»ee» Loeiea Melk- ea kalfkoeien handel goed prgih. Vette koeien vrjjwelprjjsh. Vette Kalveren kalm uur later. Het was een kostelijke autotocht die werd ondernomen met een der luxe „Brockway” autobussen van F. v. d. Zee en Groenhof. De reis ging over Akkrum, Oldeboorn, Beets, Beet- sterzwaag en zoo naar Drachten, waar de Drachtster withemden het uit Sneek komende gezelschap kwamen completeeren. Vandaar ging het over Siegerswoude, Bakkeveen, Haulerwijk, Veenhuizen en omstreeks halftwee waren we op de plaats van bestemming. Had men in Friesland tijdens deze tocht kunnen genieten van de heer lijke vergezichten over de met jeugdig groen getooide greiden, bestraald door een warm voorjaarszonnetje, Drenthe gaf een geheel ander beeld. Daar waren het de veenderijen met haai kleine huisjes en de uitgestrekte bosschen die bekoring gaven voor de oogen van de in deze streken onbekende wedstrijdbezoekers. Thans een en ander over de wedstrijd zelve, i Na een kleine wandeling door het mooie Asser 1 bosch kwamen we op het wedstrijdterrein. Daar i was het een en al drukte. Het parkeerterrein was bezaaid met auto’s en fietsen. De stafmuziek van het negende regiment had er al volop de fleur in met haar mooi muziek. Het terrein bood een majestueuze aanblik. Rondom het veld was een dichte haag van toeschouwers. De van steen opgetrokken tribune, waar men ons ook een keurig plaatsje had gereserveerd, was tjok vol. Om plm. half drie begon de staf te spelen het „Deutschland fiber alles” en verschenen de spe lers in wijnroode jerseys en witte broek tus schen een haag van Achilles-juniores door op het terrein. Met een luid applaus werden Duitschers begroet. Onder de toonen van het Wilhelmus betraden daarna de Noord-Neder- landers het terrein. Scheidsrechter De tossen en N.-N. bleek de gelukkige, zoodat de thuisclub eerst met de wind in de rug speelde. De Noord-Nederlanders waren in groen jersey en zwarte broek gestoken. De Duitsche mid- voor Meijer deed de aftrap. De eerste serieuze aanval kwam van Dekker, waarna de gasten een tegen-offensief ondernamen. Beide verdedi gers wisten echter in te grijpen. Bij N.-N. ont brak Sissingh op het appèl, daar zijn enkelbles suur nog niet geheel hersteld was. De Leeuwar der back Delgrosso Sr. had zijn plaats ingeno men. De eerste corner is voor Duitschland, doch deze levert niets op. Een aan Duitschland toe- gestane vrije trap wordt door Roosies klemvast opgevangen. Het veld blijkt zeer glad te zijn, want de spe lers maken zoo nu en dan een duikeling. De Duitschers spelen een zeer aantrekkelijk spel. Hun kopwerk is schitterend. Het plaatsen laat niets te wenschen over. Alles gaat op de vleu gels, doch deze geven op hun beurt de bal weer aan het binnentrio. Het doelschieten is echtei telkens te laat. Daar komt bij dat Delgrosso zoo wel als Pots „hun dag” hebben. Van der Kamp op de halfplaats verricht wonderen. Tel kens zit hij er tusschen. Aanvoerder Legger, hoewel lang niet meer de vlugge Be-Quicker van voorheen, is de spil waar alles om draait. Zijn aangeven is uiterst correct. De vleugelspe lers Dekker en Meulema zijn weer best op dreef. Alleen het binnentrio speelt te onsamenhangend. Als er een zeer benauwd oogenblikje voor het N.-N. doel ontstaat brengt Pots redding. De Oostelijke arbiter staat er met de buitenspel regel nog al eens naast en ’t publiek fluit hem uit. O.i. een zeer afkeurenswaardige daad. Als een der N.-N. zich bezondigt aan hands in 't strafschopgebied krijgt N.-D. een penalty toe gewezen. De Duitsche midvoor Meijer knalt echter de bal tegen de paSI. Hierna komt Dek ker weer in actie, zet de bal vliegensvlug voor, doch de rechter vleugel mist. Keeper Roosies weet met uitloopen hierna de situatie te redden als Klages een ver schot doet. Weer komt N.-D. opzetten. De linksbinnen krijgt de kans van den dag, doch loopt bij de bal langs. Dit buitenkansje moedigt de noorde lijken aan. We krijgen verrassend snel spel van Dekker te aanschouwen. Een voorzet volgt, doch het schot van Tonnus, die de bal opvangt, is even te hoog. N.-N. komt thans geducht op zetten. Keeper Simoni doet in ’t doei soms won derlijke dingen en we krijgen van hem geen be trouwbare indruk. Om beurten krijgen N.-N. en N.-D. eenige veroor- zaakte in deze wedstrijd zeer veel corners, die r* Li tor eraan 11-4-0 o 4- /-»to 1 r zS z4 z-» Na half time kreeg F.V.C. voor de wind Nabeschouwing. Vraagt men of de nieuwe regeling het houden van districts- vóorwedstrijden (voorzoover hiervan kan ge spróken worden) heeft voldaan, dan zouden wij die vraag niet gaarne bevestigend willen beantwoorden. In de eerste plaats kwam het district Leeu warden met het uitvoeren van haar wedstrijd- programma inzake hare voorwedstrijden zoo danig in het nauw, dat tenslotte tot loten moest worden overgegaan, doordat 3 spelers der L. D. C. met een gelijk aantal punten (7) uit den strijd kwamen, waarvan Tekelenburg afviel. Het jammerlijke hiervan zou nog meer tot uiting zijn gekomen, wanneer dit lot... Tel man had getroffen, wat toch ook had kunnen zijn. Daarbij kwamen de spelers van Bergumer- heide en één van Harlingen ’zonder spelen in de demi-finale, omdat onder de gegeven omstan digheden geen andere regeling hiervoor bestond. Ook thans is deze nog niet te geven, al dient bij een volgende wedstrijdregeling een en ander overwogen. Nemen wij de tijd die er voor den eindstrijd is afgenomen (57 zetten in 7 uren) en zouden beide spelers evenveel tijd noodig hebben gehad, dan heeft ieder, te rekenen naar 25 zetten per uur (hier norm) drie kwartier te lang gespeeld. Voor een dergelijke eindstrijd dient het spelen op wedstrijdklokken o. i. verplichtend te zijn. Wat het vertoonde spel betreft, hadden zeker sommige plaatsen beter vertegenwoordigd kun nen zijn. Wat groep A betreft met de spelers Zaadnoor dijk, De Vries, Veenstra en v. d. Meer, was het reeds een uitgemaakte zaak dat e.g. zich in de I finale zou plaatsen. Dat De Vries slechts 3 punten noodig had, om zich reeds van de 4e prijs te verzekeren, aan I welk aantal hij ook niets meer toevoegde, zegt genoeg. Neen, het was jammer dat Veenstra en v. d. Meer niet vervangen waren door hun clubge- nooten Slippens en Stenekes Sr., welke beiden zich niet voor spelen hadden beschikbaar ge- steld. i In groep B met de spelers Telman, De Boer, A. Stenekes en F. v. d. Meulen was de strijd nog interessanter geworden, wanneer l.g. door bv. een Doevendans of Tolsma was vervangen. 1 Doordat v. d. Meulen echter alle zijn te spelen partijen verloor, moesten dus de resultaten indi vidueel worden bereikt. De Boer die met 5 pun ten de leiding had, zou deze zeker hebben be houden, wanneer niet Stenekes in den strijd 1 tegen Telman onnoodig een schijf offerde. In het andere geval was l.g. een moeilijk eindspel (egemoet gegaan en zou de partij zeker remise zijn geworden. i Achteraf beschouwd, zijn wij nu blij dat het zoo geloopen is, want het bravourstukje door den heer Telman uitgehaald, zou ongetwijfeld door geen der andere deelnemers verricht zijn. 4 9 Toteal 3206 itiki Vee. per uren, de zenuwsloopende noodzakelijk- j ment heid van altijd te moeten glimlachen en altijd vriendelijk te zijn, altijd eerbiedig en beleefd, het deed er met toe hoe moe je was, hoezeer je verlangde om te gaan zitten en uit te rusten, inplaats van door de toonzaal te glijden, en het eene prachtige toilet na het andere te vertoonen aan rijke vrouwen, die meer tijd en p konden. Ze walgde van alles. Ondanks zichzelf baanden een paar langzame, brandende druppels zich een weg door haar oogleden en gleden langs 1 Drij rein! dat: t< 11 p. Ac met clan i opl Gij kui nie - is ...w te i sti Al ve Am ie Veemarkt alhier ware* 5 ^•■gevoerd 580 Melk- ei K.lfkoeiei 38 Vette Koeioa 4 Stierei 18 Vette Kalverea 30 B 80 33 Graekalverea (Pinkea) - 60 - 150 405 Nachtere Kalverea 480 Sokapea 785 Lamwerea 600 Vaikeai 250 Kleine Biggen aarden okken en Geiten Graikalveren (pinken) behoorlijk. Nuchtere! talveren kalm. Schapen kalm. Lammeren be hoorlek. Varken* en Zoutere iets hooger. Biggen traag. 190. Daar is vader al. Natuurlijk gaat hij eerst naar moeder toe. Wat scheelt er aan? vraagt hij. Zal ik dokter Pillendoos halen? Maar moeder lacht en zegt, dat het niet erg is. Alleen wat hoofdpijn. Morgen is ze weer beter. Rivingtons tot haar kennissen rekende. Ze waren haar eigen soort, evenals haar mede-mannequins en Madame Clé mentine dat zeer zeker niet waren. Het gebeurde niet vaak, dat ze zelf toestond om terug te zien op of te verwijlen in het verleden. Gewoohlijk slaagde ze er in haar gedachten, stand vastig gericht te houden op het heden en hield ze zich bezig met het vervul len van haar dagelijksche plichten, zoo- als die zich voordeden. Maar vapdaag waren die Engelsche klanten van Ma dame Clémentine met hun luchtige, vriendelijke houding en wat ze voor zichzelf beschreef als hun „hartelijk heid”, er in geslaagd om, ondanks haar zelf, de stoicijnsche vesting waarin ze zich verschanste te forceeren. Ze voelde plotseling -een heftige opstandigheid te gen haar lot. Ze haatte alles. Den dagelijkschen tocht naar Maison Clémentine, te, voet als liet mooi weer was, vechtend voor een zitplaats in een omnibus als het houder) en J. Telman, welke Dinsdagavond jl. in het Friesch Koffiehuis te Leeuwarden plaats vond. Hoewel de vrij talrijke toeschouwers een span nend partijtje kregen te aanschouwen, liet de beslissing op zich wachten, want na 5 uren spelen werd de partij remise. Donderdag d.a.v. werd ’s middags 4 uur met een nieuwe partij aangevangen, die na7 uren spelen in een overwinning eindig de voor den heer Telman. Men moge algemeen niet een dergelijk resultaat hebben verwacht, toch zal men bij het naspelen der partij (zie Leeuw. Ct. d.d. 1 Mei 2e blad) moe ten toegeven, dat Telman het beste spel heeft gehad. Hij heeft niet alléén zich zelf, maar ook de dambond Friesland hiermede een groote eer be wezen, daar in het tegenovergestelde geval de wisselprijs, die reeds tweemaal aaneen door den heer Zaadnoordijk was gewonnen, alsdan defi nitief in het bezit van den Dokkumer zou zijn gekomen. Thans ec^hter moest deze zich met de 2e prijs tevreden stellen, terwijl, zooals gemeld, de Sneekers De Boer en De Vries 3e en 4e wer den. Wij feliciteeren hun met het behaalde suc ces, inzonderheid den heer Telman, die op een goede wedstrijd kan terugzien. hoekschoppen te nemen en hoewel de ballen ons: correct worden voorgezet vloeit er geen succes Zondag speelden L.S.C. Ch F.V.C. een friendly hard, game in 't Sneeker Sportpark. De kampioenen doch de Duitsche .verdediging zit er geweldig wisten met 21 te winnen. L.S.C. had voor H. - -o— - - - van Gorkum en v. Delden resp. S. Bergsma en elkaar niet onder. Aan de andere kant brengen K. van Gorkum, terwijl na rust aanvoerder j „Ik zal je helpen”, antwoordde hij gewoonte langzame,opgewekt. „Zet jij en zoo __ohaar Met de zekerheid wangen. Met minachting voor zichzelf woonte, wandelde hij i l.t een ho-ek en noodzakelijk aardewerk uit te halen, terwijl Herrick, wier stemming ver- De herinnering aan het bezoek van Ljady Bridget bleef haar bij en ze kreeg het prettige, warme gevoel dat een onverwachte ontmoeting met aar dige menschen gewoonlijk nalaat. Dat gevoel vergezelde haar zelfs ’s avonds toen ze terugkeerde naarhaar hooge appartementen, twee kamertjes in de hanebalken, die ze gehuurd had, een straat waarvan het sombere uiterlijk uitstekend overeen kwam met haar naam. En nadat ze had opgeruimd en haar bordje en kopje had omgewas- schen en met leege handen en leeg hoofd stil was gaan zitten, begon dat opwekkende, warme gevoel te vermin deren en maakte plaats voor een bijna onvermijdelijke reactie. Als de omstandigheden anders wa ren, als dat geldgebrek er niet was, dat haar noodzaakte, om haar brood als mannequin te verdienen in Maison Clémentine, zou ze zulke menschen als Lady Bridget en haar zoon tot vrien den kunnen hebben. Ze was voor heel wat anders geboren dan voor deze ar moedige straat in Parijs en ze keek madame Clémentine een zoon,” „Eh bien, als ze zulke schatten wa ren, waarom hebben ze dan zoo'n depri- meerenden invloed op je gehad?” „Omdat „Omdat herhaalde hij plagend, toen ze ophield. „Ach, ik denk, omdat voelen wat het leven i kunnen zijn als vader zijn geld niet .ik ben zoo afge sneden van mijn eigen soort,” barstte ze hartstochtelijk uit. „Afgesneden van het soort leven dat ik graag zou leiden van de menschen, die ik graag zou kennen.” Paul knikte. „Ik begrijp je,” zei hij. „Ouders zijn erg zorgeloos ze hebben geen gevoel van verantwoordelijkheid. Ze zetten je voor hun eigen genoegen in de wereld - voeden je in weelde op en verliezen dan hun geld. En jij kunt er voor boe ten Ik heb precies hetzelfde door gemaakt, ma chérie.” „Maar jij hadt tenminste talent een genie dat je eens al wat je ver langt zal brengen.” „Ik weet niets van genie af,” weer streefde hij. „Ik kan een beetje schil deren, dat is waar en ik denk, dat ik op een goeien dag wel vooruit zal komen.” „Natuurlijk. Terwijl ik ze stak haar handen met een gebaartje van wanhoop en leegte uit. „Ik ken niets, ik heb geen opleiding gehad, niets dan een behoorlijk figuur om kleeren aan te hangen. Ik zit in den tredmolen en zal er wel mijn heele verdere leven in moeten blijven rondzeulén.” scheidene graden gestegen was sedert de komst van haar bezoeker, koffie begon te zetten. Paul Breton, zoon van een Franschen vader eh een Engelsche moeder was bijna haar eenige intieme vriend in Parijs. Ze hadden elkaar oorspronkelijk leeren kennen op een atelier-fuif in het Quartier Latin, waarheen een collega mannequin, die wel eens voor model zat voor de studenten, haar had mee genomen en er was een eigenaardige, begrijpende vriendschap tusschen hen ontstaan, bijna broederlijk in zijn soort en toch'met die kleine piquanterie erin, die ontstond door het feit, dat ze in werkelijkheid niet broer-en zuster waren. „Het komt, doordat je half een En- gelschman bent, daarom kunnen we zoo goed met elkaar opschieten,” zei Herrick altijd -en het is zeker, dat maar weinige van de andere studenten uit het Quartier Latin de combinatie van spontane hartelijkheid en Engelsche te rughoudendheid, van vurige cameraderie „Et com- en koele onafhankelijkheid, die in Her- <;a va, chérie?” ging hij voort, r'c^ vereend waren, zouden hebben be- toen ze hem de kamer introk en de grepen. deur sloot. „En vertel me nu eens wat de reden Ze glimlachte weinig vroolijk. is van deze aanval van landerigheid?” „Een beetje erger dan gewoonlijk, vroeg Paul in ’t Engelsch toen ze ieder denk ik,” zei ze. „Ik voel me on geveer net zoo opgewekt als November- mist. Maar nu jij er van Friesche Voetbalbond. Voor de Friesche Voetbalbond speelden o. a. voor de le klasse De Kooi II en Friesland met uitslag 73. In Leeuwarden speelden voor deze afd. Leeuw. IV en Akkrum. Hier was de stand 81 voor Leeuwarden IV. 3e klas E. In het Sportpark had Sneek V bezoek van Lemmer III. De gasten wisten een 05 voor sprong op de Sneekers te veroveren, doch de withemden wisten tenslotte nog op te halen tot 45, waarmee het einde kwam. Adspiranten-competitie. Voor de adspiranten-competitie speelde L.S.C. II tegen Lemmer. Uitslag 08 doelpunten. Sneek I bleef over Sneek 11 de baas met 19 doelpunten. Nog geen oostelijke le klas kampioen. In afd. Ill het oosten is de spanning ten top gestegen. Het is nl. het Zwolsche P.E.C. gelukt in puntenaantal (26) met het Deventer Go- Ahead gelijk te komen door het Zondag jl. met 32 doelpunten te winnen van A.G.O.V.V. Nu Zondag a.s. zal de beslissingswedstrijd te Alme lo tusschen P.E.C. en üo-Ahead gespeeld wor den, waarbij we de Deventenaren de beste kans geven. aan een kant van de kachel hun koffie zaten te drinken, een blikje biscuits bent, ben ik niet gemakkelijk op den grond tusschen hen plan te gaan mopperen. Ik zal lie- M. Hij praatte even goed Engelsch als geld hadden, dan ze gebruiken ver wat koffie voor je zetten.” ■7, 1„11 1 TV" vol o tv fxx terwijl ik kopjes taal in de andere over te gaan, het hun inviel. „De, oorspronkelijke reden Hij glimlachte. „Natuurlijk.” „Er waren twee zulke schatten van Engelsche menschen van morgen bij trucje. Bij een N.N.-aanval werkt Meulema de j dat doel trof. 01. Deze voorsprong werd door Duitsche keeper met de bal in zijn handen over de outlijn en wijst de arbiter naar de hoekvlag. Tegen dat het rustsignaal klinkt' is Holland in de meerderheid. Met blanco stand wordt van doel gewisseld. In de pauze maakt de stafmuziek eenige rond gangen over het terrein. Als er weer is begon nen, dribbelt Tonnus op de Duitsche verdediging aan, doch Thiele ontneemt hem de kans. De noordelingen komen flink opzetten, wat het beste doet vermoeden. Een tijd lang gaat het spel gelijk op, doch dan nemen de Duitschers de zaak geheel in handen. De witbroeken laten dan een keurig spel zien, waartegen de onzen niets hebben in te brengen. Het lijkt wel dat hun de bal aan de voet zit gekleefd. Het leer gaat van voet tot voet en van Roosies en backs plus halfs wordt thans veel gevergd. Hiertegen blijkt tenslotte N.N. niet opgewassen en onder een oorverdoovend gejuich zoowel van voor- als tegenstander scoort rechtsbinnen Schaar een juweel van een doelpunt voor Duitschland. Even denken we dat N.N. gelijk zal maken. Als Meu lema een fraaie voorzet doet en de D.-keeper de bal opvangt, doch onvoldoende wegwerkt krijgt van der Kamp een prachtkans. Zijn schot gaat echter naast. N.-D. komt geweldig opzetten en N.N. kruipt eenige malen door het bekende naaldenoog. De N.N. voorhoede, hoewel niet onverdienstelijk spelende, blijkt niet in staat de hechte Duitsche achterhoede te passeeren. Kort daarna wordt de stand 02 voor Duitschland, want linksbinnen Klages weet uit een voorzet Roosies voor de tweede maal te passeeren. Spoe dig klinkt het eindsignaal en heeft N.-D. met 0-2 doelpunten gewonnen. op. Günther en Bünger doen als backs voor Pots en Roosies om beurten opluchting. De gas- 1 Wiegman door E. Hoekstra werd vervangen, ten bestoken druk het N.N.-doel. Noord-Neder- Voor de rust gelukte het geen van beide par- land werkt zich wat los en Meulema die o. i. tijen te doelpunten. Door beide voorhoeden, veel te weinig te doen kreeg, lost een kogel, dievooral door de L.S.C.’ers, werden eenige mooie een der backs nog juist corner kan tippen. De kansen gemist. De L.S.C. achterhoede - Duitschers hebben het terugspelen van de bal als taktiek aangenomen, doorzichtig. De Alcidiaan van der Kamp had dit doch dit gebeurt te echter geen resultaat opleverdeh. an dm- Kamn hart Hifi Na half time kreeg F.V.C. voor de wind en dadelijk gezien en ook De Wolf doorzag dit na eenige tijd spelen loste de spil een fraai schot trucie. Bii een N.N.-aanval werkt Meulema de I dat doel trof O1 De-zn vnnr«nrnn<r door de rechtsbuiten tot 0—2 vergroot, waarna, even voor 't einde, L.S.C. uit een vrije schop wegens „wandelen” van de keeper, tegenscoorde. Eind stand 12. Voor beide elftallen was ’t, ondanks ’t voor voetbal al vrij warme weer, een aardige oefen-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 2