Sport en Liefdadigheid. 1" fl Zaterdag 16 Mei 1631 Dit No. bestaal uit 3 bladen Nieuwstijdingen. EK. 1. )f Bi ren SöfJ firyaaa der toiBfe SmL IA, I =1 No. 66 Eerste Blad 47e Jaargang r i UitgaveK1EZEBRINK Co. en en s V.ï. fl 1 m. 30 Sf s a» SNEEK Tetetoow No. tM> sward, ibel. nens den traat 35. I' los ake /an BFS Prijs aïmattings wedstrijd: zilv. med. aange- I :te d. A L— NIEUWE SNEEKER COURANT eek :zer zoo ken ven stad sis, iste >te ap Toen volgde het clublied van V.V.V., door den dirigent, den heer Vastennout, tot een marsch De wedstrijden. Om plm. 9J/2 uur betreden onze plaatselijke clubs L.S.C. en Sneek het groene grastapijt, dat gelijk is aan een biljardlaken. Het veld is ge maaid en het geheel geeft een machtigen indruk. Een dichte haag van menschen en een propvolle tribune zien vol spanning toe hoe de strijd zal afloopen. L.S.C., de houdster van het wissel- plateau, is op H. v. Delden na compleet. Sneek komt met een gewijzigde opstelling. Er wordt direct door beide partijen flink aangepakt. Het spel gaat gelijk op. Eenige mooie kansen wor den door treuzelen onbenut gelaten. Als er lO'A minuut zijn verstreken, komt L.S.C. in de aanval. Joustra en Dijkhuis zitten gevaarlijk voor de Sneek-verdediging. Eerstgenoemde krijgt de kans, doch laat het over aan Dijkhuis. De Sneek- backs worden hierdoor verrast en ook keeper Ten Cate iaat zich hierin mede sleuren. Dijk huis „schuivert” de bal in de Sneek-touwen, welk succes door de L.S.C.-aanhang met ge juich wordt begroet. Sneek valt met te kort spel telkens aan. De L.S.C.-backs en keeper doorzien dit goed en kunnen gemakkelijk wegwerken, fn het veld is Sneek een tijdje de meerdere, doch verder is het een gelijk opgaanden strijd. Beide aanvallen weten niet meer te doelpunten en zoo wint L.S.C. met de oneven goal (10). Alcides—G.V.A.V. De Groningers laten een riurtje op zich wach ten. Het opbreken van een weg was hier de oor zaak van. Als er begonnen is, wordt dit lange wachten van het publiek rijkelijk vergoed door het interessante spel wat deze beide ploegen demonstreeren. Er wordt in snel tempo gespeeld. Vooral de G.V.A.V. spelers zijn aalvlug. Het geel-zwarte Meppeler doel ontkomt op het nippertje aan een doorboring. Tonnus en Dek ker, de voorspelers uit het Noordelijk elftal, zijn Aïmattingswedstrijd L.S.C.Sneek. Een tijdlang is Sneek in de meerderheid, doch het spel is te kort. Bij een L.S.C.-aanval weet het backstel niet voldoende het wit-zwarte terrein te zuiveren en de bal verdwijnt in de Sneek-tou wen. 10. Rust komt met 10 voor L.S.C. Het spel van Sneek zit vast. Het wil niet vlotten. Keeper van Gorkum keert als Efdé er door is. L.S.C. scoort wederom, doch v. d. Loo heeft buitenspel geconstateerd. Keeper v. Gorkum is safe. Ook de L.S.C.-verdediging is best op dreef. Voor Sneek is er geen doorkomen aan. Na een kopbal van Daan v. Delden weet Tjitze Efdé hard in te knallen. 11. Direct maakt Faber, als Efdé hem de bal aangeeft, er 21 van. Het einde komt met onveranderden stand. De uitslag is alsvolgt: No. 1: G.V.A.V. No. 2: Leeuwarden. "No. 3: L.S.C. JD 5* o b4 le I ERS EN, enz. ie- or- Verschijnt DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS ee- dlt en w. DE MUZIEKTENT OP HET MARTIN1PLEIN. Aan het gemeentebestuur overgedragen. Gisteravond heeft onder groote belangstelling de overdracht aan het gemeentebestuur plaats gehad van de door wijlen den heer M. J. Hou- wink, eere-voorzitter van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, aangeboden, en op het Martiniplein verrezen muziekkapel. Nadat namens V.V.V. de vice-voorzitter, de heer A. H. Vis, de aanwezigen met name de heer en mevr. Timmermans uit Amsterdam, het D. B. der gemeente en enkele raadsleden had verwel komd, had de overdracht plaats bij monde van de dochter van wijlen den heer Houwink, mevr. M. TimmermansHouwink. I verwerkt, en daarna een programma van lieve lingsliederen van den overledene. Na het Sneeker Muziekcorps was de gelegen heid aan „Steun in den Strijd” en tenslotte aan het Chr. Muziekcorps „Harmonie”. Den geheelen avond was de belangstelling groot. De heer en mevr. Timmermans bleven tot het eind en mevr. Timmermans dankte tenslotte de onderscheiden dirigenten en in hen de corp sen voor hun prestaties. een groote waaier van gekleurd magnesium- gesteldheid - vuur i adspiranten met 10 tegen L.S.C.-adspiranten. Als steeds bracht de wedstrijd ook in de stad veel vertier, dat nog tot laat in den avond voort duurde. 30 40 45 00 15 25 40 Q 00 05 15 LeeuwardenFriesland. De tweede wedstrijd van de eerste ronde is een plaatselijk treffen van Leeuwarden en Fries land. Deze partij geeft een veel beter spel. Men kan het duidelijk merken dat hier eerste klassers strijden. Op papier is Leeuwarden de sterkste, doch Friesland geeft 100 Ter Heegde weet de rood-witte aanvallen meesterlijk af te slaan en in 't blauwe doel is Zeilinga safe. Scheepstra doelpunt in buitenspel- positie en even later anuleert scheidsrechter v. d. Loo een dito van Leeuwarden. Eindelijk heeft v. d. Burg succes. 1O. Dit doelpunt werd in een scrimmage tegen de bovenlat geschoten en had volgens de scheidsrechter de doellijn gepas seerd. De geelblauwe keeper verzekerde echter pertinent dat dit niet het geval was geweest. Ook hier bleven meerdere doelpunten uit en zoo won Leeuwarden met 10. Finale. L.S.C.Leeuwarden. L.S.C. trapt af. Leeuwarden zwermt voor het L.S.C.-doel. Haga treedt reddend op. Leeuwar den forceert een corner. Succes nihil. De halfs van Leeuwarden zitten er goed tusschen. Vooral Vossenberg treedt op den voorgrond. Eikelen- boom lost een vleugelschot dat keeper v. Gor kum corner stompt. Delgrosso Jr. weet voor op-16. Slotdecoratie, voorstellende A.D. luchting te zorgen als Dijkhuis de bal in zal V.E.N.D.O. V.V.V. in diamantvuur,"ontgeven Leeuwarden door vier groote waaiers van brillantvuur en van draaiende gekleurde financieele steun daartoe in staat te stellen, dan hemden zijn een tikje sterker. verklaar ik hierbij het officieele gedeelte gesloten en geef volgaarne de leiding over aan den diri- verandering en andermaal gent. Het Friesch Volkslied, hierna gespeeld, werd voor G.V.A.V. en winnen de blauwhemden met staande en met ontblooten hoofde aangehoord. 21 doelpunten. Nu wordt er geloot tusschen de winnaars van de le ronde. Wederom is de dag van gisteren voor de Commissie „Sport en Liefdadigheid” alhier, een groot succes geworden. Daartoe heeft zeker in niet geringe mate de natuur medegewerkt. Het was uitstekend voetbalweer, hoewel de harde wind veel afbreuk heeft gedaan aan het spel. Deze traditioneele dag, welke een unicum onder de huidige sportgebeurtenissen vormt, heeft een ontzaglijk aantal belangstellenden getrokken. Niet minder dan 4064 entréebewijzen (tevens lot) werden verkocht. In voorverkoop, had men reeds plm. 2500 geplaatst. De strijd om het fraaie geheel gedreven zilv. wisselplateau is spannend geweest. Er Ts om gestreden. Sportief om gestreden. Men heeft zich geheel gegeven. De spelers van de deelnemende clubs gunden elkaar geen handbreed. De kleine uitslagen ge tuigen hiervan. Alle wedstrijden eindigden met één doelpunt verschil, zoodat men kan zeggen dat de clubs aan elkaar gewaagd waren. In de beste verstandhouding is er gespeeld, en hiertoe heeft zeker het scheidsrechters-trio, Koe hoorn van Leeuwarden; v. d. Loo van Molk- werum en Velleman van Sneek, de gelegenheid gegeven. Op het terrein was alles uitstekend ge regeld. Het liep als gesmeerd. Programma van het Vuurwerk te geven op Pinkstermaandag des avonds te 10 uur aanvangende. Aangeboden door de vereeniging Vreemdelingenverkeer ter gelegenheid van de Sport en Athletiekdag weersgesteldheid ook, de windvaan draait, maar blijft op haar post. Dit meende hij ook als norm voor het vereenigingsieven te moe ten stellen. Hoe ook de tijden zijn, of een vereeniging een goede of slechte tijd mee maakt, zij moeten op hun post blijven en hun leden voortdurend er op blijven wijzen dat zij hun plicht doen zooals de windvaan dat doet. De K.V.Z.S. en V.V.V. werken beide op hun manier mee het vreemdelingen verkeer naar de mooie Friesche meren te bevorderen. Hij hoopt dat deze windvaan nog jarenlang getuige mag zijn van een op gewekt vereenigingsieven, dat zich vooral op de meren zal moeten uiten en dat een groot vreemdelingenbezoek daarvan het ge volg mag zijn. De heer A. ten Cate, voorz. der K.Z.V., antwoordde dat het hem aangenaam is deze windvaan als geschenk van V.V.V. te mogen ontvangen. De letters er op K.Z.V.S. hebben al velen gelegenheid gegeven op meer of minder humoristische wijze zinnen te lan- ceeren die op de zeilerswereld betrekking hebben. Hij hoopt echter dat een vriend schappelijke en aangename samenwerking zooals die door de beide vereenigingen on derhouden wordt en waarbij ook de Sneeker Zeilclub, die vandaag haar eerste wedstrijd van dit jaar vanaf den starttoren leidt, niet mag worden vergeten, nog lang bestendigd zal blijven. Hij dankt V.V.V. voor deze schenking. Daarna sprak nog even de heer H. v. d. 'Zee namens de Zeilclub Sneek, die zich gaarne bij de woorden van den heer Ten jCate aansloot. der Chr. Gymnastiekvereeniging ADVENDO in samenwerking met het Noordelijk Gewest/ van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond. 1 1. Salvo van Luchtvuurwerk bestaande uit 'i 1 Signaalbom met bliksemlicht. Zwermbom j met een bouquet magnesium luchtslangen, i Zes groote vuurpijlen met verschillende vul- lingen. Vier brillantbommen met gekleurde j lichtkogels, gouden en zilveren regen. flankeerd door groote contrabatterijen, wel ke gekleurde lichtkogels, gouden en zilveren regensterren en bouquetten fluitende lucht slangen uitwerpen. j 15. Salvo van luchtvuurwerk bestaande uit een signaalbom met bliksemlicht, een zwermbom met een bouquet magnesium luchtslagen, zes groote vuurpijlen met ver schillende vullingen, vier brillantbommen gekleurde lichtkogels, staartsterren en ja- pansche vlindersterren. 16. Slotdecoratie, neer de G.V.A.V.-midvoor er door is en nog al- Groningen niet 21 leen keeper Danser voor zich heeft komt hij F als hij zal schieten te vallen, zoodat succes uitboden door de Sneeker Vischclub „De Baars” blijft. Van der Kamp lost een kogel op de in-de ver. Sneek 1 met 21 doelpunten gewonnen valler keeper van de G.V.A.V., die onschadelijk op L.S.C. wordt gemaakt. Dekker snelt pijlsnel langs de Medaille beschikbaar gesteld door de Sneeker lijn en uit een van zijn keurige voorzetten wordt Zwem- en Poloclub gewonnen door de Sneek- bijna succes geboekt. De blauwhemden vooral spelen een zeer keurige partij voetbal en ze zijn bij het talrijke publiek sterk favoriet. De rechts half van Alcides doet een ver schot en hiermede wordt de G.V.A.V.-keeper, die zich verkeerd had opgesteld, verrast. 10. Een buitenspel doel punt wordt voor Alcides hierna geannuleerd. Na de goalwisseling weet Dekker een fraai tegen- punt te scoren 11. Het is een emotievolle strijd en een waardig slot van de eerste ronde. Het einde komt met gelijken stand. Er wordt nu 2 X 5 minuten ver lengd. Nu scoort G.V.A.V. een buitenspel doel- 6. Salvo van luchtvuurwerk bestaande uit: Een signaalbom met bliksemlicht, een zwermbom met een bouquet magnesium luchtslangen, zes groote vuurpijlen met flui ten, gekleurde lichtkogels en staartsterren, vier brillantbommen met wisselende sterren en Japansche vlindersterren. 7. Draaiende gekleurde cirkel met witte 11. Leeuwarden komt terug en belegert de vonkenregen, omgeven door vier waaiers kenregens en buitengewoon fraaie verlich- _.a„. tin8- via ’t been van de keeper er 21 van maakt. Draaiende^ spiralenrad in groene kleu- Er wordt verder niet veel moois gegeven. Onder spanning en een aanval van G.V.A.V. komt ’t einde en heeft Leeuwarden de zege met 21 behaald. SNEEKER ZEILCLUB. De eerste zeilwedstrijd in dit seizoen. De Sneeker Zeilclub had tegen Hemelvaarts- 1— i dag haar eerste wedstrijd uitgeschreven, die 2. Groote" Bengaalsche Zon, waarboven echter tengevolge van de minder gunstige weers- ...J ---x-.j.—ïj woej zeer ])ar(j niet een met wisselende kleuren, zeer schitte- vlot verloop heeft gehad. Niet alleen dat niet De overdracht. Het is mij, aldus spr., ook namens mijn moe der, een groot voorrecht thans deze muziektent aan U allen aan te bieden. Jammer genoeg kan mijn lieve Vader dit niet meer zelf doen. Hij zou dit graag gedaan hebben maar helaas heeft de dood hem van ons weggenomen voor dat deze tent tot stand kwam. Al staat hij thans niet op het Schapenplein zooals zijn bedoeling steeds geweest is, nu ik hier de omgeving zie waarin zij geplaatst is, geloof ik te moefen zeggen dat het een goede plaats is. Toen mijn Vader Eere- Voorzitter van Vreemdelingenverkeer was, nadat hij jarenlang Voorzitter was geweest en steeds vooraan had gestaan als er iets in het Belang van Sneek gedaan moest worden, meende hij bij zijn vertrek iets aan de gemeente te moeten aanbieden als een blijvend geschenk, dat voor alle Sneekers was. Zijn idee was toen deze mu ziektent. Als Eere-Voorzitter van V.V.V. gaf hij die aan U allen. Ik dank dan ook het Bestuur van V.V.V., dat zoo welwillend was de regeling van deze aanbieding op zich te nemen, de 3 Sneeker muziekcorpsen voor hun aanbod om door een concert de opening op zich te nemen, en vooral het Sneeker muziekcorps, dat heden die nummers ten gehoore zal brengen waarvan vader zooveel hield. (Applaus.) De schenking aanvaard. De burgemeester de heer P. J. de Hoop, heeft hierna de schenking aanvaard. Mevr. Timmermans! Het is voor mij een aan gename plicht mede te werken aan de uitvoering van het in de gemeenteraad met alg. st. aange nomen besluit deze tent van U over te nemen. We weten dat Uw vader deze gemeente een goed hart toedroeg. Hij was de man die veel ondernam en wien alles wat hij op touw zette gelukte ook. Weliswaar hebben wij de tent niet de plaats gegeven die wijlen Uw vader daarvoor had aangewezen, maar zeker zou bij plaatsing daar het Schapenplein een aspect verkregen hebben dat minder gewenscht was. Hier op het in parkeerterrein veranderde veemarktplein is voor de tent een geschikte plaats. Ik houd er me van overtuigd dat hij, indien uw vader de ge wijzigde toestanden hier waarnam, hij in de plaatsing hier zou toestemmen. Ik neem, namens het bestuur der gemeente deze tempel in dank over en spreek de hoop uit, dat de drie muziekcorpsen zich het bezit ervan waardig zullen toonen. Onze drie corpsen nemen in onze stad een belangrijke plaats in op muzikaal gebied. Dat zij, als wij en het publiek, onze dankbaarheid voor de schenking zullen toonen. (Applaus.) Een slotwoord. De heer Vis sprak hierna nog een slotwoord. Aan het einde van deze officieele overdracht, aldus spr., wil ik U, mevr, en mijnheer Timmer mans namens V.V.V. onzen hartelijken dank be tuigen dat gij aan onze vereeniging, waarvan in ’23 de jaarvergadering het hare plicht oordeelde nu win. Uw vader te benoemen tot haren eere- voorzitter, een daad, welke voor zichzelf spreekt, en feitelijk geen nadere toelichting behoeft, dat gij aan ons hebt willen opdragen de voórberei- ding voor deze officieele overdracht. Mevr. Timmermans! Wanneer ik mijn doch tertje vraag, U deze simpele ruiker rozen te over handigen, dan hoop ik, dat deze bloemen U mogen zijn de tolk van onze onveranderde sym pathieke gevoelens ten opzichte van U en Uwe .moeder, van onze onverminderde waardeering voor de groote verdiensten, die Uw vader ten opzichte van onze vereeniging had. Dames en heeren! Ik verzoek U staande in ■een oogenblik van stilte te willen gedenken on zen eere-voorzitter, Uw vroegere stadgenoot, die door de schenking van deze mooie tent hier in Sneek zijn naam tot in lengte van dagen zal de uitblinkers bij G.V.A.V. Op de halflinie van doen voortleven. de blauwhemden is de spil de beste speler. Wan- Nadat aan dit verzoek voldaan was, richtte de heer Vis woorden van dank tot de drie muziek- vereen. Waar het Sneeker Muziekcorps feitelijk een voortzetting is der vroegere schutterijmuziek waarvan de schenker zoovele jaren medewer kend lid was, hebben wij gemeend aan dit corps het voorrecht van het eerste concert te moeten verleenen. Het programma hiervoor werd door haar met veel zorg vastgesteld. Als eerste no. in afwijking met dit programma, wij zijn nu eenmaal in Friesland, hebben wij gemeend haar te moeten verzoeken het Friesch Volkslied ten gehoore te brengen. Wanneer ik dan tot slot heb voldaan aan het verzoek van het Sneeker corps dat zegt dat deze prachtvolle tempel nu een plicht oplegt aan de muziekvereenigingen, een plicht, om de con certen steeds te verzorgen met muziek, deze tent waardig, doch anderzijds ook de eisch stelt aan de ingezetenen om de muziekvereenigingen door punt en wordt daarom niet toegekend. De blauw- Het spel van Alcides is echter meer af. In de stand komt geen moet worden ver lengd. In de tweede verlenging doelpunt Vrucht knallen. Mooi combinatiespel van wordt besloten met een goede aanval, die door geflankeerd door groote pauweveeren van Gorkum wordt onderschept. 1 brillantvuur waarin L.S.C. verdedigt uitstekend. Keeper van Gor- zonnen. Vuurfront ongeveer 40 Meter, kum is in prachtvorm. Eenige hoekschoppen leveren Leeuwarden niets op. L.S.C. kan zich niet los werken. De hechte roodwitte verdedi ging staat pal. Eindelijk weet L.S.C. een corner te forceeren. De hoekschop wordt door Joustra achter geplaatst. Het afwerken van de roodwitte aanvallen laat veel te wenschen over. Een mooie L.S.C.-aanval volgt, ais Coehoorn voorzet. Het publiek juicht, doch de bal voor Dijkhuis en Joustra voor het intrappen, wordt naast gescho ten door laatstgenoemde. Er komt iets meer spel in beide ploegen. Keeper van Gorkum wordt ge ducht aan de tand gevoeld, doch laatstgenoemde kwijt zich uitstekend van zijn taak. Als de rust wordt aangekondigd is de stand nog dubbel- blank. Na de hervatting is Leeuwarden in de meer derheid. Het blijft echter bij eenige hoekschop pen. De aanvallen van L.S.C. zijn sporadisch. Leeuwarden valt maar aan doch L.S.C. verdedigt stug. Na mooi combinatiespel scoort v. d. Burg fraai onder luid applaus 1-0. Meerdere doel punten blijven uit en zoo wint Leeuwarden met eindstand 10 doelpunten. De ster van het veld was keeper van Gorkum. De totaaluitslag is dus: Eereprijs: het zilv. wisselplateau de ver. Leeu warden I te Leeuwarden, plus verg. zilv. med. aangeb. door de Comm. voor Lich. Opvoeding te Sneek. 2e prijs: zilv. med. aangeboden door de Ver. voor Vreemdelingenverkeer de club L.S.C. I te Sneek. 3e prijs: zilv. med. aangeboden door de Frie sche Voetbalbond de ver. G.V.A.V. te Gronin gen. Snelste doelpunt: med. aangeboden door de ver. Vreemdelingenverkeer de ver. L.S.C. 'I te Sneek in 10'A min. Hoogste score: verg. zilv. med. aangeboden door de Sneeker Zeilclub, de ver. G.V.A.V. te in alle klassen gezeild kon worden, maar zelfs van de deelnemers in die klassen, waarin wel gezeild werd hebben velen het niet tot een goed eind kunnen brengen. Niet minder dan 6 booten, t. w. 3 larken, 2 B.M.’s en 1 vrijbuiter sloegen om of liepen vol, zoodat ze den strijd moesten opgeven. Een 7.10 M. klasse zeilde de mast ka pot, terwijl een kleine schouw de geheele tui gage verloor. Er was een complete reddingsdienst van mo- torbooten noodig om persoonlijke ongelukken te voorkomen. De heeren Kaan van Sneek en Hal- bertsma van Grouw maakten zich daarbij wel zeer verdienstelijk. Ook verschillende Regenboogjachten en Vrij buiters moesten onfortuinlijke collega’s ter hulp snellen en de deelname aan den wedstrijd sta ken. Dat had tengevolge dat in die beide klassen de prijzen niet zijn uitgereikt. Van de Vrijbuiters gelukte het één de derde route in te gaan, doch ook hij moest de strijd opgeven toen hij er bij Sijbesloot onder liep en vrij gehavend door een motorboot opgepikt werd. Vrijbuiters, D’ers, Regenbogen en de 7.10 M. klasse voeren de groote baan door de Meer; voor de kleinen was die verlegd door het Kruis water. De uitslagen luiden als volgt: Overdekte Kielbooten tot 9.75 M. (D.-klasse), le prijs „Gretha” van K. Vrolijk Fzn., Sneek; 2e „Helena” van K. Vrolijk Hzn., Sneek. Kleine open Kielbooten 7.10 M. le prijs „Li” van Dr. W. B. van der Meer, Leeuwarden; 2e „Corrie” van A. van Gooi, Homrgerts. Regenboogjachten en Vrijbuiters allen uitge vallen. Deze prijzen zullen Zaterdag voor de Zondag van de kermis opnieuw worden verzeild. B.M.-klasse. le prijs „Swealtsje” van J. R. de Jong, Sijbrandaburen; 2e „Marie” van A. L. v. Dijk, Sijbrandaburen. Kleine Tjotters 4.70 X 1.70 M. le prijs „Bra sem” van P. v. d. Laan, Sneek; 2e „Kabeljauw” van D. Visser, Langweer. Kleine Schouwen 4.75 X 1.42 M. le prijs „Swealtsje” van R. Zwolle, Langweer; 2e „Meerkol” van F. Atsma, Oppenhuizen; 3e „Foarüt” van U. G. de Jong, Oppenhuizen. Larken. le prijs „Trien” van L. F. Wijnja, Op penhuizen; 2e „Lytse Griene” van H. Kampman, Sneek. Gemengde klasse: allen opgegeven. Na afloop werden de wedstrijdprijzen uitge reikt door den voorzitter van de S.Z.C., de heer H. v. d. Zee, die de prijswinnaars allen met hun succes feliciteerde en er verder nog eenige waar- deerende woorden aan toevoegde. Bond van Geitenfok vereenigingen. Der traditie getrouw had de afdeeling Sneek van den Bond van Geitenfokvereeni- gingen gisteren onder de Waag haar jaar- lijksche expositie gearrangeerd. Behalve het resultaat van de fokkerij der leden was er ook gelegenheid voor niet-leden om hun dieren aan het oordeel van een jury te on derwerpen. Er was goede belangstelling en een enkele koop of verkoop kwam tot stand. Het resultaat van den arbeid der jury was als volgt: Klasse I. 1-jarige geiten: 2e prijs Maaike II van D. Oppenhuizen, Sneek; Gretha van S. Faber, Sneek. Klasse 11. 2-jarige geiten: le prijs Harnl- ke van P. Stornebrink, Bozum; 2e prijs Mar tha II van S. Faber, Sneek; 3e prijs Stijntje van E. Coers, Sneek. Klasse III. 3-jarige en oudere geiten: le prijs Anna van J. de Vries, Bozum; 2e prijs Marie van S. Langeraap, Hommerts. Klasse IV. Geiten van niet-leden: 2e prijs Lammertje van J. Reen, Sneek; eervol En geltje van J. de Jong, Sneek; Neeltje van H. de Haas, Tinega. Klasse V. Geiten met lammeren: le prijs Anna van J.de Vries, Bozum; 2e prijs Stijn- 22,„1 van D. v. d. Zee, Sneek; Ittie van A. Zijlstra, Sneek. Medaille voor de beste geit der tentoon stelling werd toegekend aap Harmke van P. Stornebrink te Bozum. De jury roemde zeer de collectie geiten. Juryleden waren de heeren W. F. Koop- mans en P. F. Koopmans. De zwemschool geopend. Zooals reeds per advertentie bekend gemaakt werd is heden de Zwemschool geopend. Reeds dagen lang is er ge werkt om de geheele zaak in gereed heid te brengen ,en waren ook meerdere malen de bestuursleden der inrichting tegenwoordig om de zaak grondig te inspecteeren zoodat de zekerheid be staat dat de zwemmers en zwemsters straks veilig in het water kunnen rond spartelen. Dinsdagmiddag geviel het dat een der bestuursleden zich tegen zijn zin genoodzaakt zag proefondervindelijk te bewijzen dat het water geschikt was. Hij was n.l. op de 3 Meter springplank geloopen en daar deze aan het einde nog niet was vastgezet tuimelde be doeld bestuurslid met een Iceurige salto, gekleed te water. Direct waren hel pende handen aanwezig, maar, zooals het een goed zwemmer betaamt, hij zwom kalm naar de kant. Alleen een nat pak was het gevolg van deze proef. Maar het water is dus gekeurd en men kan gerust gaan zwemmen. Bij de administratie der directe belas tingen enz. ressorteerende onder de inspec tie der directe belastingen 2e afd. alhier, is van een onbekende ontvangen de som van f 870.04 ter voldoening aan te weinig be taalde belastingen naar Inkomen en Ver mogen over vorige belastingjaren. rende vonkenregen en verlichting. 3. Fluitende Vuurtelegrafen. 4. Drie groote draaiende Zonnen in ver schillende kleuren, omgeven door drie groote waaiers van Chineesch vuur. In de 2e omloop spelen dus eerst G.V.A.V.— 5. Groote Bengaalsche verlichting van het Leeuwarden, terwijl L.S.C. een afmattingswed- terrein, strijd moet spelen tegen Sneek (verliezer wed- '»<>-■ strijd C). Aanbieding Windvaan door V.V.V. aan de Koninklijke Zeilver. te Sneek. Gistermorgen te kwart voor 12 werd op het Kolmeersland de windvaan die vanwege V.V.V. op de starttoren der K.N.V.S. ge plaatst was, officieel overgedragen. De Se cretaris van V.V.V., de heer v. d. Pijpekamp, deed, bij ontstentenis van den voorzitter het woord. Hij memoreerde de stichting van de starttoren en wees op het groote belang dat de zeilerswereld bij wedstrijden van deze in stelling had. Bij V.V.V. was de wensch op gekomen deze gelegenheid te benutten om van hunne vriendschappelijke gevoelens te genover de K.Z.V. te getuigen, reden waar om de keus op een gesmeed ijzeren wind vaan gevallen was, omdat de zeilerswe reld van de wind afhankelijk is. Symboli- seerend meende hij te moeten opmerken dat de vereenigingen zich deze windvaan als voorbeeld konden stellen. Hoe de wind ook is, uit welke hoek zij waait, bij storm oflnmia van j. ue vries, Dozum; ze prijs b regen, bij droogte, hitte, onweer of welke tje van E. Coers, Sneek; eervol Maaike Adspiranten-wedstrijd L.S.C.Sneek. Door de kleintjes werd mooi spel gedemon streerd. De Sneekertjes wonnen met 10 van ke Japansche vlindersterren uitschieten, ge- L.S.C. Laatstgenoemden demonstreerden een beter spel. Abonnement per jaar I 2.50 tr. p. post I 3.60. AdverteotiSn 9 ct. p. regel. Ing. zonden «nededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting Adverfentlèn worden tevens gratis ge- olanM te de SNEEKER COURANT I G.V.A.V.Leeuwarden. Beide ploegen zetten goed van wal en na plm. 15 min. scoort Wijtsma van de linkervleugel fraai 01. Een voorzet van Tonnus weet Haze- veld langs Burema in de L.-touwen te plaatsen. 1 a G.V.A.V.-keeper, doch deze weet onheil te voor- yan w*‘ magnesiumvuur met zeer fraaie y°n- komen. Met dezen stand wordt rust aangekon digd. Wijtsma is het weer die uit een voorzet ren en draaiende Colibrizonnen, hiervoor een draaiende Mercuriusstaaf in roode kleur. 9. Drie horinzontaal draaiende vuurrade ren met witte vonkenregens, overgaand in twee draaiende gyrandoles en een fontei- nenbouquet met zeer schitterende vuur regens en bouquet fluitende magnesium luchtslangen. 10. Groote Bengaalsch verlichting in ver schillende kleuren. 11. Salvo van luchtvuurwerk bestaande uit een signaalbom met bliksemlicht, een zwermbom met een bouquet magnesium luchtslangen, zes groote vuurpijlen met ge kleurde lichtkogels en Japansche vlinder sterren. Vier brillantbommen met wisselende sterren en zilveren regensterren. 12. Mechanieknummer, voorstellende een turner aan de rekstok in gekleurd diamant vuur, hieronder een cascade van brillant vuur. I 13. Buitengewoon groote cascade van wit magnesiumvuur met zeer fraaie vonkenregen en verlichting. 14. Batterij van Romeinsche kaarsen, wel- 2 5

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1