doorstaat kritisch g E Sneek Nieuwe Sneeker Courant Firms Johs. Tromp, Sneek onderzoek 20^ GROENTEN en FRÜIT tegen de laagste prijzen hts soort Fyffes Bananen 25 ct. p. pond Aanbevelend, J. TUINENGA VITRAGES M.BRENNINKMUIERZONEN GROOTZAND 50—56 -- SNÏEK H ■IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIB I ...natuurlijk Bij Pijnen en vele ongesteldheden, zullen de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt’s Poeders spoedig helpenMijnhardt's Hoofdpijnpoeders I I I k OVERHEMDEN WW "KARPETTEN! Fa. Gez. Sinnema III H. B8FNNINKMEUER ZONEN GROOTZAND 50-56 S N E E K 'HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN ze is ook uitstekend. J =1 Hiesiwslijülngen ct. Berde Blad HEERENBAA1 jfaplaa/s van ^Teuton* laJmkJ I R/ÏÏCLAMÏÏKOLOM Overweldigende sorteering I il Zenuwachtigheid bij vrouwen. 1 *11 Ho. 66 Zaterdag 16 Mei 1931. DE NIEUWE MARGARINE J invloed sterken van jhj met 2 boorden ai f 3.10 Een bij uitstek solide kwaliteit SIGAREN zoodat er overblijft een bedrag van f 449.524, hetwelk een uitkeerlng mogelijk maakt van 15’/2 pct. over het in het afgeloopen jaar verdiende loon. Dit cijfer is iets lager dan het vorig jaar, omdat in sommige afdeelingen wat meer personeel werkzaam is en door wijziging in de loonen het totaal loonbedrag eenigs- zins is toegenomen. Voor de arbeiders beteekent dit, dat zij nu een som ineens krijgen tengevolge van de gemaakte winst van 151/, pet. Een ar beider, die dus f 1500 heeft verdiend, krijgt een som van f 232.50. die hem aanviel, handgemeen geraakte. De jongen wist de politie te waarschu wen, die den woesteling uit de woning haalde en naar het bureau bracht. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. ALLE maten ALLE prijzen ALLE kwaliteiten I l ■BSaaBMBnMMMBaaBHMM Wij verkoopen morgen (Zaterdag) een reuze partij blanke iloemkool 15,25,30 ct. Verder alle soorten GROOTZAND 59 - SNEEK - Telef. 469 Naar verluidt, moet in het concessieveld van „Willem Sophie” een nieuwe steen kolenlaag zijn aangeboord van een zooda- nigen omvang, dat de levensduur van ge noemde mijn er minstens tien jaar door verlengd zou worden. Ook hoorde de „Zuid-Llmb.” het ver moeden uitspreken, dat dezelfde laag zich zou uitstrekken in het concessie-veld der Domaniale Mijn. Een eventueele bevestiging van een en ander zou voor Kerkrade van zeer groot belang zijn, wijl het tijdstip der gevreesde uitputting er aanmerkelijk door zou worden verschoven. Op 65-jarigen leeftijd complimenten over haar teint. Zij vertelt alle vrouwen haar geheim. 20 jaren Kruschen20 jaren gezondheid. Stel U voor! Reeds grootmoeder en nog EEN OVERWELDIGENDE - SORTEERING - VAN DE GEWOONSTE TOT DE s DUURSTE KWALITEITEN enorme vlam sloeg dwars over de straat tegen de aan de overzijde staande huizen. Alle ramen en raamkozijnen van het huis waren weggeslagen, evenals de buitendeur, terwijl het geheele huis uit zijn voegen was geslagen. De plafonds en het platte dak ble ken opgelicht te zijn. Aan de achterzijde wa ren de pannen van het dak verdwenen, ter wijl de muren in het huis los in elkaar hin gen. Van het aan de andere zijde van de straat gelegen woonhuis werden door den luchtdruk alle ruiten ingedrukt. Van het huis, gelegen aan de linkerzijde van het per ceel 23 werden de vloeren van de kamers, gelegen aan de straatkant, opgeslagen. De deuren scheurden op verschillende plaatsen. Ook perceel 21 liep schade op. De gasfitter V., die, doordat hij in een hoek van de kamer was gezeten, niet weg geslagen kon worden, schroeide het hoofd haar en liep brandwonden aan het gelaat op. Twee der toekomstige bewoners, welke zich achter het huis bevonden en een derde persoon, die zich eveneens buiten bevond, kwamen met den schrik vrij. I I moord op den heer E. te ’s-Graven.- waarvan we Dinsdag melding VELASQUES ERBA GULDEN VLIES KAREL I ABONNÉ RITMEESTER enz. mijn werkten, de boodschap meegegeven, dat zij onder de aards»zouden blijven totdat hun eischen werden ingewilligd. Zij worden door hun gezinsleden van levensmiddelen voorzien. De mijnwerkers zijn in staking ge gaan in verband met het feit, dat eenige arbeiders van een andere mijn zijn ont slagen. Lijdelijk verzet in vreemden vorm. Tweehonderd stakende arbeiders in de kolenmijn Takano te Kyoesjoe hebben een nieuwe verzet-methode toegepast. Zij wei geren uit de mijn naar boven te komen en Het gas bleek zich onder de vloeren der respectievelijke huizen opgehoopt te hebben, waardoor de ontploffing is veroorzaakt. Droevig ongeluk. Het vijfjarig zoontje van den heer Chr., wonende in de Hengeloschestraat te Olden- zaal, dat op de treeplank was gaan zitten van een autobus, viel er af toen de bus zich in beweging zette. Het knaapje kwam onder het achterwiel terecht en werd dood opge nomen. De chauffeur treft geen schuld. Spoorwegongeval bij Doodewaard. Woensdag heeft nabij het station Doodewaard een spoorwegongeval plaats gehad, dat goed is afgeloopen. Een personentrein, die om 13 uur van de richting Kesteren aan het station Doodewaard moest arriveer en, is even voor dit station ontspoord. De perso nenwagens liepen uit de rails en kwa men scheef en half gekanteld op den weg te staan. Stangen en assen zijn ver bogen en over het algemeen is de ma- terieele schade van de wagens vrij aan zienlijk. Daar met geen groote snelheid werd I drank verkeerde, zocht, toen hij in den avond thuis kwam, twist met vrouw en kinderen. Hij schold en dreigde en ging ten slotte weer heen. Des avonds laat begon hij opnieuw en vrouw en kroost zochten hun toevlucht op den zolder. Men rook wat later een sterke gaslucht en vermoedde dat hij de gas kraan had opengezet. Een zoon klom uit het dak naar bui ten en kwam lang’s den beganen grond weer de woning binnen. De gaskraan stond werkelijk open en hij wist deze te sluiten, waarna hij met zijn vader, Na een langdurig verhoor is Dins- Enorme sorteering Prijzen vanaf f 2.65 met 2 boorden t Vraagt ons WTUSSORE”-HE MD Hlllllllllllll hebben aan be Craa.en die eeëneens ïn de Beiaard-concert te geven door den heer Flttcie H. A. van Ber- gen op Vrijdag 15 Mei ’s avonds 8’/2 uur. Opera Programma. 1. Aria en Koor uit: „Die Zauberflöte”. W. A. Mozart. I 2. Avondkoor uit: „Nachtlager in Granada”. C. Kreutzer. I 3. Pastorale uit: „Guillaume Teil”. G. Rossini. I 4. Aria uit: „Der Waffenschmied”. A. Lartzing. 5. Fragmenten uit! „Martha”. F. v. Flottow. 6. Pilgergesang uit: „Tannhauser”. R. Wagner. 7. Fantasie naar: „II Trovatore”. G. Verdi. Vergiftigde zuring. Bij twee meisjes te Drachtster Com pagnie deden zich vergiftigingsver schijnselen voor. Bij onderzoek bleek dat de kinderen op zuring hadden ge kauwd afkomstig van een land dat pas met kunstmest was bestrooid. Een der meisjes is aan de gevolgen overleden. Hevige gasontploffing te Helmond. Woensdagmiddag te vier uur heeft in per ceel 23 van de Vredeslustlaan te Helmond een ontploffing plaats gehad, waarbij ge lukkig geen menschenlevens te betreuren zijn. Het huis, dat verbouwd is, zou Woens dagavond door nieuwe bewoners worden be trokken. Sinds eenige dagen reeds ver spreidde .het een onaangename gaslucht Toen des middags de gasfitter V. den gas meter wilde onderzoeken, stak hij een lucifer i aan. Een geweldige knal volgde en een f is de afwerking der Boorden, Overhemden enz. door Stoomwasscherij De aangehouden techniker K. heeft bekend den heer E. naar zijn kamer aan de Prins Hendrikstraat te hebben gelokt en daar met de hulp van den 21-jarigen kantoorbediende J. G. W. P. te hebben vermoord door middel van een prop, gedrenkt in aether. Het lijk werd daarna gebonden in een kist per auto naar het pakhuis aan de Wester- f 1.60 j baenstraat gebracht. v', Dinsdagavond heeft de politie ook Een woesteling. P. gearresteerd, die eveneens heeft be- Een man in Klarendal bij Arnhem, kend. die onder den invloed van sterken Het lag volgens de verklaring gereden is het ongeval goed afgeloo pen. Geen der reizigers bekwam ver wondingen. Zij konden met ruim een uur vertraging per extra trein hun reis voortzetten. Alles verliep in de vol maaktste orde. Een ploeg uit Eist en Doodewaard is direct aan den arbeid gegaan, teneinde de lijn zoo spoedig mogelijk weer vrij te maken. Omtrent de oorzaak van de ontsporing kan wor den medegedeeld dat een zoogenaamd puntstuk door de aldaar werkzaam zijnde arbeiders aan den spoorweg ver keerd is gemonteerd. Het vloeken in het leger. Afgekondigd Is een Staatsblad, bevattend het besluit van den 27en April 1931, waar bij het reglement betreffende de krijgstucht wordt aangevuld met een nieuw artikel luidende Daar de godsdienst de bron is van alle ^eluk, deugd en waren moed, behoort ook In den krijgsstand een ieder zich tot het hooghouden daarvan en tot een zedige le venswijze te bevlijtigen. De godslastering, het vloeken en zweren moeten worden nagelaten, en zullen de meerderen hierin en in al wat de handha ving der goede zeden kan bevorderen hun nen minderen met een goed voorbeeld voor gaan en alle buitensporigheden algemeen vermeden moeten worden. Een mooi arbeidsdividend. De vorige week heeft de directeur van de oliefabrieken Calvé te Delft in de al- gemeene kernvergadering medegedeeld, dat voor het personeel uit de gemaakte winst een bedrag van f 470.799 beschikbaar is. Hiervan gaat af aan uitkeeringen aan weduwen en gepensionneerden f 21.274, K. in z’n bedoeling den heer E. geld af te persen om een vinding van hem in uitvoering te kunnen brengen. K. blijft thans nog volharden bij zijn verklaring, dat het nooit in zijn be doeling gelegen heeft, om den heer Eschauzier ie vermoorden. Zoodra het geld in veiligheid zou zijn op d*e En gel sche bank, was zijn plan, volgens zijn verklaring, om den heer Eschauzier weer los te laten. De politie twijfelt aan de waarheid van deze verklaring. Met f 12 te voet door Europa. Een dezer dagen werd door de Oos- terbeeksche politie een Duitscher aan gehouden die gekleed ging in het uni form van kapitein. Hij gaf zich uit als kapitein van de Friedensarmee en be weerde, dat hij lid was van een interna tionale politieorganisatie, gevestigd te Miami in Florida. Hem werd een verhoor afgenomen, waarbij bleek, dat hij niet alleen zich zelf tot den rang van kapitein had laten promoveeren, maar dat hij met den mi litairen dienst als zoodanig niets te maken had. Hij' was in diverse landen van Europa geweest, alles te voet, zoo genaamd om een internationaal Politie Corps te stichten. Uit zijn papieren bleek voorts, dat hij van verschillende autori teiten een handteekening had ontvan gen, waarvan hij bij verschillende gele genheden gebruik maakte. Op aanbe veling logeerde de pseudo-kapitein gra tis in de grootste hotels. Dit laatste ge schiedde ook in hotel Tafelberg te Oos- terbeek. Vanaf Zaterdag j.l. kreeg hij gratis logies op het politie bureau Overigens scheen hij het beter gewend te zijn, althans liet hij de politie on omwonden blijken, dat het onthaal hem minder goed was bevallen. De jongeman —hij is 22 jaar oud is over de grens gezet. Met een En- gelsch pond op zak gaat hij zijn voet reis door Europa voortzetten. ^Bruiloft? Ond<zr ongje? Q)oor <Wqnen,Cikeurcn, (gedistilleerd, 'tadrei-- S.7f.groenhout Sneek. (Telefoon N?:I52 De waakzame „Lorre’’. Bij den heer Ph. in de Molenstraat te Hillegom heeft een inbraak plaats ge had. Door het overklimmen van een schutting en het indrukken van een ruit hebben de inbrekers zich toegang ver schaft. De ongenoode gasten zijh in hun werk gestoord, doordat het ge schreeuw van den papegaai de bewo ners wekte. De heer Ph., die ijlings naar beneden kwam, zag nog juist dat iemand zich snel door de voordeur uit de voeten maakte. Behalve enkele an dere voorwerpen, is een bedrag van f 1000 gestolen. Hoe dit komt? Haar brief zal het U zeggen.eeP langdurig verhoor is Dins- Kruschen houdt haar jong en „fit”. Dat is dagavond^ klaarheid gekomen ^in den haar heele geheim. J „Toen ik dezen zomer met vacantie was, hage, werd mij gevraagd, hoe ik toch aan dien hebben gemaakt, frisschen teint kwam en wat ik ervoor ge- I bruikte. Ik gebruik Kruschen zooals het wordt voorgeschreven nu reeds gedurende 1 20 jaar en het is de beste en eenige medi- cijn die ik ken. Voordien had ik steeds last van mijn lever en gal en rheumatiek in ar- 1 men en schouders. Ik neem het regelmatig, 1 zooals U voorschrijft, met bovengenoemd resultaat. Ik vertel het aan iedereen, ook aan j mijn kinderen, die nu al volwassen zijn, want ik ben over de 65”. E. B. Stelt U niet tevreden met haar te benijden. Volg haar voorbeeld. Kruschen zal U jong houden net als het haar deed. De kleine da- gelijksche dosis houdt U inwendig jong; U staat eiken morgen op zoo frisch en vroolijk als een schoolmeisje en voor dat de eerste maand voorbij is kan men ’t verbazingwek kende verschil zien in Uw uiterlijk. Kruschen spoort lever en nieren aan tot betere wer king. Afvalproducten worden op natuurlijke wijze door de afvoerorganen verwijderd zoo als de natuur dit bedoeld heeft. Uw bloed wordt gezuiverd en vloeit als een reinigende stroom naar eiken vezel van het lichaam. Het heele organisme wordt tot nieuw leven aangespoord, Uw oogen staan helder der, Uw huid is frisscher. U voelt zich en bent dit ook een ander mensch. Duizen den ondervinden dit dagelijks. Waarom U niet? Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f per flacon. (Adv.) 11 is’ H R& M INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 1» IETS FUNS A V, PER HALF ECHTE FRIESCHE S Een nieuwe steenkool-laag? Kiespijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders.-Eheumatiekpoeders. Maagpoeders.-Pijnstillendepoeders. Op poeders en doos staat de naam Mjjnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8ct. en per doos 35 ct. Verkrijgbaar bij Uwdrogist. SS Het zenuwstelsel van de vrouw is heel veel zwak- ker dan dat van den man.Vandaar bij het minste goring- JXS ete het optreden van stoornissen en onbehaaglijkheden j zooveel voorkomend bij de vrouw, en wel in het .p— bijzonder, hoofdpijnen, maagkrampen, gebrek aan eetlust, slapeloosheid, ongeregelde menstruatie. Het is niet voldoende in dat geval de schouders op te halen. Men moet er niet mee spotten, maar zorgzaam zjjn. Men moet, de Pink Pillen ta baal nemende, de overgevoelige en te zwakke zenuwen kalmeeren en genezen, en tevens den rjjkdom van het bloed herstellen opdat de voeding van het zenuw stelsel beter verzorgd wordt. De Pink Pillen reconstitueeren geheel en al de zenuwkrachten, doen aanmerkelijk den bloedrijkdom aan roode bloedlichaampjes, haemoglobine en voe dende bestanddeelen toenemen, en herstellen op krach tige wjjze de vitaliteit van het organisme. De prjjs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 per flacon, f9.per zes flacons. Hoofddepöt: Jacob Marisplein 23, te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn eveneens verkrijgbaar bij alle goede apothekers en drogisten. Jfc NltUWt MAKUAKINt M ow> u vuun neeus gruo»uueuer en nog, Hef H he mOoramysterie opgehelderd. te worden gecomplimenteerd over haar teint; I s I IRI

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 7