r Officieel orgaan der gemeente Sneek GROüi MODtLHAZELNOOT RIEPEN N.V NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK annex SHEERER COURAHT (74e J Dit No. bestaal uit 4 bladen. ,i I Zaterdag 23 Mel 1931 NIEUWSTIJDINGEN. HEERENBAAl De Pink Pillen herstellen het bloed, versterken de zenuwen, zij vormen een geneesmiddel, dat zijn doeltreffendheid heeft bewezen in alle gevallen van bloedarmoede, neuras thenie, algemeens verzwakking, stoornissen, veroorzaakt door den groei, of het keeren der jaren, maag pijnen, hoofdpijnen, zenuwuitputting. 4 °|0 PANDBRIEVEN 41.99 "|0 Lovink Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. 68 Vo. Eerste blad 47 e Jaargang Uitgave KIEZEBRINK Co. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. A Officieel (iedeelte. De SNEEKER COURANT is een Regelprijs 9 cent, abonnementen belangrijke korting 1 Een kasteel op afbetaling. SNEEK, den 21en Mei 1931. DE COMMISSARIS VAN POLITIE. Een anti-dumpingswet. Te laat. tein, waar een pakket met diamanten ter Nieuws uit V.V.V. Russisch-Grieksch incident. beroep bij l het bericht van de politie van de Piraetis, De publieke opinie is zeer geschokt door - dat 9 communisten, die in de gevangenis* Terzool Wyckel, Beiaard-concert ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de C. G. V. „Advendo”, alhier, te geven door den beiaardier, de heer J. Nauta, op Pink- ster-Maandag van 12'ƒ2IJó uur. Dinsdags te Woud send, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhulzen, UitwelHngerga, Oudega (W.), IJsbtechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannenburg, roppingawier, Warns, Rauwerd Contröle op de oplaag toegestaan. J. Nauta. B. J. Puma. Geslaagd voor het diploma Costumiere van de Nederlandsch-Duitsche Modeschool te Groningen, de dames Marie de Vries en Aaltje Bruinsma. Kerknieuws. Geref. Kerk. Bedankt voor Voorthuizen ds. D. de Zwart te Nijemirdum. Op de Slagersvaktentoonstelling ter gelegenheid van de opening der nieuwe vee- markthallen te ’s Hertogenbosch behaalde onze stadgenoot, de heer Jac. Hiemstra, een diploma met inzending Plockworst. Een merkwaardig ongeluk. Een zeer merkwaardig ongeluk is op 3 Juli van het vorige jaar te Muiderberg ge beurd. Op den steiger in zee, was, tot het genoegen van de badgasten, een radiotoe stel opgesteld. De aardleiding hing in zee af. Op een zeker oogepblik was het water zeer laag en de aardleiding raakte het water niet meer. De kellner H. W. Brons liep onder den steiger en kwam in aanraking met de dra den. Door den stroom getroffen viel hij in zee, gelukkig werd het ongeluk opgemerkt door een 14-jarigen jongen, die onmiddellijk waarschuwde. Bewusteloos werd Brons opgehaald. Na dat kunstmatige ademhaling was toegepast, kon de man naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij kreeg longontsteking en bron chitis en moest ruim een maand het bed houden,, waardoor hij zijn werkzaamheden niet kon waarnemen. De radio-monteur A. S. uit Utrecht, die het toestel had geïnstalleerd, heeft zich gisteren voor de Vijfde Kamer der Amster- damsche rechtbank te verantwoorden gehad wegens toebrengen van zwaar lichamelijk De officier van justitie, mr. de Blécourt, VRAAGT VOORAL HOLtANDSCH,- ZWITSERS.G.H.E OPGERICHT TE VEENDAM <N 1890 'S De meerderheid der Amelander kiezers be- staat uit vrijzinnigen. Groote diamantdiefstal ontdekt. Uit Springbok in de Kaapprovincie wordt gemeld, dat in de diamantwereld van Zuid- Afrika groote sensatie is verwekt door een diefstal uit het postkantoor van Bitterfon- Jank zij het gebruik van Pink Pillen tein, waar een pakket met diamanten ter r - waarde van 700.000 gulden werd gestolen, zuiveren het bloed G. C. Bunk. M. Clementi. J. J. Viotta. J. J. Viotta. M. A. Brandts Buys. Jul. Handrock. Oneerlijk onderwijzer. De recherche te Arnhem heeft aangehou den een onderwijzer, die zich schuldig maak te aan verduistering van gelden, welke de leerlingen van zijn klas op school hadden gespaard. Hij is ter beschikking van de jus titie gesteld en in het Huis van Bewaring opgesloten. De fraude kwam aan het licht, doordat een vader bij de politie aangifte deed, dat zijn kind het spaarbankboekje miste. Er werd toen een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de onderwijzer, die de gespaarde gelden in ontvangst nam, ook het boekje in bewaring had. Tevens bleek, dat hij tot een vrij belangrijk bedrag ook van andere spaar bankboekjes gelden had geïnd. 'schuld hier geen sprake is. Van grove na- 1 latigheid kan ook niet gesproken worden. Spr. requireerde tot vrijspraak. De verdediger mr. Wierenga uit Utrecht, sloot zich aan bij het requisitoir. Uitspraak 4 Juni. ik vreeselijke rheumatiek; mijn oogen wer den slecht. Na korten tijd Kruschen Salts gebruikt te hebben verminderden de pijnen en werden mijn oogen beter. Thans na een jaar is de rheumatiek geheel verdwenen en ik kan weer lezen zonder bril. Krilschen Salts is een „reuzemiddel” en ik zou er niet meer buiten kunnen”. W. de B., Amsterdam. Wat heeft Kruschen Salts voor dezen man gedaan? Niets anders dan lever, nieren en ingewanden aansporen tot normale, gezonde werking. Hierdoor werden de urinezuurkris- tallen, die zich in de gewrichten en weefsels nestelden, opgelost, en tezamen met andere 1 schadelijke en giftige stoffen op normale 1 wijze uit het lichaam verdreven. En wanneer de oorzaak der pijnen weggenomen wordt, spreekt het van zelf, dat die kwellende pij nen ook verdwijnen voor goed. Kruschen Salts geneest niet alleen, maar het voorkomt de vorming der vlijmscherpe urinezuur-kris- tallen, de oorzaak van alle rheumatiek- ellende. Bovendien voert het Uw lichaam die bestanddeelen toe, die onmisbaar zijn voor een goede gezondheid. Gebruik regel matig iederen morgen een halven theelepel Kruschen op een glas warm water of in een kop thee en binnen zeer korten tijd zult U de weldadige uitwerking ondervinden. Kru schen Salts is niet te evenaren, het verdrijft het kleinste spoor van rheumatiek. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van drang des avonds voorkomen worden. Bo vendien kunnen zij, die van een geldig be wijs voorzien zijn door het groote midden- hek de controle passeeren. De gezondheid verdient minstens evenzeer verzorgd te worden als de schoonheid. Winkeldieveggen. De 53-jarige pensionhoudster G. D., uit Am sterdam, is op 2 April jl. in Den Haag komen winkelen. Eerst kwam de juffrouw in De Bijen korf, vervolgens bezo'cht zij de magazijnen van Gerzon en ten slotte die van Vroom en Drees- mann in de Spuistraat. In al deze winkels heeft zij goederen gestolen. Zoo kwam het dat ’s avonds in de Bijenkorf elf paar dameskousen, .bij Gerzon een blauwe en een bruine dames- zien, liefst door deze reeds overdag in voor- hoed, en bij Vroom en Dreesmann eenige tricot verkoop te koopen, hierdoor zal groot ge-1 zijden onderjurken en eenige witte zijden sjaals De grondverschuiving bij Tours. Bij Tours in Frankrijk heeft een grond verschuiving plaats gehad. De slachtoffers zijn geborgen. Nadat men met een tank de rotsblokken terzijde had geschoven, werd eerst een vrouw te voorschijn gehaald. Haar moest een been worden geamputeerd; haar toestand is hopeloos. Een Amerikaansch ge neraal en vier anderen zijn dood boven ge bracht. Ongelukken. Tengevolge van het links passeeren een tramwagen, is gisteravond op het Bezuidenhout, te ’s-Gravenhage, bij1 de Laan van N. O.-Indië, een taxi tegen een auto, beladen met 18000 eieren in kisten, gebotst. Beide auto’s werden zwaar beschadigd. Van de eieren bleef niet veel heel. Een dame, die in de taxi zat, kreeg een vrij ernstige wonde. Ex-koning Alfonso zoekt een huis, liefst te Nice. Zijn eischen zijn eenigszins abnor maal, zoo abnormaal, dat er in geheel Nice maar twee huizen zijn, die aan die eischen voldoen. Een van deze twee is een ruim 40 kamers tellend kasteel, toebehoorend aan een Amerikaansche, mevrouw Bretz. Door tusschenkomst van haar rechtskundigen ad viseur heeft zij haar huis aan den voorma- ligen monarch tegen geldelijke vergoeding aangeboden. Zij heeft het kasteel tien jaar geleden ge kocht voor twee millioen dollar. Maar door tegenslag op financieel gebied was het haar niet langer mogelijk, het enorme gebouw te blijven bewonen, zoodat zij thans in beschei den appartementen te Nice haar intrek moest nemen. De voorwaard^n, waarop Al fonso het kasteel van haar kan overnemen, zijn wel eenigszins eigenaardig. Mrs. Bretz vraagt 8000 dollar contant, bij wijze van eerste betaling, en vervolgens 1000 dollar per maand zoo lang zij leeft. Zij geeft daar aan de voorkeur boven een groote som in eens, want, zoo zegt zij, dan moet ik het maar deponeeren op een bank, en ik houd niet van banken. Vrijgesproken van moord. Voor den eersten keer sinds twintig jaar is een man, door een Engelsche rechtbank wegens moord ter dood veroordeeld, in hooger beroep vrijgesproken. Het betreft hier William Herbert Wallace, den 52-jari- gen verzekeringsagent te Liverpool, die on langs schuldig werd verklaard aan moord op zijn vrouw. Wallacp had voor den rechter alle schuld ontkend. Volgens Wallace was zijn vrouw vermoord tijdens de twintig minuten, dat hij voor een gefingeerde telefonische bood schap uit zijn woning was gelokt. Er was geen enkel motief te vinden, waarom Wal lace den moord zou hebben gepleegd en de politie wist niets ten nadeele van Wallace. Van de zijde van het openbaar ministerie was aangevoerd, dat Wallace de gefingeer de telefonische boodschap zelf had verzon nen. Er waren nl. geen bewijzen dat iemand zich met geweld toegang tot de woning had verschaft en geen bloedvlekken, behalve in de kamer waar de moord had plaats gehad. Het vrijsprekend vonnis werd geveld na een verblijf van de rechters in raadkamer gedurende veertig minuten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. H.E.N.T.S.O. 24—29 Aug. Sneek. Door een misverstand kan pas heden ver meld worden dat voor de Bond van Oud- Leerlingen afdeeling Sneek, mevrouw Hee- ringa van Scharnegoutum zitting heeft in het Eere-Comité dezer tentoonstelling. De inschrijvingen voor de tentoonstelling zijn zeer goed. Het Comité heeft dan ook besloten een en ander op het Sportterrein aan de Leeuwarderweg te plaatsen, daar de andere terreinen die men op het oog had, niet groot genoeg zijn om een groote en uit gebreide tentoonstelling als de HENTSO worden zal, plaats te verleeneh. Bovendien bestaan er plannen tot het opvoeren van een openluchtspel, het geven van vuurwerk en andere attracties, zoodat dan het Sportpark de aangewezen plaats is om deze goed tot hun recht te doen komen. Voor de goede regeling van het vuurwerk op den tweeden Pinksterdag zijn de vol gende maatregelen getroffen. Op de Leeuwarderweg worden extra ver- koop-hokjes geplaatst. Twee dezer loketten zijn den geheelen dag geopend voor de voor verkoop van kaarten voor avonduitvoering gymnastiek en vuurwerk. Vanaf des avonds zeven uur kunnen aan acht loketten kaarten worden gekocht. Ieder wordt verzocht zich zoo vroegtijdig mogelijk van kaarten te voor- Bij het inleveren der candidaatlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing op Ameland op 12 Mei, werd de vrijzinnige lijst van candi- daten om klokslag 4 uur ingediend. Het bleek evenwel, dat degene, die de lijst had ingeleverd, ze niet had onderteekend. Het hoofdstembureau vergaderde Dinsdag om over de geldigheid der ingeleverde lijs ten te beslissen. De bewuste lijst werd hier bij niet in behandeling genomen. De voorzitter van het hoofdstembureau, burgemeester Bolomey, verklaarde desge vraagd, dat dit ook niet zou geschieden, daar de lijst niet binnen den wettelijk daar voor gestelden tijd was ingeleverd. Eén der leden van het stembureau wei gerde hierna het proces-verbaal te teekenen. Bij de zitting van het stembureau was zeer veel publiek aanwezig. Tegen de beslissing van het hoofdstembureau zal een I Ged. Staten worden aangeteekend. WAARSCHUWING HONDENBELASTING. Ieder houder van één of meer honden, die aan belasting onderhevig is (zijn), is ver plicht onmiddellijk ten kantore van den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen. Deze aangifte geschiedt door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever geteekend biljet, dat kosteloos aan het Politie-bureau verkrijgbaar is. De aangifte van honden geschiedt binnen 8 dagen na het aanschaffen. Bij betaling wordt door den Gemeente ontvanger voor eiken hond een kenteeken uitgereikt, volgens vastgesteld model. Dit kenteeken wordt vastgemaakt en ge dragen aan den halsband van den hond. leder eigenaar, houder, of hoeder van één of meer honden is verplicht zorg te dragen, dat de hem toebehoorende of onder zijn toe zicht staanden hond of honden, zich niet op de openbare wegen, straten of voetpaden bevinden, zonder voorzien te zijn van boven bedoeld kenteeken, vastgemaakt en gedragen op de hierboven omschreven wijze. Bij nalatigheid stelt men zich aan straf vervolging bloot. Zijn oogen door rheumatiek aangetast. Merkwaardig geval te Amsterdam. Pijn weg bril overbodig. Er is bijna geen deel van het menschelijk i lichaam, dat vroeger of later niet eens dooi rheumatiek wordt aangetast. Soms nestelt het zich in de knie-gewrichten en maakt iemand kreupel; in andere gevallen maakt het de handen onbruikbaar door opzwelling en stijfheid. Een inwoner van Amsterdam schrijft ons, hoe zijn oogen door rheumatiek werden aangetast. Ook vertelt hij, welk mid del hij hiertegen gebruikte. Lees slechts zijn brief: In Egypte deed ik malaria op. Na hier- waren opgesloten, met behulp van de Sovjét- legatie zijn ontvlucht en aan boord van den Russischen stoomer „lilitz” zijn gekomen, welke Zondagavond via Stamboel naar Odessa is vertrokken. De politie heeft vast gesteld, dat de communisten zich met een sloep naar de „lilitz” hebben begeven. De eigenaar van de sloep kreeg 12.000 drach men. Bovendien vervoerde de sloep nog 5 onbekenden. De politie vermoedt, dat het - in de val gelokte Wit-Russen zijn. De atta- voor een kuur te hebben doorgemaakt kreeg ché van de Sovjet-legatie, Skourinin, is met dezelfde boot vertrokken. Hypotheken Pandbrievenf 78.000.000.—iheden-.Voor dit doel dient. krachtig en een- GELDEN BESCHIKBAAR voor le hypotheek op billykejvoorwaarden den als een buitengewone maatregel, noodig landbouw, daarom moet men haar niet als een vorm van protectie beschouwen. Voor den komenden tijd moet bij alle te Gepl. Maatsch. Kap. en Reserves nemen maatregelen vooropstaan de instand- f 9.000.000.— houding en de ontwikkeling van het land- f 82.000.000.bouwbedrijf in deze moeilijke omstandig- drachtig te worden gearbeid, zoo besloot dr. Dr. Lovink heeft in een vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw medegedeeld, dat vermoedelijk spoedig een anti-dumpingswet bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. i Een zoodanige wet kan beschouwd wor- (Ipn file hu ifon rrnumtin monlrnrrnl nrxrirl i re Directie: Mr. M. J. Bos, Mr. J,.Wilkens «ea5,ht vo°r de Instandhouding” van den f) ti ri hm 111,' Hnnrnm mnnt m/->»-» li o o nint nlc en J. Koosenburg. 1 een vorm van protectie beschouwen. Programma: 1. a. Frysk Folksliet b. Nieuw liedeken tot lof van Vrieslandt (oud; liedje van omstreeks 1600). J. Vredeman. c. Gene-van Sneek. F. Jakma. 2. Advendo, marsch (voor den heer Jonge- jans). 3. a. Bondslied N.C.G.V. b. Gymnastenlied. c. Gymnastiekspel. 4. Sonatine, Qp. 36, no. 1. 5. a. Onder Turners. b. Recht op! c. Hou Zee. 6. Scherzo. 7. Eenige Clubliederen. 8. Wilhelmus. Pot 90 et, Tube 50 ct. Zeep 60 ct. werden vermist. Verdachte heeft reeds wegens diefstal terecht gestaan. Als verweer voerde zij aan, dat de verleiding zoo groot was en voorts dat zij zoo lang had moeten wachten voordat de juffrouw kwam helpen. De president wees er verdachte op dat zij reeds twee vonnissen van resp. 10 en 8 den wegens winkeldiefstallen 1 heeft. j Het O.M., waargenomen door mr. J. A. Rij kens, zeide dat men hier te doen had met een politie, beruchte winkeldievegge en eischte één jaar ge- Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle vangenisstraf. werkdagen tusschen 11'/2 en 12*/2 uur, de! navolgende voorwerpen als gevonden ge-' deponeerd op 21 en 22 Mei 1931: vrouwen pantalon en borstrok, melkkraan-sleutel, dames rijwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 21 en 22 Mei 1931: ijzeren drijver, J. Lourens, Maria Louisestr. 17; band v. kinderwagen, A. de Graaf, 2e Zomerrakbuurt 36; dameshandschoen, Tj. Bloksma, Boschstraat 33; zilveren kettinkje,’ K. v. d. Meulen, Willem Lodewijkstraat 10; dames armband, H. v. d. Werf, Klooster- dwarsstraat 16. Mond- en klauwzeer. Gedurende het tijdvak van 10 tot en met 16 Mei jl. zijn in de provincie Friesland 41 gevallen van mond- en klauwzeer geconsta teerd, en wel in de gemeenten: Achtkarspe- len 4, Baarderadeel 3, Doniawerstal 3, Has- kerland, Hemelumer Oldephaert, Hennaar- ietsel door schuld deradeel Idaarderadeel Kollumerland 2,1 De officier van‘justitie, mr. de Blécourt, Leeuwarden 2, Leeuwarderadeel 8, Oost f zeide in zijn requisitoir, dat van opzettelijke stellingwerf, Opsterland 7, Rauwerderhem, O Smallingerland 2, Utingeradeel en Wym- britseradeel 3. Geslaagd voor het 2e gedeelte krank- zinnigen-verpleging, mej. S. Osinga, te Santpoort, vroeger te Sneek. De NIEUWE SNEEKER ^COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60, Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid t Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goênga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Langweer, Bozum Alle Advertentiën worden in beide bladen opgenomen. maan- te haren laste 1 T y-1 4. ZT r-. .-V-,5.<-»4-r\ rli/-. 5 «-» z4 rïr\\ r o (-1 rrnn 1 c n 2 «M ECHTE FRIESCHE ^nplaab vangewent labakj Men zal (J ongetwijfeld er geen verwijt over ma ken, dat zooveel zorg besteedt om Uw teint de oorspronkelijke mooiheid weer te geven, door middel van kunstgrepen die U zoo goed weet toe te passen. Maar de beste crëmes en poeders kunnen U echter niet die natuurlijke frischheid geven die erop wijst dat door Uw aderen goed, zuiver, rijk bloed stroomt, .1 1_ i-_x i !i_ r*!_i_ n;n De Pink Pillen, die men inneemt op etenstijd, 1 en herstellen zijn levenwekkende bestanddeelenzij hernieuwen ook de krachten van het zenuwstelsel, wekken dn eetlust op, regelen de ‘pijsvertering en sporen zeer krachtig de organische functies aan. De prijs der Pink Pillen bedraagt f. 1,75 per flacon, f. 9 per zes flacons. HoofddépötJacob Marisplein, 23, te Amsterdam. Eischt dit adres en de Hollands che gebruiksaanwijzing, De Pink Pillen zijn eveneens te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten. NIEUWE SNEEKET COURANT rgang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1