De Avonturen van Snuffelgraag en Knagelijntje. tiet bittere erfdeel door MARGARET PEDLER. M Al I i I Sportrubriek FEUILLETON. F. Miti I No oo BLL BLIi BW DIN Nie Spet - 7 J 1 4 I il UI i BURGERLIJKE STAND. Friesche Voetbalbond. c le Pinksterdag. 3e klas E. Makkum: M.V.C. IISneek V. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. 2e Pinksterdag. 3e klas E. j Lemmer: Lemmer lilC.A.B. III. Nederlaagwedstrijden Lemmer. KAATSEN. Kaatsvereeniging „Sneek”. L Promotie 3e klasse: Black BoysRood-Geel. GroningenFriesland. J’ Seriewedstrijden C.A.B. ff De Engelsche amateursclub 2e klas B. a. „Wycombe Wanderers” in ons land. 1 c. 9-11; 19-18 veel toe bij saai zult vinden. We hebben 11. I schattige Wordt vervolgd. I ff ff Voor het kampioenschap van Nederland spe len Zaterdagmiddag om 4y2 uur te Rotterdam de clubs Feijenoord (le klas kampioen afd. Westen) en P.S.V. (le klas kampioen Eindho- .ven). Het vergevorderde seizoen is oorzaak dat er ook in de week moet worden gespeeld. Maandag 25 Mei, 2e Pinksterdag, zullen voor het gouden metaal te Deventer strijden Go Ahead en het Amsterdamsche Ajax, terwijl dien dag te Eindhoven P.S.V. aldaar en het Rotterdamsche Feyenoord de return wedstrijd zullen spelen. Het beloven spannende wedstrijden te worden. Voor al de ontmoeting tusschen de clubs uit Rotter dam en Eindhoven ziet men met groote belang stelling tegemoet. Promotie 2e klasse: Uit het Engelsch vertaald door A. E. C. VUERHARD—BERKHOUT. Elftal is Maandag jl. als volgt samengesteld: Doel: Roossies (Veendarqj. 204. Vader wil boos worden, maar Kna- gelijntje staat op en, zonder wat te zeggen, geeft ze een deel van haar eigen pudding aan haar zeurende broertje. Die is zoo ver stomd van verbazing, dat hij inééns zoet is. De volgende spelers zullen voor het F.V.B.- elftal uitkomen. Doel: L. van Wijk (Rood-Geel). Achter: J. Schuil (Sneek), O. Veenstra (De Voor de Friesche Voetbalbond (district Sneek) worden aangekondigd de navolgende wedstrij den: Midden: F. Hanewald (T.V.C.), B. Coenrades (Olymphia), L. Geveke (Frisia). Voor: S. v. Dijk, R. Sloot, J. Breedenbach en H. Schaafsma, alleen Leeuwarden en J. Broek huizen (Leonidas). Adspiranten-Competitie. Lemmer: Lemmer IL.S.C. 11 Bolsward: C.A.B.Sneek II. 4 6 8 10 12 14 IS ff ff ff zoo naar geen, een een Iden Stad Wat Auti 5 IJLST, van 15—22 Mei. Geboren: Eeltje zv. Willem de Vries en Fetje van der Hei. Ondertrouwd: Jan de Boer, 25 j., te Oosthem en Lamkje Nijdam, 20 j., te Ijlst; Rients Jacobus Wierda, 27 j., te Gouda en Jeltje Sijperda, 30 j., te Ijlst; Jan Cornells Westerdijk, 28 j., te Uit huizen en Gerberig Sijperda, 23 j., te Ijlst. Gehuwd: Jurjen Brekeveld en Sipkje Kooistra. Overleden: Geene. zc ze ki la Bek OFf 4— 5 1—5 5— 3 1—5 5—5 5—3 3—5 Aut< Iden Groi LL'V W v’W Zondagmiddag 2 uur zullen op het terrein aan de Lemmerweg de clubs Black Boys I alhier en Rood-Geel van Leeuwarden hun laatste promo tiewedstrijd spelen. Voor beide clubs hangt van de uitslag niets meer af. Toch verwachten we een interessante strijd. Rood-Geel zal wel alles te werk stellen om Black Boys er onder te krij gen, terwijl de zwartjes het zich zeker tot een groote eer zullen rekenen hun gasten een ne derlaag toe te brengen. Black Boys Zondag a.s. allen nog eens het beste beentje voor. Laat eens zien waartoe ge in staat zijt. te pla Ma ricl vie hul ver grc dra bet eer der del aar pat eer vijl bet ver ant po; ma te kw pol ste jaa tie: pal ver De zee zie dei rei ari pa> ge: W. De Engelsche amateursclubs „Wycombe Wan derers” (kampioen van Engeland) komt in de Pinkster-week een drietal wedstrijden in ons land spelen. De eerste wedstrijd, die men op Hollandsche bodem gaat spelen, zal tegen het Noordelijk Elftal zijn, aldus bericht de T. C. ons. Deze ontmoeting zal plaats hebben te Gronin gen op het Be-Quick-terrein. Het Noord. Nederl. even had geleid, hoe heel anders zou dat leven en het tragische einde mis schien geweest zijn. Haar verstandig gezond oordeel zou hem uit de moeilijk heden gehouden hebben, zjjn karak ter hebben versterkt en zijn liefde voor raar zou hem andere idealen hebben gegeven om naar te streven. In de eerste plaats moeten we nog even de uitslagen vermelden van de voor deze afd. ge speelde wedstrijden. De studentenclub Forward doet het de laatste wedstrijden uitstekend. Zondag werd Hooge- zand geklopt met 62. En dat nog wel op eigen terrein. Minder verging het de Gron. Boys, die bezoek door muziek en tevens zal er een optocht door de stad plaats hebben. Zondag jl. hield Lemmer haar tweede neder- laagwedstrijd. Dien dag was het Steenwijker S.S.C. op visite. De geel-zwarten wisten Lem mer te slaan met slechts 3—2 doelpunten, wat voor de groen-zwarten een eervol resultaat ge noemd mag worden. Zooals men weet sloeg Sneek 1 Zondag 10 Mei jl. de Lemsters met 80 doelpunten. Een resultaat dat wel niet spoedig verbeterd zal worden. Dinsdag moeten spelen de parturen 1-5; 3-7; 9-13; 11-15; 2-6; 4-8; 10-14; 12-16; 17- hadden van H.S.C. van Hoogezand, en nu met 31 werden geklopt. De blauw-witte studenten Achter: Sissingh (Be-Quick), Pots (G.V.V.) gingen door deze uitslag een tikje hooger op de Midden: Tj. Delgrosso (Leeuwarden), v. d. ranglijst. Deze klas is nu ook bijna uitgespeeld. Kamp (Alcides), Eckhardt (Be-Quick) Voor: van Staveren (Achilles), D. v. Delden (Sneek), Nijboer (Hoogezand), Tonnus (G.V. A.V.), Dekker (G.V.A.V.) Reserves: Bolhuis (G.V.V.)Houtman (W.V. V.), Pienter (Be-Quick), Hofstee (Forward), Timmer (Forward). Er zijn geen Velocitas-spelers in dit elftal op genomen. 6-6 6—6 6-6 4-6 4—6 6—2 4-6 begin gemaakt 1-3; 10-12; ü&SÈ. ukkig zijn geweest toen jij kwam. Ik lerinner me, dat hij me jaren geleden eens zei, dat hij geloofde, dat het een van de wondermooiste dingen in de wereld moest zijn om een kind van je zelf te hebben. Als alles anders was geweest Ze hield op, doch Herrick raadde in stinctmatig wat Lady Bridget zoo plot seling verzweeg, nl. dat als zij den man, dien ze liefhad had mogen trouwen, zij en niet een andere vrouw," de moeder zou zijn geweest van zijn kind. En Her ricks eigen gedachten gingen nog ver der. Als haar vader Lady Bridget naast ranffliist Dp7p Hac ic nu nrit hiina inforncnnnld. Het Winschoter Bato moet nog twee wedstrij den spelen, nl. tegen Noordster en Forward. 203. Alleen Grijsjasje is niet tevreden. Hij heeft maar drie rozijnen en één stukje* sucade in zijn pudding. En zijn broertje Bibberneus heeft wel zes rozijnen en twee stukken sucade. Daar zit Grijsjasje over te zeuren. 206. Na het eten schrijft Vader een briefje aan Meester Taaileven. Hij verzoekt den meester aan Knagelijntje één middag vrij te willen geven, omdat moeder ziek is. Het is jammer, maar ’t kan moeilijk anders. 205. Wat is d a t nu? vraagt Vader. Maar Knagelijntje antwoordt: Moeder doet het immers óók altijd? En moet i k van daag niet voor moeder spelen? Vader lacht en geeft zijn flinke dochter een knipoogje. Billy gaf een uitroep van verbazing en zijn moeder haastte zich om uit te leggen,,Laat ik je er alles van ver tellen. Ik begreep maar niet, waarom ze me aldoor zoo deed denken aan iemand, die ik eens gekend had de vrouw van een man die,” zoo er aarze ling in haar stem was, was die zoo gering dat Billy ze niet opmerkte, ,,die eens mijn grootste vriend was. En toen ze laatst hier lunchte ontdekte ik, dat ze zijn dochter wasHij stierf een paar jaar geleden heel arm, hoewel hij eens een Schatrijk man was ge weest. En vlak voor zijn dood schreef hij aan mij, als zijn oudste vriendin, en vroeg me in naam van onze vriend schap om voor zijn dochtertje te willen zorgen, daar de moeder al jaren ‘dood was.” „Maar als u voor haar zorgde, hoe kwam ate er dan in ’s hemelsnaam toe om haar brood te gaan verdienen als mannequin viel Billy in. „Ik zorgde niet voor haar, dat is het juist. Ik deed mijn uiterste best om te ontdekken waar ze was, maar kon er niet achter komen.” ..Was ze in Frankriik?” Evenals vorige jaren organiseert de Bolsward- sche Voetbalclub C.A.B. op Pinkster-Meandag seriewedstrijden. Onze plaatselijke clubs L.S.C. I en Sneek I zullen hier aan deelnemen. Het programma ziet er als volgt uit: L.S.C. I—Frisia I. b. Watergraafsmeer IC.A.B. I. Friesland ISneek I. Na de pauze spelen: Winnaar AB, winnaar AC, winnaar BC. Naar we vernemen bestaat de eerste prijs uit een lauwerkrans en elf draagmedailles, terwijl de overige prijzen eveneens uit medailles be staan. De wedstrijden zullen worden opgeluisterd Kooi). Evenals vorige jaren heeft de Kaatsvereen. Sneek onder hare leden een kaatscompetitie ingesteld. Er bestaat hiervoor een zeer groote deelname. Niet minder dan 19 parturen zijn hiervoor ingeschreven. De lijst ziet er als volgt uit: No. 1: J. Kracht, O. Posthumus, M. Faber; no. 2: H. v. d. Feer, S. Tuinstra, H. Ferwerda; no. 3: Jac. Jillings, C. Kamstra, W. de Wit; no. 4: E. Dantema, H. Kamstra, H. Schuil; no. 5: L. Koopal, S. Sikkes, Th. Faber; no. 6: H. Mo lenaar, B. Kamstra, H. de Jong; no. 7: J. de Haan, K. Laagland, J. v. Gorkum; no. 8: S. Tra- vaille, A. Fleur, G. de Haan; no. 9: D. Koop man, B. de Jong, H. v. d. Goot; no. 10: Joh. Visser, R. de Vries, D. de Ruiter; no. 11: P. Bruining, H. Hofmeester, H. Ringma; no. 12: R. de Jong, P. Fennema, B. Kuipers; no. 13: A. Ferwerda, Sj. IJpma, Joh. Jillings; no. 14: A. Terpstra, O. Lanting, W. Posthuma Mantje; no. 15: L. Ringma, H. Moed, Sj. Tuinstra; no. 16: J. de Vries, G. Zoethout, G. Poiesz; no. 17: F. Groen, U. Post, H. Kampen; no. 18: F. Sterk, Jac. Jillings Sr., W. Oppenhuizen; no. 19: B. Blom, G. Tonkens, W. Steegstra. Dinsdagavond jl. zijn de eerste partijen ge speeld. De uitslag was als volgt: Partuur ff ff en ging daarna naar madame Clémen tine. Billy zweeg een paar minuten 'en zei toen bedaard: „Dus u wilt miss Waylen adoptee ren.” „Ja, ik zou graag willen dat ze bjj ons kwam wonen, als jij het goed vindt, anders niet, Billy.” „Maar lieverd, ga gerust je gang, wat mij betreft. Dat wil zeggen, alk Miss Waylen zich wil laten adopteeren,,” voegde hij er weifelend bij. i Lady Bridget lachte een beetje droe vig. „Daar sla je den spijker op zijn kop, Billy. Daar ben ik juist bang voor. Herrick is een merkwaardig onafhan kelijk persoontje, maar ik zal toch trachten haar over te halen als je zeker weet, dat jij het ook prettig zoudt vinden.” „Zeker”, zei Billy kalm en Voegde er luchtiger bij„Ik zie mezelf heusch al Herrick” con amore als zuster ac- cepteeren.” Maar, zooals ze beiden gevreesd had den, toonde Herrick, toen het voorstel gedaan werd, niet veel neiging om zich te laten adopteeren. Ze was eens zoo eelijk behandeld door den man dien ze vertrouwd had, dat ze niet zoo licht meer iemand, man of vrouw, vertrouw de. Bovendien haar onafhankelijkheids zin, aangewakkerd door drie jaar al- eenstaan in de wereld, van alleen de eenige bewerkster zijn van haar eigen ot, maakte haar huiverig om haalr even toe te vertrouwen aan de zorgen van anderen. u :1-‘ 1J1 terug als een achterdochtig schepsel, vertrouwde zijn moeder later aan Billy 1 verl. van partuur 2 met 45 en 46 3 5 7 wint 9 verL 11 13 wint 17 verl. Heden Vrijdagavond wordt een met de 2e ronde. boe blij ik ben, dat 'je bij ops .wilt comen,” had Lady Bridget gezegd, toen Herrick eindelijk had toegegeven. „Ik heb altijd zoo naar een eigen doch ter verlangd en de Voorzienigheid gaf me alleen maar een zoon al zou ik voor geen geld van de wereld Billy willen missen,” voegde ze er haastig jij. „Maar ik verlangde ook een dochter en nu ik er dan van mezelf kan hebben is het beste wat me overkomen kan dat ik er van Quin krijg.” Haar stem kreeg groote teederheid. „Hij moet heel ge- Zondag a.s. wordt te Groningen de 22e voet balwedstrijd gespeeld tusschen de vertegen woordigende elftallen van de Groninger- en Friesche Voetbalbond. Van de 21 gespeelde wedstrijden hebben de Friezen 6 wedstrijden weten te winnen, 4 gelijk gespeeld en 11 verloren met een doelpunten- cijfer 40 voor en 53 tegen. Indien de Friesche vertegenwoordigers het spel weten te ontplooien, gelijk ze dat Zondag jl. op het bondentournooi te Zwolle deden, dan kunnen de F.V.B.-bestuursleden met een gerust hart de strijd tegemoet zien. ricks standpunt droeg er veel toe Dij saai zult vinden. We hebben een massa om de moeilijkheid op te lossen. aardige kennissen en Londen is heel „Ik geloof wel, dat ik begrijp wat jij makkelijk te bereiken. Nee, ik denk voelt,” zei ze. „En je moet niet denken,1 werkelijk niet dat je het er vervelend dat ik je je onafhankelijkheid wil pnfc- zult vinden.” „O, ik ben zeker van niet, ik kan me niet voorstellen dal het ergens ver velend zou zijn met u,” zei Herrick impulsief. „Zou je ons dan niet eens een kansje geven, TB illy en mij?” Het meisje aarzelde nog. „Weet u zeker, héél zeker, dat u me wilt hebben vroeg ze. „Heel zeker,” antwoordde Lady Brid get eenvoudig. „En Billy is er even zeker van. We Wachten er alleen maar op tot jij hfet ook zoo zeker weet,” voegde ze er met een lach in haar donkere oogen bij. En eindelijk gaf Herrick toe. Het was een groot besluit, maar toen ze zich eenmaal had overgegeven, begon het feit zelf haar al een heel anderen kijk op alles te geven. Ze zou niet lan ger een stuk wrakhout zijn, heen en weer geworpen op de golven des le vens, zonder dat er iemand om haar gaf of dat het iemand kon schelen wat v er met haar gebeurde. Ze zou nu men- ,Z!C 1 ,ge 1‘lc.’ as die hem door het schen hebben waarbij ze behoorde, menschen, wien haar welzijn ter harte ging en bovenal, zijzelf zou iemand hebben, waar ze van mocht houden, een ander doel in haar leven behalve alleen maar die geforceerde, zelfzuch tige noodzaak om voedsel, kleeding' en een onderdak te verdienen. Lady Brid gets blijdschap met haar toestemming toonde duidelijk genoeg, dat men haar noodig had, dat ze iets tot het geluk van een ander kon bijdragen, wat ten Een zeer belangrijke wedstrijd wordt Zondag 24 Mei gespeeld tusschen het Meppeler M.S.C. (degradatieclub le klas, afd. V, het Noorden) en F.V.C. I van Huizum, kampioen van de 2e klas A, afd. V, het Noorden. Zooals men weet hebben W.V.V. en F.V.C. elk vier punten weten te behalen uit drie gespeelde wedstrijden, terwijl M.S.C. twee wedstrijden heeft gespeeld en beide heeft verloren. Indien nu wit-zwart haar nog twee te spelen wedstrijden (thuis tegen F.V.C. en uit tegen W.V.V.) weet te winnen, dan ko men alle drie clubs weer gelijk te staan. Wint F.V.C. en verliest ook M.S.C. haar uitwedstrijd tegen W.V.V. dan komen de Winschoters en de Huizumers gelijk te staan en moet er nog een beslissingswedstrijd tusschen deze twee ploegen plaats hebben. Ondanks het feit, dat F.V.C. Zon dag 10 Mei jl. M.S.C. met niet minder dan 51 doelpunten heeft weten te kloppen, houden we het voor een overwinning Zondag a.s. op de club van Geerdes c.s. nemen. We kunnen alles op een zake- lijken voet regelen als je dat prefereert. Ik bied jou de betrekking .van gezel- schapsdame-secretaresse aan en je krijgt je eigen salaris en je eigen kamers in mijn huis.” En toen ze zag, dat Herrick begon te wankelen^ schijnbaar aange trokken door het voorstel, ging ze gre tig verder „Ik heb je vader lief gehad, Herrick. Dickie mijn man yvas een schat, en we zijn heel gelukkig geweest en beste vrienden in ons leven samen maar een vrouw vergeet hooit den eer sten man, dien ze liefhad, hoe veel ze ook mag houden van een ander Ik heb nooit de kans gekregen om Quin gelukkig te maken, maar ik .zou het dolgraag zijn kjnd doeq, alk ze me het wilde laten probqeren,” voegde ze er aan toe met een aandrang, die moeilijk te weerstaan was. „Kom en laat ik het probeeren,” ging Lady Bridget voort, met dien onweer- staanbaren, vriendelijken, humoristi- schen glimlach yan haar, die het vrij wel onmogelijk maakte haar iets waar ze haar hart op had gezet, te weigeren. „Als je het niet prettig vindt op Win- dycroft ben je volkomen vrij om weg te gaan en opnieuw voor jezelf te be ginnen alleen zou je dan beter be ginnen, dat verzeker ik je.” „Windycroft? wat een „Ze schrikt voor het idee naam. Woont u daar? Lady Bridget knikte. „Ja. St. Heriot is het dorp een Heden Vrijdag .spelen voor de Competitie 17-19; 2-4; 5-7; 6-8; 13-15; 14-16; 18- f. „Ja ze nam een betrekking aan als gewone mate de gave van begrijpen en gezelschapsjuffrouw bij een oude dame haar sympathiek aanvaarden van Her- Windycroft ligt er zoowat twee mijl gen in het leven is. vandaan. Maar ik denk niet, dat je het er I „O, lieverd, ik kan Je niet zeggen ken. hebt enb Drij rein' dat: V' Ac met clan opl Gij km nie ge’ 1 is I «..■tw te1 I k sti' I A! ve

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 4