De Avonturen van Snuffelgraag en Knagelijntje, Kinderrubrisk Een gevaarlijk avontuur A A a. 2 F Correspondentie. e N< ft Spertrubritk Dll KAATSEN. Kaatscompetitie Kaatsver. „Sneek”. Bondskaatspartif. het 4—6 0—1 BURGERLIJKE STAND. 2—1 1—0 1—3. 4—0 1—0 va (Slot.) de SPELEN BIJ AVOND. (Nadruk verboden.) 0—2 3—1 1—2 2— 5 3— 1 het voor Even praten, even kibb’len En dan valt het eindbesluit: Met eenparigheid van stemmen Kiezen zij verstoppertj’ uit. Nu aftellen: ine, mijn.... Wie zal d’ eerste zoeker zijn? ’t Is beslist en ’t gansche troepje Gaat als hazen aan de haal. Eenzaam blijft de zoeker achter Ginds bij de lantaarnpaal. haalde was alleszins verdiend. Bij school III viel de verdediging bizonder op. De winnaars van school I ontvingen elk een loupe als herinnering. Onder de 22 aangebleven spelers plus invallers werd door den heer Spoelstra, die eer van zijn werk heeft gehad, de voetbal verloot. De ge lukkige winnaar werd J. Doevendans, leerling van school III. Op zijn teenen, heel voorzichtig, Gaat de zoeker op de zoek. Achter ieder hekje gluurt hij En hij speurt in elke hoek. Plots gegil bij d’ aflospaal: Verlost! We zijn er allemaal! Als al lang de lichten branden, Duurt het spelletje nog voort. Niemand, die op ’t oude grachtje ’t Vroolijk kinderspel verstoort. Tot de kerkklok tien uur slaat. Hemel, is het al zoo laat? Haast je, rep je nu naar huis toe. Moeder kijkt al naar hen uit. ’n Laatste groet, geren langs ’t grachtje, ’n Afscheidsjodel tot besluit. En nu glijdt de stilte weer Over ’t oude grachtje neer. En hij telt gedwee tot tien. Niemand is er meer te zien. 1de Sta Au St vo Ry op ge de da st< de I 2—5 5—1 2— 5 1—5 Bel OF Schoolvoetbal. Onder leiding van de K.N.V.B. scheidsrechter de heer S. Velleman had Zaterdagmiddag' alhier in het Sportpark de finale plaats tusschen de elftallen van school I en school III. Het was een waardig slot van dit uitstekend verloopen schoolvoetbal-tournooi. Tot het laatste toe zat de spanning er in. De kleine voetballers hebben de aanwezigen de volle 100 gegeven. Keurig kopwerk en samenspel viel er te bewonderen. De beste aanval had school 1 en het eenige doel punt waarmee deze school de overwinning be- Hun eenige hoop was nu gevestigd op de zeewering van strandkeien, aan de voet der rotsen. Deze zeewering liep glooiend naar zee af, zoodat de vloed daar minder snel steeg en hen niet zoo gemakkelijk zou ach terhalen. Plotseling een geluid! Met een ruk bleven ze beide staan. Klok gelui drong door de duistere stilte tot hen door, ’t Was de kerkklok van hun dorp, die voor de avonddienst geluid werd. In de rich ting van dat geluid wachtte hun de redding. Zonder een woord te zeggen begonnen ze te loopen, te draven, te rennen; hand in hand naast elkaar. Slechts één gedachte vervulde hen: de strandkeien bereiken vóór de klok ophoudt met luiden. Daar even plotseling als ze begonnen was, zweeg de klok. En zij liepen nog altijd op het zand. Misschien waren ze al vlak bij de keien; misschien hoefden ze maar een paar passen te doen om ze te bereiken. Misschien ook waren ze er nog honderden meters van ver volgt op Bl'ack Boys Kracht De Rapper Ozinga Promotie 3e klasse In (jroniiugen spee’den Hellas aldaar, i van de 3e klas B de return- wedstrijd voor de promotie 2e klas B, tegen Stadskanaal, degradatieclub van deze afdeellng. Wisten de vorige Zondag de „Knoalsters” de Groningers met 3 1 doel punten te slaan, ditmaal bleef Hellas met 1—0 doelpunten de baas zoodat nu Zon dag a.s. op neutraal terrein beide ploegen nog een extra beslissingswedstrijd moeten spelen, wie het volgende seizoen gerech tigd zal zijn in de 2e klas B uit te komen In den avond, als de scheem’ring Over ’t stille grachtje valt, Komen plots uit alle hoeken Kind’ren roepend aangesneld, Blijven op een kluitje staan: - Wat zullen wij spelen gaan? K. Uw stukje kan niet geplaatst worden U maakt ook uw naam niet aan de redactie bekend. SNEEK, van 19—25 Mei Geboren: Albertine dv Jan Albert de Vries en Wijbrigje Bijlsma. Wijbe zv Jakob van der Laan en Trijntje Wijnja. Pieter zv Pieter Dijkstra en Feikje Hamersma. Ondertrouwd: Jan Egberts Eleveid 30 j. en Hinke de Vries 24 j. Gerrit Teerenstra 26 j. en Hijke Hoekstra 23 j. Pettus Deden 34 j. en Sjieuwke Janse 29 j. Hen drik Vellinga 28 j. en Antonia Boerstra 26 j. Wobbe Pebesma 23 j. en Wiepkje van der Werf 22 j. Teerze Lanting 27 j. en Tjltske Walda 28 j. Klaas Kresner 30 j. en Sjoukje Norbruis 28 j. Anne Fedde Veer- sma 22 j. en Geertruida van Wijngaarden 26 j. Lijkle Seinen 25 j. en Jantje Bosma 28 j Gehuwd Jan Koopmans 27 j. en Popkje Efdé 21 j. Hielke Sluiter 25 j. en Trijntje Mulder 20 j. Lodewijk Mulder 21 j. en Catharina Boom 21 j. Johannes van Houten 25 j. en Wijtske Bosma 21 j. Haitze Wier sma 24 j. en Margareta Marie Leopoldine Schöninger 21 j. Overleden: Susanna Hendrika Jonker 84 I j. wed. v. Harmen Dijkstra. Jacob van der Zijl 5 w., zv Sijtze van der Zijl en Anna Houtman. Akke Alida van Dorssen 75 j. echtgen. van Ritske Doeke Visser. Douwe Rijpkema 74 j. echtgen. van Rlgtje van der Veen. VOETBAL. De uitslag van de Zaterdag, Zon dag en Maandag jl. gespeelde voetbal wedstrijden is als volgt Zaterdag 23 Mei. Kampioenschap .van Nederland. Rotterdam: FeijenoordP.S.V. Schoolvoetbal (Finale). Sneek: School I -School III Zondag 24 Mei. Promotie 2e Klasse MeppelM.S.C.F.V.C. Promotie 3e Klasse SneekBlack BoysRood-Geel GroningenF riesland. Groningen: G.V.B.F.V.B, Friesche Voetbalbond. Adspiranten-Competitie. Bolsward: C.A.B.Sneek II 207. Snuffelgraag wil ook thuisblijven, maar Vader zegt: Neen, jo, ga jij nou naar school, dan kan je het briefje geven en een oogje op je zusjes en broertjes hou den. Dat vertrouw ik jou het beste toe. 208. Dan gaat Vader naar zijn werk en Snuffelgraag drijft zijn broertjes en zusjes voor zich uit naar school. Hij is zoo trotsch als een bezem, dat hij er het toezicht over heeft. Hij zal ze wel de les lezen! het allebei; dan waren ze verloren. Door de sterke strooming in het kanaal dat ze in dat geval moesten oversteken zouden ze worden meegevoerd naar zeeen ver drinken. Zwijgend stonden ze naast elkaar on bewegelijk met het gezicht nog steeds naar dezelfde kant gewend, als toen ze daar net op ’t klokgelui afliepen. Ze waren er nu tenminste van overtuigd, dat de kust daar vóór hen lag. Veel hoop schonk deze overtuiging hun niet. Ze wisten dat hun eenige kans op red ding nu nog bestond in het opsteken van de wind. Al kwam er maar één enkele windvlaag, die de mist voor een oogenblik wegveegde en het licht in de vuurtoren zichtbaar maakte! Maar ’t was zóó stil in de lucht, de mist was zóó dicht en zóó zwaar, dat ’t wel een wonder zou zijn, als zooiets gebeurde. En tóch, ofschoon ze dit wisten, hóópten de twee op dit wonder op het wegdrijven van de mist op redding. En het wonder geschiedde, maar op een andere manier dan zij zich hadden voorge steld. De klok, die zoo plotseling gezwegen had, begon weer geluid te geven; het caril lon speelde. Op dit ongewone uur van de dag kon dit slechts beteekenen, dat er een doopplechtig heid werd gevierd in de kerk. En bij zoo’n gelegenheid dat wisten de jongen en de F ran-> Kerkhoven kena, Zondervan, A. deVries, Wierda, G. Romkes Keizer Mebius Romkes Jr. Landstra Boersma Rood-Geel. Jetzes brengt tegen de wind in leer aan het rollen. De bal komt wijderd. Het liet hen onverschillig, nu ze niet wis ten in welke richting ze die ééne of die hon derden stappen moesten doen. Elke stap die ze deden, kon hen in de goede, maar ook in de verkeerde richting leiden. „Blijf staan, Chris en voel eens of 't zand hier nat is”. De jongen streek met de handen over het zand; het was droog, net als zooeven op de zandplaat. Dezelfde gedachte schoot hen beide door het hoofd: als ze eens weer op zoo’n zand plaat stonden? Dan zou het weer precies gaan als daar net: in de geul om de zandplaat zou zich een kanaal vormen, dat zij moesten over steken, wadende of zwemmende. En ze wis ten, dat ze daarvoor de kracht niet meer bezaten. De lange wandeling door de duisternis, en de spanning waarin ze verkeerden, had den hun krachten uitgeput. Lóópen voor het behoud van hun leven konden ze nog; tot grootere krachtinspan ning waren ze niet meer in staat. „Als ’t geen zandplaat is waarop we staan, is er geen gevaar”, zei meneer San der. „Dan hoeven we maar te wachten tot we ’t geklots van ’t vloedwater weer hooren. We kunnen dan langzaam voor het water uit loopen”. „Ja, maar als het nu eens wél een zand plaat is”, zei de jongen met zachte stem. Zijn metgezel antwoordde niet. Ze wisten man duurde het klokkenspel vaak een La.— Maandag 25 Mei. Kampioenschap van Nederland. 1 DeventerGo AheadAjax EindhovenP.S.V.Feijenoord Buiten de Competitie GroningenNoordel. Elftal Wycombe Wanderers Serie-wedstrijden C. A. B. le ronde Bolsward: L.S.C.Frisia Watergr.meerC.A.B FrieslandSneek Halve Competitie (2e ronde) Winnaar A Frisia Winnaar B Watergraafsmeer Winnaar A Frisia winnaar C Sneek Winnaar B Watergraafsmeer winnaar C Sneek Algemeen overzicht. Kampioenschap van Nederland. Zaterdagmiddag speelden op Span gen te Rotterdam de clubs Feijenoord aldaar en P.S.V. van Eindhoven voor het kampioenschap van Nederland. Er was zeer groote belangstelling. Met rust was de stand 11 gelijk, doch het einde bracht Feijenoord een ten volle verdiende 21 overwinning, hoewel het winnende doelpuntje door de P.S.V.-back van Run zelf in eigen doel werd gekopt. 2e Pinksterdag. P.S.V. dat gisteren bezoek had van Feijenoord nam van de Zaterdag j.l. ge leden nederlaag revanche en klopte de Rotterdammers ditmaal met 31 doel punten. Het Amsterdamsche Ajax sloeg Go- Ahead van Deventer op eigen terrein met 25 doelpunten. Noord Nederl.Engelsche Amateurs.. De gisteren te Groningen gespeelde wedstrijd tusschen het Noord Neder landsche Elftal en de Wycombe Wan derers eindigde met een 46 overwin ning voor de Engelschen. Serie wedstrijden C. A. B. Bij de gisteren te Bolsward .gehou den seriewedstrijden waaraan deelna men Frisia I en Friesland I, noorde lijke le klassers, L.S.C. I en Sneek I, noordelijke 2e klassers, C.A.B. te Bols ward, noordelijke 3e klasser en de Am sterdamsche club Watergraafsmeer, werd winnaar van den dag de club Sneek I, No. 2 werd Frisia en no. 3 de Amsterdammers. De uitslag van de verschillende wedstrijden vindt men reeds eerder vermeld. De withemden ontvingen elk een fraaie zilv. draag-me- daille terwijl als vereenigingsprijs een keurig uitgevoerde lauwertak werd ver overd. De Sneekers speelden in groot- sche vorm. De wedstrijd Precies 2 uur stellen de •ploegen zich als half uur of langer. Zij waren er bijna zeker van, dat ze in die tijd de strandkeien konden bereiken, en zetten de pas er weer in, in de richting van de wroolijk beierende klokken. In minder dan vijf minuten hadden ze de keien bereikt, die ze beklommen, tot ze aan de voet der rotsen waren gekomen. Na een wandeling van een paar minuten langs de rotswand, kwamen ze uit op de pier, die de haven aan de zuidzijde afsloot. Met een paar stappen waren ze nu op weg naar het dorp. Ze waren gered. 2e Klas Promotie. M.S.C.—F.V.C. 0—2. In Meppel speelden Zondag j.l. de M.S.C. aldaar, degradatieclub le klas afd. V het Noorden en F.V.C., 2e klas kampioen afd. A. De groengelen gingen op het goede pad door en moch ten het genoegeti smaken M.S.C. in eigen omgeving te kloppen met 02 doelpunten. Door deze uitslag degra deert M.S.C. weer naar de 2e klas en indien nu Zondag a.s. W.V.V. ook van M.S.C. weet te winnen moeten F.V.C. en W.V.V. nog een beslissingswedstrijd spelen om uit te maken wie ’t volgende jaar in de noordelijke le klas zal mo gen uitkomen. jVan de groengele Hui- zumers is dit in ieder geval reeds een keurige prestatie en ;we wenschen de Friesche voetbalclub van deze plaats veel succes in de nog komende wed strijd, tenminste als die nog noodig mocht blijken. Promotie 3e klasse. Black BoysRood-Geel 13 Zondagmiddag j.l. heeft op het ter rein van den heer Koopmans aan de Lemmerweg de promotie-wedstrijd 3e Idas Black Boys I en Rood-Geel plaats gehad onder leiding van den heer M. v. d. Loo van Molkwerum, bijgestaan door de neutrale grensrechters B. Koe hoorn en A. Seinen. Deze laatste wed strijd heeft een groote teleurstelling opgeleverd. De Sneekers zoowel als de Leeuwarders presteerden zeer wei nig. Er werd vrij onbenullig gespeeld. Wat hiervan de oorzaak is geweest hebben we niet begrepen. Misschien was het te warm, of was de harde wind de oorzaak. Het kan ook zijn dat het feit invloed had dat er van de strijd niets meer afhing daar beide ploegen toch inaar de tweede klasse promo veerden. Zoo schitterend als de zwartjes voor 14 dagen speelden zoo slecht wa ren ze ditmaal. De een behoefde voor de andere niet onder te doen en ook de R. G. spelers gingen aan dit euvel mank. v. d. Zee Aukema Ozinga De Vries Minks, Terpstra, Jetzes, De Ruiter, Calf bal uit een voorzet van Calf juist voor langs. Terugspelen van de bal wordt Rood-Geel bijna noodlottig doch het ,“a”Sn leer door Landstra naar Boersma toe gespeeld gaat juist naast. Dan is het rusten. De tweede speelhelft krijgen de zwartjes het windvoordeel mee. Alge meen is de verwachting, dat de thuis club het wel zal weten klaar te spelen. Niets is echter minder waar. Het is een gepruts van je welste. Uit een vrije trap wegens hands schiet Calf de bal fraai in, doch Boersma is op zijn post en stompt de bal uit. Een corner op het R.G. doel door F. de Ruiter .fraai voor gezet wordt onbenut gelaten. Geen der zwarte aanvallers doet er moeite voor om hieruit succes te oogsten. De spe lers verwisselen van plaats doch verbe tering in ’t spel brengt dit niet te weeg. De Ruiter en Calf hebben doelpech als eerstgenoemde juist naast knalt en de laatste nog over schiet. Eindelijk na goed doorzetten van Terpstra weet Minks de gelijkmaker 11 in de vij andelijke touwen te plaatsen. Er wordt onder de spelers wat geruzied, alles mislukt. Een der zwarten wordt naar de kleedkamer verwezen. De arbiter is met de buitenspelregels nog al eens mis. In zuivere buitenspel positie weet R.G. haar tweede doelpunt te scoren. De zwartjes hierdoor zeer ontmoedigd ver slappen en in deze periode scoort R.G. 13, waarmee het einde komt. 4—6 4—6 0—6 6—2 6—0 6—6 4—6 6—6 Hedenavond moeten spelen: 15, 37, 26, 4—8, 10—14, 9—13, 11—15, 12—16, 18—19. Voor Vrijdag a.s. staan de volgende wedstrijden genoteerd: 1—7, 3—9, 5—11, 2—8, 4—10, 6— 1 12, 13—17, 14—18 en 15—19. het zwarte doel waar de B. B. verde- j diging zeer slapjes optreedt. Het wordt j van beide partijen een hopelöos getrap. 1 Bij een R.-Geel aanval van links dreigt er gevaar voor het Sneeker doel. Kracht j loopt op deze aanval uit terwijl De Rapper de bal op hem terug speelt. Dat misverstand levert voor Rood-Geel het eerste doelpunt op want de bal verdwijnt in het verlaten doel. Een serie goede zwarte aanvallen volgen doch de bal gaat over, naast, ja scheert zelfs eenmaal de lat als Boersma is uitgeloopen. In vrije positie knalt Jetzes het leer tegen de paal als Calf een keurige voorzet doet. Een zeer gevaar lijke R.G. aanval drukt Ozinga de kop in. Keizer probeert het met verre schoten die echter niets opleveren. Het zwarte binnentrio komt fanatiek qpzet- j ten. Invaller Terpstra schiet keihard ker, hebt enb Drij rein' dat: fl Ao niet dan opl Gij kut nie gel is te* Al I ve Vrijdagavond jl. zijn de kaatscompetities ver volgd. Er waren zeer spannende partijen. Vooral de strijd tusschen de parturen 1 en 3 en 1719 stond in dit teeken. Tengevolge het mooie weer was er flinke belangstelling. De uitslag van de dien avond gespeelde wed strijden is als volgt: Partuur No. 1 tegen No. 3 uitslag 55 2 „4 5 „7 6 „8 10 12 „H 13 14 16 17 19 Hardzeilen te Grouw. De zeilvereeniging Lyts Frisia te Grouw hield gisteren, Maandag, mooie wedstrijden in hardzeilen op de wateren rondom dat dorp. Er was flinke deelname en er werd gezeild onder het reglement van de Noord- Nederlandsche Watersportbond. De uit slag Is: Kiel 6 en Mlddenzwaardjachten niet lan- ger dan 7.10 Meter: 1 Sperwer van W. Geveke te Leeuwarden, 2. Li van Dr. W. B. v. d. Meer te Leeuwarden. 3. Carmen van H. C. Geveke te Leeuwarden. Regenboogjachten1. Windekind van Dirk Oppenhuizen te Sneek, 2. Henny van M. Hendriks te Sneek. Vrijbuiters: 1. Windekind 111 van J Vrolijk te Sneek, 2. Jet van A. IJkema te Leeuwarden. B. M. Klasse: 1. Swealtsje van J. R. de Jong te Sijbrandaburen, 2. Meteoor van A. Molenaar te Orouw, 3. Diana van H. H. Buisman te Leeuwarden, 4. Tjerk Hid- des van W. Hoekstra te Baard. Tjotters: 1. Swealtsje van P. Huizinga te Akkrum, 2. Kabeljauw van D. Visser te Langweer. Schouwen, niet grooter dan 5.75 bij 1.42 Meter: 1. Sylnocht van Gebr. Leemburg te Leeuwarden, 2. De Poel van A. Oos- terbaan te Akkrum, 3. Wetterrot van B. Grasso te Akkrum, 4. Fjouwer Broerren van J. Zijlstra te Uitwellingerga. Schouwen, 5 bij 1.38 Meter zonder boeisels en getuigd met sprietzeil maximum leeftijd van de bemanning 16 jaar. 1. Swealtsje van D. de Groot te Grouw 2 Speedy van K. Zetzema te Orouw. Visschersbooten zonder boeisels1. Reid- domp van P. Sjoerdsma te Grouw. 2. Visch- lust van W. Zetzema te Grouw. Twee motorrijders gedood. Zondagnacht kwam bij den Bosch de 34- jarige gehuwde H. v. A. uit A’dam die zijn zuster op de motorduo had in botsing met een andere motorrijder de 30 jarige J. v. Berkel uit Hintham. De eerste motor vloog in brand, en van A. die er onder lag even eens, de man is levend verbrand. Van Berkel was zoo ernstig gewond dat ook hij overleed. De 298 M. golf bedreigd? De Courant, het N. v. d. D. meldt dat door het spoedig inwerking treden van het groote Engelsche krachtstation in North Regional, Hilversum 298 M. ’s avonds niet meer zal zijn te ontvangen. M otorboot-onge val. Op het Vierwoudste(lenmeer (Zwitserland) is een motorboot gezonken, 3 personen verdronken. Bescherming van Nederl. werkkrachten. Er verluidt dat de commissie die deze zaak onderzoekt in een rapport aanbeveelt alleen buitenlandsche werkkrachten toe te laten als er geen Nederlandsche In een bepaalde branche te verkrijgen zijn. Smokkelaar doodgeschoten. Bij Echt is de 30-jarige Nederlander H. S. door de Duitsche kommlezen dood- geschoten, toen hij bezig was te smokkelen. Gisteren werd te Franeker liet jaarlijksch bruidsfeest gehouden waaraan ddor 44 afdee- lingen werd deelgenomen. Er was groote be langstelling. De prijzen werden alsvolgt gewon nen: le werd Eendracht te Harlingen, 2e werd Het Noorden te St. Jacob, 3e werd „Witmarsum” te Witmarsum, 4 werd „Willem Westra” te Arum, 5e werd „Beetgum” te Beetgum, 6e werd „Bols ward” te Bolsward. Het Sneeker partuur A. Ferwerda, Jac Jillings en L. Koopal versloeg in de eerste omloop het partuur uit Dokkum met 53 en 64, doch sneuvelde tegen Bolsward met eindstand 51 en 66. De Sneekers verloren echter alle halve spellen op 66 gelijk. de bal tegen de paal. Minks kopt de r n 0—2 I 0—2 t Wi 1— 5 Au 1de Gr- ki r sti

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 2