I s s Uit onze Raadzaal te M Dit Ne. beslaat uit 4 bladen- NIEUWSTIJDINGEN. R. 50 iUcitel Orgaan ter Gc annex SHEERER COURANT en WYMRRITSERADEEL 47e Jaargang No. 70 Eerste Blad Cl. Uitgave: KIEZEBRINK Co. Zaterdag 30 Mei 1931 i i\ SN EEK - Telefoon No. 150 SNEEK, 5 Mei 1931. Aan de Gemeenteraad. BESLUIT: 931 SNEEK 18 Mei 1931. Aan de Gemeenteraad. per M.2, in totaal voor uitgaven, oorspronkelijk geraamd Ongelukken. Oneenigtieid. BESLUIT: SNEEK, 12 Mei 1931. SNEEK, 19 Mei Aan de Gemeenteraad. Aan de Gemeenteraad. Aldus, enz. Burgemeester en Wethouders van Sneek, d). I LIJK ■erste want nheer strekt i niet i zijn slot ware ireau mm el aan- ema- zelle- zijn Maasbode en Tijd. Naar de N. Rt. Ct. verneemt, zal zeer bin nenkort het dagblad de Tijd door de Maas bode worden overgenomen. onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten tot onderhandsche aanbesteding van het bestra tings- en rioleeringswerk met bijkomende werken ten be hoeve van de verbetering en verfraaiing van Bc^swarder- weg en Oude Dijk aan S. de Wolf te Sneek voor de som van f 4374.een en ander volgens het bestek en voor waarden, overgelegd bij het voorstel van Burgemeester en Wethouders dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid. No. X 07.351.12(59). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van grond aan de Leeuwarder- weg aan A. Ooms en J. Lusthoff en tot aan koop van grond aldaar van J. S. van der Zijl. Namens de Commissie: D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. U. SIJTEMA, Rapporteur. Door de Raad van Commissarissen der N. V. tot op richting en instandhouding van het sportpark „Sneek” alhier, is tot U het verzoek gericht de nog in portefeuille zijnde aandeelen ten bedrage van f 3900.voor rekening der gemeente te nemen. Zooals uit het adres en de daarbij gevoegde toelichting blijkt, richt de Raad van Commissarissen dit verzoek tot De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het adres van de Raad van Commissarissen van de N. V. tot oprichting en instandhouding van het Sportpark „Sneek”, houdende verzoek de nog in porte feuille zijnde aandeelen ten bedrage van f3900.voor rekening van de gemeente te nemen; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders van 19 Mei 1931, no. 1.855.3(8); voorbehoudens de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten: voor f 3900.deel te nemen in ’het maatschappelijk kapitaal der Naamlooze Vennootschap tot oprichting en instandhouding van het sportpark „Sneek”. P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. Vmctiijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Aldus enz. No. 1.842.73(14/13). Rapport van de Commissie voor rekenin gen en begrootingen inzake onderzoek van de voorgestelde wijziging der begrooting van het Old Burger Weeshuis voor 1930, alsmede betreffende de verlies- en winstrekening over 1930 en de balans per 31 December 1930 van het Old Burger Weeshuis. in de loten Het s; hij j van rel te rol- fron- /eest. ■n de apier had ver- en, illijk, •Ij e hij twee izelf: rrton, n het lenry rahl”, Sut- was i, en ings- Ische No. 1.811.111.2(32). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche aanbesteding van het bestratings- en rioleeringswerk met bijko mende werken ten behoeve van de verbete ring van Bolswarderweg en Oude Dijk. B. en W. bieden den raad de volgende voorstellen aan: DE BOLSWARDERWEG. van f 30.000.-, waarvan bij particulieren is geplaatst f 26.100.—; de gemeente gedurende 10 jaren een subsidie heeft toe gezegd van f2000.per jaar; het Old Burger Weeshuis gedurende 10 jaren een sub sidie heeft toegezegd van f 1250.per jaar; de gemeente aan de Vennootschap heeft geleend een som van f 20.000/en het Old Burger Weeshuis van f 10.000.van welke bedragen een rente van 4/2 per jaar wordt betaald. Het resteerende kapitaal, dat voor de aanleg benoodigd is geweest, is door een hypothecaire leening gevonden. Wij vermelden dit alles om U in de financieele positie van de N. V. „Sportpark Sneek” eenig inzicht te geven. Ons advies op het ingediende verzoek luidt gunstig. Sedert het in gebruik nemen van het sportterrein in de loop van het jaar 1928, is naar onze meening op overtui gende wijze gebleken, van hoe groot belang een terrein als het onderwerpelijke voor de gemeente is. Niet alleen wordt het gedurende het winterseizoen gebruikt door de voetbalclubs en in de zomer bijna elke dag door de talrijke sportclubs, die in Sneek bestaan en door de leerlingen der openbare lagere scholen, ook voor bijeenkomsten en festiviteiten van grootere omvang blijkt het een gezochte gelegenheid te zijn. Wij memoreeren dat op het sportter rein o. a. zijn gehouden: de veemarktfeesten; het concours van de Christelijke bond van harmonie- en fanfarekorpsen (2 X); de provinciale meeting van geheelonthouders; de wedstrijden van „Sport en Liefdadigheid”; de feesten van de vereeniging „Oranje”; de landdag van de vereeniging „Volksonderwijs”; de oefenwedstrijd van het Noord-Nederlandsche elftal voor de wedstrijd tegen Noord Duitschland. Het provinciale concours van geheelonthouderszang- koren wordt dit jaar voor het eerst in Sneek gehouden, evenals op Pinkstermaandag a.s. het gymnastiekfeest van het Noordergewest van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond. De H.E.N.T.S.O.-tentoonstelling wordt in Augustus even eens op het sportterrein gehouden. Genoeg, naar wij meenen, om onze bewering, dat de gemeente groot belang heeft bij een terrein als het onder werpelijke, waar te maken. De toestand van het terrein, inzonderheid die van het hoofdterrein, laat echter te wenschen over. Het kan dien tengevolge voor zijn doel niet zoo gebruikt worden als wenschelijk. Met de verbetering door de Raad van Com missarissen voorgenomen, zal een bedrag van ruim f 5000.gemoeid zijn. Pogingen om voor een deel ook dit bedrag nog bij particulieren als aandeelen geplaatst te krijgen, zijn niet gelukt. Te verwonderen behoeft dat op dit oogenblik niet, aangezien de exploitatie nog niet zóó is, dat regelmatig op de uitkeering van dividend kan wor den gerqkend. Toch kan de toestand niet blijven zooals hij thans is. De reputatie van het terrein zou daaronder lijden en het belang der gemeente daardoor worden ge schaad. Dit laatste geeft ons aanleiding heen te stappen over een enkele bedenking die aanvankelijk wel bij ons bestond en wij doen dit te gemakkelijker, nu een monde linge uiteenzetting, ons vanwege de Raad van Commissa rissen gegeven, de vrij groote waarschijnlijkheid heeft doen zien, dat, na uitvoering der ontworpen plannen tot ver betering, de toestand van het terrein voortaan goed zal zijn. Ook meenen wij, dat deze gelegenheid moet worden te baat genomen om metterdaad blijk te geven van de waardeering van de zijde der gemeente, voor de vele zorgen die de Raad van Commissarissen zich voor een goede exploitatie heeft getroost. Geheel gedekt is het kostenbedrag nog niet indien de gemeente voor f 3900.aan aandeelen neemt. Het ont brekende bedrag hoopt het bestuur echter uit de exploi- tatie-inkomsten te kunnen bestrijden. Rekenen wij dat in de eerste jaren van het aandeelen- kapitaal geen dividend zal worden betaald, dan kan wor den aangenomen, dat het volgen van ons advies neerkomt op een tijdelijke subsidieyerhooging van ongeveer f 160. per jaar. Een minderheid in ons College kan zich met dit advies niet vereenigen. Zij meent dat met eenige inspanning bij particulieren nog wel f 3900.— aan aandeelenkapitaal kan worden geplaatst en meent dat hef niet op de weg der gemeente ligt zich verder financieel voor de zaak te interesseeren. Wij geven U in overweging het volgende besluit te nemen: warderweg. Om dit te voorkomen is de volgende oplossing gevonden, waarmede de aanvragers zich hebben kunnen vereenigen. Door aanvragers wordt, behalve het terrein der gemeen te, aangekocht een direct daaraan grenzende strook van het erf van Man der Zijl ter breèdte van 8 M. Op het door samenvoeging der beide terreinen verkregen perceel wordt door hen een dubbel woonhuis gebouwd, op zoo danige afstand van de woning van Van der Zijl, dat er tusschen de beide gebouwen een open ruimte blijft van tenminste 5 M. Met den heer Van der Zijl is door aanvragers omtrent deze aankoop reeds overeenstemming bereikt. Wij hebben voor de gevraagde grond geen hoogere prijs kunnen bedingen dan f 7.per M.2., onopgehoogd, d. i. f 2.- minder dan voor de bouwterreinen aan de Leeuwarderweg in het algemeen is bepaald, terwijl de ge meente zal hebben te zorgen voor slootdemping en voor aanleg van een trottoir voorlangs de te bouwen woningen. De minder royale opzet van de bebouwing ter plaatse schijnt een hoogere grondprijs niet te gedoogen. Het wil ons voorkomen, dat de thans geboden gelegenheid om ter plaatse een passende bebouwing te verkrijgen niet mag worden prijs gegeven. De perceelen van Feringa en Van der Zijl hebben een diepte van 32 M.; dit is meer dan de diepte der bouw blokken, ter plaatse op het uitbreidingsplan geprojecteerd, eigënlijk toelaat. Immers, deze diepte bedraagt 50 M„ zoodat er voor de later uit te geven achtergelegen bouw terreinen slechts een diepte van 18 M. overblijft. Met het oog hierop zouden wij de diepte van het thans uit te geven terrein willen bepalen op 25 M. Wij zouden echter nog een stap verder willen gaan. De heer Van der Zijl is namelijk genegen het op bijgevoegde situatieteekening met een kruisarceering aangegeven ge deelte van zijn perceel aan de gemeente af te staan voor f 6.per M.2, waardoor de diepte van dat perceel ook tot 25 M. zou worden teruggebracht. De gevraagde prijs komt ons aannemelijk voor en daar de mogelijkheid be staat, dat de gemeente later, als zij het noodig heeft, voor deze grond een hoogere prijs zal moeten betalen, .geven wij U in overweging thans reeds tot aankoop van die grond over te gaan. De grootte van het aan te koopen perceelsgedeelte bedraagt 93 M.2. Resumeerende stellen wij U, onder overlegging van de desbetreffende stukken, voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, d.d. 12 Mei 1931, no. X 07.351.12(59); staat enkel ijdelheid” en - - familie voor de groote deelneming. Even later werd het stoffelijk overschot van Thomas Bergstra aan de schoot der aarde toevertrouwd. Hierbij werd niet ge sproken. Malversaties? Op vermoeden van gepleegde malversa ties is gisteren te Assen aangehouden de gemeente-veldwachter K., uit Smilde. Hij wordt verdacht gemeentegelden te hebben verduisterd. Gistermorgen ging de heer Kleyboer te Egmond-Binnen naar de Egmonder binnen vaart om daar een bad te nemen. Het schijnt, dat hijj door een toeval is getroffen. Zijn vrouw vond hem twee uur later hangend over het hekwerk, met het hoofd in de vaart. De man bleek gestikt te zijn. De dames-regenten van het St. Bartholo meus Gast- en Armenhuis te Weesp hebben collectief ontslag genomen, omdat de hee- ren-regenten niet voldoende wilden mede werken tot reglements-wijziging, teneinde de invloedsfeer der dames te vergrooten. Vernieiling van boomen. Kwaadwillige handen hebben Zaterdag avond jl. een 6-tal jonge boompjes staande aan de Prins Hendrikkade alhier doormid den gebroken. Het is onze politie reeds Zon dagavond gelukt de daders hiervan op te sporen. Verdacht van vrouwenhandel. Te Almelo is gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht het echtpaar L., waarvan de man Nederlander en de vrouw Duitscher van geboorte is. Beiden worden ervan verdacht, door mid del van een door hen opgericht bemidde lingsbureau voor Duitsche dienstboden, zich te hebben schuldig gemaakt aan handel in meisjes. Knoeierij met candidatenlijsten? Te Stein bij Sittard is op last van de jus titie beslag gelegd op de ingediende candi datenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing. Een viertal lijsten zouden valsche handteekeningen bevatten. Het justitioneel onderzoek is in vollen gang. 1931. i Bij het baden verdronken. Gisterochtend vond de dijkbaas de Jong uit Halteren op den Scheldedijk bij Bergen op Zoom een rijwiel, waarbij eenige klee- ren lagen. De politie werd hiervan in kennis gesteld. Er bleek te worden vermist de 25-jarige O. Gisteravond is het lijk van ge noemden O. te Bergen op Zoom binnenge bracht. Hij is blijkbaar bij het baden ver dronken. Wij herinneren er aan dat: de Vennootschap heeft een maatschappelijk kapitaal i Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll'/a en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 2829 Mei 1931bundel zak ken. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 2829 Mei 1931 grijze heerenhoed, J. v. d. Werf, Nieuw- buurt 5; damestasch waarin foto’s, T. v. d. Zee, Kruizebroederstraat 47; sportriem, S. Jaasma, le Frittemahovenstraat 19; witte kindermuts, D. Velds, Kruizebroederstraat; beurs met inhoud, van Elselo, Oosterdijk; mantelceintuur, wijkstraat 65; Begrafenis slachtoffers autoramp. Gisteren is alhier onder groote deelneming het stoffelijk overschot van de twee jonge mannen, die Maandag tweede Pinksterdag bij de autoramp onder Hommerts zoo nood lottig om het leven kwamen, ter aarde be steld. Des middags te ongeveer half twee werd Tjerk Boersma grafwaarts gedragen. 1111VI111111„HÜ1„, Dr. Honders sprak bij het graf troostvo 11c (je Wolf, aannemer van het onderhoud der straten alhier, woorden naar aanleiding van Bs. 39 :5o op- of aanmerkingen heeft, adviseert tot goedkeuring daarvan. voor zooveel de punten I en II betreft behoudens goed keuring van de Gedeputeerde Staten: 1. aan A. Ooms en J. Lusthoff, bouwondernemers te Sneek onderhands te verkoopen een stuk bouwterrein, gelegen aan de Leeuwarderweg tusschen de perceelen, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, nos. 810 en 881 en deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 953, ter grootte van 244 M.2 en op de hierbij behoorende situatieteekening met een gewone ar^ure aangegeven, voor de prijs van f7.per M.2 of in totaal voor f 1708.of, indien de verkoop onder beding van grondrente plaats vindt, tegen een jaarlijksche grondrente van f 0.35 per M.2, onder voorwaarde: a. dat door hen tevens wordt aangekocht een over de geheele diepte aan dat terrein aansluitende strook van het eerder genoemde perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 881, eigen aan J. S. van der Zijl te Sneek, tot een breedte van 8 M.; b. dat op het door samenvoeging van de beide stukken grond verkregen wordende terrein een dubbel woonhuis wordt gebouwd op zoodanige afstand van de woning van Een gewijzigde begrooting en de daarop aansluitende Van der Zijl, dat er tusschen de beide gebouwen een open rekening van het Old Burger Weeshuis, beide over het ruimte blijft van tenminste 5 M.; dienstjaar 1930, werden gesteld in handen van de Com-' I l I De bouwondernemers Oóms en Lusthoff alhier hebben een aanvraag gedaan voor de aankoop van het bouwter rein, gelegen aan de Leeuwarderweg tusschen de perceelen van G. Feringa en J. S. van der Zijl en deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 953. Voor een juiste beoordeeling van deze aanvrage is het noodig er op te wijzen, dat het erf van Van der Zijl, waar door genoemd terrein aan de stadszijde wordt begrensd, U ten einde de beschikking te erlangen over eert bedrag, eveneens als bouwterrein te koop is. Wordt te eeniger tijd'dat noodig is voor de verbetering van het hoofdterrein, op elk dezer beide perceelen een woning gebouwd, dan welk terrein thans niet aan alle eischen, welke daaraan zal men, gezien de betrekkelijk geringe frontbreedte dezerredelijkerwijze mogen worden gesteld, voldoet, terreinen, ter plaatse een vrijwel aaneengesloten bebouwing verkrijgen, niet passende in het straatbeeld van de Leeu- De commissie, die op de bovengenoemde stukken geen1'3* nemen van dit besluit heeft geleid. Aldus, enz. De ambtenaarssalarissen. Op een vraag van het Tweede Kamerlid Braat: Is de minister bereid mede te deelen, of door hem reeds maatregelen genomen wor den om de salarissen van de ambtenaren hier te lande in overeenstemming te bren gen met de algemeene conjunctuursdaling en de daaruit voortvloeiende daling der prij zen van de levensmiddelen? heeft de minister van financiën geant woord: De ondergeteekende is tot de verzochte mededeeling bereid. De gestelde vraag wordt in ontkennenden zin beantwoord. vens de balans op 31 December jl. Hoofdzakelijk door een korting van 15 op de huren der zathen en landen en der losse landerijen onderging de oorspronkelijke begrooting een belangrijke wijziging. Hier mee was een bedrag gemoeid van ruim f 10.000.—, welk bedrag in de rekening in de rubriek „Lasten” werd onder gebracht. Door een en ander werden de totalen der bntvangsten en uitgaven, oorspronkelijk geraamd op en verder onder de door Burgemeester en Wethouders missie voor rekeningen en begrootingen om advies, bene- te stellen voorwaarden; i II. aan te koopen van J. S. van der Zijl te Sneek een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 881, op de hierbij behoorende situatie teekening met een kruisar^ure aangegeven en ter grootte van 93 M.2 voor de prijs van f 6. f 558.—; III. Burgemeester en Wethouders te machtigen tot de f88160!—’ opgevoerd totf 96265.61l en"werdeen verlies uitvoering van de met de onder I bedoelde verkoop ver geleden van f8664.01. band houdende werken, nader aangegeven in hun voorstel, No. 1.855.3(8). Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de Raad van Commissa rissen van de N. V. „Sportpark Sneek”, hou dende verzoek de nog in portefeuille zijnde aandeelen ten bedrage van f 3900.voor rekening van de gemeente te nemen. In ons voorstel d.d. 27 Januari jl. no. 1.777.812(1) tot het doen inrichten o.m. van gronden aan de Bolswar- G’ d^lo^T'widein CLode- derweg en de Hemdijk tot bouwterrein, welk voorstel in J s’ Uwe vergadering van 16 Februari d.a.v. werd aangenomen, deden wij uitkomen, dat het in ons voornemen lag, de toegang tot de Bolswarderweg van de Spooroverweg af te doen verbeteren en verfraaien, teneinde de aantrekke lijkheid van dit stadsdeel als woonoord te verhoogen. Door den Directeur der Gemeentewerken is voor de uitvoering van dit werk, waarin is begrepen de verbete ring van het direct aan de Bolswarderweg aansluitende gedeelte van de Oude Dijk tot aan de hoofdingang van het Wilhelminapark, prijsopgaaf gevraagd van den heer TerdG"jnheabrt slo«e bereid werd gevonden het werk volgens het gestéld, en mijn leeftijd is als niets voor U; hrerb.j overgelegde bestek en voorwaarden uit te voeren immers is een ieder mensch, hoe vast hij voor de som van f 4374.—In dit bedrag zijn met begrepen staat enkel ijdelheid” en dankte namens de de kosten van aankoop der benoodigde materialen. Deze materialen worden door de gemeente verstrekt. Waar de inschrijvingssom ons billijk voorkomt en andere dergelijke werken door den heer De Wolf tot onze tevredenheid zijn uitgevoerd, stellen wij U, onder over legging van de desbetreffende stukken voor het werk aan genoemden aannemer onderhands aan te besteden en daartoe te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 5 Mei 1931, no. 1.811.111.2(32); BESLUIT: Abonnement i per jaar f 2.50 Ir. p. post I 160. Advertentila t 0 d. p. regel Ing. zonden mededeeltngen hOoger, Abonnement belangrijke korting Advertentltn worden teven» gratis ge ntaatel ia de SNEEKER COURANT s f I k! H I h! nieuwe sneeker courant SPORTPARK. A jl 2 S

Sneeker Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1